İş Kurmak İstiyorum Param Yok: Sermayesiz 30 İş Fikri!

Yazar: Aykut Tarih: 23.10.2023
İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Girişimci ruhlu okuyucularımıza özel içerik geldi! Eğer siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız ancak sermayeniz yoksa doğru adrestesiniz. Bu içerikte “İş kurmak istiyorum param yok” diyenlere özel birbirinden ilginç iş fikirleri var.

Ne iş kurabilirim diye merak edenler, sıfırdan iş kurmak için harekete geçmiş olanlar! Biraz sonra sizinle sermayesiz iş fikirleri konusunda internette benzeri olmayan bir liste paylaşacağım. Tam 30 sermayesiz iş fikri sizi bekliyor!

İş kurmak istiyorum ama param yok diyorsanız üzülmeyin. Sıfırdan başlamanız için eşsiz tavsiyeler sunacağım. İşte param yok nasıl iş kurabilirim diyenlere özel o iş fikirleri…

Kendi İşimi Nasıl Kurarım?

Kendi İşimi Nasıl Kurarım
Kendi İşimi Nasıl Kurarım

Eğer siz de bağımsızlığınızı ilan etmek ve kendi kendinizin patronu olmak istiyorsanız elbette ilk sorduğunuz soru şu olmalı: Kendi işimi nasıl kurarım? Bir de tabii bu işin sermaye kısmı var. İş kurmak istiyorum ama param yok dediğiniz noktada bazı sıra dışı fikirlere ihtiyacınız olacak.

Sizinle 30 sermayesiz iş fikri paylaşmadan önce hatırlatmalıyım; ilk etapta bir ofis açmak zorunda değilsiniz. İş yerinizi açmak için işleri biraz büyütmeyi bekleyebilirsiniz. Bunun için bazı yöntemler mevcut.

İş Kurmak İstiyorum Param Yok Diyenlere Halkbank Desteği!

Burada sizlere sermayeli ya da sermayesiz 30 iş fikri verdim. Bunlar arasında sermaye gerektiren işler de var. Bu noktada finansman sorununu çözmeniz gerekiyor. Peki, iş kurmak istiyorum param yok diyenlere hangi bankalar kredi imkânı sağlıyor? İnceleyelim:

KrediMiktar
Halkbank Kadın Girişimci Kredisi300.000 TL
Halk Girişimci Kredisi250.000 TL
Halkbank Cesur Girişimci Kredisi400.000 TL
Halkbank Genç Girişimci Kredisi350.000 TL
Halkbank Usta Girişimci Kredisi300.000 TL
KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi300.000 TL
Esnaf Girişimci Kredisi500.000 TL
Halkbank Girişimci Kredileri

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere sermayesiz iş fikirlerini açıklayalım…

Bu kredilerin şartlarını Halbank Girişimci Kredileri sayfasından öğrenebilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum Param Yok – 30 Fikir Önerisi!

Biliyorum, para kazanmak istiyorsunuz. Eğer sermayeniz yetersizse üzülmeyin. Başlangıç aşamasında çok düşük sermaye isteyen işler de var.

Şimdi birbirinden ilginç 30 sermayesiz iş fikri ile tanışma zamanı. Paratik olarak iş kurmak istiyorum param yok diyenler için özel bir liste hazırladık. İşte karşınızda aradığınız o liste!

İş kurmak istiyorum ama param yok diyenlere özel iş fikirleri şu şekilde:

1- Kendi Blogunuzu Açın

İş Kurmak İstiyorum Param Yok | Blog Açmak
İş Kurmak İstiyorum Param Yok | Blog Açmak

Yazarak para kazanmak ilginizi çekiyor mu? Blog yazmaya başlayın, işinizi dijitalde kurun ve “iş kurmak istiyorum param yok” sorunsalını aşın!

Günümüzde blog yazmak, işinizi iyi yaptığınızda harika kazançlar getirebilir. Elbette başlangıç için çok düşük sermayeler gerekiyor. Sadece domain ve hosting almanız yeterli. Sonrasında WordPress sistemine ücretsiz bir şekilde dâhil olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öneri içerik: Blog Yazarak Para Kazanmak

2- Yeni Nesil Seyyar Satıcı Olun

Özel bir tarifiniz mi var? Yoksa el emeği, göz nuru sanat eserleri mi üretiyorsunuz? Bir stant açarak ya da şehrinizin sokaklarında satışa başlayın. Elbette öncesinde biraz piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bunu yapmak zorundasınız.

Yeni nesil seyyar satıcılar ne yapar?

 • Örneğin standart bir şekilde tavuk pilav satmaktansa bunu biraz daha farklılaştırarak satabilirsiniz.
 • Aynı şekilde diğer sokak lezzetlerine de kendi yorumunuzu katarak başarıyı yakalayabilirsiniz.
 • Bu fikri bayanım iş kurmak istiyorum diyenler de rahatlıkla gerçekleştirebilir.

3- Sosyal Medyadan Para Kazanın

En farklı ve sizi siz yapan özelliğiniz nedir? Bu yönü ortaya koyduğunuz, sıra dışı bir Instagram hesabı açın. Sayfanızı büyütün ve reklam gelirleri kazanın. Bu elbette çok kolay olmayacak. Ama paratik olarak biz sizler için bir rehber hazırlamıştık. Şimdi inceleyin…

Öneri içerik: Sosyal Medya ile Para Kazanmak

4- Turistlere Danışmanlık Yapın

Turist Danışmanlığı
Turist Danışmanlığı – İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

Turizm şirketleri ile anlaşarak ya da internet aracılığıyla ülkemize gelen turistlere ulaşarak onlara rehberlik edin. Gezerek para kazanmanın tadını çıkarın. İş kurmak istiyorum param yok diyenler bunu beğendi!

Peki, turist danışmanlığını nasıl yapacaksınız? Elbette eğitim alarak! Bu konuda eğitim veren binlerce ücretli ücretsiz kaynak bulabilirsiniz.

Tam zamanlı çalışmayı düşünürseniz Turist Rehberi Maaşı adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

5- Tamirat İşleri Yapın

Tamirat işleri pek bilinmese de aslında çok büyük kazanç getirebilir. Özellikle sosyal medyayı, Google reklamlarını iyi kullanan zanaatkarlar bu işten çok büyük kar elde edebilir. İş kurmak istiyorum param yok diyenler için çok düşük sermaye isteyen bir fikir olabilir!

Sıfırdan iş kurmak için tamirci dükkanı açmak istiyorsanız, bulunduğunuz şehirde bu piyasayı araştırın. Eğer kalabalık nüfusa sahip bir şehirdeyseniz, emin olun çok yüksek kazançlar elde edeceksiniz.

6- Oyun Oynayarak Para Kazanın

Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Evet, sevdiğiniz oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz. Detayları merak ettiniz mi? Kendi işimi kurmak istiyorum param yok diyenler zamanla oyun süreçlerini Twitch üzerinden paylaşarak hem kendi işine sahip olabilir hem de yüksek kazanç elde edebilirler.

Oyun oynayıp para kazanmak birçoğunuz için hayal olabilir. Ancak böyle oyunlar gerçekten var. Kendi işini kurmak isteyenlere 24 seçenek sunan listelerde de bu fikir çokça paylaşıldı. İncelemesi size kalmış… 🙂

İlgili içerik: Para Kazandıran Oyunlar

7- Al Sat Yap Para Kazan

Parasız iş kurmak istiyorum diyenler için çok minimal bütçelerle başlangıç yapılabilecek bir seçenek sunalım. İnternette ucuz ürün avına çıkın. Yakaladığınız ürünleri daha yüksek fiyata satın.

Başlangıç olarak çok satan ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Bunun için biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Eğer al sat fikirleri istiyorsanız sizlere bir öneri içerik daha bırakacağım.

İlgili içerik: Al Sat Yapmak ve Para Kazanmak!

8- E-Ticaret Yapmak

E-Ticaret Yapmak - İş Kurmak İstiyorum Param Yok
E-Ticaret Yapmak – İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Amazon FBA aracılığıyla dijital ortamda mağazanızı açın. Uluslararası alanda satış yaparak para kazanmaya başlayın. Şunu hatırlatmış olayım: Bu alanda fark yaratmak için eğitim almanız gerekebilir. İnternette ücretsiz pek çok kurs bulabilirsiniz.

İş kurmak istiyorum param yok diyenler için e-Ticaret yapmak kapsamlı bir iş gibi gelebilir. Ancak Dropshipping gibi deneyebileceğiniz ekosistemler de mevcut. YouTube bu konuda eğitim alabileceğiniz en önemli platform. Kazananlar nasıl kazanıyor? YouTube’dan inceleyin!

Şimdi iş kurmak istiyorum devlet destekli öneriler nelerdir diyenler için farklı bir önerim var: Online Kurs Oluşturmak!

9- Online Kurs Oluşturun

Bilginizi videolu bir eğitime dönüştürerek pazarlamak nasıl olurdu? Bu fikir size eğitimi bir kez oluşturduktan sonra pasif gelir elde etme şansı sunar. Udemy’ye göz atarak bu işi nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Parasız iş kurmak istiyorum diyorsanız o halde bilginizi kullanın! Eğer bir alanda uzmanlığınız varsa bunu eğitim serileriyle kazanca dönüştürebilirsiniz. İşinizi büyüttüğünüzde bir işletme açıp devlet destekli iş kurmak da mantıklı bir seçenek olabilir!

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere farklı önerilerle devam edelim…

10- KOSGEB Destekli İş Kurmak

İş kurmak istiyorum param yok diyenler özel öneri geldi! KOSGEB girişimcileri destekleme hedefiyle kurulmuş bir organizasyondur. Eğer bir fikriniz varsa, KOSGEB ile iş kurmak aradığınız o fikir olabilir.

İş kurmak istiyorum devlet destekli ilerlemek istiyorum diyenlere cevap niteliğinde bir öneri. Detayları için KOSGEB web sitesine mutlaka göz atın.

Bayanım iş kurmak istiyorum diyorsanız KOSGEB’in kadın girişimcilere yönelik pek çok alternatif sunduğunu hatırlatayım!

11- VIOP

Ekonomi ile ilgili misiniz? Borsa piyasalarını takip ederek para kazanmak ilginizi çekiyor mu? Bu seçeneği mutlaka araştırın. Ancak VIOP, yatırım araçları arasında biraz riske sahip. Bu nedenle yeterli eğitimi almadan bu işe girmenizi önermiyorum.

Peki, eğitim aldıktan sonra VIOP ile neler yapılabilir? Bu konuya dair borsa detayları için aşağıda öneri bir içerik vereceğim. İnceleyin ve hemen öğrenin!

Öneri içerik: Borsa ile Para Kazanmak

12- Solucan Gübresi Satmak

İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bahçenizde birkaç solucan ile bu işe adım atabilirsiniz. Hızlı büyüme potansiyeli olan bu iş size zamanla uluslararası ticaret olanağı dahi sunabilir. Para kazanmak için ev hanımı dükkan açmak zorunda değil! Kendi evinizde dâhi solucan gübresi üretmeye başlayabilirsiniz…

13- Farklı Mantar Türleri Üretmek

Mantar Yetiştiriciliği
Mantar Yetiştiriciliği

Küçük bir tarım alanında başlatabileceğiniz bu iş size hayallerinizin ötesinde kazanç imkanı sunabilir. Araştırmanızı yapın ve mantar yetiştiriciliğine başlayın. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız mantar yetiştiriciliği harika bir fikir olabilir!

Parasız iş kurmak istiyorum diyen binlerce kişi bu işi merak ediyor. Elbette Türkiye’de kazanç potansiyeli olan işler arasında ilk sıralarda yer alan bu fikir, oldukça kıymetli! Sadece biraz analiz yapmanız ve çabalamanız gerekiyor.

14- Yeşil Temizlik Hizmeti

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere, sıra dışı bir fikir arayanlara özel seçenek! Çevre dostu hizmetler son dönemde trend haline geldi. Bu konuyu mutlaka araştırın. Kurumsal firmalara büyük rakamlar karşılığında yeşil temizlik hizmeti satabilirsiniz.

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyorsanız, Paratik olarak yanınızdayız! Yeşil temizlik hizmeti ile harika kazançlara ulaşabilirsiniz. Bunun farklı yolları mevcut olsa da geleneksel yöntemlerden şaşmamanızı öneriyorum. İlk olarak sıradan başlayıp, sonradan kapsamlı hale getirebilirsiniz.

Öneri içerik: Temizlik Şirketi Açmak

15- Freelance Çalışın

Genç yaşta kendi işini kurmak isteyenler online mı? Upwork ve Fiverr gibi web siteleri üzerinden yeteneklerinize uygun iş ilanlarını keşfedin. Zamanla kendi ekibinizi kurarak işleri büyütebilirsiniz. Belki de kendi ajansınızın sahibi olabilirsiniz!

Freelance çalışarak hangi işleri yapabilirsiniz? İşte yanıtı:

 • Metin Yazarlığı
 • Çeviri Yapmak
 • Video Editleme
 • İçerik Editörlüğü
 • Veri Analizi
 • Yazılım
 • Web Tasarım
 • Logo Tasarımı

İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bu işlerle freelance başlayın. Emin olun kazanmaya başladıkça gerisi gelecek. 🙂

Öneri içerik: Freelance Para Kazanma

16- Tasarım Yapın

Kalıpları yıkan tasarım fikirleriniz mi var? Dijital ortamda bu tasarımları ürünlere dönüştürün ve satmaya başlayın. İş kurmak istiyorum param yok demeyin, şimdi harekete geçin.

İş kurmak istiyorum ama param yok diyorsanız ve biraz da tasarım yeteneğiniz varsa tişört tasarımıyla başlamanızı öneriyorum. Elbette bunun için de içeriğimiz hazır!

Öneri içerik: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

17- Gayrimenkul Danışmanlığı

Emlakçılar ile belirli bir yüzde anlaşması yaparak gayrimenkul hizmeti vermeye başlayın. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız ve gayrimenkul dünyası ilgini çekiyorsa bu fikir size göre!

Bunu elbette parasız iş kurmak için değerlendiremezsiniz. Ancak yukarıdaki işlerle yeterli sermayeye ulaşıp bu işe geçiş yapabilirsiniz. Ne dersiniz? Belki aradığınız kazanç miktarı gayrimenkul danışmanlığında gizlidir.

18- Network Pazarlama

Pek çok farklı alanda Network işleri vardır. Size uygun olanı keşfederek bu işlerden yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Güvenilir adreslerle çalıştığınızdan emin olun. İş kurmak istiyorum param yok diyenler için güzel seçim!

Network Marketing, günümüzün popüler iş fikirleri arasında yer alıyor. Özellikle online dünyada network’ün her şey olduğunu düşünürsek, kazancın yüksek olduğunu varsayabiliriz. İş kurmak istiyorum param yok diyenler de rahatlıkla düşük sermayeler ile bu işe başlayabilirler!

19- Metin Yazarlığı

Editörlük Yapmak
Editörlük Yapmak

Yazı yazmaktan keyif alıyor ve bunu işe dönüştürmek istiyorsanız editörlük seçeneğini araştırın. Alanınızda uzmanlaştıkça bu alanda kendi işinizi kurabilirsiniz.

Freelance çalışma noktasında farklı bir iş önerisi de verelim: Komisyonculuk! Günümüzde birçok kişinin kendi freelance yazar ekibi var. Onlara nispeten daha uygun fiyata yazdırıp, müşterilerine daha yüksek tutardan bu yazıları satabiliyorlar. Bu da kazanç yönteminin farklı bir boyutu.

Öneri içerik: Yazı Yazarak Para Kazanmak

20- Taksicilik Yapın

Kemerlerinizi bağlayın, yepyeni bir maceraya atılın. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız, emeğinizi sermayeniz yapın! Sadece şoförlüğünüz ile para kazanmanız mümkün. Taksicilik önemli bir başlangıç noktası olarak değerlendirilebilir!

Sıfırdan kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için öneri olarak değerlendirilemez. Ancak sermaye oluşturmaya başlayıp kendi taksinizle bile işe çıkabilirsiniz. Yeter ki isteyin…

21- Evde Paketleme İşleri

Evde paketleme işlerine tek başınıza başlayabilir ve büyük bir ekip kurarak devam edebilirsiniz. Bu fikri değerlendirin. Evde paketleme yapmak için web sitemizde ayrı bir kategorimiz bile var! Evde Ek İş kategorisinde Türkiye’de değerlendirebileceğiniz tüm paketleme işlerine şimdi ulaşın.

22- Hediye Tasarımı Yapın

İş kurmak istiyorum param yok mu diyorsunuz? Sıra dışı yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı nakite çevirin. Hediye önerilerinizin değerini siz belirleyin. Birçok kişi sadece hediye fikirleri için bile ücret ödemeye hazır! Bunun belirli yöntemleri var. Örneğin Çiçeksepeti, Trendyol gibi yerlerden alışveriş yapanlara ulaşıp kendi ağınızı kurabilirsiniz.

Böylece Network Pazarlama’yı da aynı anda yapabilirsiniz. 🙂

23- Becerilerinizi Kullanın

Sokak Şovu | Sermayesiz İş Fikirleri
Sokak Şovu | Sermayesiz İş Fikirleri

Sokaklar becerilerinizi sergilemek için bir sahne. Üstelik bu yolla yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Zamanla işleri büyütebilir becerilerinizi tüm dünyaya sergileyebilirsiniz.

Örneğin enstrüman mı çalıyorsunuz? O zaman sokak sanatçısı olarak bunu bir gelire dönüştürebilirsiniz. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız harika bir başlangıç olabilir. İşlek yerleri şimdiden araştırmaya başlayın. Önemli kazançlara ulaşabilirsiniz.

24- Affiliate Marketing

İş kurmak istiyorum param yok diyenler için 0 sermaye ile bol kazançlı iş fikri! Bilgi sahibi olduğunuz ya da öğrenmeye istekli olduğunuz bir alan belirleyin; bu alanda çalışan şirketler ile irtibata geçin ve kendi işinizi yapmaya başlayın.

Affiliate pazarlamayı Türkçe olarak ifade etsek “komisyonculuk” diyebiliriz. Sizin internette bir kitleniz oluyor. Bu kitleye anlaştığınız firmaların ürün ya da hizmetlerini satıyorsunuz. Ve sonunda komisyon alıyorsunuz. Biraz zor biliyorum. Ama çabalamadan sadece iş kurmak istiyorum param yok diyerek kazanç elde edebilmeniz mümkün değil. 🙂

25- Organik Tarım Yapın

İş kurmak istiyorum param yok, bahçem var diyorsanız bu iş tam size göre. Bahçenizi değerlendirin. Organik tarım, son dönemin en yeni iş fikirlerinden birisi. İnsanlar daha çok hormonsuz organik sebze ve meyveler istiyor. Müşteri potansiyeli çok olduğu için kazanç oranları da fazla.

Organik tarım yapabilmek için düşük sermayeler yeterli olacaktır. Tabii bunu başlangıç için söylüyorum. Kapsamlı olarak organik tarım yapacaksanız elbette sermaye bulmanız şart.

İş kurmak istiyorum ama param yok diyenlere farklı bir öneri: Bağımsız ilaçlama hizmeti vermek!

Öneri içerik: Devletin Verdiği Bayilikler Nelerdir?

26- Bağımsız İlaçlama Hizmeti Vermek

İlaçlama işini mutlaka araştırmalısınız. Bu iş tam size göre olabilir. Buna drone kiralayarak başlayabilirsiniz. Drone ile ilaçlama fikri son dönemde revaçta. Tabi bu işin incelikleri var ve Türkiye’de oldukça yeni…

Bağımsız ilaçlama işinde sonradan şirketleşme imkânınız da bulunuyor. Sağlam ilişkiler kurarak müşteri potansiyeli yaratabilir ve sonrasında açacağınız şirket ile bunu daha çok kazanca dönüştürebilirsiniz. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bence bu fikri değerlendirin!

27- E-Kitap Yazın

E-Kitap Yazmak
E-Kitap Yazmak

Artık kitap yazarak para kazanmak için basım hizmetlerine binlerce lira dökmenize gerek yok. E-Kitap yazmak, biliyorum basit bir iş değil. Ancak yazma becerilerinizi geliştirmek için binlerce kurs var. Şans vermeye değer!

E-Kitap yazarak para kazanmak için Google Play Store, Amazon gibi platformlardan faydalanacaksınız. Detaylı bilgi için aşağıya bir bağlantı bıraktım.

Bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayın: E-kitap Yazarak Para Kazanmak

28- Pazar Araştırması Hizmeti Verin

İş kurmak istiyorum param yok diyenler için önemli bir seçenek sadece hizmet vermek olabilir. Örneğin pazar araştırmasını iyi ve profesyonel bir şekilde yapıyorsanız pazar araştırması hizmeti verebilirsiniz. Bunu bağımsız bir şekilde yürütebilirsiniz. Ancak ileride şirketleşmeniz, daha çok kazanmanızı sağlayacaktır.

29- Halı Yıkama İşine Girin

İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bu alternatifi değerlendirin. Oldukça yoğun ilgi gören halı yıkama işine ilk önce tek kişi olarak başlayıp zamanla ekibinizi ve şirketinizi kurabilirsiniz. Halı yıkama işi için yer ve mekân gerekebilir. Dolayısıyla sermayesiz iş fikri olarak değerlendirilemez.

Ancak kenarda az da olsa paranız varsa, bunu halı yıkama işi için kullanabilirsiniz. Türkiye’de halı yıkama şirketleri çok olsa da siz daha iyi hizmet vererek farklılaşabilirsiniz.

30- Su Arıtma Cihazı Satın

Su Arıtma Cihazı Satmak
Su Arıtma Cihazı Satmak

Türkiye’de pek çok şehirde çeşme suyu içilmiyor. Bir su arıtma cihazı şirketinin ürünlerini pazarlayarak başlayın. Zamanla bu alanda uzmanlaşarak bir ekip kurun ve kendi işinizden para kazanın.

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere özel önerilerimizin sonuna geldik. Bu fikirleri kendi yaratıcılığınızı da kullanarak geliştirebileceğinize eminim!

Sermayesiz İş Fikirleri Listemizi Nasıl Buldunuz?

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için özel olarak hazırladığımız bu listeyi nasıl buldunuz? Unutmayın ki; ne iş yapmalı diye sormak ve cevap aramaya başlamak bu yolculuğa çıkmanın ilk adımı.

Hiç param yok iş kurmak istiyorum diyenlerin aradığı iş fikrini bulduğunu umuyorum. Bir başka kazançlı içerikte görüşmek üzere!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bebek Spa Merkezi Açmak

Bebek Spa Merkezi Açmak 2023 | Kârlı Mı? Maliyeti Ne Kadar?

Sağlık Kabini Açmak

Sağlık Kabini Açmak 2023 | Nasıl Açılır? Maliyeti ve Kazancı

Yaratıcı Dükkan İsimleri

Yaratıcı Dükkan İsimleri | Farklı Kategorilerde 85 İsim Önerisi!

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Nasıl Kurulur? Maliyet – Kazanç!

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar 2023 | Kazandıran 24 Firma!

Daha Fazla Makale

Starbucks Bayilik Şartları

Starbucks Bayilik Şartları 2024 | Franchise Kazancı

Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak Hakkında | 10 Adımda Çocuk Oyun Evi Açın!

Ticaret Yapmak İstiyorum

Ticaret Yapmak İstiyorum | 10 Adımda Ticarete Başlamak

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

Fabrika Kurma Maliyeti

Fabrika Kurma Maliyeti 2023 | 5 İş Fikri Örneği!

Para Kazandıran İşler

En Çok Para Kazandıran İşler | 20 Süper İş Fikri!

Butik Açmak

Butik Açmak – 10 Adımda Nasıl Açılır? Maliyeti Ne Kadar?

Gratis Bayilik

Gratis Bayilik Veriyor Mu? 2023 Başvuru Detayları!

X