İş Kurmak İstiyorum Param Yok – Sermayesiz 30 İş Fikri!

Yazar: Aykut Tarih: 24.04.2023
İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Girişimci ruhlu okuyucularımıza özel içerik geldi! Eğer siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız ancak sermayeniz yoksa doğru adrestesiniz. Bu içerikte “İş kurmak istiyorum param yok” diyenlere özel birbirinden ilginç iş fikirleri var.

Ne iş kurabilirim diye merak edenler, sıfırdan iş kurmak için harekete geçmiş olanlar! Biraz sonra sizinle sermayesiz iş fikirleri konusunda internette benzeri olmayan bir liste paylaşacağım. Tam 30 sermayesiz iş fikri sizi bekliyor!

Bugüne dek 0 sermaye ile iş kurmak konusunda duyduğunuz her şeyi unutun. 2023 yılında en geçerli, henüz herkes tarafından keşfedilmemiş yaratıcı fikirlerle tanışmaya hazır olun!

Kendi İşimi Nasıl Kurarım?

Kendi İşimi Nasıl Kurarım
Kendi İşimi Nasıl Kurarım

Eğer siz de bağımsızlığınızı ilan etmek ve kendi kendinizin patronu olmak istiyorsanız elbette ilk sorduğunuz soru şu olmalı: Kendi işimi nasıl kurarım? Bir de tabii bu işin sermaye kısmı var. İş kurmak istiyorum ama param yok dediğiniz noktada bazı sıra dışı fikirlere ihtiyacınız olacak.

Sizinle 30 sermayesiz iş fikri paylaşmadan önce hatırlatmalıyım; ilk etapta bir ofis açmak zorunda değilsiniz. İş yerinizi açmak için işleri biraz büyütmeyi bekleyebilirsiniz.

İş kurmak istiyorum sermayem yok diyenler, sermaye olarak zamanı kullanabilirler. 😉

30 Sermayesiz İş Fikri

Nasıl iş kurabilirim diye sordunuz ve hayat karşınıza tam ihtiyacınız olan bu içeriği çıkardı. Şimdi birbirinden ilginç 30 sermayesiz iş fikri ile tanışma zamanı. Paratik olarak iş kurmak istiyorum param yok diyenler için özel bir liste hazırladık. İşte karşınızda aradığınız o liste!

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok mu demiştiniz? Yoksa konu sermaye miydi? İki duruma da çare olacak listemiz geliyor. 🙂

30 sermayesiz farklı iş fikri , 2023 yılının en çok kazandıran sermayesiz işleri…

1- Kendi Blogunuzu Açın!

İş Kurmak İstiyorum Param Yok | Blog Açmak
İş Kurmak İstiyorum Param Yok | Blog Açmak

Yazarak para kazanmak ilginizi çekiyor mu? Blog yazmaya başlayın, işinizi dijitalde kurun ve “iş kurmak istiyorum param yok” sorunsalını aşın!

Öneri içerik: Blog Yazarak Para Kazanmak

2- Yeni Nesil Seyyar Satıcı Olun!

Özel bir tarifiniz mi var? Yoksa el emeği, göz nuru sanat eserleri mi üretiyorsunuz? Bir stant açarak ya da şehrinizin sokaklarında satışa başlayın.

3- Sosyal Medya Hesabınızı Büyütün!

En farklı ve sizi siz yapan özelliğiniz nedir? Bu yönü ortaya koyduğunuz, sıra dışı bir Instagram hesabı açın. Sayfanızı büyütün ve reklam gelirleri kazanın.

4- Turistlere Danışmanlık Yapın!

Turist Danışmanlığı
Turist Danışmanlığı

Turizm şirketleri ile anlaşarak ya da internet aracılığıyla ülkemize gelen turistlere ulaşarak onlara rehberlik edin. Gezerek para kazanmanın tadını çıkarın. İş kurmak istiyorum param yok diyenler bunu beğendi!

5- Tamirat İşlerinden Anlıyor Musunuz? Becerilerinizi Sergileyin!

Tamirat işleri pek bilinmese de aslında çok büyük kazanç getirebilir. Özellikle sosyal medyayı, Google reklamlarını iyi kullanan zanaatkarlar bu işten çok büyük kar elde edebilir.

6- Oyun Oynayarak Para Kazanın!

Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Evet, sevdiğiniz oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz. Detayları merak ettiniz mi? Kendi işimi kurmak istiyorum param yok diyenler zamanla oyun süreçlerini Twitch üzerinden paylaşarak hem kendi işine sahip olabilir hem de yüksek kazanç elde edebilirler.

Bu içeriği mutlaka okuyun: Para Kazandıran Oyunlar

7- Al-Sat Yapın, Ticarete Atılın!

Parasız iş kurmak istiyorum diyenler için çok minimal bütçelerle başlangıç yapılabilecek bir seçenek sunalım. İnternette ucuz ürün avına çıkın. Yakaladığınız ürünleri daha yüksek fiyata satın.

İlgili içerik: Al Sat Yapmak

8- E-Ticaret Ağı Kurun, Kazançta Sınır Tanımayın!

E-Ticaret Yapmak - İş Kurmak İstiyorum Param Yok
E-Ticaret Yapmak – İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Amazon FBA aracılığıyla dijital ortamda mağazanızı açın. Uluslararası alanda satış yaparak para kazanmaya başlayın. Şunu hatırlatmış olayım: Bu alanda fark yaratmak için eğitim almanız gerekebilir. İnternette ücretsiz pek çok kurs bulabilirsiniz.

9- Online Kurs Oluşturun, Pasif Gelir Elde Edin!

Bilginizi videolu bir eğitime dönüştürerek pazarlamak nasıl olurdu? Bu fikir size eğitimi bir kez oluşturduktan sonra pasif gelir elde etme şansı sunar. Udemy’ye göz atarak bu işi nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

10- KOSGEB Fırsatları ile Tanışın, Hibe Alın, Kendi İşinizi Kurun!

İş kurmak istiyorum param yok diyenler bunu beğendi! KOSGEB girişimcileri destekleme hedefiyle kurulmuş bir organizasyondur. Eğer bir fikriniz varsa, KOSGEB ile iş kurmak aradığınız o fikir olabilir.

İş kurmak istiyorum devlet destekli ilerlemek istiyorum diyenlere cevap niteliğinde bir öneri. Detayları için KOSGEB web sitesine mutlaka göz atın.

Bayanım iş kurmak istiyorum diyorsanız KOSGEB’in kadın girişimcilere yönelik pek çok alternatif sunduğunu hatırlatayım!

11- VIOP Dünyasını Keşfedin, Parayla Oynayarak Para Kazanın!

Ekonomi ile ilgili misiniz? Borsa piyasalarını takip ederek para kazanmak ilginizi çekiyor mu? Bu seçeneği mutlaka araştırın.

12- Solucan Gübresi Üretimi Yapın

İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bahçenizde birkaç solucan ile bu işe adım atabilirsiniz. Hızlı büyüme potansiyeli olan bu iş size zamanla uluslararası ticaret olanağı dahi sunabilir.

13- Farklı Mantar Türleri Üretin

Mantar Yetiştiriciliği
Mantar Yetiştiriciliği

Küçük bir tarım alanında başlatabileceğiniz bu iş size hayallerinizin ötesinde kazanç imkanı sunabilir. Araştırmanızı yapın ve mantar yetiştiriciliğine başlayın.

14- Yeşil Temizlik Hizmeti Verin!

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere, sıra dışı bir fikir arayanlara özel seçenek! Çevre dostu hizmetler son dönemde trend haline geldi. Bu konuyu mutlaka araştırın. Kurumsal firmalara büyük rakamlar karşılığında yeşil temizlik hizmeti satabilirsiniz.

15- Freelancer Olun, Sıra Dışı İş Olanaklarını Keşfedin!

Genç yaşta kendi işini kurmak isteyenler online mı? Upwork ve Fiverr gibi web siteleri üzerinden yeteneklerinize uygun iş ilanlarını keşfedin. Zamanla kendi ekibinizi kurarak işleri büyütebilirsiniz. Belki de kendi ajansınızın sahibi olabilirsiniz!

16- Sıra Dışı T-Shirt, Kupa, Bardak Altlığı Tasarlayın ve Satın!

Kalıpları yıkan tasarım fikirleriniz mi var? Dijital ortamda bu tasarımları ürünlere dönüştürün ve satmaya başlayın. İş kurmak istiyorum param yok demeyin, şimdi harekete geçin.

Öneri içerik: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

17- Gayrimenkul Danışmanı Olun!

Emlakçılar ile belirli bir yüzde anlaşması yaparak gayrimenkul hizmeti vermeye başlayın. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız ve gayrimenkul dünyası ilgini çekiyorsa bu fikir size göre!

18- Network Marketing’i Araştırın, Size En Uygun Marka ile Yola Çıkın!

Pek çok farklı alanda Network işleri vardır. Size uygun olanı keşfederek bu işlerden yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Güvenilir adreslerle çalıştığınızdan emin olun. İş kurmak istiyorum param yok diyenler için güzel seçim!

19- Editörlük Yapın, Yazma Becerinizi Nakite Çevirin!

Editörlük Yapmak
Editörlük Yapmak

Yazı yazmaktan keyif alıyor ve bunu işe dönüştürmek istiyorsanız editörlük seçeneğini araştırın. Alanınızda uzmanlaştıkça bu alanda kendi işinizi kurabilirsiniz.

20- Taksicilik Yapın, Zamanla İşleri İlerletin!

Kemerlerinizi bağlayın, yepyeni bir maceraya atılın. İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız, emeğinizi sermayeniz yapın!

21- Evde Paketleme İşleri Alın, Bir Ekip Kurun ve Kendi İşinizi Açın!

Evde paketleme işlerine tek başınıza başlayabilir ve büyük bir ekip kurarak devam edebilirsiniz. Bu fikri değerlendirin.

22- Hediye Seçmekte Çok Mu İyisiniz? Bunu Bir Hizmete Dönüştürün, Online Olarak Satın!

İş kurmak istiyorum param yok mu diyorsunuz? Sıra dışı yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı nakite çevirin. Hediye önerilerinizin değerini siz belirleyin.

23- Becerilerinizi Sokak Şovuna Dönüştürün

Sokak Şovu | Sermayesiz İş Fikirleri
Sokak Şovu | Sermayesiz İş Fikirleri

Sokaklar becerilerinizi sergilemek için bir sahne. Üstelik bu yolla yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Zamanla işleri büyütebilir becerilerinizi tüm dünyaya sergileyebilirsiniz.

24- Şirketlerle Bağlantı Kurun, Ürün ve Hizmetlerini Komisyon Karşılığı Pazarlayın

İş kurmak istiyorum param yok diyenler için 0 sermaye ile bol kazançlı iş fikri! Bilgi sahibi olduğunuz ya da öğrenmeye istekli olduğunuz bir alan belirleyin; bu alanda çalışan şirketler ile irtibata geçin ve kendi işinizi yapmaya başlayın.

25- Organik Tarım Yapın, Ürünlerinizi Satmaya Başlayın!

İş kurmak istiyorum param yok, bahçem var diyorsanız bu iş tam size göre. Bahçenizi değerlendirin.

26- Bağımsız İlaçlama Hizmeti Vererek Başlayın, Zamanla Şirketleşin!

İlaçlama işini mutlaka araştırmalısınız. Bu iş tam size göre olabilir.

27- E-Kitap Yazın!

E-Kitap Yazmak
E-Kitap Yazmak

Artık kitap yazarak para kazanmak için basım hizmetlerine binlerce lira dökmenize gerek yok.

Bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayın: E-kitap Yazarak Para Kazanmak

28- Pazar Araştırmalarına Katılarak Para Kazanın!

Bu işi yaparak öğrenin ve kendi araştırma şirketinizi kurma yolculuğuna çıkın!

29- Halı Yıkama İşine Girin!

İş kurmak istiyorum param yok diyorsanız bu alternatifi değerlendirin. Oldukça yoğun ilgi gören halı yıkama işine ilk önce tek kişi olarak başlayıp zamanla ekibinizi ve şirketinizi kurabilirsiniz.

30- Su Arıtma Cihazı Satın!

Su Arıtma Cihazı Satmak
Su Arıtma Cihazı Satmak

Türkiye’de pek çok şehirde çeşme suyu içilmiyor. Bir su arıtma cihazı şirketinin ürünlerini pazarlayarak başlayın. Zamanla bu alanda uzmanlaşarak bir ekip kurun ve kendi işinizden para kazanın.

İş kurmak istiyorum param yok diyenlere özel önerilerimizin sonuna geldik. Bu fikirleri kendi yaratıcılığınızı da kullanarak geliştirebileceğinize eminim!

Sermayesiz İş Fikirleri Listemizi Nasıl Buldunuz?

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için özel olarak hazırladığımız bu listeyi nasıl buldunuz? Unutmayın ki; ne iş yapmalı diye sormak ve cevap aramaya başlamak bu yolculuğa çıkmanın ilk adımı.

Hiç param yok iş kurmak istiyorum diyenlerin aradığı iş fikrini bulduğunu umuyorum. Bir başka kazançlı içerikte görüşmek üzere!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Trendyol Go Motorlu Kurye

Trendyol Go Motorlu Kurye – 2023 YENİ KAZANÇLARI VE ŞARTLARI

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

Ticaret Yapmak İstiyorum

Ticaret Yapmak İstiyorum | 10 Adımda Ticarete Başlamak

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

Ne Üretebilirim

“Ne Üretebilirim?” Diyenlere BOL KAZANÇLI 25 Fikir!

Organizasyon şirketi kurmak

Organizasyon Şirketi Kurmak – 2023 Gerekli Bilgiler, Maliyet

Daha Fazla Makale

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti – GÜNCEL!

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

Rent a Car Açmak

Rent a Car Açmak 2023 | Bayilik, Maliyeti ve Kazancı!

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

2023 Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri | 15 İlginç İş Fikri

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak | Maliyeti, Hibeler ve Kazancı!

Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapabilirim? Diyenlere 20 En Kazançlı İş Fikri!

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

X