En Çok Para Kazandıran İşler | 20 Süper İş Fikri!

Yazar: Buse Editor Tarih: 08.12.2023
Para Kazandıran İşler

Son günlerde evden para kazanma fikri birçok insanda merak uyandırmaya başladı. Sizde onlardan biri misiniz? O zaman doğru yazıyı okumaya geldiniz! Sizlere sunacağım seçeneklerden herhangi birisini tercih ederek yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Ticarette en çok para kazandıran işleri sizler için sıralayacağım!

Çok kazandıran işler mi arıyorsunuz? Bu içeriğimiz tam olarak size göre! Çok para kazanabileceğiniz işler arasında en önemlileri listeledik! Evde nasıl para kazanılır diyorsanız muhtemelen buradaki birkaç seçenek size mantıklı gelecek.

O halde evde para kazandıracak işler listesine geçiş yapabiliriz. İşte eşsiz 20 fikir…

Para Kazandıran İşler Nelerdir?

Türkiye'de ve Dünya'da En Çok Para Kazandıran İşler
Türkiye’de ve Dünya’da En Çok Para Kazandıran İşler

Biliyorum, evde ne iş yapsam para kazanırım diye düşünüyorsunuz. Sizlere aşağıdaki seçenekleri tam da bu soru için sunacağım. 🙂

Para kazandıran işler listesi aşağıdaki gibidir:

 1. Davetiye Tasarlayıp Satmak
 2. Yorum Yaparak Para Kazanma
 3. Youtuber Olmak
 4. Dolap ya da Gardrops Uygulaması Üzerinden Ürün Satmak
 5. Kostüm Tasarımı Yapmak
 6. Metin Yazarlığı
 7. Hayvan Pansiyonu
 8. Müzik Enstrümanı Tamir Etmek
 9. AirBNB
 10. Tekstil Atölyesi Açmak
 11. Özel Tasarım Ürünleri Yapıp Satmak
 12. Vintage Ürünler Alıp Satmak
 13. Antika Satışı
 14. Çevirmenlik Yapmak
 15. Organizasyon Şirketi Kurmak
 16. Online Anket Doldurmak
 17. Oyun Oynayarak Para Kazanmak
 18. Elektronik Ürün Tamiri
 19. Kanaviçe Yapıp Satmak
 20. Ütü Yaparak Para Kazanmak

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran İşler | 20 İş Fikri!

En çok para kazandıran işleri detaylı olarak sizler için inceleyeceğim. İş fikirleri içerisinde bu alanlara yönelerek avantaj elde edebilirsiniz!

Kısa sürede çok para kazanabileceğiniz işler şu şekilde…

1- Davetiye Tasarlayıp Satmak

Potansiyel:

evde para kazandıran işler
Davetiye Tasarlayıp Satmak

Para kazandıran işler denildiğinde basit işlerle başlamak gerekir. Eğer tasarım işlerinden anlıyorsanız; davetiye tasarlayıp satma işini inceleyebilirsiniz. Bu işte önemli olan kesinlikle yaratıcı olmaktır.

Yaratıcılığınız ile farklı tasarıma sahip davetiler üretebilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yaratıcılığın yanı sıra Photoshop gibi programları bilmek de sizi bu alanda öne çıkaracaktır.

Tasarım programlarına hakim olduğunuz sürece işiniz kolaydır. Hazırlamış olduğunuz davetiyelerin, Photoshop vb. programlar üzerinde kolaylıkla ayarlamasını yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 15.000 TL kazanç fırsatı yakalayabilirsiniz.

En çok para kazandıran işler listesine devam edelim!

Öneri içerik: Reklam İzleyerek Para Kazanma

2- Yorum Yaparak Para Kazanma

Potansiyel:

Evde Para Kazandıran İşler
Evde Para Kazandıran İşler

Evden para kazanmak için basit işler de var. Bunlardan birisi yorum yaparak para kazanma. Bu iş kolu için öncelikle bir bilgisayara ve internete sahip olmanız gerekir. Para kazandıran işlerin birçoğu için bunlara sahip olmanız şart.

Daha sonrasında iş bulabileceğiniz platformlara üye olmanız gereklidir. Üye olduktan sonra yorum yap para kazan sisteminin geniş ağına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu işte yorum başına değerlendirilme yapıldığında cüzi miktarlar cebinizde kalır. Ancak genellikle toplu siparişler tarafınıza iletilir. Toplu siparişler sayesinde ay sonunda iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Ayda 3.000 TL ek kazanç elde edebilirsiniz.

Öneri içerik: Yorum Yap Para Kazan

3- Youtuber Olmak | Evden Para Kazandıran İşler!

Potansiyel:

Youtuber Olmak
Youtuber Olmak

En çok para para kazandıran işler listesinde son dönemin dikkat çeken iş kollarından birisi de Youtuber olmak. Eğer içerik üretmeyi seviyorsanız, bu iş tam size göre diyebiliriz.

Youtuber olmak için ilk etapta iyi analiz yapmak gerekir. Bu sayede bu Youtuber’ların nasıl bu noktaya geldiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kendi içeriklerinizi de buna göre düzenlemeniz ve üretmeniz önemlidir.

Gerçekten iyi kazançlar elde etmek istiyorsanız; Youtuber’lık tam olarak size göre bir iş. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra önemli olan o kitleyi canlı tutmak. Bunu sakın unutmayın! Adınız Youtube dünyasında duyuldukça binlerce lira kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: YouTube üzerinden izlenme sayısı vb. faktörlere göre para kazanıldığı için net bir rakam veremiyoruz.

İlginizi çekebilir: YouTube Kazanç Hesaplama

4- Dolap & Gardrops | Az Bilinen Çok Para Kazandıran İşler

Potansiyel:

Çok Para Kazandıran İşler
Çok Para Kazandıran İşler

Son dönemde bir hayli popüler olan Dolap ve Gardrops uygulamalarını öneriyorum. İnsanlar bu uygulamalar üzerinden birçok eşya satışı gerçekleştiriyor. Kısa sürede iyi para kazandıran işleri denemek istiyorsanız bu uygulamalarla başlayın!

İster sıfır ister ikinci el olsun bu uygulamalar üzerinde ürün satışı yapılıyor. Sizde ikinci el kullanmadığınız ürünleri bu uygulama üzerinden satabilirsiniz. İkinci elin yanı sıra yeni ya da tasarlanmış ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şekilde ilerleyerek uygulama üzerinden butik hesabına dönmeniz de olası. Eğer tasarım ürünler yapmayı seviyorsanız, başladığınız bu işi büyütebilirsiniz. Bu işte önemli olan modayı ve trendi sıkı takip etmek.

 • Kazanç: Kıyafet vb. ürün satışıyla ayda 15.000 TL kazanabilirsiniz.

Getirisi çok olan işlere devam edelim mi? O halde kostüm tasarımı hakkında konuşalım!

5- Kostüm Tasarımı | En Çok Para Kazandıran İşler

Potansiyel:

Kostüm Tasarımı Yapmak
Kostüm Tasarımı Yapmak

Yeni kostümler tasarlayacak bol vaktiniz mi var? O halde az bilinen iş fikirleri listemizde bu fikri bir düşünmelisiniz. Eğer evde dikiş makinanız da varsa hemen işe koyulabilirsiniz.

Kostüm tasarımı yaparak evde kendi paranızı kazanabilirsiniz. Tabii ki de kostüm tasarlamak için belirli bir hayal gücüne ve el becerisine ihtiyaç vardır. Eğer bu iki kriteri karşılıyorsanız; evde kendi paranızı kostüm tasarlayarak kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: Ayda 20.000 TL kazanç elde edilebilir.

Para kazandıran işler listesinin basit ama kazancı yüksek bir işine odaklanalım: Metin Yazarlığı!

İlginizi çekebilir: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

6- Metin Yazarlığı

Potansiyel:

Evde Para Kazandıran İşler
Evde Para Kazandıran İşler

Metin yazarlığı, son dönemin popüler işleri arasında en çarpıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle pandemi ile birlikte birçok insanın metin yazarlığı yapmaya yöneldiğini dile getirebiliriz. Şimdilerde pandemi kalmadı. Ama metin yazarlığı devam ediyor! 🙂 Para kazandıran işler arasında metin yazarlığının kazancı oldukça yüksektir.

Kalemi kuvvetli olan birçok insan pandeminin başından beri bu işi yapıyor. Siz de kaleminize güveniyor ve güzel içerikler çıkaracağınıza inanıyorsanız, metin yazarlığı yapabilirsiniz.

Freelancer olarak çalışabileceğiniz metin yazarlığında anlaşmaya göre yarı zamanlı ya da tam zamanlı da çalışabilirsiniz. Bu işi yaparken dilbilgisi kurallarını bilmek ve SEO uyumlu yazmak oldukça önemlidir.

 • Kazanç: Birçok freelance metin yazarı ayda 20.000 TL gibi rakamları rahatlıkla görebiliyor.

NOT: Metin yazarlığı, internetten para kazandıran meslekler arasında da değerlendirilebilir.

İlginizi çekebilir: Yazı Yazarak Para Kazanmak

7- Hayvan Pansiyonu

Potansiyel:

Para Kazandıran İş Fikirleri
Para Kazandıran İş Fikirleri

Evcil hayvanlarla aranız iyiyse evinizi hayvan pansiyonu yapabilirsiniz. Bu iş kolu ile, odalarınızda ya da tüm evinizde hayvanlara bakabilirsiniz. Hayvan severler için evde para kazandıran işler arasında en keyifli iş fikrinin bu olacağına eminim!Evcil hayvanları için pansiyon arayan kişiler genellikle ev sıcaklığı isterler.

Evcil hayvanlarının ev ortamında; huzurlu bir şekilde kalmaları için tüm imkanlarını gözden geçirirler. Sizde evcil hayvanlara kısa ya da uzun vadeli olarak sıcak bir yuva sunabilirseniz, bu işi bir düşünün.

Bu iş sayesinde tüm gün evde vakit geçirebilir, üzerine para kazanabilirsiniz.Para kazandıran işler listesinde hayvan pansiyonu Türkiye’de çok yaygın değil. Ancak güzel bir planlama ile bu işi başarabilirsiniz.

 • Kazanç: Türkiye’de yaygın olmayan bu iş fikri için kazanç rakamları henüz net değildir. Bu nedenle ortalama rakam veremiyoruz.

Para kazandıran iş fikirleri listesinde bir diğerine geçelim!

8- Müzik Enstrümanları Tamir Etmek

Potansiyel:

Müzik Enstrümanları Tamir Etmek
Müzik Enstrümanları Tamir Etmek

Müzik enstrümanlarından anlıyor musunuz? O zaman müzik enstrümanları tamir etmek işi tam olarak size göre!

Hem keyif alacağınız hem de para kazanacağınız bu işte, evinizde tamir gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden farklı enstrümanların tamirini yaparak; keyfinize keyif katabilir, cebinizi şenlendirebilirsiniz.😊

 • Kazanç: Basit bir enstrüman tamirinden 500 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz.

Para kazandıran işler için devam edelim…

Öneri içerik: Müzik Dinle Para Kazan!

9- AirBnb | Ev ve Oda Kiralamak

Potansiyel:

AirBNB Para Kazanma
AirBNB Para Kazanma

Kullanmadığınız bir eviniz ya da odanız bulunuyorsa, kiraya vererek değerlendirebilirsiniz. Birçok uygulamanın yanı sıra sıklıkla tercih edilen AirBNB üzerinden odanızı ya da evinizi kiralayabilirsiniz.

Tamamen güvenilirlik politikası üzerinde ilerleyen bu uygulamaya hemen üye olarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk etapta yapmanız gereken kimliğinizi doğrulamak olacaktır. Daha sonra evinizin konumunu, fotoğraflarını ve detaylarını uygulamaya yükleyerek ilanınızı yayınlamanız gerekir.

Son aşama olarak kiracılardan gelen mesajlara cevap vererek, kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazandıran işler arasında yeni fakat oldukça kazançlı bir seçenek!

 • Kazanç: AirBNB yöntemiyle ayda 25.000 TL kazanabilirsiniz.

10- Tekstil Atölyesi Açmak

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Türkiye’de en çok para kazandıran işler arıyorsanız, tekstil atölyesi açmayı düşünebilirsiniz. Belli bir miktar sermaye ayırarak tekstil işine girebilirsiniz. Bu işten karlı çıkmak için tüm aşamaları bilmeniz gerekiyor.

Türkiye’nin bir tekstil ülkesi olduğu düşünüldüğünde kazanç potansiyelinin gerçekten de yüksek olduğunu söyleyebiliriz. İşinizi sağlam temeller üzerine kurduğunuzda sağlıklı kararlar alarak kazancınızı kısa süreler içerisinde katlayabilirsiniz. Bununla alakalı yazmış olduğumuz içeriği aşağıya bırakıyorum.

 • Kazanç: Tekstil atölyelerinin aylık kazancı 50.000 TL gibi rakamları bulabilir.

Öneri içerik: Fason Tekstil Atölyesi Açmak

11- Özel Tasarım Ürün Üretmek

Potansiyel:

İnternetten Ne Satabilirim
İnternetten Ne Satabilirim

Ticarette en çok para kazandıran işler arasında özel tasarım ürünler son dönemde oldukça popüler. Özellikle doğum günleri içim klasik hediyeler tercih etmeyen kişiler özel tasarımları tercih ediyor. Eğer sizin de aklınızda farklı tasarım modelleriniz varsa, işe malzemeleri alarak başlayabilirsiniz.

Ürettiğiniz ürünleri İnstagram üzerinden ya da online satış yapılabilen birçok farklı uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yaratıcı fikirleriniz varsa, hemen değerlendirmeye başlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Tasarım yaparak ayda 20.000 TL kazanabilmek mümkündür.

Öneri içerik:Etsy Satış Yapmak

12- Vintage Ürünler Alıp Satmak | Çok Para Kazandıran İşler

Potansiyel:

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Dünyada en çok para kazandıran işler listemizde ticaret yapmak isteyenleri de unutmadık! Normal ürünlerin yanı sıra daha fazla tercih edilen vintage ürünlerin alım – satımını yapmak da bir hayli getiri sağlıyor. Bu da evde kazandıran işler konusunda bu maddeyi ön sıraya çıkartıyor.

Bu noktada önemli olan geniş pazar ağına dahil olmak. Pazar ağına dahil olduktan sonra dikkat çeken vintage ürünlerin alım satımını gerçekleştirerek, evden para kazanabilirsiniz.

Özellikle dikkat çeken vintage kıyafetleri araştırmaya başlayarak, işe ilk adımınızı atabilirsiniz. Bu piyasa şu anda oldukça hareketli olduğundan, iyi pazarlama tekniklerini bilmek işinize yarayacaktır.

 • Kazanç: Ticarette ne kadar kazanacağınız işinizin kapasitesine göre değişir. Bu nedenle ortalama bir kazanç rakamı vermemiz doğru olmayacaktır.

Para kazandıran işler için devam edelim…

İlginizi çekebilir: Al Sat İşleri nelerdir?

13- Antika Ürünlerin Satışını Yapmak

Potansiyel:

Antika Satarak Para Kazanmak
Antika Satarak Para Kazanmak

Eşsiz ve çok nadir benzeri olan antika ürünlerin satışını gerçekleştirerek, evinize ek gelir getirebilirsiniz.

Bu noktada önemli olan vintage ürünlerde olduğu gibi geniş pazar ağını yakalamaktır. Antikacılardan birçok antika alarak alım – satım yapabilirsiniz.

Ancak antikacılardan alacağınız ürünlerin fiyatları birtık daha pahalıdır. Bu nedenle size bu iş daha pahalıya patlayabilir. Antikacıların yanı sıra geniş pazar ağına dahil olarak, birçok farklı yerden antika satın alabilirsiniz.

 • Kazanç: Antika alım satımı çok kazançlı bir iş olarak ayda 50.000 TL kazandırabilir.

Para kazandıran işler listesine çevirmenlik yapmak ile devam edelim…

14- Çevirmenlik Yapmak

Potansiyel:

Dünyada En Çok Para Kazandıran İşler
Dünyada En Çok Para Kazandıran İşler

Eğer iyi derecede bir ya da birden fazla yabancı dil biliyorsanız; çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz.

Freelancer olarak yapacağınız bu işte kelime ya da metin başına fiyatlandırma sunabilirsiniz. Normal metinlerin yanı sıra akademik metinlerinde çevirisini yaparak çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bu iş koluna dahil olmak için çevirmenlik iş ilanı verilen sitelere üye olabilirsiniz. Ardından bu siteleri sıklıkla takip ederek kendinize sürekli bir iş elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Freelance çevirmenlik yaparak ayda 25.000 TL kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çeviri Yap Para Kazan

15- Organizasyon Şirketi Kurmak

Potansiyel:

Türkiye'de En Çok Para Kazandıran İşler
Türkiye’de En Çok Para Kazandıran İşler

Son yılların en çok para kazandıran işlerinden birisinde sıra! Artık birçok küçük organizasyon için bile organizasyon şirketleri çalışıyor. Siz de sermayenizi böyle değerlendirebilirsiniz.

Bu tür bir şirket, düğünler, konferanslar, seminerler, özel etkinlikler ve diğer etkinlikler için hizmetler sunarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılar. Organizasyon şirketi kurucusu, yaratıcılık, organizasyon yetenekleri ve iletişim becerileri ile etkinlikleri başarıyla planlamak ve gerçekleştirmek için çalışır.

Müşterilerin isteklerini anlamak, bütçeyi yönetmek, tedarikçileri koordine etmek ve detaylara özen göstermek organizasyon şirketi işinin temel unsurları arasında yer alır.

 • Kazanç: Dönemsel olarak ayda 50.000 TL gibi kazançları görebilmek mümkündür.

Öneri içerik: Organizasyon Şirketi Kurmak

16- Online Anket Doldurmak | En Çok Kazandıran İşler

Potansiyel:

En İyi Para Kazandıran İşler
En İyi Para Kazandıran İşler

Online anketleri doldurarak para kazanma, evden para kazandıran işlerden bir diğeri. Eğer evde para kazanmak istiyorsanız, bu iş tam olarak size göre!

Sunulan online anketleri doldurarak anket başına ücretlendirme alabilirsiniz. Anketin zorluk derecesine göre ücretlendirmelerde değişmektedir. Kendiniz istediğiniz anketi seçerek doldurmaya başlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Anket doldurarak ayda 1.000 TL kazanabilirsiniz.

Öneri içerik: Anket Doldurarak Para Kazanma

17- Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Potansiyel:

Kolay Para Kazandıran İşler - Oyun Oynamak
Kolay Para Kazandıran İşler – Oyun Oynamak

Hem eğlenip, hem para kazanmak artık mümkün. Oyun oynayarak evde para kazabilirsiniz.  Tabii ki bu noktada önemli olan oynadığınız oyunda uzmanlaşmaktır. Uzman olduğunu düşündüğünüz oyunu oynarken kayda alarak Youtube üzerinden yayınlayabilirsiniz.

Bu seçeneğin yanı sıra Twitch ve benzeri siteler üzerinden oyun oynarken, canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın esnasında katılımcılarla iletişime geçmek ve sorularını cevaplamak oldukça önemlidir.

Bu şekilde izleyici kitlenizi büyülterek, daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Para kazandıran işler bununla sınırlı değil! Devam edelim…

 • Kazanç: Oyun oynayarak ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. Bazı yöntemlerle daha fazla kazanabilmek mümkün!

Öneri İçerik: Oyun Oynayarak Para Kazanmak

18- Elektronik Ürün Tamiri

Potansiyel:

Evde Para Kazandıran İşler
Evde Para Kazandıran İşler

Eğer elektronik ürünleri tamir etmekten anlıyorsanız, günlük para kazandıran işler arasında bu iş size göre! Kullanılmış ve bozuk olarak nitelendirilen elektronik ürünleri satın alarak tamir edebilirsiniz.

Unutmayın ki, bakımı ve tamiri yapılmış elektronik ürünler her zaman kar getirir. Eğer eliniz bu işe yatkınsa ve teknik bilgiye sahipseniz; hemen işe koyulabilirsiniz! Armut, isinolsun gibi sitelerden basit tamir işleri alabilirsiniz.

 • Kazanç: Elektronik ürün tamiri yaparak günlük 2.000 TL gibi rakamları görebilirsiniz.

19- Kanaviçe Yapıp Satmak

Potansiyel:

evde para kazandıran işler

Kanaviçe uzun yıllardır üretilen ve neredeyse her evde bulunan bir elişi olarak karşımıza çıkıyor. Neredeyse her evde karşımıza çıksa da herkesin elinden gelen bir iş değil. Bu nedenle bu sektörde alıcı da çok fazla.

Eğer sizin de elinizde kanaviçe işi geliyorsa, ürün tasarlayarak satışını yapabilirsiniz. Online yapacağınız satışların yanı sıra çevrenizde de bu ürünlerin kolaylıkla satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu iş kolunda önemli olan elinizin işe yatkın olması ve yaratıcılıktır. Eğer bu iki kriteri karşılıyorsanız; evde para kazandıran işler listemizde bu işi seçebilirsiniz.

 • Kazanç: Kanaviçe yapmak ciddi emek isteyen bir iştir. Bu nedenle satış fiyatı hakkında net bir bilgi yoktur.

Öneri içerik: Güzellik Salonu Açmak

20- Ütü Yaparak Para Kazanmak

Potansiyel:

Ütü Yaparak Para Kazanmak
Ütü Yaparak Para Kazanmak

Para kazandıran işler için listemizin sonuna geldik…

Evde para kazanmak isteyenler için de seçenekler sunacağım demiştim… 🙂 Birçok kişiye evde ütü yaparak saatlerini harcamak zülüm gibi gelir. Bu nedenle ütü yapmak istemezler. Bu durum ütü yaparak para kazanma işini doğuruyor desem yeridir.

Bu iş kolu için iyi bir ütü masasına, ütüye, ütü kolasına ve askılara ihtiyacınız vardır. Bu malzemeleriniz varsa, hemen ütü yaparak evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Müşterilerinizden ütülenecek kıyafetleri alarak, size belirtilmiş olan zaman diliminde teslim etmeniz oldukça önemli. Eğer işinizi düzenle ve titizlikle yaparsınız, birçok yeni müşteriyi beraberinde getirmiş olursunuz.

 • Kazanç: Ütü yaparak ayda 5.000 TL gibi ek kazanç elde edebilirsiniz.

Evden Para Kazandıran İşler

Yukarıda sizler için 20 adet iş fikri sıraladım. Bunlardan bazıları kapsamlı bir çalışma gerektirirken bazıları da evden yapılabilecek düzeyde bir basitlik içeriyor. Peki, bu listede evden para kazandıran işler hangileri? İşte detaylar!

 • Davetiye Tasarımı
 • Yorum Yapmak
 • Youtuber Olmak
 • Dolap Uygulaması
 • Metin Yazarlığı
 • Çevirmenlik Yapmak
 • Oyun Oyna Para Kazan
 • Müzik Enstrümanı Tamiri
 • Elektronik Ürün Tamiri
 • Kostüm Tasarımı

En İyi Para Kazandıran İşler Ne Kadar Kazandırır?

Burada yer alan fikirler çeşitli faktörlere göre değişik kazanç miktarlarına sahiptir. Bu işler arasında freelance meslek olarak da değerlendirilebilecek seçeneklerin oldukça yüksek kazanç miktarına sahip olduğunu söyleyebilirim. Bu işleri ve kazançlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Metin Yazarlığı; ayda en az 15.000 TL kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Çevirmenlik; ayda 20.000 TL civarında kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Youtuber olmak; yüksek izlenme sayısıyla 50.000 TL’ye ulaşılabilir.
 • Tasarım yapmak; freelance sitelerde iş yaparak ayda 20.000 TL gibi kazançlar elde edebilirsiniz.

Para kazandıran işler ile ilgili olarak sıkça sorulan sorulara da değinelim…

NOT: Burada yer alan rakamlar, freelance olarak en düşük alacağınız miktarlardır. Bir şirkete bağlı olarak çalıştığınızda daha fazla kazanabilirsiniz.

Öneri içerik: Akşamları Ne İş Yapabilirim diye düşünüyorsanız, Paratik web sitemizdeki yazıyı mutlaka inceleyin.

Sık Sorulan Sorular

Türkiye’de ve dünyada en çok para kazandıran işleri sıraladık. Son olarak konu hakkında sıklıkla sorulan sorulara değinmek istiyorum;

1- En çok para kazandıran iş nedir?

Eğer kendi işinizi yapacaksanız teknoloji sektöründe yüksek kazanç elde edilebilir. Ancak genel anlamda ticaret yapmak, hemen her durum için yüksek kazanç fırsatı doğurabilir.

2- Az sermayeyle ne iş yapabilirim?

Az sermaye ile genelde başlangıç aşamasında işler yapılabilir. Örneğin antika satışı yapacağınız bir dükkan için yüksek sermaye gerekirken bu işe internette başlayarak gereken sermayeyi azaltabilirsiniz.

3- İnternette hangi işler yapılabilir?

İnternette yapılabilecek işler çok çeşitli. Kendi işinizi yapacaksanız e-ticaret son dönemin popüler işleri arasında. Ancak freelance çalışma modelinin de yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Uygulamalar

Az bilinen çok para kazandıran işler bu şekilde. İçerik ile ilgili olarak tüm merak ettiklerinizi YORUMLAR kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oto Lastik Dükkanı

Oto Lastik Dükkanı Açmak 2024 | Maliyeti ve Kazancı

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2024 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Halı Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti Ne Kadar? 2023 YAPIM MALİYETİ

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti – GÜNCEL!

Daha Fazla Makale

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? 2023 Maliyeti ve Tüm Detaylar!

Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapabilirim? Diyenlere 23 En Kazançlı İş Fikri!

Ne Üretebilirim

“Ne Üretebilirim?” Diyenlere BOL KAZANÇLI 25 Fikir!

Kreş Açma Şartları

Kreş Açma Şartları ve Maliyeti 2023 | Ne Kadar Kazandırır?

İş Kurmak İstiyorum Param Yok

İş Kurmak İstiyorum Param Yok: Sermayesiz 30 İş Fikri!

Rent a Car Açmak

Rent a Car Açmak 2024 | Bayilik, Maliyeti ve Kazancı!

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri | 15 İlginç İş Fikri

X