Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Makale Yazarak Para Kazanma 2023 | Yazı Yaz Para Kazan!

Hacer tarafından yazıldı.
Makale Yazarak Para Kazanma

Artık internetin, bilgisayarın veya telefonun olduğu her yerde yazı yazarak para kazanmak mümkün. Çağımız teknoloji çağı olduğu için pek çok iş artık online olarak yapılıyor ve bu işleri yapacak kişiler aranıyor.

Hem ek gelir elde etmek hem de oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız makale yaz kazan platformlarından birine başvurmanız yeterli olacaktır. Makale yazarak para kazanma siteleri için en popüler olanları sizlere sıraladık!

Bizler de bu yazımızda yazarak para kazanmak konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Haydi daha fazla vakit kaybetmeden makale yaz para kazan başlıklı yazımıza geçelim!

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Online olarak makale yazarak para kazanmak evde oturarak ek gelir kazanmanın en güzel yollarından birisidir. Buradaki makale yazarlığından kasıt akademik makaleler değil, metin yazarlığı içerisine dahil olan makalelerdir. Bu yüzden ben yapamam diye kesin bir yargıya asla varmayın!

Makale yazarak para kazanmak için birçok site mevcut. Türkçe dil bilginiz yeterliyse bu işten yüksek kazançlar eldew edebilirsiniz! Ayrıca makale yazma sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Daha önce hiç yazarlık yapmamış kişiler bile bazı püf noktalarını öğrenerek kolaylıkla bu alanda para kazanabilirler.

Ev hanımıysanız yemek tarifleri ile ilgili yazılar yazarak, oyun bağımlısı iseniz oyun incelemeleri yazarak, gündemi sık sık takip eden birisi iseniz gündem ile ilgili yazılar yazarak para kazanabilirsiniz.

Para Kazanma Yolu: Link Kısalt Para Kazan

Makale Yazarak Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirim?

Makale Yaz Para Kazan
Makale Yaz Para Kazan

Makale yazarak para kazanmak hem zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de evden oturarak çok da bir efor harcamadan ek gelir elde etmenizi sağlayacak bir yöntemdir.

Yazı yazarak para kazanmak için öncelikle hangi sitelerin metin yazarı aradığı konusunda ve ne kadar ücret verdikleri konusunda minik bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu siteler arasında içerik ve fiyat konusunda bir karşılaştırma yaparak hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Hangi sitede yazmak istediğinize karar verdikten sonra bu siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra zaten size siparişler gelecektir. Her sipariş farklı ücretlendirme içerdiği için kendinize uygun siparişlerde yazı yazabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale yazarak para kazanabileceğiniz pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bizler de sizler için ücretli makale yazdıran siteleri derledik ve sizlerle paylaşmaya hazır hale getirdik. İşte o makale yazma siteleri:

1- Makale Hizmeti

Makale yazarak para kazanma siteleri için ilk önerimiz olan Makale Hizmeti, İzmir merkezli makale yazarak para kazandıran bir sitedir. Bu platforma başvuru yaparak ve başvurunuz kabul edildikten sonra size gelen siparişleri hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Tabii ki bu platforma kabul edilmeniz için ilk olarak bir deneme yazısı göndermeniz gerekmektedir. Bu deneme yazısında mutlaka dil bilgisi kurallarına dikkat etmeniz ve yazınızın özgün olması gerekmektedir.

Bu sitede belirli bir konuya bağlı olmaksızın pek çok konuda makale yazabilirsiniz. Bu sitede ne kadar kazanacağınız konusu size gelen siparişlere göre değişiklik göstermektedir. Her siparişin yanında kaç kelime yazacağınız ve ne kadar ücret alacağınız konusunda bilgi verilmektedir.

2- Bionluk – Yazı Yazarak Para Kazanma!

Site 2014 yılında kurulmuş ve o günden bugüne hale hizmet vermektedir. Bu sitede yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Boş vaktinizi ve yeteneğinizi paraya çevirmek istiyorsanız bu sitede çalışmak size uygun olacaktır.

Yazarlıktan logo tasarımına yeteneğinizin olduğu alanlarda size ücretli olarak hizmet vermenizi sağlayan bir platformdur. Ücretli makale yazmak için en uygun platformlardan birisidir. Bionluk, yazı yazarak para kazanmak için en ideal siteler arasında.

3- Yaz Kazan

Makale yazarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz sitelerden birisidir. Siteye üye olduktan sonra karşınıza yazı yazarak para kazanmak için pek çok sipariş geliyor. Makale yazma siteleri arasında değerlendirebilirsiniz.

Bu siparişlerin yanında kaç kelime yazmanız gerektiği ve yazınız onaylandığında ne kadar ücret alacağınız gibi konular hakkında da bilgiler size veriliyor. Bu sitede dört farklı yazarlık seviyesi olduğu için her yazar aslında aynı parayı almıyor. Seviyeniz yükseldikçe alacağınız para da artıyor.

makale yazarak para kazanma

4- Yazan Kazanır

Yazı yazarak para kazanmak için en önemli sitelerden birisidir. Burada editör olarak görev yapabilmeniz için öncelikle bir deneme makalesi yazıp göndermeniz gerekmektedir. Oldukça fazla sipariş alan bir platformdur.

Yani bu durum aslında bu platformda iş bulmanızın o kadar da zor olmadığını göstermektedir. Bu platformda tek bir kategoride değil pek çok kategoride yazı yazma imkanınız bulunmaktadır. Gelen siparişleri word belgesine yazmanız ve word belgesi şeklinde teslim etmeniz gerekmektedir.

5- İçerik.net

Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan bir makale yazarak para kazanma sitesidir. Özellikle bu platformda yazmış olduğunuz sağlık ve teknoloji konusundaki makaleler oldukça hızlı bir şekilde satılmaktadır.

Elbette ki bu platformda da diğer makale yazma platformlarında olduğu gibi dil bilgisi kurallarına oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir.

6- Armut

Bu internet sitesi Türkiye’nin en büyük freelance hizmet platformlarından bir tanesidir. Bu site hayatına tadilat, temizlik ve nakliye alanlarında başlamış daha sonrasında şu anki halini almıştır.

Bu platformda pek çok alanda hizmet vererek para kazanmanız mümkündür. Makale yazarak para kazanmak için de tercih edilebilir. Yazı yazarak para kazanma siteleri içerisinde Armut’da değerlendirilebilir.

7- İçerikguru

İçerikguru bu sektöre yeni giren bir platformdur. Diğer makale yazarak para kazanma siteleri ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Fakat bu platforma yazarlık başvurusu yapmak diğer platformlara göre oldukça zordur.

Bu platforma kabul edilebilmeniz için referansa ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda burada yazarlık yapabilmek için CV’nizi de yüklemeniz gerekmektedir. Buraya yazar olarak kabul edildiğiniz taktirde gelirinizin diğer platformlara göre daha yüksek olduğunu göreceksiniz.

8- Pak İçerik

Bu platformda şu an 500’ü aşkın yazar bulunmaktadır. 2018 yılında faaliyete başlamıştır. Bu platforma başvuru yaparken sizden öncelikle bir deneme yazısı istenmektedir.

Bu deneme yazısının daha önce herhangi bir platformda yayınlanmamış olması ve yazının 400 ile 1000 kelime arasında olması gerekmektedir. Pak İçerik; yazı yazarak para kazanmak için ideal seçeneklerden birisidir.

Sizlere Para Kazandıran Siteler için detaylı bir liste hazırlamıştık! Şimdi okuyabilirsiniz.

Yabancı Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yabancı Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri
Yabancı Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Eğer herhangi bir yabancı dil biliyorsanız sadece Türkçe sitelere değil yabancı sitelere de yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle dolar bazında para kazanabilirsiniz. Bu da makale yazarak para kazanma konusunda önemli bir avantaj demek!

Sizlere birkaç tane yabancı makale yazarak para kazanabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz. İşte o yabancı makale yazarak para kazanma siteleri:

1- Copyhackers

Bu makale yazarak para kazanma sitesi marka bilinci oluşturma, metin yazarlığı ve bir işletmeyi yönetme gibi alanlarda yazmış olduğunuz her makale başına 325 dolar gibi bir ücret ödemektedir. Bu platforma başvurular ve makale gönderimi mail üzerinden olmaktadır. Yazarak kazanmak için Copyhackers’ı kullanabilirsiniz.

2- Motherly

Bu platform ebeveynlik ve aile sorunları hakkında makale yazarak para kazanabileceğiniz bir yerdir. Burada 900 kelimelik bir makale yazdığınızda ortalama olarak 50 dolar gibi bir ücret alıyorsunuz.

Bu platform yazacağınız makalelerde özgün ve etkili bir dil kullanımına oldukça fazla özen gösteriyor. Yazarlık başvurunuzu Motherly platformunun iletişim kısmından yapabilirsiniz.

3- Mirasee

Bu platformda iş üretkenliği, pazarlama ve büyüme alanlarında yazılan her 2000 kelimelik makale için ortalama olarak 200 dolar civarında bir ödeme yapılmaktadır.

Bu alandaki en iyi platformlardan birisidir. Bu yüzden de makale içeriklerinin kaliteli olmasına oldukça fazla özen göstermektedir. Yazı yaz para kazan sistemi için yurtdışı kaynaklı sitelerden en önemlileri arasındadır.

4- Freshbooks – Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri!

Ücretli makale yazdıran siteler için bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. Bu platform daha çok ekonomi ve faturalar alanında yayın yapmaktadır. Bu konularda yazılan kaliteli makaleler için ortalama olarak 150 dolarlık bir ödeme yapmaktadır.

İngilizce bilenlere: Çeviri Yaparak Para Kazanma

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Makale Yazarak Para Kazanmak

Türkiye’de makale sektörü internetin kullanımının artması ile daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yüzdendir ki pek çok girişimci bu sektöre adım atmaya başlamıştır.

Makale yazarak para kazanmanın herhangi bir alt veya üst limiti yoktur. Ne kadar makale yazarsanız o kadar çok para kazanma imkanınız olur. Makale yazarak para kazanma sektöründe ücretler genel olarak kelime başına verilmektedir.

  • Genel olarak da 100 kelime üzerinden gelir hesaplaması yapılmaktadır. 100 kelimelik bir makale yazdığınızda (fiyatlar makale platformlarına göre değişiklik göstermektedir) ortalama olarak 7 TL – 10 TL arasında bir ücret kazanabilirsiniz.
  • Yabancı dil buluyorsanız ve bu dillerde makale yazıyorsanız, bu ücretin iki katı kadar kazanabilirsiniz!

Sık Sorulan Sorular

Makale yazarak para kazanmak konusunda sıkça sorulan sorulara değindim. Makale yazıp para kazanmak için aşağıdaki soruları da dikkate alabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak konusunda sizlere verebileceğimiz bilgiler bunlar! Daha fazla merak ettiklerinizi YORUM olarak bırakabilirsiniz…

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2023 – Dizi İzle Para Kazan!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Telegram Para Kazanma 2023 – Kanal Sahibi Olun!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler 2023 – Coin Veren Borsalar!

shutterstock para kazanma

Shutterstock Para Kazanma – 5 Adımda Kazanmaya Başlayın!

Daha Fazla Makale

E-kitap Yazarak Para Kazanmak – 4 Adımda Yaz, Para Kazan!

Link Kısalt Para Kazan

Link Kısalt Para Kazan 2023 – 15 EN İYİ Link Kısaltma Sitesi

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Senetle Motor Satan Yerler

2023 Senetle Motor Satan Yerler – Peşinatsız Taksitle Motor

Yürüyerek Para Kazanma

Yürüyerek Para Kazanma 2023 | En Kazançlı 16 Uygulama!

Öğrenci Para Kazanma Yolları

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2023 – 30 EN KAZANÇLI Yöntem

TikTok'ta Para Kazanmak

TikTok’ta Para Kazanmak 2023 – Evden Para Kazan!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

X