Makale Yazarak Para Kazanma 2023 | 8 Site ile Yaz Para Kazan

Yazar: Hacer Tarih: 21.09.2023
Makale Yazarak Para Kazanma

Günümüzde insanlar makale yazarak para kazanmak hakkında bilgileri araştırıyor. Özellikle web sitelerinin gelişmesi, daha çok makale ve içerik ihtiyacını doğurdu! Bu içerikte yazı yazarak para kazanmaya dair tüm bilgileri aktaracağız.

Hem ülkemizde, hem de yurt dışında makale yazarak para kazanma siteleri oldukça fazla. Bionluk, Armut, R10 gibi yerleri detaylı olarak inceledik. Ek olarak makale yazma sitelerinden ne kadar kazanabileceğinizi de açıkladık! O halde makale yaz para kazan sisteminin detaylarını inceleyelim…

Makale Yazarak Para Kazanmak Hakkında Genel Bilgiler

Yazı Yazarak Para Kazanma
Yazı Yazarak Para Kazanma

Online olarak makale yazarak para kazanmak evde oturarak ek gelir kazanmanın en güzel yollarından birisidir. Buradaki makale yazarlığından kasıt akademik makaleler değil, metin yazarlığı içerisine dahil olan makalelerdir. Bu yüzden ben yapamam diye kesin bir yargıya asla varmayın!

Makale yazarak para kazanma yolları için birçok site mevcut. Türkçe dil bilginiz yeterliyse bu işten yüksek kazançlar elde edebilirsiniz!

Ayrıca makale yazma sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Daha önce hiç yazarlık yapmamış kişiler bile bazı püf noktalarını öğrenerek kolaylıkla bu alanda para kazanabilirler.

Ev hanımıysanız yemek tarifleri ile ilgili yazılar yazarak, oyun bağımlısı iseniz oyun incelemeleri yazarak, gündemi sık sık takip eden birisi iseniz gündem ile ilgili yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Bunlar haricinde dergilere yazı yazarak para kazanmak da mümkün.

Para Kazanma Yolu: Link Kısalt Para Kazan

İnternetten Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri | 8 Güncel Site!

Makale Yazarak Para Kazanma 2023 | 8 Site ile Yaz Para Kazan
Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale yazarak para kazanabileceğiniz pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bizler de sizler için ücretli makale yazdıran siteleri derledik ve sizlerle paylaşmaya hazır hale getirdik. İşte o makale yazma siteleri:

 1. Makale Hizmeti
 2. Bionluk
 3. Yaz Kazan
 4. Yazan Kazanır
 5. icerik.net
 6. Armut
 7. İçerikguru
 8. Pak İçerik

Metin yazarak para kazanmak için bu siteleri kullanabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanma sitelerine yakından bakalım…

1- Makale Hizmeti

Makale yazarak para kazanma siteleri için ilk önerimiz olan Makale Hizmeti, İzmir merkezli makale yazarak para kazandıran bir sitedir. Bu platforma başvuru yaparak ve başvurunuz kabul edildikten sonra size gelen siparişleri hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Tabii ki bu platforma kabul edilmeniz için ilk olarak bir deneme yazısı göndermeniz gerekmektedir. Bu deneme yazısında mutlaka dil bilgisi kurallarına dikkat etmeniz ve yazınızın özgün olması gerekmektedir.

Bu sitede belirli bir konuya bağlı olmaksızın pek çok konuda makale yazabilirsiniz. Bu sitede ne kadar kazanacağınız konusu size gelen siparişlere göre değişiklik göstermektedir. Her siparişin yanında kaç kelime yazacağınız ve ne kadar ücret alacağınız konusunda bilgi verilmektedir.

2- Bionluk | Yazı Yazarak Para Kazanma

Site 2014 yılında kurulmuş ve o günden bugüne hale hizmet vermektedir. Bu sitede yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Boş vaktinizi ve yeteneğinizi paraya çevirmek istiyorsanız bu sitede çalışmak size uygun olacaktır.

Yazarlıktan logo tasarımına yeteneğinizin olduğu alanlarda size ücretli olarak hizmet vermenizi sağlayan bir platformdur. Ücretli makale yazmak için en uygun platformlardan birisidir. Bionluk, yazı yazarak para kazanmak için en ideal siteler arasında.

Makale yazarak para kazanmak için diğer siteye göz atalım: Yaz Kazan!

Öneri içerik: Anket Doldur Para Kazan

3- Yaz Kazan

Yazı Yazarak Para Kazanma
Yazı Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz sitelerden birisidir. Siteye üye olduktan sonra karşınıza yazı yazarak para kazanmak için pek çok sipariş geliyor. Makale yazma siteleri arasında değerlendirebilirsiniz.

Bu siparişlerin yanında kaç kelime yazmanız gerektiği ve yazınız onaylandığında ne kadar ücret alacağınız gibi konular hakkında da bilgiler size veriliyor. Bu sitede dört farklı yazarlık seviyesi olduğu için her yazar aslında aynı parayı almıyor. Seviyeniz yükseldikçe alacağınız para da artıyor.

4- Yazan Kazanır

Yazı yazarak para kazanmak için en önemli sitelerden birisidir. Burada editör olarak görev yapabilmeniz için öncelikle bir deneme makalesi yazıp göndermeniz gerekmektedir. Oldukça fazla sipariş alan bir platformdur.

Yani bu durum aslında bu platformda iş bulmanızın o kadar da zor olmadığını göstermektedir. Bu platformda tek bir kategoride değil pek çok kategoride yazı yazma imkanınız bulunmaktadır. Gelen siparişleri word belgesine yazmanız ve word belgesi şeklinde teslim etmeniz gerekmektedir.

5- icerik.net

Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan bir makale yazarak para kazanma sitesidir. Özellikle bu platformda yazmış olduğunuz sağlık ve teknoloji konusundaki makaleler oldukça hızlı bir şekilde satılmaktadır.

Elbette ki bu platformda da diğer makale yazma platformlarında olduğu gibi dil bilgisi kurallarına oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma için devam edelim…

6- Armut

Armut | Makale Yaz Para Kazan
Armut | Makale Yaz Para Kazan

Bu internet sitesi Türkiye’nin en büyük freelance hizmet platformlarından bir tanesidir. Bu site hayatına tadilat, temizlik ve nakliye alanlarında başlamış daha sonrasında şu anki halini almıştır.

Bu platformda pek çok alanda hizmet vererek para kazanmanız mümkündür. Makale yazarak para kazanma yolları için de tercih edilebilir. Yazı yazarak para kazanma siteleri içerisinde Armut’da değerlendirilebilir.

7- İçerikguru

İçerikguru bu sektöre yeni giren bir platformdur. Diğer makale yazarak para kazanma siteleri ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Fakat bu platforma yazarlık başvurusu yapmak diğer platformlara göre oldukça zordur.

Bu platforma kabul edilebilmeniz için referansa ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda burada yazarlık yapabilmek için CV’nizi de yüklemeniz gerekmektedir. Buraya yazar olarak kabul edildiğiniz taktirde gelirinizin diğer platformlara göre daha yüksek olduğunu göreceksiniz.

8- Pak İçerik

Bu platformda şu an 500’ü aşkın yazar bulunmaktadır. 2018 yılında faaliyete başlamıştır. Bu platforma başvuru yaparken sizden öncelikle bir deneme yazısı istenmektedir.

Bu deneme yazısının daha önce herhangi bir platformda yayınlanmamış olması ve yazının 400 ile 1000 kelime arasında olması gerekmektedir. Pak İçerik; yazı yazarak para kazanmak için ideal seçeneklerden birisidir.

Yazı yazarak para kazandıran siteler bu şekilde. Yabancı sitelere de göz atalım…

Sizlere Para Kazandıran Siteler için detaylı bir liste hazırlamıştık! Şimdi okuyabilirsiniz.

Yabancı Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri | Yabancı
Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri | Yabancı

Eğer herhangi bir yabancı dil biliyorsanız sadece Türkçe sitelere değil yabancı sitelere de yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle dolar bazında para kazanabilirsiniz. Bu da yazı yazarak para kazanma konusunda önemli bir avantaj demek!

Sizlere birkaç tane yabancı makale yazarak para kazanabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz. İşte o yabancı makale yazarak para kazanma siteleri:

1- Copyhackers

Bu makale yazarak para kazanma sitesi marka bilinci oluşturma, metin yazarlığı ve bir işletmeyi yönetme gibi alanlarda yazmış olduğunuz her makale başına 325 dolar gibi bir ücret ödemektedir. Bu platforma başvurular ve makale gönderimi mail üzerinden olmaktadır. Yazarak kazanmak için Copyhackers’ı kullanabilirsiniz.

2- Motherly

Bu platform ebeveynlik ve aile sorunları hakkında makale yazarak para kazanabileceğiniz bir yerdir. Burada 900 kelimelik bir makale yazdığınızda ortalama olarak 50 dolar gibi bir ücret alıyorsunuz.

Bu platform yazacağınız makalelerde özgün ve etkili bir dil kullanımına oldukça fazla özen gösteriyor. Yazarlık başvurunuzu Motherly platformunun iletişim kısmından yapabilirsiniz.

3- Mirasee

Mirasee Yazı Yaz Para Kazan
Mirasee Yazı Yaz Para Kazan

Bu platformda iş üretkenliği, pazarlama ve büyüme alanlarında yazılan her 2000 kelimelik makale için ortalama olarak 200 dolar civarında bir ödeme yapılmaktadır.

Bu alandaki en iyi platformlardan birisidir. Bu yüzden de makale içeriklerinin kaliteli olmasına oldukça fazla özen göstermektedir. Yazı yaz para kazan sistemi için yurtdışı kaynaklı sitelerden en önemlileri arasındadır.

Makale yazarak para kazanmak ve Dolar bazında gelir elde etmek için Freshbooks’u da deneyebilirsiniz! İşte detaylar…

4- Freshbooks | Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Ücretli makale yazdıran siteler için bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. Bu platform daha çok ekonomi ve faturalar alanında yayın yapmaktadır. Bu konularda yazılan kaliteli makaleler için ortalama olarak 150 dolarlık bir ödeme yapmaktadır.

İngilizce bilenlere: Çeviri Yaparak Para Kazanma

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Makale Yazarak Para Kazanma 2023 | 8 Site ile Yaz Para Kazan
Makale Yazarak Para Kazanmak

Türkiye’de makale sektörü internetin kullanımının artması ile daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yüzdendir ki pek çok girişimci bu sektöre adım atmaya başlamıştır.

Makale yaz para kazan sisteminde herhangi bir alt veya üst limiti yoktur. Ne kadar makale yazarsanız o kadar çok para kazanma imkanınız olur. Makale yazarak para kazanma sektöründe ücretler genel olarak kelime başına verilmektedir.

 • Genel olarak da 100 kelime üzerinden gelir hesaplaması yapılmaktadır. 100 kelimelik bir makale yazdığınızda (fiyatlar makale platformlarına göre değişiklik göstermektedir) ortalama olarak 7 TL – 15 TL arasında bir ücret kazanabilirsiniz.
 • Yabancı dil buluyorsanız ve bu dillerde makale yazıyorsanız, bu ücretin iki katı kadar kazanabilirsiniz!

Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır? Nereden Başlamalıyım?

Makale Yaz Kazan | Nasıl, Nereden Başlanır?
Makale Yaz Kazan | Nasıl, Nereden Başlanır?

Makale yazarak para kazanmak hem zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de evden oturarak çok da bir efor harcamadan ek gelir elde etmenizi sağlayacak bir yöntemdir.

Yazı yazarak para kazanmak için öncelikle hangi sitelerin metin yazarı aradığı konusunda ve ne kadar ücret verdikleri konusunda minik bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu siteler arasında içerik ve fiyat konusunda bir karşılaştırma yaparak hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Hangi sitede yazmak istediğinize karar verdikten sonra bu siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra zaten size siparişler gelecektir. Her sipariş farklı ücretlendirme içerdiği için kendinize uygun siparişlerde yazı yazabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma Yorumları

Kişiler içerik yazarak para kazanmak için yoğun olarak araştırma yapıyor. Bu araştırmada genel olarak yorumlar merak edilse de hemen her konu araştırılabiliyor. Makale yazarak para kazanma yorumları şu şekilde:

 • Kişiler, genel olarak evde çalışmanın rahatlığıyla yazı yazarak para kazanmanın oldukça zevkli olduğundan bahsediyor.
 • Ancak istisnai olarak düşük ücretten şikâyetçi olanlar da mevcuttur. Piyasa da gerçekten de düşük ücret veren çok fazla yer var.
 • Bu nedenle yazı yaz para kazan sisteminde kendinizi geliştirdikten sonra düşük ücretle çalışmamaya özen gösterin.

İlginizi çekebilir: Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Sık Sorulan Sorular

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yaz kazan konusunda sıkça sorulan sorulara değindim:

Makale yazarak para kazanılabilir mi?

Evet, günümüzde birçok freelance çalışan yazı yazarak para kazanıyor. Güncel miktarları üst başlıklarımızda sizlerle paylaştık.

İçerik yazarlığından ne kadar kazanılır?

İçerik yazarı olarak tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız ortalama 15.000 TL gibi bir rakam kazanırsınız. Elbette freelance çalışarak daha çok iş alabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak konusunda sizlere verebileceğimiz bilgiler bunlar! Daha fazla merak ettiklerinizi YORUM olarak bırakabilirsiniz…

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2023 – KAZANÇ TABLOSU!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2023 | UYGULAMALAR – SİTELER!

Nonolive Para Kazanma

Nonolive Para Kazanma 2023 – Nonolive Nedir?

günlük para kazanma

Günlük Para Kazanma – 15 GARANTİ YÖNTEM!

Garanti Bonus Nerede Kullanılır

Garanti Bonus Nerede Kullanılır? 25 Site ve Market Önerisi!

Daha Fazla Makale

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2023 | Yapay Zeka ile Para Kazanmak!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

1 Saatte Para Kazanma

1 Saatte Para Kazanma Yolları | En Çok Kazandıran 10 İş!

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Rehberi 2023 | Maaş Tablosu ve Şartlar!

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

instagram'dan para kazanmak

Instagram’dan Para Kazanmak 2023 – Fenomen Kazançları!

X