Blog Yazarak Para Kazanmak | 13 Kazançlı Yöntem!

Yazar: Aykut Tarih: 14.03.2023
Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak eminim konuyla ilgilenen pek çok kişinin hayali… Peki, gerçekten blog açarak para kazanılır mı? Eğer başarılı olursanız evet! Blog yazmak, başlı başına bir kazanç kaynağı. Günümüzde birçok sistem buna izin veriyor ve çeşitli yöntemler mevcut.

Blog yazarak nasıl para kazanılır? Açıklayacağım… Bir blog sitesine sahip olduğunuzda para kazanmak için neler yapabilirsiniz hepsine değineceğim. Özellikle blog sitelerinden nasıl para kazanırım diyorsanız, eşsiz yöntemler var.

Para kazandıran blog siteleri hakkında fikirler sunacağım. O halde blogdan nasıl para kazanılır? Başlayalım… 😊

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Gerekenler
Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Gerekenler

Öncelikle blog yazarak para kazanma için gerekenler hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu işlemleri yapmadan blog üzerinden para kazanmanız çok zordur. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz ve para kazanmaya ancak bu şekilde başlamanız gerekir. İşte o adımlar!

 • Niş alanınızı belirleyerek başlayın. Hangi kategoride blog sitesi açacaksınız? Buna karar verin.
 • Sonrasında alan adı ve barındırma hizmeti (hosting) satın almanız gerekiyor. Günümüzde düşük tutarlarla bunu gerçekleştirebilmek mümkün.
 • Sonrasında SEO çalışmalarıyla sitenizi Google’da üst sıralara taşımanız gerekir. Bunun için eğitim almanızı öneriyorum.
 • Bu şekilde ideal ziyaretçi sayılarına ulaştıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır? TÜM YÖNTEMLER!

Blog yazarak para kazanmak için yukarıdaki şartların sağlanması gerekiyor. Elbette bu işin ilk şartı yüksek ziyaretçi sayısına sahip bir siteye sahip olmak. Bunu başardığınızda emin olun blogdan para kazanmak mümkün.

Yazı içerisinde blog sitenizi nasıl geliştirebileceğinize dair bazı tavsiyeler de verdim. Sadece blog yazarak nasıl para kazanılır? İşte detaylar…

 • 1- Google Adsense
 • 2- Banner Reklam Alanı Satışı
 • 3- Sponsorlu İçerik
 • 4- Ücretli Abonelik
 • 5- Ürün Satışı
 • 6- Danışmanlık Hizmetleri
 • 7- Ücretli Etkinlik
 • 8- Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)
 • 9- Blog Satışı
 • 10- Amazon Afilliate
 • 11- Freelance Blog Yazarlığı
 • 12- RSS Reklamcılığı
 • 13- Üyelik Sistemleri

İlginizi çekebilir: Instagram’dan Para Kazanmak

1- Google Adsense

Google Adsense | Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?
Google Adsense | Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Eğer bir blog siteniz varsa, akla gelebilecek ilk para kazanma yöntemi olarak Google Adsense’i sayabiliriz. Google Adsense blog sitelerinden para kazanmanızı sağlıyor. İnternet reklamcılığının Google tarafındaki temsilcisi olan Adsense aracılığıyla tıklama başına kazanç elde edebilirsiniz.

Google Adsense ile başlangıçta küçük miktarlar kazanacaksınız. Ancak siteniz geliştikçe, daha fazla kişi geldikçe ve sayfa görüntülenme sayısı – tıklama gibi oranlarınız arttıkça kazancınız adeta katlanacak!

Yüksek kaliteli içerikler oluşturarak, aranması yüksek ama rekabeti düşük anahtar kelimeleri hedefleyerek bu yöntemde başarı elde edebilmeniz mümkün.

2- Banner Reklam Alanı Satışı

İnternet reklamcılığını Google aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsanız Adsense harika bir alternatiftir. Ancak reklamcılık faaliyetini kendiniz bireysel olarak da yönetebilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak için bir diğer yöntem banner reklamlar için yer satışıdır.

Kalıcı bir reklam ortağı bularak sitenizin uygun bir yerine anlaştığınız firmanın isteyeceği reklamı koyabilirsiniz. Anlaşmalar çerçevesinde kazancınız belirlenecektir. Bu yöntemde de tıklama başına maliyet, sayfa görüntülenme sayısı gibi unsurlar önemlidir. Online para kazanmak için en iyi alternatiflerden birisidir.

Blog reklam alma işlemlerini tamamladıktan sonra kazanmaya başlayabilirsiniz. Blog yazarlığı para kazandırır mı diye düşünmeden bir an önce harekete geçin! 😊

3- Sponsorlu İçerik

Sponsorlu İçerik | Blogdan Para Kazanmak
Sponsorlu İçerik | Blogdan Para Kazanmak

Blogunuz büyüdükçe sponsorlu içerik yazımı için firmalar sizinle iletişime geçebilir. İletişime geçen firma, sponsorlu içerik yazmanızı isteyecektir. Buna göre yeni içeriğinizde ilgili firmayı tanıtabilir, bu şekilde dolaylı yoldan reklam geliri elde edebilirsiniz.

Bu yayınlar genel olarak bir firmanın hizmetlerini tanıtan nitelikte olur. Blog yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız yapacağınız alternatif işlerden birisi de sponsorlu içerik yazmaktır.

4- Ücretli Abonelik

Eğer kaliteli içerik üretiyorsanız, blog yazarak para kazanmak için ücretli abonelik sistemini düşünebilirsiniz. Bu sayede sadık okuyucularınız premium içerikler için abonelik alacaktır. Ancak içeriklerinizin büyük bir kısmını ücretsiz olarak sunmaya devam edin.

Bu yöntemde çok fazla ücretli içerik yayınlarsanız sitenizin ziyaretçi sayısı bundan olumsuz etkilenebilir. Bu da kazancınızı dolaylı yoldan düşürebilir. Ücretli abonelik sunmak; blog yazarak para kazanmak için önemli alternatiflerden birisidir.

5- Ürün Satışı

Blog aç para kazan sisteminde klasik ama hala kullanılan bir yöntem var. Ürün satışı… Yeterli popülariteye ulaştığınızda takipçi kitlenize ürünler tanıtabilir, bunun satışı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda dijital ürünlere olan talebin son zamanlarda arttığını söyleyebiliriz.

Blogger olup para kazanmak istiyorsanız önemli alternatiflerinizden birisi ürün satışı olacaktır. Bu gibi işlemlerle Blogger’da para kazanmak mümkündür.

6- Danışmanlık Hizmetleri

Blog Danışmanlığı | Para Kazandıran Blog Siteleri
Blog Danışmanlığı | Para Kazandıran Blog Siteleri

Blog siteleri para kazandırıyor mu diye soruyorsanız yanıtlamaya devam ediyorum! Yeni bir yöntemden bahsedeceğim. Günümüzde bunu birçok kişi uygulamıyor.

Blog açma, yayınlama ve tanıtma sürecinde pek çok şey öğreneceksiniz. Bir süre sonra blog nasıl açılır öğrenmiş olacaksınız ve bu konuda danışmanlık hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

Alanınızla ilgili olarak bireysel kişilere ya da kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Emin olun blog yazarak para kazanmak isteyen birçok kişi var. Siz, bu durumu kazanca çevirebilirsiniz!

Öneri Yazı: Borsadan Para Kazanmak

7- Ücretli Etkinlik

Yeteri kadar popüler olduktan sonra artık ücretli etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Yemek blogları, kendin yap blogları şu sıralar oldukça revaçta. Bu blogların okuyucuları arasında bir etkinlik düzenleyebilir ve bunu kazanca dönüştürebilirsiniz.

8- Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

Satış ortaklığı, modern dünyada en önemli pasif gelir kaynaklarından birisidir. Başka kişilerin ürünlerini blogunuzda tanıtarak komisyon usulüyle para kazanacaksınız. Güzel değil mi? Aynı şey sosyal medya ve diğer internet mecraları için de geçerlidir.

Eğer blog sitenizin çokça takipçisi varsa mutlaka buradan da gelir elde edeceksiniz. Satış ortaklığı programlarını araştırarak konuyla ilgili güvenilir uygulamaları bulun. Sonrasında para kendiliğinden gelecek. 😊

9- Blog Satışı

Blog Satışı | Online Para Kazanma
Blog Satışı | Online Para Kazanma

Blogunuzu geliştirdiniz ve yüksek ziyaretçi sayısına ulaştınız. Burada sayılan yöntemlerle para kazanmak için uğraşmak istemiyorsanız geliştirdiğiniz blogunuzun satışını yapabilirsiniz. Emin olun bu da ciddi kazanç sağlayan yöntemlerden birisidir.

Blog satışından elde ettiğiniz gelirin bir kısmıyla tekrar blog açabilir, sonra yeniden satabilirsiniz. Alın size mükemmel bir iş modeli!

10- Amazon Afilliate

Satış ortaklığı sisteminden bahsetmiştim. Genel olarak Affiliate Marketing olarak adlandırılan bu sistemde komisyonlarla kazanç sağlayabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak mümkün mü diye soruyorsanız, bu kazanç yöntemi size müthiş bir para akışı sağlayacak.

Satış ortaklığı programlarından olan Amazon Affiliate, web siteden para kazanmak için çok ilginç ve iyi seçenekler sunuyor. Kazancınızı bu sisteme göre katlayabilirsiniz.

11- Freelance Blog Yazarlığı

Freelance Blog Yazarlığı
Freelance Blog Yazarlığı

Eğer blog yazarak para kazanmak istiyorsanız ve site açmakla uğraşamam ben diyorsanız önemli bir alternatif var. Freelance blog yazarlığı… Bu işi freelance çalışarak da yapabilirsiniz. Tamamen evden çalışarak blog yazarlığı yapıp para kazanabilirsiniz.

Bionluk gibi platformlarda blog yazarlığı için birçok ilan bulunmakta. Sürekli iş bulabileceğiniz gibi ayrıca tamamen freelance çalışmaya da odaklanabilirsiniz. Bir firmaya bağlı blog yazarlığı maaşları da oldukça iyi seviyededir!

12- RSS Reklamcılığı

RSS’nin anlamı Really Simple Syndication kelimelerinden gelmektedir. Çok basit besleme demek olan sistemi blogcular, içeriklerini RSS abonelerine dağıtmak için kullanırlar. RSS sisteminde ayrıca reklam yerleştirme ve buradan da para kazanma olanakları vardır. Yapılan her tıklama için ödeme alırsınız. Buna göre Google Adsense ile benzer yapıdadır.

RSS tuşlarını blogunuzda göstererek bu işleme başlayabilirsiniz. Reklamın kaynağını seçerek yayınınıza reklam kodlarını ekleyin. Yapacağınız işlemler bundan ibarettir. Sonrasında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Günümüzde bu sistemi kullanan kişi sayısı oldukça az olduğu için popülaritesini yitirmiştir.

13- Üyelik Sistemleri

Blog yazarak para kazanmak nedir sorusu için bilmediklerinizi açıklamaya devam ediyorum! Son olarak üyelik sistemlerinden bahsedeceğim.

Eğer kaliteli içerik üretiyorsanız, belirli bir takipçi kitleniz varsa ve bu okuyucular sadıksa üyelik sistemine geçebilirsiniz. Bunun pek çok avantajı olsa da en önemli avantajı hem sitenize ziyaretçi çekmek gibi derdiniz olmaz, hem de para kazanırsınız.

Ancak bu yöntem için çok iyi içerik üretmeniz ve popüler olmanız gerekiyor. Aksi halde sitenize üye olacak kişi bile bulamayabilir, doğal olarak para kazanamayabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım? – Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?
Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak için bildiğim 13 yöntemi sizler için açıkladım. Peki, bu yöntemlerle ne kadar para kazanılabilir? İsterseniz bu konuya da açıklık getireyim.

 • Google Adsense ile reklam gelirleriniz sürekli olarak değişir. Özellikle sitenize gelen trafik sayısı, tıklama oranları, tıklama başına maliyetler, toplam geliriniz üzerinde etkilidir. Ancak ortalama olarak günlük 2500 ziyaretçisi olan ve %5 tıklama oranına sahip bir site 200,00 TLkazanmaktadır. Yani hiçbir şey yapmadan ayda 6.000 TL kazanabilirsiniz.
 • Diğer yöntemleri de dâhil ettiğinizde ortalama ziyaretçi sayısına sahip blog siteleri ayda 10.000 TL’den başlayan kazançlar elde edebiliyor.

İlginizi çekebilir: 3D Yazıcı ile Para Kazanmak

1- Ücretsiz Bloglar Para Kazandırıyor Mu?

Ücretsiz bloglar da para kazandırabilir. Özellikle Blogger para kazanma için ideal seçeneklerden birisi. Ancak ücretsiz bloglarda şöyle bir sıkıntı bulunmaktadır.

 • Alan adınız olmadığı için SEO açısından olumsuzluk teşkil eder. Bu da içeriklerinizin Google sıralamasında arka planda kalmasına neden olur. Sonuç olarak kazanç sağlayamazsınız.
 • Blogger Adsense ile para kazanmak için mutlaka kendinize ait alan adınızın olması gerekir. Bu yöntemle işiniz daha kolay olacaktır.
 • Blog yazarak para kazanma siteleri aracılığıyla kazanç sağlayanlar var fakat, bu kişilerin sayısı oldukça az.

Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler!

Blogger para kazandırır mı sorusunu yanıtladık. Blog yazarak para kazanmak isteyenlere özel tavsiyelerde de bulunmak istiyorum. Bu tavsiyelere uyarak daha hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz;

1- Niş Alan Seçin

Niş Blog Türleri
Niş Blog Türleri

Bu işe yeni girecekseniz muhtemelen ne hakkında yazacağınız konusu kafanızı kurcalıyordur. Bu nedenle yazmaya başlamadan önce alanınızı seçmeniz gerekiyor. Hangi kategorilere hâkim olacaksınız? İçerikleriniz ne anlatacak? Hepsi niş alanınızla alakalıdır.

Elbette niş alan seçerken ilgili kategorinin kazanç durumunu, ilgi alanınızla uyuşup uyuşmadığını ve diğer faktörleri gözetmeniz gerekiyor.

Hedef kitle analizi, kârlı sektörler vb. sorgularla en iyi niş alanınızı bulabilirsiniz.

2- Sürekli İçerik Yaz ve Paylaş!

Sitenize ziyaretçi çekmek ve istediğiniz seviyeye ulaşmak için bolca yazmanız ve sık sık içerik paylaşmanız gerekir. Organik trafiği maksimuma çıkarmak adına haftalık 3 – 4 içerik paylaşımıyla başlayabilirsiniz.

Ek olarak yazılarınızı düzenli aralıklarla paylaşmaya gayret gösterin. Yani elinizde 5 içerik biriktirip hepsini aynı gün yayınlarsanız bu olumsuz etki gösterebilir. Bunun yerine günde 1 içerik olacak şekilde 5 günlük bir planlama yapabilirsiniz.

3- Blog İçeriğini Ölçeklendir

İçeriğinizi oluştururken nasıl yazacağınız kadar ne yazacağınız da önemlidir. Hangi bilgileri sunacaksınız? Arka planında mutlaka bir strateji olmalıdır. İşte bu adımda stratejinizi oluşturun ve bol bol içerik paylaşın!

4- İtibar Oluştur

Blogger'da Para Kazanma
Blogger’da Para Kazanma

Sektörünüze hâkim olarak itibar oluşturma çalışmaları yapmanız gerekir. Blog yazarak para kazanmak için itibar çok önemli. Misafir blog yazarlığından uzmanlarla iş birliği yapmaya kadar pek çok yöntemi bu alanda deneyebilirsiniz.

NOT: Misafir blog yazarlığı yaparken sizden daha iyi durumdaki sitelere yazarlık yapmayı hedefleyin.

5- İş Yükünü Dağıt

Söz konusu blog yönetmek olduğunda iş sadece yazmakla bitmiyor. Web site tasarımından SEO çalışmalarına kadar tüm süreçten siz sorumlu olacaksınız. Bu ise iş yükünüzün sürekli artacağı anlamına geliyor. Bu nedenle iş yükünüzü dağıtarak daha verimli çalışabilirsiniz.

Gerektiğinde başka kişilerle çalışmaktan kaçınmayın!

6- SEO Çalışmaları Yap

Google’da içeriklerinizi ön plana çıkarmanın en etkili yolu SEO’dur. Arama motoru optimizasyonunu ve güncel gelişmeleri çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. SEMRush, Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Ahrefs gibi araçlar bu anlamda size yardımcı olacaktır.

SEO konusunda bir fikriniz yoksa hemen eğitim alarak işe başlayabilirsiniz. İnanın ziyaretçi sayısını arttırmak noktasında en büyük destekçiniz SEO olacaktır!

7- Sosyal Medya Stratejileri Oluştur

Sitenizi biraz geliştirdikten sonra mutlaka sosyal medya paylaşımlarına da ağırlık vermeniz gerekiyor. Sosyal medya, hem prestij hem de ek ziyaretçi açısından oldukça ideal alanlardan birisidir. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak içeriklerinizin sıralamalarını dahi iyileştirebilirsiniz.

8- Okur Beklentilerini Dikkate Alın

Okur Beklentileri
Okur Beklentileri

Ne yazarsanız yazın okur beklentilerini, görüşlerini ve düşüncelerini dikkate almanız gerekiyor. Blog yazarak para kazanmak için yüksek ziyaretçi sayısına ihtiyacınız varsa bunu yapmanız şart. Çünkü mevcut ziyaretçilerinizi aynı zamanda sitenizde tutmanız gerekecektir. Bunun için okur beklentilerini dikkate almanız gerekir!

9- Daima Planlı Gidin

İçerik yazma sürecinden diğer süreçlere kadar her şeyi planlı bir şekilde yapın. Bu, sistematik çalışmanız açısından oldukça faydalıdır.

10- Zaman Ayırın

Blog yazmak basit bir iş değildir. Zaman ayırmak ve ilgi göstermek gerekiyor. Sürekli olarak kendinizi geliştirmek, sitenizi geliştirme yolunda size fayda sağlayacaktır.

Para Kazandıran Blog Siteleri

Para Kazandıran Blog Siteleri
Para Kazandıran Blog Siteleri

Blog yazarak para kazanmak için hemen hemen tüm yöntemleri listeledim. Bunlar haricinde güncel gelişmelerle yeni bir yöntem çıkarsa bunu da takip etmeniz gerekir. Blog açmadan önce kategori ve konu belirlerken hangi alanda yazı yazacağınız oldukça önemli.

Bu noktada akıllara tek bir soru geliyor. Hangi bloglar daha çok para kazandırır?

Bu konuyla ilgili olarak net bir tanımlama yapmak zordur. Fakat özellikle Google Adsense geliri elde etmek istiyorsanız bazı sektörlerin kazanç anlamında ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Reklamların her birinin getirisi, farklı faktörlere göre belirleniyor. İşte tam da bu noktada kazançlı kategorilerdeki reklamların daha fazla gelir elde etmenizi sağladığını belirtebiliriz.

Blog sitenizi açarken aşağıdaki sektörleri kendi ilgi alanınıza göre değerlendirebilirsiniz. İşte kazançlı blog kategorileri;

 • Sağlık Siteleri
 • Moda ve Kadın Sektörü
 • Finans Blogları
 • Otomotiv Blogları
 • Eğitim Sektörü

Bu sektörlerde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için ilgili alanda profesyonel olmanız ve uzman içerikler üretmeniz önemlidir.

Öneri Yazı: ChatGPT Para Kazanma

Kimler Blog Yazarak Para Kazanabilir?

Blog Yazarak Para Kazanmak | Kimler Yazabilir?
Blog Yazarak Para Kazanmak | Kimler Yazabilir?

Blog yazarak para kazanmak yaş sınırı olmayan bir iştir. Ancak bunun kısa yoldan köşeyi dönmenizi sağlayacağını düşünmek çok ütopik bir yaklaşım olur. Blog siteleri, ciddi emek istediği için gelir elde edecek duruma yavaş yavaş geleceksiniz.

Blog sitesi açmak ve içerik yazmak için herhangi bir koşul bulunmuyor. Tabii bazı özelliklerdeki kişiler bu konuya biraz daha yatkın olabilir. Özellikle günlük yaşamda yazmayı seviyorsanız bu konuya adapte olmanız daha kolay olacaktır.

Yine de blog açmadan önce SEO uyumlu içerik, content marketing hakkında araştırmalar yapmanızı öneriyorum.

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Zaman Gerekir?

Bu uzun bir yolculuk. Şöyle ki kaliteli blog sitesi çıkarmak bile zaman alan bir süreçtir. Sonrasında blogunuza içerik üretmek için de yine zamana ihtiyacınız olacak. Özellikle ilk birkaç ay boyunca gelir elde etmeden düzenli olarak çalışmanız gerekiyor.

Sonrasında ziyaretçi sayınız arttıkça para kazanmaya başlayabilir ve düzenli gelir elde edebilirsiniz. Düzenli olarak güncellenen, içerik girişi yapılan blog siteleri, 1 – 2 yıl içerisinde ciddi anlamda gelir elde etmeye başlıyorlar. Başlangıçta geliriniz düşük olacaktır fakat, zamanla artacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Blog yazarak para kazanmak hakkında tüm bildiklerimi, güncel yöntemleri ve gelişmeleri aktardım. Son olarak konuyla ilgili sık sorulan sorulara yer vereceğim. Blog yazarak nasıl para kazanılır? Öğrendiyseniz, buyurun sık sorulan sorulara… 😊

1- Blog yazarak para kazanılır mı?

Evet. Blog yazarak bahsettiğim gelir yöntemleriyle para kazanılabilmektedir. Bunun için kendinize ait bir blog sitesi olması ve düzenli içerik üretmeniz yeterlidir. Ancak blog sitenizi geliştirmek için başka çalışmalar yapmanız gerekebilir.

2- Bloglar ne kadar kazanıyor?

Blog sitelerinin kazançları ziyaretçi sayısına bağlı olarak sürekli değişiyor. Ancak ortalama olarak aylık 5.000 TL’den başlayan kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer yabancı dil biliyorsanız İngilizce blog açmanızı öneririm. Orada geliriniz aynı oranda dolar bazında olacağı için daha fazla kazanabilirsiniz. İngilizce blog sitelerinde rekabetin çok yüksek olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

3- Blogger nasıl olunur?

Blogger olmak için sadece içerik üretmeniz yeterli değil. Blog sitesi ile ilgili olarak tüm süreçleri yönetmeniz gerekiyor. Bunun için WordPress eğitimi alabilir, basit kodlama bilgileri edinebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

4- Blog açma maliyeti ne kadar?

Blog açma maliyeti çok yüksek değildir. Günümüzde yıllık 500 TL gibi rakamlara blog sitesi açılabilmektedir.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

günlük para kazanma

Günlük Para Kazanma – 15 GARANTİ YÖNTEM!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Upwork Para Kazanma 2023 - Evden Çalışarak Para Kazanmak

Upwork Para Kazanma 2023 – Evden Çalışarak Para Kazanmak

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Trendyol, Amazon, YouTube!

Daha Fazla Makale

Music Xray ile Para Kazanma 2023 - Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

shutterstock para kazanma

Shutterstock Para Kazanma – 5 Adımda Kazanmaya Başlayın!

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 – Sahibinden Borç Para

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2023 | Yapay Zeka ile Para Kazanmak!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma | 18 Uygulama ve Site Önerisi!

X