“Ne Üretebilirim?” Diyenlere BOL KAZANÇLI 25 Fikir!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 30.10.2023
Ne Üretebilirim

Üretim yaparak para kazanmak isteyenler için bol fikirli bir yazı hatırladım. “Ne üretebilirim?” diye düşünmenize gerek yok! Sizler için evde üretim yapmak ve dışarıda üretim yapmak için tercih edebileceğiniz fikirler sıraladım.

Evde ne üretebilirim diyenler için üretim yapılacak işlerden en maliyetsiz ve kazançlı olacağınız ürünleri birazdan inceleyeceksiniz. Sadece başlıkları okuyup geçmeyin çünkü içlerinde sizlere ipuçları da paylaştım. Sizlere cazip gelen 25 başlıktan istediklerinizi seçebilirsiniz. 🙂

1- Epoksi Takı

Ne Üretebilirim 2023
Ne Üretebilirim 2023

Ne üretebilirim? Sorusuna yanıt verirken taleplerden yola çıkarak, insanların ilgi gösterdiği ürünlere yöneleceğim. Bunlardan ilki epoksi takılar… Epoksi yapmak için evden de üretim gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri alıp, kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Epoksi karışımı, kalıplar, süsleme malzemeleri, eldiven, maske, çubuk karıştırıcı ve bir koruyucu örtüyle ürünlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Özellikle kuru çiçeklerden yapılan takılar, bardak altlıkları, taraklar çok ilgi görüyor.

2- Rüya Kapanı

Evde Üretim Yapmak
Evde Üretim Yapmak

Rüya kapanları evlerde ve özellikle yatak odalarında dekoratif ürünler olarak kullanılıyor. Birbirinden renk ve süslemeye sahip rüya kapanlarının küçük modelleri bile en az 70 – 80 TL…

Kendinizi bu konuda geliştirirseniz ve estetik görünüme sahip rüya kapanları tasarlayabilirseniz, büyük rüya kapanlarını en az 450 TL’ye satabilirsiniz. Boyutlarına göre rüya kapanları tasarlayıp online satış gerçekleştirebilir ya da hediyelik eşya satan dükkanlara ürünlerinizi belli bir komisyonla anlaşarak verebilirsiniz.

Öneri Yazı: Küçük İşletme Fikirleri

3- Dekoratif Kokulu Mum

Evde Ne Üretebilirim 2023
Evde Ne Üretebilirim 2023

İnsanlar ev dekorasyonu ve hoşlarına gittiği için dekoratif kokulu mumları çok tercih ediyorlar. Birbirinden çeşitli kokulu ve şekilli mumları yaparak makul fiyata satabilirsiniz. İnternette küçücük dekoratif mumların en az 50 – 60 TL’ye satıldığını görmüşsünüzdür. Ne uretebilirim diye düşünüyorsanız bence iyi fikir.

Siz de daha büyük ve farklı mumlar tasarlayarak bir mumdan kazancınızı 100 TL’ye rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Tasarımlarınız ne kadar iyi olursa, o kadar fazla fiyatınızı yükseltebilirsiniz.

4- El Örgüsü Ürünler

Sermayesiz Ne Üretebilirim
Sermayesiz Ne Üretebilirim

“Evde ne üretebilirim?” Sorusunu kendisini soranlar için ilk akla gelenlerden birisi de el örgüsüdür. Eğer örgüye ilgiliyseniz ve zamanınız bolsa el örgüsü ürünler üreterek çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var.

Burada insanların rağbet gösterebileceği ürünlere yönelmelisiniz. Bir şeyler üretmek istiyorum diyorsanız bu konuya özen göstermelisiniz. Örneğin örgü telefon kılıfları, büstiyerler, renkli kazaklar, atkılar, çoraplar daha çok rağbet görüyor.

Bunun dışında sipariş üzerine de çalışabilirsiniz. Örneğin birisi size kazak siparişi verebilir. Bunun için sosyal medya hesabı oluşturabilir ve yaptığınız ürünleri oraya yükleyebilirsiniz.

Öneri içerik: Letgo’da En Çok Satılan Ürünler

5- El Yapımı Ajanda

En İyi Üretim Fikirleri
En İyi Üretim Fikirleri

Küçük üretim işleriyle birlikte çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Ajanda kullanan birçok insan var. El yapımı ajandalar ise fiyatları bakımından baya bir pahalı. Üretim iş fikirleri açısından değerlendirilebilir.

Ancak insanların almakta tereddüt etmediği aynı zamanda hediye seçeneği olarak gördüğü bir ürün. Kendinizi bu konuda geliştirebilir ve güzel tasarımlara sahip ajandalar, defterler yaparsanız satış gerçekleştirebilirsiniz.

Hatta yabancı internet sitelerinde satış yaparak dolar kazanabilirsiniz. Örneğin Etsy Satış Yapmak yazısını okuyabilirsiniz. Etsy sayesinde dolar kazanabilirsiniz!

6- Bez Çanta

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Bez çantaları severek kullanan büyük bir kitle var. Özellikle organik oluşundan kaynaklı insanların daha çok dikkatini çekiyor. Ne üretebilirim diyenler için çok kolay ve maliyetsiz bir seçenek. Toptancıdan düz bez çantalar satın alıp, baskısını, boyamasını hallederek satış yapabilirsiniz.

Bunun için trendleri takip edin. İnsanlar en çok hangi baskılara, tasarımlara ilgi gösteriyor karar verin. Örneğin popüler diziler, filmler, müzik grupları, tablo resimleri daha ilgi görüyor. Kendiniz kumaş boyasıyla da orjinal çizimler gerçekleştirebilirsiniz.

Fiyatlar için piyasayı araştırmalısınız. Şu an baskı bez çantalar ortalama 50 TL ancak bezin ve baskının kalitesine göre fiyat artabilir. Ne üretebilirim fikirlerini geliştirmek sizin elinizde.

7- Keçe şapka

Küçük Üretim İşleri
Küçük Üretim İşleri

En iyi üretim fikirleri için devan edelim. Evde küçük üretim fikirleri için keçe şapka üretmeyi düşünebilirsiniz. Keçe ürünlere ilgi çok fazla. Özellikle ressam beresi olarak bilinen keçe şapka modellerine ilgi çok yoğun.

Diğer erkekler için yapılan kasket şapkalar da ilgi görüyor. Eğer el işleriyle ilgili ürünler satmayı düşünüyorsanız bu alternatifi de yanında değerlendirebilirsiniz. Keçenin maliyeti düşük ve keçe boyasıyla renk renk şapkalar yapabilir ve satabilirsiniz. Keçe sapkaların en düşük fiyatı ise 100 TL’den başlıyor.

8- Müzik Aletleri

Üretim Yaparak Para Kazanmak
Üretim Yaparak Para Kazanmak

Üretim yapılacak işlerden bir diğeri ise müzik aletleridir. El yapımı müzik aletlerinin fiyatları dudak uçuklatıyor. Ancak iyi bir müzik aletinin alıcısı olacaktır. Bunun için reklamınızı iyi yapmanız gerekiyor çünkü ciddi rakipleriniz var. Gitar, keman başta olmak üzere müzik aletleri üretmeyi düşünebilirsiniz.

Bu konu tamamen uzmanlık gerektiriyor. Eğer uzmanlığınız yoksa, işin ehli olan kişilerle çalışabilirsiniz. Sermayeniz varsa da seri üretim yapabilirsiniz. Karar sizin.

9- Mobilya Üretimi

Fabrikalara Ne Üretebilirim
Fabrikalara Ne Üretebilirim

Üretim yaparak para kazanmak isteyenler! Mobilya üretimi yaparak para kazanabilirsiniz. Seri üretim dışında eğer marangozluğa karşı ilgiliyseniz küçük üretim fikirleriyle kazanabilirsiniz.

Örneğin el yapımı sehpa, sandalye, berjer, askılık, kitaplık gibi mobilyaları düşünebilirsiniz. Sermayeniz varsa, kendinize küçük bir atöyle açmayı düşünebilirsiniz. Yoksa da evinizde küçük imalatlarla yola koyulabilirsiniz. Tamamen size kalmış!

Öneri: En Karlı İş Fikirleri

10- Doğal Saç Sirkesi

Evde Ne İmalatı Yapabilirim
Evde Ne İmalatı Yapabilirim

Son zamanlarda güzellik bakım ürünlerini araştırıyorsanız, popüler olan bir ürünü duymuşunuzdur. Saç sirkesi baya bir ses getirdi. Siz de saç için doğal bir sirke hazırlayıp, satabilirsiniz. Saç bakım ürünlerine çok fazla ilgi var ve özellikle doğal içerikte olanları insanları cezbediyor.

Konu hakkında epey bir araştırma yapmanız gerekiyor. İçeriği nasıl hazırlayacağız, nasıl sunacağınız konusunda kafa yormalısınız. çevrenize bu ürünleri satarak ufak ufak başlayabilirsiniz. Ne üretebilirim diyenler için farklı ancak bir o kadar da kazançlı bir öneri!

11- Sabun

Bir Şeyler Üretmek İstiyorum
Bir Şeyler Üretmek İstiyorum

Ne üretebilirim diyenler için doğal içeriklerden bir süre devam edeceğim. Çünkü son yıllarda insanların en dikkat ettiği konulardan birisi de organik ve doğal içerikli ürünleri kullanmak. Bu da adeta bir moda haline geldi desek yeridir.

Marketlerde her ne kadar doğal diye satılsa da sabunların bir çoğu kimyasal içerikten oluşuyor. Eğer evde ne üretebiliyorum diyorsanız, doğal içerikli sabun konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ürettiğiniz sabunları internetten satabilirsiniz. Ya da pazarlarda, aktarlarda da satabilirsiniz. Doğal yağlı, içerikli sabunları pazarlamanız inanın çok kolay olacak!

12- Tırnak Peelingi

Üretim Yapılacak İşler
Üretim Yapılacak İşler

Ne üretebilirim sorusuna yanıt için bakım ürünlerinden devam edelim. Zira en çok alışveriş gerçekleşen alanlardan birisi. Tırnak peelingi yapılışı çok kolay bir ürün… Eğer bakım ürünleri satmayı düşünüyorsanız, ürün yelpazenize bunu da eklemeyi düşünebilirsiniz.

Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı ve şekeri, tuz koyup karıştırıp, içeriğinizi bir koruma kabına koyarak hazırlayabilirsiniz. Bunu da yine aktarlara dahi satabilirsiniz..

13- Baharat

Üretim Yapılacak İşler
Üretim Yapılacak İşler

Evde ne üretebilirim diyenler için seçenekler sunmaya devam ediyorum. Daha önce hiç baharat ürettiniz mi? Cevabınız hayırsa korkmayın. Çünkü yapılışları gaye kolay ancak emek ve zaman istiyor.

Evde boş vaktiniz varsa baharat üreterek satabilirsiniz. Baharat karışımları da satmayı düşünebilirsiniz. Yaptığınız baharatları aktarlara, pazarlara, fuarlara, restoranlara satabilirsiniz. Pazarlama kısmı sizin yeteneklerinize kalıyor. Fiyatlandırmalarınızı piyasaya göre yaparsınız.

14- Meyve Suyu

Küçük Üretim İşleri
Küçük Üretim İşleri

Doğal içerikli meyve suları yapıp satmaya ne dersiniz. Köyde ne üretebilirim diye arayanlar varsa, bu seçeneği değerlendirebilirler. Bahçede kendi topladığınız meyvelerden meyve suyu yapıp satmak çok karlı olacaktır.

Mevsimine göre taze taze meyve suları insanların ilgisini çekecek. Maliyeti düşük evde üretim yapmak isteyenlere güzel bir alternatif. 1 litrelik meyve suyunu 50 TL’ye satabilirsiniz. Üretim yapmak istiyorum diyenler için güzel bir fikir!

15- Mantı

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Evde üretim fikirleri arayanlar gıda ürünleri üretmeyi düşünebilirler. Özellikle mutfakla arası iyi olan kişiler için iyi bir alternatif olacaktır. Saklaması kolay, pratik ve lezzetli bir seçenek olmasından kaynaklı mantıyı yapıp satabilirsiniz.

Sipariş üzerine çalışabilirsiniz. Direkt gıda dükkanlarına, pazarlara satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çıkan maliyete göre bir fiyatlandırma yaparsınız.

İlgili Yazı: Para Kazandıran İşler

16- Yaprak Sarması

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Mantı gibi yaprak sarması da en çok satışı gerçekleşen gıda ürünlerinden. Haliyle evde ne üretebilirim diye soranlar için başarılı olabilecek bir seçenek. Yaprak sarması konusunda başarılıysanız, lezzetli olduğuna dair yorumlar alıyorsanız bu işe girin derim.

Maliyeti çok düşük bu ürünün alıcısı çok fazla. Yine aynı şekilde gıda dükkanlarına, restoranlara, fuarlara satış yapabilirsiniz. Sipariş üzerine çalışabilirsiniz. Yaklaşık 250 gr yaprak sarması şuan en ucuz 30 TL olduğu düşünülürse, kazancınız çok iyi olacaktır.

17- Bal

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Köyde ne üretebilirim diyenlere de klasik bir cevabımız var. Organik bal üreterek çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer arıcılık yapabileceğiniz bir alanınız varsa, bu iş konusunda uzmanlaşabilir ve bal üretim işine girebilirsiniz.

Organik bal üretip satabileceğiniz birçok yer var. Kendi e – ticaret sitenizi açabilir, bal satışı gerçekleştiren dükkanlarla anlaşabilirsiniz.

Ya da direkt fabrikalarla anlaşabilirsiniz. Fabrikalara ne üretebilirim diyorsanız, böyle bir seçeneği değerlendirebilirsiniz. Gıda üretimi yapıp satarken resmi prosedürleri yerine getirmeyi unutmayın!

18- Salça

Evde Üretim Fikirleri 2023
Evde Üretim Fikirleri 2023

Ne üretebilirim konusu için son üretim seçeneğinde sıra. Gıda konusunda listeyi uzatmak mümkün. Seçenekleri siz değerlendirin. Ben size en çok satabileceğiniz ürünleri aktarıyorum. Salça da onlardan birisi.

Domates ve biber salçaları Türk mutfağının olmazsa olmazlarından. Doğal içerikli ve lezzetli salçalara da ilgi çok fazla. Salça yapmak benim işim diyorsanız, bu işi bir deneyin! Şarküteri dükkanlarına, ev ürünleri satan dükkanlara satış gerçekleştirebilirsiniz.

19- Süs Çiçekleri

Sermayesiz Ne Üretebilirim
Sermayesiz Ne Üretebilirim

Evin olmazsa olmaz dekoratif ürünlerinden birisi de süs çiçekleridir. Süs çiçekleri için en çok yasemin, yeşil avize çiçeği, anthorium, kaktüs, seflera gibi çiçekler tercih ediliyor.

Kurutulmuş pampas gibi çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Hatta işinizi daha da büyütmek isterseniz, organizasyon şirketlerine süs çiçekleri satabilirsiniz. Daha farklı olarak gelin buketler vs. yapabilirsiniz. Fikri geliştirmek sizin elinizde.

20- Tütsü – Tütsülük

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

“Evde ne üretebilirim?” sorusuna ilginç bir yanıt daha! İnsanların bir çoğu evlerinde tütsü ve tütsülük barındırıyor. Ortama hoş bir koku ve enerji verdiği düşünüldüğü için tütsülere ilgi bir hayli arttı. Çiçeklerden, bitkilerden, baharatlardan tütsü yapabilirsiniz. Ne üretimi yapabilirim diyenler için özel bir fikirdir.

Kazancınızı artırmak için dekoratif tütsülükler de tasarlayabilirsiniz. Seramik, cam gibi tütsülükler çok seviliyor. Satışınızı Instagram gibi sosyal medya platformlarından yapabilirsiniz. İyi bir reklamla çok iyi satışlar yapabilirsiniz. 🙂

21- Battaniye

En İyi Üretim Fikirleri
En İyi Üretim Fikirleri

Ne üretip satabilirim diyorsanız, yine el işlerinden birisini sizlere sunacağım. Ne üretebilirim diyenler battaniye yapmayı düşünebilirler. Oldukça büyük battaniyeler yaparak para kazanabilirsiniz.

Kışın salonun bir köşesine hem dekorasyon hem de insanları ısıtmak için tasarlanan güzel battaniyeler çok seviliyor. İnternetten araştırırsanız kalın battaniye fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz. Yumuşak ve birbirinden güzel renklere sahip örgü battaniyeler

22- Duvar Örtüsü

Bir Şeyler Üretmek İstiyorum
Bir Şeyler Üretmek İstiyorum

Duvar örtüleri de ne üretebilirim diyenlere iyi bir seçenek olacak. Duvar örtüleri son yıllarda çok fazla satın alıntı. Eğer çizim konusunda başarılı biriyseniz, duvar örtüsü tasarlayarak, üreterek para kazanabilirsiniz. El yapımı olması fiyatınızı daha da artıracak! Çizim konusunda insanların taleplerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Fikirlerinizin orijinal olması bu noktada çok önemli. Büyük bir duvar örtüsünü rahatlıkla 500 TL’ye satabilirsiniz.

İlgili içerik: Yeni İş Fikirleri 2023

23- Kutu

Küçük Üretim İşleri
Küçük Üretim İşleri

Evet, ne üretebilirim diyenlere verdiğim en kısa cevap bu olacak. Peki ne kutusu? Bu sizin yaratıcılığınıza kalmış. Takı, gözlük, yüzük, bileklik ya da sadece hediye kutusu olabilir. İnsanlar estetik bir tasarıma sahip kutulara hayranlıkla para harcayabiliyorlar. Kişilere özel siparişle kutular da tasarlayabilirsiniz. Hep dediğim gibi fikri geliştirmek sizin elinizde.

24- Doğal Yağlar

Küçük Üretim İşleri
Küçük Üretim İşleri

Fabrikalara ne üretebilirim diye kendinize soruyorsanız, doğal yağlar üretmeyi düşünebilirsiniz. Akla gelebilecek birçok yağ var. Hatta bitkisel yağların yanı sıra meditasyon için kullanılan yağların üretimini de yapabilirsiniz. Zahmetli ancak bir o kadar da kazançlı bir para kazanma yolu.

25- Tişört Tasarlayıp Satmak

Küçük Sermayeli İmalatlar
Küçük Sermayeli İmalatlar

Ne üretebilirim diyenlere son farklı bir seçenek daha! Tişört üretebilirsiniz. Herkesin dolabında olmazsa olmaz tişörtler için özel tasarımlar yaparak satabilirsiniz. Gözünüz korkmasın çünkü tasarımını yapabileceğiniz ve baskı + satış işini sizin için üstlenen birçok yabancı site var.

Yabancı siteler dolar üzerinden satış yaptığı için siz de dolarla komisyon kazanmış olacaksınız. Nasıl olduğunu sizlere tişört tasarlayarak para kazanma yazısında anlattım. İşte detaylar…

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

Trendyol GO Motorlu Kurye

Trendyol Go Motorlu Kurye – 2023 ZAMLI MAAŞLAR VE ŞARTLAR

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Nasıl Kurulur? Maliyet – Kazanç!

Amazon'da Mağaza Açmak

Amazon’da Mağaza Açmak 2024 | Detaylı Rehber!

Ticaret Yapmak İstiyorum

Ticaret Yapmak İstiyorum | 10 Adımda Ticarete Başlamak

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? 2023 Maliyeti ve Tüm Detaylar!

Daha Fazla Makale

Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak Hakkında | 10 Adımda Çocuk Oyun Evi Açın!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti – GÜNCEL!

Ne Dükkanı Açabilirim?

Ne Dükkanı Açabilirim? Diyenlere Özel 27 İş Fikri!

Tekstil Atölyesi Açmak

Tekstil Atölyesi Açmak | 2023 Maliyeti ve Kazancı!

Kreş Açma Şartları

Kreş Açma Şartları ve Maliyeti 2023 | Ne Kadar Kazandırır?

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

Kitap Kafe Açmak

Kitap Kafe Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı!

Starbucks Bayilik Şartları

Starbucks Bayilik Şartları 2024 | Franchise Kazancı

X