Starbucks Bayilik Şartları 2024 | Franchise Kazancı

Yazar: Tuğba Tarih: 07.12.2023
Starbucks Bayilik Şartları

Yeni iş fikirleri arayışında olan birçok kişi için Starbucks bayilik şartları merak edilen bir konu. Bayilik (frençayzing) şartı ile ilgili tüm detaylara yer verdim. Dünya genelinde Starbucks’a olan ilgi her geçen gün artıyor. Yatırımcılar Starbucks markasına yönelmeyi tercih ediyorlar.

Türkiye’de Starbucks bayilik (frençayzing) şartları nelerdir diye merak ediyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebilirim. Çünkü konuya dair en güncel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz! Ayrıca Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerine de ulaşabileceksiniz. Özetlle Starbucks bayilik alma sürecine dair tüm detayları paylaştık.

Bayilik şartlarının yanı sıra Starbuck açma maliyeti ne kadar, gibi merak ettiğiniz bütün soruları cevaplandırdım. Ayrıca bayilik süreci için önemli olan Starbucks aylık kazancı bilgilerine de yer verdim. Hazırsanız başlayalım.

Starbucks Frençayzing Hakkında

Starbucks Bayilik Şartları
Starbucks Bayilik Şartları

Starbucks bayilik şartlarına geçmeden önce şirket hakkında bilgiler vereceğim. Starbucks franchise bedeli 2024 yılında yüzlerce kişinin merak ettiği bir konu. Ancak gelin önce Starbucks nedir ne değildir kısaca öğrenelim.

Starbucks ilk şubesini 1971 yılında Seattle’daki Pike Place Çarşısı’nda açıldı. Dünyaca ünlü edebiyat eseri Moby Dick’ten esinlenerek adını aldı. Vizyon sahibi iş adamı Howard Schultz 1987 yılında Starbucks’ı satın aldı. Kısa bir sürede İtalya’daki kahve kültürü Amerika’ya, oradan tüm dünyaya yayıldı. Şirket krizleri başarıyla atlattı ve ikonlaştı.

Starbucks’ın dünya genelinde 70’e yakın ülkede yaklaşık 30.000 bayisi bulunuyor. Bu bayilerin de 600 kadarı Türkiye’de.

HATIRLATMA: Frençayzing ne demek?

Franchising; sözleşmeye dayalı olarak belirli bir marka ile bütünleşmiş pazarlama sistemini ifade etmektedir. Bu sistemde marka sahipleri, frençayzing vererek diğer kişi ya da kurumlara belirli süre, koşul ve ücret dâhilinde markasını kullandırması söz konusudur. Starbuck frençayzing sisteminde de aynı durum söz konusudur.

Yavaş yavaş Starbucks bayilik şartlarına geçiş yapıyoruz… 🙂

Faydalı İçerik: Yeni İş Fikirleri

Starbucks Bayilik Alma Süreci

Starbucks Bayilik Alma
Starbucks Bayilik Alma

Starbucks’tan bahsettik. Biraz da Shaya Grup’tan bahsetmek istiyorum. O kim? Ben Starbucks için geldim, dediğinizi duyuyorum. Ancak bu iki ism arasında bir bağlantı var. Starbucks bayilik şartları da buna bağlı bir şekilde gelişiyor.

Shaya Grup, Starbucks’ın Türkiye temsilcisidir. Türkiye’de Shaya Grup olarak bilinen Kuvety merkezli Alshaya Grup 1890 yılında kuruldu. 2002 yılında Türkiye operasyonlarına başladı. Şirket, Türkiye’de uluslararası markaları temsil ediyor. Markaların operasyonlarını yürütüyor.

Starbucks’ın Türkiye’deki temsilci firması da Shaya Grup’tur. Starbucks yurtdışında açılacak mağazalara bayilik vermiyor. Starbucks’ın yurtdışı politikası başka ülkelerde kendilerine temsilci belirlemek. Starbucks direkt olarak kişilere bayilik vermiyor. Çünkü her mağazada aynı marka kültürünü göstermek istiyor. Mağazaları arasındaki benzerliği de bu şekilde yaratıyor.

Bir Starbucks açmak istiyorsanız temsilci şirket tarafından onay almanız gerekmekte. Bu da çok kolay bir süreç değil. Gelin süreci öğrenelim…

İlginizi çekebilir: İmalat ve Üretim Fikirleri

Starbucks Bayilik Şartları 2024

Shaya Grup’a Starbucks lisansı için başvuracaksanız şartları öncesinde çok iyi bilmeniz gerekiyor. Şirket Starbuck bayiliği açma durumundaki bütün yetkiyi elinde tutuyor. Starbucks lisansı almak isteyen bir girişimciyseniz sizden beklenen bazı şeyler:

 • Starbucks açma lisansı alabilmek için belirlenen ücreti karşılamak
 • Starbucks markasına hâkim olmak ve markayı benimsemek
 • Başarılı bir özgeçmişe sahip olmak
 • İnsan ilişkilerinde başarılı olmak
 • Müşteri memnuniyetinde uzman olmak

NOT: Starbucks açma şartları bu şekilde. Bayilik alacağınız yere göre farklı uygulamalar söz konusu olabilir.

Starbucks bayilik şartları için ne kadar sermaye gerekiyor? Hadi öğrenelim!

Öneri içerik: Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Starbucks Franchise Bedeli 2024 | Maliyet Bilgileri!

Starbucks Franchise Bedeli 2023
Starbucks Franchise Bedeli

Starbucks bayilik açma ücreti için net şu kadardır diyemiyoruz. Çünkü Starbucks’ın halihazırda bir bayilik verme politikası yok. Starbucks açabilmek için özel lisansa ihtiyacınız var. Starbucks franchise fiyatı ise 350.000 $ ile 1.000.000 $ arası değişebilmektedir.

Starbucks lisans ücretlerinin değişken olmasının başlıca sebepleri var. Bunların başında mağazayı açacağınız bölge ve mağazanın büyüklüğü geliyor. Büyük şehirde şehrin merkezinde bir Starbucks açmak, küçük şehre kıyasla daha maliyetli olacaktır.

Starbucks bayilik açma başvurunuzdan sonra geniş çaplı bir değerlendirmeye alınacaksınız. Fiyatlandırmayı tamamen Shaya Grup belirlemekte. Bu nedenle net bir bilgi elde edemiyoruz.

Starbucks açma maliyeti hakkında okuyucularımıza ekstra bilgi vermek isterseniz YORUMLAR bölümünü kullanabilirsiniz.

Starbucks bayilik şartları için fiyatlar konusuna detaylı olarak bakalım…

Starbucks Bayilik Fiyatı 2024 Yılında Değişebilir Mi?

Bilindiği üzere Türkiye’nin ekonomik koşulları sürekli olarak değişiyor ve birçok alanda fiyat değişiklikleri meydana geldi. Buna bağlı olarak Starbucks bayilik fiyatı 2024 yılında değişir mi sorusu da gündeme geliyor.

Her ne kadar bu konuda Türkiye ekonomisi önemli olsa da sadece buna bağlı bir durum değildir. Bu konuda Starbucks’ın kendi fiyatlama politikaları da önemlidir. Doğal olarak dünya ekonomisine de bakmak gerekecektir.

Dünyada’ki ekonomik gelişmeler, beraberinde fiyat artışları yarattığı için Starbucks bayiliği fiyatlarının artış eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle bayilik için başvuru yaptığınızda farklı fiyatlarla karşılaşabilmeniz olasıdır.

Öneri içerik: Gratis Bayilik Veriyor Mu?

Starbucks Bayiliği Nasıl Alınır?

Starbucks Bayilik Başvuru
Starbucks Bayilik Başvuru

Starbucks bayilik şartları ve kazancını öğrendik. Şimdi diğer bilgilere geçelim…

Bir Starbucks bayiliği almak istiyorsanız artık gideceğiniz adresi biliyorsunuz. Aşağıda verilen telefon numarası ve mail adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Her şeyi eksiksiz tamamlamak oldukça önemli. Pek çok önemli bilgiyi doğru bir şekilde sunmanız gerekiyor. Bunlardan bazıları:

 • Mağazayı açmak istediğiniz adres
 • Şu anda o adreste kimlerin bulunduğu
 • Yerin kira bedeli
 • Fatura unvanı
 • Yakınlardaki rakip mağazalar…

Ardından Starbucks açma talebiniz, Shaya Grup tarafından Starbucks’a iletiliyor. Starbucks bayilik şartları konusunda son olarak aylık kazançlara değinelim.

En Karlı İş Fikirleri yazımız okunmaya değer!

Bir Soru: Starbucks franchise veriyor mu?

Starbucks, belirli şartları sağlamanız halinde yeterli sermayeniz de varsa sözleşmeler dâhilinde franchise vermektedir.

Starbucks Aylık Kazancı 2024

Kimse zarar edeceği bir işe zaman harcamak istemez. Bir girişimciyseniz kar-zarar marjını hesaplamak oldukça önemli.
Starbucks bayilik (franchise) açmanın maliyeti 350.000 $ ile 1.000.000 $ arasında demiştik.

Bunlar çok yüksek rakamlar. Ancak iyi bir haberimiz var. Starbucks çok güçlü bir marka ismi. Türkiye’de de en sevilen markalardan bir tanesi. Bu nedenle, başlangıçta yüklü miktar para harcıyorsunuz. Kısa süre içerisinde bu parayı tekrardan yerine koyabiliyorsunuz.

Tahmini bir rakam vermeden önce şunu belirtmekte fayda var: Açtığınız Starbucks’tan ne kadar kazanacağınız sizin özverinize bağlı. Bir Starbucks bayiliğini ne kadar iyi yönetirseniz ay içinde o kadar fazla kazanırsınız. Sonuç olarak ne kadar ekmek o kadar köfte.

 • Starbucks aylık kazancı ortalama olarak 500.000 TL – 750.000 TL arasındadır. Sizin çalışma şeklinize göre bu fiyat artabilir ya da azalabilir.
 • Starbucks bayilik kazancı, işletmenizin yeri ve müşteri potansiyelinize göre değişiklik gösterir.

Starbucks bayilik şartları bu şekilde. Peki, bayilik almak avantajlı mı? Dilerseniz bu konuyu irdeleyelim…

Starbucks Bayilik Alma Avantajları

Starbucks Bayilik Şartları
Starbucks Bayilik Şartları

Bir Starbucks lisansı almak kolay bir süreç değil. Ancak aldıktan sonra her şeye değiyor. Çünkü bu işten zarara uğrama ihtimaliniz çok düşük. Yazımın sonuna gelmişken sizler için Starbucks açmanın avantajlarını derledim.

 • Starbucks isminin gücü sizi pek çok girişimcinin başta aldığı risklerden koruyor.
 • Bir Starbucks açtığınızda tanıtım ve reklam giderleriniz olmayacak. Çünkü Starbucks markasının reklamını kendi üstleniyor.
 • 1.5 sene gibi kısa bir sürede yatırdığınız parayı çıkartabiliyorsunuz.
 • Müşteriye sunacağınız malzemelerin teminatı sağlanıyor.
 • Starbucks’ı nerede açarsanız açın hazır bir müşteri kitleniz var.

Starbucks Sahibi Kimdir?

Starbucks bayilik şartları bilgilerinden biraz uzaklaşalım… 🙂

Starbucks, Howard Schultz tarafından kurulmuştur. Howard Schultz, Amerikalı bir iş insanı ve girişimcidir. 1981 yılında Seattle, Washington’da küçük bir kahve dükkanı olan Starbucks Coffee Company’nin sahibi olarak işe başladı. Schultz, İtalya seyahati sırasında kahve kültürüne olan hayranlığını Starbucks’a yansıtarak, markayı uluslararası bir kahve zinciri haline getirdi.

Howard Schultz, Starbucks’ın yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luk görevlerini yürütmüştür. Şirketin büyümesine liderlik etmiştir. Ayrıca, şirketin sosyal sorumluluk projelerine ve sürdürülebilirlik çalışmalarına da büyük önem vermiştir. 2017 yılında aktif yöneticiliği sona erse de Starbucks’ın yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Son olarak Starbucks bayilik şartları ile alakalı sorulara değineceğiz…

Öneri içerik: Rent A Car Maliyeti

Sıkça Sorulan Sorular

Starbucks bayilik şartları ve fiyatı hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik. Aşağıda Starbucks franchise sorularını inceleyebilirsiniz:

Starbucks’ın sahibi kimdir?

Starbucks, Amerikan kahve dükkanı zinciri olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. Kurucusu Jerry BaldwinGordon Bowker ve Zev Siegl ‘dir.

Starbucks Türkiye distrübitörü kim?

Starbucks’ın Türkiye distrübitörü Shaya Group’tur.

Starbucks Türkiye’de CEO kimdir?

Starbucks’ın Türkiye ve Ortadoğu mağazalarının CEO’su Muhammed Alshaya’dır.

Starbucks aylık kazancı ne kadar?

Starbucks’lar aylık olarak ortalama 500.000 TL ile 750.000 TL arasında gelir getirebilir.

Starbucks bayilik şartları yazısının siz meraklılara yardımcı olacağını umuyorum. Starbucks frençayzing 2023 bilgileri hakkında sormak istediklerinizi yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Trendyol GO Motorlu Kurye

Trendyol Go Motorlu Kurye – 2023 ZAMLI MAAŞLAR VE ŞARTLAR

Ne Üretebilirim

“Ne Üretebilirim?” Diyenlere BOL KAZANÇLI 25 Fikir!

Amazon'da Mağaza Açmak

Amazon’da Mağaza Açmak 2024 | Detaylı Rehber!

Butik Açmak

Butik Açmak – 10 Adımda Nasıl Açılır? Maliyeti Ne Kadar?

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Nasıl Kurulur? Maliyet – Kazanç!

Trendyol'da Mağaza Açmak

Trendyol’da Mağaza Açmak 2023 | Detaylı Rehber!

Daha Fazla Makale

Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapabilirim? Diyenlere 23 En Kazançlı İş Fikri!

Halı Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti Ne Kadar? 2023 YAPIM MALİYETİ

Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak Hakkında | 10 Adımda Çocuk Oyun Evi Açın!

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

İş Kurmak İstiyorum Param Yok

İş Kurmak İstiyorum Param Yok: Sermayesiz 30 İş Fikri!

Starbucks Bayilik Şartları

Starbucks Bayilik Şartları 2024 | Franchise Kazancı

Yeni İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri 2023 | Güncel 49 Patlayacak İş Fikri!

Ne Dükkanı Açabilirim?

Ne Dükkanı Açabilirim? Diyenlere Özel 27 İş Fikri!

X