Yeni Zelanda İşçi Alımı Yapan Firmalar 2023 Başvurusu

Yazar: Gizem Editör Tarih: 24.04.2023
Yeni Zelanda İşçi Alımı

Yurt dışı iş imkanları arayanlara müjde! Yeni Zelanda işçi alımı 2023 fırsatından faydalanabilirsiniz. 12 bin işçi alacağını duyuran Yeni Zelanda’da yurt dışı kariyeriniz hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konuyla alakalı tüm bilgileri yazımızın ilerleye kısımlarında bulabileceksiniz. Yeni Zelanda iş başvurusu yapmak istiyorsanız iş ilanları aracılığıyla Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Yeni Zelanda’da çalışmak istiyorum diyorsanız bu bilgilere göre hareket etmeniz şart.

Yeni Zelanda iş alımı başvuru formu bilgileri yazı içerisinde mevcut. Sizlere hangi mesleklerde ve firmalarda çalışabileceğinizi detaylarını aktardım. Yeni Zelanda iş imkanı var mı? Varsa şartları neler? Fırsatlar hangi mesleklerde? Yeni Zelanda’da çalışmak istiyorum diyenler için faydalı bir içerik olacak. Ayrıntılara geçelim…

Yeni Zelanda İş İmkanları

Yeni Zelanda İş imkanı 2023
Yeni Zelanda İş imkanı 2023

Yurt dışında çalışmak isteyenler için Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalarla çalışabilirsiniz. 12 bin işçi alımı gerçekleştirdiğini açıklayan ülkeye rağbet şu an için çok fazla. Yeni Zelanda’da çalışmak istiyorum diyenler için iş sahasının çok geniş olduğundan da bahsetmek mümkün. Birçok sektörde iş bulma imkanınız bulunuyor. Peki, Yeni Zelanda iş imkanları için en çok hangi sektörler ön planda?

İş gücü açığı bulunan sektörler özellikle bakım, inşaat, alt yapı, sanayi, turizm, hizmet sektörleridir. Bu nedenle bahsettiğimiz sektörlerde Yeni Zelanda iş başvurusu yapmanız daha olasıdır. Sektörleri ele aldıktan sonra şimdi mesleklerden bahsedelim.

İşçi alımı gerçekleştiren bir diğer ülke de Danimarka! Danimarka işçi alımı yapan firmalar için yazımızı okuyabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Yeni Zelanda İşçi Alımı İçin Aranan Meslekler

Yeni Zelanda Göçmenlik İçin Aranan Meslekler
Yeni Zelanda Göçmenlik İçin Aranan Meslekler

Yukarıda sizlere en çok işçi açığının bulunduğu sektörlerden bahsettik. Bu sektörlerdeki hangi meslekler daha çok aranıyor? Hangilerine başvuruda bulunursanız olumlu sonuç alma ihtimaliniz yüksek? Fikir oluşması açısından aranan meslekleri de sizlerle paylaştık. Yeni Zelanda işçi alımı için aranan meslekler şu şekilde;

 • Hasta bakıcısı
 • İnşaat işçisi
 • İnşaat ustası
 • Operatör
 • Otel çalışanları
 • Garson
 • Yemek şefi
 • Kasap
 • Temizlik işçisi
 • Meyve – sebze toplayıcısı
 • Cankurtaran
 • Tamirci
 • Elektrikçi
 • Şoför

Gibi meslekler ön planda olmak üzere çalışan eksiği söz konusu. Bu mesleklerde deneyiminiz varsa başvurularınızın olumlu sonuçlanması çok daha mümkündür. Ülkedeki işçi açığı nedeniyle birçok vasıfsız işçiye gerek duyuluyor.

NOT: Yeni zelanda iş başvuru formu henüz paylaşılmadı. Paylaşıldığında içeriği güncelleyeceğim.

Yeni Zelanda Maaşları

Yeni Zelanda işçi alımı hakkında maaşlar konusunu da merak ediyor olabilirsiniz. Ülke genelinde popüler mesleklerin maaşları şu şekilde;

MeslekYıllık Maaş
Sistem Analisti70.000 $
Muhasebe Personeli70.000 $
Banka Personeli60.000 $
Öğretmen65.000 $
Bilgisayar Teknikeri50.000 $
Hemşire75.000 $
Güvenlik45.000 $
Yeni Zelanda Maaşları 2023

NOT: Yeni Zelanda is ilanları aracılığıyla da bu maaş bilgilerini alabilirsiniz. Güncel veriler bu şekildedir.

Yeni Zelanda İşçi Alımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Yeni Zelanda işçi Alımı 2023
Yeni Zelanda işçi Alımı 2023

Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar ne zaman başvuru gerçekleştirecekler? Firma isimlerine geçmeden önce başvuru tarihlerine değinelim. Yeni Zelanda’da çalışmak için başvuruların büyük çoğunluğunun 2023 yılı olduğu düşünülüyor.

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle işçiye çok fazla ihtiyaç duyulacağı biliniyor. O nedenle Yeni Zelanda iş ilanlarını takipte kalmalı ve özellikle 2023’de iş imkanlarının daha fazla olacağını bilmelisiniz. Yeni Zelanda işçi alımı başvurusu için ayrıntılara bakalım.

Okumanızı öneriyoruz: Hollanda İş İlanları

Yeni Zelanda İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yeni Zelanda göçmenlik için aranan meslekler
Yeni Zelanda İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yeni Zelanda iş başvurusu yapmak için aşağıdaki sıralayacağımız firmaları değerlendirebilir. Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalardan bazıları şunlardır:

 • Farmshied
 • Mr Go’s
 • HCB Technologies
 • Skyline
 • EnviroWaste
 • C&A Cox Limited
 • Honda
 • Naked Baker
 • Mr. Pickles
 • Scale Logic
 • Armstrongs’s
 • Franklin Smith.
 • The Selwyn Foundation
 • TradeAssist

Gibi listeyi uzatmak mümkün. Aşağıda sizlere vereceğimiz iş ilanı sitelerinden birçok firmanın iş ilanlarına direkt ulaşabileceksiniz. Yeni Zelanda iş ilanları aracılığıyla bu firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda İş Başvurusu

Yeni Zellanda İş Başvurusu
Yeni Zellanda İş Başvurusu

Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar için iş başvurusu gerçekleştireceksiniz iki yöntem bulunuyor. Direkt firmaların web sitelerindeki kariyer sayfalarındaki iş ilanlarına başvurmak ve iş ilanı sitelerine başvuruda bulunmak.

İnternet sayesinde ülkeye giriş yapmadan Yeni Zelanda iş başvurusu yapabilecek ve sürece adım atacaksınız. Sonrasında çalışma izni ve vize işlemlerine geçebileceksiniz. Sıradaki başlıkta işçi alımı başvuru formu hakkında bilgiler vereceğim. Sonrasında hangi sitelere başvuruda bulunabileceğinize değineceğiz.

Yeni Zelanda İş Alımı Başvuru Formu 2023

Yeni Zelanda işçi alımı konusunda resmi olarak başvuru yapabileceğiniz herhangi bir mecra bulunmamaktadır. Sadece kendi imkânlarınızla iş ilanlarını bulabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. İŞKUR aracılığıyla yurt dışı iş ilanlarına başvurabilirsiniz ancak Yeni Zelanda için mevcut ilanların olmadığını belirtmem gerekiyor.

Yeni Zelanda iş ilanları için kariyer danışmanlık firmalarına başvurabilirsiniz. Burada başvuru formu adı altında bazı bilgileri doldurmanız istenebilir. Bunun haricinde iş ilanı sitelerinden bireysel başvuruda bulunarak iş bulabilirsiniz.

NOT: Yeni Zelanda iş başvuru formu için başvurulabilecek resmi bir mecra, henüz bulunmamaktadır.

Yeni Zelanda İş İlanı Siteleri

Yeni Zelanda da İş Bulmak
Yeni Zelanda da İş Bulmak

Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar, iş ilanlarını iş bulma sitelerinden yayınlıyorlar. Bahsedeceğimiz sitelerden iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Peki hangi siteleri kullanabilirsiniz? Yeni Zelanda iş ilanı siteleri aşağıdaki gibi:

Yukarıdaki siteler Yeni Zelanda’daki en popüler iş bulma sitelerinden. Bu siteleri takipte kalarak Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruların 2023 yılında artacağından bahsetmiştik ancak şimdiden bu sitelere üyelik oluşturarak takipte kalabilirsiniz. Sadece tek bir siteyle yetinmemenizi öneririz.

Yeni Zelanda Türk Şirketleri

Yeni Zelanda’da çalışmak istiyorum diyenlere diğer bir fırsat da Türk şirketleri olacaktır. Yeni Zelanda Türk şirketlerinin iş başvurularına başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle inşaat sektöründe Türk firmalarının ülkeye yatırım yapması planlanıyor.

Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar daha çok yerel firmalardan oluşuyor. O nedenle yabancı olsa dahi başvuru yapmaktan çekinmemenizi öneririz. İşçi alımı gerçekleştiren Türk firmaları olursa yazımızı güncelleyeceğiz. Şu an için uluslararası iş yapan Türk şirketlerini takipte kalabilirsiniz.

Bulgaristan iş ilanları son zamanlarda büyük ilgi görüyor! Yurt dışında çalışmak isteyenlerdenseniz Türkiye’nin komşusu Bulgaristan’ı değerlendirin…

Yeni Zelanda İşçi Alımı Şartları 2023

yeni zelanda da iş bulmak
Yeni Zelanda da İş Bulmak

Yeni Zelanda’da çalışmak hakkında sahip olmanız gereken bilgileri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Yeni Zelanda iş başvurusu yapmak için bir takım şartları yerine getirebiliyor olmanız gerekmekte. Yeni Zelanda işçi alımı şartları 2023 yılı için şu şekilde:

 • Adli sicil kaydının temiz olması
 • Çalışma vizesine sahip olmak
 • Başvuru için gerekli belgeleri eksiksiz şekilde toplamak
 • Tüm prosedürleri yerine getirmek

Temel olarak şartları böyle sıralamak mümkün. Yeni Zelanda iş başvurusu sürecine geçtiğinizde hangi adımları ve şartları yerine getirmeniz gerektiği konusunda daha net bilgilere sahip olacaksınız. Yeni Zelanda’da iş bulmak bahsettiğimiz bilgiler ışığında gayet mümkün.

Yeni Zelanda Çalışma Vizesi

Yeni Zelanda Çalışma izni
Yeni Zelanda Çalışma izni

Yeni Zelanda işçi alımı yapan firmalar ile anlaştıktan sonra yapmanız gereken ilk şey çalışma vizesi almaktır. Yeni Zelanda çalışma vizesi için ilk önce hangi çalışma vize türüne başvuruda bulunabileceğinize karar vermelisiniz. Yeni Zelanda çalışma vizesi türleri aşağıdadır:

 • Mevsimlik işçi vizesi
 • Balıkçı için Yeni Zelanda çalışma vizesi
 • Öğrenci ve stajyer vizesi
 • Din görevlisi vizesi
 • Yeni mezun çalışma vizesi
 • Nitelikli işçi vizesi
 • Girişimci vizesi
 • Sanatçı ve sporcu vizesi

Bu çalışma vize türlerinin özellikleri birbirlerine göre farklılık göstermektedir. Örneği süreleri ve özel amaçları birbirinden farklıdır. Çalışacağınız işe göre vize türünüzü belirleyerek başvuruda bulunabiliyorsunuz. Yeni Zelanda vize başvurusunu online olarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Zelanda işçi alımı hakkında aklınızı kurcalayan soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz!

Sık Sorulan Sorular

Yeni Zelanda iş ilanları ve başvurusu hakkında sık sorulan soruları sizler için derledim.

1- Yeni Zelanda çalışma izni nasıl alınır?

Ülkede çalışmak için çalışma izni almanız gerekiyor. Bunun için ise Yeni Zelanda dış temsilciliklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra şartları da sağlıyorsanız başvurunuz kabul edilecektir.

2- Yeni Zelanda Türkiye’den vize istiyor mu?

Evet. Ülkeye yapılacak seyahatler vizeye tabiidir.

3- Yeni Zelanda hayat pahalı mı?

Yeni Zelanda yaşam maliyetleri, yaşadığınız yere göre değişiklik gösterir. Ancak fiyatların genel anlamda yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • uzanda - 20/03/2023

  Bu kadar ballandırarak anlatılan Yeni Zellanda da maaşlar bu mu yahu. Nitelikli Sistem analisti olarak gitsem alacağım Yıllık 70.000 NZD$ kazanç yani aylık 5800 NZD şuanki Kur ile 11,60₺. yani USD değil 19.00₺.

 • Bora - 15/02/2023

  Ne adamlarsınız lan. Başvuru buraya yapılmıyor ki, buraya neredese CV bırakacakmışsınız 🙂

 • Merabalar - 15/01/2023

  Inşaat dekarasyon işleri ve sertifikam vardir

 • Yasin - 14/01/2023

  Merhaba ben usta kasap im iş arıyorum

 • Deniz oruç - 14/01/2023

  selam 30 yildir celik sektorun de usta okarak çalışıyorum yenizellanda da is bullak istiyorul

 • Mehmet - 14/01/2023

  Ben hayvancılık konusunda bilgili ve yetenekliyim enaz bir veteriner kadar tecrübem var orya gidip bi çiftlikte çalışmak isterim

 • Nurettin Akgün - 09/01/2023

  Benim mesleğim söförlük ve gelip çalışmak isterim…yaşım 50 ve 30 yıllık tecrübem var

Benzer İçerikler

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları 2023 – İş İlanlarına Başvurun!

Rusya İş İlanları

Rusya İş İlanları 2023 | İşçi Arayan Türk Firmaları!

Malta İş İlanları

Malta İş İlanları | 2023 İçin Malta İşçi Alımı Var Mı?

İsviçre İşçi Alımı

İsviçre İşçi Alımı Yapıyor Mu? 2023 Tüm Detaylar!

Amerika Ev Fiyatları 2023 - GÜNCEL Amerika Evleri Kaç Dolar?

Amerika Ev Fiyatları 2023 – GÜNCEL Amerika Evleri Kaç Dolar?

İngiltere Asgari Ücret

İngiltere Asgari Ücret 2023 Ne Kadar? Saatlik Ücret Bilgisi

Daha Fazla Makale

Kanada İşçi Alımı

Kanada İşçi Alımı Yapıyor Mu? 2023 Başvuru Detayları!

Bulgaristan Asgari Ücret

Bulgaristan Asgari Ücret 2023 | Meslek ve Maaş Bilgileri!

Yeni Zelanda İşçi Alımı

Yeni Zelanda İşçi Alımı Yapan Firmalar 2023 Başvurusu

İsviçre'de Maaşlar

İsviçre’de Maaşlar 2023 | Doktor, Hemşire, Yazılımcı Maaşı

Danimarka İş Başvurusu

Danimarka İş Başvurusu 2024 | Nasıl Yapılır? Şartları Neler?

Almanya Alışveriş Siteleri

Almanya Alışveriş Siteleri 2023 – En Çok Kullanılan 15 Site!

Özbekistan Asgari Ücret

Özbekistan Asgari Ücret 2023 | Kaç Dolar – TL – SOM?

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2024 - GÜNCEL - İşçi Maaşları

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2024 – GÜNCEL – İşçi Maaşları

X