Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2024 – 30 Ürün ve Stratejisi!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 08.12.2023
Al Sat Yaparak Para Kazanma

Ne alıp satabilirim diye düşünüyor musunuz? Kendi işinizi yapmak ve kolayca gelir elde etmek mi istiyorsunuz? Ucuza al sat yaparak para kazanmak için sizlere bilinmesi gereken tüm bilgileri sıraladık. Buradaki mantık rağbet görecek ürünleri ucuza alıp sonrasında daha yüksek fiyatla satmaktır. Al sat ürünleri ile bu mümkün!

Sizler için al sat yapılabilecek ürünler listesi oluşturdum ve yazı içerisinde farklı stratejiler de bulabileceksiniz. Ayrıca 100 TL ile al sat gibi ilgi çekici konulara da değindim. Al sat yapılacak işleri merak ediyorsanız okumaya devam edin! Alım satım yapmak, oldukça kârlı olabilir…

Ticarette zahmetsizce para kazanabilmek için yöntem arayışındaysanız doğru adrestesiniz! Buradaki ürünler sayesinde yüksek kar marjı elde eden birçok kişi var. Siz de onlardan birisi olabilirsiniz. Nasıl mı? Al sat fikirleri 2024 için sizlere en iyilerini sıraladık…

Al sat yapmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız size söyleyeceklerimiz var!

Al Sat Yapılacak İşler Rehberi

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Alım satım yaparak para kazanmak 2024 yılında ticaret fikirleri arasında en karlılardan bir tanesi diyebiliriz. Hatta evde al sat yapmak ve sonrasında para kazanmak mümkün. Al sat yapmak her ne kadar basit görünüyor olsa da bu işi yaparken karlı çıkmak için dikkatli adımlar atmalısınız.

En önemli nokta ise kesinlikle al satılabilecek ürünler için doğru ürünleri seçmektir. Sizlere ilk olarak atacağınız adımları sonrasında ise öneri altında al sat fikirleri vereceğiz. Bu fikirleri çeşitlendirmek sizin elinizde… Hazırsanız, al sat yaparak para kazanmak için başlayalım!

Alım Satım İşine Başlarken Bunlara Dikkat Edin!

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

En karlı al sat işleri yapmak için sizlere bazı stratejiler sunacağız. Bu stratejilerle yeni başlayacak kişiler başarılı şekilde ilerleyebilecekler! Al sat yaparak para kazanmak için şu 6 yolu takip edin…

1- Bütçe Belirleyin

Al sat yapmak için ilk adımınız bütçe belirlemek olmalıdır. Aslında tüm ticaret fikirleri için birinci adım bu olmalıdır. Ne kadar sermayeniz var? Bu sermaye ile al sat yapılabilecek ürünlerden hangilerini kaç adet alabileceksiniz? Özellikle internetten al sat yapma için bütçe çok önemli.

Hesaplamasını işe başlamadan yapmanız gerekiyor. Ticarette riskin olduğunu da unutmayın. Kaybetmeye hazır olduğunuz miktarı harcamalısınız.

2- Küçük Başlayın | Al Sat Fikirlerini Önemseyin!

Sonsuza kadar aynı ürünleri al sat yapmak zorunda olmadığınız farkında mısınız? Düşük sermaye ile yola koyulup, kazandıkça daha farklı ürünleri alım satım yapabilirsiniz.

O nedenle sermayenizi bir anda iddialı ürünlere yatırmayın. Ticarette risk büyüktür. Ufak adımlarınızı sonrasında büyütebilirsiniz.

1 Saatte Para Kazanma hayal değil! Detaylar için tıklayın…

3- Hedef Kitlenizi Belirleyin

Al sat yaparak para kazanmak için hedef kitlenizin, yani ürünlerinizi satın alma potansiyeli bulunan kişilerin farkında olmalısınız. O kitleye yönelik ürünleri belirlemelisiniz. Örneğin kadınlara hitap ediyorsanız onlara yönelik birden fazla ürün seçeneğini değerlendirin. Araştırmalarınızı ona göre gerçekleştirin.

Al Sat Para Kazan
Al Sat Para Kazan

4- Hangi Ürünleri Satacaksınız

Al sat yaparak para kazanmak için yukarıdaki 3 adımı yerine getirdiyseniz eğer şimdi hangi ürünleri satabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Çok önemli bir nokta olduğunu tekrar belirtmeme gerek yok. Talepleri, beğenileri göz önünde bulundurarak

5- Pazar Araştırması Yapın

Gelelim ürünleri belirledikten sonra ne yapmanız gerektiğine… Pazarı iyice analiz etmeniz gerekiyor. Al sat ile para kazanmak için rakiplerinizi incelemeniz gerekiyor.

Fiyatlandırmalarınızı buna göre yapacaksınız. Ayrıca ürünleri nereden temin edeceğinize de bu adımda karar vermelisiniz. En ucuz ve kaliteli ve kolay temin edebileceğiniz yeri belirlemelisiniz.

6- Satış Kanalınızı Seçin

Alım satım yaparak para kazanmak için son adımdayız. Aldığınız ürünleri hangi yollar veya kanallar aracılığıyla satacağınıza karar vermelisiniz. Fiziksel satış mı yapacaksınız yoksa internet sitelerinden mi yararlanacaksınız?

Buna karar verin! Her iki yöntemi de seçebilirsiniz. Ayrıca sizlere yazının en aşağısında al sat yapabileceğiniz siteleri de verdim.

Sırada, al sat yapılacak işlerin tamamı için geçerli bir öneri var: Reklam yapmak!

Reklamınızı yaparak al sat yaparak para kazanmak mümkün…

7- Al Sat Yapılacak İşler İçin Reklamınızı Yapın

Alım satım yaparak para kazanmak istiyorsanız, tanıtımınız konusuna da ayrıca bakmalısınız. Çok başarılı şekilde alımlar gerçekleştiriyor olsanız da reklamınızı yapamazsanız, satışlarınız düşük olacaktır. Bu nedenle satış kanalınıza göre reklamınızı yapın. Bunun için bir meblağ ayırın ve düzenli olarak tanıtımlarınızla ilgilenin.

Ucuza ne alıp satabilirim diye soranlar için…

Şimdi al sat yaparak para kazanmak için diğer konumuza gelelim!

Al Sat Yapılabilecek Ürünler Listesi – 30 Ürün!

Al Sat Fikirleri 2023
Al Sat Fikirleri

Al sat yaparak para kazanmak için doğru hamlelerden birisi tabi ki bu fikirler için en uygun olanı bulmanız gerekiyor.

Sizlere bu konuda yardımcı olacağız ve en karlı al sat işleri için hangi ürünlerden faydalanabileceğinizi listeledik. Bu ürünlerin satışı için sadece birini değil bir kaçını tercih edebilirsiniz. İşte 2024 al sat fikirleri…

1- Organik Çaylar | Ticareti Yapılacak Ürünler

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yapılabilecek Ürünler
Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Al sat yapılabilecek ürünler açısından ilk olarak organik çayları düşünebilirsiniz. İnsanlar farklı tatları denemeyi severler! Son zamanlarda kahve kültürü kadar çay kültürünün de fazlasıyla arttığını söylemek mümkün. Tabi düz siyah çaydan bahsetmiyoruz. Dünya kültürlerine baktığımızda birbirinden çeşitli çaylar var.

Bu çayları toplu bir şekilde alıp sonrasında satabilirsiniz. Örneğin Matcha çayı son zamanlarda birçok insanın merak ettiği bir çay… Ancak her yerde satışı gerçekleştirilmiyor. Bu çayı satın alabilecek dükkanları belirleyip onlara tedarik sağlayabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak için diğer ürünlere geçelim…

Karlı iş fikri: Butik Açmak

2- Nail Art Ürünleri

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Al sat yapmak için seçeceğiniz ürünlerin rağbet görebilecek olmasına özen göstermelisiniz! İnsanlar tırnak bakımlarına ve tasarımlarına eskisinden daha yoğun şekilde önem veriyor. Al sat yapılabilecek işleri araştırıyorsanız bence güzel bir fikir!

Bunun için kullanılan ürünlerin tedariğini internetten ucuza alarak kendiniz satabilirsiniz. Gerçekten çok ucuza temin edeceğiniz bu ürünleri set haline getirip, paketleyip daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Bir set oluşturmak için maliyet 50 TL olacaktır.

3- Gözlük | Al Sat Yapılacak İşler

Satış Potansiyeli:

Evde Al Sat Yapmak
Evde Al Sat Yapmak

Al sat yaparak para kazanmak için en çok kar marjı sağlayacak ürünlerden birisi de gözlükler. Her sezon birbirinden farklı moda gözlük ortaya çıkıyor. Orjinal gözlükleri fiyatları çok yüksek olduğu için insanlar moda olan gözlükleri orjinal olarak almayı genellikle tercih etmiyorlar.

Çakma muadil gözlüklerle al – sat yapabilirsiniz. Bijuteri dükkanlarına, pazardaki stantlara, e – ticaret sitelerine satış gerçekleştirebilirsiniz. Evde al sat yapmak için ideal çözümlerden birisidir. Ucuza ne alıp satabilirim diye soruyorsanız fikirler yavaş yavaş belirmeye başlamıştır. 🙂

Al sat işleri ile ilgileniyorsanız farklı bir önerim daha var. Bandana – fular satmak! İşte detaylar…

4- Bandana – Fular

Satış Potansiyeli:

Toptan Al Sat Kazan
Toptan Al Sat Kazan

Al sat yaparak para kazanmak için devam ediyoruz. Bandana ve fular ürünlerini çok ucuza satın alabilirsiniz. Yukarıda çorap alıp satmakta bahsettiğim gibi satışlarınızı çeşitli yerlerde gerçekleştirebilirsiniz. Bijuterilere, pazarlara satabilirsiniz.

İnternette kendi satışınızı kendiniz dahi gerçekleştirebilirsiniz. 5 TL’ye alacağınız bandanayı 15 TL’ye rahatlıkla satabilirsiniz. Renk renk, desen desen bandana ve fularlara ilgi çok yoğun.

Öneri içerik: Yürüyerek Para Kazanma

5- Kar Küresi | Evde Al Sat Yapmak

Satış Potansiyeli:

Al Sat Fikirleri
Al Sat Fikirleri

Fark ettiniz mi bilmiyoruz ama kar küreleri birçok hediyelik eşya dükkanında yüksek fiyatlara satılıyor. Siz de bu ürünü tedarik edebilir ve satabilirsiniz. Evde al sat yapmak için uygun bir ürün. Birbirinden çeşitli kar küreleri var ve insanların hediye için çok sık aldığı bir ürün.

Al sat fikirleri için sizlere bir tüyo… Kolayca al sat yaparak para kazanmak için en çok tercih edebileceğiniz ürünler hediyelik eşyalar diyebiliriz. Neden mi? Hediyelik eşyalara rağbet her zaman çok fazla.

Bunun için ilgi görecek ürünleri bulabilmelisiniz. Sizlere elimizden geldiğince bu listede vermeye çalıştık ancak sizin de aklınıza gelen bizim vermediğimiz bir fikir olabilir. Özetle hediyelik eşya önerisini dikkate almanızda yarar var.

6- Renkli Çoraplar | Al Sat Yapılacak Ürünler

Satış Potansiyeli:

100 TL ile Al Sat
100 TL ile Al Sat

“Ucuza ne alıp satabilirim?” diyenler için kuşkusuz en modası geçmeyen başlıklardan birisi budur. Birbirinden desenli, renkli ve çeşitli çorapları ucuza toptan şekilde alabilir ve sonrasında satabilirsiniz.

Çorapları direkt çorap satan işletmecilere, pazarcılara satabilirsiniz. Dilerseniz kendinizde stant kiralayıp satabilirsiniz. Seçenek fazla! Kar marjı yüksek olduğu için sizlere bu öneriyi yapmak istedik… 1 TL’ye alacağınız çorabı 5 – 10 TL’ye satarak para kazanabileceksiniz. 100 TL ile al sat yapmak için bu başlık kaçmaz!

Al sat yaparak para kazanmak için ürün fikirleriyle devam edelim…

7- Cep Telefonu Aksesuarları

Satış Potansiyeli:

1000 TL ile Al Sat
1000 TL ile Al Sat

Ucuza ne alıp satabilirim diyenler için güzel bir önerimiz daha var. Cep telefon aksesuarları her zaman çok fazla satılıyor. Telefon kapları, telefon aksesuarları, kulaklıklar gibi aksesuarları ucuza alıp satabilirsiniz. Bunun için ucuza toptancıları ya da yurt dışından Aliexpress gibi siteleri tercih edebilirsiniz.

Örneğin 5 TL’ye aldığınız telefon kabını 50 TL’ye çok rahat satabilirsiniz. Bunun için insanların satın almak isteyebileceği ürünleri almalısınız. Yani pazar analizi yapmanız önemli bir konu…

Al sat yaparak para kazanmak için devam edelim!

8- Çocuk Oyuncakları | Ne Alıp Satabilirim?

Satış Potansiyeli:

En Karlı Al Sat İşleri
En Karlı Al Sat İşleri

Çocuk oyuncakları ucuza al sat yapmak için tercih edebileceğiniz ürünlerden. Üstelik seçenek çok fazla. Bebekler, arabalar, toplar ve daha bir çok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Hatta bizden bir öneri organik oyuncalara ilgi çok fazla.

Ebeveynler artık zararsız oyuncak bulmak istiyorlar. Bu talebe karşılık verebilirsiniz. Al sat fikirleri için sizlere verdiğimiz başlıkları geliştirmek sizin elinizde! Al sat yapılabilecek ürünler için devam edelim.

İnternetten para kazanma seçenekleri son yıllarda çok fazla! Twitch Para Kazanma yazısını okuyun!

9- Bez Çantalar

Satış Potansiyeli:

Alım Satım Yaparak Para Kazanmak
Alım Satım Yaparak Para Kazanmak

Al sat yaparak para kazanmak için ürün fikirlerine devam ediyorum. Ucuza alım satım yaparak para kazanmak isteyenler! Bez çantalar ucuza rahatlıkla toptan şekilde alabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Baskı bez çanta yapan yerlere satış gerçekleştirebilirsiniz.

Ya da bez çantaları ucuza alıp, insanların ilgi göstereceği fotoğrafların, resimlerin baskılarını bez çantalara bastırıp satabilirsiniz. Son dönemlerde popüler olan diziler, kült filmler, ressamların tabloları ve daha baskı için kullanabileceğiniz birçok seçenek var.

En karlı ticaret yöntemini arıyor musunuz hala? O zaman devam edelim! 🙂

10- Dekoratif Mumlar | Al Sat Ürünleri

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yapılacak İşler
Al Sat Yapılacak İşler

Al sat yaparak para kazanmak için tercih edebileceğiniz diğer bir ürün de dekoratif mumlar… Bu başlığında size ilham vermesini umuyoruz. Hediyelik eşyalar için ürünleri değerlendirebileceğiniz gibi dekoratif ürünleri de düşünebilirsiniz.

Mumlar son zamanların en sık satışı gerçekleştirilen dekoratif ürünlerinden birisi. Bu mumları temin edebileceğiniz yerler rahatlıkla bulabilirsiniz. Birbirinden farklı, eğlenceli mum tasarımları var. Alıp, satabilirsiniz… 20 TL’ye alıp 50 – 100 TL’ye bu mumları rahatlıkla satabilirsiniz.

11- Dekoratif Çiçekler

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yapmak
Al Sat Yapmak

Al sat yaparak para kazanmak için ürün fikirlerine devam ediyoruz….

Dekorasyon ürünlerini say say bitmez. Al sat yapmak için dekoratif ürünleri tercih edebileceğinizi söylemiştik. Bu kategoriden bir öneri daha vermek istiyoruz. Eskisinden daha fazla çiçeklerin, bitkilerin evlerde, ofislerde ve birçok mekanda kullanıldığına şahidiz.

Bu bitkilerin satışı toplu şekilde gerçekleştirebilirseniz yüksek kar marjı sağlayabilirsiniz. Özellikle rağbet gören bitkiler var. Orkide, şeflera, paşa kılıcı gibi bitkilerin dekoratif olarak sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Al sat yapılacak ürünler arasında en uygun seçeneklerden birisidir.

12- İkinci El Kıyafetler

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

1000 TL al sat yaparak para kazanmak ve yüksek kar marjı elde etmek için süper bir önerideyiz! İkinci el kıyafetleri al sat yapabilirsiniz. Hatta yurtdışında sadece bunun için açılan dükkanlar var! Siz de henüz iyi durumda olan, insanların tercih edebileceği kıyafetleri ucuza alıp, sonrasında pahalıya satabilirsiniz.

İşinize yarayacak bir bilgi verelim mi? İkinci el kıyafetleri cazip kılmanın bir yolu olarak vintage, bohem, marjinal ürünleri tercih edebilirsiniz. Tarz denebilecek ürünleri toplayıp, pahalıya satmanız çok mümkündür! Belki toptancı bulamayacaksınız ama güzel parçaları dikkatli şekilde toplarsanız harika kazançlar elde edebilirsiniz.

13- Evcil Hayvan Ürünleri | Al Sat Yapılacak İşler

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Her geçen gün evcil hayvanlara dostluk yapan insanların sayısı artıyor. 🙂 Pazar da buna göre şekilleniyor. Önceden petshoplarda satılan ürünlerin sayısı azken günümüzde her ürünün birçok çeşidi var.

Hayvan oyuncakları, mama kapları, yastıkları, kulübeleri, sulukları çeşit çeşit… Hayvan dostlarını seven insanlar bu ürünlere büyük ilgi gösteriyorlar. Alım satım yaparak para kazanmak için güzel bir fırsat olduğunu söylemek mümkün.

Hızlı Para Kazanmakmı istiyorsunuz? Diğer önerilerimize göz atın!

14- Trend Takılar | 100 TL ile Al Sat!

Satış Potansiyeli:

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

1000 TL ile at sat yapabileceğinizi söylesek? Her sezon trend olan takılar mevcut. Bu takıları Aliexpress gibi yerlerden çok ucuza alabilirsiniz. Toptan al sat kazan mantığında tercih edebileceğiniz bir seçenek.

Takılar çok çeşitli! Tokalar, kolyeler, yüzükler, bileklikler, halhallar ve daha nicelerinin modaya göre çeşitlilikleri var. Bunları takip edebilir ve toptancılardan çok ucuza alabilirsiniz.

15- Termos | Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Satış Potansiyeli:

Al Sat Fikirleri
Al Sat Fikirleri

Bu konu için farklı ve kazançlı bir öneri daha! Al sat ne yapabilirim diye düşünüyorsanız termoslar birçok kişi için vazgeçilmez. Aynı zamanda güzel bir hediyelik eşya… Termosların fiyatları büyük markaların adı altında satıldığında fiyatları çok yüksek.

Eğer ucuza alabileceğiniz toptancılar bulursanız piyasaya göre zarar etmeden daha düşük fiyata termos satarak yüksek kar marjı elde edebilirsiniz! Renkli, desenli, metalik farklı farklı termosları al sat yaparak para kazanmak mümkün!

Al sat yapılabilecek ürünler içerinde en yüksek kar marjına sahip ürünlerden birisi!

16- Güzellik Ürünleri | Al Sat Fikirleri

Satış Potansiyeli:

Al Satla Para Kazanma
Al Satla Para Kazanma

Al satla para kazanmak için güzellik sektörünü unutmayın… İnternette en çok satışı gerçekleştirilen ürünlerden birçoğu güzellik ürünleridir.

Saç sirkesi, kolay tırnak pleengi, tırnak güçlendirici, yüz temizleme fırçaları, maskeler gibi farklı alternatifleri al sat yaparak para kazanmak için değerlendirebilirsiniz. Ticareti yapılacak ürünler için muhteşem bir seçenek!

Kendisi üretmek isteyenler! “Ne Üretebilirim?” yazısını okuyabilirsiniz!

17- Araba Aksesuarları

Satış Potansiyeli:

Al Sat Para Kazan
Al Sat Para Kazan

Al sat yapmak için araba ürünlerini düşünebilirsiniz. Al sat fikirleri içerisinde son zamanlarda en çok rağbet gören fikirlerden birisi. Araba aksesuarları için akla gelebilecek birçok alternatif var.

Örneğin araba kokuları, direksiyon kabı, ayna süsü, telefon tutacağı, koltuk kapları… Kişilerin tarzlarına özel araba aksesuarlarını ucuza alıp pahalıya kolaylıkla satabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak konusunda farklı bir önerim daha var: Aydınlatma Ürünleri!

18- Özel Tasarım Aydınlatma Ürünleri

Satış Potansiyeli:

Özel tasarım aydınlatma ürünleri, son dönemde oldukça fazla talep görüyor. Aydınlatma, iç ve dış dekorasyon açısından işletmeler ve kişiler için oldukça önemli. Ancak özel tasarım ile daha da kişiselleştirilmiş aydınlatma ürünlerinden bahsediyoruz…

Yurtdışından ucuza alıp Türkiye’de satabileceğiniz birçok ürünü bu gruba ekleyebiliriz. Al sat yapılacak işler arasında bu fikri mutlaka değerlendirin.

 • Işıklı harfler,
 • Abajurlar,
 • Özel tasarım lambalar,

satışını gerçekleştirebileceğiniz bazı ürünler arasında. Al sat yaparak para kazanmak için fikir ihtiyacınız devam ediyorsa farklı önerilere geçelim…

19- İkinci El Kitap

Satış Potansiyeli:

Al sat yaparak para kazanmak için kitapları da tercih edebilirsiniz. Türkiye’de kitap okuyucuları çok fazla olmasa da ikinci el kitaplar çokça talep görüyor. Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik ikinci el ders kitabı satışı yapabilirsiniz.

Öncelikle piyasayı tanıyın ve ucuza alıp pahalıya satın! İşte bu kadar basit…

Ancak piyasayı tam olarak öğrenmeden bu işe girmenizi önermiyorum. Bunun için başka al sat fikirlerine yönelebilirsiniz. Al sat yapılacak ürünler çok fazla…

20- Kişiselleştirilmiş Ürünler

Satış Potansiyeli:

Kişiselleştirilmiş ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin isim yazan bir bileklik, tişört baskı vb… Al sat yaparak para kazanmak için ufak bir değişikliğe ihtiyacınız var: Ürün tasarımı!

Ürünleri kişiye özel bir şekilde tasarlayarak al sat işleminden kazançlı çıkabilirsiniz. Örneğin toptancılardan düz renk tişört alarak baskı yapabilir, kişisel özellikler katarak çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için baskı ve diğer teknikleri uygulayabileceğiniz bazı ürünler şu şekilde:

 • Tişört
 • Kupa Bardak
 • Bileklik
 • Takılar
 • Çorap
 • Kıyafet

21- Paspas | Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Satış Potansiyeli:

Paspas Satmak | Al Sat Yapılacak İşler
Paspas Satmak | Al Sat Yapılacak İşler

Paspaslar, al sat yaparak para kazanmak için en ideal ürünlerden birisidir. Hemen her evde kullanılan paspaslar, son dönemin trend satış ürünleri arasında yer alıyor. Makul bir getiri istiyorsanız, hemen paspas alıp satmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yüksek sermayeye de ihtiyacınız bulunmuyor.

Ürünün ucuz olması, maliyetlerinizi düşürecektir. Ayrıca yüksek kâr marjı sunmaktadır. Beraberinde tedarik zincirinde hiçbir sorun görülmez. Bu nedenle ne alıp satabilirim diyorsanız, paspaslar en iyi ürünlerden birisi olacaktır.

Öneri içerik: Para Nasıl Değerlendirilir?

22- Kitap Ayracı | Al Sat Fikirleri

Satış Potansiyeli:

Al sat fikirlerine devam edelim. Kişiselleştirilmiş ürünlerden sizlere bahsetmiştim. Şimdi ise hem kişiselleştirilmiş ürün olarak satışını yapabileceğiniz hem de farklı özelliklerle satış gerçekleştirebileceğiniz bir üründen bahsedeceğim: Kitap ayracı!

Evet, dünya genelinde ve Türkiye’de kitap okuyan sayısı oldukça az. Ancak düzenli olarak kitap okuyan hemen her kişinin kitap ayracı tercih ettiğini unutmayın. Kişisel ürünler satarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Al sat yapmak için en uygun ürünlerden birisi kitap ayracıdır.

Kitap ayraçları, toplu alımlarda size oldukça uygun maliyetli olarak gelecektir. Üzerine yüksek kâr oranı ekleyerek rahatlıkla satışını gerçekleştirebilirsiniz. İlerleyen dönemde kendinizi geliştirerek ürünü satın almak yerine kendiniz üretmeyi de deneyebilirsiniz. Ayrıca internetten al sat yapmak için de ideal bir üründür.

Al sat yaparak para kazanmak için daha fazla ürün fikrine mi ihtiyacınız var? O halde akıllı saatler gelsin! 🙂

23- Akıllı Saat

Satış Potansiyeli:

Al sat yaparak para kazanmak ve ciddi anlamda gelir elde etmek istiyorsanız biraz daha yüksek kâr marjı sunan pahalı ürünlere yönelebilirsiniz. Ancak ürünlerin pahalı olmasının riski de artıracağını unutmayın. Son dönemin popüler teknolojik ürünlerinden olan akıllı saatler, iyi bir başlangıç olabilir.

Akıllı saat alıp satmak, ilk başlarda kolay olmayacaktır. Çünkü zaruri bir ihtiyaç olmadığı için satış sayınızı olumsuz etkileyebilir. Ancak tek bir akıllı saat satışından yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Bu da riski karşılayan nokta oluyor.

24- Bere

Satış Potansiyeli:

Bere Alıp Satmak
Bere Alıp Satmak

Kış aylarının vazgeçilmezi bereler, al sat önerileri arasında gösterilebilir. Bere alıp satmak, mevsimsel satışlarınız için oldukça etkili olacaktır. Örneğin sonbahar aylarında satışa başlayabilir ve kış sonuna kadar devam ettirebilirsiniz. Emin olun müşteri sayınız oldukça fazla olacaktır.

Al sat yaparak para kazanmak elbette çok basit bir konu değil. Ancak bere gibi temel ihtiyaçlardan yola çıkarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu da ilk etapta güzel gelirler elde etmenizi sağlar.

İlginizi çekebilir: ChatGPT ile Para Kazanma

25- Sırt Minderi

Satış Potansiyeli:

Al sat yapılabilecek ürünler arasında son olarak sırt minderini önereceğim. Son dönemde kişiler ortopedik ürünlere daha çok yöneliyor. Çünkü ortopedik sorunlar, hiç olmadığı kadar çok fazla ortaya çıkıyor.

Sırt minderi, konforuna düşkün kişiler için de ideal bir üründür. Bu nedenle hemen her kitleden bir müşteriniz olabilir. Ticareti yapılacak ürünler bunlarla sınırlı olmasa da mantıklı ürünler tercih etmek zorundasınız. Sırt minderi bunlardan sadece birisi.

26- Deprem Çantası

Satış Potansiyeli:

Deprem Çantası | Alım Satım Yaparak Para Kazanmak
Deprem Çantası | Alım Satım Yaparak Para Kazanmak

Bilindiği üzere depremlerin sıkça yaşandığı bir ülkede yer alıyoruz. Bu nedenle en iyi alım satım fikirleri arasında deprem çantası mutlaka yer almalıdır. Depreme hazırlıklı olmak isteyen kişiler, deprem çantalarına muhakkak önem verir ve satın alır.

Siz de kaliteli ürünleri al sat yaparak para kazanmak için kullanabilirsiniz. Özellikle deprem bölgelerinde ciddi satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

27- Motosiklet Tamir Ekipmanları

Satış Potansiyeli:

Günümüzde otomobillerin ne kadar pahalı olduğunu anlatmaya gerek yok. 🙂 Bunu bilen kişiler, daha çok motosiklet gibi ulaşılabilir araçlara yöneldi. Bu da daha fazla motosiklet arızası ve tamir işlemi demek… Bu nedenle günümüzün trend ürünleri arasında motosiklet tamir ekipmanları yer alıyor. Al sat fikirleri arıyorsanız, bunu muhakkak değerlendirin.

Al sat yaparak para kazanmak zannedildiği kadar zor değildir. Ancak kolay da değildir. Bu nedenle sadece satış potansiyeli olan ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Motosiklet tamiri için gerekli ekipmanlar bunlardan sadece birisi…

Öneri içerik: Görev Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

28- Beşik

Satış Potansiyeli:

Beşik - Ne Alıp Satabilirim?
Beşik – Ne Alıp Satabilirim?

Ülkemizde doğum oranları oldukça iyi durumda ve bu da daha çok bebek ürünlerinin satışı anlamına geliyor. Elbette bebek ürünleri denildiğinde de akla ilk olarak beşik gelmektedir. Al sat yapılacak işler arayışınızda bu ürünlere mutlaka yer verin. Emin olun kazançlı çıkacaksınız…

Beşik satışı her geçen gün arttığı için buradan kazançlı çıkma olasılığının yüksek. Yine de piyasa analizi yapmayı ve pazar araştırmasına göre hareket etmeyi ihmal etmeyin.

Al sat yaparak para kazanmak için diğer ürün fikriyle devam ediyoruz…

29- Bluetooth Kulaklık

Satış Potansiyeli:

Bluetooth Kulaklık | Al Sat Yapılabilecek Ürünler
Bluetooth Kulaklık | Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Müzik dinlemeyi sever misiniz? Ya da kulaklık kullanırken kablo derdinden kurtulmak ister misiniz? Herkes ister! 🙂 Son zamanlarda bluetooth kulaklık satışı oldukça arttı ve trend hala yukarı işaret ediyor. Yani bu üründen hala para kazanabilme şansınız var.

Evde al sat yapmak için de ideal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız mutlaka listenize eklemelisiniz. Bu ürünü al sat yapmak için biraz sermaye gerekebilir, ancak kazanç oranları oldukça iyi durumda…

30- Sineklik

Satış Potansiyeli:

Sineklik - Al Sat Yapılacak İşler
Sineklik – Al Sat Yapılacak İşler

Al sat yapılacak işler arasında sineklik de öneri olarak verilebilir. Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında yoğun bir satış dönemine hazır olun! 🙂 Yaz aylarının en büyük sıkıntısı olan sineklerden kurtulmak isteyen birçok kişi sineklik ürünlerine yöneliyor.

Bu da daha fazla kazanç potansiyeli anlamına gelmektedir. Yine de iyi bir şekilde araştırma yaparak bu işe girin derim.

Al sat nasıl yapılır diyenler için farklı 30 ürün önerisi verdik. Şimdi ise internetten satış yapmak için hangi siteleri kullanabileceğinize bakalım…

Ne İş Yapabilirim diyorsanız, bu içeriğimiz tam size göre! 🙂

Al Sat Yapabileceğiniz Siteler

Alım Satım Yaparak Para Kazanmak
Alım Satım Yaparak Para Kazanmak

Al sat yaparak para kazanmak için sizlere başarılı olabilecek al sat fikirleri sıraladık. Bu ürünlerin satışını 2024 yılında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünleri fiziksel olarak nerelere satabileceğinizden önerilerimiz içerisinde bahsettik.

Bir de al sat yapmak için kullanabileceğiniz siteler var. İnternet çağının nimetlerinden tabi ki faydalanmak gerekiyor. Kendiniz satış gerçekleştirmek istiyorsanız bu site ve uygulamaları tercih edebilirsiniz. Al sat yapabileceğiniz siteler:

 • Dolap
 • Gardrops
 • N11
 • Sahibinden
 • LetGo
 • Etsy
 • Redbubble

Bu gibi uygulama ve sitelerde kendiniz satış gerçekleştirebilirsiniz. Her satış için belli bir komisyon ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Al – Sat Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Al sat yapma için sizlere birbirinden farklı stratejiler ve al sat fikirleri sundum. Al sat yaparak para kazanmak hakkında tüm bilgilere hâkimsiniz. Peki, al – sat yaparak ne kadar para kazanılır? Şöyle ki yukarıdaki fikirleri okuduğunuzda sattığınız ürüne göre fiyatların zaten farklılık gösterdiğini görmüşsünüzdür.

Buradaki mantık ucuza aldığınız ürünü üstüne koyarak satmak. O nedenle piyasa araştırmasını iyi yapmalı ve fiyatlandırmanızı ona göre yapmalısınız. Yani al sat yaparak bir üründen 50 TL’de kazabilirsiniz 1.000 TL’de…

Alım satım işleri yapmak isteyen kişilere tavsiyelerde de bulunalım…

Al Sat Yaparak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ticaret yaparak para kazanmanın zor olduğunu birçok kişiden duyduk. Ancak aşağıdaki tavsiyelerle riskinizi en az seviyeye indirebilirsiniz. Bunun için detaylı bir araştırma yapmanız şart. O halde al sat yaparak para kazanmak isteyenlere tavsiyeler gelsin:

 • Ticarette başarılı olmanın yollarını arıyorsanız bunlardan birisi satışa koyacağınız ürünü ucuza temin etmektir. Bu noktada kendinize bir hedef belirleyin. Örneğin piyasa satış fiyatından %40 daha düşük maliyetle ürüne sahip olmak gibi. Bu size maliyet avantajı sağlayacaktır.
 • Alım satım işlerinde en önemli işiniz tedarikçi olacaktır. İlk üreticiye ulaşmanız bu noktada önemli. Aracılardan ürünleri aldığınız takdirde maliyetiniz giderek artacaktır. İlk üreticiye ulaşmak kolay olmasa da bunun yollarını mutlaka araştırın.
 • Satış sürecine önem verin. Ürünleri uygun fiyata almak her ne kadar önemli olsa da asıl önemli olan satışını yapabilmektir. Başlangıçta deneyim eksikliğiniz varsa, daha risksiz ürünlere yönelebilirsiniz.
 • Müşteri potansiyelinizi arttırmak için ne gerekiyorsa onu yapın. Özellikle tanıtım faaliyetleri, broşür vb. yöntemlere önem verin. Bu, satış potansiyelinizi giderek arttıracaktır.
 • Satış tekniklerinizi geliştirin ve tüm yolları deneyin. Örneğin pazarda satış yapabilirsiniz. Buna ek olarak kendinize ait bir mağaza da olabilir. E-Ticaret ile satış sürecinizi destekleyebilirsiniz. Instagram’dan satış yapmak akıllıca olabilir! Tüm yolları denemeniz, size bir şey kazandırmasa bile mutlaka tecrübe sağlayacaktır.

Son olarak al sat yaparak para kazanmak hakkında sıkça sorulan sorulara değineceğim…

Para Kazandıran Hobiler listesini şimdi inceleyin!

Sıkça Sorulan Sorular

Al sat yaparak para kazanmak hakkında son olarak sıkça sorulan sorulara değineceğim:

Al sat ticareti nasıl yapılır?

Al sat ticareti, genel olarak küçük olarak başlanan ve sonrasında başarılı oldukça büyütülen bir iş modelidir. Yani internette bile satış yapmaya başlasanız, başarılı olma ihtimaliniz hep var. Bu nedenle al sat yaparak para kazanmak her zaman mümkün.

Ev alıp satmak karlı mıdır?

Gayrimenkul sektörü, ülkemizin en kazançlı sektörlerinin başında geliyor. Bu nedenle al sat yapmak için yeteri kadar sermayeniz varsa ev alıp satabilirsiniz. Ancak enflasyon, paranın değer kaybetmesi vb. unsurları göze alarak alım satım işlemini gerçekleştirmelisiniz. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Ne alıp satabilirim?

Yukarıda sizler için ürün önerileri sunduk. Al sat yapmaya başlamak için bu ürünler, harika önerilerdir. Küçük miktarlarla deneme amaçlı bu işe başlayabilirsiniz. Al sat yaparak para kazanmak için bu ürünler, başlangıç aşamasında oldukça kârlı olabilir.

Ne alıp satmalı diye düşünüyorsanız, bu yazı sonrasında biraz olsun fikir sahibi olmuşsunuzdur. Al sat yaparak para kazanmak için siz hangi ürünü seçtiniz?

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Furkan - 12/12/2023

  Neden trendyolu eklemediniz önermiyor musunuz?

Benzer İçerikler

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Daha Fazla Makale

Öğrenci Para Kazanma Yolları

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2023 – 30 EN KAZANÇLI Yöntem

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Sosyal Medyadan Para Kazanmak - En Kazançlı 12 Uygulama!

Sosyal Medyadan Para Kazanmak – En Kazançlı 12 Uygulama!

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Trendyol, Amazon, YouTube!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

X