Bayilik Veren Firmalar 2023 | Kazandıran 24 Firma!

Yazar: Tuğba Tarih: 08.12.2023
Bayilik Veren Firmalar

Türkiye’de bayilik veren firmalar oldukça fazladır. Hemen her sektörden bayilik veren yüzlerce marka bulunur. Bu nedenle yatırımcı ve girişimcilerin önünde yüzlerce seçenek bulunur.

Franchise veren firmalar yatırımcılar için oldukça önemli. Çünkü bu şekilde kendi markanızı yaratma zorluğundan kurtulursunuz. Sürekli bir gelir elde edeceğinizi bilirsiniz. Pek çok destek alırsınız ve insanlara istihdam sağlamış olursunuz. Firmalardan bayilik alarak kendi işinizin sahibi olmak oldukça cazip.

Bu yazımda sizler için en gözde sektörlerden franchising veren firmalar araştırması yaptım. Her bir marka hakkında bilgi topladım ve bu bilgileri derledim. Kendinin patronu olmak isteyenlere kılavuz olacağını umuyorum. Hazırsanız başlayalım.

Gıda Bayiliği – Bayilik Veren Firmalar

Gıda Bayilik Veren Firmalar
Gıda Bayilik Veren Firmalar

Gıda sektörü hiçbir zaman düşüşe geçmeyecektir. Çünkü herkes yemek yemeyi seviyor. Aksi halde yaşamamız mümkün değil. Koşullar ne olursa olsun kendimizi beslemek zorundayız. Bu nedenle gıda sektörü ve gıda bayilik veren firmalar her zaman girişimciler tarafından takip edilen bir konudur.

Türkiye’de en çok franchise veren firmalar sıralamasında gıda sektörü en üst sıralarda. Bayilik veren firmalar 2023 listesinde de gıdayı en üst sırada tutmakta yarar var. Bu alanda bayilik fırsatları devamlı büyüyor ve yatırımcıları sevindiriyor.

Gıda sektörü pek çok alt başlığa ayrılıyor. Bunun araştırmasını iyi ve detaylı bir şekilde yapmalı ve işe öyle başlamalısınız. Yaşadığınız bölgeyi iyi tanımalı ve hedef kitleyi doğru belirlemelisiniz.

Bayilik veren firmalar içerisinde en önemli 5 tanesini sizler için araştırdım. O halde gelin listeyi inceleyelim…

Öneri içerik: Kreş Açma Şartları Nelerdir?

1- Subway

Bayilik Veren Firmalar Subway
Bayilik Veren Firmalar Subway

Subway, 1965 senesinde Fred DeLuca ile Peter Buck tarafından kuruldu. Fred kısa süre içerisinde vizyonu sayesinde işletmesini bir hayli büyüttü. Kaliteye ve müşteri hizmetlerine verdiği değer ile ün kazandı. 1974 senesinde gelindiğinde Fred ve Peter 16 sandviç zincirine sahipti.

Marka kısa bir süre içerisinde büyüdü ve iki arkadaş franchise vermeye başladı. Şu anda Subway’in dünya genelinde 45.000’den fazla şubesi bulunuyor. Subway, franchise veren firmalar sıralamasında en üstlerde yer alıyor.

Marka ülkemizde de oldukça popüler olduğu için yatırımcıların dikkatini çekiyor. Kısa süre içerisinde yatırdığınız paranın karşılığını alabiliyorsunuz. Subway Franchise bedeli 2023

Yatırım tutarı: 2.500.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

2- Penne Gusto

Bayilik veren firmalar arasında gıda işletmesi olarak bir diğer önerim Penne Gusto…

Penne Gusto ünlü İtalyan lezzetlerini bir araya getiren bir marka. Markanın konsepti küçük dükkan işletmek isteyenler için oldukça uygun. Alanlar minimum 30 m2‘den başlıyor. Dilerseniz 60 ya da 90 m2‘lik bir yer de açabiliyorsunuz.

Açacağınız yerin büyüklüğüne göre menü değişiyor. Örneğin 30 m2‘lik Penne Gusto restoranının menüsünde 6 çeşit makarna ve 3 çeşit pizza bulunuyor. 60 m2‘de ise 12 çeşit makarna ve 8 çeşit pizza mevcut. Size en uygun şekilde restoran açmak mümkün. Penne Gusto bayilik için:

Yatırım Tutarı: 500.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

En iyi franchise markaları 2023 listesine devam edelim…

3- King Chicky

King Chicky - Bayilik Veren Firmalar
King Chicky – Bayilik Veren Firmalar

King Chicky 2019 senesinde İzmir’de kuruldu. Markanın 2023 senesindeki franchise adedi 25. Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da hizmet vermeyi hedefleyen King Chicky hızla büyüyor. Siz de hızla büyüyen bir hamburger markasının bayiliğini almayı düşünüyorsanız aradığınızı bulmuş olabilirsiniz. King Chicky bayilik için:

Yatırım Tutarı: 750.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

Bayilik veren firmalar 2023 listesine devam edelim…

4- Tavuktime

Mania Gıda LTD. ŞTİ, yatırımcılar için Tavuktime adlı markalarının bayiliğini veriyor. Gencinden yaşlısına pek çok insandan tam not alan Tavuktime Türkiye’de giderek büyüyor ve ilgi çekiyor.

Marka, lezzetli tavuk dürümlerinin yanı sıra menüsünde çorba ve köfte de bulunduruyor. Böylece daha geniş kitleye hitap etmiş oluyor. 100.000 ve üzeri nüfuslu her bölgeye franchising veriyor. Tavuktime bayilik için:

Yatırım Tutarı: 300.000 TL – 350.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 24 Ay

5- Arifoğlu

Bayilik veren firmalar gıda listesine Arifoğlu ile devam edelim…

Arifoğlu Tarihi Mısır Çarşısı’nda 1974 senesinde kuruldu. Marka baharat, bitki çayları, pekmez, bitkisel yağlar, arı ürünler, salçalar ve daha nicesini geniş kitlelere satıyor. Herkesin güvenle tüketebileceği besinleri üretmeye önem veren şirket Türkiye’de ve yurtdışında oldukça seviliyor. Franchise veren firmalar arasında en rağbet görenlerden bir tanesi. Arifoğlu bayilik için:

NOT: Arifoğlu en çok kazandıran 100 franchise arasında değerlendirilebilir.

Yatırım Tutarı: 500.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 12 – 36 Ay

İlginizi çekebilir: Starbucks Bayilik Şartları

Su Bayiliği Veren Firmalar 2023

Su Bayiliği Veren Firmalar
Su Bayiliği Veren Firmalar

Bayilik veren firmalara su markaları ile devam edelim…

Su da yemek gibi hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Maalesef son yıllarda çeşme sularındaki kalite bir hayli düştü. Bu nedenle kimse çeşme suyu kullanmak istemiyor. Hepimiz temiz ve sağlıklı su içmek istiyoruz. Bu nedenle artık evlerimizde hazır sular var.

Şu anda milyonlarca insanın evinde damacana sular var. Kendi evim dahil. Çünkü damacana sular çeşme sularına göre çok daha temiz ve içilebilir. Bu nedenle yatırımlarını bayilik alarak değerlendirmek isteyenler için su bayiliği almak oldukça mantıklı bir seçenek.

Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte damacana su satan bayilikler aylık 30.000 TL ile 50.000 TL arası gelir elde etmekte. Su bayiliği almak isteyenler için kılavuz olacak bu bölümde sizler için gerekli bilgileri topladım.

1- Saka Su

Bayilik veren firmalardan su firması olarak ön plana çıkan ilk seçenek Saka markasıdır.

Türkiye’nin en bilindik su markalarından biri olan Saka Su bayiliği alabilmek için birkaç şeye ihtiyacınız var. Listeyi inceleyelim:

  • Bölgenizde uygun bir dükkanın bulunması,
  • Dağıtım için büyük bir aracın satın alınması,
  • Alınan aracın dışının Saka Su amblemi ile kaplanması,
  • Online siparişler için bilgisayar temin edilmesi, gerekiyor.

Yukarıda saydıklarım her damacana su markası için geçerlidir.

Yatırım Tutarı: 100.000 TL – 150.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

Öneri içerik: Gratis Bayilik Detayları

2- Damla Su

Franchise Veren Firmalar 2023
Franchise Veren Firmalar 2023

Bayilik veren firmalar için Damla su markası ile devam edelim.

Damla Su Coca Cola markasına ait ve 2007 senesinde Türkiye’ye girdi. Ülkemizde en bilinen su markalarından biridir ve her gün milyonlar tarafından tüketiliyor.

Damla Su bayiliği için de uymanız gereken bazı kurallar var. Örneğin, dükkanınızın en az 20 metrekare olması gerekiyor. Adli siciliniz de temiz olmalı. Su dağıtımı için gerekli araçlara sahip olmalısınız. Çalışacağınız insanların işe alım süreçlerini de siz yönetiyorsunuz.

Damla Su bayilik vermek için net bir miktar söylemiyor. Ortalama bir hesap yapacak olursak Damla Su bayilik için:

Yatırım Tutarı: 200.000 TL – 250.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

3- Erikli Su

Su bayiliği veren firmalar yazımıza Erikli Su ile devam ediyoruz. Erikli Su 1960 yılında Nihat Aslanoba tarafından kuruldu. 2006’dan beri de Nestle markası ile ortaklar.

Sizlerin de bildiği üzere Erikli de Türkiye’de en çok tercih edilen hazır su markalarından biri. 50 senedir de milyonlarca insana hizmet veriyor. Bu nedenle su bayiliği veren firmalar arasında oldukça ilgi görüyor.

Erikli Su damacana fiyatları 2023 itibariyle 40 TL’nin üzerinde olduğu için firma bir hayli kâr elde ediyor. Bu markanın bayiliğini almak için yukarıda belirtilen gereklilikler burda da aynen geçerlidir. Erikli Su bayilik için:

Yatırım Tutarı: 300.000 TL – 400.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

Bayilik veren firmalar için devam edelim…

4- Pürsu

En Karlı Bayilikler 2023 - Pürsu
En Karlı Bayilikler 2023 – Pürsu

Pürsu’da su bayilik veren firmalar arasında yer alıyor.

Koç Holding’e ait Pürsu 2011 senesinde kuruldu ve hızla büyüdü. Şu anda 30’dan fazla şehirde 400’den fazla bayiliği bulunuyor. Birikmiş sermayesi olanlar için Pürsu bayilik iyi bir seçenek olabilir.

İyi bir lokasyonda iyi çalışanlarla bir Pürsu bayiliği açarsanız kazancınız oldukça fazla olacaktır. 2023’te 19 litrelik damacana su Pürsu’da 40 TL. Bu nedenle 1 ayda elde edeceğiniz kâr yine oldukça fazla. Pürsu bayilik için:

Yatırım Tutarı: 150.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

En iyi kazandıran bayilikler için devam edelim…

İlginizi çekebilir: Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurmak

5- Nestle Pure Life

Listemin son sırasında Nestle Pure Life var. Nestle, 1872 yılında Fransa’da kuruldu ve şu an dünya çapında biliniyor. Sanko Holding tarafından 2001 senesinde Türkiye piyasasına giren Nestle oldukça sevildi. Ülkemizde her yıl milyonlarca insan Nestle ürünlerini tüketiyor.

Nestle çok bilindik bir marka. Bu nedenle su bayiliği almak isteyenlerin ilk tercihlerinden olmaya devam ediyor. Nestle Pure Life bayilik için:

Yatırım Tutarı: 200.000 TL – 250.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

İlginizi çekebilir: Yeni İş Fikirleri

Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar
Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Çiğköfteyi sevmeyen birisini Türkiye’de bulmak oldukça zor. Özellikle doğu yöresine ait bir yiyecek olan çiğköfte artık batıda da bolca tüketiliyor. Adım attığımız her yerde bir çiğköfte bayisi görebiliyoruz.

Bu bölümde sizler için Türkiye’de çiğköfte bayilik veren firmalar araştırması yaptım. Çiğköfte bayilik fiyatları ve çok daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1- Oses Çiğköfte

Türkiye’deki en ünlü çiğköfte markalarından biri olan Oses Çiğköfte 1993 yılında Osman Yaşar tarafından kuruldu. Oses, Türkiye’de en çok bayiliği olan çiğköfte markası. Milyonların en sevdiği ve en güvendiği marka. Bu nedenle Oses Çiğköfte bayilik konusu yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Oses mağaza sayısını artırmak için bayilik ücreti istemiyor. Ücretsiz bayilik veren firmalar arayışında olanları oldukça sevindiriyor. Markayı daha çok insana ulaştırabilmek adına ranchise ücreti talepleri yok. Yani Oses Çiğköfte’nin isim hakkı için ödeme yapmanıza gerek yok.

Yine de dükkan açabilmek için belirli bir miktar birikmiş paranızın olması şart. Bu nedenle Oses Çiğköfte bayilik için:

Yatırım Tutarı: 150.000 TL – 250.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

NOT: Oses Çiğköfte, en çok kazandıran 100 franchise arasında değerlendirilebilir.

2- Battalbey Çiğköfte

Çiğköfte bayilik veren firmalar arasında en popüler olanlarından bir diğeri Battalbey’dir.

Yüksek kazanç oranları sağlayan Battalbey, birçok ortağına kazanç getiriyor. Kazançlı olmasının sebebi Battalbey de Oses Çiğkfte gibi franchise bedeli talep etmiyor. Yine de paraya ihtiyacınız var çünkü mağazanın kurulum ve dekorasyon masrafları size ait.

Battalbey Çiğköfte bayiliği açabilmek için yoğun ve işlek bir yer seçmelisiniz. Size verilen başvuru formunu da eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Battalbey çiğköfye bayilik için:

Yatırım Tutarı: 250.000 TL – 300.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

3- Ziyafet Çiğköfte

Ziyafet Çiğköfte Bayilik
Ziyafet Çiğköfte Bayilik

Bayilik veren firmalar 2023 listesinde çiğköfte kategorisi için Ziyafet markasını önerebilirim.

Ziyafet Çiğköfte 2005 yılında ilk olarak Arnavutköy’de hizmet vermeye başladı. Şu anda Türkiye’nin 81 ilinde 700’den fazla bayiliği var. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda bayilik talebi olan şirket yatırımcıların gözdesi. Oldukça uygun bayilik ücretiyle ve yüksek kâr oranıyla sizler için iyi bir seçenek olabilir.

Ziyafet Çiğköfte için herhangi bir franchise bedeli yok. Yani isim hakkı için ücret ödemek zorunda değilsiniz. Yine de bayilik açmak için sermayeye ihtiyacınız var. Bayiliği ne kadar işlek bir yerde açarsanız kazancınız o kadar artar. Böylelikle yatırdığınız parayı en kısa sürede geri toplarsınız. Ziyafet Çiğköfte bayilik için:

Yatırım Tutarı: 150.000 TL – 200.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 1 – 12 Ay

Öneri içerik: Spor Salonu Açmak

4- Adıyaman Çiğköftecisi

Çiğköfte bayilik veren firmalar yazımızda sırada Adıyaman Çiğköftecisi var. Yukarıda verdiğimiz örnekler gibi Adıyaman Çiğköfte de bayilik için herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor. Yine, mağazayı açmak ve dekorasyon masraflarını karşılamak zorundasınız. Bu nedenle ufak da olsa bir sermayeniz olmalı.

Açacağınız bölgeye göre cebinizden çıkacak tutar değişiyor. Bununla beraber aylık kazanacağınız para da değişecektir. Adıyaman Çiğköftecisi bayilik için:

Yatırım Tutarı: 100.000 TL – 150.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 1- 12 Ay

5- Komagene

Komagene 2005 yılında İstanbul’da kuruldu. Türkiye’nin en bilindik çiğköfte markası Komagene’yi duymayan görmeyen yoktur. Bu nedenle çiğköfte bayilik almak isteyenlerin en merak ettiği seçenekler arasındadır. Komagene’nin şu anda 81 ilde 2000’den fazla şubesi var ve bu sayı giderek artıyor.

Komagene bayilik ücreti yukarıda bahsettiğimiz markalardan biraz daha farklı. Minimum 20.000 TL ve maximum 35.000 TL bayilik bedeli ödemeniz gerek. Yani Komagene’nin isim hakkını almalısınız. Bu fiyata diğer masraflar dahil değil. Uygun lokasyonu bulup bayiyi oraya açacağınız ve dekorasyonunu yapacağınız düşünülürse, Komagene bayilik için:

Yatırım Tutarı: 150.000 TL – 200.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 1 – 12 Ay

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar
Dondurma Bayiliği Veren Firmalar

Dondurma bayiliği, bu konuda çokça araştırılan bir seçenek. Ülkemizde bayilik veren firmalar arasında dondurma üreticiliği yapanlar da var.

Yaz mevsiminin en çok kazandıran sektörlerinden biri olan dondurma sektörüne giriş yapmak mı istiyorsunuz? Bir dondurma markasının bayiliğini alırsanız sezonda ayda 70.000 TL‘ye kadar kazanabilirsiniz! Sizle için en gözde dondurma bayiliği veren firmalar listesi hazırladım.

Dondurma bayiliği almak istediğiniz markanın bilinirliği, ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti oldukça önemli. O nedenle detaylı bir araştırma yapmakta fayda var. Ben sizler için bu yazımda 3 farklı dondurma markasını tanıtacağım.

1- Dondurmacı Amca

Dondurmacı Amca, Edirne, Tekirdağ, Uşak, Muğla, Eskişehir, Kütahya, Bolu, Sakarya, Kocaeli, Çankırı, Kastamonu Aydın, Karaman, Manisa, Niğde ve Balıkesir illerine bayilik vermektedir. Bu şehirlerden herhangi birinde yaşıyorsanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Dondurmacı Amca bayilik için:

Yatırım Tutarı: 300.000 TL – 400.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 24 Ay

2- Mado Dondurma

Mado Bayilik
Mado Bayilik

Türkiye’nin en ünlü markalarından Mado 1850 yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Oldukça köklü bir geçmişi olan markanın şu anda Türkiye genelinde 300’ü aşkın bayisi var. Zengin menüye sahip Mado yılda milyonlarca lira kâr elde ediyor. Bayilik veren firmalar arasında çokça tercih ediliyor.

Mado dondurma bayiliği ile ilgileniyorsanız bilmeniz gereken bir nokta var. Markanın 3 farklı konsepti mevcut: Mado Cafe, Mado Corner ve Mado Nokta Bayilik. Dondurma satmak için sizin ihtiyacınız olan Mado Cafe Konsepti. Mado bayilik için:

Yatırım Tutarı: 1.500.000 TL – 3.000.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 12 – 24 Ay

3- Bolulu Hasan Usta

Bolulu Hasan Usta ürünlerinde bol süt ve çikolata kullanmasıyla biliniyor. Türkiye’de çok ünlü ve hemen herkes ürünlerini severek tüketiyor. Bolulu Hasan Usta’nın Türkiye’de 100’den fazla şubesi var ve bu sayı artmaya devam ediyor. Yurtdışından da bayilik kabul eden Bolulu Hasan Usta işletmenin dekorasyonunu kendisi üstleniyor. Bayilik için:

Yatırım Tutarı: 500.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 24 Ay

İlginizi çekebilir: Ne İş Yapabilirim

Toptan Bayilik Veren Firmalar

Toptan Bayilik Veren Firmalar
Toptan Bayilik Veren Firmalar

Yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra toptan bayilik veren firmalar da size cazip gelebilir. Toptan satış ile ilgileniyorsanız sizler için birkaç seçenek araştırdım. Bayilik ücretlerinden yatırdığınız ücreti ne kadar sürede geri kazanabileceğinize kadar pek çok bilgi topladım. Başlayalım.

1- Botti Anne Bebek

Botti 2006 yılında Ankara’da açıldı. Özelcan Şirketler grubu ile 2011 senesinde birleşti. Marka, 1999 yılından beri anne-bebek sektöründe öncü isimlerden biri. Botti, doğum öncesi ve sonrası anne ve bebek için gerekli her şeyi sağlıyor. Bu nedenle Türkiye’deki yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bayilik veren giyim firmaları arasında oldukça tercih ediliyor.

Marka bayilik alanlara pazarlama, reklam, yer seçimi, eğitim ve personel desteği sağlıyor. Yeniliklere açıksanız ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Botti Anne Bebek bayilik için:

Yatırım Tutarı: 750.000 TL – 1.000.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 12 – 24 Ay

2- Küppeli

Küppeli - 2023 Bayilik Veren Firmalar
Küppeli – 2023 Bayilik Veren Firmalar

Bijuteri bayilik veren firmalar mı arıyorsunuz? O zaman Küppeli ile devam edelim!

Küppeli bijüteri alanında Türkiye’nin öncü markalarından bir tanesi. 30 seneyi aşkın deneyimleri sayesinde sektörde adlarını duymayan kalmadı diyebiliriz.

Küppeli bayiliği almak işinize yarayabilir. Çünkü mağazanın dekorasyonu baştan sona firmaya ait. Yani yatırımınızı yaptıktan sonra size anahtar teslim bir mağaza veriliyor. Bulunduğunuz konuma göre de aylık kazancınız 30.000 TL ile 100.000 TL arası değişiyor. Küppeli bayilik için:

Yatırım Tutarı: 300.000 TL – 600.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 18 Ay

3- Gloria Perfume

Gloria Perfume 20 yıllık tecrübeye sahip bir parfüm markası. Türkiye’de oldukça tanınan bir marka ve uygun fiyatlar sayesinde insanları cezbediyor. Marka yatırımcılarına pazarlama, personel ve proje eğitimi desteği de veriyor. Kozmetik/parfüm dünyasına giriş yapmak istiyorsanız listenize ekleyin derim. Gloria Perfume bayilik için:

Yatırım Tutarı: 1.000.000 TL – 10.000.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 24 – 48 Ay

Kargo Bayiliği Veren Firmalar

Kargo Bayiliği Veren Firmalar
Kargo Bayiliği Veren Firmalar

İnternetten o kadar çok alışveriş yapmaya başladık ki mağazalara gitmeyi unuttuk. Artık online olarak bütün işlerimizi halledebiliyoruz. Satın alabileceğimiz her şeyi alıyoruz. Her şey evimize kolayca teslim ediliyor.

Hal böyle olunca kargo şirketleri de yüksek miktarlarda kâr elde etmeye başladı. Bu alana olan yatırımlar hızla arttı. Kargo şirketleri bayilik veren firmalar arayışında olan insanların ilgisini çekmeye başladı.

Türkiye’de hizmet veren pek çok kargo şirketi var. Sizler için bunlardan bazılarını araştırdım. Sıfırdan bir kargo şirketi kurmak yerine çokça kazandığını bildiğiniz bir markaya yatırım yapmak hiç de mantıksız değil.

Kargo bayiliği almanın faydaları oldukça fazla. Öncelikle, halihazırda bir müşteri kitleniz olacak. Bu nedenle yatırdığınız parayı kısa sürede geri kazanabileceksiniz. Sonrasında, reklam kampanyalarına milyonlarca lira harcamanıza gerek yok. Çünkü şirket bunu kendis yapıyor. Sizler de bütün bunlardan faydalanabilir ve iş sahibi olabilirsiniz. Aşağıda kargo bayiliği veren firmaların daha detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Karlı İş Fikirleri

1- MNG Kargo

MNG Kargo 2003 senesinden beri faaliyette ve şu anda 800’den fazla bayiliği bulunuyor. Türkiye’de bulunan en büyük kargo şirketlerinden bir tanesi. Bu nedenle kâr marjı oldukça yüksek. Bulunduğunuz konuma göre ayda 200.000 TL‘ye kadar kazanç elde edebiliyorsunuz!

MNG Kargo bayilik başvurusu için kendi sayfalarından İş Ortağı Olun’a tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. MNG Kargo bayilik için:

Yatırım Tutarı: 400.000 TL – 600.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

2- Aras Kargo

Bayilik veren firmalara Aras Kargo ile devam edelim. Aras Kargo 1979’da Celal Aras tarafından kuruldu. Şu an yaklaşık 2000 adet şubesi bulunuyor.

Bayilik alacaklara geniş olanaklar sunan Aras Kargo yatırımcın ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu köklü şirket bölge bayiliği veren firmalar arasında. Firmanın bayiliğini alarak yüksek kâr elde edebilir ve ayda yaklaşık 100.000 TL kazanabilirsiniz. Aras Kargo bayilik için:

Yatırım Tutarı: 350.000 TL – 500.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

3- Yurtiçi Kargo

Yurtiçi Kargo da bayilik veren şirketler arasında. 1982’de kurulan şirket bugünün en büyük lojistik firmalarından bir tanesi. Türkiye genelinde 1000’den fazla bayiliği var ve hızla büyümeye devam ediyor.

Yurtiçi Kargo franchesie’ı alarak hem prestij sahibi olabilir hem de yüksek kâr elde edebilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo bayilik için:

Yatırım Tutarı: 600.000 TL – 900.000 TL

Yatırım Geri Dönüşü: 6 – 12 Ay

Yatırımcı ve girişimcilerin ilgisini çekebilir: Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Sıkça Sorulan Sorular

Bayilik veren firmalar hakkında sizlere 24 farklı öneri sundum. Bu önerilerle alakalı olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde;

Bayilik alınca ne oluyor?

Bir firmanın bayiliğini aldığınızda, o firma tarafından sağlanan ürün veya hizmetleri belirlenen bölgede ve açılan mağazalarda satışa çıkarıyorsunuz. Böylelikle sizin sayenizde firma kendi adını kullanarak daha geniş kitlelere ulaşabiliyor.

Bayilik açarken nelere dikkat etmeli?

Bir firmanın bayiliğini almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken pek çok konu var. Öncelikle firmanın bayilik şartlarını çok iyi bilmelisiniz. Firmanın altyapısı, finansal durumu, markanın bilinirliği, markanın pazarlama faaliyetleri ve sistemin işleyişi de oldukça önemli konulardır. Bayiliğini açacağınız firma hakkında detaylı bilgi edinmeden ve üzerine düşünmeden harekete geçmemelisiniz.

Neden franchise (bayilik) almalıyım?

Bayilik alırsanız halihazırda iyi kazanan bir firmayı işleterek siz de bol kazanç sahibi olabilirsiniz. Marka bilinirliği için uzun yıllar uğraşmanıza gerek kalmaz. Bayilik almak sizi sıfırdan bir işe başlamanın risklerinden kurtarır. Bayilik veren firmalar size yüksek miktarlar kazandırabilir.

Bayilik para kazandırır mı?

Bu sorunun cevabı, bayilik alacağınız firmaya ve sizin çalışma şeklinize göre değişecektir. Halihazırda çok bilinen bir firmanın bayiliğini alıp iyi çalışmazsanız para kaybedebilirsiniz. Bunun tam tersi durumlar da geçerlidir. Bayilik veren firmaları değerlendirebilirsiniz.

Bayilik alırsam % kaç kâr elde ederim?

Bu sorunun cevabı da bayilik alacağınız firmaya göre değişmektedir. Bu nedenle net bir sayı vermek doğru olmayacaktır. Kimi firmalardan %5 kâr elde ederken kimilerinden %40 kâr elde edebilirsiniz.

Bayilik veren firmalar 2023 listesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz…

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

Evde İmalat Fikirleri

Yenilikçi İmalat Fikirleri – 130+ Kazançlı Üretim Fikri!

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar 2023 | Kazandıran 24 Firma!

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon Şirketi Kurmak 2023 – Maliyeti ve Kazancı!

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2024 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Daha Fazla Makale

Rehabilitasyon Merkezi Açmak

Rehabilitasyon Merkezi Açmak 2023 | Şartları ve Maliyeti!

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak | Maliyeti, Hibeler ve Kazancı!

İş Kurmak İstiyorum Param Yok

İş Kurmak İstiyorum Param Yok: Sermayesiz 30 İş Fikri!

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

Pazarda Ne Satabilirim

Pazarda Ne Satabilirim? 7 Ürün Grubu ile Pazarcılık Rehberi

Kitap Kafe Açmak

Kitap Kafe Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı!

Rent a Car Açmak

Rent a Car Açmak 2024 | Bayilik, Maliyeti ve Kazancı!

X