Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

Yazar: Şevval Editör Tarih: 08.12.2023
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört tasarlayarak para kazanma fikri çok cazip! Peki, tişört tasarlayıp satmak için ne yapmam gerek diye soruyorsan doğru yazıyı okuyorsun… Artık hem yaratıcı işler yapıp hem de para kazanmak çok popüler. Online girişim tişört tasarla para kazan sistemi gerçek mi? T-Shirt tasarla para kazan sistemi için okumaya devam edin…

Tasarım yapmayı seven ve bunu nasıl bir işe dönüştürebilirim diyenler t-shirt tasarlayarak para kazanma yolunu deneyebilir. Tişört tasarımı satmak için henüz geç kalmadınız! Sizlere tişört tasarla sat diyerek, özgürce yaratıcılığınızı konuşturacağınız ve bundan para kazanacağınız bir fikirle geldik.

Bu yazımızda tişört tasarlamanın püf noktaları, ne kadar kazandırdığı, hangi programlardan ve tişört tasarlama sitelerinden yararlanabileceğiniz gibi bir çok konuyu ele aldık… Tasarım yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımıza geçebiliriz!

Tişört Tasarla Para Kazan Sisteminin Püf Noktalar

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak
Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

Hem eğlenceli hem de kazançlı bir iş mi yapmak istiyorsun? Sen de tişört tasarla sat! Tasarım yapmak kolay bir iş olmamakla birlikte eğlenceli ve becerikliysen rahat bir iş. Tabii bilgi, beceri ve emek istiyor.

İyi bir tasarımcıysanız tişört tasarlayarak para kazanabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Sadece işe başlamadan önce bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmekte… Peki, tişört tasarlayıp satmak ne gibi püf noktalar içerir?

 • Kendinize bir zaman çizelgesi oluşturun!
 • Sektör araştırması yaparak çok satılan tasarımlara göz atın!
 • Sosyal medya hesabı açıp kendi PR çalışmanızı gerçekleştirin!
 • Satış yapmaya başladığınızda piyasaya uygun fiyatlar belirleyerek kitlenizi büyütün!
 • Farklı tasarım programlarından yararlanın!
 • Tişörtleriniz de kaliteli kumaşlar (Pamuklu, viskon vs.) kullanın!

Öneri içerik: SMMA ile Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma Sürecinin Detayları

Bu işe adım attığınızda hiçbir şey bilmiyor olsanız dâhi yılmadan araştırma yapmaya devam edin. Sürecin nasıl ilerleyeceğini ben sizler için anlatacağım:

 • Öncelikle tasarım yapmanın mantığını kavrayarak tasarım programlarından en az 2’sini öğrenin. Bu, özgürce çizimler yapmanız için oldukça önemli.
 • Tasarım yaparak para kazanma konusunda detaylı bir araştırma yapın. Bu süreçte birçok site ve kurum ile karşılaşacaksınız. Hangisi daha çok kazandırıyor? Mutlaka öğrenin.
 • Bu iki unsura sahip olduktan sonra elbette pazarlama bilgisi de gerekecek. Özellikle e-ticaret pazarlama stratejilerini çok iyi bir şekilde öğrenin.
 • Tüm süreç, bu aşamalardan oluşmaktadır. Tamamladığınızda aylık olarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere tişört tasarlayarak para kazanmak bir sürecin sonucunda mümkün. Şimdi tişört tasarla para kazan sisteminin kazanç kısmına odaklanalım! 🙂

NOT: Tasarım yap para kazan sisteminde kendi tasarımlarınızı yapacak ve bu işten para kazanacaksınız!

Evde üretmek için farklı İmalat Fikirleri mi arıyorsunuz? Yazımızı okuyabilirsiniz. 🙂

Tasarım Yaparak Para Kazanmak | AYLIK KAZANÇ!

Tişört Tasarla Sat
Tişört Tasarla Sat

Tişört tasarlayarak para kazanmak artık daha kolay! İyi bir çalışma disiplini ve pazarlama ile işinizi büyütebilirsiniz. Kazanç oranları yaptığınız pazarlamaya, kullandığınız materyallere ve malzemeye göre değişiklik gösterebilir.

 • Pazarlama stratejisini iyi bir şekilde uygulayarak çalışma disiplini benimserseniz kendi tasarladığınız tişörtlerden yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Tasarım için ayrıca el emeği ve işçilik maliyetini de katarak yüksek gelir elde edebilirsiniz.
 • Bu gibi yöntemler sonucunda iyi bir satış oranı yakalarsanız aylık 15.000 TL‘den başlayan kazançlara ulaşabilirsiniz.
 • Bu kazancı daha çok çalışarak ve farklı fikirler geliştirerek arttırabilirsiniz!

Tişört tasarlayarak para kazanma için teknik bilgilere geçebiliriz… İşte tişört tasarla para kazan teknikleri!

Tişört Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tişört Tasarım Programı
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

T-shirt tasarla para kazan sistemini detaylı olarak anlatmaya devam ediyorum. Öncelikle tişört tasarlayabilmek için bazı teknik bilgilere sahip olmak gerekir. İlk olarak iyi bir tasarım bilgisine sahip olmak, sizi bir adım ileri götürecektir.

Ayrıca çizim becerinizi de geliştirmeniz gerekir. Tasarımlarınızı için iki farklı şekilde çizim yapabilirsiniz. El ile çizerek ve dijital ortamda çizim yaparak… Sizlere iki seçeneği de aşağıda anlatmaya devam ediyoruz…

1- El İle Çizerek | Tişört Tasarla Para Kazan!

Tişört tasarlayarak para kazanma için çizim yöntemimiz ilk olarak el çizimi. Tişört tasarımı yapmadan önce dijital ortamda bile tasarım yapmak için önce el çizimi yapmanız size fayda sağlayacaktır.

Eğer el beceriniz iyi durumdaysa, göz zevkiniz üst seviyedeyse yaptığınız el çizimleri her zaman daha fazla değer görür. El emeği tasarım fikri tüketicinin daha çok hoşuna gider. Bu sayede satış oranınız daha yüksek seviyelere çıkabilir.

El çizimi yapmadan önce edinmeniz gereken bazı malzemeler vardır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Sketch Book (Eskiz Defteri)
 • Teknik Çizim Kalemi
 • Silgi
 • Boya Seti (Kuru boya- sulu boya- akrilik boya- guaj boya)
 • Kesim Seti
 • Cetvel

Öneriyoruz: Para Kazandıran İşler

2- Dijital Ortamda Çizim Yaparak

Tişört tasarlayarak para kazanma için çizim tekniklerinden birisi de dijital ortamda çizim yapmaktır. El ile çizim yapmaktan çok daha basittir.

Fakat kendinizi alıştırmak için önce el ile çizim yapmanızı tavsiye ederiz. Dijital ortamda daha hızlı, pratik ve yaratıcı tasarımlara sahip olabilirsiniz. Ama dijital çizim yapmadan önce edinmeniz gereken bazı araçlar var:

 • Tablet ya da bilgisayar
 • Ücretli/ ücretsiz çizim programları
 • Elektronik çizim kalemi
 • Yaratıcı tasarım fikirleri!

Tişört Tasarla Para Kazan Siteleri

Tişört tasarlayarak para kazanabilmek için bazı web sitelerini bilmeniz gerekmektedir. Sektöre bu sitelerle hakim olmak sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir. Tişört tasarlama siteleri buna çok uygundur. Aşağıda sizlere tişört tasarlama sitelerini listeledik…

 1. Tshigo Para Kazanma
 2. Kammana
 3. Tisho
 4. Baskimo
 5. Spreadshirt
 6. Designhill
 7. RedBubble
 8. PrintFul
 9. Gelato

T-Shirt tasarlama sitesi önerileri bu şekilde. Hadi, tişört tasarla para kazan sisteminin detaylarına inelim! 🙂

1- Tshigo | Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Potansiyeli:

Kendi tişörtünü tasarla sat mantığında en önemli site önerisiyle başlayabiliriz. Tshigo!

Tişört tasarlayarak para kazanma için bu siteden faydalanabilirsiniz. Tshigo sektörün içinde en çok talep gören ve en iyi tişört tasarlama sitesidir. Tshigo içerisinde hem kendi tişörtünüzü tasarlıyorsunuz hem de açtığınız satıcı paneli ile birlikte tişört satışınızı gerçekleştiriyorsunuz.

Eğer tişörtünüzü hangi satış kanalından satacağınızı bilmiyorsanız aktif satış sağlayabilmeniz için işinize yarayacak önemli bir site.

Öneri içerik: Para Nasıl Değerlendirilir?

2- Kammana

Potansiyeli:

Ücretsiz erişim sağlayarak kendi tasarladığınız tişörtleri satmak mı istiyorsunuz! Kammana sizin için en iyi seçeneklerden birisi.

Kendin tasarla bölümünden yüzlerce tasarım seçeneğini değerlendirerek en yaratıcı tişörtü tasarlıyorsunuz. Tasarımınızı kaydedip, istediğiniz sitede satışa sunuyorsunuz!

Tişört Tasarlama Siteleri
Tişört Tasarlama Siteleri

3- Tisho | Tişört Tasarla Para Kazan!

Potansiyeli:

Tişört tasarlayıp satmak isteyenlerin en çok yararlanacağı sitelerden biri Tisho. Tisho sitesi tişört tasarımı yapanların en çok kullandığı siteler arasında. Bu site sayesinde kendi tasarladığınız tişörtleri bastırıyor ve istediğiniz gibi satışa sunuyorsunuz.

Tisho’yu diğer web sitelerinden ayıran en önemli fark baskısını yaptığınız tişörtleri farklı satış kanallarından satabilirsiniz. Baskısını yaptırdığınız tişörtü renk, beden, cinsiyet gibi filtreleme seçenekleriyle istediğiniz modeli elde edebilirsiniz.

Peki farklı satış kanallarına nasıl geçiş sağlarsınız;

 • Trendyol, Hepsi Burada, N11 gibi e-ticaret sitelerinde kendi satış profilinizi oluşturduktan sonra satışa sunabiliyorsunuz. Bu şekilde sitelerin içerisinde yer alan diğer satıcılara ulaşarak tasarladığınız tişörtleri de toplu satışa sunabilir ve sıcak paraya daha çabuk ulaşabilirsiniz.
 • Tishodan tişörtlerinizi bastırarak tasarımlarınızı dijital ortamda daha yavaş satmak yerine hızlıca elden çıkarabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanma için başka bir uygulama daha bulunuyor: Baskimo!

4- Baskimo

Potansiyeli:

Baskimo | Tişört Tasarla Para Kazan
Baskimo | Tişört Tasarla Para Kazan

Baskimo’da Tisho gibi tasarımlarınızı hızlıca satışa sunabileceğiniz bir web sitesi. Kendi bünyesinde çok fazla satıcı yer almadığı için tasarladığınız tişörtleri başka web sitelerinde ve satış kanallarında satmanız gerekecektir.

Bu yüzden sektör araştırmasını iyi yapıp kendi alternatiflerinizi üretmeniz gerekmektedir. Tişört tasarlama siteleri arayanlara güzel bir alternatif! Tişört tasarlayarak para kazanma için devam edebiliriz.

Popüler yazı: Amazon Para Kazanma

5- Spreadshirt

Potansiyeli:

Spreadshirt listelediğimiz tişört tasarlama siteleri içerisinde yabancı olan tasarım sitesidir. Spreadshirt sayesinde direkt kendi e-ticaret satıcı panelinizi açabiliyorsunuz. Siz sadece tişörtleri tasarlıyor, fiyatlarını belirliyor ve satışa sunuyorsunuz.

Geri kalan kargo, müşteriyle iletişim gibi bütün detaylarla Spreadshirt sizin yerinize uğraşıyor. Genellikle Avrupa’da aktif kullanıma sahip bu sitede satış yaptığınız tişört bazında komisyon alabiliyorsunuz.

6- Designhill | Kendi Tişörtünü Tasarla Sat!

Potansiyeli:

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört tasarlayıp para kazanma siteleri arasında yabancı olan bir diğer site Designhill’dir. Designhill tişört tasarla siteleri arasında en iyi ayrıcalıklara sahip sitelerden biri diyebiliriz. Bu ayrıcalıkları listelediğimizde;

Sitede ürün satışı dolar üzerinden gerçekleştiği için kazancınızı da dolar olarak sağlıyorsunuz. Kur farkını düşündüğümüzde bu site de yaptığınız satışlar sizin 20 kat daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. Tişört tasarlayarak para kazanma için bilgilere devam edelim!

7- Redbubble | Tişört Tasarla Para Kazan!

Potansiyeli:

Tişört tasarımı satmak için tercih edebileceğiniz bir diğer site Redbubble. Üstelik dolarla para kazanmanızı sağlayacak bir site. Redbubble sitesi aracılığıyla satış yapmak çok kolay. Siteye üye olduktan sonra yaptığınız tasarımları siteye yüklüyorsunuz.

Tasarımlarınız üzerinde önizleme oluşturuluyor. Örneğin müşteri tasarımınızı çok beğendi. Ön izleme yaparak tasarımınızın tişört üzerinde nasıl görüneceğini görebilecek. Sadece tişört de değil… Kupa bardak, telefon kılıfı, sweat gibi ürünler için de ön izleme görebilecekler.

Müşteri tasarımı satın aldıktan sonra Redbubble tüm süreci kendisi gerçekleştiriyor. Tasarımınızı ürüne basıyor ve kargoluyorlar. Siz de komisyon kazanıyorsunuz. Dolarla satış yapıldığı için size gelecek para gayet tatmin edici olacaktır.

8- Printful

Potansiyeli:

Printful | Online Girişim Tişört
Printful | Online Girişim Tişört

Printful da dolarla para kazanmanızı sağlayacak bir tişört tasarlama sitesidir. Siteye üye olduktan sonra tasarım için t-shirt seçeneğine basıp, tasarımınızı gerçekleştiriyorsunuz. İşlemler çok kolay!

Yaptığınız tasarımlar sonrasında mağazaya düşüyor. Bu tasarımları satın alan olduğunda Printfull sizin için ürünü baskıya verir, hazırlar ve kargolar. Çok hızlı bir şekilde müşteriye teslim eder. Her ay 1 milyondan fazla teslim edilen ürün var. Siz de Printfull ile tişört tasarlayarak para kazanma sürecine başlayabilirsiniz!

Öneri Yazı: Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

9- Gelato | Tişört Tasarla Sat!

Potansiyeli:

T-shirt tasarlayarak para kazanmak için Gelato sitesini not alın! Gelato sipariş üzerine üretim yapan bir sitedir. Dünyanın birçok noktasına tişörtlerinizi satmak için fırsat sunar. Sitenin sadece tişört tasarla sat sitesi olmadığını belirteyim.

Burada pek çok tasarım ürünün satışı gerçekleştiriyor. Mağazanıza ürün oluşturmaya, satmaya ve eklemeye başlamak için e-ticaret mağazanızı saniyeler içinde Gelato’ya entegre edin.

Farklı bir tişört tasarlama sitesi için de video bırakıyorum. 🙂

Tişört Tasarımı Yapabileceğiniz 5 Program!

1- Adobe Photoshop

Profesyoneller için ileri seviye bir tasarım programıdır. Tişört tasarlayarak para kazanmak için idealdir.

2- Adobe Illustrator

Photoshop kadar ileri seviye olmasa da orta seviye kullanıcılar için idealdir.

3- Figma

Program her ne kadar ileri seviye olsa da başlangıç düzeyi için en ideal uygulamalardan birisidir.

4- Canva

Çalışma prensibi oldukça basit ve temel seviye tasarım yeteneğinizi Canva üzerinde geliştirebilirsiniz.

5- Inscape

Vektörel tabanlı tasarımlar için idealdir.

Yapacaklarınız sadece tişört ile sınırlı değil. Kıyafet tasarla para kazan sisteminde pek çok seçenek mevcut! O halde kendi tişörtünü tasarla sat mantığını anlatmaya devam edelim. 🙂

Tişört tasarımı yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle tasarım nasıl yapılır konusunda odaklanmalısınız. Tasarım yapmayı profesyonelce öğrenip geliştirmezseniz satışını yapmak istediğiniz tasarım tişörtlerden yeterli verimi alamayabilirsiniz.

Bu yüzden bazı tasarım programlarında kendini geliştirmeniz gerekmekte… Peki bu tasarımları hangi programlarda yapabilirsiniz? Tişört tasarlayarak para kazanmak için yazıyı okumaya devam edelim…

1- Adobe Photoshop | Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Adobe Photoshop | Online Girişim Tişört
Adobe Photoshop | Online Girişim Tişört

Adobe photoshop sık kullanılan tasarım programlarından birisi. Ücretli erişime sahiptir. Profesyonellerin neredeyse tamamı Adobe photoshop uygulamasını kullanmakta. Photoshop’un içerisinde dijital çizim seçeneğinden fotoğraf düzenleme seçeneğine kadar birçok farklı yetkinliğe sahip olabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanmak için daha profesyonel tasarımlar için Photoshop programını öğrenmeye özen gösterin!

Bu sayede yaratıcı ve farklı tasarımlar yaparak rakiplerinizin arasından sıyrılabilirsiniz. Tişört tasarlayıp satmak isteyen herkesin kesinlikle öğrenmesi gereken bir program.

Öneri içerik: Patlayacak İş Fikirleri

2- Adobe Illustrator | Tişört Tasarla Para Kazan

Tasarım Yaparak Para Kazanmak | Adobe Illustrator
Tasarım Yaparak Para Kazanmak | Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, tasarım yapan kişilerin ilk öğrendiği programlardan bir tanesi. Size sunduğu farklı imkanlarla en yaratıcı tişört tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Adobe İllüstatör ücretli erişim sağlayabildiğiniz bir programdır.

Adobe Photoshop gibi profesyonellerin olmazsa olmazı haline gelmiş bir programdır. Eğer siz de hem daha profesyonel hem de daha yaratıcı tasarımlara imza atmak istiyorsanız bu programı kesinlikle öğrenmelisiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanma konusunda kullanabileceğiniz bir program daha var: Figma!

3- Figma | Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Tişört Tasarla Para Kazan | Figma
Tişört Tasarla Para Kazan | Figma

Figma dünya çapında kullanılan aktif bir tasarım programıdır. Tişörtlerini Figma’da tasarlayıp direkt satışa sunabilirsin. Programda vakit geçirerek kendini geliştirebilirsin.

Sonrasında hazırladığın profesyonel tişört tasarımlarınla kendi markanı oluşturabilirsin. Tişört tasarlayarak para kazanmak için kullanabileceğiniz profesyonel programlardan birisi.

Cebinizden para çıkmadan para kazanmanın yollarını arayanlar! Sermayesiz Para Kazanma yazısını okuyabilirsiniz.

4- Canva | Online Girişim Tişört Tasarlama

Canva | Tişört Tasarla Para Kazan
Canva | Tişört Tasarla Para Kazan

Canva basit kullanımı sayesinde çok fazla kişinin aktif kullandığı bir programdır. Web tabanlı bir program olan Canva hem ücretli hem de ücretsiz erişime sahip bir programdır.

Canva’ya ücretsiz giriş sağladıktan sonra Canva Pro’ya geçerek ücretli erişime sahip olmuş olursunuz. Böylece daha fazla tasarım seçeneğini edinebilirsiniz. Canva sayesinde basit ama etkili tasarımlar yaparak tişört tasarımlarınızı tüketiciyle buluşturabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanmak Inscape ile çok kolay! 🙂 İşte detaylar…

5- Inscape | Tasarım Yap Para Kazan!

Inscape - Tişört Tasarlayarak Para Kazanma
Inscape – Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Inscape tasarım programları arasında ücretsiz erişime sahip programlardan bir tanesidir. Vektörel tabanlı tişört tasarımı yapmak istiyorsanız kullanacağınız en iyi tasarım programı Inscape!

Bu program sayesinde farklı renk tonları, farklı desenler ve farklı düzenleme kategorileri sayesinde eşsiz tişört tasarımları yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim tişört tasarlayarak para kazanmak için kullanabileceğiniz sitelere! Bu siteler sayesinde çok basit şekilde tişört tasarımı satmak mümkün olacak!

Tasarım Tişörtleri Nasıl Satarım?

Tişört tasarlayıp satmak için farklı satış kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde kazancınızı arttırmanız çok kolay! Hem fiziki hem de online satış gerçekleştirerek normal kazancınızın 10 katına ulaşabilirsiniz.

Peki fiziki satış yerleri ve online satış sitelerini bilmiyor musunuz? Aşağıdaki tabloyu inceleyerek ve altındaki başlıkları detaylı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz…

Fiziki SatışOnline Satış
FestivalTrendyol
KermesN11
PanayırGardrops
Sosyete PazarıShopier
Konsept StoreDolap
Hipicon
Instagram
Hepsiurada
Etsy
Tişört Tasarla Para Kazan

Tişört tasarlayarak para kazanmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz…

1- Fiziksel Satış Gerçekleştirmek

Tişörtlerinizi bahsettiğimiz programlarda tasarladınız… Baskısını gerçekleştirdiniz… Sıcak paraya hızlıca ulaşmak istiyorsunuz… O zaman direkt fiziksel satış gerçekleştirmek doğru hamle olacaktır. Elinizdeki tişörtlerin hızlıca satışını gerçekleştirmek ve satış sirkülasyonunu sağlamak için bazı yerlerde satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Festival, kermes ve panayır alanlarında stant ekibiyle görüşerek kendi standınızı açabilirsiniz. Sosyete pazarında açtığınız tezgahla tasarladığınız tişörtler çok satacaktır. Konsept storelarla görüşerek mağaza bünyesinde kendi tasarladığınız tişörtleri belli komisyon oranı ödeyerek satabilirsiniz.

2- Online Satış Gerçekleştirmek

Tişört tasarlayarak para kazanma denince ilk akla gelen satış opsiyonu her zaman online satıştır. Tasarım ürün almak isteyen çok fazla tüketici belirli alışveriş sitelerini takip ederek ürün satın alıyorlar. Sizde Trendyol, N11, hepsiburada, gardrops ve dolap gibi alışveriş sitelerinde kendi tasarladığınız tişörtleri satarak para kazanabilirsiniz.

Etsy ve Hipicon gibi yurt dışına tasarım ürün satışı yapan alışveriş sitelerinde de satışınızı yapabilirsiniz. Bu siteler dolar bazında ürün satışı gerçekleştirdiği için kazancınızı 20 katına çıkarmanız mümkün…

Bu süreçte size destek olacak bir öneri yazısı bırakıyorum: Finansal Okuryazarlık Nedir?

T-Shirt Tasarla Para Kazan Sistemi Hakkında Öneriler!

Online Girişim Tişört
Online Girişim Tişört

Kıyafet tasarım yaparak para kazanmak mı istiyorsanız? Yukarıda sizlere tişört için birçok öneri ve yöntem sundum. Şimdi ise genel olarak t-shirt tasarla para kazan sistemi hakkında önerilerde bulunacağım. Aşağıdaki önerilerle birlikte siz de tişört tasarlayarak para kazanmanın mümkün olduğunu göreceksiniz:

 • Tişört tasarla para kazan sistemi için öncelikle kreatif ve benzersiz tasarımlar oluşturmanız gerekiyor. Ne kadar çok orijinal tasarıma imza atarsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi mutlaka belirleyin. Kim için tasarım yapacaksınız? Hangi müşteriler daha çok satın alım gerçekleştiriyor? Talepleri ne? bu gibi soruları yanıtlayın ve üretime geçin!
 • Online satış platformlarını aktif bir şekilde kullanın. Yukarıda tasarımlarınızı satabileceğiniz siteleri sizler için sıraladım. Gerektiğinde bu platformların tamamında yer alın.
 • Satış sürecinizi mutlaka sosyal medya ya da dijital pazarlama kanalları ile destekleyin.
 • Tasarım trendlerini ve sezonsal değişimleri dikkate alın. Örneğin herhangi bir tasarım trendine uygun olmayan bir tasarım üretirseniz, başarılı olmanız çok güçtür.
 • Satış sürecinizi ayrıca kampanya ve indirimlerle destekleyebilir, daha fazla satış yapabilirsiniz.

Tişört tasarla para kazan sisteminde bu önerilerle başarılı olmanız mümkündür. Son olarak tişört tasarlayarak para kazanma için sıkça sorulan sorulara yer vereceğim…

Kıyafet Tasarım Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Elbette. Şu ana kadar sizlere sadece tişört tasarımından bahsettik. Ancak kendinizi geliştirdiğiniz takdirde kıyafet tasarım yaparak para kazanmak da mümkün. Peki, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor? Aşağıda sizler için inceledik:

 • Öncelikle kıyafet tasarımı farklı bir alan olduğu için tişört mantığından dışarı çıkmanız gerekiyor. Yani etekten bluza kadar birçok şeyi tasarlıyor olabilmeniz gerekir.
 • Kıyafet tasarla para kazan sisteminde genel olarak burada bahsettiğimiz unsurlar mevcuttur. Ancak ürün portföyünüz genişleyeceği için daha fazla kazanç imkânının olduğunu söyleyebiliriz.
 • Öncelikle tişört tasarlayarak para kazanmak ile başlayın ve sonrasında kendinizi geliştirdikçe kıyafet tasarımına yönelin. Bu şekilde hem çok fazla kazan elde edebilirsiniz, hem de kolayca kendinizi geliştirebilirsiniz.

Öneri Yazı: Gerçek Para Kazandıran Oyunlar

Sık Sorulan Sorular

Tişört tasarlayarak para kazanmak hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde;

1- Tişört nasıl tasarlanır?

Tişört tasarımı için günümüzde dijital çözümler tercih ediliyor. Tasarım programlarından tişört tasarımı için uygun olanını seçerek bu işe başlayabilirsiniz.

2- Tişört baskısı nasıl yapılır?

Tasarlanan tişörtün baskı aşaması, özel makineler yardımıyla yapılmaktadır.

Öneri: Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tişört tasarlayarak para kazanmak için gerekli tüm bilgileri sizler için aktardık. Farklı fikirlerle kendi işinizi yapmak istiyorsanız ve kafanız karışıksa Para Kazanma kategorisinde yer alan diğer yazıları okumanızı tavsiye ederiz…

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Handan - 21/08/2023

  Makaleyi okurken çok ilginç bilgilere rastladım. Özellikle tişört tasarla para kazan sitelerinin olduğunu bilmiyordum.

 • Turgay Yilmaz - 21/08/2023

  Merhaba. T-Shirt tasarla para kazan sistemiyle alakalı bir soru sormak istiyorum: Freelance çalışacak kadar yeterli beceriye nasıl ulaşabilirim? Hangi programdan başlamalıyım?

  • Aykut - 28/08/2023

   Merhaba. Tasarımın mantığını kavramak ve kendinizi geliştirmek için Photoshop çok iyi bir başlangıç noktası olabilir.

 • Muhammed - 18/08/2023

  Makalenizdeki tasarım yapma programları hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Özellikle Adobe Photoshop’u nasıl kullanabilirim? Bu program ile tişört tasarlayarak para kazanma yolunu deneyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

 • Emel - 17/08/2023

  Makaleyi okuduktan sonra tişört tasarlayarak para kazanmanın gerçekten mümkün olduğunu gördüm. Ancak bu sektörde rekabetin yoğun olduğunu düşünüyorum. Sizce bu sektöre yeni giren biri olarak nasıl başarı elde edebilirim? Herhangi bir öneriniz var mı?

Benzer İçerikler

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2024

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2024

Steam Para Kazanma

Steam Para Kazanma 2024 | En Popüler 5 Oyun ve Yöntemleri!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Garanti Bonus Nerede Kullanılır

Garanti Bonus Nerede Kullanılır? 25 Site ve Market Önerisi!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2024 | Bilinmeyen 10 Yöntem!

Daha Fazla Makale

Trendyoldan Para Kazanmak

Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma | 18 Uygulama ve Site Önerisi!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023 – Güncel 10 Kurs!

X