Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

E-kitap Yazarak Para Kazanmak – 4 Adımda Yaz, Para Kazan!

isil tarafından yazıldı.

E-kitap yazarak para kazanmak 2023 yılı hedefiniz olabilir mi? Şimdi sizinle paylaşacağım bilgilerden sonra kitabınızın ilk satırlarını kaleme almak isteyeceksiniz. Öncelikle söylemeliyim ki e kitap yazarak para kazanmak mümkün. Üstelik bu sadece bir gelir kapısı değil, kendinizi ifade etmenin, duygularınızı, özel anılarınızı, hayallerinizi yansıtmanın da bir yolu.

Eğer, “Benim de söyleyeceklerim var” diyorsanız, e kitap yazarak para kazanmak ve bu dünyada bir iz bırakmak istiyorsanız şimdi sizinle bu süreçte ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri paylaşacağım. Bu içerikte e kitap nedir sorusunun cevabını kapsamlı olarak vereceğim. Kitap yazarak nasıl para kazanılır tüm detaylarıyla anlatacağım.

Bitmedi, e-kitap yazmak para kazandırır mı ve ne kadar kazandırır birlikte bakacağız. Kitap yazarak para kazanmak isteyenlere özel olarak e-kitap satma siteleri bilgisini de paylaşacağım. Tabii ki e kitap yazmak için nasıl bir yol izlemek gerektiğini ve bazı başarı sırlarını da yazacağım. Biliyorsunuz ki Paratik’in farkı, para kazanmak için verdiğimiz özel tüyolarda saklı! 😉 

E-kitap Nedir?

E kitap Nedir?
E kitap Nedir?

E-kitap yani elektronik kitap basılı kitapların aksine dijital ortamda oluşturulmuş yazılı materyallerdir. Kindle, telefon, tablet, bilgisayar gibi araçlardan okunabilir. E-kitapların yayınlanması için basıma ihtiyaç duyulmadığından bu kitapların oldukça çevre dostu olduğu söylenebilir. E-kitap ne demek sorusunun yanıtı “çevre dostu bir sanat eseridir” olabilir.

Yazı yazarak para kazanmak isteyenler için mükemmel bir araç olan e-kitapların yazımında tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar, e kitap yazmak için program ve hayal gücü! Bir yazar kitaptan ne kadar kazanır? İşte bu sorunun cevabı hem kitabın başarısına hem de doğru pazarlama stratejilerinin uygulanmasına bağlıdır. Şimdi sizinle iyi bir e kitap nasıl yazılır sorusunun tüm sırlarını paylaşacağım. E kitap yazarak para kazanmak konusunda bilinmeyen kalmasın!

E-kitap Nasıl Yazılır?

İnternetten kitap yazmak güzel bir fikir olabilir. Peki, nasıl yazacaksınız? Eğer e-kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız önceliğiniz gerçekten başarılı bir içerik üretmek olmalıdır.

Evet, e kitap para kazanma yöntemidir ama sanatsal bir değer de taşır. İyi bir şekilde yapıldığında tabii ki başarıyla yapılan her iş gibi e kitap yazarak para kazanmak da mümkündür.  Peki, iyi bir kitap yazmak için gerekenler nelerdir? 

Biliyorum, yazarlar ne kadar kazanıyor diye merak ediyorsunuz. Ancak ilk önce sormanız gereken çok kazanan, iyi yazarlar nasıl kitap yazıyor olmalıdır. Şimdi gelin, nasıl kitap yazılır ve yazım sürecinde nasıl bir yol izlenmelidir bakalım! E kitap nedir ve nasıl yazılır açıklayalım.

İlginizi çekebilir: Oyun Test Ederek Para Kazanma

E-kitap Yazmaya Nereden ve Nasıl Başlanmalı?

E-kitap yazarak para kazanmak için ilk yapılması gereken bir yerden başlamak. Tıpkı diğer tüm işler gibi! Peki, e kitap oluşturma sürecine nasıl başlamalı? İşte yazarlığa giden yoldaki adımlar!

Adım #1: Söylemek istediğiniz neler var?

E kitap yazmak istiyorum diyorsanız öncelikle sizi bir düşünme süreci bekliyor. Tabii ki kara kara düşünme değil çünkü çok yakında e-kitap yazarak para kazanmak için önünüzde yepyeni, heyecan dolu bir süreç başlıyor olacak.

İlk adım olarak ne anlatmak istediğinize karar vermelisiniz. Yaşadığınız bir hikayeyi mi anlatacaksınız yoksa hayali kahramanlar yaratıp o karakterlere kitabınız aracılığıyla hayat mı vereceksiniz? Belki de uzmanı olduğunuz bir alanda bilginizi tüm dünyayla paylaşacaksınız. Kitabınızın konusuna karar verdiniz mi? Tebrikler, işte en zor olan o ilk adımı attınız!

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak
E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Adım #2: Kitabınızın içeriğini planlayın!

E-kitap yazarak para kazanmak için atmanız gereken ikinci adım hikayenizi parçalara bölmek ve nasıl bir anlatım yolu izleyeceğinize karar vermek. Belirleyeceğiniz her bir bölüm hikaye yazarak para kazanma yolculuğunuzun durakları olacak. Kitabınızı bölümler halinde tasarlayın, bu bölümlerin başlıklarını belirleyin.

Tabii ki kitap yazma sürecinde bu başlıklar değişiklik gösterebilir ancak ilk etapta rotanızı belirlemek ve kitapta başta sona konu bütünlüğünü yakalamak açısından bu adım çok önemli. Bu aşamada kitabınıza ilgi çekici bir isim bulmayı unutmayın!

Not: E-kitap yazarak para kazanmak için yabancı dilde yazılmış e-kitapları inceleyebilirsiniz. Bu size fikir verebilir

Adım #3: Size neyin ilham verdiğini bulun!

Şimdi sırada kitabınızı yazarken size ilham verecek detayları belirlemek var. Genellikle kitabı yazmak için bir yer belirlemeniz ve her zaman orada çalışmanız önerilir fakat bu durum kişiye göre farklılık gösterir.

Belki size farklı yerlerde çalışmak daha iyi gelebilir. Bu aşamada size kitabınız için ilham verecek bir playlist hazırlayabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz yazarların kitaplarını okumaya daha çok vakit ayırarak onların başarılı dizelerinden esinlenebilirsiniz. 

Dünyaca ünlü yazar Agatha Christie’nin kitaplarını genellikle küvette, elma yiyerek yazdığını biliyor muydunuz? E kitap yazarak para kazanmak güzel ama süreçte geliştireceğiniz rutinler, yaşayacağınız heyecanlar daha da güzel olacak!

Adım #4: Bilgisayarın başına geçin ve yazmaya başlayın!

Yazarak Para Kazanmak
Yazarak Para Kazanmak

İşte o büyük an geldi! Şimdi e kitabınızın ilk satırlarını yazmaya hazırsınız. E-kitap yazarak para kazanmak için diğer tüm işlerde olduğu gibi disipline ve düzenli çalışmaya ihtiyacınız olacak. O nedenle daha en başından kendinize günlük çalışma süresi belirler ve buna sadık kalırsanız başarı oranınız ciddi boyutta artacaktır.

Şimdi kitabınızı yazmak, içinizden gelen her şeyi gönlünüzce anlatmak için bilgisayarın başına geçin. Bu aşamada kitap hazırlama programı olarak hangi yazılımlara ihtiyacınız olacağını merak ediyorsunuz değil mi?

E-kitap Yazmak İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Bilgisayarda kitap nasıl yazılır diyorsanız bu aşamada ihtiyacınız olan bazı yazılımlar var. Kitap hazırlama programı olarak Word ya da LibreOffice kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak Google Drive üzerinde online bir belge oluşturarak çalışmalarınızı bu belge üzerinden yürütebilirsiniz.

Bu programlar üzerinden kitabınızı yazdıktan sonra yazı fontunu, sayfa düzenlemelerini yapmanız gerekir. Kitap kapağı tasarımının ardından işte kitabınız satışa hazır.

Şimdi bir e kitap yazmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. E-kitap yazarak para kazanmak için tüm adımlar başarıyla tamamlandı!

E-kitap Nasıl Çıkarılır?

E-kitap yazarak para kazanmak için tüm adımları başarıyla uyguladığınızda sonraki aşama kitabınızı satmak için bir mecra seçmek olacaktır. Kitabınızın satışını Amazon ya da Google Play üzerinden yapabilirsiniz. Şimdi sizinle e-kitabınızı yayınlamak üzere kullanabileceğiniz diğer adresleri paylaşacağım. E kitap nasıl çıkarılır sorusuna yanıt niteliğinde bir liste:

 • Payhip
 • NOOK Basın
 • PayLoadz
 • BookBaby
 • Booktango

Bir hatırlatma; bu mecralar kitap yazma sitesi değildir, bu mecralar kitap satış kanalları olarak düşünülmelidir. E-kitap yazarak para kazanmak için kitabınızın içeriğine, sağlamak istediğiniz kazanca ve hitap edeceğiniz kitleye göre karar verebilirsiniz. Örneğin; eğer başka bir dilde kitap yazacaksanız farklı dillerde hizmet veren Amazon’u tercih edebilirsiniz.

E-kitap Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

E-kitap Yaz - Kazan
E-kitap Yaz – Kazan

E kitap yazarak para kazanma aşamasına geldiğinizde tabii ki aklınızdaki soru kitap yazmak ne kadar kazandırır olacak. Basılı kitaplarda üretim sürecindeki maliyet sebebiyle yazarlar yalnızca %10 ile %20 arasında bir kar elde edebilmektedir. E kitap, yazı yazarak para kazanma seçenekleri arasında çok daha karlı bir alternatiftir.

Tabii ki kitap yazarları ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı kitabın başarısına göre değişkenlik gösterecektir. Kitabı aracılığıyla tanınırlık kazanan birinin sosyal medya kanallarını da aktif olarak kullanmasıyla birlikte ayda binlerce dolar kazanması olasıdır.

İnternetten para kazanma e kitap yoluyla mümkündür. Yine de şunu söylememizde fayda var; basılı kitaplarda kağıt, basım vb. masraflar sebebiyle maliyet çok artar. Bu giderler e kitap yayınlama sürecinde ortadan kalktığı için kitaplar daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Buna rağmen getirisi basılı yayınlara göre daha fazladır.

Duygularınızı ifade etmenin para kazandıran yollarından bir diğeri: Podcast ile Para Kazanma

E-kitap Yazarak Para Kazanmak İçin İpuçları

Şimdi sırada e kitap satmak için yöntemler var!

E-kitap yazmak blog yazarak para kazanmak gibi değildir, çok daha uzun zamana yayılmış bir çaba gerektirir. Bu yöntem evden para kazanmak isteyenlerin ilk aklına gelen seçeneklerden biridir fakat bu iş, “kitap yaz ve yazarak kazan” gibi basit bir mantıkta düşünülmemelidir.

 • Kitabınızın tanıtımını mutlaka sosyal medya aracılığıyla da yapın.
 • Biraz yatırım hiç fena olmaz! Gerekli kanallarda reklam vermek için küçük de olsa bütçe ayırın.
 • Çevrenizden destek istemekten çekinmeyin. Sevdiklerinizden kitabınızı okumalarını ve paylaşmalarını isteyin.
 • Çekilişler düzenleyerek, özel indirim kuponları sunarak geniş kitlelere ulaşın. İlk etapta daha çok kazanmayı değil, daha çok tanınmayı hedefleyin.
 • Bazı dergilerde yazılar yazın ve daha çok okuyucu kitlesine ulaşın. Bu kitleye kitabınızın tanıtımını yapın.
 • Edebi ya da kitabınızın ilgili olduğu konularda paylaşımlar yapan gruplarda kitabınızın tanıtımını yapın.

Tebrikler! E-kitap yazarak para kazanmak için tüm adımları hızla tamamlıyorsunuz.

E-kitap Yazarak Para Kazanmaya Hazır mısınız?

Bu içerikte sizinle e-kitap yazma ve e-kitap yazarak para kazanmak sürecine dair tüm detayları paylaştım. Dijital kitap nedir diye merak edenlerin tüm sorularını yanıtlama hedefiyle gerekli tüm bilgileri yazdım. Kitap nasıl oluşturulur sorusunu eksiksiz olarak yanıtlamayı hedefledim.

Eğer başka sorularınız varsa bize aşağıdaki yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Süreci e kitap dünyasını daha iyi keşfederek başlatabilirsiniz!

O zaman size şöyle bir mesaj verelim:

“Önce e kitap arama motoru kullanarak bir e-kitap satın al, sonra kendi kitabını sat!”

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler 2023 – Coin Veren Borsalar!

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 – Sahibinden Borç Para

Amazon Para Kazanma

Amazon Para Kazanma Yolları Nelerdir? 11 YÖNTEMLE KAZANIN!

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak 2023 – Ödev Yap Para Kazan!

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

GTA 5 Para Kazanma

GTA 5 Para Kazanmak – GARANTİ YÖNTEMLER

Daha Fazla Makale

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Senetle Motor Satan Yerler

2023 Senetle Motor Satan Yerler – Peşinatsız Taksitle Motor

Nonolive Para Kazanma

Nonolive Para Kazanma 2023 – Nonolive Nedir?

günlük para kazanma

Günlük Para Kazanma – 15 GARANTİ YÖNTEM!

Pasif Gelir Kaynakları

2023 Yılında Pasif Gelir Kaynakları – HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN!

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Nays ile Para Kazanma

Nays İle Para Kazanma Yolları – GÜNDE 200 TL KAZANIN!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

X