Yeni İş Fikirleri 2023 | Güncel 49 Patlayacak İş Fikri!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 07.12.2023
Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri 2023 yılı için birbirinden çeşitli seçenekler sıralayacağız! Girişimcilik fikirleri arıyorsanız birbirinden farklı önerileri kazançlı işler olarak değerlendirebilirsiniz. Aşağıda patlayacak iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz birden fazla seçenek var!

Karlı iş kurma fikirleri arıyorsanız doğru adrestesiniz! Burada gelecek vadeden iş fikirlerini sizler için sıraladık. İş kurmak istiyorum diyenler için en iyi önerileri sıraladık. Türkiye’de olmayan iş fikirlerini mutlaka değerlendirin.

Girişimcilik fikirleri arayanlara en yeni ve kazançlı olabileceğini düşündüklerimizi sıraladık. Üretim, ticaret, bayilik gibi birçok alternatif mevcut! Kendinize en uygun olanı seçebilir ve “ne iş yapabilirim?” sorusuna kendiniz için yanıt verebilirsiniz.

Hadi yeni iş önerileri için en karlı 49 yeni iş fikri başlığımıza göz atalım.

Patlayacak Yeni İş Fikirleri 2023 | Gelecek Vadeden İşler!

Yeni İş Fikirleri 2023
Yeni İş Fikirleri 2023

Patlayacak iş fikirleri oldukça çeşitlidir. Bunun nedeni dünyanın iş anlamında sürekli olarak gelişiyor olmasıdır. Türkiye’ye iş fikirleri genellikle sonradan gelse de aşağıdaki iş fikirlerini hemen uygulayarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

En çok kazandıran 10 iş fikri aşağıdaki gibidir:

 • Smoothie Barı Açmak
 • Tarım Drone Hizmeti Sunmak
 • Nail Art Stüdyosu Kurmak
 • Kapsül Otel İşletmek
 • Bowl Restoran Açmak
 • Mochi Dükkanı Açmak
 • Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak
 • Dijital Pazarlama Ajansı Kurmak
 • Dijital Ürün Satışı Yapmak
 • Antika Dükkanı Açmak

O halde 2023 yeni iş fikirleri listesini detaylı bir şekilde inceleyelim!

Öneri içerik: Trendyol’da Mağaza Açmak

1- Smoothie Barı Açmak | Güncel Yeni İş Fikirleri

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri Üretim
Yeni İş Fikirleri Üretim

Biliyorum, patlayacak iş fikirleri arıyorsunuz. Bu yazımızda aradığınızı bulabileceksiniz. İlk olarak Smoothie barı açma fikrinden bahsetmek istiyorum. İleride patlayacak, emin olun. 🙂

Bildiğiniz meyve suyu barlarını unutun! Türkiye’de olmayan iş fikirleri içerisine alabileceğimiz bir iş fikri ile karşı karşıyasınız. Smoothie tarifleri son zamanlarda çok fazla araştırılıyor. Sağlıklı ve ferah bir aperatif öğün olarak smoothieler çok sevildi.

Siz de küçük bir stant oluşturabilir ve smoothie satışı gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden farklı tariflerle insanlara satış gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle en karlı iş fikirleri arasında değerlendirebileceğimiz bir girişimcilik fikri.

Çünkü smoothie yapıp satmanın maliyeti çok az. Küçük bir alanda take a way satış yapacağınız için fazla giderleriniz olmayacaktır.

 • Kazanç: Günlük ortalama 2.500 TL

Yeni iş fikirleri 2023 listesine devam edelim…

İlginizi çekebilir: Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

2- Tarım Drone Hizmeti Sunmak

Potansiyel:

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri
Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Yine yeni iş fikirleri 2023 için harika bir fırsat! Drone’lar artık sadece çekim yapmak için kullanılmıyor. Tarımsal insansız hava araçları ile ilaçlama, tohumlama gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor. Türkiye’de olmayan iş fikirleri için bu seçeneği mutlaka ciddiye almanızı öneririz.

İnsanların giremediği, girmekte zorlandığı tarım alanlarında tarımsal drone araçları adeta bir kurtarıcı. Bunun için gerekli yatırımı verebilecekseniz kesinlikle çok kazançlı çıkabilirsiniz. Karlı iş fikirleri için devam edelim!

 • Tek bir ilaçlama işleminden alanın büyüklüğüne göre en az 5.000 TL – 7.500 TL kazanmak mümkün.

Kolayca para kazanın: Reklam İzle Para Kazan

3- Nail Art Stüdyosu Açmak | İş Kurma Fikirleri

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri 2023
Yeni İş Fikirleri 2023

Nail art stüdyolarının sayısı her geçen gün artıyor. Tırnak sanatı olarak dünyayı kasıp kavuran bir modaya hizmet ederek yüksek kazançlar sağlamanız çok olası. Düşük maliyetlerle kuracağınız bir nail art stüdyosu size yüksek karlar sağlayacak.

Tırnak tasarlama konusunda bilgili ve deneyimli değilseniz mutlaka bu işi bilen elemanlar edinmelisiniz.

 • En az bir tırnak tasarımından 500 TL kazanacaksınız.

4- Kapsül Otel İşletmek

Potansiyel:

Türkiye’de olmayan iş fikirleri için devam edelim. Kapsül oteller özellik Japonya’da çok popüler. İnsanlar günübirlik konaklamak için kapsül otelleri rahatlıkla tercih ediyorlar. Normal otellerden daha küçük bir alana daha çok kişinin konaklayabileceği mini kapsül odalar tasarlıyorsunuz.

Daha ucuz maliyetlerle daha ucuz fiyatlarla hizmet verebilirsiniz. Böylece birçok kişi sizi tercih edecektir. Yukarıda sizlere bırakacağımız videoyu izleyerek kapsül otelleri inceleyebilirsiniz. Yeni iş fikirleri nasıl geliştirilir? Üzerine daha detaylı düşünebilirsiniz. Kimsenin aklına gelmeyen is fikirleri arasında bu işi değerlendirebilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 50.000+ TL

Öneri içerik: Yaratıcı Şirket İsimleri

5- Bowl Restoran Açmak | En Karlı İşler!

Potansiyel:

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri
Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri

2023 iş fikirleri için bu önerim çok kazançlı! Bowl restoran açmak hem maliyeti düşük hem de karı yüksek. Bowl restoran nedir derseniz, kelime anlamı olan kaseden geliyor. Bowl yuvarlak bir kase ve yemek konseptleri de tamamen bu kaseye göre şekillenir.

Oldukça sağlıklı ve lezzetli yemekler bowl olarak servis edilir. Veggie bowl gibi tamamen tuzlu ve doyurucu konseptler var. Bunun dışında acai bowl gibi meyvelerden oluşan konseptler de var.

Avrupa’da yeni iş fikirleri olarak doğan bu iş, Türkiye’de de adını duyurmaya başladı. Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız mutlaka değerlendirin! İş fikirleri 2023 listesinin en kazançlı işlerinden birisidir.

 • Bir veggie bowl fiyatının ortalama 250 TL olduğunu belirtebilirim.

Öneriyoruz! Para Kazandıran Siteler

6- Mochi Dükkanı Açmak

Potansiyel:

Yeni İş Önerileri
Yeni İş Önerileri

Yeni iş fikirleri için gıda sektöründen devam etmek istiyorum. İnsanlar farklı lezzetleri denemeyi seviyorlar. Hele konu tatlı olunca denemek isteyen birçok kişi olacağına eminiz. Mochi de Japonya’nın en sevilen ve ünlü pirinç kekidir.

İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde mochi dükkanları var ancak sayıları bir hayli az. Sıfırdan iş fikirleri arayanlar için güzel bir seçenek olabilir.

 • Bir mochi ortalama olarak 35 TL‘ye satılıyor.

Ne iş kurabilirim 2023 fikirlerine devam ediyorum…

İlginizi çekebilir: Masa Başı Meslekler

7- Tişört Tasarlamak | Karlı İş Fikirleri 2023!

Potansiyel:

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tasarım yaparak para kazanmak için en uygun seçeneklerden birisi tişört tasarlamak! Özellikle son yıllarda giderek popülerleşen bu işin kazancı da oldukça yüksek. İster bir yere bağlı olarak çalışın, ister freelance olarak hizmet verin… Her halükarda iyi kazanç sağlayacaksınız.

Tasarım anlamında kendinizi iyileştirmeniz gerekebilir. Herhangi bir fikriniz yoksa üzülmeyin! İnternette bu iş için yeterince eğitim videosu var. Yeni iş fikirleri açısından değerlendirilebilir! 🙂

 • Kazanç: Aylık 25.000+ TL

Tüm bilgilerin yer aldığı Tişört Tasarla Para Kazan yazısına göz atabilirsiniz.

8- Dijital Pazarlama Ajansı Kurmak | İş Fikirleri 2023

Potansiyel:

Dijital Pazarlama Ajansı Kurmak
Dijital Pazarlama Ajansı Kurmak

Pazarlama da dijitalleşmeden etkilendi ve tüm dünyada trend olan bir iş kolu var. Dijital pazarlama… Dijital pazarlama ajansı kurarak para kazanabilirsiniz. Patlayacak is fikirleri arasında bunu sayabilirim. Bu iş kolunda pazarlamanın tüm faaliyetlerini sosyal medya, web, mobil uygulamalar vb. online mecralarda yürüteceksiniz.

Bu konuda herhangi bir fikriniz yoksa eğitimi almak için geç kalmadınız. Dijital pazarlama eğitimi alarak işi öğrenebilir, yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta bu işin alt iş kollarında dâhi kazanç sağlayabilmek mümkün. Yurt dışına yönelik iş yaparak dolar kazanabilir, bu öneriyi dolar kazandıran yeni iş fikirleri arasında değerlendirebilirsiniz.

 • Kazanç: Kâr marjı oldukça yüksek ve hizmet başına 10.000 TL gibi rakamlarla çalışabilirsiniz.

9- Dijital Ürün Satışı Yapmak

Potansiyel:

İş Kurma Fikirleri 2023
İş Kurma Fikirleri 2023

Bu listede en önemli maddelerden birisi dijital ürün satışı yapmaktır. Dijital ürünler son dönemde oldukça revaçta. E-kitaptan Excel tablolarına kadar her şey dijital ürün olarak sayılabilir. Yeter ki bir problemi çözen, amaca hizmet eden, işe yarayan bir ürün üretin. Yeni iş fikirleri 2023 listesi içerisinde değerlendirilebilir.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri olarak sayılmasa da ülkemizde bu işi yapan kişi sayısı oldukça az ve kazanç potansiyeli yüksek. Etsy gibi online pazaryerlerinde satış yapabileceğiniz gibi kendi internet sitenizi kurarak da satış yapabilirsiniz.

Patlayacak iş fikirleri için devam edelim…

 • Kazanç: Kazancınız dolar üzerinden olacağı için yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Freelance çalışarak satış başına 1.000 TL kazanabilirsiniz.

Öneri Yazı: Starbucks Bayilik Şartları

10- Antika Dükkanı Açmak | Sıfırdan İş Fikirleri!

Potansiyel:

Girişimcilik Fikirleri
Girişimcilik Fikirleri

Antika eşyalar artık çok değerli. Antika pazarlarından ucuza alacağınız eşyalardan bir dükkan açabilirsiniz. Hatta bazı antikacılar çok iyi durumda olmayan eşyaları alıp, yenileyerek iki – üç katı fiyatına satıyor. Siz de yapabilirsiniz.

İnsanlar modern tasarımdaki odalarına dahi antika eşyalarla dokunuşlar yapabiliyorlar. Bu ürünleri temin edebilme konusunda kendinize güveniyorsanız sizin için eşsiz bir yeni iş fikirleri arasında olabilir.

 • Kazanç: Aylık 50.000+ TL

11- Yoga Salonu Açmak | İş Kurma Fikirleri 2023

Potansiyel:

İş Kurma Fikirleri
İş Kurma Fikirleri

Yeni iş fikirleri için yine son zamanlarda çok popüler olan bir seçenekten bahsedeceğiz. İnsanlar fiziksel ve mental sağlıklarına çok dikkat etmeye başladılar. Bu konuda kendinize güvenenlerdenseniz ve yeterli eğitime sahipseniz yoga salonu açabilirsiniz.

Eğer eğitiminiz yoksa eğitimli hocaları işe alarak da işletmenizi kurabilirsiniz. 2023 iş fikirleri açısından yine fazlasıyla kazançlı bir iş olacağı düşünülüyor. Hatta daha çok insana ulaşabilmek için online sınıflar dahi oluşturabilirsiniz.

 • Kazanç: Üyelik başına 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Uyurken bile para kazanabilirsiniz! Nasıl mı? Pasif Gelir Kaynakları için listemizi kontrol edin…

12- Esnaf Kurye Olmak | Yeni İş Fikirleri

Potansiyel:

En İyi İş Fikirleri 2023
En İyi İş Fikirleri 2023

Esnaf kurye modeliyle çalışarak aylık 30 bin TL kazanan insanların olduğunu söylesek? Yeni iş fikirleri 2023 için gerçekten bol kazançlı bir fırsat. Esnaf kurye modeliyle kendi şahıs şirketini açıp; Trendyol, Getir, Yemeksepeti, Hepsiburada büyük ve başarılı şirketlerin kuryeleri olabiliyorsunuz.

İnternetten alışverişin hızla arttığı şu dönemde bir nevi kendi işinizin patronu olmak içi ideal bir seçenek. Sizlere konu ile alakalı hazırlamış olduğumuz bir yazı var.

Öneri içerik: Sistemi daha iyi öğrenmek için Trendyol Go Motorlu Kurye yazısını okuyabilirsiniz.

 • Kazanç: Çalışma yerine ve türüne göre değişiklik gösterse de aylık en az 35.000 TL kazanabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri 2023 listesine devam edelim…

13- Stok Fotoğrafçılığı Yapmak

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri Nasıl Geliştirilir
Yeni İş Fikirleri Nasıl Geliştirilir

Girişimcilik fikirleri için sizlere farklı öneriler sunmaya devam ediyoruz. Dolarla para kazanmak isteyenler için güzel bir seçenek stok fotoğrafçılığı yapmaktır. Eğer fotoğraf çekmek için kaliteli bir makineniz varsa bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Son birkaç yılda bazı cep telefonlarının kameraları da çok kaliteli. Özellikle kaliteli fotoğraflar çekmek için üst segment bir cihaza ihtiyacınız var. Konsept fotoğraf çekimleri yaparak para kazanabilirsiniz. Konuyla alakalı internetten videolar izleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeni iş fikirleri için gerçekten keyifli bir seçenek!

Patlayacak iş fikirlerine devam edelim…

 • Kazanç: Yurtdışına satış yaparak döviz kazancı elde edebilir ve aylık 25.000+ TL kazanabilirsiniz.

14- İkinci El Kıyafet Dükkanı Açmak

Potansiyel:

Sıfırdan İş Fikirleri
Sıfırdan İş Fikirleri

Yurt dışında başarıyla işleyen bir sistemden bahsedeceğiz. Bir dükkan açıp ikinci el kıyafetleri insanlardan satın alıp, sonrasında dükkanınızda daha yüksek fiyata satabilirsiniz. İnsanlar hem kıyafet satmak hem de kıyafet almak için dükkanınızı ziyaret edecektir.

İnsanlar ikinci el kıyafetleri satmak ve almak için bazı uygulamaları kullansa da hiç biri tam olarak fiziksel bir mağazanın yerini tutmuyor. Türkiye’de tamamen buna hizmet eden bir dükkan bulmak çok zor. Girişimcilik fikirleri arıyorsanız böyle bir talebe arz oluşturabilirsiniz. Üstelik bu sıralar en çok işleyen dükkanlar 2023 listesi için oldukça popüler!

 • Kazanç: Özellikle ikinci el kıyafetleri onararak satarsanız kazancınız daha yüksek olur. Ortalama aylık 50.000+ TL kazanabilirsiniz. Yeni iş fikirleri içerisinde en iyi kazanç seçeneklerinden birisidir.

İlginizi çekebilir: Kitap Kafe Açmak

15- Vegan Restoran Açmak

Potansiyel:

Patlayacak İş Fikirleri
Patlayacak İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri arayışınız devam ediyor mu? Farklı bir önerim var: Vegan Restoranlar!

Her geçtiğimiz gün vegan beslenen insanların sayısı artıyor! Hal buyken dışarıda vegan yaşam süren insanların alışveriş için tercih edecekleri yerlerin sayısı da artıyor. Siz de bu işin öncülerinden olabilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde merkezi konumlarda açacağınız vegan bir restoran ile bolca müşteriye erişebilirsiniz. Elbette burada kilit nokta ürün çeşitliliği ve lezzet! Gerçekten lezzetli yemeklerle vegan olmayanların bile dikkatini çekebilirsiniz. İnsanlar sağlıklı olduğu için de vegan yemeklere ilgi gösteriyorlar.

 • Kazanç: Vegan ürünlerin kâr marjı çok yüksek. Aylık 50.000+ TL kazanabilirsiniz.

Öğrenci misiniz? Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları içeriği sizin için yazıldı!

16- SEO Uzmanlığı Yapmak

Potansiyel:

Ne İş Yapabilirim
Ne İş Yapabilirim

SEO uzmanlığını daha önce duydunuz mu? Bu uzmanlığa erişmek için herhangi bir okulun bir bölümünden mezun olmanız gerekmiyor. Çığ gibi büyüyen internet sektörünün en önemli kahramanlarından olan SEO uzmanları çok yüksek kazançlar ediniyorlar.

Yeni iş fikirleri için çok da yeni sayılmaz. Bu nedenle karlı iş fikirleri arayanlara iyi bir alternatiftir. Hala çok geç değil! SEO her gün gelişmeye devam ediyor. Belki kendinize bir ajans bile açabilirsiniz!

 • Kazanç: Hizmet başına yaklaşık 10.000 TL kazanabilirsiniz.

17- Dekoratif Bitki Satışı | Patlayacak İş Fikirleri

Potansiyel:

Evde Girişimcilik Fikirleri
Evde Girişimcilik Fikirleri

Bitkiler çok fazla kişinin ilgisini çekiyor. Ancak herkes sıfırdan bitki tohumunu alıp, yetiştirme konusunda başarılı değil. Renk renk çeşitli bitkileri yetiştirip güzel saksılarla birlikte satabilirsiniz. Evde girişimcilik fikirleri arayanlara göre de uygun bir yol olacaktır.

Dekoratif bitkiler artık evlerin, ofislerin, mekanların olmazsa olmaz aksesuarlarından birisi olmuşken bunu fırsata çevirmek sizin elinizde.

Peki, satışları nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Sosyal medya tabi ki! Instagram’da bunun için bir işletme profili oluşturabilirsiniz. Bitkilerinizin görsellerini yükleyebilir ve satış için reklamınızı yapabilirsiniz…

 • Kazanç: Aylık 35.000+ TL

Yeni iş fikirleri listesinde farklı bir önerimiz daha var: E-ticaret mağazası açmak!

Öneri içerik: Ticaret Yapmak İstiyorum

18- E-Ticaret Mağazası Açmak

Potansiyel:

En Karlı İşler
En Karlı İşler

Yeni iş fikirleri ticaret için kuşkusuz E-ticareti işaret ediyor. Kendinize ait bir e-ticaret sayfası oluşturarak bu sektöre adım atabilirsiniz.

Ancak tabi ki kendinize bir niş belirlemeniz gerekiyor. Ne satacaksınız? Nereden temin edeceksiniz? Hepsinin planlamasını çok ayrıntılı şekilde çıkartmalısınız. İnternetten alışveriş çağında e-ticaret fikri en karlı işler arasında bulunuyor.

 • Kazanç: Aylık 50.000+ TL

Şimdi kazanmaya başlayın! Para Kazandıran Anket Uygulamaları

19- Mesleki Eğitim Kursları Açmak

Potansiyel:

Yeni İs Fikirleri
Yeni İs Fikirleri

Kariyerini şekillendirmek isteyen, yeni alanlarda kendini geliştirmek isteyen kişiler için mesleki eğitim kursları çok önemli. Siz de yaşadığınız şehirde mesleki eğitim kursu açmayı düşünebilirsiniz. Bunun için gerekli prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Geleceği açık rağbet görecek kursların eğitimini gerçekleştirerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Tabi ki eğitimleri verecek kişilerin alanlarında uzman kişiler olması gerektiğini bilmelisiniz.

 • Kazanç: Mesleki eğitim kursları, ayda 75.000 TL kazanç elde edebilir.

Yeni iş fikirlerine devam edelim…

20- Freelance Grafik Tasarımcı

Potansiyel:

2023 İş Fikirleri
2023 İş Fikirleri

Grafik tasarımcılara ihtiyaç her gün artıyor. Bu alanda bilginiz ya da geliştirme isteğiniz varsa freelance grafik tasarımcı olmayı düşünebilirsiniz. Neden freelance derseniz eğer artık bilgisayar ile yapılabilen birçok iş bireysel olarak alınabiliyor. Yeni iş fikirleri arasında freelance çalışmak oldukça popüler!

Mesela Fiverr gibi freelance çalışma platformlarından birçoğuna katılıp, kendiniz iş alabilirsiniz. İstediğiniz saatlerde çalışıp, istediğiniz işlerde çalışabilirsiniz. Freelancer olarak çalışmak artık çok popüler. Grafik tasarımcılar rahatlıkla freelance çalışabiliyorlar. Üstelik bu işi evde iş fikirleri olarak da değerlendirebilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 20.000+ TL

Bedava Kripto Para Veren Siteler olduğunu biliyor muydunuz? Tıklayıp öğrenebilir ve kripto para kazanabilirsiniz!

21- Bitkisel Çaylar Satmak

Potansiyel:

Yeni İs Fikirleri
Yeni İs Fikirleri

Yüzlerce bitkisel çay var. Bu çayların satışını gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Mesela matcha çayı tedarik edip satabilirsiniz. Düşük fiyata alıp daha yüksek fiyata satabileceğiniz ürünlerden birisi olduğu için kar marjı çok yüksek.

Yeni iş fikirleri ticaret sektörü için çok seçenekli. Taleplere yönelik farklı fikirleri değerlendirerek başarı sağlayabilirsiniz. Instagram’da dahi kendinize bir satış profili oluşturabilirsiniz. Patlayacak iş fikirleri listesine devam edelim…

 • Kazanç: Bitkisel çay satışı ile ayda 15.000 TL kazanabilirsiniz.

22- Baskı Ürünler Satmak | Kolay Yapılacak İşler!

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Baskı ürünleri satarak yüksek kazançlar elde etmek mümkün. Yeni iş fikirleri için baskı ürünleri kar marjı yüksek alternatiflerdir. Örneğin tişört, sweatshirt, kupa, yastık gibi ürünlere özel baskılar yapabilirsiniz.

Bunun için stok bulundurmanız gerekmez. Özel sipariş üzerine baskı yapabilir ve satabilirsiniz. Bu noktadaki en önemli kısım reklamınızı başarılı şekilde gerçekleştirmek. En iyi iş fikirleri için kaliteli hizmet vermeniz önemli. Gerçekten kaliteli baskı işi yapar ve reklamlarınızı doğru verirseniz, yüksek satışlar elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Baskı ürün satışıyla ayda 25.000 TL kazanabilmek mümkündür.

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Oyunlar 2023

23- Elektrikli Scooter İşi

Potansiyel:

Konsept İş Fikirleri
Konsept İş Fikirleri

Elektrikli scooterlar artık her yerde! Siz de yeni iş fikirleri arıyorsanız bu işi değerlendirebilirsiniz. Elektrikli scooter işi için iyi bir yatırıma ihtiyaç olduğunu en başta belirtmiş olalım. Gerçekleştirilebildiği taktirde gerçekten kazançlı bir iş diyebiliriz.

İnsanlar kolay ulaşım ve eğlence için elektrikli scooterlara bu denli rağbet gösterirken bu sektöre adım atmayı düşünebilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 20.000+ TL

24- Dondurulmuş Gıda Dükkanı

Potansiyel:

Evde Girişimcilik Fikirleri
Evde Girişimcilik Fikirleri

Evde yapılabilecek işler mi arıyorsunuz? İşte detaylar…

Dondurulmuş gıdalar birçok kişi için hayat kurtarıcı diyebiliriz. Ama marketlerin bu konuda yetersiz kaldığı aşikar. İnsanlar doğal ve lezzetli dondurulmuş gıda arıyorlar. Akla gelebilecek birçok ürünü dondurulmuş şekilde satabilirsiniz.

Evde yemek yapanların sayısı azalırken, dondurulmuş gıda hizmeti vermek sizi zengin dahi edebilir. Mantı, poğaça, içliköfte, börek gibi birçok gıdanın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yeni iş fikirleri demek bol kazanç demek!

 • Kazanç: Dondurulmuş gıda dükkanları ayda 30.000 TL gibi kazançları elde edebiliyor.

Evden yapılacak işler bununla sınırlı değil, devam edelim… 🙂

25- İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak

Potansiyel:

En Karlı İşler
En Karlı İşler

İstiridye mantarı fiyatı yüksek bir gıda… Besleyici, nadir bulunan ve lezzetli bir gıda olmasından da kaynaklı olarak yüksek fiyatlarla satılıyor. Sizlere istiridye mantar yetiştiriciliği evde dahi yapabileceğinizi söylesem?

Yeni iş fikirleri 2023 listesi için süper bir fikir olduğu aşikar. Konuyu daha derinlemesine araştırarak detayları öğrenebilirsiniz. Düşük sermaye ile yüksek kar marjlı işler yapmak mümkün.

 • Kazanç: Aylık 30.000+ TL

İlginizi çekebilir: Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

26- Podcast Yayıncılığı | Ek İş Fikirleri!

Potansiyel:

En İyi İş Fikirleri
En İyi İş Fikirleri

Podcast yayıncılığı ilk başta yurt dışında çok popülerken, artık Türkiye’de de çok seviliyor. Özellikle Spotify yayıncıların tam olarak aradığı platform diyebiliriz. Spotify gibi birçok platformdan podcast yayıncılığı gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni iş fikirleri içerisinde değerlendirilebilir ancak anlatacak bir şeylerinizin olması gerek. İlgi çekici, bilgi verici Podcast yayınlarınızın olması gerek. Bunun için gerekli ekipmana da sahip olmalısınız. Özellikle ses kaliteniz çok önemli. Kimse ses kalitesi kötü olan bir podcast yayınını dinlemek istemez…

 • Kazanç: Aylık 15.000+ TL

Öneri içerik: Para Kazandıran Uygulamalar 2023

27- Duvar Dekorasyon Ürünleri

Potansiyel:

İş Fikirleri 2023: Duvar Dekorasyon Ürünleri Satmak
İş Fikirleri 2023: Duvar Dekorasyon Ürünleri Satmak

Dekorasyon ürünlerine ilgi çok yoğun. Özellikle duvar dekorasyonları kesinlikle ilgi görüyor. Kanvas tablolar, tasarım duvar saatleri, çizim tablolar, duvar halıları, rüya kapanları gibi alternatifler mevcut. Size en uygun olanları değerlendirebilirsiniz.

Özel yetenekleriniz varsa da değerlendirebilirsiniz. El yapımı dekoratif ürünlerin satışı da yadsınamayacak kadar fazla. Üstelik düşük maliyetlerle duvar dekorasyon ürünleri yapıp satmanız mümkün.

 • Kazanç: El yapımı duvar dekorasyon ürünü satışıyla ayda 15.000 TL kazanabilmek mümkündür.

Yeni iş fikirleri 2023 listesine devam edelim…

28- Doğal Taş Takı Üretimi

Potansiyel:

2023 İş Fikirleri
2023 İş Fikirleri

Takılara ilgi her zaman çok yoğun. Ancak doğal taş ürünlere ilgi çok daha yoğun diyebilirim. Takı tasarımıyla ilgileniyorsanız özellikle yeni iş fikirleri arasındaki bu başlık sizin için harika bir fırsat olabilir.

Toptan şekilde daha uygun fiyata alacağınız doğal taşları, takıya dönüştürerek farklı farklı takı tasarımlarıyla kendi mağazanızı oluşturabilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 20.000+ TL

29- Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Potansiyel:

Yapılabilecek İşler
Yapılabilecek İşler

Yeni iş fikirleri 2023 için en iyi olanlardan bir tanesi fotoğraf stüdyosu açmak. Ancak bu bildiğimiz fotoğraf stüdyolarından farklı olacak. Yani vesikalık fotoğrafların çekildiği stüdyolardan bahsetmiyoruz!

Bu stüdyoda ürün çekimleri, konsept çekimler gerçekleştirilmeli… Son yıllarda ürün fotoğrafçılığı sayesinde para kazanan birçok kişi ve işletme var. Bazı temel ekipmanları alarak kendinize fotoğraf stüdyosu açabilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 25.000TL

İlginizi çekebilir: Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

30- Açılış Sayfası Uzmanı

Potansiyel:

Muhteşem İş Fikirleri
Muhteşem İş Fikirleri

Kelimelerle aranız iyi mi? Anahtar kelime araştırması yapmayı ve en iyi blog SEO stratejilerini takip mi ediyorsunuz? Bunlarla birlikte güzel tasarlanmış açılış sayfaları (landing page) oluşturmayı biliyorsanız ya da öğrenmek istiyorsanız, çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Kısa bir açılış sayfası bile yadsınamayacak kadar iyi ücretler almanızı sağlayabilir. Küçük işletme fikirleri düşünüp, arama motorlarından trafik çekmeyi öğrenerek, şirketlerden bu hizmetiniz için ödemeler alacaksınız! Online yeni iş fikirleri için harika bir seçenek.

 • Kazanç: Hizmet başına 2.500 TL kazanabilirsiniz.

31- Ürün Fotoğrafçılığı Yapmak

Potansiyel:

İş Önerileri Yeni
İş Önerileri Yeni

Yeni iş fikirleri içerisinde son 5 yılda çok popüler olan bir işten bahsedeceğim. Ürün fotoğrafçılığını artık sık sık duyar olduk. Özellikle sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte ürün hizmeti verenler, ürünlerinin çekimlerini yaptırmak için profesyonel kişilere ihtiyaç duyuyorlar.

Klasik fotoğrafçılık yapmak yerine tamamen ürün fotoğrafçılığına yönelebilirsiniz. Bir restoranın ürün fotoğraflarını çekerek bir günde 3 bin TL kazanabilirsiniz. Bunun için iyi bir ekipman sizi ön plana çıkaracaktır. Öncesinde bir portföy oluşturmayı unutmayın.

 • Kazanç: Aylık 30.000+ TL

32- Çevrimiçi Koçluk İşi

Potansiyel:

2023 İş Fikirleri
2023 İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri listesinde farklı bir önerim daha var: Çevrimiçi Koçluk Yapmak! İnternet üzerinden yapılabilecek işler oldukça çeşitli!

Yetenekli ve uzman olduğunuz konularda online koçluk yaparak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de yeni yeni insanlar alan koçlarına yönelmeye başladı. Kendini geliştirmek, bir konuda desteğe ihtiyacı olan insanlar alanlarına göre koçlara ihtiyaç duyuyorlar.

Sizin de bir uzmanlık alanınız varsa koçluk yapmayı düşünebilirsiniz. İnternet çağında yaşadığımız için bunu çevrimiçi olarak sunmanız, daha çok müşteri potansiyeline ulaşmanızı sağlayacak.

Yaşam, finans, eğitim gibi birçok alanda koçluk yapabilirsiniz. Elbette tercih edilebilir olmanız için profesyonel olmanız önemli bir konu. İnternetten iş yapmak ise ayrı bir uzmanlık alanıdır.

 • Kazanç: Aylık 25.000+ TL

Öneri içerik: Özel Kreş Açma Şartları

33- Alan Adı Alıp Satmak | Online İş Fikirleri

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Türkiye’de olmayan iş fikirlerinden birisi olmasa da bu işi yapan az kişi var. Ve doğru alan adları çok şey kazandırabilir. Örneğin 2009 yılında satılan insure.com alan adı 16 Milyon dolara satılmıştı. Belki siz bu kadar zengin olmayacaksınız ama tatmin edici kazanç elde edebilirsiniz.

Bu fikri ek iş olarak değerlendirebilirsiniz. En önemli nokta ise gerçekten satılma potansiyeline sahip alan adlarını almaktır. Biraz riskli olduğunu biliyoruz ama işin püf noktalarını öğrendikten sonra kazançlı çıkma ihtimaliniz çok yüksek!

 • Kazanç: Aylık 20.000+ TL

34- Pop-Up Mağaza Açmak

Potansiyel:

Avrupa'da Yeni İş Fikirleri
Avrupa’da Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri 2023 için kazançlı çıkabileceğiniz bir seçenek! Neden? Çünkü maliyeti normal bir mağaza açmaktan çok daha ucuza denk geliyor. Küçük bir işletme fikri olarak bir hafta sonu pop-up mağazası kurmayı da düşünebilirsiniz. 

Sattığınız her ne ise – kahve, donut, giysi, antika eşya veya başka herhangi bir şey… – Daha düşük maliyetlerle kendi pop – up mağazanızla daha yüksek kar elde edebilirsiniz. Bu iş fikirleriyle geleneksel yöntemleri geride bırakın!

 • Kazanç: Aylık 45.000+ TL

35- Öfke Odası Açmak

Potansiyel:

Patlayacak İş Fikirleri
Patlayacak İş Fikirleri

Son dönemin dünyada popülerleşen bir işinden bahsetmek istiyorum. Öfke odaları… Türkiye’de henüz yaygın olmayan bu fikir oldukça değerlidir. Çünkü insanların stresini atması için hizmet vereceksiniz. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız mutlaka öfke odası açmayı düşünün.

Girişimcilik fikirleri arayışındaysanız bu işte kazancın yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kazanç rakamları ise şu şekilde;

 • Kazanç: İşlek bir yerde açtığınızda ve müşteri sayınız arttığında günlük 2.500 TL kazanabilirsiniz.

Ne İş Yapabilirim 2023 diye düşünenlere 23 iş fikri sıraladım!

Farklı bir yeni iş fikirleri önerisi: Medikal Market Açmak!

36- Medikal Market Açmak

Potansiyel:

Medikal Market
Medikal Market

İş fikirleri 2023 listesi için farklı bir önerim daha var: Medikal market açmak…

Eğer sermayeniz varsa, günümüz şartlarında oldukça kazançlı bir iş fikri olabilir. Çünkü yeni iş fikirlerinde önemli olan talebin yoğun olduğu sektörleri seçmektir. Türkiye’de de sağlık sektörünün oldukça gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Medikal dükkanınızda satacağınız birçok ürünün kâr marjı %75’ler civarındadır. Bu da kazanç potansiyelinin yüksek olduğu anlamına geliyor. Eğer işlen bir yerde dükkan açarsanız, müthiş kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Birçok işletme aylık 50.000 TL gibi ciroları rahatlıkla bulabiliyor.

Konu hakkında detaylı bilgi için Medikal Dükkanı Açmak yazısını okuyabilirsiniz.

37- 3D Baskı İşi Yapmak | Patlayacak İş Fikirleri

Potansiyel:

3D Yazıcı ile Para Kazanmak
3D Yazıcı ile Para Kazanmak

3D yazıcı ile para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor musunuz? Günümüzde birçok kişi bu iş modeline göre ürün üretiyor ve çeşitli yollarla satarak gelir elde ediyor. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler biraz tasarım yeteneği ve bir de 3D printer…

Sonrasında gerekli işlemleri yaparak üretim yapabiliyor ve satış gerçekleştirebiliyorsunuz. 3D yazıcılarla birçok ürünü üretebilirsiniz. Maliyetlerin düşük olması ise kâr anlamında büyük avantaj sağlıyor.

 • Kazanç: 3D Yazıcı ile aylık 20.000 TL gibi rakamlar kazanabiliyorsunuz.

Yeni iş fikirleri 2023 listesinin en gözde fikirlerinden birisi: Doğum Fotoğrafçılığı!

Öneri içerik: 3D Yazıcı ile Para Kazanmak

38- Doğum Fotoğrafçılığı Yapmak

Potansiyel:

Doğum Fotoğrafçılığı Yapmak
Doğum Fotoğrafçılığı Yapmak

Birçok kişi için hobi olan fotoğrafçılık, aslında meslek olarak değerlendirilebilir. Hatta kendi işinizi kurarak bu konuda gelir elde edebilirsiniz. Son dönemlerde yeni iş fikirleri 2023 listesi içerisinde değerlendirilebilecek bir iş var: Doğum fotoğrafçılığı…

Hatta bunu patlayacak iş fikirleri arasında gösterenler de var. Tek yapmanız gereken profesyonel bir makineye sahip olmak ve doğum fotoğrafçılığını öğrenmek. Sonrasında kendi işletmenizi kurarak para kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: Tek bir müşteriden elde edebileceğiniz gelir 5.000 TL civarındadır.

39- Balık Üretim Çiftliği Açmak

Potansiyel:

2023 İş Fikirleri | Balık Üretim Çiftliği
2023 İş Fikirleri | Balık Üretim Çiftliği

Belki yeni iş fikirleri arasında değerlendiremeyiz, fakat oldukça kazançlı bir iş modelinden bahsedeceğim: Balık üretim çiftliği açmak…

Burada maliyetleriniz oldukça düşük ve kazancınız ise oldukça yüksek olacaktır. Başlangıç için düşük miktarlarda sermaye yeterli olacaktır. Sonrasında balık üretiminde yoğunlaşarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Balık üretim çiftlikleri ayda net olarak yaklaşık 35.000 TL kadar kazanabiliyorlar.

Yeni İş Fikirleri içeriğinden sonra 1 Saatte Para Kazanma içeriğini okuyabilirsiniz.

40- Robot Tasarımı Yapmak

Potansiyel:

Robot Tasarımı Yapmak
Robot Tasarımı Yapmak

Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ve yeni bir iş fikri arıyorsanız işte size önerim: Robot tasarımı yapmak… Robotların gelecekte çok daha popüler olacağını hepimiz biliyoruz. Teknoloji giderek gelişiyor ve yapay zeka ile birlikte bu yöndeki eğilim giderek artıyor.

Peki, robot tasarımı yapmak tam olarak nedir? Robotların üretim aşamasından önce tasarlanma aşamaları bulunur. Bunun için firmalar kendi bünyesindeki çalışanlarına iş yaptırabileceği gibi dışarıdan da iş alabilirler. Bu noktada robot tasarımı yapan firmanızı devreye sokabilirsiniz. İşte kazançlar…

 • Kazanç: Robot tasarımı yapan firmalar, müşteri kapasitesine göre ayda 50.000 TL gibi net kazançlar elde edebiliyorlar.

Yeni iş fikirlerine devam ediyoruz…

41- Kahvaltı Evi Açmak

Potansiyel:

Kahvaltı Evi Açmak | Yeni İş Fikirleri
Kahvaltı Evi Açmak | Yeni İş Fikirleri

Patlayacak iş fikirleri arayışında mısınız? İşte size yeni bir öneri! Kahvaltı evi açmak, 2023 yılında en kârlı iş fikirlerinden birisi olabilir.

Eğer küçük bir işletmem olsun, kazancımı da mütevazi bir şekilde elde ederim diyorsanız kahvaltı evi açmak tam size göre! Bu işletmeler, yüksek kâr marjı ile dikkatleri üzerine çekerken aynı zamanda gereken sermaye de oldukça düşük.

Kültürümüzde kahvaltının vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüzde eğer iyi bir yere işletmenizi açarsanız müşterilerinizin çok fazla olacağını söyleyelim. Ancak iyi bir planlama ve yönetim becerisi de gerektiğini unutmayın.

 • Kazanç: Kahvaltı evleri aylık 30.000 TL net kâr elde edebilir.

İlginizi çekebilir: Ne Üretebilirim?

42- Böcek Yetiştiriciliği

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri | Böcek Yetiştiriciliği
Yeni İş Fikirleri | Böcek Yetiştiriciliği

2023 iş fikirleri arayışınızda böcek yetiştiriciliğini önereceğim. Evet, yanlış duymadınız! Böcek yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Peki ama nasıl? İşte detaylar…

Geleceğin iş fikirleri arasında böcek yetiştiriciliğinin gösterilmesinin sebebi faydalı böceklerin kullanılmaya başlamasından kaynaklanmaktadır. Çekirge, hamam böceği, ipek böceği vb. böceklerin yararlı kısımlarından faydalanmak için bu alana ilgi oldukça yoğun.

Özellikle Türkiye’de yaş koza üretimi amacıyla ipek böceği yetiştiriciliğine çeşitli destek programları da uygulanmaktadır.

 • Kazanç: İyi bir planlama ile ayda 50.000 TL kazanç elde edilebilir.

LCW Evde Paketleme işi veriyor mu? Şimdi öğrenin!

43- Spa Merkezi Açmak

Potansiyel:

Spa Merkezi Açmak | Kârlı İş Fikirleri
Spa Merkezi Açmak | Kârlı İş Fikirleri

Kârlı iş fikirleri arasında Spa merkezi açmak da gösterilebilir. Maliyetine göre kazanç oranlarının yüksek olması, bu iş fikrini cazip hale getiriyor. Rakiplerinizi iyi bir şekilde araştırın ve en uygun zamanda işletmenizi kurun! Güzel kampanyalarla bu süreci desteklerseniz iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Spa merkezlerinin aylık 50.000 TL kazanç potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.

44- Dans Okulu Açmak | Yeni İş Fikirleri 2023

Potansiyel:

Dans Okulu Açmak - Yeni İş Fikirleri
Dans Okulu Açmak – Yeni İş Fikirleri

Dans okulu açmak da çok fazla sermaye gerektirmeyen yeni iş fikirleri arasında yer alıyor. Dans okulları, son dönemde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunun nedeni, insanların hobi edinmeye daha fazla önem vermeye başlamasıdır. Siz de bu fırsatı kazanca dönüştürmek ister misiniz? Dans okulu açın!

Dans okulunuzu büyük şehirlerde açmanızda fayda var. Kira gibi masraflarınız yüksek olsa da müşteri potansiyelinin daha yüksek olması, çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

 • Kazanç: Dans okulunuzda aylık 35.000 TL gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Letgo’da En Çok Aranan Ürünler

45- Butik Pastane Açmak

Potansiyel:

Butik Pastane | Patlayacak İş Fikirleri
Butik Pastane | Patlayacak İş Fikirleri

Butik cafe, butik giyim mağazası vs. derken artık pastanelerin de butiği çıktı! 🙂 Butik pastane açmak, 2023 yeni iş fikirleri içerisinde değerlendirebileceğiniz en kazançlı seçeneklerden birisidir. Yüksek sermaye gerektirmemesi ve kazançlarının iyi olması, bu iş fikrini cazip hale getiriyor.

Doğru pazarlama teknikleriyle butik pastanenizi müşteriye boğabilirsiniz! İnternetten de satış yaparak daha fazla gelir elde edilebilir.

 • Kazanç: Butik pastaneler başlangıç aşamasında aylık 25.000 TL net kâr elde edebilir.

46- Temizlik Şirketi Kurmak | İş Fikirleri 2023

Potansiyel:

Temizlik Şirketi Kurmak
Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik şirketleri, yeni iş fikirleri arasında değerlendirilmese de Türkiye’de halen kazanç potansiyeli yüksek olan bir alan. Günümüzde birçok işletme, temizlik hizmeti için bu şirketlerden hizmet satın alıyor. Dolayısıyla büyükşehirlerde temizlik şirketi kurduğunuz zaman ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Burada hizmet kalitesi vb. faktörler de kazancınızı oldukça etkiliyor. Bu nedenle iyi bir planlama ile bu işe girebilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Düzenli gelir getiren yatırımlar açısından oldukça değerli.

 • Kazanç: Müşteri kapasitesine göre değişmekle birlikte aylık 50.000 TL gelir elde edilebilir.

Daha fazla bilgi için Temizlik Şirketi Kurmak içeriğine göz atabilirsiniz.

47- Tıbbi Kurye Hizmeti

Potansiyel:

Tıbbi Kurye
Tıbbi Kurye

Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023 listesiyle devam edelim… Tıbbi kurye hizmeti, ülkemizde çok nadir olarak bulunan bir alan. Bu nedenle rekabet avantajınız şimdiden oluşabilir. Ancak müşteri kitlesini oluşturma bakımından sıkıntı yaşanılabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Yurtdışında tıbbi kurye hizmeti yaygın olduğu için ciddi kazançlar elde edebiliyorlar. Türkiye’de de bu süreç içerisinde yasal sınırlamalar kaldırıldığında kazançlı bir alan olarak faaliyete başlanılabilir. Yeni iş fikirleri 2023 listesinde değerlendirilebilir.

 • Kazanç: Türkiye’de bu sistem henüz oturmadığı için net kazanç rakamları vermek doğru olmayacaktır.

Düşünceleriniz

Tıbbi kurye hizmeti zekice iş fikirleri arasında değerlendirilebilir mi? Görüşlerinizi YORUM olarak paylaşabilirsiniz. 🙂

48- Mobil App Geliştirme

Potansiyel:

Mobil Uygulama Geliştiriciliği
Mobil Uygulama Geliştiriciliği – Yeni İş Fikirleri

Patlayacak iş fikirlerine devam ediyoruz. Mobil uygulama geliştiriciliği, uzun yıllardır ülkemizde aktif olarak yapılıyor. Fakat bu alanda uzman olarak işini yapan çok az firma var. Bu nedenle siz, uzmanlığa odaklanarak yapılmayanı yapmak üzerine sistemi kuracaksınız.

Mobil app geliştiriciliğinde en fazla oyunlar talep görse de her şeyin uygulamasını geliştirebilirsiniz. Yeterli sermayeniz varsa, direkt olarak bu işe girebilirsiniz.

 • Kazanç: Türkiye’de mobil uygulama geliştirme üzerine faaliyette bulunan firmalar aylık olarak 100.000 TL kazanabilir.

49- Organizasyon Şirketi Kurmak

Potansiyel:

Yeni İş Fikirleri 2023
Yeni İş Fikirleri 2023

Yeni iş fikirleri 2023 listesine organizasyon şirketlerini de ekleyebiliriz. Her ne kadar yeni bir iş fikri olmasa da aynı zamanda kazanç potansiyeline göre de sıralama yapıyoruz. Organizasyon şirketleri ise dönemsel olarak ciddi kazançlar elde edebiliyorlar.

Organizasyon şirketi açmak için yeterli sermayeniz varsa bu işi mutlaka değerlendirin. Organizasyon Şirketi Kurmak içeriğinde daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz!

 • Kazanç: Organizasyon şirketleri sağlam bir müşteri portföyü ile aylık 50.000 TL kazanç elde edebilir.

En yeni iş fikirleri listesi bu şekildeydi. Şimdi sermaye örneği ile para nasıl değerlendirilir sorusunun yanıtını verelim.

Yaratıcı İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Yaratıcı iş fikirleri bulmak; araştırma, gözlem, problem çözme yeteneği ve hayal gücü gerektiren bir süreçtir. Yeni iş fikirleri listesinde de bu özellikleri görebilirsiniz. Yaratıcı iş fikri bulmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Günlük Hayata Odaklanın: Çevrenizdeki insanların ihtiyaçlarını, sorunlarını ve isteklerini gözlemleyin. Günlük hayatta karşılaşılan zorluklar veya eksiklikler iş fikirleri için ilham kaynağı olabilir.
 2. Trendleri İzleyin: Özellikle teknolojik gelişmeleri trendler bakımından mutlaka izleyin. Bu trendlerden yola çıkarak geleceğin ihtiyaçlarını tahmin edebilirsiniz.
 3. Becerilerinize Bakın: İyi olduğunuz veya ilgi duyduğunuz alanlarda iş fikirleri geliştirebilirsiniz. Yeteneklerinizi iş fikrine dönüştürmek için becerilerinizi kullanın.
 4. Çözüm Odaklı Olun: İnsanların yaşadığı günlük sorunları çözmek için iş fikirleri geliştirebilirsiniz. Bu sorunlar ne kadar küçük olursa olsun, onları çözerek değer yaratabilirsiniz.
 5. Başka Sektörlerden İlham Alın: Farklı sektörlerdeki iş modellerini ve başarı hikayelerini inceleyerek, kendi sektörünüze uyarlayabileceğiniz fikirler elde edebilirsiniz.
 6. Hedef Kitle Analizi: Hangi yaş grupları, demografik özelliklere sahip insanlar için bir ihtiyaç veya talep olduğunu araştırın. Bu grupların ihtiyaçlarını karşılayacak ürün veya hizmetler geliştirebilirsiniz. Yeni iş fikirlerinde de hedef kitle analizini mutlaka yapmanız gerekiyor.
 7. Yenilikçi Teknolojileri Kullanın: Yeni teknolojileri takip ederek, bu teknolojileri iş fikirlerine nasıl entegre edebileceğinizi düşünün.

Yeni iş fikirleri bulmak, hemen gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle sabırlı olmanız ve durmadan AR-GE faaliyetine devam etmeniz önemlidir.

Öneri içerik: İş Kurmak İstiyorum Param Yok

1 Milyon TL Sermaye ile Ne İş Yapılır 2023?

Günümüzde kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, birçok iş için ciddi sermayeler gerekiyor. Yukarıdaki iş fikirlerinin birçoğu da sermaye gerektiren işlerdir. Bu nedenle sermaye örneği ile hangi işleri yapabileceğinizi açıklamak istiyoruz. Bu konuda en sık aldığımız sorulardan birisi şuydu: 1 Milyon TL Sermaye ile Ne İş Yapılır?

1 Milyon TL ile yapılacak işler çok fazla. Ancak paranızı mantıklı kullanmak durumundasınız. Bu sermaye ile iş fikirleri değil de, sektör bazında bazı önerilerde bulunabiliriz. Aşağıda 1 milyon TL sermaye ile yapılacak işler sıralanmıştır:

 • Gayrimenkul Yatırımı: Türkiye’de emlak piyasası son zamanlarda oldukça hareketli. Bunun nedeni alım – satım işlemlerinden kazanç elde edebilmenin mümkün olmasıdır. Yani basit bir ev alarak onu daha yüksek fiyattan satabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Yeni iş fikirleri arasında değerlendirilemese de hala ciddi kazançlar var.
 • Sağlık ve Güzellik Sektörü: Sağlık ya da güzellik sektörü, Türkiye’nin hiçbir zaman eskimeyecek sektörleri arasındadır. Özellikle sağlık sektörüne olan ihtiyaç, her geçen gün daha da artıyor. Medikal dükkanları gibi sağlık yatırımları, 1 Milyon TL ile güzel bir kazanç sağlayabilir.
 • Tarım ve Organik Ürünler: Tarım ürünlerinin birçoğu organik değil… Bu nedenle insanlar daha fazla organik tarım ürünü arayışında. Üretimi gerçekleştirmek için 1 Milyon TL’ye güzel bir tesis kurabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • Enerji: Enerji sektörünün de hiçbir zaman eskimeyeceğini söyleyelim. Özellikle elektrikli araç şarj istasyonları, yeni iş fikirleri arasında değerlendirilebilir. Elinizdeki sermayeyi bu yönde değerlendirebilirsiniz.

Öneri içerik: Sağlık Kabini Açmak

Sonuç: İş Fikirleri Bulmak İçin Hayallerinizin Peşinden Gidin!

Hayallerinizin Peşinden Gidin
Hayallerinizin Peşinden Gidin

Hangi iş fikri olursa olsun, mutlaka hayallerinizi ve isteklerinizi de dikkate alın. Başarının asıl sırrı burada yatıyor. Buradaki iş fikirlerinin bir kısmı yüksek sermaye istiyor, bir kısmı düşük bütçe istiyor. Hangisini gerçekleştiriyor olursanız olun bunu dikkate alın.

Son olarak yeni iş fikirleri ile ilgili sıkça sorulan sorulara değineceğiz…

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni iş fikirleri hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledim;

1- 2023 yılında ne iş yapılır?

2023 yılında iş fikirleri arıyorsanız listemizdeki fikirler tam size göre. Yapay zeka uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte gelecekte teknolojiye dayalı işlerin çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz.

2- Yeni iş kurmak istiyorum ne yapabilirim?

Öncelikle sermayenize göre hareket etmelisiniz. Sermayeniz yeterli ise listemizdeki kapsamlı iş fikirlerine yönelebilirsiniz. Ancak düşük bütçe ile online ticarete başlayabilir, kazandıkça işinizi daha fazla büyütebilirsiniz. Tabii ilgi alanlarınıza göre de hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

3- Küçük işletmede ne satabilirim?

Küçük işletmeler ürün çeşitliliği olarak geniş bir yelpazeye sahip değildir. Bu nedenşe niş ürün fikirlerine yönelerek az sayıda ürünü çok kez satmaya çalışın. Örneğin online butik için basit kolyeler, tekstil ürünleri ile başlanabilir. Yeni iş kurma fikirleri oldukça çeşitli!

İçeriği nasıl buldunuz?

Sizler için en çok kazandıran yeni iş fikirleri 2023 listesinde 49 farklı öneri hazırladık. Bunlar arasında uyguladığınız ya da uygulamayı düşündüğünüz, karlı iş fikirleri olarak gördüğünüz seçenekleri YORUM bölümünden belirtebilirsiniz. O halde bol kazançlar! 🙂
Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Can - 17/08/2023

  Yeni iş fikirleri arasında öfke odası fikri ilginç ve farklı görünüyor. Bu fikrin popülerleşebileceğini düşünüyor musunuz?

 • SERDAR - 11/07/2023

  Lüks otomobil lüks yat lüks otomobil lüks uçak lüks helikopter Arsa alım satım yapılır alıcılar satıcılar bana ulaşabilir

 • Hakan Aktas - 27/03/2023

  Şuanda ne sattığınızla birlikte nerede ve nasıl sattığınızda çok önemli. Bence en önemli iş modellerinden birisi avmde stand açmak. 150-200 bin TL arası tutan stand ücretiyle resmen bir dükkan sahibi oluyorsunuz. En küçük sıradan bir mağazanın maliyetinin bile 500.000-1 milyon tuttuğu düşünüldüğünde çok güzel bir yatırım modeli.

Benzer İçerikler

Market Açma Maliyeti

Market Açma Maliyeti Ne Kadar? 10 Adımda Bakkal Açmak

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2024 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak 2024 | Güncel Maliyet!

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri | 15 İlginç İş Fikri

Amazon'da Mağaza Açmak

Amazon’da Mağaza Açmak 2024 | Detaylı Rehber!

Daha Fazla Makale

En Karlı İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri 2023 | Düşük Bütçe ile Yapılacak 15 İş

Evde İmalat Fikirleri

Yenilikçi İmalat Fikirleri – 130+ Kazançlı Üretim Fikri!

Trendyol'da Mağaza Açmak

Trendyol’da Mağaza Açmak 2023 | Detaylı Rehber!

Trendyol GO Motorlu Kurye

Trendyol Go Motorlu Kurye – 2023 ZAMLI MAAŞLAR VE ŞARTLAR

Tekstil Atölyesi Açmak

Tekstil Atölyesi Açmak | 2023 Maliyeti ve Kazancı!

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar 2023 | Kazandıran 24 Firma!

Pazarda Ne Satabilirim

Pazarda Ne Satabilirim? 7 Ürün Grubu ile Pazarcılık Rehberi

Rehabilitasyon Merkezi Açmak

Rehabilitasyon Merkezi Açmak 2023 | Şartları ve Maliyeti!

X