Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2024 | UYGULAMALAR – SİTELER!

Yazar: Sinem Editör Tarih: 07.12.2023
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Günümüz dijital çağında birçok insan, kolay para kazanmanın yollarını araştırıyor. Bu noktada müzik dinleyerek para kazanmak da araştırılan konular arasında yer alıyor! Endişelenmeyin! Sizler için müzik dinle para kazan uygulamalarını derledik!

Yazının sonunda müzik dinleyerek para kazandıran uygulamaları özetledik. Şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün mü? Araştırdık… Ayrıca şarkı dinle para kazan sistemine dair ipuçlarına da ulaşabileceksiniz.

Müzik dinleyerek para kazanma siteleri oldukça fazla. Tamamı için bu içerikten bilgi alabilirsiniz. O halde müzik dinlerken para kazanmak hakkında detaylar gelsin. 🙂

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

müzik dinleyerek para kazanmak
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Birçok insan, dijital çağın yenilikleri sayılan uygulamalardan para kazanıldığını bilmiyor. Aynı zamanda eğlenerek para kazanmak çoğu kişinin aklında soru işareti bırakıyor. Bu noktada insanlar, şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün mü sorusuna yanıt arıyor.

Sorunun cevabına koca bir ”Evet” diyebiliriz! Sadece müzik dinleyerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için özel olarak hazırlanmış sitelere ve uygulamalara yönelmeniz gerekiyor. Sizlere bu konuda yardımcı olacağım. Hadi müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz uygulamaları ve siteleri inceleyelim!

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Uygulamalar

Aşağıda isimlerini vermiş olduğumuz uygulamalar ve siteler vasıtasıyla siz de internetten kazanç elde edebilirsiniz! Müzik dinleyerek para kazanmak ile ilgili uygulamalar ve siteler aşağıdaki gibidir:

 1. Research.fm
 2. Hit Predictor
 3. Playlist Push
 4. Uniquerewards
 5. Earnably
 6. Cash4Minutes,
 7. Music Xray
 8. Welocalize
 9. RadioEarn
 10. SliceThePie
 11. Current Rewards

Türkiye de müzik dinleyerek para kazanmak için bu uygulamaları ve siteleri ziyaret edebilirsiniz. Detaylarını aşağıda tek tek ele alarak anlattım. Hadi, şarkı dinle para kazan uygulamalarını ve sitelerini tanıyalım! 🙂

İlgili içerik: Para Kazandıran Uygulamalar

1- Research.fm ile Para Kazanma

Research.fm ile Para Kazanma
Research.fm ile Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak için önerebileceğimiz ilk site Research.fm oluyor! Bu bağlamda radyo dinleyerek para kazanma konusunda hizmet veren bu site, oldukça rağbet görüyor diyebiliriz.

Aynı zamanda bu site, daha çok güncel müzik piyasasını araştırmak üzerine faaliyet gösteren bir oluşum olarak biliniyor.

 • Research.fm, öncelikli olarak kullanıcılarına birbirinden farklı şarkılar sunuyor.
 • Bu sırada kullanıcıların bu şarkıları dinlemelerini, akabinde de değerlendirmelerini istiyor.
 • Bununla birlikte objektif bir şekilde yapılan her değerlendirme sonucunda kullanıcıya, bir miktar ücret ödemesi yapılıyor.

Bu noktada bilgisayarınızın olması ya da olmaması önem taşımıyor. Yalnızca Android ve IOS (iPhone) uygulama kısımlarında bulunan uygulamayı telefonunuza indirerek siteyi kullanabilirsiniz. Yani, Research.fm ile para kazanmak mümkün!

2- Müzik Dinle Para Kazan: Hit Predictor!

müzik dinleyerek para kazanmak
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Hit Predictor adındaki platformu mutlaka incelemelisiniz! Bu site, müzik yapımcılarının kendi oluşturduğu şarkılarını yükleyebileceği bir platform olarak biliniyor. Aynı zamanda dinleyicilerin de belli bir ücret karşılığında bu şarkıları dinleyip değerlendirdiği bir oluşum olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bunların yanında bu siteyi daha çok çıkardıkları şarkılarını popüler hale getirmeyi hedefleyen müzisyenler tercih ediyor. Bu bağlamda popüler bir hale gelmek isteyen şarkıcılar, şarkılarını dinleyen her bir dinleyiciye ufak bir ücret ödemesi yapıyorlar.

Hit Predictor para kazanma mantığı bu şekilde işliyor. Dolayısıyla dinlediğiniz şarkı başına bir puan alarak sahip olduğunuz puanları nakit çekme fırsatına sahip olabilirsiniz! Müzik dinleyerek para kazandıran uygulamalar için devam edelim…

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında devam edelim…

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Oyunlar

3- Playlist Push Para Kazanma

Şarkı Dinleyerek Para Kazanmak | Playlist Push
Şarkı Dinleyerek Para Kazanmak | Playlist Push

Müzik dinleyerek para kazanmak konusunda rağbet görüp hizmet veren en başarılı platformlardan birisini ele alacağız! Bu site Playlist Push olarak karşınıza çıkıyor.

Bu bağlamda piyasaya henüz yeni çıkmış sanatçılar şarkılarını geniş kitlelerce dinlenmesi adına bu siteye belirli bir miktarda ücret ödüyorlar. Bu siteye üye olan kullanıcılar da yüklenen müziklerden dinledikleri miktarda para kazanıyorlar.

 • Tüm bunların beraberinde ortalama olarak 3 ile 4 dakika arasında değişen şarkılar için kullanıcılara 0,10 $ ödeme yapılıyor.
 • Fakat zaman zaman şansınız yaver giderse tek bir şarkı başına 5 $, 10 $ hatta 12 $ ücret kazanabilme fırsatınız var!

Şunu belirtelim; bu siteden para kazanabilmek adına önemli ölçüde dikkat edilen bir şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Apple Music, Spotify, Deezer gibi müzik platformlarında en az 400 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında siz de Playlist Push’dan gelir elde edebilirsiniz! Playlist Push para kazanma seçenekleri bu şekilde.

4- Şarkı Dinleyerek Para Kazanmak: UniqueRewards!

Müzik Dinle Para Kazan
Müzik Dinle Para Kazan

Müzik dinleyerek para kazanmak için kullanılacak bir diğer site olan UniqueRewards platformundan bahsedebiliriz.

Bu platform üzerinden radyo müziklerini dinleyerek, anket doldurarak ya da video izleyerek para kazanabilirsiniz. Tüm bunların yanında bahsettiğimiz siteye kayıt olduktan hemen sonra, karşınıza dinleyebileceğiniz radyoların listesi maddeler halinde çıkacaktır.

Bu noktada hangi radyonun ne kadar ücret vereceğini tercih ettiğiniz seçimden sonra görebiliyorsunuz. Son aşamada site bakiyenizin 20 dolar olması durumunda birbirinden farklı ödeme yöntemi üzerinden paranızı çekebilirsiniz!

Farklı görevleri yerine getirerek para ödemeye hazır olan birçok site var! Yorum Yaparak Para Kazanmak için ayrıntıları okuyun…

5- Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri: Earnably

Müzik Yorumlayarak Para Kazanma
Müzik Yorumlayarak Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak konusuna devam edelim!

Şarkı dinleyerek para kazanma olanağı sunan bir diğer platform da Earnably diyebiliriz! Bu siteye üye olduğunuz zaman karşınıza birbirinden farklı radyo kanalları çıkacaktır.

Bu bağlamda karşınıza çıkan radyoları dinleyerek gün sonunda güzel bir gelir elde etmek sizin elinizde! Bu siteden ödeme alabilmek istiyorsanız site hesabınızda en az 5 dolar bakiyeniz olması gerektiğini belirtelim.

Aynı zamanda bir radyo yayınını ortalama olarak 5 dakika dinlediğiniz zaman size 30 puan veriliyor. Eğer 5 dolara ulaşabilmek istiyorsanız 500 puan elde etmeniz gerekiyor. Müzik dinleyerek para kazanma siteleri ile devam edelim!

6- Cash4Minutes

Müzik Dinlerken Para Kazanmak
Müzik Dinlerken Para Kazanmak

Radyo dinleyerek para kazanma konusunda hizmet vererek popüler bir konuma gelen Cash4Minutes, kullanıcıların gelir elde etmesine olanak tanıyor! Müzik dinle para kazan demek için çok kullanışlı bir radyo!

Aynı zamanda bu uygulamanın amacı internet radyolarının dinleyici sayılarını artırmak diyebiliriz. Bu bağlamda dijital radyo kanalları, radyolarının dinleyici kitlesini artırmak amacıyla Cash4Minutes’ten destek alıyor! Müzik dinleyerek para kazanmak için bu bilgiler de önemlidir.

Siteye üye olduktan hemen sonra listeler halinde belirlenen radyolar dinleyicilere sunulur. Bu noktada hangi radyonun bir dinleyici başına ne kadar ücret ödediğini de görebilirsiniz. Yani en yüksek ücreti veren radyoyu seçerek siz de dinleyerek para kazanabilirsiniz!

Kolayca para kazanmak için son zamanlarda Mail Okuyarak Para Kazanmaçok popüler. Yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

7- Music Xray ile Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Sitesi
Müzik Dinleyerek Para Kazanma Sitesi

Music Xray’den bahsedeceğim. Tam olarak 2009 yılında faaliyete geçen bu site, o zamandan bu zamana kadar milyonlarca kişiye hizmet vererek kazanç elde etmelerine vesile olmuştur. Müzik dinleyerek para kazanmak için gayet güvenilir bir sistemden bahsediyoruz.

Aklınızda soru işareti bırakmamak adına sitenin çalışma mantığını size şu şekilde anlatabiliriz; siteye kayıt olduktan sonra ekranda binlerce şarkı ve liste çıkacak.

Bu noktada İstediğiniz şarkıyı seçtikten sonra öncelikli olarak dinlemelisiniz. Sonrasında ise şarkıya uygun olarak değerlendirmenizi gösteren bir yorum atmalısınız.

 • Bu aşamada yorum yaptığınız her bir şarkı başına ortalama olarak 0,10 $ ücret alacaksınız!
 • Ödemenizi almak adına hesabınızda en az 20 dolar bulunmasının zorunlu olduğunu belirtelim.
 • Yani en az 200 şarkı dinlemeniz sonucunda siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Müzik dinleyerek para kazanma için devam edelim!

Detaylı bilgi için Music Xray ile Para Kazanma yazısına göz atabilirsiniz.

8- Şarkı Dinle Para Kazan: Welocalize!

Müzik Dinle Para Kazan
Müzik Dinle Para Kazan

Welocalize platformu, kullanıcıların müzik dinleyerek para kazanmak konusunda en önemli yardımcısı olarak faaliyet gösteriyor denilebilir!

 • Bu sitede karşınıza çıkan şarkıları dinledikten sonra para kazanabilmek istiyorsanız dinlediğiniz parçayı değerlendirmeniz gerekiyor.
 • Olumlu ya da olumsuz yorumları objektif bir şekilde yansıtmanızı hedefleyen bu platform, aslında yapılan derecelendirmelere göre ücret ödüyor.

Üstelik sadece bununla da sınırlı değil! Bu site üzerinden aynı zamanda dinlediğiniz şarkılar için dil çevirileri yaparak da gelir elde edebilirsiniz! Yabancı diliniz iyi bir seviyedeyse özellikle bu seçeneği değerlendirmeniz sizin adınıza daha kazançlı olacaktır. Bilhassa yapılan her bir çeviri başına ortalama olarak 4 dolar gibi bir ücret ödeniyor!

Benzer yazı: Reklam İzleyerek Para Kazanmak

9- Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Uygulamalar: RadioEarn

Şarkı Dinleyerek Para Kazanmak
Şarkı Dinleyerek Para Kazanmak

RadioEarn, yukarıda bahsetmiş olduğumuz sitelere istinaden daha farklı bir yol izliyor. Tabii ki bu platform da müzik dinleyerek para kazanmak adına oluşturulmuş bir site. Yani bu sitede de müzik dinlerken para kazanmak mümkün!

Üstelik sıradan bir dinleyici olarak RadioEarn üzerinden müzik dinleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Bu noktada site üyeliği oluşturduktan hemen sonra sizlere sunulmuş olan radyoları en az 15 dakika olacak şekilde dinleyerek para kazandıran bir sistemi mevcut.

Aynı zamanda mobil uygulamaya da sahip olan bu benzersiz platform, oldukça kolay bir ara yüze sahip!

Ödev Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü? İnceleyin!

10- SliceThePie

SliceThePie
SliceThePie

Müzik dinleyerek para kazanmak için devam edelim mi? O halde SliceThePie gelsin! 🙂

Müzik yorumlayarak para kazanmak için en ideal seçeneklerden bir diğeri SliceThePie’dir. Online müzik inceleme uygulamaları içerisinde oldukça yaygındır.

 • Bu uygulamada tek yapmanız gereken şarkıyı dinlemek ve inceleme için yorum yapmak.
 • İnceleme başına ortalama olarak 0,10 Dolar kazanıyorsunuz.
 • Ödemeler şu an için PayPal aracılığıyla yapılsa da ileride yaygınlaşması düşünülmektedir.

11- Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler: Current Rewards

Current Rewards, iOS platformuna özel bir uygulama. Seçtiğiniz radyo istasyonuna göre şarkı dinliyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Elbette ne kadar çok dinlerseniz o kadar çok kazanacaksınız.

Sadece müzik dinleyerek para kazanmak değil aynı zamanda oyun oynayarak ve anket doldurarak da para kazanabilirsiniz.

 • 600 $’a kadar kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Amazon gibi platformlar için hediye kartı alarak ödemelerinizi alabiliyorsunuz.
 • Aynı zamanda PayPal aracılığıyla da ödeme talep edebilirsiniz. Ancak PayPal ülkemizde maalesef kullanılamıyor.

Müzik Dinle Para Kazan Sisteminin Detayları

Müzik Dinle Para Kazan
Müzik Dinle Para Kazan

Müzik dinleyerek para kazanmak için sistemin detaylarına hâkim olmanız gerekiyor. O halde bu sistemin detaylarını sizlere anlatalım! 🙂

Müzik dinle para kazan sistemi, internet üzerinden müzik dinleyerek ve bazı görevleri tamamlayarak para kazanma imkanı sunan bir yöntemdir. Bu sistemde, çeşitli müzik platformları veya uygulamalar aracılığıyla kullanıcılara müzik dinleme görevleri verilir.

Kullanıcılar, belirli şarkıları veya çalma listelerini dinleyerek puan veya para kazanabilirler. Sistem, genellikle reklam gelirlerinden elde edilen geliri kullanıcılara dağıtır.

Bu model, müzik severler için eğlenceli ve kolay bir yol olarak öne çıkar. Kullanıcılar, favori şarkılarını dinleyerek para kazanmanın keyfini çıkarırken, müzik platformları da daha fazla dinleyici ve kullanıcı çekerek gelirlerini artırma hedefine ulaşır.

Bu tür sistemler genellikle bir kullanıcı hesabı oluşturmayı ve belirli bir puan veya para birimi biriktirmeyi gerektirir. Ardından, biriken puanlar ödüllere veya nakit paraya çevrilebilir.

Öneri içerik: Papara Para Kazanma

Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanma fırsatı, henüz yerel siteler veya uygulamalar aracılığıyla sunulmamaktadır. Ancak, yurt dışında pek çok uygulama ve platform bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, kullanıcılara çeşitli görevlerle beraber müzik dinleme imkanı sunarak gelir elde etmelerini sağlar.

Yurt dışındaki müzik dinle para kazan uygulamaları genellikle kullanıcıların belirli müzikleri dinlemesini, çalma listelerini oluşturmasını veya müzikle ilgili anketlere katılmasını içerir. Kullanıcılar, bu görevleri tamamladıkça puan veya özel para birimleri kazanır ve biriken puanları ödüllere veya nakit paraya çevirebilirler.

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak isteğinde olanlar için en iyi seçenekler, yurt dışındaki popüler müzik dinleme uygulamalarına katılmaktır. Bu sayede hem müzik keyfini çıkarabilir hem de ek gelir elde edebilirler.

Ancak, kullanıcıların bu tür uygulamalarda üye olmadan önce güvenilirliğini ve ödeme politikalarını araştırmaları önemlidir.

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?
Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Müzik dinleyerek para kazanmaya dair bilgileri sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Müzik dinleyerek nasıl para kazanılır? Merak ediyor olabilirsiniz. Bu başlıkta, yukarıdaki uygulamalarda neler yapabileceğinizi ve nasıl daha fazla para kazanabileceğinizi açıklayacağım. Müzik dinle para kazan uygulamalarında temel olarak aşağıdaki işlemlerle kazanç sağlanmaktadır;

 • Müzik Videoları İzlemek: Birçok web sitesi ve uygulama, müzik videoları izleterek para kazanmanızı sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken “görev” olarak tanımlanan müzik videolarını izlemek. Başka hiçbir şey yapmadan sadece bununla kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Şarkı Yorumlamak: Medya şirketleri, daha çok bu uygulamalar üzerinden şarkı yorumlatarak hit parça bulmaya yoğunlaşmaktadır. Sizlerden sadece şarkıyı dinlemeniz ve yorumlamanız istenecektir. Bu şekilde para kazanabilirsiniz.
 • Müzik İncelemesi: Birçok uygulama para karşılığında seçtikleri müziği incelemenizi isteyebilir. Harika bir kazanç kaynağı değil mi?

Öneri içerik: Adım Atarak Para Kazanmak

Son olarak müzik dinleyerek para kazanmakla ilgili soruları yanıtlayacağız.

Sık Sorulan Sorular

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledim;

1- Spotifydan para kazanılıyor mu?

Spotify’da müzik dinle para kazan sistemi bulunmamaktadır. Ancak yayıncı olursanız, akış başına dolar bazında ücret kazanabiliyorsunuz.

2- Spotify 1000 dinlenme ne kadar?

Spotify’da yayıncı olmaya karar verdiyseniz 1.000 dinlenme başına ortalama olarak 5 dolar kazanabileceğinizi söylemek istiyorum. Ne kadar çok hit parça çıkarırsanız kazancınız o kadar artacaktır. Aynı şeyi podcast’ler için de söyleyebiliriz.

3- HitPredictor nedir?

HitPredictor; müzik dinleyerek başta olmak üzere oyun oynayarak ve anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir uygulamadır.

Öneri içerik: SMMA Nedir? Para Kazanmak Mümkün Mü?

Müzik dinleyerek para kazanmak için sizlere siteler ve uygulamalar tanıttım! Şarkı dinleyerek para kazanmak hakkında soru ve görüşleriniz için YORUM bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Görev Yaparak Para Kazanma

Görev Yaparak Para Kazanmak 2023 | 7 Uygulama ile Kazanın!

Upwork Para Kazanma 2023 - Evden Çalışarak Para Kazanmak

Upwork Para Kazanma 2023 – Evden Çalışarak Para Kazanmak

Sermayesiz Para Kazanma

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri! – 20 EN KAZANÇLI YOL!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Daha Fazla Makale

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

Öğrenci Para Kazanma Yolları

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2023 – 30 EN KAZANÇLI Yöntem

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

MaxiPuan Geçen Yerler

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Mağazalar ve Siteler!

X