Yenilikçi İmalat Fikirleri – 130+ Kazançlı Üretim Fikri!

Yazar: Engin Editör Tarih: 08.12.2023
Evde İmalat Fikirleri

Evden para kazanmak ister misiniz? O halde üretim yapın! Sizler için yenilikçi imalat fikirleri listesi hazırladık! Burada fabrikalara ne üretebilirim diyen kişilerden basit imalat işlerine kadar birçok fikir bulunuyor…

Evde üretim fikirleriyle siz de kazançlı çıkabilirsiniz. Birçoğunun küçük üretim işleri ile yakından alakalı olduğunu göreceksiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra evde ne üretebilirim diye düşünmenize gerek kalmayacak. Evde üretim yapmak istiyorum demeniz yeterli…

İster ev hanımı, ister öğrenci olun! Evde ne üretebilirim diyorsanız fikir ihtiyacınızı Paratik olarak biz karşılıyoruz! Evde üretim yapmak nasıl mümkün? İşte yanıtı…

İmalat Fikirleri 2023: Evde Ne Üretebilirim?

İmalat Fikirleri 2023
İmalat Fikirleri 2023

Pandemi sonrasında üretim ve küçük imalat fikirleri sıkça araştırılan konular oldu. Birçok kişi bir ürünü alıp satmak yerine, o ürünü baştan imal etmenin çok daha karlı olduğunu fark etti.

Ayrıca insanlar fabrikasyon ürünlerin sıradanlığı yerine özgün fikirlerle yapılmış el üretimlerini satın almaya daha çok önem vermiştir.

Siz de kolay üretim fikirleri ile kazanç sağlamak istiyorsanız, imalata başlamadan önce bilmeniz gereken bir takım detaylar vardır. Sermayesiz ve düşük sermayeli imalat fikirleri için dikkat etmeniz gereken öncelikle şunlardır:

 1. İmal edeceğiniz ürünün gerektirdiği sermaye durumunu analiz edin,
 2. Üreteceğiniz ürünün rekabet durumunu araştırın,
 3. Üreteceğiniz ürünün kar marjı,
 4. Yapılan üretimi yapabilecek kabiliyetiniz,
 5. Ürünleri satabileceğiniz yurtiçindeki ve yurtdışındaki potansiyel,
 6. Üretim için gereken destek personeli,

Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz üretim fikirleri sizin karlı bir şekilde bu işten kazanç sağlamanıza olanak sunacaktır. Ayrıca daha çok para kazanmak için de yine bu maddelere dikkat etmelisiniz çünkü satacağınız ürünün ne kadar sermaye gerektirdiği, sizin becerileriniz ve rakipleriniz işin en önemli detaylarıdır. İmalat fikirleri çok çeşitli ve size uygun bir fikri bulabilirsiniz…

Öneri içerik: Al Sat Yaparak Para Kazanma

1- Kişiselleştirilmiş Hediyelik Eşyalar

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

Ne imal ederek çok para kazanırım diyorsanız listemin başında olmayı hak edecek ürünlerden birisi de kişiye özel hediyelik eşyaları tasarlamaktadır. Yüzde 100’ü geçen kar marjından söz etmek mümkün. Bu ürünleri açtığınız sosyal medyada ve alışveriş sitelerinde satarak müşterilerinize ulaşmanız mümkün. Yalnızca yaratıcı ve özgün tasarımlar yapmanız yeterli olacaktır.

Müşteri porftöyünüz ise hediye almakta kararsız kalan, zorlanan kişiler olacaktır. Tasarlayacağınız bardak, puzzle, albüm ve biblo gibi sayısız üründen imal edeceklerinizi kolayca satabilirsiniz. Yenilikçi imalat fikirleri arasında oldukça büyük öneme sahip.

2- Bijuteri Yapın | Evde Ne Üretebilirim?

Evde İmalat Fikirleri 2023
Evde İmalat Fikirleri 2023

Başta kadınlar olmak üzere erkeklerin de günümüzde aksesuar olarak yaygın şekilde kullandığı kolye, bileklik, küpe veya diğer takıların üretimi ile para kazanmak isterseniz sizi yoğun bir çalışma bekliyor! Evde ne üretebilirim? Diyenlere iyi bir seçenek olacak. 🙂

Çünkü satışların her daim olduğu, geniş bir pazar alanına sahip olan bijuterileri evde imal ederek birçok yere satabilirsiniz. Evde bijuteri yaparak ayda yaklaşık 20.000 TL kazanç sağlamak mümkün.

Evde Para Kazandıran İşleriçin farklı alternatifleri de değerlendirin!

3- Peruk ve Doğal Saç Üretimi

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

İmalat fikirleri arıyorsanız farklı bir önerimiz daha var: Peruk ve doğal saç üretimi!

Güzellik sektörünün vazgeçilmezleri arasında olan peruklar ve takma saçlar için doğal olanlarında parça başına on binlerce lira kazanmak mümkün! Evet, doğru duydunuz. On binlerce lira değerindeki doğal saçları Türkiye ve dünyanın birçok ülkesindeki alıcılara kolayca satabilirsiniz.

Ülkemiz dahil başta İsrail, İngiltere ve Amerika’da çok geniş bir sektör olan doğal takma saçlara 300 Dolar’dan 1000 Dolar’a varan ücretler ödenmektedir. Bunun için saç satan kişileri bilhassa kadınları bulmanız gerekmektedir.

Ardından hijyenik şekilde paketlemesi yapıldıktan sonra internet üzerinden veya aracı mağazalara yüksek karlarla satabilirsiniz. Rekabetin henüz yüksek olmadığı bu sektörde ürün imal etmek için fırsatlar halen daha çok cazip…

4- Evde Oyuncak Üretin

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Eğer çocukların neyi seveceğinden anlarım diyorsanız evde oyuncak üretmek de yüksek karlı iş fikirleri arasındadır. Bu sektörde günceli takip etmek, çocukların pedagojik eğitimlerine destek olacak, zararsız materyallerden yapılma ürünleri kullanmak oldukça önemlidir.

Tabi söz konusu çocuklar olunca da hiçbir ebeveyn ödeyeceği ücretleri de sorun etmemektedir. Kar marjı yüzde 75 ‘den yüzde 125’e kadar uzanan bu sektörde hal böyle olunca da yüksek kazançlar sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken çocuklarından dilinden anlamak! 🙂

İmalat fikirleri için detaylara devam edelim…

5- Mum Üretimi

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Bir zamanların olmazsa olmazı günümüzün de en önemli dekor malzemelerinden olan mum üretmek oldukça karlı imalat fikirleri arasındadır. Hemen hemen herkesin üretebileceği ürünlerden olan bu sektörde oldukça yenilikçi fikirler de yer almaktadır.

Ebat, sayı, harf gibi seçeneklerin yanı sıra resim baskılı, kokulu ve kişiselleştirilmiş mumlar üretmek sizin oldukça iyi paralar kazanmanızı sağlayabilir. Ham maddeleri ucuza temin ederseniz özel mumlarda kar marjı yüzde 200 civarlarında olmaktadır.

6- Bez Poşet

Evde Üretim Yapmak
Evde Üretim Yapmak

Son yıllarda artık birçok kişi çevrecilik konusunda bilinç sahibi oldu. Büyük markalar plastik alışveriş poşetleri yerine geri dönüştürülebilir çantaları müşterilerine sunmaktadır.

Dikişle veya baskı makinesiyle yapacağınız özel tasarım bez çantalarda kar marjı yüzde 80 civarlarında olmaktadır. Satışı her daim sürecek olan bu ürünlerde rakiplerinizi geçmenin tek yolu müşterilerin ilgisini çekecek tasarımları yapmaktan geçiyor… Sen de trendleri yakalarım diyorsan bu iş kazançlı imalat fikirleri arasında yer alıyor.

Öneri içerik: Senetle Borç Para Veren Yerler

7- Müzik Aleti Üretin

Ne Üretebilirim
Ne Üretebilirim

Eğer ki ağacı işlemede ustayım diyorsan ya da usta olan birilerini tanıyorsanız listedeki en yüksek kazançlı imalat fikirleri arasında olan müzik aleti üretmek sizin için eşsiz bir fırsat. Kar marjı yüzde 500 gibi çok yüksek rakamlarda olan bu sektörün olmazsa olmazı sanattan daha doğrusu müzikten anlıyor olmak!

Müzik aletleri (gitar, saz, ud, kanun vs,) günümüzde 1000 TL’den başlayarak on binlerce liraya varan fiyatlarda satılmaktadır. Sizin de ham madde üzerinde büyük bir emeğiniz olacağı için kar marjı da bu sebeple yüksek olan imalat fikirlerindendir.

8- Bitkisel Ürünler İmal Edin

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Yeterli hijyen koşullarını sağladığınız ölçüde Tarım ve Hayvancılık Hizmetlerinden başvurarak alacağınız sertifikayla her türlü bitkisel karışımı satmak hakkına sahip olabilirsiniz. Alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel macunlar, bitki çayları ve takviyelerle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Fabrikalara ne üretebilirim diye düşünüyorsanız en iyi seçeneklerden birisidir. Bitkisel ürünler imal eden fabrikalarla anlaşabilirsiniz.

Ham maddesi doğada olan bu ürünlerin karışımı için önemli bir ustalık ve deneyim gerekmektedir. Ancak kar marjı yüzde 150 civarında olan bu ürünleri imal ederken son derece titiz çalışmalısınız.

İmalat fikirleri 2023 listesinde cep telefonu kılıflarını mutlaka değerlendirin…

9- Cep Telefonu Kılıfı Tasarlayın

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

Ne imalatı yapabilirim diye soruyorsanız harika bir önerim var. Cep telefonu kılıfı…

Günümüzde cep telefonsuz insan bir eli parmağı kadar kaldı. Hal böyle olunca da herkes telefonuna uygun koruyucu kılıflar almaktadır. Kimileri bir tanesiyle belirli süre geçirirken kimileri de kıyafetine, çantasına uygun çeşit çeşit cep telefonu kılıfları almaktadır. Siz de özel tasarım cep telefonu kılıfları yaparak yüzde 100 kar marjıyla satış yapabiliriz.

10- Yapay Çiçek Üretimi | İmalat Fikirleri

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

Evleri, işyerlerini ve okulları süsleyen yapay çiçekleri hemen hemen her yerde görmek mümkün. Doğal çiçeklerin bakım zorluğu ve masrafına karşı dekor amaçlı her yerde yapay çiçekler kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Siz de yapay çiçek imal ederek bu ürünleri tüm dijital satış platformlarında hem yurtiçi hem de yurtdışına sunabilirsiniz.

Yapay çiçekler, evde üretim yapmak için çok uygundur. Üretim yaparak para kazanmak istiyorsanız bence değerlendirin.

Kar marjı bu ürünlerde yüzde 100 ile yüzde 150 arasında yer almakta olup, malzemelerin bozulma riski olmadığı olmadığı için son derece mantıklı bir yatırım fikridir.

İmalat fikirlerine devam…

11- Nişan, Kına ve Düğün Ürünleri

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

Ülkemizde imalat fikirleri listesi hazırlanacaksa olmazsa olmazlardan birisi de nişan, kına veya düğün ürünleridir. Farklı kültürlerden oluşan ülkemizde her çeşit gelenek ve görenek de yer almaktadır. Evlilik sürecindeki merasimlerde de her aşamada farklı ürünlere (şeker, çikolata, davetiye, kına ve şekerleme paketleri vb.) ihtiyaç vardır.

Ve ne kadar çok rakip olursa olsun herkesin üreteceği yeni bir model vardır ve değiştirebileceği detaylar vardır. Siz de bu evlilik ürünlerini imalat fikirleriniz arasında tutarak kar marjı yüzde 150’lere varan bu sektörde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında siparişlerinizin yetişemeyeceğiniz boyuta ulaşacağından emin olabilirsiniz.

12- Küçük İmalat Fikirleri Arayanlar İçin: Magnet İmal Edin

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

İster yurtiçinde isterse de yurtdışında olsun seyahat eden birçok kişinin ortak noktası magnet toplamak olmuştur. Her şehrin, her kültürün, her takımın hatta her kişinin özel olarak yapılacak magneti bulunmakta ve buzdolaplarında estetik bir görünüme katkı sağlamaktadır. Kar marjı yüzde 75 civarlarında olan bu ürünler küçük imalat fikirleri arayanlar için iyi bir fırsattır.

İmalat fikirleri için devam edelim!

13- Tişört Tasarlayın

Günümüzde büyük markaların benzer tişörtlerini herkesin üzerinde görürüz. Bu durumda da birçoğumuz alışveriş yaparken özgün bir şeyler ararız.

İşte tam bu noktada Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak mümkün. Öyle ki kısa süre sonra kendi markanızı yaratmak ve butiğinizi açmak da mümkün!

Tekstil sektöründe kar marjı yüzde 75 ile yüzde 100 arasında olup, adet sayısı ve ücretlerin de yüksek olması göz önünde bulundurulur ise kolayca yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bunun için her zevke göre tişörtler üretmek sizin hayal gücünüze bağlı!

Bu bazen bir müzik grubu bazen bir film karakteri bazen de fanatiği olunan bir takım olabilir… Tek yapmanız gereken kolları sıvayıp tasarımlarınızı kağıda dökmek!

İmalat fikirleri arayışınız devam ediyor mu? O halde seramik ürünler gelsin…

14- Yenilikçi Üretim Fikirleri: Seramik Ürünler

Iş Fikirleri
Iş Fikirleri 2023

Seramik ürünler imal etmek yenilikçi üretim fikirleri arasında sayılabilir. Çünkü seramik malzemeden üretilecek eşya sayısı nerede sonsuz seçenek barındırır.

Seramikten yapacağınız heykeller, vazolar ve sanatsal değer içeren objeleri yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Kar marjı yüzde 200 kadar yüksek olabilecek bu imalat fikrinde kalite bir sosyal medya satış hesabıyla siz de seçkin bir müşteri kitlesi yakalayabilirsiniz…

15- Bardak Altlığı

Evde Üretim Yapmak
Evde Üretim Yapmak

Ev ve işyerlerinde göze çarpan eşyalar arasında mutlaka bardak altlıkları vardır. İçecek sehpaları ve masalarda hem dekoratif hem de işlevsel bir şekilde duran bardak altlıklarını tasarlamak size önemli ek gelir sağlayacak imalat fikirlerindendir.

Küçük sermayeli imalatlara örnek olan bu işe hemen başlayabilirsiniz…

Kar marjı yüzde 75 ve yüzde 100 seviyelerinde olan bu fikirde ne kadar çok seçenek üretirseniz, müşteri kitleniz de o ölçüde artacaktır.

16- Tasma Üretimi

İmalat Fikirleri
İmalat Fikirleri

Ne imal edebilirim? Diye soranlara başka bir önerim daha var!

Artık yaşam alanlarımızda bizlere eşlik eden patili dostlarımız için de bir şeyler üretmek yeni imalat fikirleri arasında sayılabilir. Kedi ve köpek tasmaları tasarlamak çok yaygın bir imalat fikri olmadığı için bu alanda kaliteli ve özgün üretimler yapmak sizin için karlı iş fikirleri arasındadır.

Kar marjı yüzde 150 seviyelerinde olan bu sektörde kedi-köpek tasmaları tasarlamanın yanı sıra zamanla işinizi de büyütebilirsiniz.

Cebinizden hiç para çıkmadan kazanç sağlamanın yolları var… Sermayesiz Para Kazanma yazısı tam size göre!

17- Resim Çerçevesi Tasarlayın

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Söz konusu sevdiklerimizse alacağımız hediyeler arasında en değerlisi anılarımızdan bir parçadır. İşte vereceğim bu fikirde sizin müşteri kitleniz de bu fikre değer kişiler olacaktır. Klasik ancak hiçbir zaman eskimeyecek olan resim çerçevesi tasarlama fikrinde imalat için binlerce seçeneğiniz bulunmaktadır.

Her türlü materyalden, her renkten, her modelde ve ebatta özgün çerçeveler üretmek yalnızca sizin hayal gücünüze ilişkindir. Bu imalatlarda kar marjınız yüzde 200‘lere varan oranlarda olabilir. Çünkü en büyük kar oranını emeğiniz sayesinde kazanacaksınız. Ayrıca son yıllarda kişiselleştirilmiş hediyeliklerin fiyatlarının da epey yüksek olduğunu düşünürsek son derece kazançlı iş fikirleri arasındadır.

18- Gıda İmalat Fikirleri: Bal, Arı Sütü ve Propolis Üreticiliği

Üretim Fikirleri
Üretim Fikirleri

Gıda imalat fikirleri arıyorsanız kar marjı yüzde 100 seviyelerinde olan üretimi zahmetli ancak üretim değeri yüksek olan arıcılık sizler için iyi bir şans olabilirsiniz.

Arıcılık işine başlamanız için çok yüksek bir sermaye ihtiyacınız yoktur ancak uygun bir tarım arazisi veya dağlık bölgede uygun bir üretim sahası bulmak rahat üretim yapmanızı sağlayacak ilk faktörlerden birisidir. Bu ürünleri de dilerseniz internet üzerinden isterseniz de sıcak referans yoluyla çevrenize satarak imalata yolunda büyüyebilirsiniz.

19- Mantı

Evde Gıda İmalatı
Evde Gıda İmalatı

Evde kolay imalat yapmak isteyen ev hanımları için her yöremizde satışı olan ve kar marjı yüzde 150 civarlarında yer alan mantı yapımı önemli bir fırsattır. Bunun için büyük bir imalathane hatta büyük bir mutfağa bile gerek yoktur. Tek yapmanız gereken şey düzenli ve seri üretim yapabileceğiniz bir çalışma alanının olması.

Bu ürünleri mandıralar, marketler ve sıcak referans yoluyla çevrenize satabilirsiniz. Bu yöntemle ayda iki asgari ücretin üstünde gelir sağlayan ev hanımları bulunmaktadır. Hijyene dikkat ediyorsanız, lezzet konusunda iddialıysanız tek yapmanız gereken bir an önce kolları sıvamak! 🙂

İmalat fikirleri arasında yemek yapmayı da değerlendirebilirsiniz. İnceleyelim…

20- Sarma | Evde Kolay İmalat

Evde Üretim
Evde Üretim

Eğer evde kolay imalat önerileri arıyorsanız her yörede sevilen sarma yaparak satmak sizler için iyi bir seçenek olabilir. Meze dükkanları, restoranlar ve şarküterilerde satılan yaprak sarmalar ev hanımlarından kilo karşılığı ücretlendirilerek alınmaktadır. Yüzde 125 kar marjı olan bu öneride satış yapmak için tek gerekli şey hijyenik olmanız ve el lezzetiniz 🙂

Kolay imalat önerileri arasında gıda ürünlerini yapıp satmak hem düşük maliyet hem de risksiz olduğu için her zaman iyi bir seçenektir. Siz de eğer mutfakta başarılıyım diyorsanız sarma imal etmek ve dükkanlara satmak için çalışmalarınıza bir önce başlayın!

Benzer içerik: Ne Üretebilirim?

21- Meze Yapın | Evde Ne Üretebilirim 2023

Evde İmalat Fikirleri
Evde İmalat Fikirleri

Küçük üretim işleri ile devam ediyoruz…

Sofraların, büyük buluşmaların yemek davetlerinde olmazsa olmazlardan birisi de meze çeşitleridir. Meze satan yerlerin çoğu mezeleri dışarıdan almaktadır.

Yani meze imal ederek restoran, mandıra vb. satış mağazaları, süpermarketlere satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Evde kolay imalat fikirleri arasında olan bu seçenekte asgari seviyede bile yüzde 100 kar marjı elde etmek mümkün.

22- Evde Kolay İmalat Fikirleri İsteyenlere: Börek Açın!

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Hem ev konforunda çalışmak hem de yüksek kazançlar elde etmek mi istiyorsunuz? Evde kolay imalat fikirleri isteyenler için börek açıp satmak son derece karlı iş fikirleri arasındadır. Kar marjı gıda sektöründe yüzde 150’lere kadar varmaktadır. Tek yapmanız gereken satış yapacağınız yerlere hijyen ve lezzet konusunda güven vermek.

Birçok kadın bu şekilde çalışarak bir aylık kazancı asgari ücretten bile yüksek olmaktadır. Bu işi büyütüp kendi imalathanesini açan girişimciler bile mevcut! Eğer lezzet konusunda kendinize güveniyorsanız tek yapmanız gereken kolları sıvamak!

23- Kitap Ayracı Tasarlayın

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Kitap ayraçları çabuk yıprayan ve çabuk kaybolan eşyalardır. Kitap okurları için kitap ayraçları sadece basit bir kullanım aracı da değil koleksiyonu yapılacak kadar da çok alınmaktadır. İşte sizin müşteri kitleniz de tam buradan oluşmaktadır. Kişiselleştirilmiş kitap ayraçlarını tasarlamak kolay imal edilen fikirler arasındadır.

Her çeşit materyalden elde edilerek tasarlanabilecek kitap ayraçlarında kar marjı yüzde 150 seviyelerine kadar ulaşmaktadır. Ünlü yazarların, sevilen müzik gruplarının veya kişiselleştirilmiş ürünlerden başlamak sizin için iyi bir başlangıç olabilir.

24- Gübre İmal Edin

Ne Üretebilirim
Ne Üretebilirim

Son yılların en inovatif fikirleri arasında olan gübre imal etmek yüksek kazançlı iş fikirleri arasındadır. Büyük imalat fikirleri arasında sayılabilecek bu fikirde yüzde 250 kar marjına sahip olup büyüme potansiyeli de son derece yüksektir.

Çiftçiler ve tarım sektöründe önemli bir arza sahip olan gübre imal etme fikrinde sizin de ihtiyacınız olan geniş bir tarım alanı veya depoda gübreleri stoklamak. Zaman içerisinde çiftçi çevrenizi genişleterek işinizin de ölçeğini büyütebilirsiniz. Özellikle tarım kentinde oturuyorsanız fabrikalara ne üretebilirim diye düşünmenize gerek yok.

Popüler içerik: Pasif Gelir Kaynakları

25- Turistik Eşyalar

Ülkemizin her bölgesi turizm açısından eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Batıdan doğuya kuzeyden güneye kadar da ülkemizin her şehrinde hatta her ilçesinde kasabasında gerek tarihi gerekse de tatil amaçlı bir bölge yer almaktadır. Bu durumda da turistler için satış yapılacak çok geniş bir alan doğuruyor.

İmalat fikirleri arasında turistik eşyalar üretmek kar marjı yüzde 50’den yüzde 150’ye kadar uzanan geniş bir makasta yer almaktadır. Bu ürünler arasında kültürel ve yöresel eşyalar başlıca olup her türden hediyelik eşya da olabilmektedir.

26- Çanta ve Cüzdan

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Her yaştan her kesimden bir müşteri kitlesi arıyorsanız çanta ve cüzdan imal etmek son derece kazançlı iş fikirleri arasındadır. Günümüzde yalnızca kadınlar değil erkekler de çeşit çeşit çanta ve cüzdan taşımaktadır. Bazen şık bir yere giderken bazen işe giderken bazen de bir yürüyüşe çıkarken taşıyacağınız çanta ve cüzdanı değiştirmek çoğu kişinin dikkat ettiği detaylar arasındadır.

Deri malzemelerden çanta ve cüzdan imal etmek, kar marjı yüzde 250’lere varan çok yüksek kazançlar sağlamaktadır.

27- Küllük Tasarlayın

Tütün ve tütün mamulleri elbette sağlığa zararlı ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin hem ülkemizde hem de dünyada geniş bir kullanıcı sayısı vardır. Tabi bu ürünlerin de tamamlayıcısı olan küllükler de vazgeçilmez bir eşya haline gelmektedir. Tütün ürünlerini kullanmasa bile çoğu kişinin evinde en azından misafirlerine ikram etmek için yer alan bir küllük vardır.

Cam, seramik, metal veya plastik malzemeye göre ortalama kar marjı yüzde 75 ile yüzde 125 arasında değişmektedir. Bu ürünleri de en kolay sosyal medya ve alışveriş sitelerinde satışa sunabilirsiniz.

Küllük tasarımı en iyi imalat fikirleri arasında gösterilebilir. Özellikle talebin azalmaması, en büyük avantajınız olacaktır.

28- Papyon & Kravat – Tekstil Ürünleri

Evde Üretim Yaparak Para Kazanmak
Evde Üretim Yaparak Para Kazanmak

Erkeklerin özel merasimlerde, iş toplantılarında veya şık bir yerde aksesuar olarak kullanacağı şeylerin başında papyon ve kravat gelmektedir. Küçük imalat makineleriyle yapılacak işler arasında olan terzilik faaliyetleri kar marjı yüzde 100’lerden 200’lere kadar çıkabilir. Önemli olan tasarımlarınızın şıklığı ve kumaş malzemesinin kalitesi.

Siz de eğer evde başlayarak bir dikiş atölyesine dönüşen hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız özel tasarım papyon ve kravatları üretebilirsiniz. Bunun için moda sayfalarını takip etmek ve satış kitlenizi oluşturmak önemli detaylar arasındadır.

29- Tesbih Tasarlayın

Evde İmalat Fikirleri
Evde İmalat Fikirleri

Evde üretim yaparak para kazanmak için en iyi seçeneklerden birisi de tesbih üretimidir. Hatta işi ilerletip evde seri üretim bile yapabilirsiniz. Üretim fikirleri için tesbih üretme fikrine kulak asın!

Erkeklerin kullandıkları pahalı tüketim eşyalarından tesbihleri tasarlamak bir bijuteri işi gibi gözükse de kar marjı yüzde 200‘lere kadar çıkabilir. Çünkü doğaltaş, ağaç ve değerli madenlerden yapılan çeşitlerinde el emeği olanların fiyatları çok yüksekten satılmaktadır. Kehribar, oltu, kuka gibi tesbihlerin piyasada her daim alıcısı yer alır ve lüks hediyelik eşyalar arasında da sıkça tercih edilir.

Öneri: Etsy Satış Yapmak

30- Ahşap Ürünler | Evde Üretim Fikirleri!

İmalat Fikirleri 2023
İmalat Fikirleri 2023

Ahşap ürünler, hediyelik eşyalar üretmek son yıllarda popülerliği artan iş fikirleri arasında olmuştur. Bu ürünler bazen bir çerçeve, bazen bir biblo bazen de bir ev eşyası olabilir. Plastik kullanımının azalmasıyla birlikte hem şık hem de sağlıklı bir seçenek olan ahşap ürünleri tercih edenler her geçen gün artmaktadır.

El emeğinin ve tasarımın önemli olduğu bu fikirde kar marjı yüzde 150’lerde olmaktadır. Bu ahşap ürünlerin bambu, ceviz veya gül gibi seçeneklerinde parça başına yüzlerce lira kazanç sağlamak da son derece mümkün…

31- Doğal Sabun

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Günümüzde her şeyin fabrikasyon olduğunu düşünürsek doğal ürünlerin ne kadar az olduğunu fark ederiz. Artık birçok insan doğal ürünleri tüketmek, kullanmak için özen göstermekte ve sağlığına önem vermektedir. Siz de hem kolay hem de karlı bir imalat fikri arıyorsanız doğal sabun imal etmek iyi bir alternatif.

Kar marjının yüzde 150’leri bulduğu bu küçük imalat fikri için internet üzerinden geniş bir alıcı kitlesi de yer almaktadır. Doğal ve organik ürünler yapmaya özen göstermeniz sonucunda bu işten çok yüksek paralar kazanmak ve sonrasında kendi markanızı yaratmak mümkün!

İmalat fikirleri arasında özel anahtarlık tasarımı da sayılabilir…

32- Özel Anahtarlıklar Tasarlayın

İmalat Fikirleri
İmalat Fikirleri

Üretimi kolay ürünler ile geldim! 🙂

Birçok kişi tuttuğu takımın, desteklediği görüşün veya değer verdiği bir şeyin adını, logosunu ve resmini üzerinde taşımak istemektedir. Bu gönülden fanatikler için dilerseniz bir spor takımı, bir siyasi görüş, sevdiği bir kişiye veya hayvanına ait onu hatırlatan bir simgeyi ya da ismin yer aldığı özel anahtarlıklar yapabilirsiniz.

Tabi söz konusu el emeği olunca kar marjı yüzde 100’den fazla olabilir. Bu üretimi yaparken de plastik, mermer, doğal taş veya metal tüm materyalleri kullanabilir, sayısız model tasarlayabilirsiniz.

33- Amigurumi Oyuncaklar Yapın

Evde ne üretebilirim diyen ve el işi kuvvetli birisi misiniz? Öyleyse bu fikir size uyabilir! Evde oyuncak üretiminden bahsettik ancak bu seçeneği ayrıca ele alıyoruz. Çünkü üretim aşaması tamamen farklı ve özel uğraş gerektiriyor.

Gözünüz korkmasın çünkü yapımı öğrenildiği taktirde çok zor. Ebeveynler çocuklarına artık oyuncak alırken daha dikkatliler ve zararsız malzemeden yapılan oyunları tercih ediyorlar. Amigurumi de tam olarak buna çözüm oluyor. Videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde imalat fikirlerine devam edelim!

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar Nelerdir?

34- Rüya Kapanı Tasarlayın

Üretim Fikirleri
Üretim Fikirleri

Evlerin, odaların en sevilen dekoratif ürünlerinden birisi de rüya kapanları… “Evde ne üretebilirim?” diye düşünüyorsanız, rüya kapanı imal etmeyi düşünebilirsiniz. El yapımı rüya kapanları boylarına göre fiyatlandırılıyor.

Büyük rüya kapanları en düşük 200 TL’den satılıyor. Ne kadar güzel ve estetik rüya kapanları tasarlarsanız, o kadar daha yüksek fiyata satma ihtimaliniz bulunuyor. Shopier, Etsy gibi mecralarda satış yapabilirsiniz.

35- Duvar Halısı

En İyi İmalat Fikirleri
En İyi İmalat Fikirleri

Evde küçük imalat fikirleri için dekoratif ürünlerden bahsetmişken duvar halılarını da unutmamak lazım. Özellikle son birkaç yılda duvar halılarına ilgi inanılmaz yoğun. Duvar halılarını evde kolayca üretebilirsiniz. Hatta bir tüyo! Batik tasarımlı duvar halıları yapabilirsiniz.

Batik modası hiç geçmeden büyüyor. Tasarımlar ne kadar yaratıcı ve güzel olursa, satışlarınız da o kadar çok olur. Duvar halılarının fiyatları genellikle boyutlarına göre belirleniyor. Orta büyüklükteki güzel bir duvar halısını en düşük 1.000 TL’ye satabilirsiniz.

Diğer İmalat Fikirleri: Kazandıran Ürünler!

İçeriğimizin bu kısmına kadar sizler için 35 farklı üretim fikrini açıkladık. Şimdi ise liste halinde değerlendirebileceğiniz diğer imalat fikirlerinden bahsetmek istiyoruz. Eğer üretim yaparak para kazanmak istiyorsanız, bu fikirleri mutlaka değerlendirin.

Evde üretim yapmak için aşağıdaki ürün fikirleri oldukça kazançlıdır:

Gıda Boyasıİç ÇamaşırıKutu KartonReçel
VidaMobilyaTütsüTebeşir
SaksıZeytinyağlı Havlu (Bebek)Gözlük ÇerçevesiÇikolata
BantTurşuSeramik KaroHortum
Su FiltreleriZarfKalemSilgi
Saç BandıZencefil YağıTuzDeri Çanta
DezenfektanKolonyaDavetiyeDondurma
CipsTerlikSalçaSoya Sosu
SirkeDiş MacunuHayvan YemiMakarna
PedDeterjanGamePadOyuncu Koltuğu
KüpeÇakmakTek Kullanımlık EşyalarDüğme
İğneAnahtarlıkFermuarKibrit
RujOjeYüz MaskeleriSaat
StraforHelvaMantarKedi Köpek Mamaları
LambaderBoxerKitap AyracıTermos
AvizeBıçakLokumGübre
Önlük (Mutfak)Meyve SuyuParfümLED Lamba
Lastik Eldivenİnce ÇorapPaspasDuş Başlığı
Koltuk KılıfıPatenDuvar KağıdıBilye
EmzikKedi KumuGofretYastık
Cıvata SomunŞilteAkülü OyuncaklarKahve Bardağı
AmpulKimyasal MaddelerPlastik ŞişeResim Çerçevesi
Oda KokularıKilitMürekkep & KartuşMaden Suyu
Çevre Dostu ÇantaNoodleTırnak CilasıSağlıklı Atıştırmalıklar
Organik GübreIslak MendilAskılıkNaftalin

Yenilikçi Üretim Fikirleri ile Nasıl Başarılı Olunur?

Sizler için imalat fikirleri 2023 listesini sunduk. Peki, burada yer alan yenilikçi üretim fikirleri için nasıl başarılı olunur? Bu konuda sizlere birkaç tavsiyede bulunacağım:

 1. Piyasa Araştırması: İlk adım olarak, mevcut pazardaki boşlukları ve talep fazlası alanları belirlemek için kapsamlı bir piyasa araştırması yapın. Tüketici ihtiyaçlarını, beklentilerini ve rekabetçi ürünleri analiz edin.
 2. Teknoloji ve Dijital Dönüşüm: Teknolojik ilerlemeleri takip ederek üretim süreçlerinizi daha verimli hale getirin ve dijital dönüşümü işletmenize entegre edin. Otomasyon, yapay zeka ve diğer teknolojileri kullanarak üretimde verimliliği artırabilirsiniz. İmalat fikirleri açısından bu çok önemlidir.
 3. İşbirlikleri ve Ortaklıklar: Yenilikçi üretim fikirlerini hayata geçirirken işbirlikleri ve stratejik ortaklıklardan yararlanın. Farklı sektörlerden veya uzmanlık alanlarından işletmelerle bir araya gelerek yenilikçi projeler geliştirebilirsiniz.
 4. Maliyet ve Kalite Kontrolü: Üretim süreçlerinde maliyetleri düşük tutarken kalite standartlarına özen gösterin. Müşteri memnuniyeti ve rekabetçi fiyatlarla başarınızı artırabilirsiniz.
 5. İnovasyon ve İyileştirme: Yenilikçi imalat fikirleriniz üzerinde sürekli çalışın, geri bildirimleri dikkate alın ve sürekli iyileştirmeler yaparak inovasyonu işletmenizin bir parçası haline getirin.

Küçük İmalat Makineleri Nelerdir?

İmalat fikirlerini sıraladık. Peki, üretimi nasıl gerçekleştireceksiniz? Biraz da bundan bahsedelim: Küçük imalat makineleri yardımıyla! İşte detaylar…

Evde ne üretebilirim diye düşünüyorsanız yapabilecekleriniz sınırlıdır. Ancak biraz daha makinelere yönelip üretim yapmak istiyorsanız işte o zaman çok daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Para kazandıran makineler şu şekilde:

 • CNC
 • Plastik Enjeksiyon Makineleri
 • Paketleme Makineleri
 • Plazma ve Lazer Kesim
 • Dikiş (Tekstil) Makineleri
 • Freze Makineleri

Üretim yapmak istiyorsanız ve yukarıdaki imalat fikirlerinden birisini tercih edecekseniz bu bilgiler de işinize yarayacaktır. Eğer sanayi üretim fikirlerini tercih edecekseniz bu makineleri mutlaka değerlendirin.

Sıkça Sorulan Sorular

İmalat fikirleri 2023 listesiyle ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

İmalat işleri nelerdir?

İmalat sektöründe yapılabilecek birçok iş bulunmaktadır. Yukarıda sıraladığımız 35 farklı ürün, imal edebileceğiniz, yenilikçi ve bazılarını evde üretebileceğiniz ürünleri ifade etmektedir.

2023’te hangi işler yapılır?

2023 yılında her ne kadar dijital işler revaçta olsa da geleneksel işleri de hayata geçirebilirsiniz. Üretim yapmak bunlardan sadece birisi ve detaylı bir piyasa araştırmasıyla başarılı olabilirsiniz. Bunun gibi daha birçok imalat fikirleriyle bağlantılı bir şekilde çalışmalar yapabilirsiniz.

Az sermaye ile ne üretilir?

Az sermaye ile üretilebilecek ürünler, genellikle basit ve kullanışlı ürünlerdir. Örneğin magnet üretiminin yüksek bir sermaye gerektirmeyeceğini söyleyebiliriz. Etkili bir pazarlama çalışmasıyla iyi satış oranları yakalanabilir.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Trendyol'da Mağaza Açmak

Trendyol’da Mağaza Açmak 2023 | Detaylı Rehber!

Butik Açmak

Butik Açmak – 10 Adımda Nasıl Açılır? Maliyeti Ne Kadar?

Amazon'da Mağaza Açmak

Amazon’da Mağaza Açmak 2024 | Detaylı Rehber!

Tekstil Atölyesi Açmak

Tekstil Atölyesi Açmak | 2023 Maliyeti ve Kazancı!

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

Market Açma Maliyeti

Market Açma Maliyeti Ne Kadar? 10 Adımda Bakkal Açmak

Daha Fazla Makale

Rehabilitasyon Merkezi Açmak

Rehabilitasyon Merkezi Açmak 2023 | Şartları ve Maliyeti!

Para Kazandıran İşler

En Çok Para Kazandıran İşler | 20 Süper İş Fikri!

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon Şirketi Kurmak 2023 – Maliyeti ve Kazancı!

Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak Hakkında | 10 Adımda Çocuk Oyun Evi Açın!

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

Küçük İşletme Fikirleri

En Kazançlı Küçük İşletme Fikirleri 2023 – 15 İş Fikri!

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? 2023 Maliyeti ve Tüm Detaylar!

Yaratıcı Dükkan İsimleri

Yaratıcı Dükkan İsimleri | Farklı Kategorilerde 85 İsim Önerisi!

X