Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Evde İmalat Fikirleri 2023 – EN KAZANÇLI ÜRETİM FİKİRLERİ!

Engin Editör tarafından yazıldı.
Evde İmalat Fikirleri

Günümüzde evden çalışmak birçok kişinin öncelikli tercihi arasında yer almaktadır. Çünkü ev konforunda özgürce çalışarak para kazanmak kimileri için son derece keyifli ve verimli olabiliyor… Eğer ki siz de evde üreterek kazanç sağlamak istiyorsanız birbirinden karlı imalat fikirlerini sıraladığım listeme göz atın!

Evde üretim fikirleriyle siz de kazançlı çıkabilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra evde ne üretebilirim diye düşünmenize gerek kalmayacak. Evde üretim yapmak için azim ve çaba göstermeniz yeterli! Gerisi kendiliğinden gelecek emin olun…

İster ev hanımı olun ister öğrenc, olun bu yazıdan sonra ne imal edebilirim veya ne üretebilirim diye sormanıza gerek kalmayacak… Siz de imalat işine girerek binlerce lira kazanmak istiyorsanız birbirinden eşsiz imalat ve üretim fikirleri önerilerime dikkatlice yoğunlaşın!

İşte kendi işinizin patronu olacağınız küçük üretim işleri!

Ne Üretirim Diyenlere İmalat Fikirleri İçin Bilmesi Gerekenler!

İmalat Fikirleri 2023
İmalat Fikirleri 2023

Pandemi sonrasında üretim ve küçük imalat fikirleri sıkça aratılan işler arasında olmuştur. Birçok kişi bir ürünü alıp satmak yerine, o ürünü baştan imal etmenin çok daha karlı olduğunu fark etmiştir.

Ayrıca insanlar fabrikasyon ürünlerin sıradanlığı yerine özgün imalat fikirleriyle yapılmış el üretimlerini satın almaya daha çok önem vermiştir.

Siz de kolay üretim fikirleri ile kazanç sağlamak istiyorsanız, imalata başlamadan önce bilmeniz gereken bir takım detaylar vardır. Sermayesiz ve düşük sermayeli imalat fikirleri için dikkat etmeniz gereken öncelikle şunlardır;

  1. İmal edeceğiniz ürünün gerektirdiği sermaye durumunu analiz edin,
  2. Üreteceğiniz ürünün rekabet durumunu araştırın,
  3. Üreteceğiniz ürünün kar marjı,
  4. Yapılan üretimi yapabilecek kabiliyetiniz,
  5. Ürünleri satabileceğiniz yurtiçindeki ve yurtdışındaki potansiyel,
  6. Üretim için gereken destek personeli,

Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz imalat fikirleri sizin karlı bir şekilde bu işten kazanç sağlamanıza olanak sunacaktır. Ayrıca daha çok para kazanmak için de yine bu maddelere dikkat etmelisiniz çünkü satacağınız ürünün ne kadar sermaye gerektirdiği, sizin becerileriniz ve rakipleriniz işin en önemli detaylarıdır.

Ayrıca bunların yanı sıra yurtdışına satacağınız üretim eşyaları size döviz cinsinden kazanç sağlayacağı için getirisi de hayli yüksek olacaktır. Bu gibi detayları araştırarak seçeceğiniz üretim ve imalat fikirleri için şimdi alt başlıklar altında incelemeye geçelim…

Öneri içerik: Al – Sat Yaparak Para Kazanma

1- Kişiye Özel Hediyelik Eşya Tasarlayın

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

Ne imal ederek çok para kazanırım diyorsanız listemin başında olmayı hak edecek ürünlerden birisi de kişiye özel hediyelik eşyaları tasarlamaktadır. Yüzde 100’ü geçen kar marjından söz etmek mümkün. Bu ürünleri açtığınız sosyal medyada ve alışveriş sitelerinde satarak müşterilerinize ulaşmanız mümkün. Yalnızca yaratıcı ve özgün tasarımlar yapmanız yeterli olacaktır.

Müşteri porftöyünüze gelince ise; çoğu zaman bir yakınımıza hediye alırken ne alacağımız konusunda kararsız kalırız. Veya özel bir hediye olsun isteriz ancak kişisel bir tasarım bulmakta da zorlanırız. İşte sizin müşteri portföyünüz tam bu kitleden oluşmaktadır! Tasarlayacağınız bardak, puzzle, albüm ve biblo gibi sayısız üründen imal edeceklerinizi kolayca satabilirsiniz.

2- Evde Ne Üretebilirim? Bijuteri Yapın!

Evde İmalat Fikirleri 2023
Evde İmalat Fikirleri 2023

Başta kadınlar olmak üzere erkeklerin de günümüzde aksesuar olarak yaygın şekilde kullandığı kolye, bileklik, küpe veya diğer takıların üretimi ile para kazanmak isterseniz sizi yoğun bir çalışma bekliyor! Evde ne üretebilirim? Diyenlere iyi bir seçenek olacak. 🙂

Çünkü satışların her daim olduğu, geniş bir pazar alanına sahip olan bijuterileri evde imal ederek birçok yere satabilirsiniz. Evde bijuteri yaparak ayda 5 bin – 10 bin TL arasında bir kazanç sağlamak mümkün.

Eğer ki estetik zevklerim iyi diyorsan tek yapman gereken bir alet çantası ve küçük el aletleri alarak işe başlamak. İlerde bunu atölye seviyesinde yaparak kendi şirketini kurarak on binlerce lira da kazanabilirsiniz.

3- Yenilikçi Üretim Fikirlerine Örnek: Peruk ve Doğal Takma Saç İmal Edin

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

Güzellik sektörünün vazgeçilmezleri arasında olan peruklar ve takma saçlar için doğal olanlarında parça başına on binlerce lira kazanmak mümkün! Evet, doğru duydunuz. On binlerce lira değerindeki doğal saçları Türkiye ve dünyanın birçok ülkesindeki alıcılara kolayca satabilirsiniz.

Ülkemiz dahil başta İsrail, İngiltere ve Amerika’da çok geniş bir sektör olan doğal takma saçlara 300 Dolar’dan 1000 Dolar’a varan ücretler ödenmektedir. Bunun için saç satan kişileri bilhassa kadınları bulmanız gerekmektedir.

Ardından hijyenik şekilde paketlemesi yapıldıktan sonra internet üzerinden veya aracı mağazalara yüksek karlarla satabilirsiniz. Rekabetin henüz yüksek olmadığı bu sektörde ürün imal etmek için fırsatlar halen daha çok cazip…

4- Evde Oyuncak Üretin

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Eğer çocukların neyi seveceğinden anlarım diyorsanız evde oyuncak üretmek de yüksek karlı iş fikirleri arasındadır. Bu sektörde günceli takip etmek, çocukların pedagojik eğitimlerine destek olacak, zararsız materyallerden yapılma ürünleri kullanmak oldukça önemlidir.

Tabi söz konusu çocuklar olunca da hiçbir ebeveyn ödeyeceği ücretleri de sorun etmemektedir. Kar marjı yüzde 75 ‘den yüzde 125’e kadar uzanan bu sektörde hal böyle olunca da yüksek kazançlar sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken çocuklarından dilinden anlamak! 🙂

Evde Para Kazanma Yolları için farklı alternatifleri de değerlendirin!

5- Mum Üretimi Yapın

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Bir zamanların olmazsa olmazı günümüzün de en önemli dekor malzemelerinden olan mum üretmek oldukça karlı imalat fikirleri arasındadır. Hemen hemen herkesin üretebileceği ürünlerden olan bu sektörde oldukça yenilikçi fikirler de yer almaktadır.

Ebat, sayı, harf gibi seçeneklerin yanı sıra resim baskılı, kokulu ve kişiselleştirilmiş mumlar üretmek sizin oldukça iyi paralar kazanmanızı sağlayabilir. Ham maddeleri ucuza temin ederseniz özel mumlarda kar marjı yüzde 200 civarlarında olmaktadır.

6- Bez Alışveriş Poşeti Tasarlayın

Evde Üretim Yapmak
Evde Üretim Yapmak

Son yıllarda artık birçok kişi çevrecilik konusunda bilinç sahibi oldu. Büyük markalar plastik alışveriş poşetleri yerine geri dönüştürülebilir çantaları müşterilerine sunmaktadır. Bu gelişmelerin ışığında da bez çantalar gündeme geldi. Seri üretim yapılan çantaların sıradanlığına karşı da birtakım girişimciler özel tasarım bez alışveriş poşeti / çantaları tasarlamaktadır.

Dikişle veya baskı makinesiyle yapacağınız özel tasarım bez çantalarda kar marjı yüzde 80 civarlarında olmaktadır. Satışı her daim sürecek olan bu ürünlerde rakiplerinizi geçmenin tek yolu müşterilerin ilgisini çekecek tasarımları yapmaktan geçiyor… Sen de trendleri yakalarım diyorsan bu iş kazançlı imalat fikirleri arasında yer alıyor.

7- Müzik Aleti Üretin

Ne Üretebilirim
Ne Üretebilirim

Eğer ki ağacı işlemede ustayım diyorsan ya da usta olan birilerini tanıyorsanız listedeki en yüksek kazançlı imalat fikirleri arasında olan müzik aleti üretmek sizin için eşsiz bir fırsat. Kar marjı yüzde 500 gibi çok yüksek rakamlarda olan bu sektörün olmazsa olmazı sanattan daha doğrusu müzikten anlıyor olmak!

Müzik aletleri (gitar, saz, ud, kanun vs,) günümüzde 1000 TL’den başlayarak on binlerce liraya varan fiyatlarda satılmaktadır. Sizin de ham madde üzerinde büyük bir emeğiniz olacağı için kar marjı da bu sebeple yüksek olan imalat fikirlerindendir.

8- Bitkisel Ürünler İmal Edin

Evde Üretim Fikirleri
Evde Üretim Fikirleri

Yeterli hijyen koşullarını sağladığınız ölçüde Tarım ve Hayvancılık Hizmetlerinden başvurarak alacağınız sertifikayla her türlü bitkisel karışımı satmak hakkına sahip olabilirsiniz. Alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel macunlar, bitki çayları ve takviyelerle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Fabrikalara ne üretebilirim diye düşünüyorsanız en iyi seçeneklerden birisidir. Bitkisel ürünler imal eden fabrikalarla anlaşabilirsiniz.

Ham maddesi doğada olan bu ürünlerin karışımı için önemli bir ustalık ve deneyim gerekmektedir. Ancak kar marjı yüzde 150 civarında olan bu ürünleri imal ederken son derece titiz çalışmalısınız. İnsan sağlığını ilişkilendiren bu ürünler insanlar tarafından çok yaygın bir kullanıma sahip olduğu için de satışları daimi olarak devam etmektedir.

Okumak İsteyeceksiniz! Evde Para Kazandıran İşler

9- Cep Telefonu Kılıfı Tasarlayın

Üretim Fikirleri 2023
Üretim Fikirleri 2023

Ne imalatı yapabilirim diye soruyorsanız harika bir önerim var. Cep telefonu kılıfı…

Günümüzde cep telefonsuz insan bir eli parmağı kadar kaldı. Hal böyle olunca da herkes telefonuna uygun koruyucu kılıflar almaktadır. Kimileri bir tanesiyle belirli süre geçirirken kimileri de kıyafetine, çantasına uygun çeşit çeşit cep telefonu kılıfları almaktadır. Siz de özel tasarım cep telefonu kılıfları yaparak yüzde 100 kar marjıyla satış yapabiliriz.

Bu kılıfları Çin gibi ülkelerden toplu şekilde alarak burada istediğiniz gibi sembol, logo veya isim yazarak kişiselleştirebilirsiniz. Ne kadar çok farklı model tasarlarsanız da müşteri portföyünüz o kadar genişleyecektir.

10- Yapay Çiçek İmal Edin

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

Evleri, işyerlerini ve okulları süsleyen yapay çiçekleri hemen hemen her yerde görmek mümkün. Doğal çiçeklerin bakım zorluğu ve masrafına karşı dekor amaçlı her yerde yapay çiçekler kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Siz de yapay çiçek imal ederek bu ürünleri tüm dijital satış platformlarında hem yurtiçi hem de yurtdışına sunabilirsiniz.

Yapay çiçekler, evde üretim yapmak için çok uygundur. Üretim yaparak para kazanmak istiyorsanız bence değerlendirin.

Kar marjı bu ürünlerde yüzde 100 ile yüzde 150 arasında yer almakta olup, malzemelerin bozulma riski olmadığı olmadığı için son derece mantıklı bir yatırım fikridir. Bu ürünleri çeşitlendirmek sizin hayal gücünüz kadar geniş olabilir. Renk renk her ebatta tasarımlarınızı müşterilere ulaştırmak için tek yapmanız gereken her türden çiçeğin bir taklidini üretmek…

11- Nişan, Kına ve Düğün Ürünleri Üretin

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

Ülkemizde imalat fikirleri listesi hazırlanacaksa olmazsa olmazlardan birisi de nişan, kına veya düğün ürünleridir. Farklı kültürlerden oluşan ülkemizde her çeşit gelenek ve görenek de yer almaktadır. Evlilik sürecindeki merasimlerde de her aşamada farklı ürünlere (şeker, çikolata, davetiye, kına ve şekerleme paketleri vb.) ihtiyaç vardır.

Ve ne kadar çok rakip olursa olsun herkesin üreteceği yeni bir model vardır ve değiştirebileceği detaylar vardır. Siz de bu evlilik ürünlerini imalat fikirleriniz arasında tutarak kar marjı yüzde 150’lere varan bu sektörde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sipariş yetiştiremeyeceğinizden emin olabilirsiniz… 🙂

12- Küçük İmalat Fikirleri Arayanlar İçin: Magnet İmal Edin

Evde Ne Yapıp Satabilirim
Evde Ne Yapıp Satabilirim

İster yurtiçinde isterse de yurtdışında olsun seyahat eden birçok kişinin ortak noktası magnet toplamak olmuştur. Her şehrin, her kültürün, her takımın hatta her kişinin özel olarak yapılacak magneti bulunmakta ve buzdolaplarında estetik bir görünüme katkı sağlamaktadır. Kar marjı yüzde 75 civarlarında olan bu ürünler küçük imalat fikirleri arayanlar için iyi bir fırsattır.

Tasarladığınız magnetler, seramikten, metalden veya sıkıştırılmış kağıt malzemeden olmak üzere her çeşit materyal ve tasarımda olabilir. Bu magnetleri de dilerseniz dükkanlara elden satış yaparak, dilerseniz de dijital pazarlama araçlarıyla satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İmalat fikirleri için devam edelim!

13- Tişört Tasarlayın

Günümüzde büyük markaların benzer tişörtlerini herkesin üzerinde görürüz. Bu durumda da birçoğumuz alışveriş yaparken özgün bir şeyler ararız. İşte siz de tam bu noktada Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak mümkün. Öyle ki kısa süre sonra kendi markanızı yaratmak ve butiğinizi açmak da mümkün!

Tekstil sektöründe kar marjı yüzde 75 ile yüzde 100 arasında olup, adet sayısı ve ücretlerin de yüksek olması göz önünde bulundurulur ise kolayca yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bunun için her zevke göre tişörtler üretmek sizin hayal gücünüze bağlı!

Bu bazen bir müzik grubu bazen bir film karakteri bazen de fanatiği olunan bir takım olabilir… Tek yapmanız gereken kolları sıvayıp tasarımlarınızı kağıda dökmek!

14- Yenilikçi Üretim Fikirleri: Seramik Ürünler İmal Edin

Iş Fikirleri
Iş Fikirleri 2023

Seramik ürünler imal etmek yenilikçi üretim fikirleri arasında sayılabilir. Çünkü seramik malzemeden üretilecek eşya sayısı nerede sonsuz seçenek barındırır.

Seramikten yapacağınız heykeller, vazolar ve sanatsal değer içeren objeleri yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Kar marjı yüzde 200 kadar yüksek olabilecek bu imalat fikrinde kalite bir sosyal medya satış hesabıyla siz de seçkin bir müşteri kitlesi yakalayabilirsiniz…

15- Bardak Altlıkları Tasarlayın

Evde Üretim Yapmak
Evde Üretim Yapmak

Ev ve işyerlerinde göze çarpan eşyalar arasında mutlaka bardak altlıkları vardır. İçecek sehpaları ve masalarda hem dekoratif hem de işlevsel bir şekilde duran bardak altlıklarını tasarlamak size önemli ek gelir sağlayacak imalat fikirlerindendir.

Küçük sermayeli imalatlara örnek olan bu işe hemen başlayabilirsiniz…

Kar marjı yüzde 75 ve yüzde 100 seviyelerinde olan bu fikirde ne kadar çok seçenek üretirseniz, müşteri kitleniz de o ölçüde artacaktır.

16- Kedi-Köpek Tasmaları Yapın

İmalat Fikirleri
İmalat Fikirleri

Ne imal edebilirim? Diye soranlara başka bir önerim daha var!

Artık yaşam alanlarımızda bizlere eşlik eden patili dostlarımız için de bir şeyler üretmek yeni imalat fikirleri arasında sayılabilir. Kedi ve köpek tasmaları tasarlamak çok yaygın bir imalat fikri olmadığı için bu alanda kaliteli ve özgün üretimler yapmak sizin için karlı iş fikirleri arasındadır.

Kar marjı yüzde 150 seviyelerinde olan bu sektörde kedi-köpek tasmaları tasarlamanın yanı sıra zamanla işinizi de büyütebilirsiniz.

Kedi ve köpekler için tasmalar, kostümler, yatak ve minderler üretmek iş planınızı da büyütmeniz için önemli yol haritası olabilir. Unutmayın ki hayvan sahibi olanların sayısı son yıllarda hızla artmakta ve bu sektör rakipler konusunda hala daha size fırsatlar sunmaktadır. O halde daha ne bekliyorsunuz!

17- Resim Çerçevesi Tasarlayın

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Söz konusu sevdiklerimizse alacağımız hediyeler arasında en değerlisi anılarımızdan bir parçadır. İşte vereceğim bu fikirde sizin müşteri kitleniz de bu fikre değer kişiler olacaktır. Klasik ancak hiçbir zaman eskimeyecek olan resim çerçevesi tasarlama fikrinde imalat için binlerce seçeneğiniz bulunmaktadır.

Her türlü materyalden, her renkten, her modelde ve ebatta özgün çerçeveler üretmek yalnızca sizin hayal gücünüze ilişkindir. Bu imalatlarda kar marjınız yüzde 200‘lere varan oranlarda olabilir. Çünkü en büyük kar oranını emeğiniz sayesinde kazanacaksınız. Ayrıca son yıllarda kişiselleştirilmiş hediyeliklerin fiyatlarının da epey yüksek olduğunu düşünürsek son derece kazançlı iş fikirleri arasındadır.

18- Gıda İmalat Fikirleri Arasında Olan Bal, Arı Sütü ve Propolis Üreticiliği

Üretim Fikirleri
Üretim Fikirleri

Gıda imalat fikirleri arıyorsanız kar marjı yüzde 100 seviyelerinde olan üretimi zahmetli ancak üretim değeri yüksek olan arıcılık sizler için iyi bir şans olabilirsiniz. Gıda ürünleri arasında neredeyse her sağlık uzmanının faydalarında uzlaştığı bal, arı sütü ve propolis son yıllarda da ülkemizde tüketimi artan ve üretim konusunda halen daha gelişme imkanları yer alan bir sektördür.

Arıcılık işine başlamanız için çok yüksek bir sermaye ihtiyacınız yoktur ancak uygun bir tarım arazisi veya dağlık bölgede uygun bir üretim sahası bulmak rahat üretim yapmanızı sağlayacak ilk faktörlerden birisidir. Bu ürünleri de dilerseniz internet üzerinden isterseniz de sıcak referans yoluyla çevrenize satarak imalata yolunda büyüyebilirsiniz.

Cebinizden hiç para çıkmadan kazanç sağlamanın yolları var… Sermayesiz Para Kazanma yazısı tam size göre!

19- Evde Kolay İmalat Mantı Yapın

Evde Gıda İmalatı
Evde Gıda İmalatı

Evde kolay imalat yapmak isteyen ev hanımları için her yöremizde satışı olan ve kar marjı yüzde 150 civarlarında yer alan mantı yapımı önemli bir fırsattır. Bunun için büyük bir imalathane hatta büyük bir mutfağa bile gerek yoktur. Tek yapmanız gereken şey düzenli ve seri üretim yapabileceğiniz bir çalışma alanının olması.

Bu ürünleri mandıralar, marketler ve sıcak referans yoluyla çevrenize satabilirsiniz. Bu yöntemle ayda iki asgari ücretin üstünde gelir sağlayan ev hanımları bulunmaktadır. Hijyene dikkat ediyorsanız, lezzet konusunda iddialıysanız tek yapmanız gereken bir an önce kolları sıvamak! 🙂

20- Evde Kolay İmalat Önerileri Sarma Yapın

Evde Üretim
Evde Üretim

Eğer evde kolay imalat önerileri arıyorsanız her yörede sevilen sarma yaparak satmak sizler için iyi bir seçenek olabilir. Meze dükkanları, restoranlar ve şarküterilerde satılan yaprak sarmalar ev hanımlarından kilo karşılığı ücretlendirilerek alınmaktadır. Yüzde 125 kar marjı olan bu öneride satış yapmak için tek gerekli şey hijyenik olmanız ve el lezzetiniz 🙂

Kolay imalat önerileri arasında gıda ürünlerini yapıp satmak hem düşük maliyet hem de risksiz olduğu için her zaman iyi bir seçenektir. Siz de eğer mutfakta başarılıyım diyorsanız sarma imal etmek ve dükkanlara satmak için çalışmalarınıza bir önce başlayın!

21- Meze Yapın

Evde İmalat Fikirleri
Evde İmalat Fikirleri

Sofraların, büyük buluşmaların yemek davetlerinde olmazsa olmazlardan birisi de meze çeşitleridir. Meze satan yerlerin çoğu mezeleri dışarıdan almaktadır.

Yani meze imal ederek restoran, mandıra vb. satış mağazaları, süpermarketlere satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Evde kolay imalat fikirleri arasında olan bu seçenekte asgari seviyede bile yüzde 100 kar marjı elde etmek mümkün.

Titizliği önem veren, el lezzeti olan ve mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için meze yaparak satmak hem keyif verici hem de karlı iş fikirleri arasındadır. Yapmanız gereken şey tarifleri önünüze koyup bir an önce işe başlamak! 🙂 Tabi öncesinde satışı yapacağınız yerlerle sözleşmeyi de unutmayın…

Benzer içerik: Ne Üretebilirim?

22- Evde Kolay İmalat Fikirleri İsteyenlere: Börek Açın!

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Hem ev konforunda çalışmak hem de yüksek kazançlar elde etmek mi istiyorsunuz? Evde kolay imalat fikirleri isteyenler için börek açıp satmak son derece karlı iş fikirleri arasındadır. Kar marjı gıda sektöründe yüzde 150’lere kadar varmaktadır. Tek yapmanız gereken satış yapacağınız yerlere hijyen ve lezzet konusunda güven vermek.

Birçok kadın bu şekilde çalışarak bir aylık kazancı asgari ücretten bile yüksek olmaktadır. Bu işi büyütüp kendi imalathanesini açan girişimciler bile mevcut! Eğer lezzet konusunda kendinize güveniyorsanız tek yapmanız gereken kolları sıvamak!

23- Kitap Ayracı Tasarlayın

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Kitap ayraçları çabuk yıprayan ve çabuk kaybolan eşyalardır. Kitap okurları için kitap ayraçları sadece basit bir kullanım aracı da değil koleksiyonu yapılacak kadar da çok alınmaktadır. İşte sizin müşteri kitleniz de tam buradan oluşmaktadır. Kişiselleştirilmiş kitap ayraçlarını tasarlamak kolay imal edilen fikirler arasındadır.

Her çeşit materyalden elde edilerek tasarlanabilecek kitap ayraçlarında kar marjı yüzde 150 seviyelerine kadar ulaşmaktadır. Ünlü yazarların, sevilen müzik gruplarının veya kişiselleştirilmiş ürünlerden başlamak sizin için iyi bir başlangıç olabilir.

Popüler içerik: Pasif Gelir Kaynakları

24- Gübre İmal Edin

Ne Üretebilirim
Ne Üretebilirim

Son yılların en inovatif fikirleri arasında olan gübre imal etmek yüksek kazançlı iş fikirleri arasındadır. Büyük imalat fikirleri arasında sayılabilecek bu fikirde yüzde 250 kar marjına sahip olup büyüme potansiyeli de son derece yüksektir.

Çiftçiler ve tarım sektöründe önemli bir arza sahip olan gübre imal etme fikrinde sizin de ihtiyacınız olan geniş bir tarım alanı veya depoda gübreleri stoklamak. Zaman içerisinde çiftçi çevrenizi genişleterek işinizin de ölçeğini büyütebilirsiniz…

25- Turistik Eşyalar Üretin

Ülkemizin her bölgesi turizm açısından eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Batıdan doğuya kuzeyden güneye kadar da ülkemizin her şehrinde hatta her ilçesinde kasabasında gerek tarihi gerekse de tatil amaçlı bir bölge yer almaktadır. Bu durumda da turistler için satış yapılacak çok geniş bir alan doğuruyor.

İmalat fikirleri arasında turistik eşyalar üretmek kar marjı yüzde 50’den yüzde 150’ye kadar uzanan geniş bir makasta yer almaktadır. Bu ürünler arasında kültürel ve yöresel eşyalar başlıca olup her türden hediyelik eşya da olabilmektedir.

26- Çanta ve Cüzdan İmal Edin

Küçük İmalat Fikirleri
Küçük İmalat Fikirleri

Her yaştan her kesimden bir müşteri kitlesi arıyorsanız çanta ve cüzdan imal etmek son derece kazançlı iş fikirleri arasındadır. Günümüzde yalnızca kadınlar değil erkekler de çeşit çeşit çanta ve cüzdan taşımaktadır. Bazen şık bir yere giderken bazen işe giderken bazen de bir yürüyüşe çıkarken taşıyacağınız çanta ve cüzdanı değiştirmek çoğu kişinin dikkat ettiği detaylar arasındadır.

Deri malzemelerden çanta ve cüzdan imal etmek, kar marjı yüzde 250’lere varan çok yüksek kazançlar sağlamaktadır. Çünkü bu ürünlerde kaliteli, özgün ve şık tasarımlar yapmak sizin yüksek fiyatlarda satış yapabilmenizi sağlayan etkenler arasındadır. Mağazalardaki birbirine benzeyen taklit ürünler yerine özgün tasarımlarınızı dijital pazarlama araçlarıyla kolayca geniş kitlelere de ulaştırabilirsiniz.

27- Küllük Tasarlayın

Tütün ve tütün mamulleri elbette sağlığa zararlı ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin hem ülkemizde hem de dünyada geniş bir kullanıcı sayısı vardır. Tabi bu ürünlerin de tamamlayıcısı olan küllükler de vazgeçilmez bir eşya haline gelmektedir. Tütün ürünlerini kullanmasa bile çoğu kişinin evinde en azından misafirlerine ikram etmek için yer alan bir küllük vardır.

Fabrikasyon üretimlerin sıradanlığına karşı da birçok kişi özel tasarlanmış küllükleri tercih etmektedir. Çünkü kişisel zevklere ve isteklere özgün üretilmiş bu eşyaları kafelerde, iş yerlerinde ve evlerde kullanacak kişiler için görsellik de son derece önemlidir.

Cam, seramik, metal veya plastik malzemeye göre ortalama kar marjı yüzde 75 ile yüzde 125 arasında değişmektedir. Bu ürünleri de en kolay sosyal medya ve alışveriş sitelerinde satışa sunabilirsiniz.

28- Küçük İmalat Makineleriyle Yapılacak Papyon, Kravat Tasarımları

Evde Üretim Yaparak Para Kazanmak
Evde Üretim Yaparak Para Kazanmak

Erkeklerin özel merasimlerde, iş toplantılarında veya şık bir yerde aksesuar olarak kullanacağı şeylerin başında papyon ve kravat gelmektedir. Küçük imalat makineleriyle yapılacak işler arasında olan terzilik faaliyetleri kar marjı yüzde 100’lerden 200’lere kadar çıkabilir. Önemli olan tasarımlarınızın şıklığı ve kumaş malzemesinin kalitesi.

Siz de eğer evde başlayarak bir dikiş atölyesine dönüşen hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız özel tasarım papyon ve kravatları üretebilirsiniz. Bunun için moda sayfalarını takip etmek ve satış kitlenizi oluşturmak önemli detaylar arasındadır.

29- Tesbih Tasarlayın

Evde İmalat Fikirleri
Evde İmalat Fikirleri

Evde üretim yaparak para kazanmak için en iyi seçeneklerden birisi de tesbih üretimidir. Hatta işi ilerletip evde seri üretim bile yapabilirsiniz. Üretim fikirleri için tesbih üretme fikrine kulak asın!

Erkeklerin kullandıkları pahalı tüketim eşyalarından tesbihleri tasarlamak bir bijuteri işi gibi gözükse de kar marjı yüzde 200‘lere kadar çıkabilir. Çünkü doğaltaş, ağaç ve değerli madenlerden yapılan çeşitlerinde el emeği olanların fiyatları çok yüksekten satılmaktadır. Kehribar, oltu, kuka gibi tesbihlerin piyasada her daim alıcısı yer alır ve lüks hediyelik eşyalar arasında da sıkça tercih edilir.

Dilerseniz evde dilerseniz de küçük bir atölyede başlayacağınız bu sektörde aylık kazancınız sizin sosyal medya ve internet sitelerindeki müşteri kitlenizle ilişkilidir. Tanıtımınızı ne kadar çok yaparsanız o kadar çok da satış yaparak kazanç elde etmiş olursunuz.

30- Ahşap Ürünler İmal Edin

İmalat Fikirleri 2023
İmalat Fikirleri 2023

Ahşap ürünler, hediyelik eşyalar üretmek son yıllarda popülerliği artan iş fikirleri arasında olmuştur. Bu ürünler bazen bir çerçeve, bazen bir biblo bazen de bir ev eşyası olabilir. Plastik kullanımının azalmasıyla birlikte hem şık hem de sağlıklı bir seçenek olan ahşap ürünleri tercih edenler her geçen gün artmaktadır.

El emeğinin ve tasarımın önemli olduğu bu fikirde kar marjı yüzde 150’lerde olmaktadır. Bu ahşap ürünlerin bambu, ceviz veya gül gibi seçeneklerinde parça başına yüzlerce lira kazanç sağlamak da son derece mümkün…

31- Doğal Sabun İmal Edin

Evde Ne Üretebilirim
Evde Ne Üretebilirim

Günümüzde her şeyin fabrikasyon olduğunu düşünürsek doğal ürünlerin ne kadar az olduğunu fark ederiz. Artık birçok insan doğal ürünleri tüketmek, kullanmak için özen göstermekte ve sağlığına önem vermektedir. Siz de hem kolay hem de karlı bir imalat fikri arıyorsanız doğal sabun imal etmek iyi bir alternatif.

Kar marjının yüzde 150’leri bulduğu bu küçük imalat fikri için internet üzerinden geniş bir alıcı kitlesi de yer almaktadır. Doğal ve organik ürünler yapmaya özen göstermeniz sonucunda bu işten çok yüksek paralar kazanmak ve sonrasında kendi markanızı yaratmak mümkün!

32- Özel Anahtarlıklar Tasarlayın

İmalat Fikirleri
İmalat Fikirleri

Birçok kişi tuttuğu takımın, desteklediği görüşün veya değer verdiği bir şeyin adını, logosunu ve resmini üzerinde taşımak istemektedir. Bu gönülden fanatikler için dilerseniz bir spor takımı, bir siyasi görüş, sevdiği bir kişiye veya hayvanına ait onu hatırlatan bir simgeyi ya da ismin yer aldığı özel anahtarlıklar yapabilirsiniz.

Bu tasarım anahtarlıkları internet marketler (alışveriş siteleri veya sosyal medya satışı) üzerinden satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Tabi söz konusu el emeği olunca kar marjı yüzde 100’den fazla olabilir. Bu üretimi yaparken de plastik, mermer, doğal taş veya metal tüm materyalleri kullanabilir, sayısız model tasarlayabilirsiniz.

33- Amigurumi Oyuncaklar Yapın

Oyuncak Yapımı

Evde ne üretebilirim diyen ve el işi kuvvetli birisi misiniz? Öyleyse bu fikir size uyabilir! Evde oyuncak üretiminden bahsettik ancak bu seçeneği ayrıca ele alıyoruz. Çünkü üretim aşaması tamamen farklı ve özel uğraş gerektiriyor.

Gözünüz korkmasın çünkü yapımı öğrenildiği taktirde çok zor. Ebeveynler çocuklarına artık oyuncak alırken daha dikkatliler ve zararsız malzemeden yapılan oyunları tercih ediyorlar. Amigurumi de tam olarak buna çözüm oluyor. Videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rüya Kapanı Tasarlayın!

Üretim Fikirleri
Üretim Fikirleri

Evlerin, odaların en sevilen dekoratif ürünlerinden birisi de rüya kapanları… “Evde ne üretebilirim?” diye düşünüyorsanız, rüya kapanı imal etmeyi düşünebilirsiniz. El yapımı rüya kapanları boylarına göre fiyatlandırılıyor.

Büyük rüya kapanları en düşük 200 TL’den satılıyor. Ne kadar güzel ve estetik rüya kapanları tasarlarsanız, o kadar daha yüksek fiyata satma ihtimaliniz bulunuyor. Shopier, Etsy gibi mecralarda satış yapabilirsiniz.

Öneri: Etsy Satış Yapmak

Duvar Halısı

En İyi İmalat Fikirleri
En İyi İmalat Fikirleri

Evde küçük imalat fikirleri için dekoratif ürünlerden bahsetmişken duvar halılarını da unutmamak lazım. Özellikle son birkaç yılda duvar halılarına ilgi inanılmaz yoğun. Duvar halılarını evde kolayca üretebilirsiniz. Hatta bir tüyo! Batik tasarımlı duvar halıları yapabilirsiniz.

Batik modası hiç geçmeden büyüyor. Tasarımlar ne kadar yaratıcı ve güzel olursa, satışlarınız da o kadar çok olur. Duvar halılarının fiyatları genellikle boyutlarına göre belirleniyor. Orta büyüklükteki güzel bir duvar halısını en düşük 250 TL’ye satabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Tekstil Atölyesi Açmak

Tekstil Atölyesi Açmak | 2023 Maliyeti ve Kazancı!

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Maliyeti, Getirisi ve Destekler

Getir Deposu Açmak

Getir Deposu Açmak 2023 | Bayilik, Franchise Bedeli – Kazanç

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler – 10 YASAL SEÇENEK!

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2023 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Etsy Satış Yapmak

ETSY Satış Yapmak 2023 – Mağaza Açma ve Satış Taktikleri!

Daha Fazla Makale

Spor Salonu Açma Maliyeti

Spor Salonu Açma Maliyeti Ne Kadar? | 2023 GÜNCEL

Halı Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti Ne Kadar? 2023 YAPIM MALİYETİ

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti – GÜNCEL!

Yaratıcı Dükkan İsimleri

Yaratıcı Dükkan İsimleri | 7 Kategoride Eşsiz Öneriler!

Evde İmalat Fikirleri

Evde İmalat Fikirleri 2023 – EN KAZANÇLI ÜRETİM FİKİRLERİ!

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

Trendyol Go Motorlu Kurye

Trendyol Go Motorlu Kurye – 2023 YENİ KAZANÇLARI VE ŞARTLARI

X