Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

“Ne İş Yapabilirim?” Diyenlere 16 EN KAZANÇLI İŞ FİKRİ!

Gizem Editör tarafından yazıldı.
Ne İş Yapabilirim

İş kurmak isteyen, ne iş yapacağını bilmeyen okuyucularımız için faydalı olacak bir yazı hazırladım. Ne iş yapabilirim? Diye kendinize soruyorsanız size yardımcı olacağım. Hem ne iş kurabilirim diyenler için hem de sermaye gerektirmeden, herkesin yapabileceği bazı iş fikirlerini sizlere sundum.

Ne iş yapsam diye birçok kişi aklından geçiriyor. Bu noktada iş fikirleri bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ben sizler için araştırdım! Ne iş yapılır araştırmanız için müthiş yanıtlar alacaksınız. Ayrıca ek iş ne yapabilirim diye düşünüyorsanız eşsiz ek iş seçenekleri de sundum.

Mesleğim yok, ne iş yapacağımı bilmiyorum diye hayıflanmayı bir kenara bırakın. Sunduğum seçenekler son yılların en çok rağbet gören işlerinden seçildi. Üstelik içlerinde kendimce tüyolardan da bahsettim. 🙂 Hadi listemize başlayalım!

Ne İş Yapabilirim? 2023 Güncel İş Fikirleri!

Ne İş Yapabilirim?

Burada bahsedeceklerim, en çok arzın olduğu alanlara yönelmeniz sizin için büyük fayda sağlayacak. Düşük veya yüksek sermayeli olarak iş seçenekleri çok fazla. Hatta ne iş yapabilirim sermayesiz olarak diyenlere de alternatifler sundum. Hadi fikirlerin ayrıntılarına geçelim!

1- Korku Evi Açmak

Ne İş Yapacağımı Bilmiyorum
Ne İş Yapacağımı Bilmiyorum

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için son dönemlerde çok popüler olan bir fikri sunuyorum. Sermayenizi korku evi açmaya harcayabilirsiniz.

Ne iş yapsam diyenler, mutlaka talep gören işleri düşünmeliler. O nedenle dönemin popüler olan işlerine yönelmek kısa sürede kar sağlayacaktır. Korku evi kurmanın maliyeti kuracağınız alanın büyüklüğüne göre ve şehre göre değişiklik gösterebilir.

Faydalı İçerik: Yeni İş Fikirleri

2- Ne İş Kurabilirim? – Mochi Dükkanı

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için farklı alternatifler de sunacağım. Mochi Japonya’nın ünlü bir tatlısı. Türkiye’de ise İzmir gibi büyük şehirlerde satılıyor.

Siz de popüler olabilecek ürünlerin satışını gerçekleştirdiğiniz dükkanlar açabilirsiniz. Mochi de bunlardan birisi. Tanesini 20 TL’den satarak büyük kar elde edebilirsiniz. Üstelik bunun için çok büyük bir dükkana ihtiyacınız da yok. 🙂

3- El Yapımı Makarnacı Açmak

Ne İş Yapmalıyım
Ne İş Yapmalıyım

Ne iş yapabilirim diyenler için gıda sektörü çok avantajlı. Bu sektör, kuşkusuz önü en açık sektörlerden. Siz de bu sektöre hizmet verebilirsiniz. El yapımı makarnacı fikrini de yapmak istediğiniz işlerin arasına alabilirsiniz.

El yapımı makarna üretmek zahmet işidir. Siz de mutfakta kendinize güveniyorsanız, böyle bir fikirle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Makarnanıza ekleyeceğiniz orijinal soslarla insanların dikkatini çekebilir ve fiyatlarınızı artırabilirsiniz.

Sadece bir yer açıp hizmet vermenize de gerek yok. Evde iş fikirleri olarak da değerlendirebilirsiniz. Evde ne iş yapabilirim diyenler için özel bir fikrim daha var!

4- El İşleri Yapıp Satmak

Ne İş Yapabilirim Ticaret
Ne İş Yapabilirim Ticaret

Ek iş ne yapabilirim diyenlere… Eğer el işleri konusuna ilgiliyseniz, yaptığınız işleri satarak para kazanabilirsiniz. Hatta son yıllarda birçok insan yabancı siteler aracılığıyla satış gerçekleştiriyor.

Böylelikle gerçekleşen satışlardan dolar elde edebiliyorlar. Örneğin örgü büstiyer, çizim, el yapımı ajanda gibi akla gelebilecek birçok ürünün satışını gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda el ürünlerine ilginin daha çok arttığını göz önünde bulundurursak, bu işten çok iyi kazançlar elde edebileceğinize kuşku yok.

Ne iş kurabilirim diyenlere yönelik eşsiz fikirlere devam edelim!

Etsy’de Satış Yapmak hakkında yazdığım yazı konuyla alakalı olarak ilginizi çekebilir.

5- Nail Art Stüdyosu Açmak

Ne İş Yapmalıyım
Ne İş Yapmalıyım

Talebin fazla olduğu işlerden devam edelim. Ne iş kurabilirim diyenler için iyi bir fırsat. Artık birçok kişi tırnağını nail art stüdyolarına yaptırıyor. Ufak bir nail art stüdyosu açarak bu işi yapabilirsiniz.

Sermayeniz yoksa da gidip bir kuaförle anlaşabilirsiniz. Kuaförler bünyelerinde çalışacak tırnak tasarımcılarına ihtiyaç duyuyorlar.

Lise mezunu ne iş yapabilir diyorsanız nail art stüdyosu açmak aradığınız iş fırsatı olabilir. Bazı araç gereçleri tedarik etmeniz ve konu üzerine uzmanlaşmanız önemli. Ne kadar güzel tasarımlar yaparsanız, fiyatlarınızı o kadar yüksek tutabilirsiniz. Tabi piyasanın çok üstüne de çıkmanızı önermiyorum.

6- Vegan Dükkan Açmak

Vegan Dükkanı
Vegan Dükkanı

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim? Diye soranlar için önü açık bir fikir sunuyorum. Son yıllara baktığımızda vegan olmayı tercih edenlerin sayısı çok fazla arttı. İş kurmak için mutlaka arzın olduğu alanları göz önünde bulundurmakta fayda var.

Vegan dükkanı açmak bunlardan birisi… Küçük bir vegan ürünlerin satıldığı dükkan açabilirsiniz. Bitkisel sütler, aparatifler, yağlar… Akla gelebilecek birçok ürünü satabilirsiniz. Ne işi kurabilirim diye düşünenlere özel seçeneklerden birisi olarak vegan dükkan açmayı düşünebilirsiniz.

7- Tişört Tasarlayıp Satmak

Ne İş Yapabilirim
Ne İş Yapabilirim

İşsizim ne iş yapabilirim diyenler için çok mantıklı olacak fikir! Ben yapamam demeyin çünkü tişört tasarlama ve baskı + kargo işini üstlenen sitelerle çok basit şekilde tasarımlar oluşturabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik yabancı sitelere tasarımlarınızı yüklerseniz ve satış gerçekleştirebilirseniz Dolar kazanırsınız! Nasıl mı?

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma yazısını okuyabilirsiniz. Sizlere bütün ayrıntılı bilgileri verdik.

8- Organizasyon Şirketi Kurmak

Sıfırdan İş Kurmak
Sıfırdan İş Kurmak

Ne iş kurabilirim diyenlere son yıllarda en çok kazandıran işleri sunuyorum. Sermayesiz işler kadar sermaye gerektiren işleri de sıralıyorum. Son yıllarda en küçük organizasyonlar bile organizasyon şirketleri tarafından yönetiliyor. Kendinize bu konuda güveniyorsanız, paranızı bu iş için kullanabilirsiniz.

Oldukça karlı çıkabileceğiniz bir iş. Elbette Organizasyon Şirketi Kurmak o kadar da kolay bir iş değil. Sizlere yardımcı olması açısından hazırladığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Bütün bilinmesi gerekenleri aktardım. Ne iş yapabiliriz diyorsanız artık harika bir fikriniz var! 🙂

9- Tekstil Atölyesi Açmak – Lise Mezunu Ne İş Yapabilir?

Ne İş Yapabilirim Ticaret
Ne İş Yapabilirim Ticaret

Tekstil atölyelerinin kar marjı oldukça yüksektir. Elinizde belli bir miktar sermaye varsa, bunu bu yönde değerlendirebilirsiniz.

Tekstil Atölyesi Açmak hakkında yazdığım yazıyı okursanız, işin sizin için uygun olup olmadığını, nasıl açılacağını öğrenebilirsiniz. Tekstil atölyesi açmak için belgeler, maliyetler ve daha fazlası yazıda sizlere anlatıldı.

10- Mum Yapıp Satmak

Ben Ne İş Yaparım

Artık dekoratif ürünlerin başında gelen mumlar, evlerde rahatça yapılabiliyor. Sermayem yok ne iş yapabilirim diyenler için keyifli bir iş fikri! Yapmanız gerekenler gerekli malzemeleri internetten temin etmek ve yapılışını öğrenmek.

Bunun için Youtube’daki videoları izleyebilirsiniz. Size yukarıda bir örnek bıraktım. Çok kolay ve keyifli bir iş… Basit ve küçük bir mumu 100 TL’ye rahatlıkla satabilirsiniz! Büyük ve modelli mumları da 200 TL’ye dahi satabilirsiniz.

11- İkinci El Butik Açmak

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne is Yapabilirim
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne is Yapabilirim

Ekonomik şartlardan dolayı insanlar artık ikinci el kıyafetlere yöneliyorlar. Ancak sadece ekonomik şartlar değil, insanlar önceki sezonlara ait, vintage ürünleri de satın almak istiyorlar. Böyle bir mağaza açabilirsiniz. İnsanların ikinci el kıyafetlerini alarak mağazanızda satabilirsiniz.

Yurt dışında bu şekilde işleyen bir çok mağaza var. İnsanların dolaplarında kullanmadıkları birçok kıyafet var. Bunları hem geri dönüşüme kazandırmış olacaksınız hem de iki tarafında para kazanmasını sağlayacaksınız. Ne iş yapabilirim diyenlerin mutlaka not alması gerektiği bir iş fikri.

Ne ticareti yapabilirim diyorsanız okumaya devam edin!

12- Bowl Dükkanı Açmak

Lise Mezunu Ne İş Yapabilir
Lise Mezunu Ne İş Yapabilir

Bowl dükkanı açmak kar marjı yüksek bir iş olacaktır. Bowl dükkanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Bowl bir çeşit kasede birbirinden çeşitli ve sağlıklı yiyeceklerin sunulmasını temsil ediyor. Maliyeti düşük ancak kazancı fazla olacak bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Bowl dükkanı açıp, internetten sipariş sistemiyle çalışırsanız kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Tatlı, tuzlu bowl kaseleri yaparak yüksek kazançlar sağlayacaksınız! Bunun için büyük bir dükkana sahip olmanıza gerek yok.

Hala ne is yapabilirim bilmiyorum diyor musunuz? O halde devam edelim… 🙂

13- Freelance İşler Yapmak

İşsizim Ne İs Yapabilirim
İşsizim Ne İs Yapabilirim

Ne iş yapabilirim diyen ve sermayesi olmayan kişiler için freelancer dünyası çok seçenekli. Ek iş olarak ne yapabilirim diyenlere de uygun olacaktır. Freelance, yani serbest olarak işler yapmak son yılların vazgeçilmezi. Freelance olarak çalışabileceğiniz birçok iş var.

Örneğin sosyal medya yönetimi, çeviri işleri, web tasarımı, logo tasarımı, yazılım gibi farklı farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken Bionluk, Armut gibi freelancer çalışma platformlarına katılmak ve işleri kovalamak! Elbette kendinize bir yetkinlik edinmeniz gerekiyor…

14- Anketör Olmak

Ne İş Yapsam
Ne İş Yapsam

Sırada anketörlük var. Anketörlüğü hemen hemen herkes yapabilir. Birçok anket firması, anketlerini insanlarla buluşturacak elemanlara ihtiyaç duyuyorlar. 18 yaşındayım ne iş yapabilirim diye soruyorsanız da kesinlikle sizin için iyi bir fırsat.

Çünkü bu işi yapmak için düzenli çalışmanıza da gerek yok. Firmayla anlaştığınız taktirde haftanın sadece belirli günlerinde anketörlük yapabilirsiniz.

15- Çiçek Dükkanı Açmak

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

İşsizim ne iş yapabilirim diye düşünenlere iş fikri sunmaya devam ediyorum. Çiçek dükkanı açmak ve sipariş üzerine çiçek tasarımları yapmak sizlere yüksek kazanç sağlayabilir.

Klasik çiçekçi dükkanının dışına çıkarak konseptlere göre çiçek tasarım hizmetleri verebilirsiniz. Örneğin düğün için süsleme malzemesi olarak çiçek üretip satabilirsiniz.

Bir diğer örnek sipariş üzerine gelin buketi yapmayı düşünebilirsiniz. Akla gelebilecek birçok fikir var. Yaratıcılığınızı kullanarak bu fikri geliştirmek sizin elinizde… Eğer dükkan açmaya paranız yoksa sadece online siparişler alarak evinizden de bu hizmeti verebilirsiniz.

16- Bayilik Almak

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

Ne iş yapacağımı bilmiyorum, sıfırdan bir marka kurmaktan çekiniyorum diyenlere de önerim var! Bayilik yani franchise almayı düşünebilirsiniz. Şöyle ki birçok büyük marka franchise vererek yatırımcılarla çalışıyorlar.

Siz de birikmiş sermayeniz varsa, sermayenize uygun franchise alarak kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Böylelikle sıfırdan bir marka oluşturmakla ve diğer risklerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Başarılı firmalarla siz de potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Böylece ne is yapabilirim diye düşünmenize gerek kalmayacak. 🙂

Ne İş Kurabilirim? Diğer Fikirler!

Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız kısa kısa diğer fikirlerden de bahsetmek istiyorum. Ne işi kurabilirim diyorsanız öneri fikirlerim şu şekilde;

 • Tercüme
 • Sağlık Hizmetleri (Danışmanlık)
 • Cafe – Restaurant
 • Yaşlı Bakım Hizmetleri
 • Kahve Dükkanı
 • Giyim Mağazaları
 • Parfürmeri – Kozmetik
 • Damacana Su İşi
 • Halı Yıkama İşi
 • SEO Danışmanlığı
 • Drone Pilotluğu

Sık Sorulan Sorular

Ne iş yapabilirim diye düşünenlere yönelik olarak sıkça sorulan soruları yanıtladım;

1- En çok para kazandıran iş nedir?

En çok para kazandıran işi bulmak için sektörünüzü iyi analiz etmeli ve buna bağlı olarak hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Sektörünüze uygun ürün ve hizmetler sunarak en çok kazandıran işi bulabilirsiniz.

2- Az parayla hangi işler yapılır?

İş yapmak için yeterli sermayeniz yoksa ücretsiz bayilik veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Ek olarak düşük sermayeli bir iş için kredi desteği alarak işinizi kurabilirsiniz.

3- Küçük işletme olarak ne açabilirim?

Burada ve sitemizde yer alan iş fikirlerinin birçoğu, küçük işletme olarak da değerlendirilebilir.

Ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünen kişiler için 16 iş fikri sıraladım. Sizlerin katkısıyla bu fikirleri geliştirebiliriz.

Mesleğim yok ne iş yapabilirim diye düşünmeyin! Alternatifleriniz çok fazla. Hangi başlığı seçtiniz? Bizimle yorumlar kısmından paylaşın. 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Ne Üretebilirim

“Ne Üretebilirim?” Diyenlere BOL KAZANÇLI 25 Fikir!

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

Oto Lastik Dükkanı

Oto Lastik Dükkanı Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2023 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti – GÜNCEL!

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak | Maliyeti, Hibeler ve Kazancı!

Daha Fazla Makale

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru

Yemeksepeti Vale Kurye Başvuru 2023 | AYDA 35.000 TL KAZANÇ!

En Karlı İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri 2023 – Düşük Bütçeli 15 İş!

Getir Deposu Açmak

Getir Deposu Açmak 2023 | Bayilik, Franchise Bedeli – Kazanç

Paket Taxi Nedir

Paket Taxi Nedir? 2023 Maaşları ve Başvuru Şartları!

Tekstil Atölyesi Açmak

Tekstil Atölyesi Açmak | 2023 Maliyeti ve Kazancı!

Etsy Satış Yapmak

ETSY Satış Yapmak 2023 – Mağaza Açma ve Satış Taktikleri!

Getir Kurye Maaşları

2023 Getir Kurye Maaşları ve Şartları – YENİ ÜCRETLER!

X