Ne İş Yapabilirim? Diyenlere 23 En Kazançlı İş Fikri!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 08.12.2023
Ne İş Yapabilirim

Okuyucularımız için iş kurma konusunda yarımdı olacak harika bir içerik hazırladım! Ne iş yapabilirim diye düşünenlere rehberlik etmek için çeşitli iş fikirlerini paylaşacağım. Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız burada sermayeli ve sermayesiz birçok iş fikri bulunmakta!

Çalışan ya da çalışmayan birçok kişi ne iş yapsam diye mutlaka aklından geçirmiştir. Bu noktada iş fikirleri bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ben sizler için araştırdım! Ne iş yapılır şeklindeki araştırmanız için müthiş yanıtlar alacaksınız. Ayrıca ek iş ne yapabilirim diye düşünüyorsanız benzersiz önerileri de sizlere sunacağım.

Artık mesleğim yok, ne iş yapacağımı bilmiyorum diye hayıflanmayı bir kenara bırakın. Sunacağım seçenekler son yılların en popüler işleri arasından seçildi. Üstelik kendi deneyimlerimden edindiğim bazı tüyoları da sizlere aktardım. Hadi listemize başlayalım!

Ne İş Yapabilirim? 2024 Güncel İş Fikirleri!

Ne İş Yapabilirim?
Ne İş Yapabilirim?

Burada bahsedeceklerim, en çok arzın olduğu alanlara yönelmeniz sizin için büyük fayda sağlayacak. Düşük veya yüksek sermayeli olarak iş seçenekleri çok fazla. Hatta ne iş yapabilirim sermayesiz olarak diyenlere de alternatifler sundum. Güncel iş fikirleri şu şekilde:

 1. Korku Evi Açmak
 2. Mochi Dükkanı Açmak
 3. El Yapımı Makarna Dükkanı Açmak
 4. El İşleri Yapıp Satmak
 5. Nail Art Stüdyosu Açmak
 6. Vegan Dükkanı Açmak
 7. Tişört Tasarlayarak Satış Yapmak
 8. Organizasyon Şirketi Kurmak
 9. Tekstil Atölyesi Açmak
 10. Mum Yapıp Satmak
 11. İkinci El Butik Dükkanı Açmak
 12. Bowl Dükkanı Açmak
 13. Freelance Çalışmak
 14. Anketör Olmak
 15. Çiçekçi Dükkanı Açmak
 16. Bayilik Almak
 17. Butik Kafe Açmak
 18. Parfümeri & Kozmetik Dükkanı Açmak
 19. Kahve Dükkanı Açmak
 20. Sosyal Medya Yöneticiliği
 21. Fitness Eğitmenliği
 22. Muhasebe Danışmanlığı
 23. Podcast Yayıncılığı

Hadi fikirlerin ayrıntılarına geçelim!

İlginizi çekebilir: Trendyol Mağaza Açma Rehberi

1- Korku Evi Açmak

Ne İş Yapacağımı Bilmiyorum
Ne İş Yapacağımı Bilmiyorum

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için son dönemlerde çok popüler olan bir fikri sunuyorum. Sermayenizi korku evi açmaya harcayabilirsiniz.

Ne iş yapsam diyenler, mutlaka talep gören işleri düşünmeliler. O nedenle dönemin popüler olan işlerine yönelmek kısa sürede kar sağlayacaktır. Korku evi kurmanın maliyeti kuracağınız alanın büyüklüğüne göre ve şehre göre değişiklik gösterebilir.

Faydalı İçerik: Yeni İş Fikirleri

2- Mochi Dükkanı | Ne İş Kurabilirim?

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için farklı alternatifler de sunacağım. Mochi Japonya’nın ünlü bir tatlısı. Türkiye’de ise İzmir gibi büyük şehirlerde satılıyor.

Siz de popüler olabilecek ürünlerin satışını gerçekleştirdiğiniz dükkanlar açabilirsiniz. Mochi de bunlardan birisi. Tanesini 20 TL’den satarak büyük kar elde edebilirsiniz. Üstelik bunun için çok büyük bir dükkana ihtiyacınız da yok. 🙂

3- El Yapımı Makarnacı Açmak

Ne İş Yapmalıyım
Ne İş Yapmalıyım

Ne iş yapabilirim diyenler için gıda sektörü çok avantajlı. Bu sektör, kuşkusuz önü en açık sektörlerden. Siz de bu sektöre hizmet verebilirsiniz. El yapımı makarnacı fikrini de yapmak istediğiniz işlerin arasına alabilirsiniz.

El yapımı makarna üretmek zahmet işidir. Siz de mutfakta kendinize güveniyorsanız, böyle bir fikirle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Makarnanıza ekleyeceğiniz orijinal soslarla insanların dikkatini çekebilir ve fiyatlarınızı artırabilirsiniz.

Sadece bir yer açıp hizmet vermenize de gerek yok. Evde iş fikirleri olarak da değerlendirebilirsiniz. Evde ne iş yapabilirim diyenler için özel bir fikrim daha var!

Öneri içerik: Oyun Oynayarak Para Kazan

4- El İşleri Yapıp Satmak | Ne İş Yapabilirim?

Ne İş Yapabilirim Ticaret
Ne İş Yapabilirim Ticaret

Ek iş ne yapabilirim diyenlere… Eğer el işleri konusuna ilgiliyseniz, yaptığınız işleri satarak para kazanabilirsiniz. Hatta son yıllarda birçok insan yabancı siteler aracılığıyla satış gerçekleştiriyor.

Böylelikle gerçekleşen satışlardan dolar elde edebiliyorlar. Örneğin örgü büstiyer, çizim, el yapımı ajanda gibi akla gelebilecek birçok ürünün satışını gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda el ürünlerine ilginin daha çok arttığını göz önünde bulundurursak, bu işten çok iyi kazançlar elde edebileceğinize kuşku yok.

Ne iş kurabilirim diyenlere yönelik eşsiz fikirlere devam edelim!

Etsy’de Satış Yapmak hakkında yazdığım yazı konuyla alakalı olarak ilginizi çekebilir.

5- Nail Art Stüdyosu Açmak

Ne İş Yapmalıyım
Ne İş Yapmalıyım

Talebin fazla olduğu işlerden devam edelim. Ne iş kurabilirim diyenler için iyi bir fırsat. Artık birçok kişi tırnağını nail art stüdyolarına yaptırıyor. Ufak bir nail art stüdyosu açarak bu işi yapabilirsiniz.

Sermayeniz yoksa da gidip bir kuaförle anlaşabilirsiniz. Kuaförler bünyelerinde çalışacak tırnak tasarımcılarına ihtiyaç duyuyorlar.

Lise mezunu ne iş yapabilir diyorsanız nail art stüdyosu açmak aradığınız iş fırsatı olabilir. Bazı araç gereçleri tedarik etmeniz ve konu üzerine uzmanlaşmanız önemli. Ne kadar güzel tasarımlar yaparsanız, fiyatlarınızı o kadar yüksek tutabilirsiniz. Tabi piyasanın çok üstüne de çıkmanızı önermiyorum.

Ne iş yapabilirim diyenlere girişimcilik fikirleri sunmaya devam ediyorum…

6- Vegan Dükkan Açmak | Kendi İşimi Nasıl Kurarım?

Vegan Dükkanı
Vegan Dükkanı

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim? Diye soranlar için önü açık bir fikir sunuyorum. Son yıllara baktığımızda vegan olmayı tercih edenlerin sayısı çok fazla arttı. İş kurmak için mutlaka arzın olduğu alanları göz önünde bulundurmakta fayda var.

Vegan dükkanı açmak bunlardan birisi… Küçük bir vegan ürünlerin satıldığı dükkan açabilirsiniz. Bitkisel sütler, aparatifler, yağlar… Akla gelebilecek birçok ürünü satabilirsiniz. Ne işi kurabilirim diye düşünenlere özel seçeneklerden birisi olarak vegan dükkan açmayı düşünebilirsiniz.

7- Tişört Tasarlayıp Satmak | Ek İş Ne Yapabilirim?

Ne İş Yapabilirim
Ne İş Yapabilirim

İşsizim ne iş yapabilirim diyenler için çok mantıklı olacak fikir! Ben yapamam demeyin çünkü tişört tasarlama ve baskı + kargo işini üstlenen sitelerle çok basit şekilde tasarımlar oluşturabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik yabancı sitelere tasarımlarınızı yüklerseniz ve satış gerçekleştirebilirseniz Dolar kazanırsınız! Nasıl mı?

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma yazısını okuyabilirsiniz. Sizlere bütün ayrıntılı bilgileri verdik.

Düşük bütçeli iş fikirlerine devam edelim…

8- Organizasyon Şirketi Kurmak

Sıfırdan İş Kurmak
Sıfırdan İş Kurmak

Ne iş kurabilirim diyenlere son yıllarda en çok kazandıran işleri sunuyorum. Sermayesiz işler kadar sermaye gerektiren işleri de sıralıyorum. Son yıllarda en küçük organizasyonlar bile organizasyon şirketleri tarafından yönetiliyor. Kendinize bu konuda güveniyorsanız, paranızı bu iş için kullanabilirsiniz.

Oldukça karlı çıkabileceğiniz bir iş. Elbette Organizasyon Şirketi Kurmak o kadar da kolay bir iş değil. Sizlere yardımcı olması açısından hazırladığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Bütün bilinmesi gerekenleri aktardım. Ne iş yapabiliriz diyorsanız artık harika bir fikriniz var! 🙂

Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız harika bir fikrim var! Tekstil atölyesi açmak…

9- Tekstil Atölyesi Açmak | Lise Mezunu Ne İş Yapabilir?

Ne İş Yapabilirim Ticaret
Ne İş Yapabilirim Ticaret

Tekstil atölyelerinin kar marjı oldukça yüksektir. Elinizde belli bir miktar sermaye varsa, bunu bu yönde değerlendirebilirsiniz.

Tekstil Atölyesi Açmak hakkında yazdığım yazıyı okursanız, işin sizin için uygun olup olmadığını, nasıl açılacağını öğrenebilirsiniz. Tekstil atölyesi açmak için belgeler, maliyetler ve daha fazlası yazıda sizlere anlatıldı.

10- Mum Yapıp Satmak

Artık dekoratif ürünlerin başında gelen mumlar, evlerde rahatça yapılabiliyor. Sermayem yok ne iş yapabilirim diyenler için keyifli bir iş fikri! Yapmanız gerekenler gerekli malzemeleri internetten temin etmek ve yapılışını öğrenmek.

Bunun için Youtube’daki videoları izleyebilirsiniz. Size yukarıda bir örnek bıraktım. Çok kolay ve keyifli bir iş… Basit ve küçük bir mumu 100 TL’ye rahatlıkla satabilirsiniz! Büyük ve modelli mumları da 200 TL’ye dahi satabilirsiniz.

11- İkinci El Butik Açmak | Ne Ticareti Yapabilirim?

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne is Yapabilirim
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne is Yapabilirim

Ekonomik şartlardan dolayı insanlar artık ikinci el kıyafetlere yöneliyorlar. Ancak sadece ekonomik şartlar değil, insanlar önceki sezonlara ait, vintage ürünleri de satın almak istiyorlar. Böyle bir mağaza açabilirsiniz. İnsanların ikinci el kıyafetlerini alarak mağazanızda satabilirsiniz.

Yurt dışında bu şekilde işleyen bir çok mağaza var. İnsanların dolaplarında kullanmadıkları birçok kıyafet var. Bunları hem geri dönüşüme kazandırmış olacaksınız hem de iki tarafında para kazanmasını sağlayacaksınız. Ne iş yapabilirim diyenlerin mutlaka not alması gerektiği bir iş fikri.

Ne ticareti yapabilirim diyorsanız okumaya devam edin!

12- Bowl Dükkanı Açmak

Lise Mezunu Ne İş Yapabilir
Lise Mezunu Ne İş Yapabilir

Bowl dükkanı açmak kar marjı yüksek bir iş olacaktır. Bowl dükkanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Bowl bir çeşit kasede birbirinden çeşitli ve sağlıklı yiyeceklerin sunulmasını temsil ediyor. Maliyeti düşük ancak kazancı fazla olacak bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Bowl dükkanı açıp, internetten sipariş sistemiyle çalışırsanız kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Tatlı, tuzlu bowl kaseleri yaparak yüksek kazançlar sağlayacaksınız! Bunun için büyük bir dükkana sahip olmanıza gerek yok.

Hala ne is yapabilirim bilmiyorum diyor musunuz? O halde devam edelim… 🙂

Öneri içerik: Uygulamalardan Para Kazanmak

13- Freelance İşler Yapmak | Ne İş Yapılır?

İşsizim Ne İs Yapabilirim
İşsizim Ne İs Yapabilirim

Ne iş yapabilirim diyen ve sermayesi olmayan kişiler için freelancer dünyası çok seçenekli. Ek iş olarak ne yapabilirim diyenlere de uygun olacaktır. Freelance, yani serbest olarak işler yapmak son yılların vazgeçilmezi. Freelance olarak çalışabileceğiniz birçok iş var.

Örneğin sosyal medya yönetimi, çeviri işleri, web tasarımı, logo tasarımı, yazılım gibi farklı farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken Bionluk, Armut gibi freelancer çalışma platformlarına katılmak ve işleri kovalamak! Elbette kendinize bir yetkinlik edinmeniz gerekiyor…

14- Anketör Olmak

Ne İş Yapsam
Ne İş Yapsam

Sırada anketörlük var. Anketörlüğü hemen hemen herkes yapabilir. Birçok anket firması, anketlerini insanlarla buluşturacak elemanlara ihtiyaç duyuyorlar. 18 yaşındayım ne iş yapabilirim diye soruyorsanız da kesinlikle sizin için iyi bir fırsat.

Çünkü bu işi yapmak için düzenli çalışmanıza da gerek yok. Firmayla anlaştığınız taktirde haftanın sadece belirli günlerinde anketörlük yapabilirsiniz.

15- Çiçek Dükkanı Açmak

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

İşsizim ne iş yapabilirim diye düşünenlere iş fikri sunmaya devam ediyorum. Çiçek dükkanı açmak ve sipariş üzerine çiçek tasarımları yapmak sizlere yüksek kazanç sağlayabilir.

Klasik çiçekçi dükkanının dışına çıkarak konseptlere göre çiçek tasarım hizmetleri verebilirsiniz. Örneğin düğün için süsleme malzemesi olarak çiçek üretip satabilirsiniz.

Bir diğer örnek sipariş üzerine gelin buketi yapmayı düşünebilirsiniz. Akla gelebilecek birçok fikir var. Yaratıcılığınızı kullanarak bu fikri geliştirmek sizin elinizde… Eğer dükkan açmaya paranız yoksa sadece online siparişler alarak evinizden de bu hizmeti verebilirsiniz.

16- Bayilik Almak

Ne İş Kurabilirim
Ne İş Kurabilirim

Ne iş yapacağımı bilmiyorum, sıfırdan bir marka kurmaktan çekiniyorum diyenlere de önerim var! Bayilik yani franchise almayı düşünebilirsiniz. Şöyle ki birçok büyük marka franchise vererek yatırımcılarla çalışıyorlar.

Siz de birikmiş sermayeniz varsa, sermayenize uygun franchise alarak kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Böylelikle sıfırdan bir marka oluşturmakla ve diğer risklerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Başarılı firmalarla siz de potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Böylece ne is yapabilirim diye düşünmenize gerek kalmayacak. 🙂

Hızlı Para Kazanma Yolları içeriğini şimdi inceleyin!

17- Butik Kafe Açmak

Butik Kafe Açmak
Butik Kafe Açmak

Sermayenizi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir iş fikrim var: Butik kafe açmak!

Son dönemde ne iş yapabilirim diye düşünenlerin birçoğu butik kafelere yöneldi. Birçok kişi bu sektöre adım attı ve gayette güzel kazançlar elde ediyor. Sektör incelemelerine göre burada hala kazanç potansiyeli var.

Yazlık bir yerde butik kafe açarak sezonluk kazançlar elde edebilirsiniz. Butik kafelerin en çok yaz ve ilkbahar aylarında müşteri çektiğini unutmayın. Ek iş ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, önemli bir alternatif olabilir.

18- Parfümeri & Kozmetik Dükkanı Açmak

Parfümeri Dükkanı Açmak
Parfümeri Dükkanı Açmak

Parfümeri ya da kozmetik dükkanları da son dönemde oldukça iyi kazançlar elde ediyor. Özellikle Instagram, Facebook gibi sosyal medya araçlarıyla satışlarınızı destekleyerek daha fazla kazanabilirsiniz.

Bunun için gereken sermayenin oldukça düşük miktarlar olduğunu söylemeliyim. Hatta direkt olarak internetten satış yapmak üzerine başlayabilir, ilerledikçe fiziki bir mağazaya geçiş yapabilirsiniz.

Ek iş olarak ne yapabilirim diyenlere özel olarak bu fikir değerlendirilebilir. Ek iş olarak yapabileceğiniz gibi bir süre sonra asıl işinize dönüştüğüne şahit olacaksınız. 🙂

19- Kahve Dükkanı Açmak (Cafe Konseptli)

Kahve Dükkanı Açmak
Kahve Dükkanı Açmak

Ne iş yapabilirim diyenlere iş fikri için sınırımız yok! Her şey iş fikri olarak değerlendirilebilir… 🙂

Sadece kahve konseptini benimseyen işletmeler giderek yaygınlaşıyor. Türkiye özelinde yurtdışına göre biraz daha geç olsa da bu sektör de canlanmaya başladı. İşlek bir yerde kahve dükkanı açarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Kahve dükkanınızın görsel tasarım açısından kusursuz olmasına özen gösterin. Birçok müşteriniz sadece kahve içmeye değil, aynı zamanda fotoğraf çekmeye gelsin. Böylece müşteri potansiyelinizi de geliştirebilirsiniz. Başlangıçta ek iş ne yapabilirim diye düşünenlere uygun bir fikir gibi gözükmese de bu kişiler de değerlendirebilir.

20- Sosyal Medya Yöneticiliği | Ne İş Yapsam?

Sosyal Medya Yöneticiliği
Sosyal Medya Yöneticiliği

İşsizim ne iş yapabilirim diye mi düşünüyorsanız? Sizlere ulaşılması çok kolay bir kariyer imkânından bahsedeceğim: Sosyal medya yöneticiliği…

Bu mesleğin dinamikleri basit ve kolay olsa da kendinizi geliştirmeniz ve başarı sağlamanız gerekiyor. Sonrası kolay… İster kendi işinizi kurun, ister bir ajansa bağlı olarak çalışın. YouTube, Udemy gibi platformlarda konuyla alakalı çok fazla kurs var.

O halde sosyal medya hesabı açın ve öğrendiklerinizi uygulamaya başlayın. Başarı, sizinle olsun! 🙂

21- Fitness Eğitmenliği

Fitness Eğitmenliği
Fitness Eğitmenliği

Günümüzde insanlar, egzersiz yapmanın önemini kavradılar ve daha fazla kişi fitness gibi sporlara yöneldi. Eğer fitness konusunda kendinizi geliştirirseniz eğitmen olabilir ve ders vermeye başlayabilirsiniz! Eğitim vermeye başlama aşamasında kendinize bir web sitesi kurarak, sosyal medya hesapları açarak bu süreci destekleyebilirsiniz.

Emin olun basit birkaç fitness seansından çok iyi paralar kazanılabiliyor. Eğer ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız mutlaka değerlendirin derim.

Dizi İzleyerek Para Kazanmak ister misiniz?

22- Muhasebe Danışmanlığı

Muhasebe - Ne İş Yapsam
Muhasebe – Ne İş Yapsam

Muhasebe danışmanlığı, günümüzün en popüler işlerinden birisidir. İşletmeler, vergi ve muhasebe konularında uzman kişilerle çalışmak istiyorlar ve bu süreçte mutlaka dış destek alıyor. Siz de kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız muhasebe danışmanlığına yönelebilirsiniz.

 • Vergi
 • Muhasebe
 • İşletme Yönetimi

gibi konulara ağırlık verebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz.

23- Podcast Yayıncılığı | Evde Ne İş Yapabilirim?

Podcast Para Kazanma
Podcast Para Kazanma

Ne iş kurabilirim diyenlere işletme fikri değil, ancak yapılabilecek bir iş fikrim var: Podcast yayıncılığı! Son dönemde podcast içerikler oldukça popüler ve birçok kişi podcast yayıncılığından para kazanmaya başladı. Podcast yayıncılığı ile para kazanmak şimdilik çok kolay değil, ancak süreç ilerledikçe farklı platformların çıkacağı düşünülmektedir.

Podcast Para Kazanma hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Ne iş yapabilirim diyenlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. İşte o tavsiyeler:

Kendi İşimi Nasıl Kurabilirim? İşte Tavsiyeler!

Kendi işimi nasıl kurarım diye düşünüyorsanız ve herhangi bir şey bulamıyorsanız bu bilgileri sizler için vereceğim. Öncelikle her işin bir planı olması gerektiğini unutmayın. Her şey sermaye değil ve para ile gerçekleştiremeyeceğiniz soyut işler var. Planlama bunlardan birisi…

Kendi işinizi kurma yolunda şu tavsiyeleri verebilirim;

 1. İlk olarak iş fikri geliştirin. Buradaki fikirlerden de faydalanabilirsiniz ancak hiçbir araştırma yapmadan “aaa ne güzelmiş” diyerek bir işe girmeyin. Hazır fikirlerden de faydalansanız onu geliştirmek için sürekli olarak araştırma yapın.
 2. Sonrasında pazar araştırması yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Türkiye pazarında yapacağınız işin piyasasını öğrenin. Hangi ürün ne kadara satılıyor? Maliyetler ne durumda? Bu sorulara yanıt arayın.
 3. Sonraki aşamada iş planı oluşturun. İş planı oluştururken yerli ve yabancı birçok kaynaktan faydalanın. Başarı hikayeleri bu noktada oldukça işinize yarayacaktır. İşletmenizi açmadan önce 3, 6, 12, 24 aylık planlamalar yapın. Bu planlamalara gerçekleştirilebilir hedeflerinizi ekleyin!
 4. Hangi işi yapıyor olursanız olun mutlaka dijital dünyada var olun. Web sitesi açarak, sosyal medya hesapları kullanarak dijital dünyaya adım atabilirsiniz. İleride belki internet siparişleriniz patlayacaktır. 🙂

Ne İş Kurabilirim? Diğer Fikirler!

Diğer İş Fikirleri
Diğer İş Fikirleri

Ne iş kurabilirim diye düşünüyorsanız kısa kısa diğer fikirlerden de bahsetmek istiyorum. Ne işi kurabilirim diyorsanız öneri fikirlerim şu şekilde;

 • Tercüme
 • Sağlık Hizmetleri (Danışmanlık)
 • Yaşlı Bakım Hizmetleri
 • Kahve Dükkanı
 • Giyim Mağazaları
 • Damacana Su İşi
 • Halı Yıkama İşi
 • SEO Danışmanlığı
 • Drone Pilotluğu

Sık Sorulan Sorular

Ne iş yapabilirim diye düşünenlere yönelik olarak sıkça sorulan soruları yanıtladım;

1- En çok para kazandıran iş nedir?

En çok para kazandıran işi bulmak için sektörünüzü iyi analiz etmeli ve buna bağlı olarak hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Sektörünüze uygun ürün ve hizmetler sunarak en çok kazandıran işi bulabilirsiniz.

2- Az parayla hangi işler yapılır?

İş yapmak için yeterli sermayeniz yoksa ücretsiz bayilik veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Ek olarak düşük sermayeli bir iş için kredi desteği alarak işinizi kurabilirsiniz.

3- Küçük işletme olarak ne açabilirim?

Burada ve sitemizde yer alan iş fikirlerinin birçoğu, küçük işletme olarak da değerlendirilebilir.

SONUÇ

Umarım bu 23 iş fikri sizin için faydalı olmuştur ve hangi işi yapacağınıza karar vermenizde yardımcı olmuştur. Ancak, iş fikirlerinin yanı sıra kendi yeteneklerinizi, ilgi alanlarınızı ve hedeflerinizi de göz önünde bulundurmanızı öneriyorum.

Kendinizi işinizde mutlu hissetmek, başarılı olmak için oldukça önemlidir. Ayrıca, her iş fikrinin kendi riskleri ve faydaları bulunmaktadır. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmak ve planlamak, işinizi başarılı bir şekilde yürütmek için önemlidir.

Ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünen kişiler için 23 iş fikri sıraladım. Sizlerin katkısıyla bu fikirleri geliştirebiliriz.

Mesleğim yok ne iş yapabilirim diye düşünmeyin! Alternatifleriniz çok fazla. Hangi başlığı seçtiniz? Bizimle yorumlar kısmından paylaşın. 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak

Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak | Maliyeti, Hibeler ve Kazancı!

Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak Hakkında | 10 Adımda Çocuk Oyun Evi Açın!

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? 2023 Maliyeti ve Tüm Detaylar!

Sağlık Kabini Açmak

Sağlık Kabini Açmak 2023 | Nasıl Açılır? Maliyeti ve Kazancı

Spor Salonu Açma Maliyeti

Spor Salonu Açma Maliyeti Ne Kadar? | 2024 GÜNCEL

Butik Açmak

Butik Açmak – 10 Adımda Nasıl Açılır? Maliyeti Ne Kadar?

Daha Fazla Makale

En Karlı İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri 2023 | Düşük Bütçe ile Yapılacak 15 İş

Getir Deposu Açmak

Getir Deposu Açmak 2023 | Bayilik, Franchise Bedeli – Kazanç

Medikal Dükkanı Açmak

Medikal Dükkanı Açmak 2023 | Karlı Mı? Maliyeti Ne Kadar?

Devletin Verdiği Bayilikler

Devletin Verdiği Bayilikler Nelerdir? 2023 KOSGEB Destekli

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Nasıl Kurulur? Maliyet – Kazanç!

Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik Şirketi Kurmak 2023 | Maliyeti ve Kazançları!

Kreş Açma Şartları

Kreş Açma Şartları ve Maliyeti 2023 | Ne Kadar Kazandırır?

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

X