Ne Dükkanı Açabilirim? Diyenlere Özel 27 İş Fikri!

Yazar: Aykut Tarih: 08.12.2023
Ne Dükkanı Açabilirim?

Günümüzde çalışma hayatının zorlukları ve özellikle başkası için çalışmak hepimizi zaman zaman bunaltabiliyor. Bunun sonucu olarak da hepimizin aklının bir köşesinde hep kendi işimizi kurma fikri var. Bu içerikte ne dükkanı açabilirim diyenlere özel bir rehber oluşturmayı hedefledik.

Girişimciliğin bu kadar arttığı bir dönemde kendi işini kurmak için de fazla yol mevcut. Ancak rekabet ortamından sıyrılabilmek için akıllıca adımlar atmak önemli.

Siz de kendi işinizi kurmak istiyor olabilirsiniz. Herkes gibi aklınızda nasıl yapacağınıza dair bir çok soru işareti olabilir. Bu oldukça normaldir; bilgi ve azimle kendinize harika bir iş kurabilirsiniz. Ne dükkanı açmalıyım, nasıl işletebilirim diye merak ediyorsanız yazımızda tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. 

Dükkan Nasıl Açılır?

Dükkan Nasıl Açılır?
Dükkan Nasıl Açılır?

Kendinize bir iş kurmak istiyor ve ne dükkanı açabilirim 2023 için merak diyor olabilirsiniz. Dükkan nasıl açılır diye sorarsanız ilk olarak yapacağınız işe karar vermelisiniz.

Bunun için ne dükkanı açabilirim, hangi işi yapabilirim ve nerede yapabilirim gibi soruları kendinize sormanızda fayda var. Bu süreçten sonra ise planlamalarınızı yaparak işe koyulabilirsiniz.

İşyeri açmak istiyorum, kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmanız önerilir. Bu süreçten sonra ise hazırlamanız gereken bazı belgeler bulunur.

Bunlar:

 • İş yeri açma bildirim formu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Vergi levhası fotokopisi

olarak sıralanabilir. Farklı iş alanları için farklı belgeler bulunur ve bunların gerekli kurumlara verilmesi önemlidir.

Öneri içerik: Yeni İş Fikirleri 2023

Ne Dükkanı Açabilirim? -Dükkan Açma Fikirleri

Günümüzde ne dükkanı açabilirim birçok kişinin aklında sıkça bulunan bir sorudur. Gelin bu sorunun cevabını listeleyerek cevaplandıralım:

 • Öncelikle bayanım dükkan açmak istiyorum diyorsanız; güzellik salonu, kuaför, makyaj ürünleri satışı, bijuteri, bebek ve çocuk giyim ürünü satışı yapan bir dükkan işletebilirsiniz. Kadınların bu alanlarda bilgi ve yetkinliği daha fazla olduğu için bu tarz dükkanların işletmesini daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra dükkanım var ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız da dükkan çevrenizi araştırmanız önerilir. Buna göre mahallede ne eksikse onu açmanız mantıklı olabilir. Bu sayede kimseyle rekabet etmezsiniz.
 • Genelde her yerde iş yapan dükkan fikirleri şöyle sıralanabilir: kuaför, kırtasiye, bijuteri, şarküteri, petshop, iç giyim.

Küçük Dükkan Fikirleri

Küçük Dükkan Fikirleri
Küçük Dükkan Fikirleri

Girişimciliğin oldukça arttığı bu dönemde herkesin aklında dükkan açmak istiyorum ne açabilirim soruyu dolanıyor.

Siz de bunu düşünüyor ve küçük dükkan fikirleri neler öğrenmek istiyorsanız gelin birlikte inceleyelim. İşte ne dükkanı açsam tutar diye düşünenlere özel her mahallede olması gereken ve iyi kazandıran dükkan fikirleri:

 • Bakkal
 • Kırtasiye
 • Şarküteri
 • Manav
 • Çiğ Köfte
 • Petshop
 • Bebek ve anne eşyaları
 • Kuaför
 • Güzellik salonu
 • Kuruyemişçi
 • Makyaj Malzemesi Satışı
 • Çeyiz Ürünleri Satışı

En Çok İşleyen Dükkanlar

Dükkan açma fikirleri çok çeşitlidir. Şehir merkezleri, mahalleler ve küçük kasabalar için farklı iş fikirleri önerilir. Özellikle mahalle arasında ne dükkanı açılır diye merak ediyorsanız rekabetin az olduğu bir işe yönelmenizi tavsiye ediyoruz. 

Mahallede ne dükkanı açabilirim diyenler o mahallede neler eksik listeleyebilir ve bunlar arasından en çok kazandıracak olanı seçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Ne Dükkanı Açsam Para Kazanırım?

Ne dükkanı açabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Bunun öncesinde size belli soruları kendinize sormanızı tavsiye ediyoruz. Bunların başında neye yeteneğim var, bu mahallede ne dükkanı iş yapar geliyor. Eğer tecrübeli olduğunuz bir alan varsa o alana yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Tecrübesiz bir şekilde ne dükkanı açsam para kazanırım diyorsanız da bunun için pek çok seçeneğiniz mevcut. Hadi o zaman en çok işleyen dükkanlar arasından tecrübe gerektirmeyenleri listeleyelim:

 • Takıcı
 • Bakkal
 • Tuhafiye
 • Petshop
 • Kırtasiye

Ne Dükkanı Açabilirim? Dükkan Açma Maliyeti

Kendi işyerimi açmak istiyorum diyenler için fikiri bulduktan sonraki en önemi süreç maliyeti ayarlamaktır.

Ne dükkanı açabilirim sorusuna cevap verdikten sonra şimdi detaylı bir şekilde maliyet hesaplamanızı yapabilirsiniz.  Eğer kısıtlı bir bütçeye sahipseniz de dükkan fikirleri arasından en az maliyetli olacak olanlara yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

NOT: Günümüzde en basit dükkânı açmak için ortalama olarak en az 200.000 TL gerekir diyebiliriz. Bu, işinizin kapasitesine göre değişiklik gösterecektir.

İlginizi çekebilir: Bağkur Primi Nasıl Hesaplanır?

Sermayesiz Dükkan Açmak

Sermayesiz Dükkan Açmak
Sermayesiz Dükkan Açmak

İş yeri açma fikirleri oldukça çeşitlidir. Yapılacak işe karar verdikten sonra ise dükkan açma maliyeti, belgelendirmelerin yapılması gerekir.

Bu süreçte sermayeniz oldukça önemlidir. Genelde işe karar vermeden önce ne kadar sermayeniz var net bir şekilde belirlemeniz önerilir.

Sermayeniz yok ama yine de kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu da mümkündür. Sermayesiz dükkan açmak için ise KOSGEB ile devlet desteği alabilirsiniz. Bunun için girişimcilik belgesi almanız gerekir. Bundan sonra ise farklı sektörlere göre farklı miktardaki desteklerden yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evde İş Fikirleri

Küçük Şehirlerde Açılabilecek Dükkanlar

Küçük şehirlerde açılabilecek dükkanlar akıllı hamleler ile size büyük kazançlar getirebilir. Bunun için öncelikle şehrinizde ihtiyaç olan açılabilecek dükkanlar neler listeleyebilirsiniz.

Özellikle rekabetin az olduğu alanlara yönelmeniz sizin için daha iyi olabilir. Sonrasında benim hangi alana yetkinliğim daha fazla ve ne dükkanı açabilirim gibi sorularla kendi işinizi bulabilirsiniz. 

Mahalle Arasında Ne Dükkanı Açılır?

Mahalle Arasında Ne Dükkanı Açılır?
Mahalle Arasında Ne Dükkanı Açılır?

Mahalle aralarındaki küçük dükkanların iş yapma ve büyüme potansiyeli daha da yüksektir. Siz de ne dükkanı açabilirim, yetkinliklerim neler, bu mahallede ne eksik gibi sorulara cevap verdikten sonra işe koyulabilirsiniz.

Öncelikle ne dükkanı açmalıyım diye düşünüyorsanız sizin için mahalle arasında kazancı yüksek iş fikirleri:

 1. Kafe
 2. Pethsop
 3. Anne ve bebek ürünleri
 4. Kırtasiye
 5. Tuhafiye
 6. Giyim Ürünleri
 7. Fırın
 8. İkinci El Ürünler
 9. Spor salonu
 10. Organik Ürünler

Sanayide Ne Dükkanı Açabilirim?

Sanayi bölgeleri için birçok farklı iş alanı vardır. Sanayide ne dükkanı açabilirim merak ediyorsanız bunları: oto tamir, yedek parça, boya dükkanı, araç kiralama, yetkili servis olarak sıralayabiliriz.

Bunun yanı sıra birçok farklı seçenek bulunuz. Ne dükkanı açabilirim hangi işi yapabilirim diye karar verdikten sonra siz de kendi işinizi kurabilirsiniz. 

Öneri içerik: Ne İş Yapabilirim?

Sıkça Sorulan Sorular

Ne dükkanı açabilirim diyenlerin sıkça sorduğu soruları yanıtladık:

Dükkan Açmak İstiyorum Sizce Hangi İşi Yapmak Kazançlı Olur?

Ne dükkanı açsam diye merak ediyor olabilirsiniz. En kazançlı işlere bakılırsa kırtasiye, kuaför ve güzellik salonları oldukça iyi kazançlar elde etmektedir.

Sermayesiz Dükkan Açabilir Miyim?

Sermayesiz olarak devlet desteği ile dükkan açmanız mümkündür. Bunun için bazı eğitimler almanız gereklidir. Sektöre göre devlet farklı miktarda para desteği sunar.

Küçük Şehirlerde Ne Dükkanı Açabilirim?

Özellikle küçük şehirlerde ne dükkanı açabilirim diye merak ediyorsanız rekabetin az olduğu alanlara yönelmeniz tavsiye edilir. Bu sayede müşteri yoğunluğunuz artar.

İlginizi çekebilir: KOSGEB Destekli Bayilikler

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon Şirketi Kurmak 2023 – Maliyeti ve Kazancı!

Oto Lastik Dükkanı

Oto Lastik Dükkanı Açmak 2024 | Maliyeti ve Kazancı

Güzellik Merkezi Açmak

Güzellik Merkezi Açmak 2023 | Maliyet ve Kazanç Bilgileri!

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? 2023 Maliyeti ve Tüm Detaylar!

Kitap Kafe Açmak

Kitap Kafe Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı!

Halı Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti Ne Kadar? 2023 YAPIM MALİYETİ

Daha Fazla Makale

Spor Salonu Açma Maliyeti

Spor Salonu Açma Maliyeti Ne Kadar? | 2024 GÜNCEL

Ticaret Yapmak İstiyorum

Ticaret Yapmak İstiyorum | 10 Adımda Ticarete Başlamak

İnstagramda Butik Açmak

İnstagramda Butik Açmak 2024 | Maliyeti ve Aylık Kazancı!

Trendyol'da Mağaza Açmak

Trendyol’da Mağaza Açmak 2023 | Detaylı Rehber!

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri | 15 İlginç İş Fikri

Kreş Açma Şartları

Kreş Açma Şartları ve Maliyeti 2023 | Ne Kadar Kazandırır?

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak 2023 | 10 ÖNEMLİ YOL – İŞ FİKRİ!

Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Nasıl Kurulur? Maliyet – Kazanç!

X