YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

Yazar: Lila Editör Tarih: 07.12.2023
YouTube Kazanç Hesaplama

Son yıllarda para kazanma yöntemleri arasından en gözde olanı Youtube’a içerik üretmek. Her aile ya da arkadaş grubu mutlaka bir kez Youtube üzerinden ne kadar para kazanabileceğini merak ediyor. Biz de Youtube kazanç hesaplama 2024 detaylarını araştırdık.

Youtube gelir hesaplama sitesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere sunacağımız programla birlikte YouTube üzerinden ne kadar kar elde edebileceğinizi öğreneceksiniz. YouTube izlenme parası hesaplama adımlarını takip edin!

Youtube izlenme hesaplama yolları hakkında tüm ayrıntılı bilgiye bu yazının sonunda ulaşabilirsiniz. 100.000 izlenme sayısıyla ya da 10.000 izlenme sayısıyla ne kadar kazanç sağlayacağınızı görmek için yazının devamını inceleyin…

YouTube’dan Ne Kadar Kazanırsınız?

YouTube Kazanç Hesaplama
YouTube Kazanç Hesaplama

Size şartları hakkında detay vermeden önce Youtube üzerinden ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi anlatacağız. YouTube’dan 10.000 TL‘de kazanabilirsiniz, 1.000.000 TL‘de… Peki, hesaplama işini nasıl yapacaksınız? Gelin birlikte inceleyelim:

Youtube’da bazı kısaltmalar var. Bu kısaltmaları bilmeniz bundan sonra öğreneceğiniz bilgileri daha iyi anlamanıza yardımcı olacak. Önemli kısaltmalar şu şekilde:

 • BGBG: Bin gösterim başı gelir
 • BGBM: Bin gösterim başı maliyet
 • TBM: Tıklama başı maliyet

YouTube kazanç hesaplama işlemleri 1.000 gösterim ile başlar. Yani para kazanabilmek için 1.000 gösterim sınırı bulunuyor. Ayrıca yayınladığınız videolardaki reklamlardan %67 civarında kazanç size kalmaktadır.

Aşağıda bunları daha detaylı olarak sizlere madde madde anlatacağım. Onun öncesinde youtube para kazanma hesaplama için diğer detaylara göz atacağız.

Benzer yazı: TikTok Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Tablosu

YouTube Kazanç Hesaplama
YouTube Kazanç Hesaplama

Size bir tablo halinde Youtube üzerinden izlenme oranına göre ne kadar kar elde edeceğinizi aktaracağız. Bu tabloda kolayca kazancınızın ne olacağını görebilirsiniz. İşte YouTube kazanç tablosu:

İzlenme SayısıÜcret
 10.000 – 20.000 İzlenme100 – 800 TL
100.000 İzlenme1.000 TL – 3.000 TL
1.000.000 İzlenme8.000 TL – 50.000 TL
YouTube Kazanç Tablosu

YouTube Kazanç Hesaplama Programı

Youtube para kazanma hesaplama için sizlere harika bir program sunacağız. Bu program sayesinde günlük, aylık ve yıllık ortalama kazançları kolayca hesaplayabileceksiniz. Yapmanız gereken ilk olarak günlük izlenme sayısını girmek. Sonrasında kanalın geçmişteki ortalama etkileşim oranını girin.

İşte Youtube kazanç hesaplama programı:

Günlük Video İzlenmesi
Tahmini kazancı hesaplamak için barı kaydırın.
1,000 İzlenme/Gün
Ortalama Etkileşim Oranı
30,000
Aylık İzlenme
360,000
Yıllık İzlenme
Ortalama Günlük Kazanç
5,00 TL - 8,00 TL
Ortalama Aylık Kazanç
150 TL - 240 TL
Öngörülen Yıllık Kazanç
2,000 TL - 3500 TL

YouTube İzlenme Parası Hesaplama Yöntemleri

Hesaplama sistemi şu şekilde yapılıyor. Örneğin:

 • 1.000 İzlenme 7 TL üzerinden hesaplayalım.
 • 10.000 izlenme oranını hesaplamak için 7 ile 10 çarpılır.
 • 1.000.000 izlenme oranının ne kadar kazandıracağını öğrenmek için de 7 ile 1000 çarpılır.
 • Bu sistem sayesinde ne kadar kar elde edeceğinizi öğrenirsiniz. Youtube izlenme hesaplama bu şekilde…

Paratik önerisi: Para Kazandıran Uygulamalar

YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 - KAZANÇ TABLOSU!
YouTube Kazanç Hesaplama

Ne kadar kazanç sağlayacağınızı öğrendiyseniz, gelelim şartlarına. Youtube üzerinden kazanç sağlamak için bazı şartları bilmeniz gerekiyor. Youtube, kullanıcılarına oldukça önem veren bir platform olduğu için bu koşullara uymanız şart. İşte Youtube para kazanma şartları:

 • Kanalınızın Youtube kanal para kazanma politikalarına uyduğundan emin olmak gerekiyor.
 • Youtube kanalınızın para kazanmaya uygun olup olmadığını değerlendirmek için kanalınızı inceliyor.
 • Hesabınızdan para kazanabilmek için Youtube’un para dağıtım listedeki ülkelerden birisinde olmanız gerek. Türkiye bu listeye dahil.
 • Para kazanabilmeniz için kanalınızın son 1 yılında en az 4 bin saatlik izlenme süresine ulaşmış olması gerek.
 • Gerekli olan bir diğer şart ise bin aboneye sahip olmak
 • Google AdSense hesabına da sahipseniz kanalınız gerekli bütün şartları yerine getirmiş olacaktır.

YouTube para kazanma şartları bu şekildeydi…

Öneri içerik: Evde Para Kazandıran İşler

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi Alternatifleri

youtube gelir hesaplama siteleri
youtube gelir hesaplama siteleri

Youtube geliri hesaplamak istiyor ama hesaplama işiyle uğraşmak istemiyor musunuz? O halde bu kısım sizi yakından ilgilendiriyor. Size aktaracağımız YouTube gelir hesaplama siteleri sayesinde siz de kolayca aylık ne kadar gelir elde edebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Tamamen güvenilir ve doğru bilgiye ulaşabileceğiniz Youtube kazanç hesaplama sitesi alternatifleri şu şekilde:

Evde Ek Gelir Fırsatı! Evde Kına Paketleme içeriğini şimdi öğrenin!

YouTube Gelir Hesaplama: Kazancınızı Etkileyen Faktörler!

Youtube kazanç hesaplama
Youtube kazanç hesaplama

Gördüğünüz gibi, Youtube üzerinden kazanç sağlamak mümkün. Üstelik tamamen güvenilir bir şekilde kendi işinizin patronu olarak para kazanabileceksiniz. Tabi yayınladığınız videonun izlenmesi için belli kriterlere uyuyor olmalı. Kazanç sağlamak için kriterler şu şekilde:

1- Video Uzunluğu

Youtube’da kazancı etkileyen faktörlerden birisi de videoların uzunluklarıdır. Youtube’da videoların minimum 8 dakika olması önemlidir. Daha kısa videolarla daha uzun izlenmeler elde etseniz de kazancınız aynı olmaz. Çünkü reklam sayısınız da düşer.

2- İzleyici Kitlesi

YouTube Para Hesaplama
YouTube Para Hesaplama

Youtube’da kazanç hesaplama yaparken kitlenizin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Kitlenizin tamamen organik olması gerekitor. Yukarıda sizlere Youtube kazanç hesaplama programı sundum. Ancak organik takipçiniz yoksa, gireceğiniz verilerinde bir değeri yoktur.

Bunun dışında izleyici kitlenizin ülkeleri de önemlidir. Yurt dışından videolarınız izlenirse, reklamlarda yabancı olacaktır. Kur oranıyla yurt dışından izlenmeler sizlere daha fazla kazanç sağlar.

3- Videonun Konusu | YouTuber Kazanç Hesaplama

Evet, her video kategorisi aynı kazancı sağlamayabilir. Bazı video kategorileriyle çok daha yüksek kazanç elde ediliyor. En çok kazandıran kategorilerin aslında en az içerik üretilen konular olduğunu söyleyebiliriz.

Bir kategori hakkında ne kadar az içerik varsa, o kadar fazla kazanmak mümkün oluyor. Örneğin Finans, teknoloji gibi kategorilerde çekilen videoların izlenme oranları yüksekse çok daha fazla kazandırır. Youtube para hesaplama için bu mevzu hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

İlginizi çekebilir: YouTube’dan Para Kazanma

4- Videonun Etkileşim Oranı

Videolarınızın etkileşim oranları da kazancı çok etkiler. Youtube’da kanalları izlerken görmüşsünüzdür. İnsanlar beğeni atmayı unutmayın diye birkaç defa tekrarlıyorlar. Bunun bir sebebi var. Video izlenip, etkileşim almıyorsa, yüksek kazançlar sağlama ihtimali bir hayli düşük olur.

Bu nedenle aldığınız yorumlar, beğeniler, paylaşımlar çok önemlidir. Ayrıca paylaştığınız videoda kullanıcıların ortalama kalma süresi de dikkate alınır.

YouTube kazanç hesaplama işlemlerinde bu faktörler oldukça önemlidir. Peki, videolardan nasıl para kazanılır? İşte detaylar…

YouTube Videolarından Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden gelir elde etmek için yalnızca video çekip yayınlama seçeneğiniz bulunmuyor. Bunun yanı sıra birçok seçeneğe de sahip olacaksınız. Video yayınlamak dışında 2 diğer seçeneğinizden biri videonuza sponsor reklam almak diğeri de Youtube reklamlarından kazanç sağlamak.

İlk olarak sponsor seçeneğinden faydalanmak için kanalınızın abone sayısının en az 50-100 Bin arası olması gerekiyor. Bunun dışında sponsor olacak marka ve firmalarla iletişime geçerek sponsor olmalarını istemeniz yeterli. Başka hiç bir şart olmaksızın sponsor üzerinden para kazanırsınız.

Bir diğer seçeneğiniz de yukarıda bahsettiğimiz reklam seçeneği. Bildiğiniz gibi Youtube, reklamlarıyla oldukça popüler bir platform. Bu sebeple bir Youtuber’ın reklamlar üzerinden para kazanması da oldukça kolay. YouTube kazanç hesaplamanın en önemli noktası reklamlardır. Reklamlar ise 2’ye ayrılıyor:

Öneri içerik: SMMA Para Kazanma

1- Video İçi Reklam

Bu reklam modeli Youtube tarafından en sık tercih edilen modellerden biridir. Bu seçenekte videonuza tıklandığı zaman reklam öncesinde içinde ve arasında ve sonunda yayınlanır.

Bu reklam videoları genellikle 30 saniyedir. İlk 5 saniyesi geçtikten sonra “Reklamı Geç” butonu açılır. Buradan para kazanmak için izleyiciler reklamın tamamını izlemeleri ve reklama tıklamaları gerekir.

2- Video Dışı Reklam | YouTube Geliri Hesaplama

Daha az tercih edilen reklamlardan biridir. Bu reklamlar genellikle videonun altında ya da önerilenler bölümünde yer alır. Yine kullanıcı odaklı olan bu seçenekte, izleyicilerin reklamı tıklaması halinde kazanç elde edersiniz.

Son olarak YouTube kazanç hesaplama ile ilgili sıkça sorulan sorulara değinelim…

Öneri içerik: YouTube İçerik Fikirleri

Sıkça Sorulan Sorular

YouTube kazanç hesaplama ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Youtube’da hangi içerikler daha çok kazanç sağlıyor?

Oyun videoları, gezi ve tur videoları, makyaj ve yemek videoları, araba tanıtım videolar, Vloglar, ders videoları, background ve çocuk videoları oldukça sık izlenen içerikler arasındadır.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

İçerik türüne, abone sayısına ve kitlesine göre değişmekle birlikte bilinen bir Youtuber ayda 40 bin Dolar’a kadar kazanç elde edebiliyor.

Youtube reklam biçimleri nelerdir?

Youtube reklam biçimler şu şekildedir:
1. Görüntülü reklamlar
2. Yer paylaşımlı reklamlar
3. Atlanabilir video reklamlar
4. Atlanamayan video reklamlar
5. Bumper reklamlar

Youtube hangi reklamlara daha fazla para ödüyor?

Youtube en çok araba, konut, ürün satış siteleri, dizi film platformları gibi içeriğe sahip reklamlar en çok para ödemesi alan reklamlar arasındadır.

Youtube tahmini kazanç hesaplaması nasıl yapılır?

1. İlk olarak Youtube Studio sistemine girin.
2. Ardından sistemin sol kısmında bulunan Analytics butonuna tıklayın.
3. Yukarıda göreceğiniz Gelir kısmını açarak tahmini gelirinizi öğrenin.

Youtube kazancını belirleyen faktörler nelerdir?

Kazancınızı belirleyen en etkili faktör izlenme oranı. Ne kadar çok izlenirse o kadar kazanç sağlarsınız. Bunun yanı sıra yayınladığınız videonun uzun olması, videonuza aldığınız reklamlar da kazanç oranınızı belirler. İçeriğiniz ve popülerliğiniz de bu konuda oldukça etkili.

Öneri içerik: YouTube Shorts Para Kazanma

Bu yazımızda sizlere YouTube kazanç hesaplama hakkında tüm detayları aktardık. Oturduğunuz yerden video yayınlayarak kolayca para kazanmanız oldukça mümkün.

Güvenilir platformlardan biri olan YouTube gelir hesaplama hakkında eklemek istediğiniz bilgi ya da sormak istediğiniz soruları YORUM olarak gönderebilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

1 Saatte Para Kazanma

1 Saatte Para Kazanma Yolları | En Çok Kazandıran 10 İş!

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Evden Para Kazanma

Evden Para Kazanma Yolları! GÜNCEL 15 YÖNTEM

Music Xray ile Para Kazanma 2023 - Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler 2024 – Sahibinden Borç Para

Daha Fazla Makale

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 | En Etkili Finansal Çözümler!

Öğrenci Para Kazanma Yolları

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2023 – 30 EN KAZANÇLI Yöntem

Twitch Para Kazanma

Twitch Para Kazanma Şartları 2023 | En Popüler 6 Yöntem!

Yürüyerek Para Kazanma

Yürüyerek Para Kazanma 2023 | En Kazançlı 16 Uygulama!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Nays ile Para Kazanma

Nays ile Para Kazanma Yolları | Tek Seferde 200 TL Kazanın!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Google Adsense Para Kazanma 2023 - Google’dan Para Kazan!

Google Adsense Para Kazanma 2023 – Google’dan Para Kazan!

X