Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Yazar: Gizem Editör Tarih: 23.05.2023
Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternet çağında yaşarken yetkinliklerinizle birlikte para kazanabilmeniz her an mümkün… Bu yazıda da birden fazla dil bilen kişiler için gelir elde etme yöntemi sunacağız. Çeviri yaparak para kazanmak aradığınız iş olabilir…

İngilizce, Arapça, Almanca, Çince, Fransızca ve diğer tüm dillerden en az birisini ana diliniz gibi biliyorsanız, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, çeviri yaparak nasıl para kazanılır? Ayrıntılarıyla anlatacağız.

Freelance çeviri siteleriyle ve diğer alternatif yollarla bilgisayarınızın başında çeviri yaparak para kazanabileceksiniz. önemli noktaları sizlerle aşağıda paylaştık. Hadi başlayalım…

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri yaparak para kazanmak 2023 yılında internetten çok kolay. Bunun için çeviri yaparak para kazandıran sitelerden kendinize en uygun olanı ya da olanları tercih edebilirsiniz. Aşağıda bu siteleri size liste halinde vereceğiz.

Onun öncesinde bazı bilmenizde yarar olacak bazı konuları sizlerle paylaşmak isteriz. Çeviri yaparak nasıl para kazanılır? İlk önce kullanabileceğiniz farklı alternatifleri değerlendirmelisiniz. Çeviri yaparken para kazanmanızı sağlayacak farklı seçenekleriniz mevcut.

 • Metin çevirileri
 • Ürün, hizmet çevirileri
 • Haber çevirileri
 • Video alt yazı çevirileri
 • Yeniden yazı yazmak

gibi dil bilginizi gelire çevirme yöntemleri var. Bunlardan biriyle yetinmeyebilirsiniz. Dilediklerinizi seçebilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak için okumaya devam edin.

Son zamanların en popüler kolay para kazanma yollarından birisi olan seçeneği değerlendirin… Yürüyerek para kazanma yazısını okuyun!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2023
Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2023

Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak Mümkün mü?

Evet, çeviri yaparak dolar kazanabilirsiniz. Bunun için çeviri yaparak para kazandıran siteler den yabancı, dolar bazında ödeme gerçekleştirenleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Freelance çeviri yapmak istiyorum diyenlerin en büyük hayali eminiz ki çeviri yaparak dolar kazanmaktır. Bunun için sizlere aşağıda dolarla ödeme almanızı sağlayacak siteleri de sıralayacağız. Yurt dışındaki insanlarla, şirketlerle çalışabilir ve dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Freelance Çeviri Siteleri

Freelance Çeviri Siteleri
Freelance Çeviri Siteleri

Çeviri yaparak para kazandıran siteler sayesinde siz de bilgisayar başından istediğiniz an iş yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Freelance çalışma fırsatıyla artık birçok insan evinden para kazanıyor. Siz de bu yetkinliğinizi fırsata dönüştürün… İşte Freelance Çeviri Siteleri…

1- Bionluk

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak
Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Bionluk Türkiye’de çeviri işi olan insanları kolayca bulabileceğiniz bir freelance çalışma platformudur. Profesyonel freelance çalışan insanların Türkiye’de en çok tercih ettiği sitelerden birisi olduğu için sizlere ilk sırada vermek istedik. Bu siteye üye olup, sonrasında ilan oluşturmak için 20 TL bir ücret ödemeniz gerekiyor.

 • Sonrasında ilan oluştur kısmından çeviri için bir ilan oluşturuyorsunuz ve vereceğiniz hizmeti kısaca anlatarak fiyatınızı belirliyorsunuz. Diğer örnek ilanları inceleyerek kendinize bir ilan oluşturabilirsiniz. Sonrasında var olan iş ilanlarına teklif verebilir veya insanların ilanınız aracılığıyla sizi bulmasını bekleyebilirsiniz.

2- Çevirimvar

Çeviri yaparak para kazanmak için tercih edebileceğiniz bir diğer site de Çevirimvar sitesi. Tamamen profesyonel çeviriler için açılmış bir sitedir. Bu siteden çeviri işleri almanız için kesinlikle profesyonel olmanız gerekiyor.

 • İş ilanında aranan niteliklerden birisi minimum 3 yıllık tercüme ve/veya proofreading tecrübesi. Tecrübeniz yoksa maalesef bu site aracılığıyla iş yapamıyorsunuz.

Öneri: Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak
Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak

3- Acclaro

Acclaro tüm dünyaca kullanılan profesyonel çeviri sitelerinden birisidir. Çeviri yaparak dolar kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir site. Acclaro aracılığıyla 125 dilde çeviri hizmeti sağlanıyor.

 • Türkçe dilinden farklı dillere ya da farklı dillerden Türkçe’ye çeviri işleri bulabilmeniz çok olasıdır. Sitede çok fazla alt yazı işi olduğunu söyleyebiliriz. Çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken bir site!

4- Fiverr

Çeviri Yap Para Kazan
Çeviri Yap Para Kazan

Fiverr dünyaca ünlü freelance çalışa platformlarından birisidir. Şüphesiz çeviri yaparak para kazanmak için kullanılması gereken bir site. Burada kendi ilanınızı açabilirsiniz. Siteye kayıt oluşturmak ve ilan açmak tamamen ücretsiz…

 • İş arayan kısmından hemen üyelik açabilirsiniz. Sitede direkt çeviri işi alabilir ya da sıfırdan bir yazı yazmanızı isteyebilirler. İlanınızda verebileceğiniz hizmetleri düzgün şekilde yazmanız önemli.

5- Peopleperhour

Dünya çapında 1 milyondan fazla işletmenin güvendiği serbest çalışanlar sitesidir. Siteye girdikten sonra “Freelancer?” kısmına girerek – freelancer olarak çalışmak istiyorum – butonuna tıklayarak ve bilgilerinizi girerek kayıt olabilirsiniz.

 • Vereceğiniz hizmeti iyi bir şekilde açıklamalısınız. İş aldıkça ve insanlar size puan verip, yorumladıkça müşteri çekme ihtimaliniz daha da artıyor. Evden çeviri işi yaparak para kazanmak istiyorum diyenlere siteler önermeye devam ediyoruz! Peopleperhour sitesini şüphesiz kullanabilirsiniz.

Hızlı para kazanma yollarını sizlere anlattık… Okuyun ve 1 saatte para kazanın

Evden Çeviri İşi Yapmak İstiyorum
Evden Çeviri İşi Yapmak İstiyorum

6- Lionbridge

Lionbridge’de müşteriler ile onların İngilizce konuşamayan müşterileri ve bileşenleri arasında köprüler kurmaya yardımcı oluyor. 20 yılı aşkın süredir, dünyanın en ünlü ve yenilikçi markalarıyla çalıştılar. Lionbridge takımına katılarak çeviri olarak hangi işleri yapabiliyorsunuz?

 • Telefonda ve Görüntülü Uzaktan Çeviri
 • Konferans ve Yerinde Çeviri
 • Uzaktan Simultane Çeviri

Bu gibi hizmetler ile çeviri işi yaparak çok iyi kazançlar elde edebilir ve başarılı bir şirket ile çalışma fırsatını bulabilirsiniz.

7- Global Translations

Globas Translation firmalara, şirketlere profesyonel çeviri hizmeti sunan bir sitedir. Şu an için 145 ülkede 76 dilde faaliyet gösteriyor. Site bünyesinden 17 bin uzman çevirmen bulunuyor. Çevirmen ol kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

8- Ollang

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak
Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

“Herkesin herkesi anladığı bir dünya yaratma görevindeyiz.” diyor Ollang kurucuları… Bu site sayesinde birçok kişi video ve ses dosyalarını hızlıca altyazılı hale getiriyorlar.

 • Kültürel uçurumu teknoloji ile kapatma fikrine aynı derecede takıntılı yeni, yetenekli insanları ekibine katmaya devam ediyor. Siz de Ollang ekibine katılmak için kayıt ol kısmından tamamen ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz!

Mutlaka okuyun: Pasif Gelir Kaynakları

9- Unbabel

Freelance çeviri yapmak istiyorum diyorsanız başka bir önerimiz daha var. Unbabel! Sisteme üye olarak çeviri yapabiliyor ve kazanç sağlamaya başlayabiliyorsunuz. Özellikle çeviri konusunda eğitim sağlaması büyük bir avantaj.

 • Çeviri yaparak para kazanmak için Unbabel platformunu tercih edebilirsiniz. Kazancınız döviz üzerinden olacağı için inanın iyi kazançlar sağlayacaksınız.

10- Rev

Yurtdışı freelance siteler arasında Rev de bulunuyor. Ve elbette site içerisinde yapabileceğiniz işlerden birisi de çeviri yapmak. Diğer freelance sitelere benzer şekilde işleyen Rev üzerinden çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

 • Çevirmenlik siteleri arasında değerlendirebileceğiniz bu sistem sayesinde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Ayrıca ilan yayınlayan kişiler altyazı çevirisi yaparak para kazanmak da sağlayabilir!
 • Evden çeviri işi yapmak istiyorum diyenler için birçok seçenek mevcut. Ayrıca diğer freelance işlere de yönelebilir, kazancınızı katlayabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Evden Çeviri İşi Yapmak İstiyorum
Evden Çeviri İşi Yapmak İstiyorum

Çeviri yaparak para kazanmak konusunda kazanç miktarlarını da merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuya dair tüm bilgileri sizler için sıraladım.

 • Türkçe freelance sitelerde iş yapacaksanız 100 kelime çevirinin ortalama olarak 30 TL olduğunu söyleyelim. Kazancınızı buradan hesaplayabilirsiniz.
 • Yabancı sitelerde kazancınız daha fazla. Ortalama olarak 100 kelimenin çevirisi için 5 € isteniyor.

Bu bilgilerden hareketle günlük 1.000 kelime çevirisi yaptığınızda aylık kazancınızı hesaplayalım.

 • Türkçe sitelerde günlük 300 TL, aylık 9.000 TL kazanabilirsiniz.
 • Yabancı sitelerde günlük 50 €, aylık 1.500 € kazanabilirsiniz.

NOT: Daha fazla çeviri yaparak kazancınızı katlayabilirsiniz.

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak
Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak için sizlere farklı alternatifler sunduk. Metin çevirisi yerine bir diğer önemli alternatifinizin altyazı işi olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu işte de gerçekten iyi para olduğunu söyleyebiliriz.

Youtube videoları, filmler, diziler gibi çeşitli video içerikleri için çeviri alt yazı işi yapabilirsiniz. Bunları yukarıda sıraladığımız freelance çeviri siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Altyazı çevirisi yaparak para kazanmak için aşağıda sıralayacağımız forum sitelerini de takip edebilirsiniz.

 • Wmaraci
 • R10
 • İyinet

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İçin…

Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak
Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak

Evden çeviri işi yapmak istiyorum diyen yeni birisiyseniz sizlere birkaç tavsiyemiz olacak. Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak kendinizi daha hızlı geliştirebilir ve daha kaliteli hizmet verebilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak isteyen birçok insan var. O nedenle bahsedeceklerimize dikkat etmelisiniz.

 • Metin çevirisi yapıyorsanız çeviri kaliteniz kadar imla, noktalama gibi kurallara da dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Çevirisini yaptığınız metnin anlam, üslup değiştirilmemeli.
 • Çeviri başında işini yapacağınız kişiden tüm bilgileri edinmelisiniz.
 • Altyazı işi için hangi programı kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.
 • Çeviri işi ya da yeni metnin yazılması için gerekli tüm araştırmaları yapmanız gerekir.
 • Fiyatlandırmalarınız konusunda piyasayı analiz etmelisiniz. Tecrübe kazandıkça fiyatlandırmalarınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Birden fazla çeviri yaparak para kazandıran siteleri tercih edebilirsiniz. Birisiyle yetinerek iş bulma olasılığınızı azaltmayın.
 • Kendinizi tanıtın, üye olduğunuz sitelerde anonim olmanız olumsuz bir etki oluşturacaktır.
Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

18 Yaş Altı Para Kazanma

18 Yaş Altı Para Kazanma Yolları: En Etkili 10 Yöntem!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2024

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2024

Google Adsense Para Kazanma 2023 - Google’dan Para Kazan!

Google Adsense Para Kazanma 2023 – Google’dan Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Daha Fazla Makale

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 | En Etkili Finansal Çözümler!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2024 | UYGULAMALAR – SİTELER!

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Upwork Para Kazanma 2023 - Evden Çalışarak Para Kazanmak

Upwork Para Kazanma 2023 – Evden Çalışarak Para Kazanmak

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

X