Senetle Borç Para Veren Yerler 2024 – Sahibinden Borç Para

Yazar: Gizem Editör Tarih: 07.12.2023
Senetle Borç Para Veren Yerler

Bankalarda kredi alamıyor musunuz? Senetle borç para veren yerlerden ihtiyacınız olan parayı temin edebilirsiniz. “Senet karşılığı borç para verilir” diyen birçok yer ve şahıslara başvurabilirsiniz. Sahibinden borç para alabileceğiniz birçok kurum var.

İstanbul, Eskişehir, Adana, Ankara, Antalya, İzmir ya da Bursa… Hiç fark etmez! Türkiye’nin her şehrinden senetle para veren yerleri bulabilirsiniz. Kuyumcular, galeriler, faktoring şirketleri, vakıflar ve daha fazlası mevcut… Bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağınız.

En güvenilir ve doğru şekilde senetle kredi veren yerlere ulaşabileceksiniz. Sahibinden senetle para için devam edin..

Senetle Para Veren Yerler | Nasıl Alınır?

Senetle Borç Para Veren Yerler
Senetle Borç Para Veren Yerler

Bankalardan kredi alamayan, kara listede bulunan, borçlu kişiler için en iyi yöntem senetle para bulmaktır. Bunun için senetle borç para veren yerler ve şahıslar değerlendirilmelidir. Konuyla alakalı illegal yöntemlerin var olduğunu biliyorsunuzdur.

Sahibinden borç para bulma konusunda bu güvensiz yöntemleri asla önermiyoruz. Senetle para nasıl alınır? Tamamen yasal olacak yöntemleri sizlere aktaracağız. Borç para alabileceğiniz birçok alternatif yer olduğunu belirtelim. Aşağıda detayları sizlere aktardık.

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar Listesi

Kuyumcular | Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular
Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Senetle borç para veren yerler arasında bazı kuyumcular da yer alıyor. Kuyumculardan senet imzalayarak nakit para edinebilirsiniz. Altın fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklı eskisi kadar satış yapamayan kuyumcular bu yöntemle para kazanabiliyorlar.

 • Elbette senet mantığında olduğu gibi belli bir miktar faiz koyacaklardır. Yani aldığınız 10.000 TL’yi ilerleyen bir tarihte 15.000 TL olarak ödemeniz gerekebilir. O nedenle senetle para alırken imzaladığınız senede dikkat edin. İyice kontrol edin.
 • Her kuyumcu tabii ki “senetle borç para veriyorum” demiyor. Eğer mahallenizde tanıdığınız kuyumcular varsa işe onlara sorarak başlayabilirsiniz. Senet karşılığı borç para alıp alamayacağınızı kibar bir şekilde sorabilirsiniz.
 • Özellikle şehrinizde kuyumcular çarşısı ya da kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu yerler varsa buraları tercih edebilirsiniz. Örneğin İstanbul Kapalı Çarşı sahibinden borç para bulmak için ideal bir yer.

Senetle altın veren kuyumcuları bulmak kolaydır ancak yine de her kuyumcuya güvenmemenizde fayda bulunuyor. 🙂

Sahibinden Senetle Para Veren Galeriler

Senetle Borç Para Veren Galeriler
Senetle Borç Para Veren Galeriler

Senetle borç para veren yerler için devam edelim… Ekonomik koşullardan dolayı insanların birçoğu araç almakta da zorlanıyor. Bu durumdan kaynaklı bazı galeriler senetle borç para verebiliyor. Senetle para veren yerler arıyorsanız, şehrinizde bulunan galeriler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ya da bir diğer seçeneğiniz ise senetle araba alıp, satmaktır. Riskli bir yöntem olduğu aşikar çünkü senet tarihi geldiğinde arabanın parasını ödeyebilmelisiniz. Aksi takdirde yüklü miktarda borcun altına girebilirsiniz. Bu nedenle dikkatli adımlar atmalı ve emin olacağınız seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Öneri içerik: Acil Para Bulma Yolları

Borç Para Veren İkrazatçılar

Borç Para Veren Şirketler
Borç Para Veren Şirketler

Borç para veren şirketler genellikle ikrazatçılardan oluşuyordu. Aramalarını bu şekilde gerçekleştiren okurlar için konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. İkrazatçılar senetle borç para veren yasal kurumlardı ancak devlet tarafından ikrazat firmaları kaldırıldı. Senetle borç para veren yerler arasında ikrazatçılar artık yok.

Bu firmaların birçoğu artık Faktoring ve Finansman şirketi olarak yollarına devam ediyorlar. O yüzden senetle para veren yerler için faktoring şirketlerini değerlendirebilirsiniz. Aşağıda sizlere bazılarını sunduk.

Faktoring Şirketleri | Senetle Borç Para Veren Yerler

Senet Karşılığı Borç Para Verilir
Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Senetle borç para veren yerler arasında faktoring şirketlerini de düşünebiliriz…

Yukarıda ikrazatçılar yerine artık faktoring firmalarından yararlanabileceğinizi söylemiştik. Borç para arıyorum diyorsanız bu şirketlere yönelebilirsiniz. Faktoring şirketlerinin borç para veriyorum diyebilmesi için sizlere bazı şartlar sunabilir. Senetle borç para veren faktoringler şu şekilde;

 • Şirinoğlu Faktoring
 • Destek Finans Faktoring
 • Halk Faktoring
 • Yaşar Faktoring
 • Anadolu Faktoring
 • Çağdaş Faktoring

Bu şirketler dışında şehrinizdeki faktoring firmalarını internetten araştırıp iletişime geçebilirsiniz. Senetle kredi veren yerler için faktoring firmaları sizlere yardımcı olabilirler.

Faktoring şirketlerini kolayca bulabilmek için Google “Haritalar” kısmından faydalanabilirsiniz. Faktoringler şeklinde arama yapabilir ve soldaki iletişim adreslerinden firmalara ulaşabilirsiniz.

Okumak isteyebilirsiniz: İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Vakıflar | Senetle Borç Para Veren Yerler!

Senetle Borç Para Veren Yerler
Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle para için en güvenilir yollardan birisinden bahsedeceğiz. Senetle borç para veren yerler için vakıfları tercih edebilirsiniz. Sayıları çok fazla olmasa da senetle borç para veren vakıflar var. Bunun için şehrinizdeki çeşitli vakıflara başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıflardan borç para almak için geçerli bir nedeninizin olması gerektiğini en başta belirtelim. Çünkü vakıflar borç para veriyorum demek için gerçekten ihtiyacı olan kişileri seçer. Örneğin sağlık, eğitim gibi hassas konularda paraya ihtiyacınız varsa borç para almanız daha mümkündür.

Vakıf ve derneklerde bulunan hayırseverlere de ulaşabilirsiniz. Durumunuzu doğru ve net bir şekilde açıklayabilirsiniz. Senetle para veren yerler için devam edelim…

Hızlı Para Kazanmak için sizlere hazırlamış olduğumuz yazı da ilginizi çekebilir.

Senetle Para Veren Tefeciler | DİKKAT!

Senetle Para Veren Tefeciler
Senetle Para Veren Tefeciler

Sahibinden borç para almak için birçok kişi tefecilere başvuruyor. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir…

Senetle borç para veren yerler için araştırma yapan birçok kişinin senetle para veren tefeciler şeklinde arama yaptıklarını gördük. Bu konu hakkında sizleri uyarmamız gerekecek. Senetle borç para veriyorum diyen tefeciler olsa da güvenilir bir yöntem olarak önermemekteyiz. Senetle borç veren yerler arasında tefecileri asla önermiyoruz.

Tefecilerden borç para almak yasal olmadığı gibi sonrasında başınıza dert açılabilir ve dolandırılabilirsiniz. Çok yüksek faiz oranlarıyla senetle borç para veren tefeciler var.

Aldığınız parayı sonrasında çok yüksek miktarda geri ödemenizi isteyebilirler. Her ne kadar sahibinden borç para için tefeci ihtimali olsa da bu yönteme kesinlikle başvurmayın.

Bu nedenle daha resmi yolları tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Yukarıda sizlere “senet karşılığı borç para verilir” diyebilecek güvenilir yerleri önerdik. Senetle borç para veren yerler için son önerimizde sıra…

Sahibinden Senetle Kredi | Senetle Borç Veren Yerler Var Mı?

Senetle borç para veren yerleri öğrendik. Bir öneride daha bulunmak istiyoruz…

Şirketlerden, firmalardan ve çeşitli işletmelerden borç para bulamadıysanız şahıslardan senetle para alabilirsiniz. Elden borç para almak sağlıklı bir yöntem olabilir.

 • Sahibinden senetli kredi almak istiyorsanız çevrenizden faydalanabilirsiniz. Çevrenizde borç para verebilecek insanlar olabilir.
 • Çevreniz dışında internetten faydalanabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında senet karşılığı borç para verilir diyenler olabiliyor. Onlar ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
 • Yardım vakıflarından ve derneklerinden borç para veren hayırseverlere de ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Al Sat Yapılacak İşler

“Senet Karşılığı Borç Para Verilir” – Bunlara Dikkat!

Senetle Kredi Veren Yerler
Senetle Kredi Veren Yerler

Elden borç para almak istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor…

Değerli okuyucular yukarıda sizlere sahibinden senetle kredi almak hakkında bilgiler verdik. Ancak internette senetle para konusunda faydalanmak isteyen çok fazla dolandırıcı var. Özellikle gidip kendi elinizle senet imzalamayacaksanız daha da dikkatli olmalısınız. Özellikle şu noktalara dikkat etmenizi öneririz…

 • Eğer senetle borç para aldığınız yer bir firmaysa mutlaka iletişim bilgilerini bulun, firmayı yerinde görün.
 • Senetle borç para veriyorum diyen şahıslar sizden ön ödeme isterse bunu kabul etmeyin. Evrak göndereceğiz şekilde sizden para isteyenlere inanmayın.
 • Senet doldurulurken mutlaka ne kadarlık bir senet imzaladığınızı kontrol edin. Sondaki, baştaki rakamın çizilmediğinden ve net okunabilir olduğundan emin olun.
 • Borç para karşılığı verilen senetin tarihinden ve faizinden de emin olun.
 • Senetle para için sizden noterden vekalet isteyenlere asla inanmayın.

Senetle para veren yerleri araştırırken bunları da dikkate almanızda fayda var. Senetle borç para veren yerler için devam edelim…

NOT: Senetle kredi veriyorum diyerek kötü amaçlı faaliyette bulunan kişi ve kurumlardan uzak durun! Bu anlamda borç para ilanlarından da uzak durmanızda fayda var.

Senet İmzalarken Nelere Dikkat Edilir?

Borç para için senet imzalamayı düşünüyorsanız dikkatli olmanız gerekiyor. Peki, senet imzalarken nelere dikkat edilir? İşte detaylar!

 • İlk olarak senet imzalayacağınız kişi ya da kurumun güvenilir olmasına özen gösterin.
 • İmzalayacağınız senedin düzenlenme tarihinin ve ödeme tarihinin olduğundan emin olun.
 • Senet üzerinde yazılan tutar kesinlikle kurallara uygun bir şekilde belirtilmelidir.
 • Senet üzerindeki borç tutarının # işareti ile kapatıldığından emin olun.
 • Sosyal medya ya da internet üzerinden senetle borç para verdiğini söyleyen kişilere güvenmeyin.

Popüler Yazımız: Yürüyerek Para Kazanmak

Elden Borç Para Almak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Senetle borç para veren yerler hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Senetle borç nereden alınır?

Uygulamaya baktığımızda senetle borç para almak için kuyumcular, galeriler, ikrazatçılar, faktoring şirketleri vb. yapılardan faydalanabilirsiniz.

Senetle para nasıl alınır?

Senetle para alma işlemleri genelde ipotek yöntemleri ile ilerler. Yani teminat gösterebileceğiniz bir varlığınız varsa kolay bir şekilde senetle borç para alabiliyorsunuz.

Bankalar senetle kredi verir mi?

Bankaların senetle kredi verme gibi bir uygulaması olmasa da bazı bankaların senet karşılığında spot kredi kullandırması söz konusu olabilmektedir.

Öneri: Senetle Motor Satan Yerler

Senetle borç para veren yerleri sizlere anlattık. Aklınızdaki soruları aşağı yorum olarak bırakın. Ayrıca sitemiz tarafından ve ismiyle senetle borç para verilmediğini belirtmek isteriz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Fırat - 30/03/2024

  80 bin TL borcum var yardım edebilir misiniz 4 aya kapatırım

 • Fırat - 30/03/2024

  3 veya aya kapatırım

 • Fırat - 30/03/2024

  80 bin TL yardımcı olun lütfen

 • Rümeysa - 17/02/2024

  350 000 ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

 • Zeynep - 19/01/2024

  Acil 50bin ihtiyacm var yardmci olun lütfen

 • Ertugrul - 08/12/2023

  mail atin yardimci olalim kredi icin

  • Ramazan - 30/03/2024

   Merhaba, hala senet karşılığı para veriyormusunuz?

  • Oğuzhan - 08/12/2023

   Yazdım maili

   • Emrullah - 28/03/2024

    Acil senet ile krediye ihtiyacım vardır ipotek edecek arazi mevcuttur

 • Emre - 06/11/2023

  Acil nakit lazim 300 bin senet herşeye açığım

Benzer İçerikler

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Al Sat Yaparak Para Kazanma

Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2024 – 30 Ürün ve Stratejisi!

İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma 2023 | En Güncel 35 YÖNTEM!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Twitch Para Kazanma

Twitch Para Kazanma Şartları 2023 | En Popüler 6 Yöntem!

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

Daha Fazla Makale

Para Nasıl Değerlendirilir?

Para Nasıl Değerlendirilir? 10 Etkili Yatırım Aracı!

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

Yaratıcı İçerik Üretimi

Yaratıcı İçerik Üretimi: YouTube’da Para Kazanmanın Kanıtlanmış Yolu!

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler | Güncel 25 Uygulama!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2024

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2024

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

X