Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri! – 20 EN KAZANÇLI YOL!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 08.12.2023
Sermayesiz Para Kazanma

Sizlere birbirinden çeşitli para kazanma fikirleri sunmaya devam ediyorum. Para kazanabilmek için illaki paranızın olması gerekmiyor… Sermayesiz para kazanma yöntemleri sayesinde cebinizden para çıkmadan kazançlar elde edebilirsiniz. Hem de sürekli olarak!

Nasıl mı? Aşağıya sıralayacağımız sermayesiz iş fikirlerinden eminiz ki kendinize en uygun olanı bulacaksınız. Hatta birden fazla yöntemi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bazıları çok kolay ve herhangi bir beceri dahi istemiyor! Sermayesiz nasıl para kazanılır? Açıkladım!

Burada yatırımsız para kazanma için 20 farklı fikir bulacaksınız. Ne satarak para kazanabilirim diye düşünmeye artık bir son verebilirsiniz. 🙂 Bazı yollarla kısa süre içerisinde cep harçlığı elde ederken bazı yollar ile sermayesiz iş kurmak mümkün olacak. “Sermayesiz ne iş yapabilirim?” diye düşünmeyin, aşağıdaki seçenekleri değerlendirin!

1- Çevrimiçi Anket Doldurmak

Deneyim Puanı
71%
sermayesiz internetten para kazanma
sermayesiz internetten para kazanma

İnternetten sermayesiz para kazanmak için sizlere çok basit bir yol sunacağım. Bu yöntemle herkes oturduğu yerden para kazanabilir desek abartmış olmayız. Birçok şirket, firma verdikleri hizmetler hakkında geri dönüş almak için anketlerden faydalanıyorlar.

Bunun için oluşturulmuş platformlar var. İnsanları anketlerle buluşturan sitelere firmalar ödeme gerçekleştirirler. Böylece anketlerden para kazanabilmek mümkündür.

  • Sizlere daha fazla detayı sunduğumuz Anket Doldurarak Para Kazanma yazısını öneriyoruz. Burada sıraladığımız anket doldur para kazan siteleri sayesinde güvenli şekilde para kazanabilirsiniz.
  • Merak etmeyin, evden para kazanma yolları için daha birçok seçenek sundum!

2- Altyazı İşi Yapmak

Deneyim Puanı
62%

Bu başlık ikinci veya daha fazla dil bilgisi olan insanlar için… Sermayesiz para kazanma yolları için sadece basit olanları sıralamayacağız becerilerden para kazanmak da çok olası. Sermayesiz para kazanma için becerileriniz, yetkinlikleriniz çok önemli.

Bunlardan para kazanmasını bilmeniz gerek. Sermayesiz evde para kazanma için çeşitli film, video sitelerine alt yazı işi yapabilirsiniz. Alt yazısını yaptığınız her video için ödeme alabilirsiniz. Videonun uzunluğuna, zorluğuna göre kazancınız değişiklik gösterecektir.

3- Çevrimiçi Kurs Oluşturmak

Deneyim Puanı
70%
sermayesiz para kazanma yolları
sermayesiz para kazanma yolları

Beceriler ve yetkinlikler demişken böyle bir başlığı atlasak olmazdı… Sermayesiz para kazanma fikirleri 2023 için çok rağbet görecek bir başlık diyebiliriz. İnsanlar pandemi sürecinde online eğitimlere, seminerlere ve kurslara çok alıştılar.

Online kurs alarak kendini geliştirmeye hevesli birçok insan varken, siz de uzmanlığınızı bu yönde kullanabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek birçok konuda kurs oluşturabilirsiniz. Fotoğrafçılık, yabancı dil, SEO, müzik ve nice konu…

Peki, hangi platformlardan yararlanabilirsiniz? Udemy bunun için çok kazançlı ve kullanışlı bir platform.Udemy’de Eğitim Verme hakkında merak ettiklerinizi resmi siteden görüntüleyebilirsiniz.

4- Özel Tasarımlarınızı Satın

Deneyim Puanı
65%
sermayesiz iş fikirleri
sermayesiz iş fikirleri

Sermayesiz iş fikirleri içerisinde en keyifli olanı! El yapımı ürünler konusunda başarılıysanız sizlere dolar kazanma fırsatı sunacağız. Yapacağınız tasarımlardan, el işlerinden ETSY sayesinde para kazanabilirsiniz.

ETSY, özellikle el yapımı olan, nostaljik ürünlerin satılmasına önayak olan bir Amerikan e – ticaret sitesidir. Türkiye’de de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Akla gelebilecek birçok el ürünü için satış gerçekleştiriliyor. ETSY satış yapmak konusunda daha fazla bilgi edinmek için hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz.

5- Ders Vermek

Deneyim Puanı
75%
sermayesiz işler
sermayesiz işler

Çevrimiçi kurs vermekten sizlere yukarıda bahsettik. Bu başlıkta yine ona benzer başlık. Belli bir uzmanlığınız varsa bunu o uzmanlık konusunda bilgilenmek isteyen insanlara sunabilirsiniz.

Matematik, Türkçe, İngilizce, müzik, resim gibi birçok konuda ders verme şansınız var. Ders verme sitelerine üye olarak kendinize öğrenciler bulabilirsiniz. Ozelders.com gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Bir çok seçenek var!

6- İçerik Yazarı Olmak

Deneyim Puanı
85%
Sermayesiz Para Kazanma yolları
Sermayesiz Para Kazanma yolları

İçerik yazarı olarak internetten sermayesiz para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Freelance çalışma platformları sermayesiz para kazanmanın çok güzel bir yolu! Bionluk gibi sitelere üye olarak içerik yazarlığı yapabilirsiniz.

Hatta yabancı diliniz varsa Fiverr gibi yabancı sitelere üye olabilirsiniz. Böylece dolar kazanmak bile mümkün. İnternet sektörü her geçen gün artarken içerik, metin yazarlarına ihtiyaç duyuluyor. Yazdığınız her yazıdan kelime başına ücret alabilirsiniz.

7- Reklam İzlemek

Deneyim Puanı
76%
internetten Sermayesiz Para Kazanma
internetten Sermayesiz Para Kazanma

Sermayesiz internetten para kazanma yolları için devam edelim… Çok kolay şekilde internetten para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken reklam izlediğinizde sizlere ödeme yapacak güvenilir siteleri bulmak. Hiç merak etmeyin, sizlere bu konuyu da tüm detaylarıyla yazdık.

Reklam İzleyerek Para Kazanmakiçin hemen yazımızı okuyun. Birden fazla site önerisi sunduk. Hatta bir ipucu! Sadece bir tanesini değil, birden fazlasını kullanarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Elinizde telefonunuzla vakit geçirirken gelir elde etmek oldukça -mümkün.

8- Evde Müşteri Temsilcisi Olun

Deneyim Puanı
68%
Sermayesiz Para Kazanma 2023
Sermayesiz Para Kazanma 2023

Sermayesiz evde para kazanma için müşteri temsilcisi olmayı düşünebilirsiniz. Müşteri temsilcisine ihtiyaç duyan birçok işletme var. Birçoğu evden çalışma sistemiyle çalışıyor. Evde bilgisayarınızla müşteri temsilcisi olabilirsiniz. Sıfır sermaye ile para kazanmak için güzel bir seçenek!

İş ilanları için Kariyer.net gibi iş bulma sitelerini inceleyebilirsiniz. Hatta part time olarak çalışma şansınızda var. Öğrenciyken bile para kazanabilirsiniz.

Öneri İçerik: Öğrenci Para Kazanma Yolları

9- Odanızı Kiralayın

Deneyim Puanı
90%
sermayesiz ne is yapabilirim
sermayesiz ne is yapabilirim

Sermayesiz para kazanmanın yollarını arıyorsanız boş alanınızı kiralayarak zahmetsizce ve sermayesiz para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. AirBnb uygulamasına boş, kiralamak istediğiniz alanın fotoğraflarını düzgünce girip, bilgileri ekleyebilirsiniz. İnsanlar yayınladığınız ilandan alanınızı kiralayacaklar.

Kolay şekilde para kazanmak için süper fırsat. Bunun gibi Pasif Gelir Kaynakları ile para kazanmak için ayrıca hazırlamış olduğumuz yazıya göz atın! Bir sürü pasif gelir yöntemi ile uyurken dahi para kazanabiliyorsunuz.

10- Yayın Yaparak Para Kazanma

Deneyim Puanı
44%
Sermayesiz Ne İs Yapabilirim
Sermayesiz Ne İs Yapabilirim

Yayın yapmak son zamanların en popüler sermayesiz para kazanma yollarından bir tanesi… Sermayesiz internetten para kazanmak için yayın yapabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Özellikle son zamanlarda Tiktok çok seviliyor.

Ancak rekabet fazla derseniz sizlere daha az popüler olan ancak gittikçe büyüyen bir uygulamadan bahsedebiliriz. Nonolive Para Kazanma yazısını okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz! İşin püf noktalarından da bahsettik.

11- Temizlik Yapmak

Deneyim Puanı
72%
Sermayesiz İş Fikirleri 2023
Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Temizlik yaparak boş vakitlerinizde sermayesiz para kazanma şansını elde edin. Müşterilerinizi bulmanın birçok yolu var. İsterseniz çevrenizden faydalanabilirsiniz. Tanıdıklarınız aracılığıyla günübirlik temizlik işleri alabilirsiniz.

Dilerseniz de temizlik işi alabileceğiniz sitelere kayıt olabilirsiniz. Örnek olarak mutlubiev ve elemanyönlendir sitelerini inceleyebilirsiniz. Bu sitelerde mantık şöyle işliyor… Siteye üye olup, kayıt oluşturuyorsunuz. İnsanlar sizi sistemde görüyorlar.

Temizlik için belli gün ve saat için iş isteyenler size istek gönderiyor. Yapabilecekseniz kabul ediyorsunuz ve vaktinde istenilen saatte, detaylarda temizlik işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Bir günde 300 TL kazanabilirsiniz!

12- Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Deneyim Puanı
48%
 sermayesiz işler
sermayesiz işler

Yurt dışında çok sık tercih edilen bir sermayesiz para kazanma yönteminde sıra! Evcil hayvanları seviyorsanız bu iş sayesinde hem güzel vakit geçirip hem de para kazanabilirsiniz! Günlük, haftalık, aylık olarak hayvan bakıcılığı yapabilir ve kolayca para kazanabilirsiniz.

Türkiye’de de artık bu işi yapmanıza olanak sağlayacak siteler mevcut. Üye oluyorsunuz ve evcil hayvan bakıcısına ihtiyacı olan insanlarla bir araya gelebiliyorsunuz. Petsurfer gibi siteleri bunun için tercih edebilirsiniz.

13- Yorum Yap Kazan

Deneyim Puanı
66%
Yorum Yaparak Para Kazanma
sermayesiz para kazanma yolları

Sermayesiz internetten para kazanma için yine çok basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Yorum Yaparak Para Kazanmak gerçekten mümkün. Ancak diğer kolay para kazanma yöntemlerinde olduğu gibi kesinlikle güvenilir siteleri kullanmanız gerekiyor.

Aksi taktirde vaktinizi boşuna öldürmüş olursunuz. Sermayesiz nasıl zengin olunur gibi uçuk bir sorunun cevabı olarak veremesek bile cebine katkıda bulunmak isteyenler için iyi bir seçenek olacaktır.

14- Oyun Oynayarak Para Kazanma

Progress
81%
sermayesiz evde para kazanma
sermayesiz evde para kazanma

Sermayesiz internetten para kazanma için oyun oynamayı düşünebilirsiniz. Evet, eğlenirken para kazanabilmek mümkün. Telefondan oynayacağız oyunlardan dahi para kazanabiliyorsunuz. Hangi oyunlardan nasıl kazanacağınızı öğrenmek için Para Kazandıran Oyunlar yazımıza davetlisiniz.

15- Seslendirme İşi

Deneyim Puanı
60%
sermayesiz nasıl zengin olunur
sermayesiz nasıl zengin olunur

Diksiyon ve ses tonunuza güveniyorsanız seslendirme işi yapabilirsiniz. Freelance çalışma platformlarından seslendirme işleri alabilirsiniz. Seslendirme yaptığınız işin zorluğuna ve uzunluğuna göre kazancınız değişecektir.

Sermayesiz para kazanma için seslendirme yapmayı düşünüyorsanız ufak çaplı dahi olsa mikrofon, kulaklık gibi ekipmanlarınızın olması gerekiyor. Ses kaliteniz bu iş için çok önemli.

16- Yürüyerek Para Kazanın

Deneyim Puanı
91%

Sermayesiz nasıl para kazanılır? Elbette internetteki çeşitli uygulamalar buna yardımcı oluyor! Son zamanlarda adım atarak para kazanan insanları duymuş olmanız çok olası. Cebinizden hiç para çıkmadan, gün içerisinde adım atarak para kazanabiliyorsunuz.

Nasıl mı? Yürüyerek Para Kazanma uygulamalarını ve detaylarını sıraladığımız yazı ile tüm bilgilere erişebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde hem sermayesiz para kazanacaksınız hem de egzersiz yapmanız için motivasyon yakalayacaksınız!

17- Ödev Yaparak Kazanın

Deneyim Puanı
71%
sermayesiz iş fikirleri
sermayesiz iş fikirleri

Özellikle öğrenciler için güzel bir sermayesiz para kazanma yöntemi. Boş zamanlarınızda ödev yaparak para kazanabilirsiniz. Birçok öğrenci ödevlerini, projelerini başarıyla yapabilecek kişilere para ödemeye hazır. Basit ve zorlu ödevler yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Proje kurdu, R10, Fiverr gibi siteler ile ödev yaptırmak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Basit bir proje ödevini tamamlayarak 200 TL kazanç elde etmeniz çok kolay olacaktır. Daha fazla bilgi için Ödev Yaparak Para Kazanma yazımızı okuyun.

18- Blog Yazmak

Deneyim Puanı
37%
Sermayesiz para kazanma fikirleri
Sermayesiz para kazanma fikirleri

Kendinize yazma konusunda güvenenlerdenseniz blog başlatarak para kazanmak sizin için hayal olmayabilir! Sermayesiz işler için blog açmak 2023 yılında hala çok mantıklı bir seçenek. Kendinize bir niş belirleyerek blog başlatabilir ve zamanla büyüyerek çeşitli işbirlikleri ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Tabi bu noktada iyi bir yazı dilinizin ve anlatacak önemli bir şeylerinizin olması gerekiyor. Sermayesiz para kazanma yolları içerisinde yer alsa da bu iş için gerçekten emek sarf etmeli ve zamanla büyüyeceğinizi kabul etmelisiniz.

19- İnternette Arama Yapmak

Deneyim Puanı
82%
sermayesiz para kazandiran işler
sermayesiz para kazandiran işler

Sermayesiz yapılacak işler içerisindeki bu başlığın aklınızda soru işaretleri uyandırdığını biliyorum… Ama yanlış okumuyorsunuz. İnternette yalnızca yapacağınız aramalardan para kazanabilmeniz mümkün. Bunun için Swagbucks gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Sizlere verecekleri bağlantıyı cihazınıza indirerek aktif hale getiriyorsunuz. Buradaki mantık tamamen çerezlerinizi alarak reklam veren firmalara ulaştırmak. Bunun için uygulamalara para veren birçok büyük şirket var.

Deneyim Puanı
46%
Sermayesiz Para Kazanma
sermayesiz para kazanma

Eğer sosyal medya platformlarında belli bir kitleniz varsa, bu başlık sizin için… Link kısaltarak para kazanmanıza olanak sağlayan birçok site var. Yapmanız gereken insanların tıklama ihtimali yüksek olan sayfaların linkini, link kısaltma siteleri ile kısaltıp, paylaşmaktır.

Kısalttığınız linki ne kadar çok tıklayan olursa, o kadar çok kazanırsınız. İşin püf noktalarını ve hangi siteleri kullanabileceğinizi öğrenmek için detaylıca – Link Kısalt Para Kazan – isimli yazdığımız yazıyı okuyun.

Sık Sorulan Sorular

Sermayesiz para kazanma 2023 konusu hakkında sıkça sorulan soruları sizler için listeledim;

1- İnternetten nasıl para kazanılır?

İnternetten para kazanma yöntemleri içerisinde birçok yol mevcut. Bunun için uygulamalardan faydalanabilir, oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Ancak en temel yolun e-ticaret olduğunu söyleyebiliriz.

2- Sermayesiz para kazanmak mümkün mü?

Evet! Sermayesiz bir şekilde para kazanabilmeniz mümkün. Ancak kazancınızın sınırlı kalacağını söylemem gerekiyor. Örneğin oyun oynayarak para kazandığınızda geliriniz diğer yöntemlere göre düşük kalabilir. Bu nedenle sermayeniz varsa sermayeli işlere yönelmenizi tavsiye edebilirim.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 | En Etkili Finansal Çözümler!

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Rehberi 2024 | Maaş Tablosu ve Şartlar!

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Daha Fazla Makale

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma | 18 Uygulama ve Site Önerisi!

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

3D Yazıcı ile Para Kazanmak

3D Yazıcı ile Para Kazanmak | Neler Yapılabilir? 7 YÖNTEM!

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

X