Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Yazar: isil Tarih: 08.12.2023
Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi izleyerek para kazanmak 2024 yılının en keyifli işi olabilir mi? Yeni nesil işlerin hayatımıza girmesiyle birlikte evden çalışarak para kazanmak hayal değil. Hatta keyif aldığımız aktiviteleri de ek gelir yöntemleri olarak görmek mümkün. Dizi izlemeyi seviyorsanız dizi izle para kazan sistemiyle şimdi tanışın! Dizi izleyerek para kazandıran siteleri inceledik.

Son yıllarda dizi izlemek denince akıllara hemen Netflix geliyor. Netflix dizi izleyerek para kazanma için kullanılabilir mi? Sizler için açıkladık! Ek olarak film izleyerek para kazanma için de detaylara ulaşabileceksiniz.

Bu içerikte Netflix film izleyerek para kazanmak alternatiflerini sizinle paylaşacağım. Tabii ki Netflix iş ilanları konusunda bilmeniz gerekenleri de! Film izle para kazan! İşte bu kadar… Nasıl mı? Hadi öğrenelim…

Netflix Dizi İzleyerek Para Kazanmak Gerçek Mi?

Netflix Dizi İzle Para Kazan
Netflix Dizi İzle Para Kazan

Netflix izleyerek para kazanmak denince heyecanlanmayan yoktur. Pek çok insan günün yorgunluğunu geride bırakmak ya da tatil günlerinin tadını dizi keyfi yaparak çıkarmak istiyor. Bazen onlarca bölüm birbirinin peşi sıra anlamadan akıp gidiyor. Tüm bunları düşününce Netflix ile para kazanma fikri gayet ilginç değil mi?

Dizi izleyerek para kazanmak için Netflix’in “profesyonel izleyici” kadrosuna katılmanız gerekiyor. Netflix zaman zaman açtığı iş ilanlarında dizi ve filmleri detaylı olarak izleyecek, onları etiket ve kategorilerine ayıracak uzmanlar arıyor.

Yani Netflix para kazanma alternatifi sunuyor fakat bu kişilerden de titizlikle çalışmasını bekliyor. Bu mesleği icra eden kişilere ise “Netflix tagged” adı veriliyor.

Şimdi merak ettiğinizi biliyorum; Netflix tagged olmak için ne yapmak gerekiyor? Gelin, dizi izleyerek para kazanmak için mükemmel bir seçenek olan bu iş imkanına birlikte göz atalım.

Daha fazla bilgi için Netflix İzleyerek Para Kazanma içeriğine göz atabilirsiniz.

Netflix Tagged Nedir? Herkes Yapabilir mi?

Netflix Dizi İzleyerek Para Kazanmak Başvuru
Netflix Dizi İzleyerek Para Kazanmak Başvuru

Dizi izleyerek para kazanmak hakkında bilgi vermeden önce Netflix’in detaylarına inelim…

Netflix’te son yıllarda hem kullanıcı kitlesi hızla arttı hem de mevcut içeriklerin sayısı. Bu durumda içeriklerin kategorize edilmesi ihtiyacı doğdu. Tabii ki içeriklerin denetlenmesi gerekliliği de.

İşte tam olarak bu sebeplerle doğan ihtiyaç Netflix dizi izleyerek para kazanma alternatifini birlikte getirdi. Bu işi yapacak olan kişilere ise “Netflix tagged” adı verildi.

Netflix tagged Türkiye ilanları ilk açıldığında dizi severler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Ee kim istemez en sevdiği aktiviteyi yaparak karşılığında ödeme almayı?

Yıllar içinde Netflix tagged ekibi büyüdü ve platformdaki içerik sayısı arttıkça bu alanda çalışacak eleman ihtiyacı da zirveye ulaştı. Heyecanlandınız, biliyorum. O halde şimdi açıklayalım; dizi izleyerek para kazanmak isteyenlerden ne yapmaları bekleniyor!

Netflix Tagged Olarak Çalışmak! Sizden Ne Bekleniyor?

Netflix tagged ekibinin ana görevi dizileri kategorilere ayırmak ve içeriğe dair tüm bilgileri detaylarıyla birlikte sisteme girmektir. Şimdi dizi izleyerek para kazanmak için bu içerikleri nasıl bir gözle değerlendirmeniz gerektiğini, hangi bilgilere sahip olmanız gerekeceğini detaylı olarak açıklayalım:

 • Dizi ya da filmlerin dilini, gösterim yılını, oyuncu ve yönetmen bilgilerini ekssiksiz olarak sisteme girmelisiniz.
 • Dizi ve filmleri türlerine göre kategorilere ayırmalısınız.
 • Konu içeriğine göre etiketleme yaparak içerikleri sınıflandırmalısınız.
 • İçerikte küfür, şiddet ya da cinsel öğe bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

Netflix dizi izleyerek para kazanmak için oldukça kolay gibi görünen bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Netflix Türkiye, çalışanlarına iyi olanaklar sunar. Bunun karşılığında çalışanlardan hassasiyet ve özen bekler.

Milyonlarca izleyici kitlesine sahip olan bu platformda her hata kolaylıkla görünür olacaktır. Bu nedenle Netflix’te hataya yer yoktur.

Öneri içerik: 1 Saatte Para Kazanma Yolları

Netflix Tagged Olma Yolculuğunda Bilmeniz Gerekenler!

Netflix Tagged Olmak
Netflix Tagged Olmak

Dizi izleyerek para kazanma siteleri arasında Netflix Tagged ile para kazanmadan önce şu bilgileri inceleyin:

 • Görevinizin ciddiyetinin farkında olmalısınız. Bu iş yalnızca dizi izleyerek para kazanmak değil, milyonları doğru şekilde bilgilendirmek anlamına gelir.
 • Dikkatli olmalısınız çünkü yapacağınız bir hata olumsuz sonuçlar doğurabilir. Örneğin; şiddet içerikli bir sahne barındıran dizide bu detay gözünüzden kaçarsa yaşça küçük ya da hassas birinin o sahneden olumsuz etkilenmesi olası. Elbette buna sebep olmak istemezsiniz. 
 • Para kazandıran hobiler gerçektir. Dizi izleyerek para kazanmak da bu hobilerden biri olabilir ancak gelir elde etmek için düzenli olarak bu işi yapma hissi sizi zamanla zorlayabilir. Bu durumun bilincinde olun ve kendinize fazla yüklenmeyin. 

Dizi izleyerek para kazanmak ile ilgilenenlerin aklında şu anda tek soru var: Netflix tagged nasıl olunur? Size önerim Netflix iş ilanlarını LinkedIn’den takip etmeniz.

Ayrıca platformun diğer sosyal medya kanallarını da sıkı şekilde takipte kalmanız. İlginizi çeken ve size uygun olduğunu düşündüğünüz ilanlara Netflix iş başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca Netflix para kazanma filmleri yayınlamaz. Netflix tagged profesyonel bir iş koludur ve Netflix’ten para kazanma yöntemleri eğer film yapımcısı değilseniz bununla sınırlıdır.

Dizi izleyerek para kazanmak için ek bilgilere yer verelim…

NOT: Netflix reklam izle para kazan gibi bir çalışma modeline sahip değildir.

İlginizi çekebilir: Music Xray ile Para Kazanma

Film İzleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Bir şeyler izleyerek para kazanmak için sadece dizi izlemeniz gerekmez! Film izleyerek para kazanmak da mümkün. Bunun için elbette Netflix dizi izle para kazan sistemine benzer şekilde bazı işlemleri yapmanız gerekiyor.

 • Film izleyerek para kazanmak için alt yazı çalışmaları, yorum vb. işlemleri yapabilirsiniz.
 • Bunun için bazı platformlara üye olabilirsiniz. Örneğin InboxPounds film izle para kazan sisteminde kullanılabilir.
 • Ayrıca şu uygulamaları da kullanabilirsiniz: Respondent.io, MyPoints, InboxDollars, Swagbucks…
 • Yukarıdaki uygulamaları aynı anda kullanarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
 • Sağlayacağınız kazanç genel olarak Dolar üzerinden gerçekleşir. Ve ciddi bir zaman ayırdığınızda ayda 1.000 Dolar kazanabilirsiniz.

Freelancer dizi izleyerek para kazanma için güzel bir seçenek. İlgili siteyi inceleyerek güncel iş ilanlarını takip edebilir, alacağınız işin kapasitesine göre dizi izle para kazan sistemine dâhil olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Twitch Para Kazanma Şartları

Video İzleyerek Para Kazanma

Video İzle Para Kazan
Video İzle Para Kazan

Eğer, benim için dizi, film ya da herhangi bir video fark etmez diyorsanız dikkat! Dizi izleyerek para kazanmak fikrine alternatif yöntem geldi. Bazı internet siteleri size video izlemeniz karşılığında ödeme yapar.

O siteler hangi siteler diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Sizi hemen çok başarılı bir video izleyerek para kazanma alternatifi ile tanıştırayım: Swagbucks! Video izleyip para kazanmak için eşsiz seçenekler var.

Swagbucks herkesin ücretsiz olarak kayıt olabileceği bir platform. Kullanıcılar bu platformda yer alan görevleri tamamladıkça SB puan kazanırlar. Bu puanları ise hediye çeklerine ya da nakit paraya dönüştürebilirler. Bu platformda zaman zaman görev olarak video izlemeniz de istenebilir.

Dizi İzleyerek Para Kazanma Platformları: Ne Kadar Kazanılır?

Biliyorsunuz ki Paratik’te her zaman birbirinden farklı alternatiflere yer veririz. Dizi izleyerek para kazanmak için sizinle iki farklı platformun daha adını paylaşmak isterim. InboxDollars ve Swagbucks! Bu iki uygulama başlangıç için harikadır.

Peki, dizi izleyerek para kazandıran siteler size ne kadar kazandırır? Bu sorunun cevabı sizin hangi platformu tercih edeceğinize ve ne kadar süre çalışacağınıza bağlı. Yine de yukarıda ilettiğim platformları ek gelir kazanma yöntemleri olarak düşünmeniz daha doğru olur.

Şunu söylemekte fayda var ki Netflix’in uzman kadrosunda yer almak diğer dizi izleyerek para kazandıran sitelere göre çok daha iyi bir gelir sunar.

Swagbucks’ı detaylı olarak anlattığımız yazımıza mutlaka göz atın: Swagbucks Para Kazanma

Dizi İzleyerek Para Kazanma Siteleri

Dizi izle para kazan sistemini sizlere detaylı olarak anlattık. Peki, dizi izleyerek para kazanma siteleri var mı? Varsa hangileri daha çok kazandırıyor? Bu konuyu net bir şekilde açıklayalım:

 1. Netflix Tagged: Netflix Tagged olarak film ve dizi izleyebilir, açıklama yazabilir, hataları raporlaştırabilir, oyuncu kadrosunu inceleyebilir, kısa altılar hazırlayabilir ve para kazanabilirsiniz.
 2. Swagbucks: Bu uygulama, para kazanma uygulaması olarak değerlendirilebilir. İçerisinde video izlemek, reklam izlemek, dizi film izleyerek para kazanmak gibi birçok seçenek mevcut.
 3. InboxPounds: Video izleyerek para kazanabileceğiniz önemli uygulamalardan birisidir.
 4. MyPoints: Video izlemek, anket doldurmak, film ve dizi izlemek için kullanabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir uygulamadır.
 5. Respondent.io: Dizi ve filmler hakkında görüş yazarak para kazanabiliyorsunuz.
 6. InboxDollars: Para kazanmak için yüzlerce seçeneğin yer aldığı bir uygulamadır.
 7. Rodo: Film ve dizi izleyerek para kazanmak için en önemli uygulamalardan birisidir. Netflix Tagged benzeri işleri yaparak para kazanabilirsiniz.
 8. CashCrate: CashCrate, para kazanabileceğiniz yüzlerce seçeneği “Program” halinde sizlere sunuyor. Siz bu programlara dâhil olarak ve görevleri yerine getirerek para kazanıyorsunuz.
 9. You Cubez: Aralarında dizi, video ve film izlemenin de yer aldığı yüzlerce para kazanma seçeneği sunan başka bir sitedir.

Burada dizi, film ve video izleyerek para kazanabileceğiniz 10 uygulama listelendi. Artık belirlediğiniz kriterlere göre seçim yapabilir, izle kazan yöntemine başlayabilirsiniz! 🙂

Dizi izleyerek para kazanmak hakkında bilgileri verdik. Peki, diziler nasıl para kazanıyor? İşte detaylar…

Öneri içerik: Reklam İzleyerek Para Kazanma

Diziler Nasıl Para Kazanıyor?

Diziler Nasıl Para Kazanıyor?
Diziler Nasıl Para Kazanıyor?

Dizi izleyerek para kazanmak konusunda yeterince bilgi sahibi olduysak bir de bu dizilerin nasıl para kazandığına bakalım.

Dizilerin yapımında harcanan para yapımcı tarafından karşılanır, para kazanma aşamasına ise bu dizinin bir kanala ya da platforma satılma aşamasında geçilir. TV yapımlarında reklamlar dizilerin en büyük gelir kaynakları arasında yer alır. 

İlginizi çekebilir: Kolay Yoldan Para Kazanma

Sıkça Sorulan Sorular

Dizi izleyerek para kazanmak ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Netflix’den nasıl para kazanılır?

Netflix Tagged sistemine dâhil olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sistem ile ilgili detaylar içerikte verilmiştir.

YouTube üzerinden dizi – film izleyerek para kazanılır mı?

Dizi – film izle para kazan seçenekleri arasında YouTube maalesef yer almıyor. Ancak freelance iş sitelerinde bazı spesifik ilanlar, YouTube’dan video izleyerek para kazanma üzerine olabilir.

Dizi İzleyerek Para Kazanma Fikri İlginizi Çekti mi?

Dizi ve film izlemeyi sevenleri bir araya getirdiğimiz bu içeriğin sonuna geldik ve umuyorum ki sizi bu konuda detaylı olarak bilgilendirdik. Eğer dizi izleyerek para kazanmak konusunda farklı sorularınız varsa size hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümü kadar yakınız.
Yeni nesil işler, sıra dışı para kazanma yöntemleri, internetten para kazanma yolları gibi konularda daha çok fikirle tanışmak için Paratik’i takipte kalın. Şimdilik hoşça kalın!

Dizi film izleyerek para kazanma hakkındaki düşüncelerinizi YORUMLAR kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • fatma uylaş - 11/06/2023

  başvuyu nasıl yaparım

Benzer İçerikler

Para Kazandıran Hobiler

Para Kazandıran Hobiler | 19 Hobi Fikriyle Evde Para Kazan!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

18 Yaş Altı Para Kazanma

18 Yaş Altı Para Kazanma Yolları: En Etkili 10 Yöntem!

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Daha Fazla Makale

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

Youtube içerik Fikirleri

Youtube İçerik Fikirleri 2023 | Yaratıcı ve Özgün Fikirler!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma | 18 Uygulama ve Site Önerisi!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

X