Evde İş Fikirleri 2023 | Evde Yapılabilecek 20 İş Fikri!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 25.09.2023
Evde İş Fikirleri

Siz de evinizden para kazanmak mı istiyorsunuz? Harika! Çünkü tam olması gereken yerdesiniz. Sizlere birbirinden çeşitli evde iş fikirleri sunacağım. Bu içerikte evde ne iş yapabilirim diyenlere yönelik 20 iş fikrinden bahsedeceğim! Evden yapılabilecek işlerin ne kadar çok olduğuna siz de şaşıracaksınız…

Bayanlar için evde yapılacak işler oldukça fazla. Erkekler ve kadınlar için evde yapılabilecek işlere değineceğiz. Evden iş fikirlerim ev hanımlarına oldukça fazla olsa da erkekler de bu işleri yapabilir. Hepsi için ek gelir fikirleri sundum!

Tam zamanlı ya da ek iş fikirleri… Hepsi için özel öneriler var. Evden yapılabilecek ek işleri siz de inceleyin! Evde iş imkanı için neler yapabilirsiniz? Önerileri sıralayacağım… İşte detaylar!

Evden Nasıl Para Kazanabilirim?

Evden Nasıl Para Kazanabilirim?
Evden Nasıl Para Kazanabilirim?

Evde iş fikirlerini açıklamadan önce evden nasıl para kazanabileceğinizi açıklamak istiyorum. Bu aşamayı tamamlarsanız, vereceğim önerileri uygulamanız çok daha kolay olacak!

Evden nasıl para kazanabilirim sorusunun günümüzdeki temel yanıtı şu şekildedir:

 • Freelance Çalışın: Grafik tasarım, metin yazarlığı, logo tasarımı, çeviri… Freelance çalışarak pek çok işi yapabilirsiniz. Burada tamamen bilgi ve birikiminiz önemli. Başlangıç olarak Bionluk, Fiverr, Upwork gibi platformları kullanabilirsiniz.
 • Tam Zamanlı Çalışmak: Eğer online mesleklerden birisine sahipseniz, evde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Örneğin veri analizi ya da içerik editörlüğü, tam olarak evden çalışabileceğiniz bir meslek olabilir. Aynı şekilde evden part time da çalışabilirsiniz.
 • Evde Paketleme İşleri: Türkiye’de birçok firma evde paketleme işi verebiliyor. Evde paketleme yaparak kendinize ek gelir yaratabilirsiniz.
 • Kendi İşiniz: İnternet üzerinden kendi işinizi yaparak evden para kazanabilirsiniz. Yeteri kadar araştırma yaptıktan sonra e-Ticaret, harika bir başlangıç olabilir!
 • İŞKUR’un Evde İş İmkanları: Türkiye’de iş arıyorsanız yolunuz mutlaka İŞKUR’a düşmüştür. İŞKUR’daki ilanları düzenli olarak takip edebilir ve evde yapılacak işleri bulabilirsiniz. Ek gelir fikirleri açısından İŞKUR önemli bir alternatiftir.

Aşağıdaki fikirlerden bir ya da birkaçını aynı zaman diliminde yaparak ayda ortalama 20.000 TL kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Şimdi evde iş fikirlerini incelemeye başlayalım… 🙂

Evde İş Fikirleri Nelerdir? 20 Fikir Önerisi!

Evde İş Fikri
Evde İş Fikri

1- Online Kurs Eğitimi | Evden İş Fikirlerim!

Ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünüyor musunuz? Bilgi ve becerinize göre bir evde iş fikirleri önerim var: Online Kurs Verin!

Belli bir konuda bilginiz, uzmanlığınız varsa bunu online bir kursa çevirmek ister misiniz? Akla gelebilecek birçok konu da kurs oluşturabilirsiniz. Pastacılık, fotoğrafçılık, ingilizce, matematik eğitimi gibi… Bunun için birçok ülkede kullanılan Udemy sizin için bir fırsat olabilir.

 • Udemy’de kurslarınızı potansiyel kitlenizle paylaşabilirsiniz. Eğitmen gelirleri ise ikiye ayrılıyor. Direkt sizin aracılığınızla satış gerçekleşirse, kurs satışınızın %97‘sini alabilirsiniz. Sizin aracınızla gerçekleşmeyen satışlardan ise %37 pay alırsınız.

2- Catering Hizmeti Verin | Evde Yapılabilecek İşler

Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Yemek yapmakla arası iyi olanlar için harika bir fırsat! Evde catering hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Evde iş fikirleri arıyor ve mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, çeşitli organizasyonlara, davetlere yemek hizmeti verebilirsiniz.

Bunun için elbette öncelikle bir sermaye oluşturmanız gerekebilir. Zaten bir sermayeniz varsa, işiniz daha kolay olacaktır.

 • Örneğin nişan, doğum günü gibi küçük organizasyonlarla bu işe adım atabilirsiniz. Basit bir doğum günü için ortalama 5.000 TL rahatlıkla kazanabilirsiniz. Organizasyondaki kişi sayısı arttıkça kazancınız da artacaktır.

Öneri içerik: Yeni İş Fikirleri 2023

3- Grafik Tasarım

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Evde freelance grafik tasarımcı olabilirsiniz! Birçok şirket, firma çalışacak grafik tasarımcıya ihtiyaç duyuyor. Ancak düzenli bir grafikçi çalıştırmak yerine freelance çalışabilir kişilere sipariş oluşturuyorlar. Basit bir banner, logo tasarımından çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bu kapsamda online iş veren firmalar oldukça fazla!

 • Bunun için kendinize bir portföy oluşturabilirsiniz. Grafik tasarım yapabilmek için belli başlı tasarım programlarına hakim olmanız gerekiyor. İlk başta daha kolay tasarımlar yapmak için Canva sitesini kullanabilirsiniz.
 • Basit bir logo tasarımından 500 TL alabilirsiniz!

Evde iş fikirlerine devam mı? O halde yenisi gelsin! 🙂

4- İkinci El Kıyafet Satmak

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Evde iş fikirleri için ikinci el kıyafet satmaya ne dersiniz? Sadece evinizde kullanmadığınız kıyafetleri satmaktan bahsetmiyorum… İkinci el kıyafetleri çok ucuza alıp, sonrasında daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Bunun için iyi parçaları bulmanız gerekiyor.

Örneğin şehirlerdeki bit pazarlarını gezebilirsiniz. Buralarda çok ucuza çok güzel kıyafetler olabiliyor. İyi bir pazar analizi yapabilirseniz, aldığınız ürünleri iki üç katına satabilirsiniz. Kıyafetleri satmak için Dolap, Gardrops gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Patlayacak iş fikirleri arasında bu fikri kenara not alın… 🙂

 • İkinci el kıyafet satarak ayda yaklaşık olarak 20.000 TL kazanabilirsiniz.

5- İkinci El Eşya Satmak | Evden Yapılabilecek İşler

Ev Hanımları Ne İş Yapabilir
Ev Hanımları Ne İş Yapabilir

İkinci el kıyafet demişken ikinci el eşya satmaktan da bahsetmesek olmaz… Piyasada bir sürü antika değerinde eşya bulunuyor. Bunları ucuza alıp sonrasında ufak dokunuşlarla yenileyerek yüksek fiyata satabilirsiniz.

Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz taktirde çok yüksek kazançlar elde etmek mümkün. Evde iş fikirleri için oldukça karlı bir alternatif! İkinci el eşya satarak ne kadar para kazanacağınız tamamen satacağınız ürüne bağlı.

 • İkinci el eşyaları onarıp satarak ayda 15.000 TL kazanç elde edebilmek mümkün.
 • Evden yapılabilecek işler arasında ikinci el eşya satışı, Türkiye’de sıkça uygulanıyor. Ancak siz farklı bir konsept belirleyerek daha fazla kazanç elde edebilirsiniz!

6- Sosyal Medya Yöneticisi Olmak

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Sizlere freelance yapılabilecek işlerden bahsetmiştim! İşte onlardan birisi: Sosyal Medya Yöneticiliği… Evde iş fikirleri açısından son dönemin revaçta mesleklerinden bir tanesi.

Sosyal medya yöneticiliği yaparak evde iş yapmak çok popüler! Freelance ya da remote sosyal medya yöneticisi olabilirsiniz. Artık bütün şirketler, firmalar sosyal medya yöneticilerine ihtiyaç duyuyor. Kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Post tasarımları gibi küçük freelance işlerle yola koyulabilirsiniz. Canva gibi basit tasarım sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bionluk, R10 gibi sitelerden iş almanız çok olası. İşi ne kadara yapacağınız konusunda bilgi almak için piyasayı iyi analiz etmelisiniz.

 • Evde iş fikirleri içerisinde Sosyal Medya Yöneticisi olmayı düşünebilirsiniz. Kazancınız yaklaşık 15.000 TL’den başlar.

Öneri içerik: SMMA Para Kazanma Yolları

7- Podcast Yayını Yapmak

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Podcast dinleyicilerinin sayısı Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Yurt dışında çok fazla podcast dinleyicisinin olduğunu söylemek mümkün. Eski radyoculuğun yeni versiyonu olarak karşımıza çıkan Podcastler sizin de evden para kazanmanıza olanak sağlayabilir. Evden yapılabilecek ek işler arasında Podcast yayıncılığı çoktan girdi!

Podcast yayıncısı olmak için en önemli konulardan birisinin de kaliteli ses kaydedebilmek. Bunun için bir mikrofona ihtiyacınız olabilir. Diğer atlamamanız gereken konuda, podcast olarak insanlara sunacağınız konuşmanızın gerçekten insanları çekebilmesi. Uzman olduğunuz, araştırdığınız ya da gündemle ilgili konularda podcast yayını açabilirsiniz.

 • Kazancınız değişkenlik gösterir fakat iyi bir altyapı ile en az 10.000 TL kazanabilirsiniz.
 • Tabii bu rakam başlangıç değeridir. Daha kapsamlı yayınlar yaparak fazla kazanç elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Podcast Yayını Yaparak Para Kazanma konusunu sizler için inceledik!

Evde iş fikirlerime devam ediyoruz. İşte ek iş önerilerinden bir tanesi daha: El İşi Ürünler Satmak

8- El İşi Ürün Satışı | Evden İş Fikirleri!

Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler
Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler

Ev hanımlarının yapabileceği işler için iyi bir seçenek! Son yıllarda el yapımı ürünlere ilginin bir hayli arttığını gözlemlemişsinizdir. Evde iş yapmak için el ürünleri yapıp, satmayı düşünebilirsiniz. Kazak, bere, büstiyer, çanta ve daha birçok ürünü evde boş vakitlerinizde imal edebilirsiniz.

Hangi ürünler çok satar? Evde neler yapabilirsiniz? Sizler için evde imalat fikirleri hakkında bir yazı yazdık. Buradan istediğinizi ya da istediklerinizi seçerek işe koyulabilir ve evde para kazanabilirsiniz. ETSY gibi sitelerde satış gerçekleştirerek evde iş fikirleriyle dolar kazanabilirsiniz.

 • Evde iş fikirleri için el işi ürünler satıp ayda 20.000 TL kazanabilirsiniz.

HATIRLATMA: Memurlar için ek iş fikirleri, elbette yasal sürece tâbi tutulabilir. Bu nedenle eğer memursanız yasal mevzuata hâkim olmadan harekete geçmemenizi öneriyoruz!

9- Evde Tişört Tasarlayıp Satmak

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Başlığı görünce hemen es geçmeyin! Evden nasıl çalışabilirim? Tişört tasarlarım? Demeyin… İhtiyacınız olan tek şey bilgisayar ve internet diyebilirim. Yapmanız gereken dijital ortamda tasarımlar hazırlamak… Bu da tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor.

Yaptığınız tasarımları tişört tasarlayarak satma sitelerine yükleyeceksiniz. Siteler sizin tasarımlarınıza önizleme sunacak. Önizlemelerden tişörtü satın alan kişilere de tasarım tişörtü yollacak. Yani siz aslında sadece tasarımcı oluyorsunuz. Satışlardan da komisyon elde ediyorsunuz.

 • Kazanç rakamları genelde 15.000 TL’den başlasa da daha fazla kazanç potansiyeli vardır.

Öneri içerik: Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Evde iş fikirleri ne kadar çok değil mi? Yayıncı olmaya ne dersiniz? Detaylar gelsin!

10- Yayıncı Olun! | Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Evde Ek İşler
Evde Ek İşler

Evden iş fikirleri arayanlar için iddialı bir seçenek sunacağım. Tiktok, Twitch gibi sitelerde yayıncı olarak çok fazla para kazanan kişi olduğunu biliyorsunuzdur. O kadar rekabete girmek istemezseniz de Kwai gibi küçük platformları kullanabilirsiniz.

 • Kazanç oranı ise izlenme sayısı gibi pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir.
 • Evde iş fikirleri içerisinde yeterli takipçiye ulaştığınızda yayıncı olmanın en yüksek gelirli iş modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Öneri içerik: Kwai Para Kazanma Nedir?

11- Sanal Asistan Olun | Evden Online İş!

Kadınların Evde Yapabilecekleri İşler
Kadınların Evde Yapabilecekleri İşler

Evden iş fikirlerim için devam edelim…

Birçok şirket remote çalışma modeli ile çalışıyorlar. Uzaktan çalışmaya en müsait mesleklerden birisi de sanal asistanlık denilebilir. Bir şirketin, firmanın sanal asistanlığını yaparak evden para kazanabilirsiniz. Şirketin toplantılarını, dijital dosyalarını, planlamalarını yöneterek aylık düzenli maaş alabilirsiniz.

Evde iş fikirleri için sanal asistan olmak sizi ikna ettiyse, Kariyer.net, İsinolsun gibi sitelerden iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. İyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olun! Evden online iş ne kadar güzel değil mi? Bizce de!

 • Sanal asistanlık işini evden yapabilir, 11.400 TL maaşla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Az sermaye ile evde yapılabilecek işler için bir önerimiz var: Ütü Hizmeti Vermek!

12- Ütü Hizmeti Vermek | Ek Gelir Fikirleri!

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Ütü hizmeti vermek de evde iş fikirleri arasında yer alıyor. Bayanlar için evde yapılacak işler arasında iyi bir alternatif olabilir. Evde kendi ütü işlerinizi hallederken, diğer kişilerin de ütülerini yaparak para kazanabilirsiniz. Kimi insanlar evde kendi işlerini yapmak için vakte sahip olmuyorlar. Bu da sizin için önemli bir kazanç kaynağı olacak! 🙂

 • Ütü yaparak ayda 5.000 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

Ek gelir getiren işler bununla sınırlı değil: Pasif gelir kaynağı önerisi olarak e-kitap yazmayı şimdi inceleyin!

13- E-Kitap Yayınlamak | Evde İş Yapmak

Evden İş Fikirlerim
Evden İş Fikirlerim

Yazmaktan hoşlanır mısınız? Dijitalleşen dünyada birçok insan artık E-kitapları tercih ediyor. Eğer bir kitap yazmak konusunda kendinize güveniyorsanız, böyle bir seçeneği değerlendirebilirsiniz. Bu sayede dünyanın birçok yerinde para kazanan insan var.

Örneğin Amazon’un Kindle Direct Publishing’i şu an en gözde E-kitap yayınlama platformlarından birisi. Bunun dışında FlipHTML5, Barnes ve Noble Basın, Draft2Dijital, Kitaplık gibi siteleri de tercih edebilirsiniz. Siteler üzerinden kitaplarınızı yayınlayarak komisyon elde edersiniz. Evde iş fikirleri açısından kitap yazmak oldukça önemli bir fikir!

 • E-Kitap yayınlayarak ve satarak kazancınızı 20.000 TL’den başlatabilirsiniz.

Öneri içerik: E-Kitap Yaz Para Kazan

14- Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Ev Hanımları Ne İş Yapabilir
Ev Hanımları Ne İş Yapabilir

Ev hanımları ne iş yapabilir? Hayvan bakıcılığına ne dersiniz? Son zamanlarda hızla artan evcil hayvan sahipleri, müsait olmadıkları zamanda evcil hayvanlarıyla ilgilenebilecek kişiler arıyorlar. Hatta artık tamamen bu hizmeti veren siteler var. Örneğin DogGo, Petsurfer.

Siteye kayıt oluyorsunuz ve konumunuza en yakın hayvan sahiplerini görebiliyorsunuz. Kendi evimde çalışmak istiyorum diyorsanız harika bir öneri!

 • Ev hanımlarının yapabileceği işler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. Bir günlük hayvan bakıcılığından 500 TL kazanabiliyorsunuz. Evde iş fikirleri arasında günde 500 TL kazandıran bir iş modeli… Harika! 🙂

Evden iş fikirlerim bununla sınırlı değil? Devam…

15- Evde Çocuk Bakıcılığı

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Hayvan bakıcılığı demişken çocuk bakıcılığından da bahsetmek gerek. Evde kadınların yapabileceği işlerden biri de bakıcılık. Çocuklarla aranız iyiyse kendi evinizde bakıcılık yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Artık dijital dünyada bu tarz işlere sahip olmak daha kolay.

Kimi ilanlar hizmet alan kişinin evinde bakıcılık yapmanıza da olanak sağlıyor. İster kendi evinizde ister karşı tarafın evinde bakıcılık yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Evde iş fikirleri için çok kolay bir seçeneğe geçelim!

 • Bakiciburada.com, evdekibakicim.com gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Bu sitelerde konum ayarınızı yaptıktan sonra size en yakın ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Evde iş fikirlerim arasında basit ama güzel kazanç elde edebileceğiniz bir önerim var: Online Anketler!

16- Çevrimiçi Anketlere Katılın

Evde İş Fikri
Evde İş Fikri

Evde yapabileceğimiz işler bunlarla sınırlı değil…

Evde iş fikirleri için çok kolay bir yöntem sizlere sunacağım. Aslında bu bir iş bile sayılmaz çünkü çok kolay! Yapmanız gereken anket doldurarak para kazanma sitelerine kayıt olmak ve size yollanan anketleri doğru şekilde doldurmak.

 • Yabancı anket doldurma siteleri sayesinde dolar bazında dahi para kazanabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan internet ve internete bağlanan bir cihaz!
 • Anket başına yaklaşık olarak 0,50 – 2 Dolar arasında para kazanıyorsunuz.

Öneri içerik: Anket Yap Para Kazan

17- Reklam İzleyerek Kazanın | Evde Ne İş Yapabilirim?

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Sizlere evden çalışılabilecek işler var desem tepkiniz ne olurdu? Muhtemelen şaşırırdınız. Ama gerçekten var! 🙂

Evde yapılacak işler için en basit yöntemleri de sizlere sunmaya devam ediyorum. Anket doldurmadan sonra reklam izleyerek para kazanmak da alternatiflerinizin arasına girebilir.

 • Reklam izleme sitelerine kayıt olarak sizlere sunulan videoları izleyerek para kazanıyorsunuz.
 • Mantık bu kadar basit! Elbette zengin olmayacaksınız ama evdeki boş zamanınızı gelire çevirmek için iyi bir yöntem olduğu aşikar!

Öneri içerik: Reklam İzle Para Kazan

18- Metin Yazarı Olun

Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma
Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma

Son zamanlarda evde metin yazarlığı yaparak para kazananların sayısı inanılmaz arttı. Evinizde internet ve bilgisayar varsa, rahatlıkla metin yazarlığını icra etmek mümkün olacaktır. Tabi ki iyi bir dil bilgisine sahip olmalı ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz.

 • Freelance olarak metin yazarlığı yapabileceğiniz siteler var. Örneğin Bionluk, İçerikevreni gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Evden iş fikirleri içerisinde düzenli olarak yapabileceğiniz işlerden birisi.
 • Yazacağınız içerikler kelime başına ücret alırsınız. 100 kelimesi ortalama olarak 10 TL’dir.
 • Bu da 1.000 kelimelik bir makaleden 100 TL kazanacağınız anlamına gelir.

Detaylı bilgi için Makale Yazarak Para Kazanma içeriğini inceleyebilirsiniz.

19- Site Alıp Satın

Evde iş fikirleri arayanlara biraz iddialı bir alternatif. Yurt dışında dahi site alıp satarak yüksek meblağ kazanan insanlar mevcut. İşin mantığı şöyle potansiyeli olan siteleri alıyorsunuz, sonrasında geliştirip, hitini yükseltip geri satıyorsunuz.

 • Böylece iki – üç katı kazanç elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için elbette konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Satın aldığınız siteler konusunda dikkatli olmalısınız. Piyasayı takip ederek konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

20- Paketleme İşleri Yapın

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Paketleme işleri en kazançlı evde iş fikirleri arasında bulunuyor. Evde paketleme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için evde paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Sizlere ayrıca hazırlamış olduğumuz yazıdan bilgi alabilirsiniz. Paketleme başına ortalama 2,50 TL alırsınız.
 • Birçok farklı paketleme işi bulunuyor. İstediklerinize başvuruda bulunabilirsiniz.

NOT: İskambil kağıdı paketleme, başlangıç aşamasında önemli bir evde paketleme işi olabilir.

Öneri içerik: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Hangi Online İşler Yapılabilir?

Yukarıda sizler için evde iş fikirleri olarak 20 öneri sundum. Bunlardan bazıları fiziksel, bazıları ise tamamen internet üzerinden yapabileceğiniz işlerden oluşuyor. Peki, evde hangi online işler yapılabilir? Sizler için bu konuyu detaylı olarak açıklıyoruz:

 • İçerik Yazarlığı
 • İçerik Editörlüğü
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • E-Ticaret
 • Sanal Asistanlık
 • Çağrı Merkezi Operatörlüğü
 • Web Site Yönetimi
 • Dijital Pazarlama
 • Veri Analizi
 • İş Geliştirme

Günümüzde internetten yapılabilecek işleri bu şekilde özetleyebiliriz. Elbette yazılım gibi spesifik alanlarda bilginiz varsa internette yapabileceklerinizin sınırı yok! Bu işlerle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bayanlar İçin Evde Yapılabilecek İşler

Bayanlar İçin Evde Yapılabilecek İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılabilecek İşler

Ev hanımları! Buradaki iş fikirlerinin birçoğunu sizler için hazırladık. Bu noktada bayanlar için evde yapılabilecek işleri tekrar özetlemek istiyoruz.

Freelance işlerin tamamını yetenek ve becerilerinize göre yapabilirsiniz. Örneğin makale yazarlığı bu işler arasında temel seviye yapabileceğiniz seçeneklerden sadece birisi. Sonrasında kendinizi geliştirerek grafik tasarıma yönelebilirsiniz. Kadınlar evde nasıl para kazanabilir? İşte yanıtı:

 • Online Çevirmenlik
 • Metin Yazarlığı
 • SEO Uzmanlığı
 • Dijital Pazarlama
 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • İçerik Üretimi
 • Veri Analizi
 • Sanal Asistanlık

Evde iş fikirleri konusunda farklı bir tavsiyem daha var: İş ilanlarına bakmak!

Hafta Sonu Ek İş İlanları

Evde yapılabilecek işlerin birçoğunu ek iş ilanları aracılığıyla da bulabilirsiniz. Örneğin hafta içi çalıştığınız tam zamanlı bir işiniz varsa hafta sonu ek iş ilanlarına yönelebilirsiniz. Birçok işletme, hafta sonu çalıştıracak personel arıyor. Bunun için Kariyer.net, İŞKUR, İşinolsun gibi platformlardan destek alabilirsiniz.

Hafta sonu iş ilanları genelde şu işler için açılıyor:

 • Temizlik
 • Çay ve Kahve Hizmeti
 • Garsonluk
 • Bulaşıkçı

vb işlerde hafta sonu çalışabilirsiniz.

Memurlar Ek İş Yapabilir Mi? Cezası Var Mı?

Evde iş fikirlerini araştıran memurlar şu soruyu sıkça soruyor: Memurlar ek iş yapabilir mi? Hemen yanıtlayalım…

 • Devlet kurumlarında memur olarak çalışan kişilerin herhangi bir şekilde ek iş ya da ticaret yapmaları 657 sayılı kanuna göre yasaklanmıştır.
 • Bu yasağa uymayan memurlara kademe ilerlemesinin durdurulması cezası veriliyor.
 • Buna bağlı olarak çeşitli disiplin cezaları ile de karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda memurların ek iş olarak köşe yazarlığı ya da benzeri işleri yapmasının imkânı yoktur.

Evde iş fikirleri için sizlere sunacağım başlıklar bunlar! Evde iş imkanı için bu fikirleri takip edin. Sizlerin akıllarında daha farklı alternatifler varsa, bizimle yorum kısmında paylaşmaya ne dersiniz?

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Evde Kına Paketleme

Evde Kına Paketleme İşi 2023 | (15.000 TL+) Kazanç!

Akşam Ne İş Yapabilirim

Akşam Ne İş Yapabilirim Diyenlere 18 Ek İş Fikri! Detaylar..

İŞKUR Evde Paketleme İşi Veriyor Mu?

İŞKUR Evde Paketleme İşi Veriyor Mu? 2023 Başvuru Detayları!

İŞKUR Evde Ek İş Başvuru Formu

İŞKUR Evde Ek İş Başvuru Formu 2023 Nasıl Doldurulur?

LC Waikiki Evlere İş

LC Waikiki Evlere İş: Güncel 7 Evde Paketleme İşi – DETAYLAR

Muğla Evde Ek İş

Muğla Evde Ek İş – 2023 En KARLI Paketleme İş İmkanları!

Daha Fazla Makale

Evde Paketleme İşi Telefon Numarası

Evde Paketleme İşi Telefon Numarası | 15.000+ TL KAZANÇ!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

Evde Takı Yapıp Satmak

Evde Takı Yapıp Satmak 2023 – AZ MALİYET ÇOK KAZANÇ!

Evde Nikah Şekeri Paketleme

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi – Ayda 15.000+ TL KAZANÇ!

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar | 20.000 TL+ KAZANÇ

Evde İş Fikirleri

Evde İş Fikirleri 2023 | Evde Yapılabilecek 20 İş Fikri!

Evde Çorap Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde Çorap Paketleme İşi | Ayda 20.000+ TL Kazanın!

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır? 12.500 TL Kazanç!

X