Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Evde İş Fikirleri 2023 – 20 İŞ FİKRİYLE EVDEN PARA KAZAN

Gizem Editör tarafından yazıldı.
Evde İş Fikirleri

Siz de evinizden para kazanmak mı istiyorsunuz? Harika! Çünkü tam olması gereken yerdesiniz. Sizlere birbirinden çeşitli evde iş fikirleri sunacağım. Bu yöntemlerden istediğinizi ya da istediklerinizi seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bayanlar için evde yapılacak işler mevcut. Hepsine değindik! Ev hanımları için iş fikirleri ve diğer iş fikirlerine yer verdik. Kadinlarin evde yapabilecekleri işler bu anlamda çok fazla. Evde ne iş yapabilirim sorusu için hepsini değerlendirebilirsiniz.

Evde yapılabilecek işler sayesinde evinizin konforundan para kazanacaksınız. Burada ek iş fikirleri de bulacaksınız, tam zamanlı iş fikirleri de… Hepsi için evde iş fikirlerim var. Bazıları için gerçekten emek vermeniz gerekiyor. Bazıları içinse sadece internet ve vakit gerekli. Evde iş imkanı sayesinde birçok kişi kazanç elde ediyor. 2023 yılında evden iş fikirleri için işte seçenekler!

Evde İş Fikri
Evde İş Fikri

1- Online Kurs Eğitimi

Evden İş Fikirleri
Evden İş Fikirleri

Belli bir konuda bilginiz, uzmanlığınız varsa bunu online bir kursa çevirmek ister misiniz? Akla gelebilecek birçok konu da kurs oluşturabilirsiniz. Pastacılık, fotoğrafçılık, ingilizce, matematik eğitimi gibi… Bunun için birçok ülkede kullanılan Udemy sizin için bir fırsat olabilir.

 • Udemy’de kurslarınızı potansiyel kitlenizle paylaşabilirsiniz. Eğitmen gelirleri ise ikiye ayrılıyor. Direkt sizin aracılığınızla satış gerçekleşirse, kurs satışınızın %97‘sini alabilirsiniz. Sizin aracınızla gerçekleşmeyen satışlardan ise %37 pay alırsınız.

2- Evde Yapılacak İşler – Catering Hizmeti

Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Yemek yapmakla arası iyi olanlar için harika bir fırsat! Evde catering hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Evde iş fikirleri arıyor ve mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, çeşitli organizasyonlara, davetlere yemek hizmeti verebilirsiniz.

 • Örneğin nişan, doğum günü gibi küçük organizasyonlarla bu işe adım atabilirsiniz. Basit bir doğum günü için ortalama 5.000 TL rahatlıkla kazanabilirsiniz. Organizasyondaki kişi sayısı arttıkça kazancınız da artacaktır.

3- Grafik Tasarım İşleri

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Evde freelance grafik tasarımcı olabilirsiniz! Birçok şirket, firma çalışacak grafik tasarımcıya ihtiyaç duyuyor. Ancak düzenli bir grafikçi çalıştırmak yerine freelance çalışabilir kişilere sipariş oluşturuyorlar. Bait bir banner, logo tasarımından çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Bunun için kendinize bir portföy oluşturabilirsiniz. Grafik tasarım yapabilmek için belli başlı tasarım programlarına hakim olmanız gerekiyor. İlk başta daha kolay tasarımlar yapmak için Canva sitesini kullanabilirsiniz. Basit bir logo tasarımından 200 TL alabilirsiniz!

4- İkinci El Kıyafet Satmak

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Evde iş fikirleri için ikinci el kıyafet satmaya ne dersiniz? Sadece evinizde kullanmadığınız kıyafetleri satmaktan bahsetmiyorum… İkinci el kıyafetleri çok ucuza alıp, sonrasında daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Bunun için iyi parçaları bulmanız gerekiyor.

Örneğin şehirlerdeki bit pazarlarını gezebilirsiniz. Buralarda çok ucuza çok güzel kıyafetler olabiliyor. İyi bir pazar analizi yapabilirseniz, aldığınız ürünleri iki üç katına satabilirsiniz. Kıyafetleri satmak için Dolap, Gardrops gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

 • İkinci el kıyafet satarak ayda yaklaşık olarak 10.000 TL kazanabilirsiniz.

5- İkinci El Eşya Satmak

Ev Hanımları Ne İş Yapabilir
Ev Hanımları Ne İş Yapabilir

İkinci el kıyafet demişken ikinci el eşya satmaktan da bahsetmesek olmaz… Piyasada bir sürü antika değerinde eşya bulunuyor. Bunları ucuza alıp sonrasında ufak dokunuşlarla yenileyerek yüksek fiyata satabilirsiniz.

Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz taktirde çok yüksek kazançlar elde etmek mümkün. Evde iş fikirleri için oldukça karlı bir alternatif! İkinci el eşya satarak ne kadar para kazanacağınız tamamen satacağınız ürüne bağlı.

 • İkinci el eşyaları onarıp satarak ayda 15.000 TL kazanç elde edebilmek mümkün.

6- Sosyal Medya Yöneticisi Olmak

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Sosyal medya yöneticiliği yaparak evde iş yapmak çok popüler! Freelance ya da remote sosyal medya yöneticisi olabilirsiniz. Artık bütün şirketler, firmalar sosyal medya yöneticilerine ihtiyaç duyuyor. Kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Post tasarımları gibi küçük freelance işlerle yola koyulabilirsiniz. Canva gibi basit tasarım sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bionluk, R10 gibi sitelerden iş almanız çok olası. İşi ne kadara yapacağınız konusunda bilgi almak için piyasayı iyi analiz etmelisiniz.

 • Evde iş fikirleri içerisinde Sosyal Medya Yöneticisi olmayı düşünebilirsiniz. Kazancınız yaklaşık 10.000 TL’den başlar.

7- Podcast Yayını Yapmak

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Podcast dinleyicilerinin sayısı Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Yurt dışında çok fazla podcast dinleyicisinin olduğunu söylemek mümkün. Eski radyoculuğun yeni versiyonu olarak karşımıza çıkan Podcastler sizin de evden para kazanmanıza olanak sağlayabilir.

Podcast yayıncısı olmak için en önemli konulardan birisinin de kaliteli ses kaydedebilmek. Bunun için bir mikrofona ihtiyacınız olabilir. Diğer atlamamanız gereken konuda, podcast olarak insanlara sunacağınız konuşmanızın gerçekten insanları çekebilmesi. Uzman olduğunuz, araştırdığınız ya da gündemle ilgili konularda podcast yayını açabilirsiniz.

 • Kazancınız değişkenlik gösterir fakat iyi bir altyapı ile en az 10.000 TL kazanabilirsiniz.

8- El İşleri Ürünler Satmak

Kadınların Evde Yapabileceği İşler
Kadınların Evde Yapabileceği İşler

Ev hanımlarının yapabileceği işler için iyi bir seçenek! Son yıllarda el yapımı ürünlere ilginin bir hayli arttığını gözlemlemişsinizdir. Evde iş yapmak için el ürünleri yapıp, satmayı düşünebilirsiniz. Kazak, bere, büstiyer, çanta ve daha birçok ürünü evde boş vakitlerinizde imal edebilirsiniz.

Hangi ürünler çok satar? Evde neler yapabilirsiniz? Sizler için evde imalat fikirleri hakkında bir yazı yazdık. Buradan istediğinizi ya da istediklerinizi seçerek işe koyulabilir ve evde para kazanabilirsiniz. ETSY gibi sitelerde satış gerçekleştirerek evde iş fikirleriyle dolar kazanabilirsiniz.

 • Evde iş fikirleri için el işi ürünler satıp ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz.

9- Evde Tişört Tasarlayıp Satmak

Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Başlığı görünce hemen es geçmeyin! Evden nasıl tişört tasarlayacağım demeyin. İhtiyacınız olan tek şey bilgisayar ve internet diyebilirim. Yapmanız gereken dijital ortamda tasarımlar hazırlamak… Bu da tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor.

Yaptığınız tasarımları tişört tasarlayarak satma sitelerine yükleyeceksiniz. Siteler sizin tasarımlarınıza önizleme sunacak. Önizlemelerden tişörtü satın alan kişilere de tasarım tişörtü yollacak. Yani siz aslında sadece tasarımcı oluyorsunuz. Satışlardan da komisyon elde ediyorsunuz.

 • Tişört tasarlayarak para kazanma yazısını okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Tasarım yükleyeceğiniz sitelerin birçoğu dolarla ödeme yaptığı için iyi kazançlar elde edebileceksiniz.

10- Yayıncı Olun!

Evde Ek İşler
Evde Ek İşler

Evden iş fikirleri arayanlar için iddialı bir seçenek sunacağım. Tiktok, Twitch gibi sitelerde yayıncı olarak çok fazla para kazanan kişi olduğunu biliyorsunuzdur. O kadar rekabete girmek istemezseniz de Kwai gibi küçük platformları kullanabilirsiniz.

 • Burada rekabet daha az olduğu için hızlıca kazanmaya başlayabilirsiniz. Kwai para kazanma yazısını okuyarak daha fazla detay öğrenebilirsiniz.

11- Sanal Asistan Olun

Kadınların Evde Yapabilecekleri İşler
Kadınların Evde Yapabilecekleri İşler

Birçok şirket remote çalışma modeli ile çalışıyorlar. Uzaktan çalışmaya en müsait mesleklerden birisi de sanal asistanlık denilebilir. Bir şirketin, firmanın sanal asistanlığını yaparak evden para kazanabilirsiniz. Şirketin toplantılarını, dijital dosyalarını, planlamalarını yöneterek aylık düzenli maaş alabilirsiniz.

Evde iş fikirleri için sanal asistan olmak sizi ikna ettiyse, Kariyer.net, İsinolsun gibi sitelerden iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. İyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olun!

 • Sanal asistanlık işini evden yapabilir, 10.000 TL maaşla çalışmaya başlayabilirsiniz.

12- Evde İş Fikirleri Ütü Hizmeti Verin!

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Ütü hizmeti vermek de evde iş fikirleri arasında yer alıyor. Bayanlar için evde yapılacak işler arasında iyi bir alternatif olabilir. Evde kendi ütü işlerinizi hallederken, diğer kişilerin de ütülerini hallederek para kazanabilirsiniz. Kimi insanlar evde kendi işlerini yapmak için vakte sahip olmuyorlar.

 • Kuşkusuz bu işlerden birisi de ütüdür. Yakın çevrenizde ütü konusunda yardıma ihtiyacı olan kişiler varsa, onlara ulaşabilirsiniz. Ya da Armut.com gibi sitelerden müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz. Ütü işiyle aylık 3 binden fazla gelir elde edebilirsiniz.

13- E-Kitap Yayınlamak

Evden İş Fikirleri
Evden İş Fikirleri

Yazmaktan hoşlanır mısınız? Dijitalleşen dünyada birçok insan artık E-kitapları tercih ediyor. Eğer bir kitap yazmak konusunda kendinize güveniyorsanız, böyle bir seçeneği değerlendirebilirsiniz. Bu sayede dünyanın birçok yerinde para kazanan insan var.

Örneğin Amazon’un Kindle Direct Publishing’i şu an en gözde E-kitap yayınlama platformlarından birisi. Bunun dışında FlipHTML5, Barnes ve Noble Basın, Draft2Dijital, Kitaplık gibi siteleri de tercih edebilirsiniz. Siteler üzerinden kitaplarınızı yayınlayarak komisyon elde edersiniz.

 • E-Kitap yayınlayarak ve satarak kazancınızı 10.000 TL’den başlatabilirsiniz.

14- Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Ev Hanımları Ne İş Yapabilir
Ev Hanımları Ne İş Yapabilir

Ev hanımları ne iş yapabilir? Hayvan bakıcılığına ne dersiniz? Son zamanlarda hızla artan evcil hayvan sahipleri, müsait olmadıkları zamanda evcil hayvanlarıyla ilgilenebilecek kişiler arıyorlar. Hatta artık tamamen bu hizmeti veren siteler var. Örneğin DogGo, Petsurfer.

Siteye kayıt oluyorsunuz ve konumunuza en yakın hayvan sahiplerini görebiliyorsunuz. Kendi evinizde hayvanlara bakarak ya da onları yürüyüşe çıkararak para kazanacaksınız.

 • Ev hanımlarının yapabileceği işler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. Bir günlük hayvan bakıcılığından 300 TL kazanabiliyorsunuz.

15- Evde Çocuk Bakıcılığı

Bayanların Evde Yapabileceği İşler
Bayanların Evde Yapabileceği İşler

Hayvan bakıcılığı demişken çocuk bakıcılığından da bahsetmek gerek. Evde kadınların yapabileceği işlerden biri de bakıcılık. Çocuklarla aranız iyiyse kendi evinizde bakıcılık yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Artık dijital dünyada bu tarz işlere sahip olmak daha kolay.

Kimi ilanlar hizmet alan kişinin evinde bakıcılık yapmanıza da olanak sağlıyor. İster kendi evinizde ister karşı tarafın evinde bakıcılık yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Evde iş fikirleri için çok kolay bir seçeneğe geçelim!

 • Bakiciburada.com, evdekibakicim.com gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Bu sitelerde konum ayarınızı yaptıktan sonra size en yakın ilanları görüntüleyebilirsiniz.

16- Çevrimiçi Anketlere Katılın

Evde İş Fikri
Evde İş Fikri

Evde iş fikirleri için çok kolay bir yöntem sizlere sunacağım. Aslında bu bir iş bile sayılmaz çünkü çok kolay! Yapmanız gereken anket doldurarak para kazanma sitelerine kayıt olmak ve size yollanan anketleri doğru şekilde doldurmak.

 • Yabancı anket doldurma siteleri sayesinde dolar bazında dahi para kazanabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan internet ve internete bağlanan bir cihaz! Anket başına ise 1 – 3 dolar arasında para kazanıyorsunuz. Evden iş fikirleri içerisindeki en basit para kazanma yolu olduğunu söyleyebilirim.

17- Reklam İzleyerek Kazanın

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Evde yapılacak işler için en basit yöntemleri de sizlere sunmaya devam ediyorum. Anket doldurmadan sonra reklam izleyerek para kazanmak da alternatiflerinizin arasına girebilir.

 • Reklam izleme sitelerine kayıt olarak sizlere sunulan videoları izleyerek para kazanıyorsunuz. Mantık bu kadar basit! Elbette zengin olmayacaksınız ama evdeki boş zamanınızı gelire çevirmek için iyi bir yöntem olduğu aşikar!

18- Metin Yazarı Olun

Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma
Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma

Son zamanlarda evde metin yazarlığı yaparak para kazananların sayısı inanılmaz arttı. Evinizde internet ve bilgisayar varsa, rahatlıkla metin yazarlığını icra etmek mümkün olacaktır. Tabi ki iyi bir dil bilgisine sahip olmalı ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz.

 • Freelance olarak metin yazarlığı yapabileceğiniz siteler var. Örneğin Bionluk, İçerikevreni gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Evden iş fikirleri içerisinde düzenli olarak yapabileceğiniz işlerden birisi. Yazacağınız içerikler kelime başına ücret alırsınız. 100 kelimesi ortalama olarak 7 TL‘dir.

19- Site Alıp Satın

Evde iş fikirleri arayanlara biraz iddialı bir alternatif. Yurt dışında dahi site alıp satarak yüksek meblağ kazanan insanlar mevcut. İşin mantığı şöyle potansiyeli olan siteleri alıyorsunuz, sonrasında geliştirip, hitini yükseltip geri satıyorsunuz.

 • Böylece iki – üç katı kazanç elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için elbette konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Satın aldığınız siteler konusunda dikkatli olmalısınız. Piyasayı takip ederek konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

20- Paketleme İşleri Yapın

Evde İş Fikirleri
Evde İş Fikirleri

Paketleme işleri en kazançlı evde iş fikirleri arasında bulunuyor. Evde paketleme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için evde paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Sizlere ayrıca hazırlamış olduğumuz yazıdan bilgi alabilirsiniz. Paketleme başına ortalama 2 TL alırsınız. Birçok farklı paketleme işi bulunuyor. İstediklerinize başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde iş fikirleri için sizlere sunacağım başlıklar bunlar! Sizlerin akıllarında daha farklı alternatifler varsa, bizimle yorum kısmında paylaşmaya ne dersiniz?

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Evde Takı Yapıp Satmak

Evde Takı Yapıp Satmak 2023 – AZ MALİYET ÇOK KAZANÇ!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 – 15 EN KAZANÇLI YÖNTEM!

Evde Nikah Şekeri Paketleme

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi – Ayda 10.000+ TL KAZANÇ!

İŞKUR Evde Ek İş Başvuru Formu

İŞKUR Evde Ek İş Başvuru Formu 2023 Nasıl Doldurulur?

Evde İş Fikirleri

Evde İş Fikirleri 2023 – 20 İŞ FİKRİYLE EVDEN PARA KAZAN

Muğla Evde Ek İş

Muğla Evde Ek İş – 2023 En KARLI Paketleme İş İmkanları!

Daha Fazla Makale

Evde Kına Paketleme

Evde Kına Paketleme İşi 2023 – Evlere İş Veren Firmalar!

İŞKUR Evde Paketleme

İŞKUR Evde Paketleme İşi – 2023 BAŞVURU FORMU!

Evde Maske Paketleme İşi

Evde Maske Paketleme İşi – Ayda 10.000 TL Kazanç Sağlayın!

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar – 2023 GÜNCEL BİLGİ!

Evde Çorap Paketleme İşi

Evde Çorap Paketleme İşi 2023 – Ayda 10.000 TL Kazanç!

akşam ne iş yapabilirim

Akşam Ne İş Yapabilirim? 2023 En Kazançlı Ek İş Fikirleri

Evde Paketleme İşi Telefon Numarası

Evde Paketleme İşi Telefon Numarası – 10.000+ TL KAZANÇ!

LC Waikiki Evlere İş

LC Waikiki Evlere İş Veriyor Mu? 2023 GÜNCEL Evde Paketleme

X