Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Yazar: isil Tarih: 07.12.2023
Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Oyun test ederek para kazanma 2024’ün hem en eğlenceli hem de en karlı işlerinden biri olabilir. Bilindiği üzere günümüzde gamerlar oldukça yüksek para kazanıyorlar! Oyun test edicisi olarak siz de para kazanabilirsiniz… Güncel yöntemleri sizlerle paylaşacağız!

Bu noktada oyun deneyerek para kazanmak için ayrıntıları aktarmak gerekiyor. Bu alanda çalışan kişilere ise “game tester” adı veriliyor. Oyun tester ne iş yapar diye sorulduğunda geniş bir iş tanımı ortaya çıksa da bu iş profesyonel yapıldığında çok iyi kazandırıyor. Yalnızca oyun test ederek Dolar kazanma fikri fena sayılmaz öyle değil mi?

Oyundan para kazanma hayali olanlara küçük sürprizler de yapacağım. Nasıl mı? Tabii ki game tester iş ilanları yayınlayan siteler ve iş bulmanıza yardımcı olacak özel ipuçlarıyla… Şimdi bu içeriği dikkatli şekilde okuyun; “oyna kazan, test et kazan” dünyasına hoş geldiniz!

Oyun Oyna Para Kazan!

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları
Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları

Öncelikle “oyun oyna para kazan” sistemini detaylı olarak ele alalım. Oyun oynayıp para kazanma hayali olan oyuncular bakalım hangi yollarla para kazanabiliyorlar. Hemen ardından oyun test ederek para kazanma detaylarını aktaralım.

Öncelikle hazırsanız oyun oynayıp para kazanma yolları ile başlayalım!

1- Canlı Yayın Gelirleri

Oyun test ederek para kazanma fikrini detaylı olarak açıklamadan önce oyun dünyasına genel olarak göz atalım. Mobil oyun oynayarak para kazanma sürecinde en yüksek kazanç getiren seçeneklerden biri canlı yayın yapmaktır.

Oynadığınız oyunu canlı olarak Twitch ya da YouTube üzerinden paylaşır, zaman içinde kendi izleyici kitlenizi oluşturursanız oldukça yüksek reklam gelirleri elde etmeniz mümkün.

Şunu söylemekte fayda var; internetten oyun oynayarak para kazanma ya da yayın yaparak geniş kitlelere ulaşmak zaman ister. Hem keyifli hem de yüksek kazanç sağlayan bir seçenek olduğu için bu uğraşa zaman yatırımı yapmaya değer.

2- Podcast İçerikler Hazırlayın

İnternetten para kazanma denince ilk akla gelen mecralar arasında YouTube ve Spotify podcast’leri yer alıyor. Eğer gerçek para kazanma oyunları yerine dilediğim oyunu oynarım, başarı sırlarımı, özel taktiklerimi paylaşarak ben zaten paramı kazanırım diyorsanız bu seçenek size göre.

3- Para Kazandıran Oyunlar

İşte oyun test ederek para kazanma fikri kadar güzel bir seçenek daha! Bazı oyunlar kullanıcılarına başarı sağladıkça ödeme yapıyor. Ayrıca oyun içindeki karakterlerin ya da öğelerin satışı yoluyla kazanç sağlama seçeneği sunuyor.

Para kazanma oyunları uzun vadede oyun tutkunlarına her ay binlerce dolar kazandırabiliyor. Para kazandıran oyunlar mobil olarak ya da pc ile oynanabiliyor.

İşte karşınızda en çok para kazandıran mobil oyunlar:

 1. PubG
 2. CS:GO
 3. SecondLife
 4. SwagBucks
 5. Pogo
 6. Exodus 3000
 7. Gameloot
 8. CashCrate
 9. AppCent
 10. InboxDollars

Bu oyunlar aracılığıyla oyun eşyası düşürerek, oyun içi ticaret yaparak, turnuvalara katılarak para kazanabilirsiniz!

Para kazandıran mobil oyunlar 2024 yılının yükselen trendi. Bu konuda daha fazla bilgi için: Para Kazandıran Oyunlar

4- Oyun Yazarlığı

Oyun Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Oyun Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Netten oyun oynayarak para kazanma popüler hale geldikçe bu alanda yayın yapan mecraların sayısı da hızla artıyor. Bu dijital mecralar oyunseverlerden yazılı ve videolu içerikler satın alarak bu kişilere ciddi ödemeler yapıyor.

Eğer yazma becerinize güveniyor ve oyun oynayarak para kazanmak kadar bilginizi paylaşmayı da seviyorsanız bu iş size göre olabilir. Yine de oyun test ederek para kazanma fikrini değerlendirmeden karar vermeyin. 🙂

5- Oyun Test Ederek Para Kazanmak

Şimdi sırada ana konumuz olan oyun deneyerek para kazanma seçeneği var! Ve mutlaka söylemeliyim ki profesyonel olarak yapıldığında bu işte yüksek kazanç var. Bu başlığı size detaylı olarak anlatmak istiyorum. Haydi, başlayalım!

Oyun Test Ederek Para Kazanma Siteleri

Açıklamalara başlamadan önce oyun test et para kazan sistemi için sitelerden bahsetmek istiyorum. Günümüzde doğrudan oyun test ederek para kazanma siteleri maalesef bulunmuyor. Yurt dışı kaynaklı birkaç örnek olsa da onlar da PayPal aracılığıyla ödeme yaptıklarından dolayı, Türkiye’de kullanılması mümkün değil. Oyun test etme sitesi Türkiye’de aktif olarak bulunmuyor diyebiliriz.

Bu doğrultuda oyun test et para kazan sistemi için freelance sitelerden yararlanabilirsiniz. Günümüzde oyun test ederek para kazanma siteleri için şu freelance platformlarını tercih edebilirsiniz:

 • Bionluk
 • Freelancer
 • Fiverr
 • Upwork
 • R10

Oyun Test Et Para Kazan Nedir? Nasıl Yapılır?

Oyun test ederek para kazanma fikri kulağa güzel geliyor. Peki, bu işin detayı nedir? Oyun test ederek nasıl kazanç sağlanır? Şimdi tüm bu sorulara detaylı olarak cevap vereceğim.

Oyunları test eden kişilere game tester ya da oyun tester dendiğinden bahsetmiştim. Game tester ne iş yapar sorusunun cevabı aslında kısaca satışa sunulan oyunların denetimidir diyebilirim.

Bir oyun test etme sitesi üzerinden ya da oyun şirketlerinin size ileteceği platformlar üzerinden yönetilen bu süreç size ciddi oranda gelir elde etme olanağı sunar. 

Oyun test ederek para kazanma için yapmanız gereken şirketler tarafından size gönderilen oyunları profesyonel bir yaklaşımla oynamanızdır. Oyunda bir bug(hata) var mı? Oyun tüm detaylarıyla size iletilen kılavuza uygun şekilde çalışıyor mu? Hata veren, çalışmayan noktalar var mı?

Eğer bir firmada game tester olarak çalışırsanız sizden bu türde pek çok soruyu bir rapor hazırlayarak şirkete sunmanız beklenir. Zaman zaman toplantılara katılmanız ve gözlemlerinizi oyun geliştirici ekibe sunmanız da gerekebilir.

Bu işi freelance olarak ya da bir ofiste maaşlı çalışan pozisyonunda yapabilirsiniz.

Öneri içerik:Upwork Para Kazanma

Game Tester Nasıl Olunur? Yetkinlik ve Beceriler…

Oyun Test Et Para Kazan
Oyun Test Et Para Kazan

Şu ana kadar okuduklarınız size yakın geldiyse game tester olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerektiğini merak ediyor olmalısınız. Hemen bir tablo üzerinde sahip olmanız gereken becerileri ve nedenlerini açıklayalım.

Game Tester nasıl olunur? İşte yanıtı:

BeceriBu beceriye neden ihtiyacınız olacak?
Güçlü iletişim becerileriBu beceri yalnızca oyun test ederek para kazanma sektörünün değil tüm iş dünyasının olmazsa olmazıdır. Günümüzde kurumlar iyi iletişim kurabilen bir çalışanı her zaman daha yüksek puan ile değerlendiriyor. İletişim becerisi olmayan bir çalışan işinde başarılı dahi olsa kolaylıkla elenebiliyor.
Detaycılık ve titizlikOyun test ederek para kazanma sürecinde pek çok detayla karşılaşacaksınız. Milyonlarca dolar değerinde iş üretilen bu sektörde hataya yer yok. Para kazanma oyunu oynayan biri, genellikle bu iş için yatırım yapar. Tabii ki yatırımının karşılığında kusursuz hizmet almak ister. Bu nedenle game tester detaycı ve titiz olmalı, oyunu kusursuz hale getirebilme becerisi sergilemelidir.
Konsantrasyon becerileriGerçek para kazanma oyunları oldukça komplikedir, pek çok detay içerir. Bu nedenle oyun test ederek para kazanma için yalnızca oyun oynamaya göre çok daha fazla konsantrasyon gerekir. Dilediğiniz zaman işinizi yarıda bırakıp gidemezsiniz bu nedenle konsantrasyon konusunda büyük bir başarı göstermelisiniz.
Kendini ifade etme gücüOyun oynayarak para kazanma pc ya da mobilde olsun fark etmeksizin zaman, emek ve para yatırımı ister. İşte bu nedenle kullanıcılar oyun oynayacakları platformu özenle seçer. Eğer iyi bir markada çalışmak istiyorsanız geniş ekiplerle, titizlikle çalışacaksınız. Bu ekipler sizden oyundaki eksik ve açıkları en iyi şekilde yazılı ve sözlü olarak ifade etmenizi bekleyecekler. Bu aşamada kendinizi ifade etme beceriniz devreye girecek ve size hem başarı hem de kazanç getirecek.
Game Tester Olmak İçin Gereken Özellikler

Unutmayın; oyun test ederek para kazanma, ürün dene para kazan gibi basit bir mantıkla yürütülebilecek bir iş değildir. Ciddiyet ve profesyonellik gerektirir.

Oyun Test Ederek Para Kazanma Yolları – 3 Yöntem!

Buraya kadar okuduğunuza göre yukarıdaki becerilere sahipsiniz, oyun oynamayı seviyorsunuz ve oyun test ederek para kazanma fikri ile ilgileniyorsunuz! Tebrikler, 3’te 3! O halde şimdi gelin, size nasıl oyun test etme işi bulabileceğimize bakalım…

1- Oyun Şirketlerine Ulaşın

Unutmayın, en çok kazandıran oyunlar hangisi sorusunun cevabı: En sevdiğiniz oyun. Bu nedenle ilgi duyduğunuz oyunları üreten şirketlerin web siteleri üzerinden başvuru yapmayı deneyin.

Eğer başvuru formu yoksa CV’nizi ve çalışma motivasyonunuzu iyi şekilde aktaran bir mail gönderin. Birçok şirket, atacağınız maillere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapacaktır. Olumlu cevaplarda tebrikler, işi aldınız demektir! Olumsuz cevapları ise kendinizi geliştirme noktasında etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

2- Sosyal Medya İlanları

Sosyal Medyadan Game Tester İşi Bulmak
Sosyal Medyadan Game Tester İşi Bulmak

LinkedIn, Facebook gibi mecralar üzerinden oyun dünyasına ilişkin içerikler sunan grup ve profiller aracılığıyla ilanları takip edin. Sektörden her zaman haberdar olun ve fırsatları yakalamak için her zaman dikkatli olun.

3- Kariyer Siteleri | Game Tester İş İlanları!

Oyun test ederek para kazanma noktasında eğer iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız büyük firmalarla çalışmalısınız. Onlara ulaşmak için bu şirketlerin bulunduğu ülkelerin en iyi kariyer sitelerini keşfe çıkın!

Öneri Kariyer Sitesi!

EpicWinApp adlı web sitesini duydunuz mu? Gamer tester iş ilanları için takip edebilirsiniz…
“Mobile game test projects” araması yaparak da pek çok çok ilana ulaşmanız mümkün. mobil game test projects para kazanma noktasında size pek çok alternatif ve farklı proje sunar. Para kazandıran oyunlar mobil olarak oynandığı için muhtemelen freelance çalışmanız beklenecek. 

Game Tester Maaşları

Oyun test ederek para kazanmak için bir şirkete bağlı maaşlı çalışan olmayı tercih ettiyseniz, maaşları merak ediyor olabilirsiniz. Bu başlıkta game tester maaşını inceleyeceğiz.

Game tester maaşları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Şirketler “Game Tester” kadrosu için genelde yazılım test uzmanlarını işe alıyorlar.
 • Yazılım test uzmanları ise asgari ücret seviyesinden işe başlayabilirler. Yani ilk etapta 11.402 TL maaş alacaksınız.
 • Sonrasında kendinizi geliştirerek maaşlarınızı 20.000 TL gibi düzeylere çıkarabilmeniz mümkün.
 • Elbette bağlı olduğunuz şirketin ücret politikalarına göre bu maaşlar değişiklik gösterebilecektir.

Öneri içerik: Kariyer kategorimizde sizler için birçok mesleği değerlendiriyoruz!

Oyun Test Ederek Para Kazanma Yolculuğuna Hazır mısınız?

Gerçek para kazanma oyunu oynamanın ötesine geçmeye şimdi bir adım daha yakınsınız. Oyunların başarısına yön vermeye hazır mısınız? Bir sonraki aşamada oyun yaparak para kazanma noktasına da geçebilirsiniz. Neden olmasın?

Eğer bu konuda farklı sorularınız var ise şimdi size hemen aşağıda yer alan yorum bölümü kadar yakınız. Bize hemen yazın, sizi asla cevapsız bırakmayacağız!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Para Kazandıran Hobiler

Para Kazandıran Hobiler | 19 Hobi Fikriyle Evde Para Kazan!

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Sosyal Medyadan Para Kazanmak - En Kazançlı 12 Uygulama!

Sosyal Medyadan Para Kazanmak – En Kazançlı 12 Uygulama!

Daha Fazla Makale

Swagbucks Para Kazanma - Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 | En Etkili Finansal Çözümler!

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler | Güncel 25 Uygulama!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler 2024 – Sahibinden Borç Para

Youtube içerik Fikirleri

Youtube İçerik Fikirleri 2023 | Yaratıcı ve Özgün Fikirler!

X