Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Oyun Test Ederek Para Kazanma | 5 YÖNTEM!

isil tarafından yazıldı.

Oyun test ederek para kazanma 2023’ün hem en eğlenceli hem de en karlı işlerinden biri olabilir. Yani sıkı gamer’ların yükseliş çağı başladı! Para kazandıran oyunlar her geçen gün daha büyük bir trend haline gelirken özellikle Z kuşağından pek çok kullanıcı bu dünyaya adım atıyor. Hal böyle olunca oyunların başarılı şekilde denetlenmesi ve kusursuz şekilde çalışması gerekiyor.

İşte tam da bu noktada oyun deneyerek para kazanma gibi sıra dışı bir çalışma alanı ortaya çıkıyor. Bu alanda çalışan kişilere ise “game tester” adı veriliyor. Oyun tester ne iş yapar diye sorulduğunda geniş bir iş tanımı ortaya çıksa da bu iş profesyonel yapıldığında çok iyi kazandırıyor. Yalnızca oyun test ederek dolar kazanma fikri fena sayılmaz öyle değil mi?

Oyundan para kazanma hayali olanlara küçük sürprizler de yapacağım. Nasıl mı? Tabii ki game tester iş ilanları yayınlayan siteler ve iş bulmanıza yardımcı olacak özel ipuçlarıyla… Şimdi bu içeriği dikkatli şekilde okuyun; “oyna kazan, test et kazan” dünyasına hoş geldiniz!

Oyun Oynayıp Para Kazanma İçin 5 Yöntem!

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları
Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları

Öncelikle “oyun oyna para kazan” sistemini detaylı olarak ele alalım. Oyun oynayıp para kazanma hayali olan oyuncular bakalım hangi yollarla para kazanabiliyorlar. Hemen ardından ise açıklayalım, bu kadar yöntem arasında neden “Oyun test ederek para kazanma?”

Öncelikle hazırsanız oyun oynayıp para kazanma yolları ile başlayalım!

1 – Canlı Yayın Yapın, Oyun Sürecinizi Tüm Dünyayla Paylaşın!

Oyun test ederek para kazanma fikrini detaylı olarak açıklamadan önce oyun dünyasına genel olarak göz atalım. Mobil oyun oynayarak para kazanma sürecinde en yüksek kazanç getiren seçeneklerden biri canlı yayın yapmaktır. Oynadığınız oyunu canlı olarak Twitch ya da YouTube üzerinden paylaşır, zaman içinde kendi izleyici kitlenizi oluşturursanız oldukça yüksek reklam gelirleri elde etmeniz mümkün.

Şunu söylemekte fayda var; internetten oyun oynayarak para kazanma ya da yayın yaparak geniş kitlelere ulaşmak zaman ister. Hem keyifli hem de yüksek kazanç sağlayan bir seçenek olduğu için bu uğraşa zaman yatırımı yapmaya değer.

2 – Podcast ya da YouTube Videoları Hazırlayın, Tanındıkça Kazanın!

İnternetten para kazanma denince ilk akla gelen mecralar arasında YouTube ve Spotify podcast’leri yer alıyor. Eğer gerçek para kazanma oyunları yerine dilediğim oyunu oynarım, başarı sırlarımı, özel taktiklerimi paylaşarak ben zaten paramı kazanırım diyorsanız bu seçenek size göre.

3 – Para Kazandıran Oyun Listelerini İnceleyin, Oyununuzu Seçin!

İşte oyun test ederek para kazanma fikri kadar güzel bir seçenek daha! Bazı oyunlar kullanıcılarına başarı sağladıkça ödeme yapıyor. Ayrıca oyun içindeki karakterlerin ya da öğelerin satışı yoluyla kazanç sağlama seçeneği sunuyor. Para kazanma oyunları uzun vadede oyun tutkunlarına her ay binlerce dolar kazandırabiliyor. Para kazandıran oyunlar mobil olarak ya da pc ile oynanabiliyor.

İşte karşınızda en çok para kazandıran mobil oyunlar:

  • PubG
  • CS:GO
  • SecondLife
  • SwagBucks
  • Pogo
  • Exodus 3000
  • Gameloot
  • CashCrate
  • AppCent
  • InboxDollars

Bu oyunlardan bazıları yatırımsız para kazandıran oyunlar ancak bazıları için öncelikle küçük yatırımlar yapmanız ardından kazanca geçmeniz gerekiyor. En çok para kazanan oyunlar en iyi oynanan oyunlardır, unutmayın!

Para kazandıran mobil oyunlar 2023 yılının yükselen trendi. Bu konuda daha fazla bilgi için: Para Kazandıran Oyunlar

4 – 21. Yüzyılda Gamer Dili ve Edebiyatı: Oyun Yazarlığı!

Oyun Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Oyun Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Netten oyun oynayarak para kazanma popüler hale geldikçe bu alanda yayın yapan mecraların sayısı da hızla artıyor. Bu dijital mecralar oyunseverlerden yazılı ve videolu içerikler satın alarak bu kişilere ciddi ödemeler yapıyor. Eğer yazma becerinize güveniyor ve oyun oynayarak para kazanmak kadar bilginizi paylaşmayı da seviyorsanız bu iş size göre olabilir. Yine de oyun test ederek para kazanma fikrini değerlendirmeden karar vermeyin. 🙂

5 – Oyun Test Ederek Para Kazanmak! Ama Nasıl?

Şimdi sırada ana konumuz olan oyun deneyerek para kazanma seçeneği var! Ve mutlaka söylemeliyim ki profesyonel olarak yapıldığında bu işte yüksek kazanç var. Bu başlığı size detaylı olarak anlatmak istiyorum. Haydi, başlayalım!

Oyun Test Etmek Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Oyun test ederek para kazanma fikri kulağa güzel geliyor. Peki, bu işin detayı nedir? Oyun test ederek nasıl kazanç sağlanır? Şimdi tüm bu sorulara detaylı olarak cevap vereceğim.

Oyunları test eden kişilere game tester ya da oyun tester dendiğinden bahsetmiştim. Game tester ne iş yapar sorusunun cevabı aslında kısaca satışa sunulan oyunların denetimidir diyebilirim. Bir oyun test etme sitesi üzerinden ya da oyun şirketlerinin size ileteceği platformlar üzerinden yönetilen bu süreç size ciddi oranda gelir elde etme olanağı sunar. 

Oyun test ederek para kazanma için yapmanız gereken şirketler tarafından size gönderilen oyunları profesyonel bir yaklaşımla oynamanızdır. Oyunda bir bug var mı? Oyun tüm detaylarıyla size iletilen kılavuza uygun şekilde çalışıyor mu? Hata veren, çalışmayan noktalar var mı?

Eğer bir firmada game tester olarak çalışırsanız sizden bu türde pek çok soruyu bir rapor hazırlayarak şirkete sunmanız beklenir. Zaman zaman toplantılara katılmanız ve gözlemlerinizi oyun geliştirici ekibe sunmanız da gerekebilir.

Bu işi freelance olarak ya da bir ofiste maaşlı çalışan pozisyonunda yapabilirsiniz.

Freelance çalışma fikri ilginizi çekiyor mu? Mutlaka göz atın: Upwork Para Kazanma

Bu adres üzerinden canlı para kazanma oyunları da görüntüleyebilirsiniz. Bazı oyun şirketleri ilanlarını bu sistem üzerinden yayınlamaktadır.

Game Tester Olmak İçin Ne Gerekir?

Şu ana kadar okuduklarınız size yakın geldiyse game tester olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerektiğini merak ediyor olmalısınız. Hemen bir tablo üzerinde sahip olmanız gereken becerileri ve nedenlerini açıklayalım.

BeceriBu beceriye neden ihtiyacınız olacak?
Güçlü iletişim becerileriBu beceri yalnızca oyun test ederek para kazanma sektörünün değil tüm iş dünyasının olmazsa olmazıdır. Günümüzde kurumlar iyi iletişim kurabilen bir çalışanı her zaman daha yüksek puan ile değerlendiriyor. İletişim becerisi olmayan bir çalışan işinde başarılı dahi olsa kolaylıkla elenebiliyor.
Detaycılık ve titizlikOyun test ederek para kazanma sürecinde pek çok detayla karşılaşacaksınız. Milyonlarca dolar değerinde iş üretilen bu sektörde hataya yer yok. Para kazanma oyunu oynayan biri, genellikle bu iş için yatırım yapar. Tabii ki yatırımının karşılığında kusursuz hizmet almak ister. Bu nedenle game tester detaycı ve titiz olmalı, oyunu kusursuz hale getirebilme becerisi sergilemelidir.
Konsantrasyon becerileriGerçek para kazanma oyunları oldukça komplikedir, pek çok detay içerir. Bu nedenle oyun test ederek para kazanma için yalnızca oyun oynamaya göre çok daha fazla konsantrasyon gerekir. Dilediğiniz zaman işinizi yarıda bırakıp gidemezsiniz bu nedenle konsantrasyon konusunda büyük bir başarı göstermelisiniz.
Kendini ifade etme gücüOyun oynayarak para kazanma pc ya da mobilde olsun fark etmeksizin zaman, emek ve para yatırımı ister. İşte bu nedenle kullanıcılar oyun oynayacakları platformu özenle seçer. Eğer iyi bir markada çalışmak istiyorsanız geniş ekiplerle, titizlikle çalışacaksınız. Bu ekipler sizden oyundaki eksik ve açıkları en iyi şekilde yazılı ve sözlü olarak ifade etmenizi bekleyecekler. Bu aşamada kendinizi ifade etme beceriniz devreye girecek ve size hem başarı hem de kazanç getirecek.
Game Tester Olmak İçin Gereken Özellikler

Unutmayın; oyun test ederek para kazanma, ürün dene para kazan gibi basit bir mantıkla yürütülebilecek bir iş değildir. Ciddiyet ve profesyonellik gerektirir.

Nasıl Game Tester Olabilirim?

Buraya kadar okuduğunuza göre yukarıdaki becerilere sahipsiniz, oyun oynamayı seviyorsunuz ve oyun test ederek para kazanma fikri ile ilgileniyorsunuz! Tebrikler, 3’te 3! O halde şimdi gelin, size nasıl oyun test etme işi bulabileceğimize bakalım…

Alternatif 1: Sevdiğiniz oyunların yaratıcısı olan şirketlere ulaşın!

Unutmayın, en çok kazandıran oyunlar hangisi sorusunun cevabı: En sevdiğiniz oyun. Bu nedenle ilgi duyduğunuz oyunları üreten şirketlerin web siteleri üzerinden başvuru yapmayı deneyin. Eğer başvuru formu yoksa CV’nizi ve çalışma motivasyonunuzu iyi şekilde aktaran bir mail gönderin.

Alternatif 2: Sosyal medyanın gücü adına!

Sosyal Medyadan Game Tester İşi Bulmak
Sosyal Medyadan Game Tester İşi Bulmak

LinkedIn, Facebook gibi mecralar üzerinden oyun dünyasına ilişkin içerikler sunan grup ve profiller aracılığıyla ilanları takip edin. Sektörden her zaman haberdar olun ve fırsatları yakalamak için her zaman dikkatli olun.

Alternatif 3: Global kariyer sitelerinde alarm oluşturun!

Oyun test ederek para kazanma noktasında eğer iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız büyük firmalarla çalışmalısınız. Onlara ulaşmak için bu şirketlerin bulunduğu ülkelerin en iyi kariyer sitelerini keşfe çıkın!

Bonus: Bu siteye göz atın → EpicWinApp 

“Mobile game test projects” araması yaparak da pek çok çok ilana ulaşmanız mümkün. mobil game test projects para kazanma noktasında size pek çok alternatif ve farklı proje sunar. Para kazandıran oyunlar mobil olarak oynandığı için muhtemelen freelance çalışmanız beklenecek. 

Oyun Test Ederek Para Kazanma Yolculuğuna Hazır mısınız?

Gerçek para kazanma oyunu oynamanın ötesine geçmeye şimdi bir adım daha yakınsınız. Oyunların başarısına yön vermeye hazır mısınız? Bir sonraki aşamada oyun yaparak para kazanma noktasına da geçebilirsiniz. Neden olmasın?

Eğer bu konuda farklı sorularınız var ise şimdi size hemen aşağıda yer alan yorum bölümü kadar yakınız. Bize hemen yazın, sizi asla cevapsız bırakmayacağız!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 21 Güvenilir Para Kazanma Sitesi!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Nasıl Para Biriktirilir

Nasıl Para Biriktirilir? 17 Para Biriktirme Yöntemi

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Daha Fazla Makale

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma – 18 Uygulama ve Site Önerisi!

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Nays ile Para Kazanma

Nays İle Para Kazanma Yolları – GÜNDE 200 TL KAZANIN!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Senetle Motor Satan Yerler

2023 Senetle Motor Satan Yerler – Peşinatsız Taksitle Motor

Sosyal Medyadan Para Kazanmak – En Kazançlı 12 Uygulama!

X