Youtube İçerik Fikirleri 2023 | Yaratıcı ve Özgün Fikirler!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 08.12.2023
Youtube içerik Fikirleri

Youtube’da en çok izlenen videoları baz alarak sizlere Youtube içerik fikirleri sunduk. Bu yazı sayesinde siz de Youtube içeriklerinizde daha özgün olacaksınız. Herkes aynı şeyleri izlemekten sıkıldı. Size birçok yaratıcı video fikirleri vereceğim.

Daha orjinal Youtube video fikirleri ile izlenme sayınızı artırabilirsiniz. Youtube yeni başlayanlar için video fikirlerini de burada bulacaksınız. 2023’de izlenmek istiyorsanız önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz! Özellikle Youtube yüzünü göstermeden video fikirleri için güzel öneriler var.

Sizler için en çok izlenme potansiyeline sahip Youtube içerik önerilerini aşağıda listeledik. İşte Youtube için içerik fikirleri…

1- Yemek Asmr Videoları

Youtube video fikirleri 2023 için popülaritesini koruyan bir konsepti sizlere sunarak başlamak istiyoruz. Yemekle arası iyi olanlar için de çok cazip bir fırsat olacaktır. Yemek ASMR videoları Youtube’da en çok izlenen videolar arasında bulunuyor.

Bu videolarda rekabet biraz fazla o nedenle ASMR yemek videolarını izleyerek taktik öğrenebilirsiniz. Özellikle kameranızın ve mikrofonunuzun bu tarz videolarda kaliteli olması çok önemli.

Youtube’dan ne kadar kazanabileceğinizi hesaplayın! Youtube kazanç hesaplama için yazıya göz atın!

2- Gündem Magazin Videoları

youtube video fikirleri
youtube video fikirleri

Gündem konuları her zaman Youtube içerik fikirleri arasında bulunmuştur. Ancak itiraf edelim magazin konuları çok kişinin daha ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz aylarda ünlü iki oyuncunun boşanma davası gündeme gelmişti.

Adeta mini bir diziye dönüşen bu davayı takip eden birçok kişi vardı. Youtube bu konuda takipçilere çok yardımcı oldu. Davayı analiz eden Youtube kanalları çektikleri videolardan hiç olmadıkları kadar tıklama aldılar!

3- Tarihi Gezi Videoları

youtube video içerik önerileri
youtube video içerik önerileri

Youtube içerik fikirleri için çok özgün olmasa da insanların ilgi gösterdiği bir seçenek. Tarihi gezi videoları çeken çok başarılı Youtuber’lar var. Onlardan birisi olabilirsiniz. Burada işin püf noktası biraz gündemle bağlantılı olmak.

Örneğin Şanlıurfa’da Göbeklitepe yeni yeni gündeme geldiğinde insanlar hemen Youtube’dan bunu arattılar. Ya da yakın zamanda restore edilen Yerebatan Sarnıcı bunun için harika bir seçenek olacaktır.

4- DIY Videoları

YouTube yüzünü göstermeden video fikirleri için sizlere süper bir seçenek. DIY (Do It Yourself) yani kendin yap videoları tüm dünyada en çok izlenen videolar arasında bulunuyor. Herhangi bir ürünü evde kendiniz kolay yollarla yaparak ve bunu videoya çekebilirsiniz.

Basit ve herkesin sevebileceği ürünlere ağırlık verirseniz yüksek tıklanmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin telefon kabı, çerçeve, ahşap kitaplık gibi sıralanabilecek binlerce seçenek var.

Ne kadar yaratıcı olursanız o kadar izlenirsiniz… Yukarıdaki videonun 1 milyondan fazla izlemesi var! Örnek olarak izleyebilirsiniz.

5- Tırnak Süsleme Videoları

Son zamanlarda nail art yani tırnak sanatı çok popüler oldu. Konuya ilgiliyseniz böyle bir youtube içerik fikrini düşünebilirsiniz. Youtube yüzünü göstermeden video fikirleri arayanlar için de güzel bir fırsat. Sadece ellerinizi tripot ile yukarıdan çekmelisiniz.

Birbirinden çeşitli tırnak süslemelerinizi kayda alarak binlerce izlenmeye sahip olabilirsiniz. Tabi ki bu işte iyi olmalısınız. İnsanlar yaptığınız tırnak süslemelerini kendileri de yapmak istemeli. Tırnak süsleme için gerekli olan malzemelere sahip olmalısınız.

İnternetten para kazanın: Link Kısalt Para Kazan

6- Ders Çalışma Videoları

youtube içerik üretme fikirleri
youtube içerik üretme fikirleri

Youtube’da en çok izlenen içeriklerden devam edelim. Ders çalışma videolarının hiç ummadığınız kadar çok izleniyor. İnsanlar ders çalışırken bu tarz videoları motive olmak için izliyorlar. Youtube içerik üretme fikirleri için çok güzel bir konsept.

Hem siz ders çalışırken motive olacaksınız hem de izleyenleriniz. Bir öneri daha! Youtube canlı yayın ile ders çalışma yayınları düzenleyebilirsiniz. Bu da izleyici kitlenizi artırmanın bir diğer yollarından birisi.

7- Oyuncak Videoları

Youtube içerik fikirleri araştırırken çok şaşıracağınız bir şeyle karşılaştık. Çok basit içeriklere sahip oyuncak videolarıyla milyonlarca izlenme alabilirsiniz. Yukarıda verdiğim videoda 30 adet toybox kutusu açan bir kişinin videosu var ve 15 milyondan fazla izlenmeye sahip!

Çocukların izleyebileceği bu tarz içerikler hazırlayabilirsiniz. İnanın tahmin ettiğinizden çok daha fazla izlenmeye sahip olacaksınız.

YouTube gibi çekeceğiniz videolardan para kazanabileceğiniz bir diğer platform Twitch! Twitch para kazanma için sizlere tüm ayrıntıları aktardık. Şimdi okuyun…

8- Sabah Rutinim

youtube içerik bulma
youtube içerik bulma

Youtube’da kadın kanal sahiplerinin videolarını gezdiğimizde en çok izlenen videolara göz attık. Youtube içerik üretme fikirleri arayanlardansanız, bu başlığın izlenme potansiyeline sahip olduğunu belirtebiliriz. Peki konsept ne?

Sabah rutinim videoları genellikle insanların uyandıkları anı ve sonrasındaki bir kaç adımı gösteren video kesitlerinden oluşuyor. Örneğin uyanıp, yüzünü yıkayıp, kahvaltı yapıp, kahve içmeniz ardından spor salonuna gidip, eve döndükten sonra hazırlanıp okula ya da işe gitmeniz gibi…

Evet, kulağa tuhaf geldiğinin farkındayız! Ancak insanlar motive olmak ve vakit geçirmek için kendilerinden daha iyi rutinlere sahip insanları izliyorlar. Mantık bu şekilde diyebiliriz. Güzel bir rutine sahipseniz siz de bunu videoya çekebilirsiniz.

9- Gece Rutinim

Yukarıda sabah rutinim video fikri ile hemen hemen aynı… İşten ya da okuldan döndükten sonra neler yaptığınızı gösteren bir video çekebilirsiniz. Cilt bakımınız, akşam hangi yemeği nasıl yaptığınız, boş vakitlerinizde ne yaptığınız gibi anlardan oluşan bir rutin videosu insanların oldukça dikkatini çekiyor.

Burada dikkat etmeniz gereken gerçekten insanların size imreneceği videolar çekmek. Kimse sizin işten geldikten sonra televizyon karşısına geçip saatlerce vakit geçirmenizle ilgilenmez.

10- Spor Egzersizleri

youtube içerik üretme
youtube içerik üretme fikirleri

Youtube video fikirleri denildiğinde bu başlık birçok kişi için çok önemli. İnsanlar evde kendileri spor yaptıklarında motive olmakta zorlanıyorlar. Ya da evde tek başına nasıl egzersizler yapabileceklerini bilmiyorlar.

Bu konuda kendinize güveniyorsanız spor egzersizleri videoları çekebilirsiniz. Örneğin kol egzersizi, karın egzersizi gibi konseptler oluşturabilirsiniz. Sadece spor değil yoga gibi konseptleri de deneyebilirsiniz. Youtube içerik fikirleri 2023 için ideal!

Öneri: Para Kazandıran Siteler

11- Sohbet Videoları

Video fikirleri YouTube
Video fikirleri YouTube

Çevrenizde insanların gerçekten sizleri dinlemekten keyif aldığı bir an yaşıyor musunuz? Sizle birlikte her hafta bir konuk alarak, çeşitli konularda onunla sohbet havasında videolar çekebilirsiniz.

Biraz iddialı bir Youtube içerik fikri olduğunun farkındayız ama bu konuda insanların dikkatini çeken biriyseniz ortaya çok güzel bir video çıkartabilirsiniz. Gündem, tarih, bilim, teknoloji, sanat, psikoloji, felsefe… Konuşabileceğiniz birçok konu var. Size en yakın olan konuları ele alarak başlamanız da fayda var.

12- Hızlandırılmış Videolar

İyi bir kameranız mı var? Öyleyse sizlere Youtube özgün içerik fikirlerinden birisini sunabiliriz. Youtube’a hızlandırılmış ilginç ve dikkat çekici videolar koyabilirsiniz. Örneğin şehir manzarasına sahip bir konumdan akşam güneş batarken hızlandırılmış bir video çekebilirsiniz.

Ya da gökyüzünün hallerini hızlandırılmış olarak kaydedebilirsiniz. İnsanlar Youtube’da bunun gibi videoları da çok fazla izliyor. Hatta bildiğimiz kadarıyla sadece bu konseptte video çeken bir Türk kanal yok.

13- Şaka Videoları

Video içerik fikirleri
Video içerik fikirleri

Çevrenizde komik biri olarak adlandırılıyorsunuz? Belki de Youtube kanalınızda eksik olan video fikri budur. Şaka videoları demek çok genel bir tabir olacak ama bu tamamen sizin yeteneğinize ve yaratıcılığınıza kalıyor.

Arkadaşlarınıza mı şakalar yapmak istersiniz yoksa sokakta hiç tanımadığınız insanlara mı? Bu şekilde video çekip sosyal medya hesaplarında yayınlayarak kısa sürede ünlü olan kişiler var. Siz de Youtube için bu fikri değerlendirebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan para kazanın! Para kazandıran uygulamalar ile kazanın…

14- Günlük Makyajım

youtube video içerikleri
youtube video içerikleri

Youtube içerik fikirleri içerisinde rekabetin en yüksek başlıklardan birisinde sıra. Makyaj videosu çekerek yüz binlerce izlenmeye sahip yüzlerce kanal var. Bunların önüne geçmek zor görünüyor ancak en çok izlenmesi yüksek olabilecek konseptlere yönelebilirsiniz.

Basit ama günlük makyaj videoları çok seviliyor. Basit hilelerle doğal günlük makyaj yapma trendleri çok seviliyor. Makyaj konusunda kendisine güvenenler bu video içeriğini de kullanabilirler!

15- “Ben Kimim?” Videosu

youtube içerik fikirleri
youtube içerik fikirleri

Youtube yeni başlayanlar için video fikirleri de verelim. İnsanların ilgisini çektikten sonra ve belli bir kitleye ulaştıktan sonra çekilen “Ben kimim? videoları çok fazla tıklanma alıyor. Yukarıda veya aşağıda listeleyeceğimiz Youtube içerik fikirleri sayesinde iyi bir izlenme yakalayabilir ve sonrasında kendinizi tanıtabilirsiniz!

16- Ürün Karşılaştırması

youtube kanal fikirleri
youtube kanal fikirleri

Youtube içerik bulma konusunda sizlere öneriler sunmaya devam ediyoruz. Ürün karşılaştırma videoları Youtube’da en çok izlenen videolar arasında bulunuyor. İki – üç ürünü karşılaştırabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin insanlar tarafından merak ediliyor olması gerek.

Örneğin iki yeni telefon çıkmıştır ve insanlar bu iki telefondan hangisini alacağı konusunda tereddüt yaşıyordur. İki telefonun iyi ve kötü özelliklerinden bahsederek insanların kafalarındaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Ya da daha ucuz ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Mesela iki markanın iki maskarasını karşılaştırdığınız bir video da çok fazla tıklanabilir.

17- Ürün Değerlendirmesi

Video fikirleri youtube
Video fikirleri youtube

Aklınıza gelebilecek birçok ürünün değerlendirmesini yaparak izlenme kazanabilirsiniz. İnsanların merak ettiği, yeni çıkan, ilgi çekici ürünleri kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bunun üzerine kurulmuş Youtube kanalları bile var.

Eğer değerlendirme konusunda net bilgiler verir ve insanlara yardımcı olursanız, insanlar bir ürünü sizlerin tanıtmasını bekleyeceklerdir. Youtube çok rekabetli bir mecra. Bu yüzden gerçekten tercih ediliyor olmanın yollarını bulmalısınız. Bu da sizin önerdiğimiz Youtube içerik fikirlerini ne kadar başarılı şekilde uyguladığınıza kalıyor!

18- Tariflerinizi Sunun

Youtube içerik fikirleri
Youtube içerik fikirleri

Youtube video fikirleri denildiği zaman aklımıza ilk gelen fikirlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığınız smootie tarifi, özel yemek sosunuz, kolay aperatif yemekleriniz, şekersiz tatlı tarifleriniz…

Akla yüzlerce gelebilecek tarif var. Mutfakta vakit geçirmeyi ve yeni tarifler denemeyi seven biriyseniz tarif videoları sizler için aranılan video içerik fikri olabilir. İşin püf noktası insanları sıkmadan tariflerinizi sunmak ve insanların dikkatini çekebilmek!

19- Cilt Bakım Videoları

youtube içerik fikirleri
youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri için modası geçmeyen bir başlıktan söz etmek istiyoruz. Cilt bakım videoları Youtube’da her zaman çok fazla izleniyor. Tabi bu tarz videoları çekmek için gerçekten cildinize iyi bakan birisi olmalısınız.

Hangi ürünleri kullanıyorsunuz güzelce sunmalısınız. Kullandığınız tonik, maske, serum, güneş kremi… Hepsi çok önemli. Bu konular hakkında bilgi sahibi olmanız lazım ve insanları bilgilendirebilmelisiniz. Cilt bakım tarzı video çeken insanlara sponsor olan, reklam veren birçok firmanın da olduğunu belirtmiş olalım.

20- Ev Temizleme – Düzenleme Videoları

Youtube özgün içerik fikirleri için önerebileceğimiz bir diğer başlık! Evinizi düzenleme, temizleme videoları çekerek izlenme kazanabilirsiniz. Yaptığımız araştırmalara göre insanların bu tarz videolara da çok ilgi gösterdiğini gördük.

Odanızı, mutfağınızı, banyonuzu ya da sadece masanızı düzenlediğiniz bir video bile viral olabilir! Youtube’da izlenmek için çok fazla seçeneğiniz var ve inanın bu da mı izlenmiş? Diyeceğiniz birçok fikir var… Es geçmeyin. 🙂

21- Kitap – Film Analizleri

youtube içerik önerileri
youtube içerik önerileri

Youtube içerik önerileri için bir diğer başlığımız kitap – film analizleri… Her gün Netflix’te ya da diğer platformlarda bir sürü dizi – film yayınlanıyor. Bunları izleyerek hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler Youtube kanallarına yöneliyorlar.

Sıkı film ya da dizi izleyicisiyseniz böyle bir fikir sizin için çok eğlenceli olacaktır. Örneğin After Life dizisinin final bölümü çok konuşulmuştu. Ucu açık bir final olduğu için insanlar sonunu Youtube’da arattılar ve dizi analizini yapan kişileri izlediler.

22- Günlük Hayat Videoları

youtube da en çok izlenen içerikler
youtube da en çok izlenen içerikler

Günlük hayatlarını videoya alıp, 1 – 2 haftalık yaşantılarından oluşan video serilerini kanallarına yükleyerek binlerce izleme alan Youtube kanalları var. Hatta bu kanallar vlog kanalları olarak ayrılıyorlar.

Hayatınızdaki anları insanlarla paylaşmaktan çekinmiyorsanız bu youtube içerik fikri ile başarıyı elde edebilirsiniz. Hatta YouTube yüzünü göstermeden video fikirleri arayanlara da güzel bir fırsat olabilir. Hiç yüzünü göstermeden günlük hayatını videoya alarak ve paylaşarak binlerce izleyiciye sahip olan kanallara denk geldik.

23- Kısa Filmler Çekin

YouTube, film yapımcılarının bir kitle bulması için harika bir yer! İster belgeseller, şaka programları veya sadece komik reklamlar yapmak isteyin, bunları YouTube’da paylaşmaya başlayabilir ve nelerin ilgi çektiğini görebilirsiniz.

Özellikle sosyal farkındalık kazandıracak konularda kısa filmler çok ilgi görüyor. Youtube içerik fikirleri için bunu da bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle radyo televizyon – sinema bölümlerinde okuyan öğrenciler için geliştirici bir fikir!

24- Kurs Videoları Çekin

youtube içerik önerileri
youtube içerik önerileri

Bir konuda uzmanlığınız varsa bunu Youtube içerik fikirleri için kesinlikle değerlendirebilirsiniz. Çevrimiçi yollar ile kendini bir konuda geliştiren birçok insan var. Örneğin Youtube’da gitar dersleri sunan bir kanal binlerce izlemeye sahip.

Bir defada 10 seriden oluşan bir kurs oluşturabilir ve uzun yıllar boyunca bu videolardan pasif gelir elde edebilirsiniz. Daha farklı pasif gelir kaynakları arıyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz yazıya da bir göz atabilirsiniz.

25- Pasta Dekoru Videoları

Pasta dekoru videolarının Youtube’da çok fazla tıklandığını biliyor muydunuz? Eğer pasta yapmaya ilgili biriyseniz pasta dekorasyonu yaparak ve bunu videoya alarak çok fazla izlenmeye sahip olabilirsiniz.

Yukarıda sizlere örnek olarak bıraktığım videonun 17 milyondan fazla izlenmesi var. Siz de ben bunu yapabilirim diyorsanız Youtube içerik fikirleri için değerlendirebilirsiniz.

26- Etkinlik Duyurusu Videoları

Youtube’da etkinlik duyurusu videoları da oldukça popüler. Youtube kanalı fikirleri için etkinlik duyurusu yayınlayacağınız bir fikri benimseyebilirsiniz. Örneğin ilgi alanlarına göre etkinlikleri sıralayabilir ve farklı içerikler ortaya çıkarabilirsiniz.

27- Açıklayıcı Videolar Serisi

Açıklayıcı videolar da Youtube içerik fikirleri arasında değerlendirilebiliyor. Çünkü özellikle çok izlenen kanallara baktığımızda genel olarak açıklayıcı videoların mutlaka yer aldığını görüyoruz. Peki, bu fikir tam olarak neyi ifade ediyor?

Örneğin dijital pazarlama üzerine bir videonun çok izlendiğini gördünüz. Bu videoda bahsedilenleri basit bir şekilde açıklayarak daha iyi bir içerik ortaya çıkarabilir ve izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. Bu şekilde tüm içerikler için aynı taktiği uygulayabilirsiniz. Youtube yüz göstermeden içerik üretmek istiyorsanız, video fikirleri arasında oldukça güzel seçenek.

28- Tepki Videoları

Youtube içerik fikirleri 2023 listesi hazırlarken tepki videolarına yer vermemek olmazdı. Son zamanlarda trend olan videolar genel olarak tepki videoları şeklinde ortaya çıkıyor. Herhangi bir şarkı, video, resim vb. içeriklere nasıl tepki verdiğiniz üzerine bir kanal açabilir, bu doğrultuda video üretebilirsiniz.

YouTube içerik fikirleri için sizlere birbirinden çeşitli, izlenme oranı yüksek olabilecek önerileri listeledik! Sizlerin de farklı fikirleri varsa okumak isteriz. Aşağı kolayca YORUM bırakabilirsiniz. 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

Para Nasıl Değerlendirilir?

Para Nasıl Değerlendirilir? 10 Etkili Yatırım Aracı!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 - Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Daha Fazla Makale

Nonolive Para Kazanma

Nonolive Para Kazanma 2023 – Nonolive Nedir?

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Senetle Motor Satan Yerler

Senetle Motor Satan Yerler 2023 | İstanbul, Ankara ve İzmir!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Trendyol, Amazon, YouTube!

X