Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Twitch Para Kazanma Şartları 2023 – 6 YÖNTEMLE KAZANIN!

Gizem Editör tarafından yazıldı.
Twitch Para Kazanma

Twitch, internetten para kazanmak için en iyi platformlardan biri haline geldi. Şu anda 17,5 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahip bir platform! Bu da giderek daha fazla insanın Twitch’e ilgi göstermesine yol açtı

Siz de oyun oynamaktan, insanlarla etkileşim kurmaktan, sohbet etmekten ve kamera önünde olmaktan hoşlanıyorsanız Twitch’te yayın açarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca Twitch nasıl para kazanılır sorusunun yanıtını da buradan öğrenebileceksiniz.

Twitch para kazanma şartları neler? Bunlardan bahsedeceğiz. Ek olarak Twitch partnerlik kazancı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yazının sonuna geldiğinde 2023 yılında Twitch’ten para nasıl kazanılır? Öğrenmiş olacaksınız. Tüm bilgiler için okumaya devam edin.

Twitch Nedir?

Twitch Para Kazanma
Twitch Para Kazanma

Twitch para kazanma yazısını detaylandırmadan önce Twitch nedir? Bunu kısaca anlatmak istiyoruz. Twitch, esas olarak canlı video oyunları yayınlamak için kullanılan bir video akış platformudur.

İnsanlar oynadıkları oyunların video kaydını alarak ve canlı yayında izleyicilerle sohbet ederek yayın açıyorlar. Bununla birlikte, Twitch’in büyümesi, çeşitli kullanıcıların platformu benimsemesine yol açtı ve bu da içerikten para kazanmaya olan ilgiyi artırdı. 

Peki, Twitch’ten nasıl para kazanabilirsiniz? Sadece tek bir seçeneğiniz yok. Hemen aşağıda bol seçeneklerle anlattık.

İlginizi çekecek: Evde Para Kazanma Yolları

Twitch Para Kazanma Şartları

Twitch’ten para kazanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartlar kişinin para kazanma yöntemlerinden hangisini seçtiğine göre değişir.

Örneğin partnerlik ve iştirak programlarına katılarak para kazanan birisi bu programların şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Sizlere Twitch para kazanma yöntemlerini aşağıda anlattım. Yöntemlerin altlarında şartlarından da ayrıca bahsettim. İşte Twitch’ten para kazanma şartları!

Twitch Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Para Nasıl Kazanılır
Twitch Para Nasıl Kazanılır

Twitch para kazanmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu yöntemlerden para kazanmak istiyorsanız en başta önemli olan konunun takipçileriniz olduğunu unutmamalısınız. Sizin yayınlarınızı izleyen, takip eden belli bir kitleye sahip olmanız gerek. Twitch’te nasıl para kazanılır sorusunun yanıtları şu şekilde;

1- Bitleri Etkinleştirin!

Twitchten para kazanmak için ilk madde bitleri etkinleştirmektir. Kullanıcıların, kanallardaki sohbetlerinde sırasıyla; ifadeler, animasyonlu ifadeler ve özel ifadeler olacak şekilde göndermek için kullanabilecekleri platformda kullanılan bir tür para birimidir.  300 bit gönderecek bir kullanıcı 24,90 TL ödemiş olur.

Bu para kazanma yöntemiyle ilgili en iyi şey, tamamen Twitch tarafından yönetilmesidir. Bu nedenle özellikle milyonlarca abonesi olan kanallar için çok uygun ve güvenlidir. Twitch canlı yayın para kazanma için önemli bir madde olduğunu unutmayın!

Twitch Para Kazanma 2023
Twitch Para Kazanma 2023

2- Kanalınızdaki Aboneleri Teşvik Edin

Bir içerik oluşturucu için, kanal için en büyük destek kaynağı oldukları için abone edinmek çok önemlidir. Elbette aboneliğin izleyici için aylık bir maliyeti olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle aboneler, içeriği reklamsız görüntüleme veya kişiselleştirilmiş Cheermote’lara erişim gibi bir dizi özel avantaj elde etmelidir.

Ayrıca, bir izleyicinin kanala özel erişime sahip olması için başka bir izleyiciye verdiği abonelikler olan hediye abonelikleri de vardır. Bu tür bir abonelik sunmak, takipçilerinize destekleri için teşekkür etmenin ve aynı zamanda kanalınızı büyütmenin bir yoludur.

Yayın açmak için farklı platformları da değerlendirebilirsiniz. Nonolive Para Kazanma yazısını okuyun! Belki de aradığınız platform budur…

3- İştirak Programı’na Katılın

Twitch para kazanma için iştirak programına kayıt olabilirsiniz. İştirak programında satış ortaklığı – bağlı kuruluş pazarlaması mantığı vardır.  Twitch’e üye olmak ve bu yöntem üzerinden para kazanmak için bazı şartları karşılayabiliyor olmak gerekli:

 • Son 30 gün içinde 7 farklı günde en az 8 saat yayın yapmış olmak.
 • Son 30 günde toplam minimum 500 dakikalık yayın yapmış olmak
 • En az 50 takipçiniz olsun.
 • İletim başına ortalama 3 izleyiciye sahip olun.

Bu şartlar çok talepkar veya karşılanması zor değildir, bu nedenle platformu düzenli olarak kullanan hemen hemen her içerik oluşturucu bunları karşılayabilir. Bir bağlı kuruluş olarak, abonelikler ve bit satışları yoluyla para kazanmak zaten mümkündür ve ayrıca ürünleri tanıtabilirsiniz. 

Twitch Canlı Yayın Para Kazanma
Twitch Canlı Yayın Para Kazanma

4- Twitch Partners Programına Katılın

Twitch Partner programına girmek için yukarıda bahsettiğim iştirak programına kıyasla daha zorlu gereksinimleri karşılamanız gerekir. Ancak bu yöntem Twitch para kazanmak için en iyi yöntemdir diyebiliriz. Twitch parners programından para kazanmak için yerine getirilmesi gereken şartlar şunlardır.

 • Son 30 gün içinde en az 25 saat yayın yapmış olmak.
 • Canlı yayınlar en az 12 farklı günde olmalıdır.
 • Akış başına ortalama 75 izleyiciye sahip olun.

Bu gereksinimler karşılanırsa parnerlik başvurusu yapılabilir ve bu başvuru çok dikkatli bir şekilde incelenecektir. Bu, gereksinimleri karşılamanın programa girişi garanti etmediği de belirtelim.

Bu programın yayıncı için büyük avantajları söz konusu… Reklamlar yoluyla gelir elde etme, kanal özelleştirme ve özel promosyonlara erişim dahil olmak üzere sayısız avantajı var. Ayrıca aboneler üç farklı ödeme yöntemi arasından seçim yapabilir.

DİKKAT

Hem iştirak hem de partners programına aynı anda kayıt olamazsınız! İkisinden birisine kayıt olarak kazanç sağlayabilirsiniz. İştirak yani affiliate programı yeni başlayanlar için idealdir. Twitch partnerlik ise daha gelişmiş Twitch kanalları için tercih edilebilir

Twitch Para Kazanma Şartları 2023
Twitch Para Kazanma Şartları 2023

5- Yayınlarınıza Reklam Yerleştirin

Bir Twitchten para kazanma için başka bir yol da tabi ki reklamlardır. Bu durumda geliriniz, reklamı gören izleyici sayısına bağlı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken kısım izleyicilerinizi çok fazla rahatsız etmeyecek 1 dakikalık reklamlarla başlayın.

Kullanıcıların nasıl tepki verdiğine bağlı olarak bu süre üç dakikaya kadar çıkarılabilir. Elbette izleyiciler ne zaman veya ne sıklıkta bir duraklama olacağını bilmelidir, bu yüzden onlara önceden haber vermenizi öneririz. Twitch reklamdan para kazanma oldukça basit bir uygulamadır.

En önemli şey, reklamı yayında kısa bir duraklama olarak değerlendirmektir, bu nedenle yayınınızın süresi ve sıklığı  dikkatlice düşünülmelidir. 15 dakikadan daha kısa bir süre boyunca yayın yapmanızı önermiyoruz. Ek olarak, daha az izleyiciye sahip olma riskinden dolayı reklamları yayınınızın başında veya sonunda vermemeye çalışın.

Cebinizden para çıkmadan kazanın! Sermayesiz Para Kazanma yollarını sizler için derledik…

6- Sponsorluk Alın

Ürünleri veya hizmetleri hakkında konuşmak ve hatta bunları canlı olarak test etmek için içerik oluşturucu arayan markalar var. Elbette kanalınızın temasına ve değerlerine uygun bir sponsorluk bulmanız gerekir.

Twitchten para kazanmak için sponsorluk alacaksanız, ürün veya hizmet hakkında doğal bir şekilde konuşup konuşamayacağınızı değerlendirin. Ayrıca şirketin sunduğu koşulların adil olup olmadığını da değerlendirmelisiniz.

Twitch Türk Yayıncılar Ne Kadar Kazanıyor?
Twitch Türk Yayıncılar Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch para kazanma konusunu araştıranlar Türk yayıncıları ne kadar kazanıyor merak ediyor. Bu bilgi ışığında az çok Twitch ten para kazanma mantığını kavrayabilirsiniz. En çok kazanan Türk Twitch yayıncılarının yıllık kazançlar ortalama olarak şöyle:

YayıncıYıllık Kazancı
Elraenn520.000 dolar
Jahrein365.500 dolar
Kendine Müzisyen312.000 dolar
WtcN255.000 dolar
Pqueenn242.000 dolar
twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor

Twitch Takipçi Artırmak

Twitch Takipçi Arttırmak
Twitch Takipçi Arttırmak

Twitch para kazanma yöntemleri için sizlere yukarıda 6 önemli yol sundum. En başta da belirttiğimiz gibi Twitch kanalından para kazanmak için takipçilerinizin olması gerekiyor. Bu yüzden Twitch takipçi artırmak için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Sizlere birkaç önemli Twitch takipçi artırma yöntemi sunduk:

 • Yayın sohbetlerinizin etkileyici olmalı. İnsanları sohbetinizle bağlayabilmelisiniz.
 • En az sohbetiniz kadar görüntünüz de önemli. Bu nedenle yayın açmadan önce kendinize özenmenizi öneririz.
 • Belli saatlerde düzenli yayınlar açın. İzleyici kitlesinin yoğun olduğu saatleri tercih edin.
 • Aboneliklerinizi artırmak için çekiliş yapabilirsiniz. Çekilişler sayesinde birçok insanın dikkatini çekebilirsiniz.
 • Diğer sosyal medya hesaplarından da faydalanın. Reklamlarınızı yapın.
 • Her gün yayın yapmaya özen gösterin.
Twitch Canlı Yayın Para Kazanma
Twitch Canlı Yayın Para Kazanma

Sık Sorulan Sorular

Twitch para kazanma 2023 bilgileriyle alakalı olarak aşağıdaki sık sorulan soruları sizler için yanıtladım!

1- Twitch para kazanma yaş sınırı kaç?

Twitchten para kazanmak için belli bir yaş sınırı olmasa da yüksek miktarlar kazanılmaya başlandığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vergi verilmesi gerekiyor. Bunun için şahıs şirketi açılması gerekebilmektedir. Bunların göz önünde bulundurulması lazım.

2- Twitch nasıl ödeme yapıyor?

Twitch’te para çekebilmek için kazandığınız paranın 100 doları geçmesi lazım. 100 doları geçtikten sonra ödeme alma başvurusu yapabilir. Talep ettiğiniz ödeme ise 45 gün sonrasında tanımladığınız iban numarasına ödemeniz gönderilir.

3- Twitch ne kadar kazandırıyor?

Twitch para kazanma yöntemlerinden hangisiyle para kazandığınıza göre ne kadar kazanacağınız farklılık gösteriyor. Ayrıca her Twitch yayıncısının abone, izlenme sayısı vs. farklı olduğunu için aynı yöntemler dahi kişilere aynı parayı kazandırmıyor. Ancak haftada 5 gün yayın açan ortalama bir Twitch yayıncısı aylık reklamlar dahil 15 bin TL’nin üzerinde rahatlıkla kazanabilir.

4- Twitch para kazanma ne zaman açılır?

Twitch para kazanma açma diye bir durum söz konusu değildir. Sadece para kazanma yöntemine göre şartlar söz konusu olabilir. Örneğin Twitch partner programı için en az 5 bin abone gerekmektedir.

Twitchten para kazanmak hakkında daha fazla sorunuz mu var? Aşağıya yorum atın!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma 2023 | En Güncel 35 YÖNTEM!

instagram'dan para kazanmak

Instagram’dan Para Kazanmak 2023 – Fenomen Kazançları!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

spotify para kazanma

Spotify Para Kazanma 2023 – Güncel ve Garanti Yöntemler

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma – Trendyol, Amazon, YouTube…

Nays ile Para Kazanma

Nays İle Para Kazanma Yolları – GÜNDE 200 TL KAZANIN!

Daha Fazla Makale

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler 2023 – Coin Veren Borsalar!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2023 – Dizi İzle Para Kazan!

Sermayesiz Para Kazanma

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri! – 20 EN KAZANÇLI YOL!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 – ŞİMDİ BAŞVURUN!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

X