TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 22.03.2023
TikTok Kazanç Hesaplama

Son yıllarda hızla büyüyen ve sevilerek kullanılan TikTok’ta insanlar çok yüksek kazançlar elde ediyorlar. Bu noktada TikTok kazanç hesaplama 2023 bilgileri merak ediliyor. TikTok para hesaplama konusunda tüm ayrıntıları paylaştığım bu yazı sayesinde kazancınızı öğrenebileceksiniz.

TikTok nasıl para kazanılır sorusunu soran birçok kişi için hesaplama faktörleri önemlidir. Her geçen gün birçok insanın dahil olduğu platformda ne kadar kazanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız da aşağıdaki bilgiler işinize yarayacak. Sizler için özel olarak TikTok kazanç hesaplayıcı da paylaşacağım.

TikTok ne kadar para veriyor? Kazanç sistemi nasıl? Sizlere tek tek anlattım. TikTok para hesaplayıcı için tüm bilgilere sahip olacaksınız. O halde TikTok para kazanma hesaplama konusunda bilgilere geçebiliriz!

TikTok Kazanç Sistemi

TikTok Kazanç Sistemi
TikTok Kazanç Sistemi

Tiktok kazanç hesaplama konusu araştırılırken bazı kafa karışıklıklarının oluştuğunun farkındayım. Çünkü TikTok gelirleri için birden fazla değişken var. Yani TikTok kazancınız, yalnızca gönderi sıklığına ve TikTok video fikirlerinizin ne kadar eğlenceli olduğuna bağlı değildir.

Aynı zamanda takipçi sayısına, izlenme sayısına ve katılım oranına da bağlıdır. Ek olarak işbirlikleri de söz konusu ve bu kampanya komisyonları veya ücretleri marka ile influencer arasındadır. O nedenle direkt olarak bir kazançtan bahsetmek doğruyu yansıtmayacaktır.

Bu konuda size yardımcı olacağım. TikTok kazanç hesaplama için sizlere bir hesaplayıcı sunacağım. Böylelikle TikTok kazancını öğrenmek isteyenler çeşitli değişkenlere göre ortalama ne kadar kazanacaklarını görebilecekler.

TikTok Kazanç Hesaplayıcı | Kazancını Öğren!

TikTok Kazanç Hesaplama
TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok kazanç hesaplama konusunda sizlere çok yardımcı olacak bir hesaplayıcı sunacağım. Bu araç sayesinde ortalama ve tahmini kazancı hesaplayabileceksiniz. Aşağıdaki eklentiyi kullanın ve TikTok kazancınızı öğrenin! 🙂

Yukarıdaki hesaplayıcı resmi TikTok aracı değildir ve uygulama ile ilişkili veya uygulama tarafından onaylanmamıştır. Bu aracı, potansiyel kazanç yönergeleri sağlamak için geliştirdik. TikTok kazancınızı hesaplamak konusunda sonucu tahmini olarak sizlere sunar. Ortalama olarak kazançları bu araç sayesinde öğrenebilirsiniz.

Tıpkı buna benzer olarak Youtube Kazanç Hesaplama yazısı ilginizi çekebilir! Kazanç hesaplama ve şartları gibi birçok detayı anlattık!

TikTok Para Hesaplama

TikTok Para Hesaplama
TikTok Para Hesaplama

TikTok’ta geniş ve sadık takipçisi olan herkes aslında uygulama üzerinden para kazanabiliyor. Yani TikTok gelirini etkileyen en önemli kriter aslında takipçi sayısıdır.

Peki, TikTok para hesaplama yaparken takipçi sayısı ne kadar kazandırıyor? TikTok influencerları takipçi sayılarına göre genel olarak 4’e ayrılır:

 • Nano-influencers: 10.000 takipçi ve daha az;
 • Mikro influencers: 10.000 -100.000 takipçi;
 • Orta seviye influencers: 100.000 – 500.000 takipçi;
 • Makro influencers: 500.000 ve daha fazlası;

En az kazanandan, en çok kazanana göre bu şema sizlere fikir oluşturabilir. İş birlikleri vs. gibi para kazanma da bu takipçi ve etkileşim oranları baz alınır.

Mikro-influencerlara ve nano-influencerlara daha çok küçük işletmeler ve girişimciler tarafından iş birliği sunulur. Sponsorlu gönderiler başına 25 ila 100 dolar arasında bir kazanç rahatlıkla sağlayabilirler.

Profil takipçilerinin sayısı milyonlara ulaştığında ve etkileşim yüksek olduğunda sponsorlu video başına 5 haneli ücret alabilirsiniz!

TikTok kazanç hesaplama için devam edelim…

TikTok’ta Para Kazanmayı Sağlayan Yöntemler

TikTok Kazanç Öğrenme
TikTok Kazanç Öğrenme

TikTok kazanç hesaplama için birçok değişkenin olduğundan bahsetmiştik. Bu değişkenlerin çeşitli olma sebepleri ise TikTok’ta para kazanmak için birden fazla seçeğin olmasıdır. TikTok gelir hesaplama araştıranların bu yöntemlere vakıf olması önemli bir konu.

Peki, Tiktok’ta nasıl para kazanılır? TikTok kazancı hesaplama dâhil buna dair sizlere en popülerleri sıraladım!

1- Canlı Yayın ve Hayran Bağışları | TikTok Para Hesaplama

Tiktok kazanç hesaplama yaparken bu yöntem çok önemlidir. Çünkü bilinenlere göre TikTok yayıncılarının en çok para kazandığı yöntem budur. Canlı yayınlar TikTok hesabınızdan hızlı bir şekilde para kazanmanıza da olanak tanır. 

Canlı yayınlarınızı düzenli olarak izleyen takipçilerin elmas ya da nakit paraya çevirebileceğiniz oyun içi paraları satın alarak sizlere bağışlaması çok olasıdır.

Bunun için jeton satın alıyorlar. (jeton fiyatlarını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.) Bu şekilde sadece 1 saat canlı yayın yaparak yüzlerce TL kazanan yayıncı var. Canlı yayın açmak için en az 1.000 takipçinizin olması gerekiyor.

TikTok Jeton Fiyatları

Tiktok’ta bağış yapan izleyiciler hediye atmak için ilk önce jeton satın alıyorlar. Peki jetonlar ne kadara denk geliyor. Tiktok jeton fiyatları ne kadar? Hemen bunun da güncel olarak bilgisini vermiş olayım

Jeton AdediFiyatı
70 jeton17,00 TL
350 jeton85,00 TL
700 jeton170,00 TL
1.400 jeton340,00 TL
3.500 jeton850,00 TL
7.000 jeton1.700,00 TL
17.500 jeton4.250,00 TL
TikTok Jeton Fiyatları 2023

NOT: TikTok jeton hesaplama için ayrı işlemler gerekebilir.

TikTok Ne Kadar Para Veriyor
TikTok Ne Kadar Para Veriyor

2- Sponsorlu İçerikler

TikTok gelir hesaplama için diğer önemli kriterlerden birisi de sponsorlu içeriklerdir. TikTok’ta takipçi sayınız arttığında; şirketler, marka ortakları sizlerle iş birliği yapmaya karar verirler.

TikTok’ta sponsorlu bir video için tek seferlik sabit bir ücret veya kampanya başına ücret talep edebilirsiniz. Markalar genellikle hedef nişlerinde TikToker’lara ulaşır ve videolarında belirli ürünleri tanıtarak marka itibarını, satışlarını artırmaları beklenir.

Bu aşamaları uyguladığınızda para kazanmaya başlayabilir, TikTok kazanç hesaplama işlemleriyle kazancınızı görebilirsiniz. 🙂

3- Ürün Satmak | TikTok Kazancını Öğren!

TikTok, bir reklam oluşturabileceğiniz ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kolayca tanıtabileceğiniz bir reklam platformu da diyebiliriz. Pazar konusunda bilgili çoğu TikToker, yalnızca bağışlar ve sponsorluklar yoluyla TikTok’ta para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kendi hizmetlerini satarlar. Bu para kazanma yöntemini de daha büyük düşünenler için vermek istedim.

TikTok Ne Kadar Kazandırıyor?

TikTok kazanç hesaplama bilgilerini aktardım. Peki, sadece TikTok’ta bahsettiğim yöntemleri yaparak ne kadar gelir elde edilebilir? Gelin birlikte bunu inceleyelim!

 • TikTok kazancı tamamen kitlenize bağlı olarak değişir.
 • Özellikle popüler bir hesabınız varsa ve belirli bir kitleye sahipseniz, yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.
 • Takipçi ve izlenme sayısı bakımından ilerlemiş olan hesaplar 30.000 Dolar gibi rakamları kazanabiliyor.
 • Kazancın her ay aynı olması söz konusu değil. Bu nedenle sürekli olarak değişen miktarlarda para kazanacaksınız.

TikTok Kazancı Nasıl Çekilir?

TikTok kazanç hesaplama konusunda kazancınızı nasıl çekeceğinizi de aktaracağım. Bakiye sorgulama işlemlerine ise sonraki başlıkta değineceğim.

Para çekme işlemini uygulamanın bakiye kısmından yapıyorsunuz. Ancak kazancınızın minimum 30 Dolar olması gerekiyor. Ayrıca banka hesabınızla TikTok hesabınızı bağlamanız da gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde sorunsuz bir şekilde kazancınızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

TikTok Kazancımı Nasıl Öğrenirim?

Buraya kadar tahmini kazançlardan bahsettik. Şimdi ise TikTok kazanç hesaplama haricinde para kazanmaya başladığınızda kazancınızı nasıl kontrol edeceğinizi anlatacağım. 🙂 İşte detaylar!

 • Uygulamayı açın ve profilinizi görüntüleyin.
 • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına gidin.
 • Burada yer alan “Bakiye” seçeneğine dokunun.
 • Güncel bakiyenizi buradan öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

TikTok Kazanç Hesaplama
TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok kazanç hesaplama 2023 bilgileri için sıkça sorulan sorular şu şekilde;

1- TikTok kazanç hesaplayıcı nasıl çalışıyor?

Saniyeler içerisinde doğru bir veri vermek için birden fazla hesaplama yapan algoritmalar sayesinde ortalama olarak bir kazanç sizlere sunuluyor. Bunun için sizden istenilen verileri hesaplayıcıya girmeniz gerekmektedir.

2- TikTokta ne kadar para kazanılır?

YouTube’un aksine, TikTok kullanıcıları platformdaki reklam gelirinden pay alamazlar. Yani TikTok’ta para kazanmanın başka yollarını bulmalısınız.  Bu da TikTok’ta kazanabileceğiniz miktarı daha değişken hale getirir. Ancak, bir kez kendiniz için bir isim yaptığınızda, TikTok’ta kazandığınız para çok kazançlı olabilir.

3- TikTok’tan para kazanmak içi kaç takipçi gerekir?

Canlı yayınlardan para kazanmak istiyorsanız en az 1.000 takipçiniz olması gerekir. Onun dışında TikTok’ta para kazanmak için net olarak belli bir sayıda takipçi gerekmekte. Temel faktör takipçilerinizin sizinle olan etkileşim gücüdür. Elbette ne kadar çok takipçiniz varsa, kazancınızı artırma olasılığınız artar.

TikTok kazancı öğrenme hakkında aktaracaklarım bu kadar. Bu platform sayesinde para kazanmak çok olası! TikTok kazanç hesaplama hakkında merak ettiğiniz farklı soruları yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

TikTok'ta Para Kazanmak

TikTok’ta Para Kazanmak 2024 | Kaç Takipçi Gerekir? Detaylar

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 - En Hızlı, En Yüksek!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Freelance Çeviri Sitesi

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Daha Fazla Makale

Pasif Gelir Kaynakları

Pasif Gelir Kaynakları | Hayatınızı Değiştirecek 17 Öneri!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

3D Yazıcı ile Para Kazanmak

3D Yazıcı ile Para Kazanmak | Neler Yapılabilir? 7 YÖNTEM!

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

X