Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Yazar: Hacer Tarih: 08.12.2023
Ödev Yaparak Para Kazanmak

İnternetin yaygınlaşması ile online olarak para kazanma yöntemleri de oldukça dikkat çekmeye başladı. Özellikle öğrenciler evden ödev yaparak para kazanmak konusunda ek gelir elde etme fikrine sıcak bakıyorlar…

Bizler de bu yazımızda online ödev yapıp para kazanma hakkında siz değerli öğrencilere bilgi vermeye çalışacağız. Eğer zamanım var ve parayla ödev yapmak istiyorum diyorsanız bu yazı tam da size göre. Parayla ödev yapma sitesi önerilerimizi mutlaka dikkate alın.

Ödev yap para kazan sistemi için haydi daha fazla vakit kaybetmeden bu iş hakkındaki bilgilendirici yazımıza geçelim!

Ödev Yaparak Para Kazanmak 2023 – Uygulama Önerileri!

Ödev Yaparak Para Kazanmak
Ödev Yaparak Para Kazanmak

Vaktiniz var ve ek gelirim olsun diye düşünen bir öğrenciyseniz bu online iş tam da size göre! Parayla ödev yapmak istiyorum diyenlere kesinlikle rehber olacak bir yazı…

Ödev yap para kazan sistemi oldukça basit yöntemlerden birisidir. Bu işte yapmanız gereken tek şey ödev yaptırmak isteyen öğrencileri bulmak ve onların ödevlerini yapmaktır.

Peki, bu öğrencileri nasıl bulacaksınız? Öncelikle ödev yaptırmak için ilan yayınlayan kişilerin bulunduğu platformlara üye olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise yayınlanan ilanlara yönelik başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Online ödev yaparak para kazanmak isteyen kişilerin günde sadece 4-5 saat gibi bir zaman ayırmaları gerekiyor. Bu süre zarfını yüksek kazançlar elde ederek geçirebilirsiniz!

Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri & Uygulamaları

Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri
Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri

Ödev yaparak ek gelir elde etmek isteyen kişilerin öncelikle iş alabilecekleri online ödev yaparak para kazanma sitelerine üye olmaları gerekmektedir. Bu platformlar hem ödev yapanları hem de ödev yaptırmak isteyen kişileri bir araya getirmektedir.

Bu alanda tercih edebileceğiniz ödev yapıp para kazanma siteleri nelermiş gelin hep beraber bir bakalım! Ödev yap para kazan uygulamaları şu şekilde:

 1. Bionluk
 2. Proje Kurdu
 3. Fiverr
 4. Freelancer
 5. Uzman Kirala
 6. R10
 7. Facebook Grupları
 8. Sosyal Medya Platformları
 9. Armut

Ödev yaparak para kazanmak için siteleri daha yakından tanıyalım! 🙂

Öneri içerik: Soru Çözerek Para Kazanma

1- Bionluk

Bionluk Ödev Yap Para Kazan
Bionluk Ödev Yap Para Kazan

Bionluk online ödev yaparak para kazanma siteleri içerisinde aktif olarak iş ilanları yayınlayan ve yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Bu platforma üye olup profilinizi oluşturduktan sonra ödev yaptırmak isteyen kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Bu platform sayesinde hep teklif alabilir hem de teklif verebilirsiniz. Milyonlarca üyesi olan bu platformda ödev yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Ödev yaparak para kazanmak için en önemli seçeneklerden birisi olarak Bionluk sayılabilir.

Öneri içerik: Öğrenci Para Kazanma Yöntemleri

2- Proje Kurdu

Proje Kurdu Ödev Yaparak Para Kazanmak
Proje Kurdu Ödev Yaparak Para Kazanmak

Proje Kurdu sitesi, bu alanda en çok bilinen platformlar arasında yer almaktadır. Fakat bu platformda yoğun olarak bir iş akışı bulunmamaktadır. Bu site üzerinden hazır olan işlere teklif verebilir veya sitede kendi ilanınızı oluşturarak para kazanabilirsiniz. Bu işlemlerle evden ödev yaparak para kazanmak mümkün.

Bu platforma üye olduktan sonra hangi alanda çalışmalar yapmak istediğiniz konusunda bilgi verirseniz daha çok bu konu üzerinden ödevler alabilirsiniz.

3- Fiverr

Fiverr Para Kazanma
Fiverr Para Kazanma

Ödev yap para kazan sistemi için İngilizce bir site önerimiz var! Fiverr, internetten ödev yaparak para kazanmak için İngilizce altyapılı olan bir platformdur. Özellikle yabancı diliniz iyiyse ve bu konuda kendinize güveniyorsanız burada sipariş verilen ödevleri yaparak dolar üzerinden para kazanmanız mümkün olacaktır.

İngilizce altyapılı bir platform olması sebebiyle müşteri kitleniz de daha fazla olacaktır. Bu da sizlere daha fazla para kazanma imkanı sağlayacaktır.

4- Freelancer | Ödev Yaparak Para Kazanmak!

Freelancer | Ödev Yaparak Para Kazanmak
Freelancer | Ödev Yaparak Para Kazanmak

Freelancer, Fiverr platformu gibi İngilizce altyapılı olan bir seçenek. Üyelik için veya para kazanmaya başlamanız için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. İngilizce altyapılı bir platform olduğu için ödemeleriniz dolar üzerinden olmaktadır.

5- Uzman Kirala

Uzman Kirala - Ödev Yap Para Kazan!
Uzman Kirala – Ödev Yap Para Kazan!

Uzman Kirala sitesi, Bionluk’a benzer bir yapıdadır. Bu platforma üye olup giriş yaptıktan sonra profil bilgileri bölümünden konumunuzu “Uzman” olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer konumunuzu bu şekilde değiştirmezseniz ne yazık ki para kazanmaya başlayamazsınız.

Bu site profesyonel bir çalışma sistemine sahiptir. Oldukça fazla rağbet gören ödev yap kazan sitelerinden birisidir. Ödev yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz diğer site ile devam edelim!

6- R10

R10; günümüzde git gide yaygınlaşmaya başlayan forum sitelerinden birisi haline gelmeye başlamıştır. Burada kişiler freelancer olarak çalışabilmelerinin yanı sıra tam zamanlı olarak da iş bulabilmektedirler.

Bu site aynı zamanda “parayla ödev yapmak istiyorum” diyenlerinde tercih edebilecekleri bir platformdur. Pek çok öğrenci bu platformda ödev yaptırmak için ilan açmaktadırlar.

7- Facebook Grupları

Facebook Grupları - Ödev Yaparak Para Kazanmak
Facebook Grupları – Ödev Yaparak Para Kazanmak

Ödev yaparak para kazanmak için ödev siparişi alacağınız kişileri Facebook grupları üzerinden de bulabilirsiniz. Facebook’ta çeşitli gruplarda (özellikle ek gelir grupları) ödev ilanları yer almaktadır. Burada ödev yaptıracak kişilere ulaşarak para kazanabilirsiniz.

Bu yöntem, diğer sistemlerden biraz daha fazla risk içermektedir. Çünkü Facebook’un bu alışverişi gerçekleştirebilmek için özel bir alt yapısı bulunmamaktadır. Bu nedenle ödevi yapmadan önce mutlaka çalışacağınız kişiyi tanıyın ve dolandırıcılık ihtimallerini göz önünden bulundurun.

8- Sosyal Medya Platformları

Ücretli ödev yapmak istiyorum diyorsanız, sosyal medya platformlarında aktif olarak yer alın. Bir önceki Facebook grupları önerimizde olduğu gibi sosyal medyadan iş almak için yararlanabilirsiniz. Bunun için ön plana çıkan platformlar şu şekilde:

 1. LinkedIn
 2. Twitter
 3. Instagram

Bu 3 platform, ödev yaptırmak isteyen kişilerle dolu emin olun. Sadece nasıl hareket edeceğinizi bilin ve gerisi gelecek…

Ödev yaparak para kazanmak ile ilgili bilgilere devam edelim!

9- Armut

Armut, freelance çalışmak isteyen birçok kişi için fırsat sağlıyor. Burada yapabileceğiniz tüm hizmetler için ilan bulabilmek mümkün. Özellikle yazı yazdırmak isteyen kişiler burada aktif olarak yer alıyor. Aynı zamanda ödev yaptırmak isteyenlerin de yer aldığını söyleyelim.

Ödev yaparak para kazanmak için Armut uygulamasını veya sitesini tercih edebilirsiniz. Güncel ilanları orada takip edebilir, ödev yaptırmak isteyenlere ulaşabilirsiniz. Freelance çalışarak ciddi kazançlar elde etmeniz mümkün. 🙂

Öneri içerik: Tişört Tasarla Para Kazan 2023

Ödev Siparişi Alabileceğiniz Sosyal Ağlar

Ödev Siparişi Alabileceğiniz Sosyal Ağlar
Ödev Siparişi Alabileceğiniz Sosyal Ağlar

Ödev yaparak para kazanmak için internet siteleri kullanılabildiği gibi sosyal ağlardan da ödev siparişi alabilme imkanınız bulunmaktadır. Sosyal ağlarda oluşturulan, forumlar ve gruplar sayesinde ödev yaptırmak için iş ilanları yayınlayan kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ödev yap para kazan için elbette ki belirli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kendinize bu konuda güveniyorsanız birazdan sizlere listesini vereceğim sosyal ağlardaki forumlara ve gruplara katılarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte o sosyal ağlar:

 • Facebook
 • Tumblr
 • Twitter
 • Linkedin
 • Medium
 • Instagram

Bu sosyal ağlarda bulunan forumlara ve gruplara katılarak çevrimiçi ödev yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette ki bu sosyal ağlarda almış olduğunuz siparişleri zamanında ve istenildiği gibi teslim etmeniz büyük önem arz etmektedir.

Zamanında teslim edilmeyen ve istenildiği gibi yapılmayan ödevler size karşı olan güvenin kaybedilmesine neden olur. Bu da size gelecek iş ilanlarının daha az olması ve daha az para kazanmanız anlamına gelmektedir.

Ödev yaparak para kazanmak için forum sitelerinden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar….

Ödev Yaparak Para Kazanabileceğiniz Forum Siteleri

Ödev Yaparak Para Kazanabileceğiniz Forum Siteleri
Ödev Yaparak Para Kazanabileceğiniz Forum Siteleri

Ödev yaparak kazanma şansı yakalayabileceğiniz bir diğer yer forum siteleridir. Forum siteleri daha çok yardımlaşma amacı güden soru cevap platformlarıdır. Bu sitelere üye olarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Okulda verilen ödevleri yapamayan öğrenciler bu forum sitelerinde başlık açarak yardım talebinde bulunmaktadırlar. Sizler de bu yardım taleplerine başvurarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Bu forum sitelerinde ödev yaparak para kazanmak için yapmanız gereken öncelikle sizlere birazdan bahsedeceğim herhangi bir forum sitesine üye olmak ve profil bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmaktadır. Profilinizi tamamladıktan sonra artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte ödev yaparak para kazandıran forum sitelerinden bazıları:

 • Technopat
 • WMaraci
 • frmtr.com
 • Shiftdelete
 • Donanımhaber
 • Tahribat.com
 • Kompika
 • WM Rehber

Öneri içerik:Yürüyerek Para Kazanma

Hangi Tür Ödevleri Yaparak Para Kazanabilirim?

Ödev yapmak için az önce de bahsettiğimiz gibi belirli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Severek yapmış olduğunuz işler ve dersler varsa kendinizi o alanda geliştirerek yapacağınız ödevlerin daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz.

Peki, hangi türlerde ödev yaparak para kazanabilirsiniz? Eğer bu sorunun cevabını bilmiyorsanız ödev yaparak para kazanmak için o türlere gelin hep beraber bir bakalım;

 • Yabancı diliniz varsa yabancı dil çevirileri yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Ortaokul, lise veya üniversite öğrencileri için makale yazarak para kazanabilirsiniz.
 • Matematik, Türkçe, Edebiyat ve Biyoloji gibi derslerin testlerini çözerek para kazanabilirsiniz.
 • Okullarda yer alan tasarım dersleri için tasarım veya buluş yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Web sitesi veya program yazarak para kazanabilirsiniz,
 • Öğrencilerin yıllık proje ödevlerini yaparak para kazanabilirsiniz,
 • Son olarak öğrencilerin resim dersleri için çizim yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Ödev Yaparak Para Kazanma Avantajları

Ödev Yap Para Kazan Avantajları
Ödev Yap Para Kazan Avantajları

Evde ödev yaparak para kazanmak size pek çok avantaj sağlayacaktır. İşte o avantajlardan bazıları:

 • Ödev yaparak para kazanırken yalnızca müşterinize karşı sorumlu olmaktasınız.
 • Evinizin o güvenli ortamında olarak para kazanma fırsatı yakalarsınız.
 • Eğer bu işte düzenli olarak çalışırsanız sürekli olarak para kazanma fırsatı yakalarsınız.
 • Birden fazla kişi ile aynı anda çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu da daha fazla para kazanmak anlamına gelir.
 • Bilgilerinizi sürekli olarak taze tutma imkanını sizlere sağlamaktadır.
 • Ek gelir elde etmenin en kolay yollarından birisidir.

Sizlere sağlamış olduğu bu tür avantajlar sayesinde ödev yaparak para kazanmak pek çok kişinin gelir kaynağı olma durumundadır.

Ödev Yaparak Ayda Ne Kadar Kazanabilirim?

Ödev yapıp para kazanmak isteyen kişilerin merak ettikleri bir diğer konu da ödev yaparak ayda ne kadar kazanabilirim oluyor.

 • Ödev yaparak ayda ortalama olarak 10.000 TL kazanma imkanınız bulunmaktadır.
 • Genel olarak ödev yaptırmak isteyen kişiler ödev başına 250 TL gibi bir ücret belirlemektedirler.
 • Tabii ki daha zor ve zaman alacak ödevlerin için bu ücret daha da artmaktadır.

Parayla Ödev Yapmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Ödev yaparak para kazanmak, günümüzde birçok öğrencinin hayali… Burada sizler için 9 yöntem ve uygulamadan bahsettik. Ancak bunlarla sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Farklı siteleri de araştırarak bulabilirsiniz. Şimdi parayla ödev yapmak istiyorum diyenlere bazı önerilerde bulunalım:

 • İlk olarak yukarıdaki platformlardan birine ya da birkaçına üye olarak, farklı projelerde yer almaya çalışın. Yani birden fazla müşteri ile iletişime geçtiğinizde daha fazla kazanma şansınız olacaktır!
 • Sadece ilgi alanınıza yönelik olarak sipariş kabulü yapmayın. Farklı ödevleri de yeteri kadar araştırma yaptığınızda çıkarabilirsiniz. Hem bilgi birikiminiz de gelişecektir, emin olun! 🙂
 • Freelance sitelerin birçoğunda ödev yaptırmak isteyenler yer alıyor. Ancak ilanlarda bulamayabilirsiniz. Bu nedenle müşteri profillerini esas alın. Yani öğrenci olarak “alıcı” konumunda platformda yer alan kişiler, potansiyel olarak sipariş geçebilirler.
 • Sosyal medya platformlarında profilinize anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Örneğin profil açıklamanıza “ödev yaptırmak istiyorum” diye yazarsanız, o aramayı yapan kişiler sizi rahatlıkla bulacaktır.

Öneri içerik: Freelance Para Kazanma

Parayla Ödev Yapma Sitesi Önerileri

Parayla ödev yapmak istiyorum dediniz ve site araştırmasına girdiniz. Burada sizler için 9 öneri sunsakta başka sitelerin de olduğunu bilin. Özellikle forumlar ve sosyal medya platformlarında çokça müşteri bulabilirsiniz. Yukarıdaki uygulamalardan önerebileceğimiz platformlar ise şu şekilde:

 1. Bionluk: Özellikle pandemi döneminde bu platformda birçok kişi ödev yaptırmak için ilan verdi. Günümüzde halen aktif olarak ödev yaptıranlar mevcut.
 2. R10: Forum siteleri arasında ticaret ve hizmet alışverişini güvenli bir şekilde yapabileceğiniz en önemli seçenektir. Aktif olarak birçok kişi freelance iş veriyor. Bunlardan birisi ödev yaptırmak olabilir. Ödev yaparak para kazanmak için önemli seçeneklerden birisidir.
 3. Proje Kurdu: Bu platformda da aktif olarak ödev yaptırmak isteyenler çok fazla. Değerlendirebilirsiniz.

Online Ödev Yap Para Kazan Sisteminin Bilinmeyenleri

Online ödev yap para kazan sistemini sizlere açıkladık! Peki bu sistemin bilinmeyenlerini öğrenmek ister misiniz? Hadi inceleyelim:

 • Bu sistemde kazanç miktarı tamamen sizin tarafınızdan belirlenir. Yani müşterinize teklif verebilirsiniz. Ancak fiyatlandırma da çok uçuk ücretler istemeniz, işi kaybetmenize neden olabilir.
 • Türkiye’de başkasına tez yazdırmak yasak olduğu için ilanlarda bunu görebilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle başka yollardan tez yazma işi alırsanız, karşınızdaki kişinin güvenilir olduğundan emin olun.
 • Ödev yap para kazan sisteminde kişi bazlı olarak çalışmanız tehlikelidir. Yani karşınızdaki kişiye güvenmiyorsanız o işi yapmayın. Bionluk gibi freelance siteler daha güvenilirdir.

Son olarak ödev yaparak para kazanmak ile ilgili soruları yanıtlayalım.

Öneri içerik: Çeviri Yap Para Kazan

Sık Sorulan Sorular

Ödev yaparak para kazanmak hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde;

Online ödev yap para kazan siteleri güvenilir mi?

Evet. Yazı içerisinde verilen tüm siteler güvenilirdir. Yine de risk içermeyen işlere yönelmeniz ve güvenilir kişilerle çalışmanız önerilir.

Online ödev yap para kazan benzeri işler nelerdir?

Bu işi yaptığınızda aslında başka alanlara da yönelebilirsiniz. Örneğin makale yazarak para kazanabilirsiniz. İnternette birçok kişi SEO uyumlu makale yazarı aramaktadır. Ayrıca kendinizi daha da geliştirerek içerik editörlüğü de yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

Ödev yapıp para kazanma sistemi güvenli mi?

Ödev yaparak para kazanma sitelerine üye olduğunuzda aklınızdaki ilk soru acaba bu site güvenli mi, para mı verecek mi oluyor. Bionluk gibi bazı ödev yap kazan siteleri ödemeleri iş öncesinde ödemeyi almakta ve siz ödevi teslim ettiğinizde ödemeniz direkt olarak hesabınıza yatmaktadır.

Ödev yaparak para kazanmak ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Eklemek istediklerinizi YORUMLAR kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Music Xray ile Para Kazanma 2023 - Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Sosyal Medyadan Para Kazanmak - En Kazançlı 12 Uygulama!

Sosyal Medyadan Para Kazanmak – En Kazançlı 12 Uygulama!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

Daha Fazla Makale

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2024

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2024

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Trendyol, Amazon, YouTube!

TikTok'ta Para Kazanmak

TikTok’ta Para Kazanmak 2024 | Kaç Takipçi Gerekir? Detaylar

Para Kazandıran Hobiler

Para Kazandıran Hobiler | 19 Hobi Fikriyle Evde Para Kazan!

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

X