Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Yazar: Tuğba Tarih: 07.03.2023
Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix, son dönemde artış gösteren film/dizi izleme platformlarından en popülerleri arasında. Dünya genelinde yaklaşık 230 milyon abonesi var. Türkiye’de de hemen her evde Netflix’e abone 1 kişi bulunuyor.

Yorgun bir iş gününün ardından televizyon karşısına kurulmak oldukça cazip. Her gün birbirinden farklı içerikleri tüketiyoruz. Sevdiğimiz programları izleyerek kafamızı dağıtıyor ve eğleniyoruz.

Netflix izleyerek para kazanmak ilk başta kulağa garip gelebilir. Lakin bu oldukça mümkün bir iş! Günlük hayatınızda hobi olarak dizi ya da film izliyoruz. Bu döngüye bir son verebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Netflix bunun için size birden fazla seçenek sunuyor.

Bu yazımda, Netflix’ten filmler ve diziler izleyerek nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım. Bundan böyle hobiniz sayesinde gelir elde edebileceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

1- Netflix Tagger Olmak

Netflix Tagger
Netflix Tagger

Netflix izleyerek para kazanmak için karşınıza çıkacak ilk seçenek Netflix tagger (Netflix etiketleyicisi) olmak. Netflix içeriklerinden hoşlanıyorsanız bu iş tam size göre diyebiliriz. Yüzlerce film ve diziden oluşan bu platformda kolay yoldan para kazanmak oldukça mümkün! Peki, Netflix etiketleyicisi tam olarak nedir?

Netflix etiketleyicisi, çoğunlukla part-time ve doğrudan şirket için çalışır. İçerikleri etiketleyerek Netflix’teki programları uygun kategorilere ayırır ve tanımlar. Alt kategoriler oluşturur ve bir içeriğin daha kolay bulunmasını sağlar.

İzlemek istediğimizin içeriğin ilk birkaç harfini yazdığımızda karşımıza benzer seçenekler çıkar. Bunun olmasını sağlayan Netflix için çalışan etkiketleyicilerdir.

Netflix’te bazı etiket kategorileri şunlardır;

  • Yayımlanan programın çıkış yılı
  • Dil
  • Tür
  • Oyuncu kadrosu
  • Yönetmen
  • Argo/küfür içerip içermediği
  • İçerikteki şiddet seviyesi

Nası Netflix Etiketleyicisi Olunur?

Netflix bünyesinde binlerce kişi çalışıyor. Bunlardan birisi olmak ve tagger olarak çalışmak istiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Netflix iş ilanları için Netflix Jobs linkini düzenli olarak takip etmelisiniz.

Bir açık pozisyon olduğunda Netflix ilanlarını burada yayımlar. Her an size uygun bir pozisyon yayımlanabilir. Bu nedenle iyi bir özgeçmiş hazırladığınızdan emin olun. Fırsatını bulduğunuz ilk anda başvurunuzu gerçekleştirin.

Netflix etiketleyicileri saatte ortalama 20$ kazanır.

2- Swagbucks İle Kazanmak

Swagbucks
Swagbucks

İnternetten para kazanma yollarına ilginiz varsa Swagbucks mutlaka karşınıza çıkmıştır. Swagbucks, serbest zamanlarında kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin ortak noktasıdır.

Anket doldurarak, uygulama indirerek, çekilişlere katılarak, blog okuyarak ya da alışveriş yaparak para kazanabilirsiniz.

Peki bunun Netflix izleyerek para kazanmak ile ne ilgisi var diyeceksiniz. Konuyu hemen bağlıyorum: Swagbucks uygulaması üzerinden dizi ve filmleri izleyip puanlayabilirsiniz. Tamamladığınız görevlerin karşılığı olarak Swagbucks’ta SB puanı kazanırsınız. Puanlarınız biriktikçe paranız da artar.

Swagbucks aracılığı ile izlediğiniz Netflix içeriklerini puanlayabilir ve değerlendirebilirsiniz. Bu sayede ödeme alırsınız.

18.000 SB 100$ değerindedir. Bu ücreti Paypal hesabı üzerinden çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra kazandığınızı Amazon ya da ITunes gibi anlaşmalı mağazalarda indirim kartı olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dizi İzleyerek Para Kazanmak

3- Blog Yazmak

Blog Yazmak
Blog Yazmak

Film izleyerek para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de yazı yazmaktır. Bu yöntemle izlemek ve yazı yazmayı bir araya getiriyoruz! Son zamanların en popüler para kazanma yollarından birini deneyerek işinizi büyütün!

Netflix izleyerek para kazanmak için en yaratıcı yöntemlerinden biri de blog yazıları yazmaktır. Kaleminize güveniyorsanız ve film izlemeyi seviyorsanız bu işe başlamak sizin için uygun olabilir. Blog yazılarınız sayesinde günde binlerce insana ulaşabilirsiniz.

Neyse ki içerik konusunda Netflix sizi üzmüyor. Bu nedenle bugün ne yazsam diye düşünmenize gerek yok. İçerisindeki yüzlerce dizi ve film sayesinde her zaman izleyecek bir şeyler var!

Blog Yazısı İçin Fikirler

Blog Yazısı İçin Fikirler
Blog Yazısı İçin Fikirler

Her gün binlerce insan Netflix içeriklerini tüketiyor ve eleştiriyor. Bu tartışmalara blog yazılarınızla katılabilirsiniz. Kendi eleştiri yazılarınızı yazabilirsiniz.

İnsanlar listeleme yazıları okumayı oldukça seviyor. Bu nedenle eleştiri yazılarınızın yanı sıra listeleme yazılarına da yer verin. Örneğin, ”Netflix’te En Korkunç 10 Dizi”, ”Netflix’te En iyi 10 Komedi Filmi” gibi başlıklar oluşturun. Bu tarz yazılar gündem ile ilgili olacaktır. Böylece daha fazla insanı sitenize çekebilirsiniz.

Film ve dizilere dair kaliteli içerikler üretmelisiniz. İçerikleriniz ne kadar kaliteliyse o kadar fazla insana ulaşırsınız. Günde binlerce insan sitenizi ziyaret eder ve yazılarını okur. Alacağınız reklamlar ve komisyon sayesinde de ayda binlerce lira kazanabilirsiniz!

İlginizi çekebilir: Kitap Okuyarak Para Kazanmak

4- Youtube Kanalı Açmak

Youtube Kanalı Açmak
Youtube Kanalı Açmak

Ben yazma konusunda iyi değilim diyorsanız başka bir seçeneğiniz daha var. İçerik üreterek para kazanmak istiyorsanız illa ki yazı yazmanıza gerek yok. İçeriklerinizi video formatıyla yayımlayarak da gelir elde edebilirsiniz.

Dünyanın en popüler 2. en büyük sosyal medya platformu Youtube’u yılda 50 milyondan fazla insan kullanıyor. Para kazanmak istiyorsanız böylesine büyük bir mecrayı da aktif kullanmanız gerekir.

Netflix izleyerek para kazanmak isteyenler Youtube kanalı açarak bu işe başlayabilir. İzlediğiniz dizi ve filmleri Youtube kanalı üzerinden insanlara tanıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgi çekici ve güncel listeler oluşturarak daha fazla insanın ilgisini çekebilirsiniz.

Ödeme alabilmeniz için öncelikle 1.000 abone ve 4.000 saat izlenmeye ulaşmalısınız. Ardından reklamlardan, iş ortaklıklarından, sponsorlardan ya da komisyondan para kazanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Netflix para kazanma için birbirinden farklı kapı açıyor.

Yukarıda bahsedilen maddelerden herhangi birini deneyerek para kazanmanız mümkün. Sizin bildiğiniz başka para kazanma yöntemleri varsa yoruma bırakabilirsiniz 🙂 Okuduğunuz için teşekkürler.

Sıkça Sorulan Sorular

Netflix 1 aylık ücreti ne kadar?

Son dönemde Netflix abonelik ücretlerine zam geldi. Yeni fiyatlandırmaya göre temel paket ayda 63,99 TL; standart paket ayda 97,99 TL; özel paket ise ayda 130,99 TL’dir.

Netflix Türkiye ofisi nerede?

Netflix’in Türkiye ofisi İstanbul, Karaköy’de bulunmaktadır.

Netflix’in kaç çalışanı var?

Netflix ilk kurulduğunda oldukça küçük bir kadroya sahipti. Şu anda yaklaşık 15.000 çalışanı var.

Netflix’in kazancı ne kadar?

Netflix, 2022’nin 4’üncü çeyreğinde 7,9 milyar kazanmıştır.

Netflix’in kaç üyesi var?

Netflix’in dünya genelinde yaklaşık olarak 230 milyon abonesi var.

Netflix ödeme yöntemleri nelerdir?

Banka kartınız ya da kredi kartınızı kullanarak kolaylıkla Netflix ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Google Adsense Para Kazanma 2023 - Google’dan Para Kazan!

Google Adsense Para Kazanma 2023 – Google’dan Para Kazan!

Steam Para Kazanma

Steam Para Kazanma 2024 | En Popüler 5 Oyun ve Yöntemleri!

Görev Yaparak Para Kazanma

Görev Yaparak Para Kazanmak 2023 | 7 Uygulama ile Kazanın!

Para Kazandıran Hobiler

Para Kazandıran Hobiler | 19 Hobi Fikriyle Evde Para Kazan!

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

Yürüyerek Para Kazanma

Yürüyerek Para Kazanma 2023 | En Kazançlı 16 Uygulama!

Daha Fazla Makale

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Trendyoldan Para Kazanmak

Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Evden Para Kazanma

Evden Para Kazanma Yolları! GÜNCEL 15 YÖNTEM

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

Hepsiburada Para Kazanma | 5 İpucu ile Satışlarını Arttır!

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama 2023 – TikTok Kazancını Öğren!

Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Trendyol, Amazon, YouTube!

X