Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Migros Çalışan Maaşları 2023 – Çalışma Şartları ve Saatleri!

Gizem Editör tarafından yazıldı.
Migros Çalışan Maaşları

Migros, Türkiye’nin en büyük zincir market mağazaları arasında yer almaktadır. Türkiye’nin her noktasında yer alan süpermarket mağazaları ve Migros Sanal Market sistemiyle online alışverişe de öncülük etmiştir. Migros’ta çalışmak istiyorum diyenlerin en merak ettiği konu olan Migros çalışan maaşlarını sizlere aktaracağım.

Özellikle Migros maaşları 2023 yılında son gelen zamlardan sonra merak ediliyor. Migros çalışanları ne kadar maaş alıyor? Migros kasiyer ve personel maaşlarına dair tüm detayları aktardık..

Ayrıca Migros çalışma şartlarını ve işe alım sürecini merak ettiğinizi biliyorum. Sizlere bu konuyu da tüm detaylarıyla aktaracağım. Son olarak Migros çalışan yorumlarına da değindim. İşte merak edilen Migros personel maaşları güncel bilgileriyle sizlerle…

Migros Çalışan Maaşları 2023 Ne Kadar Oldu?

Migros Çalışma Şartları
Migros Çalışma Şartları

Yeni yıl ile birlikte Migros personel maaşları 2023 güncel tutarı merak edilmektedir. Kasiyer, reyon görevlisi, müdür yardımcısı, müdür gibi tüm unvanlarda zam alan Migros çalışan maaşları şu şekildedir;

PozisyonMaaş
Migros Personel Maaşları10.050 TL
Migros Kasiyer Maaşları10.500 TL
Migros Müdür Yardımcısı Maaşları15.450 TL
Migros Müdür Maaşları23.150 TL
Migros Bölge Sorumlusu Maaşları32.500 TL
Migros Part Time Maaş 20236.950 TL
Migros Maaşları 2023

Türkiye’nin en köklü süpermarket zincirlerinden olan Migros çalışanlarına maaş + yol ve yemek ödemesi de yapmaktadır. Ayrıca her ayın 4’ünde Bono alışveriş çeki olarak 1.150 TL çalışanlara veriliyor. Bu ücret taban ücret olup kıdem ve tecrübe arttıkça daha fazla bono yatabilmektedir.

Firma bunlar haricinde de ay sonu prim ödemesini maaşlara yansıtıyor. Migros maaşları, bu ek kaynaklarla birlikte oldukça iyi seviyelere gelebiliyor. Migros maaşları 2023 bilgileri için bu bilgileri aktarabilirim.

Migros çalışan maaşlarından sonra farklı marketleri de değerlendirerek size en uygun seçeneği bulun! A101 Çalışma Şartları için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

1- Migros Sanal Market Maaşları 2023

Migros'ta Çalışmak
Migros’ta Çalışmak

Migros çalışan maaşları 2023 konusu için devam edelim… Migros sanal market çalışanları için iki farklı maaş sistemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki kendi aracıyla çalışan sanal market personelidir.

 • Kendi aracıyla çalışan Migros sanal market maaşları 18.500 TL civarında olmaktadır.
 • Kendi aracınız yoksa da şirkete ait araçlar ile aylık 12.500 TL ile 14.000 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz.

Migros Maaşları Hangi Bankaya Yatıyor?

Migros’ta çalışmaya başlayacaksanız, firmanın istediği bankadan hesap açmanız gerekiyor. Migros çalışan maaşları Garanti Bankası’na yatırılıyor. Bu nedenle işe girmeden hesabınızı açmanız gerek.

Migros Personel Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

Migros maaşları her ayın belli bir gününde tüm personellere yatırılmaktadır. Maaşların gecikme gibi bir durumu söz konusu değildir. Migros personelinin maaşları her ayın 11’nde ve Garanti Bankası aracılığı ile çalışanların şahsi hesaplarına yatmaktadır. Yol parası ve bono ise ayın 4’ünde yatar. Migros maaşları ne zaman yatar sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz.

Alternatif yazı: Bim Çalışma Şartları

Migros Çalışma Şartları 2023

Migros Çalışma Şartları
Migros Çalışma Şartları

Migros çalışan maaşlarından sonra en önemli konulardan birisi de Migros çalışma şartları. Migros personelinin çalışma şartları diğer süpermarketlere göre çok daha avantajlı yönler içeriyor.

Migros personeli sendikal haklarından yararlanabilir ve sendikanın sunduğu izin, taban ücret, çalışma saati vb. haklarından faydalanabilir. Maddeler halinde sıralamak gerekirse Migros çalışma şartları 2023 yılında şu şekildedir;

 • Migros personeli haftanın 1 günü izin kullanır,
 • Çalışma süresi 1 yılı dolan kişiler 14+2 gün yıllık izin hakkı kazanmaktadırlar,
 • Dini ve resmi bayramlarda çalışan personeller mesai ücretlerini alırlar,
 • Gün içerisinde 1 saat yemek molası veren personeller 8 saat çalışırlar.
 • Gün içerisinde 8 saat çalışmayı hangi vardiyada yapacağı mağaza yönetimi belirler.
 • Benzinlik içerisindeki MigrosJet mağazalarında çalışma temposu daha yoğundur ve personel sayısı daha az olduğu için iş yükü artmaktadır,
 • İşlek bir yerde bulunan mağazaların çalışma temposu yüksek ancak primleri de daha yüksek olmaktadır,
 • Gün içerisinde fazla mesai yaparsanız, bu süre haftalık çalışma saati hesaplandığı için diğer günlerden düşülmektedir.

Migros çalışma şartları 2023 yılında bu şekilde. Bu konuda diğer önemli olan unsur çalışma saatleridir.

1- Migros Çalışma Saatleri 2023

Migros çalışma şartlarından bir diğeri ise çalışma saatlerine uyum göstermektir. Migros marketlerin açık kaldığı süreler genel olarak 08:30 – 22:00‘dır.

Personellerin çalışma saatleri de bu zamanlara göre 2 vardiyalı olarak belirleniyor. Sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya sistemi söz konusu. Migros çalışma saatleri şu şekildedir;

 • Personel çalışma saatleri sabah vardiyası için 8:00’dan 16:30‘a kadar
 • Akşam vardiyası için 13:30’dan 22:00‘a saatleri söz konusudur.
 • Migros part time çalışma saatleri ise çalışılan mağazanın yoğunluğuna göre mağaza yönetimi tarafından belirlenmektedir.
 • Migros vardiya saatleri mağaza yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Migros personel çalışma saatleri bu şekilde. Çalışılan pozisyona göre bu saatlerde değişiklikler olabilir. Migros çalışan maaşları için devam edelim!

2- Migros Part-Time Çalışma Şartları ve Saatleri

Migros bünyesi altında yarı zamanlı olarak çalışmak isteyenlerin merak ettiği konulardan birisi de; Migros part-time çalışma şartları ve saatlerinin nasıl olduğudur. Part time çalışanlarda haftalık belirlenen saat süresince çalışmak zorundadırlar.

Yarı zamanlı çalışma sisteminde öğrenciler başta olmak üzere her mağazada istihdam bulunmaktadır.

 • Part time çalışma saatleri haftada 4 gün (30 saat) olarak belirlenmiştir.
 • Migros çalışan maaşları için part-time kazancı oldukça iyi durumdadır.
 • Hangi saat aralıklarında çalışacağınız mağaza yönetimi tarafından belirlenir.

Şok Market Çalışma Şartları hakkında hazırlamış olduğumuz yazıyla daha fazla seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Migros çalışma şartlarından sonra başvuru şartlarına geçebiliriz.

Migros Başvuru Şartları

Migros Çalışan Maaşları
Migros Çalışan Maaşları

Migros personeli olmak için sizden birtakım kriterler istenmektedir. Migros Mağazalarında veya Migros Sanal Market bünyesinde başvuru şartları şunlardır;

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • İş disiplinine uyabilecek olmak,
 • Dinamik çalışma temposuna ayak uydurmak,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak,
 • Bilgisayar, tablet kullanabiliyor olmak,
 • İletişim becerisi yüksek olmak ve ekip çalışmasına yatkın olmak,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması ayrıca tercih sebebidir,
 • Sanal market için B sınıf ehliyet sahibi olmak.

Yönetici konumundaki pozisyonlarda üniversite mezuniyeti, sahip olunan sertifikalar ve iş deneyimi de göz önünde bulundurulmaktadır. Migros çalışan maaşlarından sonra başvuru sürecine bakalım…

Migros Başvuru Süreci ve İşe Alım

Migros Çalışan Maaşları
Migros Çalışan Maaşları

Migros’ta çalışmak istiyorum, Migros çalışan maaşları bana uygun diyorsanız, Çalışmak için başvuru pozisyonunuzu doğru tercih etmelisiniz. Çünkü bu satış mağazalarında çeşitli birimler vardır ve başvurunuz bu pozisyona uygunluğunuz ölçüsünde değerlendirilecektir. Migros personel pozisyonları şunlardır;

 • Kasiyer,
 • Danışma,
 • Mal Kabul Personeli,
 • Reyon Görevlisi (gıda, deterjan, oyuncak vb.),
 • Şarküteri Görevlisi,
 • Fırın Görevlisi,
 • Kasap Görevlisi,
 • Balık ve Deniz Ürünleri Görevlisi,
 • Teknolojik Aletler Departmanı Görevlisi,
 • Migros Mağazası Müdür Yardımcısı,
 • Migros Mağazası Müdürü,
 • Migros Bölge Müdürü (sorumlusu).

CV’nizin uygunluğunu da göz önünde bulundurarak çalışmak istediğiniz departmanı seçtikten sonra Migros Kurumsal web sitesindeki Kariyer sayfası üzerinden ilgili formu doldurarak başvurabilirsiniz. Bağlantı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca Kariyer.net web sitesi üzerinden Migros Mağazacılık altında belirli dönemlerde açılan başvuruları takip ederek sizin için uygun olan pozisyonlara başvuru sağlayabilirsiniz.

Ek olarak Migros mağazalarına giderek yöneticilerle görüşüp form talebinde bulunabilir ve iş başvurunuzu bu şekilde de yapabilirsiniz. Mağazalara gittiğinizde Migros personel maaşlarına dair daha net bilgiler de alabilirsiniz.

1- Migros Sanal Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Migros süpermarketler zinciri bünyesindeki sanal market uygulaması için istihdam edilen personeller yukarıda paylaştığım başvuru linkleri üzerinden aynı yöntemle başvurusunu tamamlayabilirler.

Ayrıca her iki sistemdeki çalışma için de CV’nizle yüz yüze şekilde bir mağazaya giderek başvuru görüşmesi yapmanız mümkündür. Özetle Migros sanal market ve diğer iş başvuruları, aynı sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Eğer Migros iş şartları size uyuyorsa başvuru yapmanızda fayda var. Özellikle internet başvurularına geri dönüş yaptıklarını biliyoruz. 🙂

Migros çalışan maaşları bilgileri bu şekildeydi. Şimdi ilgili kurum hakkında diğer bilgilere değinelim.

Migros Nedir, Sahibi Kim ve Mağazaları Hakkında Detaylar

Migros Çalışan Maaşları
Migros Çalışan Maaşları

Migros İsviçre merkezli yarı toptancı anlamına gelen bir kelimeden türemiş market zincirinin adıdır. 1954 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile ucuza ürün satışı yapmak amacıyla kurulmuştur. 1975 yılında Koç Holding tarafından satılan alınan şirket, 1990 yılından sonra halka açıldı.

Bu tarihten sonra her ilde süpermarket açma hedefine hızla ilerleyen marka 2005 yılında parekendi satışı yapan Tansaş’ı da bünyesine katarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Macro Center adında Avrupa ve diğer ülkelerden ithal ürünlerin yer aldığı mağazaları da bünyesinde açarak alanında öenmli bir konuma gelmiştir.

2015 yılında şirketin büyük hisslerini Anadolu Grubu satın almış olup 2200’den fazla MigrosJet, 2M, 3M ve 5M olmak üzere satış mağazası vardır. Ayrıca 30 yurtdışında Ramstore şubesi ve 62 adet Macrocenter mağazası yer almaktadır. 2018’de Tesco Kipa’yı da bünyesine katan marka Türkiye’nin en büyük market zincirleri arasında ilk sıralarda yer akmaktadır.

Migros çalışan maaşları kadar mevcut çalışanların yorumları da önemlidir. Sıradaki başlıkta Migros çalışan yorumlarına değineceğim. 🙂

Migros Çalışan Yorumları

Migros Çalışan Yorumları
Migros Çalışan Yorumları

İlgili kurumun çalışanlarına sunduğu imkanlar ve Migros çalışan maaşlarının diğer marketlere göre daha iyi olması nedeniyle genel yorumlar olumludur. Öyledir ki birçok mağazasında uzun yıllardır görev alan personel ve yöneticiler vardır. Migros çalışma şartları da 2023 yılı içerisinde en iyi olan marketlerden birisi.

Son zamanlarda benzin istasyonları içerisine açılan MigrosJet mağazalarının ise çalışan yorumların göz önünde bulundurulduğunda epey yoğun geçmektedir.

Kurum işleyişinin en nizami olduğu yerler ise personel yorumlarına göre 2M ve 3M gibi büyük mağazalar olmaktadır. Eğer siz de Migros çalışanı olmak istiyorsanız önceliğiniz büyük mağazalara başvurmak olabilir… Konuyla alakalı olarak aşağıya bir video bırakıyorum.

Migros Çalışan Maaşları

Migros İletişim Bilgileri

Migros çalışan maaşları yazısının son bölümüne çalışma koşulları hakkında detaylı bilgi almak veya iş başvurusu yapmak isteyenler için Migros iletişim bilgilerini ekliyorum.

 • Migros Kurumsal Web Sitesi
 • Migros Genel Müdürlük Adresi: Ataşehir Atatürk, Atatürk Mah Turgut Özal Bulvarı No No:7, Turgut Özal Blv. No:7, 34758 Ataşehir/İstanbul
 • Migros Telefon Numarası: 0216 579 30 00
 • Migros E-Posta Adresi: iletisim@migros.com.tr

Migros çalışma şartlarını öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için mağazalara gidebilirsiniz. Size en yakın mağazaya ulaşmak için Mağazalarımız linkine tıklayabilirsiniz.

Migros çalışan maaşları ve çalışma şartları ile ilgili tüm merak ettiklerinizi aşağıda YORUM bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

 • Kamil - 07/11/2022

  Boyle bir yönetici maaşı yok
  Yazdığınız rakamlar dogru degil
  Mdr yar 9500
  Mdr 12500

 • Kamil - 07/11/2022

  Boyle bir yönetici maaşı yok
  Yazdığınız rakamlar dogru degil

 • Mustafa - 31/10/2022

  İyi araştırılmamış, üstüne sağdan soldan yarım yamalak bilgi alarak hazırlanmış baştan sonra uydurulmuş bir liste. Ben müdür yardımcısıyım ve sizi temin ederim ki müdür yardımcısı için belirttiğiniz ücreti çoğu müdür bile alamıyor. Bono miktarı yanlış. Çalışma saati yanlış. Kidemini almış müdür yardımcıları standart olarak 2 asgari ucret seviyesinde maaş alır müdür de ondan %10-25 aralığında Kidemini göre alır.

 • Ayse - 15/10/2022

  Bu maaşlar doğru değil daha yeni işe başlayacağım yönetici olarak brüt ücret 9100 TL vergi kesintisiyle net ücret 7300 TL gibi bir meblaya düşüyor

 • kaan - 13/10/2022

  bu maaş bilgileri doğrumu gerçekten bende başvurmak istiyorum bilgi verirmisiniz teşekkür ederim

 • kdjsjkdhoh - 12/10/2022

  migrosta çalışıyorum asgari ücret veriyolar yalan bilgiler yol parası doğru sadece bilginize

 • Berzan - 16/09/2022

  Migros çalışanları o kadar alıyor mu ya alıyorsa iyiymiş

Benzer İçerikler

Adli Psikolog Maaşları

Adli Psikolog Maaşları 2023 | Nasıl Olunur? GÜNCEL!

Turist Rehberliği Maaşları

Turist Rehberliği Maaşları 2023 | Nasıl Olunur? GÜNCEL!

Özel Güvenlik Nasıl Olunur

Silahsız – Silahlı Özel Güvenlik Nasıl Olunur? 2023 ŞARTLARI

Sağlık Teknikeri Maaşları

Sağlık Teknikeri Maaşları 2023 | Sağlık Teknikeri Bölümleri Neler?

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Maaşları

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Maaşları / 2023 GÜNCEL

A101 Çalışma Şartları

A101 Çalışma Şartları 2023 – Güncel Maaşları ve Tüm Detaylar

Daha Fazla Makale

Korucu Maaşları

Korucu Maaşları 2023 / Yeni Korucu Alımı Var Mı?

CEO Nasıl Olunur?

2023 CEO Nasıl Olunur? Hangi Bölüm Okumalı? BİLGİLER!

Migros Çalışan Maaşları

Migros Çalışan Maaşları 2023 – Çalışma Şartları ve Saatleri!

Şok Market Çalışma Şartları

Şok Market Çalışma Şartları 2023 – Güncel Maaş Bilgileri!

Gümrük Müşaviri Nasıl Olunur?

Gümrük Müşaviri Nasıl Olunur? 2023 Tüm Şartlar ve Koşullar!

Jandarma Nasıl Olunur

Jandarma Nasıl Olunur? – 2023 GÜNCEL MAAŞLAR

Almanya Doktor Maaşları

Almanya Doktor Maaşları 2023 | Güncel Maaş Bilgileri!

Trendyol Maaşları

Trendyol Maaşları 2023 | GÜNCEL BİLGİLER

X