Banka Çalışan Maaşları 2024 | Bankacı, Banka Müdürü Maaşı

Yazar: Hacer Tarih: 11.01.2024
Banka Çalışan Maaşları

Banka çalışan maaşları genel olarak statüden statüye ve çalışılan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bir gişe görevlisi ile bir müşteri temsilcisinin elbette ki maaşı aynı olmayacaktır. Peki, banka pozisyonları ve maaşları 2024 yılı itibari ile ne durumdadır? Sizler için inceledik…

Banka çalışanları içerisinde bankacılar, banka müdürü ve müşteri temsilcisi gibi meslek grupları yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Garanti bankası gibi popüler şirketlerde banka çalışanları maaşları 2024 yılı itibari ile ne kadar olduğuna yönelik en güncel bilgileri vereceğiz!

İşte banka personel maaşları ile ilgili tüm detaylar…

Banka Çalışan Maaşları 2024 – Banka Müdürü, Bankacı…

Türkiye’de 2024 yılı Ocak ayında asgari ücrete zam yapılması ve asgari ücretin 17.002 TL’ye yükselmesi ile beraber banka çalışanı maaşları konusunda da önemli ölçüde bir artış söz konusu oldu. Banka’da çalışan kişilerin maaşlarını ortalama veriler ışığında sizler için inceledik.

Banka çalışan maaşları 2024 yılı için bankalara göre değişmekle birlikte aşağıdaki gibidir:

PozisyonMaaş
Bankacı Maaşı23.500 TL – 45.000 TL
Banka Müdürü Maaşı35.000 TL – 60.000 TL
Banka Genel Müdürü Maaşı90.000 TL – 125.000 TL
Banka Müşteri Temsilcisi Maaşı17.002 TL – 23.850 TL
Banka Çalışan Maaşları 2024

Bankacı Maaşları 2024 Yılında Ne Kadar Oldu?

Bankacı, bankalar ve diğer finansal kuruluşların çalışması ve yönetiminde görev alan kişilerdir. Bankacılar genel olarak müşterilere çeşitli finansal hizmetleri sunmaktadır. Bu finansal hizmetler arasında para yatırma işlemleri, para çekme işlemleri, kredi verme finansal danışmanlık gibi hizmetler yer almaktadır.

Bankacı maaşları, çalışılan kuruma ve kıdeme göre değişiklikler göstermektedir. “Bankacılar ne kadar kazanır?” sorusuna aşağıdaki cevabı verebiliriz.

Banka çalışan maaşları 2024 yılı itibariyle ortalama olarak şu şekildedir:

 • Bankacı maaşları 2024’te ortalama olarak 23.500 TL ile 45.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Banka Müdürü Maaşı Ne Kadar?

Banka çalışan maaşları içerisinde en çok maaşı merak edilen meslek grubu banka müdürüdür. Banka müdürü, kendisine bağlı olan birimin işleyişinden sorumlu olan kişidir.

Çalıştığı bankanın verimi, düzeni ve işleyişi ile ile ilgilenmekle yükümlüdür. Banka müdürü olabilmek için kişinin üniversite mezunu olması ve belli bir dönem müfettiş yardımcılığı yapmış olması gerekmektedir.

Banka müdürü maaşları güncel olarak şu şekildedir:

 • Banka müdürü maaşı 2024 yılında ortalama olarak 35.000 TL ile 60.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 • Banka genel müdürü maaşı zamlı olarak güncel haliyle 90.000 TL ile 125.000 TL arasında değişiyor. Elbette bankalara göre farklı maaş uygulamaları da söz konusu olabilmektedir.

Önerilen İçerik: Polis Özel Harekat Maaşı

Banka Müşteri Temsilcisi Maaşları Ne Kadar?

Müşteri temsilcisi, kredi konuları ve bankanın ürünlerini pazarlamakla ilgili konularla ilgili müşterilere bilgi vermekle görevli olan kişidir. Bu yüzden müşterilerle iyi bir ilişki kurması gerekmektedir. Müşteri kazanmak ve müşterileri memnun etmek müşteri temsilcisinin öncelikleri arasındadır. Banka çalışan maaşları içerisinde müşteri temsilcilerinin kazancını inceleyelim…

Banka müşteri temsilcisi maaşları güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Banka müşteri temsilcisi maaşı 2024 yılında ortalama olarak 17.002 TL ile 23.850 TL arasında değişiklik göstermektedir.

En İyi Maaş Veren Bankalar Hangisi? 2024 Listesi…

Banka çalışan maaşı genel olarak yüksek diyebileceğimiz miktardadır. Bu yüzden üniversitelerin bankacılık bölümlerinden mezun olan kişiler en iyi maaş veren bankalar hangileridir diye merak etmektedir.

Elbette ki en yüksek maaş veren bankalar sıralamasında, bankada hangi pozisyonda çalışıldığı da oldukça önemlidir. Buna göre banka çalışan maaşları asıl belirleyici unsur olacaktır.

Günümüzde en iyi maaş veren bankalar genel olarak şu şekildedir:

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halk Bankası,
 3. Yapı Kredi Bankası,
 4. Garanti Bankası,
 5. Akbank,
 6. Kuveyt Türk Bankası,
 7. İş Bankası.

Önerilen İçerik: Grafik Tasarım Maaşı

Ziraat Bankası Maaşları Ne Kadar?

Banka Çalışan Maaşları 2024 | Bankacı, Banka Müdürü Maaşı
Ziraat Bankası Maaşları Ne Kadar?

Ziraat Bankası, çalışanlarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların başında üç ayda bir çift maaş, özel sağlık sigortası ve unvan yükselme fırsatıdır. Ziraat Banka çalışanı maaşları, çalışılan pozisyona ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Banka çalışan maaşları açısından da Ziraat Bankası’nın pek çok avantajı bulunuyor.

Ortalama olarak Ziraat Bankası maaşları şu şekildedir:

PozisyonMaaş
Ziraat Bankası Gişe Görevlisi Maaşı33.500 TL – 36.000 TL
Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi Maaşı17.002 TL – 23.000 TL
Ziraat Bankası Banka Müfettişi Maaşı45.000 TL – 55.000 TL
Ziraat Bankası Müdür Maaşı37.500 TL – 50.000 TL
Ziraat Banka Çalışan Maaşları

Kuveyt Türk Maaşları Ne Kadar?

Banka Çalışan Maaşları 2024 | Bankacı, Banka Müdürü Maaşı
Kuveyt Türk Maaşları Ne Kadar?

Kuveyt Türk bankası çalışanlarına maaş haricinde bir takım imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlar arasında; ikramiye ödemeleri, performans primi ve diğer meslek gruplarına göre çok daha düşük faizli kredi kullanımı yer almaktadır. Kuveyt Türk maaşları, çalışılan pozisyona ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. KuveytTürk banka çalışan maaşları ortalama düzeylerdedir.

Ortalama olarak Kuveyt Türk Banka çalışanı maaşları şu şekildedir:

PozisyonMaaş
Kuveyt Türk Gişe Görevlisi Maaşı17.002 TL – 25.000 TL
Kuveyt Türk Müşteri Temsilcisi Maaşı17.002 TL – 22.500 TL
Kuveyt Türk Şube Müdürü Maaşı40.000 TL – 50.000 TL
Kuveyt Türk Banka Çalışan Maaşları

İş Bankası Memur Maaşları Ne Kadar?

Banka Çalışan Maaşları 2024 | Bankacı, Banka Müdürü Maaşı
İş Bankası Memur Maaşları Ne Kadar?

İş Bankası çalışan maaşları, kıdeme ve çalışılan pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Özellikle üst düzey çalışanların maaşlarının diğer bankalara göre biraz daha fazla olduğu bilinmektedir. Banka çalışan maaşları içerisinde İş Bankası’nın pek çok avantajı söz konusudur.

Genel olarak İş Bankası çalışan maaşları şu şekildedir:

PozisyonMaaş
İş Bankası Gişe Asistanı Maaşı18.000 TL – 22.500 TL
İş Bankası Müşteri Temsilcisi Maaşı18.000 TL – 22.500 TL
İş Bankası Müdür Maaşı40.000 TL – 50.000 TL
İş Bankası Genel Müdür Maaşı100.000 TL – 150.000 TL
Banka Çalışan Maaşları – İş Bankası

Öneri içerik: Mübaşir Maaşları

Garanti Bankası Maaşları Ne Kadar?

Banka Çalışan Maaşları 2024 | Bankacı, Banka Müdürü Maaşı
Garanti Bankası Maaşları Ne Kadar?

Garanti Bankası, işe yeni başlayan gişe görevlilerine asgari ücret üzerinden ödeme yapmaktadır. Diğer banka çalışanı maaşları ise kıdeme ve çalıştıkları pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Garanti Bankası maaşları genel olarak şu şekildedir:

PozisyonMaaş
Garanti Bankası Gişe Görevlisi Maaşı17.002 TL – 22.500 TL
Garanti Bankası Müşteri Temsilcisi Maaşı17.002 TL – 20.000 TL
Garanti Bankası Müdür Maaşı35.000 TL – 50.000 TL
Banka Çalışan Maaşları – Garanti Bankası

Bonus: Merkez Bankası Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, para ve aynı zamanda kur politikalarının yönetilmesinden sorumlu olan bir kurumdur. Banka çalışan maaşları arasında Merkez Bankası çokça merak ediliyor. ,

Merkez Bankası; para basımı, finansal ve fiyat istikrarı, döviz kuru rejimi ve ödeme sistemleri gibi konularda faaliyet göstermektedir. Bu bankanın bünyesinde farklı pozisyonlarda çalışan pek çok kişi bulunmaktadır.

Merkez Bankası çalışanları ve Merkez Bankası çalışan maaşları genel olarak şu şekildedir:

PozisyonMaaş
Merkez Bankası Veznedar Maaşı33.500 TL – 35.000 TL
Merkez Bankası Teknisyen Maaşı34.000 TL – 36.000 TL
Merkez Bankası 1/1 Derece Uzman Yardımcısı Maaşı50.000 TL – 55.000 TL
Merkez Bankası 4/1 Derece Uzman Yardımcısı Maaşı45.000 TL – 50.000 TL
Merkez Bankası 8/1 Derece Uzman Yardımcısı36.500 TL – 45.000 TL
Banka Çalışan Maaşları – Merkez Bankası

Bankacı Ne İş Yapar?

Bankacının yaptığı için yani görev ve sorumlulukları, çalıştığı bankaya ve çalıştığı pozisyonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak bankacının yaptığı işler şu şekildedir:

 1. Müşteri Hizmetleri: Bankacılar; müşterilere hesap açma, mevduat ve kredi kartı başvuruları ve müşterilerin finansal işlemlerini gerçekleştirmelerinde onlara yardımcı olmakla görevlidirler.
 2. Finansal Planlama: Bankacıların görevlerinden bir diğeri, müşterilere finansal planlama ve danışmanlık hizmetleri sunmaktır. Müşterilere bu hizmetleri sunarak; bütçe oluşturma, tasarruf ve yatırım stratejileri gibi konularda onlara yardımcı olmaktadırlar.
 3. Yatırım Hizmetleri: Bankacılar, müşterilere yatırım hizmetleri ve ürünleri sunmaktadırlar. Müşterilere bu hizmetleri sunarak onların finansal hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar.
 4. Kredi Analizi ve Onayı: Bankacılar; müşterilerinin kredi başvurularını değerlendirir, kredi riskini analiz eder ve uygun şartlarla müşterilerine kredi onayı sağlarlar.
 5. Risk Yönetimi ve Uyumluluk: Bankacılar; kredi riski, faiz oranı riski ve döviz kuru riski gibi çeşitli risk faktörleri analiz etmek ve uygun stratejileri geliştirmekle görelidirler.

Öneri içerik: Emlak Danışmanı Nasıl Olunur?

Sıkça Sorulan Sorular

Banka çalışan maaşları ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekildedir:

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bankacılık ve sigortacılık maaşları 2024 yılında ortalama olarak 17.002 TL ile 90.000 TL arasında kıdeme ve çalışılan kuruma göre değişiklik göstermektedir.

Banka Çalışan Maaş Promosyonları Ne Kadar?

Banka çalışan maaş promosyonları bankadan bankaya göre değişiklik gösterdiği için şu an net bir promosyon miktarı bilinmemektedir.

3 Ayda Bir Çift Maaş Veren Bankalar Hangileri?

Banka çalışan maaşları ile ilgili araştırma yapan kişilerin merak ettiği konulardan birisi de 3 ayda bir çift maaş veren bankalar hangileri olduğudur. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası çalışanlarına üç ayda bir çift maaş vermektedir.

Banka Gişe Memuru Maaşları Ne Kadar?

Banka gişe memuru maaşları 17.002 TL ile 22.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası Bankacı Maaşı Ne Kadar?

Ziraat Bankası bankacı maaşı 17.002 TL ile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İş Bankası Bankacı Maaşları Ne Kadar?

İş Bankası banka çalışan maaşları ile ilgili en bonkör olan bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası bankacı maaşı 18.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Banka Çalışan Maaşları Ne Zaman Yatar?

Banka çalışan maaşları yatma zamanı bankadan bankaya göre değişiklik gösterse de genellikle ayın 15’inde çalışanların hesaplarına yatmaktadır.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

CNC Operatörü Maaşları

CNC Operatörü Maaşları 2024 | Yeni Zamlı Maaş Bilgileri

Özel Güvenlik Nasıl Olunur

Silahsız – Silahlı Özel Güvenlik Nasıl Olunur? 2024 Şartları

Fizyoterapi Teknikeri Maaşları

Fizyoterapi Teknikeri Maaşları 2024 – Zamlı Maaş Bilgileri

Turist Rehberliği Maaşları

Turist Rehberliği Maaşları 2024 | Nasıl Olunur? Güncel…

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı 2024: ZAMLI! Sözleşmeli – Kadro

Makine Teknikeri Maaşları

Makine Teknikeri Maaşları 2024 | Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Daha Fazla Makale

Sanal Asistanlık

Sanal Asistanlık: İnternetten Evden Çalışarak Para Kazanma

Grafik Tasarım Maaşı

Grafik Tasarım Maaşı 2024 (YENİ) | Devlet – Özel Sektör

Gemi Adamı Belgesi Nasıl Alınır?

Gemi Adamı Belgesi Nasıl Alınır? Şartları ve Yaş Sınırı!

Nikah Memuru Maaşı

Nikah Memuru Maaşı 2024: Ne Kadar Maaş Alıyor? Zamlı…

Sağlık Yönetimi Maaşları

Sağlık Yönetimi Maaşları 2024 | (ZAMLI) Devlet – Özel

LCW Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2024 | Zamlı Yeni Ücretler!

Migros Çalışan Maaşları

Migros Çalışan Maaşları 2024 | Yeni Zamlı Personel Maaşı!

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur? 2024 Gemi Kaptanı Maaşları

X