LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2023 | YENİ ZAMLI ÜCRETLER!

Yazar: Aykut Tarih: 01.07.2023
LCW Çalışma Şartları

LCW çalışma şartları iş arayan birçok kişi tarafından merak ediliyor. LCW maaşları başta olmak üzere ilgili mağazalarda çalışmak hakkında tüm detaylara yer verdim.

Türkiye’de perakende giyim sektörünün öncü firmalarından olan LC Waikiki, bünyesinde birçok kişiyi istihdam ederek ekonomiye büyük katkı sağlıyor. LC Waikiki maaşları, çalışılan pozisyona göre değişiklik gösterse de genel olarak iyi seviyede diyebiliriz.

Yazı içerisinde LCW çalışan yorumları dâhil pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. O halde LC Waikiki çalışma şartları detaylarını incelemeye başlayalım!

LC Waikiki Hakkında

LCW Çalışma Şartları
LCW Çalışma Şartları

LC Waikiki, Fransız asıllı bir şirket olarak 1988 yılında kurulmuştur. 1997 yılında ise tüm dünyadaki marka hakları, Türk menşeili firma olan Tema Tekstil tarafından alınmıştır. Taha Grubuna ait olan Tema Tekstil daha sonra adını “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri” şeklinde değiştirmiştir.

2021 yılı sonu itibariyle 34.1 milyar TL net satış yapan şirket, yaklaşık olarak 55.000 kişiyi istihdam etmektedir. 950 milyon USD değerine ulaşan ihracatı ekonomiye büyük katkı sağlarken, dünya genelinde yaklaşık 1200 mağazasıyla hizmet vermektedir.

Hizmet verdiği ülkeler arasında; Hırvatistan, Azerbaycan, Libya, Rusya, Türkiye dâhil 53 ülke yer almaktadır. Genel bilgileri verdikten sonra LCW’de çalışmak hakkında detaylara geçebiliriz.

LCW Çalışma Şartları 2023

LCW Çalışma Şartları 2023
LCW Çalışma Şartları 2023

LCW çalışma şartları elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Burada genel bilgilere yer vereceğiz. LC Waikiki çalışma şartları başlığını part time ve full time olarak iki grupta değerlendirebiliriz.

1- LCW Part Time Çalışma Şartları

LCW çalışma şartları part time için şunları diyebiliriz. İlgili personeller, full time çalışanlara göre daha az çalışırlar ve daha düşük ücret alırlar. Full time personeller haftalık 45 saat çalışırken part time personellerde bu 30 saat şeklinde uygulanıyor. Haftalık 30 saatin ne şekilde düzenleneceği, hangi günler çalışacağınız, yoğunluğa göre mağaza yönetimi tarafından belirlenir.

LC Waikiki part time çalışmak genel olarak öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Hem okuyup hem çalışmak isteyen kişilerin ilk tercihi bu çalışma modeli olmaktadır. LCW bünyesinde çalışanların birçoğu part time olarak görev alır.

 • LCW part time çalışma saatleri; genel olarak esnek bir şekilde uygulanıyor. Uygulamada part time personeller, haftanın 4 günü çalışarak 30 saatini tamamlamaktadır.
 • LC Waikiki part time maaşları ise saatlik hesaplamaya göre belirlenir. Haftalık 30 saat çalışan birisi yaklaşık olarak 6.000 TL almaktadır. LCW çalışma şartları içerisinde part time modelin de önemi büyüktür.

İlginizi çekebilir: Migros Çalışma Şartları ve Maaşları

2- LCW Full Time Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları | Full Time
LCW Çalışma Şartları | Full Time

LCW’de çalışmak istiyorum diyorsanız muhtemelen full time çalışma modelini daha çok merak ediyorsunuzdur. LCW’de toplam çalışan sayısının büyük bir çoğunluğunu full time personeller oluşturuyor. İlgili şirket, kurumsal bir firma olduğundan dolayı tüm çalışma sürecinin yasalara uygun yürütüldüğü biliniyor..

İlgili mağazalarda full time görev yapanlar günlük 8,5 saat ve haftanın 6 günü çalışırlar. Günlük 1 saat yemek molası hakkınız bulunmakta. Haftalık izniniz, mağazacılık sektörünün tamamında olduğu gibi genel olarak hafta içi verilir. Çünkü hafta sonu mağazalar oldukça yoğundur.

Söz konusu LC Waikiki gibi çok yoğun markalar ise kaliteli hizmet verebilmek adına genel olarak çalışanlarını mesaiye bırakır. Yani resmi olarak 8,5 saat çalışsanız da bu rakam ortalama 10 saat şeklinde uygulanıyor. Fazla çalışılan zamanlar daha sonra sizlere izin olarak kullandırılıyor ya da fazla mesai ücreti olarak maaşınıza ekleniyor.

Full time personeller iki vardiya şeklinde çalışır. Vardiyalar şu şekilde;

 • Sabah: 08:30 – 17:00
 • Öğlen: 13:30 – 22:00

NOT: LCW çalışma şartları genel olarak bu şekildedir. Çalışılan pozisyona göre değişiklikler gözlenebilir. Çalışma saatleri AVM’lerde 10:00 – 22:00 saat aralığı esasına göre düzenlenir.

LCW Çalışan Maaşları 2023

LCW çalışan maaşları, en çok merak edilen konulardan bir diğeri. Maaşlar, çalıştığınız pozisyona göre değişiklik gösterir. Mağazadaki tüm pozisyonlar için LCW part time maaş 2023 ve full time maaş 2023 bilgileri şu şekilde;

PozisyonMaaş
İşe Yeni Başlayan Mağaza Personeli11.400 TL
Kasiyer11.400 TL – 12.750 TL
Part Time Çalışan Maaşı8.050 TL – 8.750 TL
Depo Şefi & Sorumlusu13.400 TL – 14.750 TL
Mağaza Müdür Yardımcısı15.400 TL – 16.100 TL
Mağaza Müdürü17.500 TL – 20.000 TL
LC Waikiki Maaş 2023

LCW çalışan maaşları bu şekilde. İlgili rakamlar, mağazadan mağazaya göre değişiklik gösterebileceği gibi yan haklar sebebiyle de değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla LCW maaşları 2023 yılında çalışılan pozisyona ve yan haklara göre değişiklik göstermektedir diyebiliriz.

LC Waikiki’de Çalışanların Yan Hakları

LCW Çalışma Şartları | Yan Haklar
LCW Çalışma Şartları | Yan Haklar

LCW çalışma şartları konusunda çalışanların yan haklarına da değinmek gerekir. Çünkü maaşa ek olarak diğer ücretler de oldukça önemlidir. Birçok iş yerinde yol, yemek, prim, sigorta gibi yan haklar bulunmaktadır. Peki, LC Waikiki’de yan haklar ne durumda? İnceleyelim.

 • Sigorta: Çalışanların tamamı sigortalı olmak zorundadır. Kurumsal bir şirket olan LC Waikiki, hiçbir şekilde sigortasız işçi çalıştırmamaktadır.
 • Yemek: Full time çalışan personeller için yemek ücreti ödenmektedir. Bu ücret 2022 yılında 42 TL’ydi. 2023 için 65 TL olması bekleniyor.
 • Prim: Merkez tarafından mağazalara ciro hedefi veriliyor ve bu hedefi gerçekleştiren mağaza personellerine prim ödemesi yapılmaktadır. Prim ödemeleri; müdür, müdür yardımcısı, personeller gibi hiyerarşik düzene göre gerçekleştirilmektedir.
 • Yıllık İzin: Yıllık izin hakları İş Kanunu çerçevesince düzenlenmiştir. LC Waikiki de bu haklara tamamen uyum göstermektedir. 1. senenizi doldurduğunuzda 14+2 gün yıllık izin hakkı kazanırsınız.

LC Waikiki Çalışma Pozisyonları

LCW Çalışma Şartları | Kariyer
LCW Çalışma Şartları | Kariyer

LCW çalışma şartları konularına değindikten sonra hangi pozisyonlarda çalışabilirsiniz? Bunu inceleyelim. LC Waikiki bünyesinde kadrolar; mağaza personelleri ve merkez kadro personelleri olmak üzere iki gruba ayrılıyor.

 • Merkez kadrolarda çalışanlar kurumsal işleri yürütür. Muhasebe, satın alma, insan kaynakları, bilgi işlem, pazarlama gibi tüm departmanlar bu grupta yer alır.
 • Mağaza personelleri ise mağazada aktif olarak görev alan kişilerden oluşur. Satış danışmanları en yoğun işe alım yapılan pozisyondur. Ek olarak kasiyer, depo görevlisi, reyon elemanı, mağaza müdür yardımcısı, mağaza müdürü gibi pozisyonlar burada değerlendirilir.

Şirket, mağaza içerisinden yükselme imkânı da sağlamaktadır. Gerekli şartları taşıdığınızda kurum içi yapılan sınavlar ve mülakatlarla yükselme imkânı bulabiliyorsunuz. Buna bağlı olarak satış danışmanı pozisyonundan bölüm sorumlusu, müdür yardımcısı, müdür gibi pozisyonlara geçiş yapabiliyorsunuz.

NOT: Şirket içi yükselme uygulamalarında üniversite mezunlarına öncelik verildiği bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Şok Market Çalışma Şartları2023

LC Waikiki Çalışan Yorumları 2023

LC Waikiki çalışan yorumları; mevcut çalışanların ilgili şirket ve çalışma şartları hakkında yaptığı yorumlardan oluşur. Kısa bir araştırma yaptığımda yorumlar hakkında şunları söyleyebilirim;

 • Mağazaların artı yönleri olarak ücretin gününde ödenmesi, tüm hakların verilmesi vb. unsurlar sayılabilir. Çoğu kişi işin bu kısmından oldukça memnun.
 • Birçok kişi yoğun çalışma saatlerinden şikâyetçi. Eğer LCW’de çalışmak istiyorsanız tempolu bir işe hazır olun!
 • Görüşlerin şahsi olduğunu unutmamanız gerekir. Bir kişinin yaşadığı olumsuzluk, şirketin tamamı için aynı şeyi söylemeyi gerektirmez. Bu nedenle paraya ve işe ihtiyacınız varsa önemli alternatiflerinizden birisi LC Waikiki olacaktır.

HATIRLATMA: LCW çalışma şartları değerlendirmesi yaparken şahsi yorumları dikkate almayınız.

LC Waikiki İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

LC Waikiki İş Başvurusu 2023
LC Waikiki İş Başvurusu 2023

LCW iş başvurusu da araştırılan konular arasında. LCW iş başvuru formu doldurarak başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Peki, hangi platformlardan ve nasıl başvuru yapılıyor?

 • LCW çalışma başvurusu yapmak için ilgili şirketin kendi kariyer sayfasını değerlendirebilirsiniz. LC Waikiki İnsan Kaynakları sayfasından güncel ilanları görebilir ve sağ üst köşedeki başvur butonundan başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Kariyer.net LC Waikiki sayfasındaki iş ilanları bölümünden de başvuru yapabilirsiniz.
 • Genel olarak internet yapılan başvurulara şartları sağlamanız hâlinde geri dönüş yapılıyor. Ayrıca mağazalardan herhangi birine giderek başvuru formu da alabilir ve başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim bağlantıları takip ederek LCW iş ilanları sayfalarına ulaşabilirsiniz.

LCW’de Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

LCW’de çalışmak isteyenler için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. İşe alım sürecinden işe başlangıç sürecine kadar birçok alanda bu tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. Perakende sektöründe hizmet vereceğiniz için müşterilerle direkt muhatap olacaksınız. Bu nedenle LCW çalışma şartları 2023 incelemesine ek olarak bu tavsiyelere de uyum sağlamanızı öneriyorum.

 • Güler Yüzlü Olun: Mağazacılık sektöründe bir çalışan olarak müşterilerle devamlı iç içe olacaksınız. Gün içerisinde şartlar neyi gerektirirse gerektirsin mutlaka güler yüzlü olmanız gerekiyor. Mağaza içi ilişkiler açısından da olumlu geri dönüş alacağınızı unutmayın.
 • Tecrübe Edinin: İşe girerken tecrübenizin olması şart değil. Ancak çalıştığınız her süreyi geleceğinize yatırım olarak değerlendirebilirsiniz. Performansınızı yükseltirken aynı zamanda başarıya da odaklanın.
 • Esnek Çalışma Saatlerine Uyun: Mağazacılık sektörünün tamamında esnek çalışma saatleri uygulanıyor. Çünkü sektör, doğası gereği oldukça dinamik. Dolayısıyla geriye kalan tüm unsurların aynı dinamiklikte olması gerekiyor. Bu duruma uyum sağlamalısınız.
 • Tempolu Çalışmaya Hazırlanın: Mağazacılık sektörünün olmazsa olmazlarından birisi tempodur. Dolayısıyla tempolu çalışmaya hazır olmanız gerekiyor.
 • İş Görüşmesinde Doğal Olun: İş görüşmesinde doğal olmak en güzel sonucu almanızı sağlayacaktır. Abartıdan kaçınarak hareket edin. Birçok kişi nasıl konuşacağım, ne kadar gülümseyeceğim, ne konuşacağım diye düşünürken maalesef işi kaçırıyor. Giyiminizden davranışınıza kadar abartıdan uzak olarak sadece doğal olmanız yeterli.

İlginizi çekebilir: A101 Çalışma Şartları

LC Waikiki İletişim Bilgileri

LC Waikiki İletişim
LC Waikiki İletişim
 • Adres: 15 Temmuz Mahallesi, Gülbahar Caddesi, No:41, Bağcılar/İSTANBUL
 • Telefon: 0212 657 55 55
 • E-Posta: musteri@lcwaikiki.com

Sıkça Sorulan Sorular

LCW çalışma şartları konusunda sıkça sorulan sorularla içeriği tamamlamak istedim. Ek olarak merak ettikleriniz için YORUM bölümünden ulaşabilirsiniz.

1- 2023 yılında LCW yemek parası ne kadar?

LC Waikiki yemek parası ne kadar sorusu sıkça soruluyor. Asgari ücrete yapılan zamla beraber yemek ücretinin 110 TL olması beklenmektedir.

2- LCW’de nasıl işe girerim?

LCW’de işe girmek için kariyer sitelerinden başvuru yapabilirsiniz. İlgili başlıkta verdiğim bağlantılarla başvuru yapabilirsiniz.

3- LC Waikiki çalışma yaş sınırı kaçtır?

LC Waikiki çalışma yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak uygulamada ağırlıklı olarak 18 – 45 yaş aralığındaki personellerin tercih edildiğini görüyoruz.

4- LC Waikiki’de kaç saat çalışılıyor?

1 saati yemek molası olmak üzere günde 8,5 saat çalışılıyor. Ancak yoğunluk olan günlerde mesaiye kalarak fazla çalışmanız istenebilir.

5- 2023 yılında LCW destek elemanı ücreti ne kadar?

Bayram gibi yoğun zamanlarda LC Waikiki destek elemanı alımı yapıyor. İlgili personeller mağaza personellerine destek olmak amacıyla görev alıyorlar. Ücretleri ise asgari ücretin günlük miktarına göre belirlenir. 2023 yılında günlük 475 TL şeklinde uygulanacağı bekleniyor.

6- LCW maaşları ne zaman yatar?

Her ayın 3’ü ile 10’u arasında maaşlar banka hesabınıza yatırılmaktadır.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • zuhal - 04/03/2023

  herhangi bir eğitim geçmişi veya mezun olmamız şart mıdır?

  • Aykut - 04/08/2023

   Temel olarak lise mezuniyet şartı aranabilir. Ancak başvurularda önlisans ya da lisans mezunlarının önceliği de olabilir. Mezuniyetinize bakmaksızın başvurmanızda fayda var.

 • ZEYNEL KAYA - 03/03/2023

  HAFTALIK İZİN VAR MI ?

  • Aykut - 03/03/2023

   Yazıda da belirtildiği gibi haftalık 1 gün izin hakkı veriliyor. Perakende sektörünün genelinde olduğu gibi bu izin günü genel olarak hafta içi olacak şekilde ayarlanıyor. Hangi gün olacağı mağaza yönetimi tarafından belirleniyor.

Benzer İçerikler

Almanya Öğretmen Maaşları

Almanya Öğretmen Maaşları 2023 | Türkçe, İngilizce, Anaokulu

Grafik Tasarım Maaşı

Grafik Tasarım Maaşı 2023 – ZAMLI ÜCRETLER!

Zara Çalışma Şartları

Zara Çalışma Şartları 2023 | (Temmuz Zamlı) YENİ MAAŞLAR

Almanya Mühendis Maaşları

Almanya Mühendis Maaşları 2023 | Güncel Maaşlar!

Masa Başı İşler

Masa Başı İşler ve Maaşları 2023 | Popüler Meslekler!

Hastane Temizlik Personeli Maaşları

Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2023 | Alım Var Mı?

Daha Fazla Makale

CEO Nasıl Olunur?

2023 CEO Nasıl Olunur? Hangi Bölüm Okumalı? BİLGİLER!

Şok Market Çalışma Şartları

Şok Market Çalışma Şartları 2023 – GÜNCEL YENİ MAAŞLAR!

Diş Hekimi Asistanı Maaşları

Diş Hekimi Asistanı Maaşları 2023 | Diş Asistanı Maaşı

Bireysel Kariyer Planlama Aşamaları

Bireysel Kariyer Planlama Aşamaları: 10 Adımda Hedefe Ulaşın

Sivil Polis Nasıl Olunur?

Sivil Polis Nasıl Olunur? Başvuru Şartları! Maaş Bilgileri…

Almanya Doktor Maaşları

Almanya Doktor Maaşları 2023 | Güncel Maaş Bilgileri!

Mübaşir Maaşları

Mübaşir Maaşları 2023 | Lise Mezunu, Kadrolu, Sözleşmeli…

subay maaşları

2023 Subay Maaşları – Yedek Subay, Emekli Subay…

X