LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2024 | Zamlı Yeni Ücretler!

Yazar: Aykut Tarih: 10.01.2024
LCW Çalışma Şartları

LCW çalışma şartları iş arayan binlerce kişi tarafından merak ediliyor. LCW maaşları başta olmak üzere ilgili mağazalarda çalışmak hakkında tüm detaylara yer verdim.

Türkiye’de perakende giyim sektörünün öncü firmalarından olan LC Waikiki, bünyesinde birçok kişiyi istihdam ederek ekonomiye büyük katkı sağlıyor. LC Waikiki maaşları, çalışılan pozisyona göre değişiklik gösterse de genel olarak iyi seviyede diyebiliriz.

Yazı içerisinde LCW çalışan yorumları dâhil pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. O halde LC Waikiki çalışma şartları detaylarını incelemeye başlayalım!

LC Waikiki Hakkında

LCW Çalışma Şartları
LCW Çalışma Şartları

LC Waikiki, Fransız asıllı bir şirket olarak 1988 yılında kurulmuştur. 1997 yılında ise tüm dünyadaki marka hakları, Türk menşeili firma olan Tema Tekstil tarafından alınmıştır. Taha Grubuna ait olan Tema Tekstil daha sonra adını “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri” şeklinde değiştirmiştir.

2021 yılı sonu itibariyle 34.1 milyar TL net satış yapan şirket, yaklaşık olarak 55.000 kişiyi istihdam etmektedir. 950 milyon USD değerine ulaşan ihracatı ekonomiye büyük katkı sağlarken, dünya genelinde yaklaşık 1200 mağazasıyla hizmet vermektedir.

Hizmet verdiği ülkeler arasında; Hırvatistan, Azerbaycan, Libya, Rusya, Türkiye dâhil 53 ülke yer almaktadır. Genel bilgileri verdikten sonra LCW’de çalışmak hakkında detaylara geçebiliriz.

LCW Çalışma Şartları 2024

LCW Çalışma Şartları Nasıl?
LCW Çalışma Şartları Nasıl?

LC Waikiki çalışma şartları elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Burada genel bilgilere yer vereceğiz. LC Waikiki çalışma şartları başlığını part time ve full time olarak iki grupta değerlendirebiliriz.

1- LCW Part Time Çalışma Şartları

LCW çalışma şartları part time için şunları diyebiliriz. İlgili personeller, full time çalışanlara göre daha az çalışırlar ve daha düşük ücret alırlar. Full time personeller haftalık 45 saat çalışırken part time personellerde bu 30 saat şeklinde uygulanıyor. Haftalık 30 saatin ne şekilde düzenleneceği, hangi günler çalışacağınız, yoğunluğa göre mağaza yönetimi tarafından belirlenir.

LC Waikiki part time çalışmak genel olarak öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Hem okuyup hem çalışmak isteyen kişilerin ilk tercihi bu çalışma modeli olmaktadır. LCW bünyesinde çalışanların birçoğu part time olarak görev alır.

 • LCW part time çalışma saatleri; genel olarak esnek bir şekilde uygulanıyor. Uygulamada part time personeller, haftanın 4 günü çalışarak 30 saatini tamamlamaktadır.
 • LC Waikiki part time maaşları ise saatlik hesaplamaya göre belirlenir. Haftalık 30 saat çalışan birisi yaklaşık olarak 11.250 TL almaktadır. LCW çalışma şartları içerisinde part time modelin de önemi büyüktür.

İlginizi çekebilir: Migros Çalışma Şartları ve Maaşları

2- LCW Full Time Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları | Full Time
LCW Çalışma Şartları | Full Time

LCW’de çalışmak istiyorum diyorsanız muhtemelen full time çalışma modelini daha çok merak ediyorsunuzdur. LCW’de toplam çalışan sayısının büyük bir çoğunluğunu full time personeller oluşturuyor. İlgili şirket, kurumsal bir firma olduğundan dolayı tüm çalışma sürecinin yasalara uygun yürütüldüğü biliniyor..

İlgili mağazalarda full time görev yapanlar günlük 8,5 saat ve haftanın 6 günü çalışırlar. Günlük 1 saat yemek molası hakkınız bulunmakta. Haftalık izniniz, mağazacılık sektörünün tamamında olduğu gibi genel olarak hafta içi verilir. Çünkü hafta sonu mağazalar oldukça yoğundur.

Söz konusu LC Waikiki gibi çok yoğun markalar ise kaliteli hizmet verebilmek adına genel olarak çalışanlarını mesaiye bırakır. Yani resmi olarak 8,5 saat çalışsanız da bu rakam ortalama 10 saat şeklinde uygulanıyor. Fazla çalışılan zamanlar daha sonra sizlere izin olarak kullandırılıyor ya da fazla mesai ücreti olarak maaşınıza ekleniyor.

Full time personeller iki vardiya şeklinde çalışır. Vardiyalar şu şekilde;

 • Sabah: 08:30 – 17:00
 • Öğlen: 13:30 – 22:00

NOT: LCW çalışma şartları genel olarak bu şekildedir. Çalışılan pozisyona göre değişiklikler gözlenebilir. Çalışma saatleri AVM’lerde 10:00 – 22:00 saat aralığı esasına göre düzenlenir.

LC Waikiki Maaşları 2024 – Kasiyer, Satış Danışmanı…

LCW çalışan maaşları, en çok merak edilen konulardan bir diğeri. Maaşlar, çalıştığınız pozisyona göre değişiklik gösterir. Mağazadaki tüm pozisyonlar için LCW maaşları değişiklik göstermektedir. Sizler için güncel zamlı ücretleri araştırdık.

LC Waikiki maaşları 2024’te kadro ve pozisyonlara göre aşağıdaki gibidir:

PozisyonMaaş
Yeni Başlayan Mağaza Personeli17.002 TL
Kasiyer17.002 TL – 19.000 TL
Part Time Çalışan Maaşı11.250 TL – 12.000 TL
Depo Şefi & Sorumlusu20.000 TL – 22.500 TL
Mağaza Müdür Yardımcısı23.000 TL – 24.500 TL
Mağaza Müdürü26.000 TL – 29.500 TL
LC Waikiki Maaşları 2024

LCW çalışan maaşları bu şekilde. İlgili rakamlar, mağazadan mağazaya göre değişiklik gösterebileceği gibi yan haklar sebebiyle de değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla LCW maaşları 2024 yılında çalışılan pozisyona ve yan haklara göre değişiklik göstermektedir diyebiliriz.

Şimdi LCW çalışma şartlarına yan haklar ve diğer personel haklarıyla devam edelim…

LC Waikiki’de Çalışanların Yan Hakları

LC Waikiki Personel Yan Hakları
LC Waikiki Personel Yan Hakları

LCW çalışma şartları konusunda çalışanların yan haklarına da değinmek gerekir. Çünkü maaşa ek olarak diğer ücretler de oldukça önemlidir. Birçok iş yerinde yol, yemek, prim, sigorta gibi yan haklar bulunmaktadır. Peki, LC Waikiki’de yan haklar ne durumda? İnceleyelim.

 • Sigorta: Çalışanların tamamı sigortalı olmak zorundadır. Kurumsal bir şirket olan LC Waikiki, hiçbir şekilde sigortasız işçi çalıştırmamaktadır.
 • Yemek: Full time çalışan personeller için yemek ücreti ödenmektedir. 2024 yılı için belirlenen LCW yemek ücreti 187 TL’dir.
 • Prim: Merkez tarafından mağazalara ciro hedefi veriliyor ve bu hedefi gerçekleştiren mağaza personellerine prim ödemesi yapılmaktadır. Prim ödemeleri; müdür, müdür yardımcısı, personeller gibi hiyerarşik düzene göre gerçekleştirilmektedir.
 • Yıllık İzin: Yıllık izin hakları İş Kanunu çerçevesince düzenlenmiştir. LC Waikiki de bu haklara tamamen uyum göstermektedir. 1. senenizi doldurduğunuzda 14+2 gün yıllık izin hakkı kazanırsınız.

LCW Prim Ne Kadar? 2024 Güncel Bilgiler…

LCW çalışma şartları içerisinde personellere sağlanan haklar arasında prim detayı dikkatleri üzerine çekiyor. LCW çalışan maaşlarına eklenen prim tutarları, iş arayan kişilerin odak noktası konumunda diyebiliriz. Peki, LCW’de prim ne kadar ödeniyor? İşte tüm bilgiler…

 • LC Waikiki prim sistemini, perakendecilik sektöründe çokça gördüğümüz alışılagelmiş sisteme göre uygulamaktadır.
 • Prim sisteminde mağazaya ciro hedefi verilmektedir. Bu hedefin tutması halinde çalışılan pozisyona göre derecelendirilmiş oranlarda toplam prim tutarı paylaşılmaktadır.
 • LCW prim sistemi, ciro hedefinin aşım oranına göre belirlenmektedir. Örneğin 1.000.000 TL’lik bir hedefi tutturan mağazaya %1 verilirken, 1.250.000 TL ile hedefe ulaşan mağazaya %1,25 verilmesi gibi… Rakamlar örnek amacıyla verilmiştir.
 • LCW maaşlarına eklenecek olan prim tutarı ise çalışma pozisyonlarına göre belirlenir. Buna göre mağaza müdürü en yüksek ödemeyi alırken, hiyerarşik düzeyde en az oranda ödeme alanlar genellikle kasiyer ve satış danışmanlarıdır.
 • Prim tutarları ise ciro aşım oranı, sistem detayları ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterir.

LCW çalışma şartlarına kariyer pozisyonları ile devam edelim…

LC Waikiki Çalışma Pozisyonları

LCW Kariyer İmkanları
LCW Kariyer İmkanları

LCW çalışma şartları konularına değindikten sonra hangi pozisyonlarda çalışabilirsiniz? Bunu inceleyelim. LC Waikiki bünyesinde kadrolar; mağaza personelleri ve merkez kadro personelleri olmak üzere iki gruba ayrılıyor.

 • Merkez kadrolarda çalışanlar kurumsal işleri yürütür. Muhasebe, satın alma, insan kaynakları, bilgi işlem, pazarlama gibi tüm departmanlar bu grupta yer alır.
 • Mağaza personelleri ise mağazada aktif olarak görev alan kişilerden oluşur. Satış danışmanları en yoğun işe alım yapılan pozisyondur. Ek olarak kasiyer, depo görevlisi, reyon elemanı, mağaza müdür yardımcısı, mağaza müdürü gibi pozisyonlar burada değerlendirilir.

Şirket, mağaza içerisinden yükselme imkânı da sağlamaktadır. Gerekli şartları taşıdığınızda kurum içi yapılan sınavlar ve mülakatlarla yükselme imkânı bulabiliyorsunuz. Buna bağlı olarak satış danışmanı pozisyonundan bölüm sorumlusu, müdür yardımcısı, müdür gibi pozisyonlara geçiş yapabiliyorsunuz.

LCW çalışma şartları bilgilerini çalışan yorumları aracılığıyla özetlemek isteriz. İşte konuyla ilgili edindiğimiz tüm bilgiler…

NOT: Şirket içi yükselme uygulamalarında üniversite mezunlarına öncelik verildiği bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Şok Market Çalışma Şartları

LC Waikiki Çalışan Yorumları

LC Waikiki çalışan yorumları; mevcut çalışanların ilgili şirket ve çalışma şartları hakkında yaptığı yorumlardan oluşur. Kısa bir araştırma yaptığımda yorumlar hakkında şunları söyleyebilirim;

 • Mağazaların artı yönleri olarak ücretin gününde ödenmesi, tüm hakların verilmesi vb. unsurlar sayılabilir. Çoğu kişi işin bu kısmından oldukça memnun.
 • Birçok kişi yoğun çalışma saatlerinden şikâyetçi. Eğer LCW’de çalışmak istiyorsanız tempolu bir işe hazır olun!
 • Görüşlerin şahsi olduğunu unutmamanız gerekir. Bir kişinin yaşadığı olumsuzluk, şirketin tamamı için aynı şeyi söylemeyi gerektirmez. Bu nedenle paraya ve işe ihtiyacınız varsa önemli alternatiflerinizden birisi LC Waikiki olacaktır.

HATIRLATMA: LCW çalışma şartları değerlendirmesi yaparken şahsi yorumları dikkate almayınız.

LC Waikiki İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

LC Waikiki İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
LC Waikiki İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

LCW iş başvurusu da araştırılan konular arasında. LCW iş başvuru formu doldurarak başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Peki, hangi platformlardan ve nasıl başvuru yapılıyor?

 • LCW çalışma başvurusu yapmak için ilgili şirketin kendi kariyer sayfasını değerlendirebilirsiniz. LC Waikiki İnsan Kaynakları sayfasından güncel ilanları görebilir ve sağ üst köşedeki başvur butonundan başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Kariyer.net LC Waikiki sayfasındaki iş ilanları bölümünden de başvuru yapabilirsiniz.
 • Genel olarak internet yapılan başvurulara şartları sağlamanız hâlinde geri dönüş yapılıyor. Ayrıca mağazalardan herhangi birine giderek başvuru formu da alabilir ve başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim bağlantıları takip ederek LCW iş ilanları sayfalarına ulaşabilirsiniz.

LCW’de Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

LCW’de çalışmak isteyenler için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. İşe alım sürecinden işe başlangıç sürecine kadar birçok alanda bu tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz.

Perakende sektöründe hizmet vereceğiniz için müşterilerle direkt muhatap olacaksınız. Bu nedenle LCW çalışma şartları 2024 incelemesine ek olarak bu tavsiyelere de uyum sağlamanızı öneriyorum.

 • Güler Yüzlü Olun: Mağazacılık sektöründe bir çalışan olarak müşterilerle devamlı iç içe olacaksınız. Gün içerisinde şartlar neyi gerektirirse gerektirsin mutlaka güler yüzlü olmanız gerekiyor. Mağaza içi ilişkiler açısından da olumlu geri dönüş alacağınızı unutmayın.
 • Tecrübe Edinin: İşe girerken tecrübenizin olması şart değil. Ancak çalıştığınız her süreyi geleceğinize yatırım olarak değerlendirebilirsiniz. Performansınızı yükseltirken aynı zamanda başarıya da odaklanın.
 • Esnek Çalışma Saatlerine Uyun: Mağazacılık sektörünün tamamında esnek çalışma saatleri uygulanıyor. Çünkü sektör, doğası gereği oldukça dinamik. Dolayısıyla geriye kalan tüm unsurların aynı dinamiklikte olması gerekiyor. Bu duruma uyum sağlamalısınız.
 • Tempolu Çalışmaya Hazırlanın: Mağazacılık sektörünün olmazsa olmazlarından birisi tempodur. Dolayısıyla tempolu çalışmaya hazır olmanız gerekiyor.
 • İş Görüşmesinde Doğal Olun: İş görüşmesinde doğal olmak en güzel sonucu almanızı sağlayacaktır. Abartıdan kaçınarak hareket edin. Birçok kişi nasıl konuşacağım, ne kadar gülümseyeceğim, ne konuşacağım diye düşünürken maalesef işi kaçırıyor. Giyiminizden davranışınıza kadar abartıdan uzak olarak sadece doğal olmanız yeterli.

LCW çalışma şartları bilgilerini inceledik. Son olarak kurumun iletişim bilgilerini aktaralım…

İlginizi çekebilir: A101 Çalışma Şartları

LC Waikiki İletişim Bilgileri

LC Waikiki İletişim
LC Waikiki İletişim
 • Adres: 15 Temmuz Mahallesi, Gülbahar Caddesi, No:41, Bağcılar/İSTANBUL
 • Telefon: 0212 657 55 55
 • E-Posta: musteri@lcwaikiki.com

Sıkça Sorulan Sorular

LCW çalışma şartları konusunda sıkça sorulan sorularla içeriği tamamlamak istedim. Ek olarak merak ettikleriniz için YORUM bölümünden ulaşabilirsiniz.

1- 2024 yılında LCW yemek parası ne kadar?

LC Waikiki yemek parası ne kadar sorusu sıkça soruluyor. LC Waikiki yemek ücreti olarak belirlenen taban ücreti uygulamaktadır. Bu tutar günümüzde 187 TL’dir.

2- LCW’de nasıl işe girerim?

LCW’de işe girmek için kariyer sitelerinden başvuru yapabilirsiniz. İlgili başlıkta verdiğim bağlantılarla başvuru yapabilirsiniz.

3- LC Waikiki çalışma yaş sınırı kaçtır?

LC Waikiki çalışma yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak uygulamada ağırlıklı olarak 18 – 45 yaş aralığındaki personellerin tercih edildiğini görüyoruz.

4- LC Waikiki’de kaç saat çalışılıyor?

1 saati yemek molası olmak üzere günde 8,5 saat çalışılıyor. Ancak yoğunluk olan günlerde mesaiye kalarak fazla çalışmanız istenebilir.

5- 2024 yılında LCW destek elemanı ücreti ne kadar?

Bayram gibi yoğun zamanlarda LC Waikiki destek elemanı alımı yapıyor. İlgili personeller mağaza personellerine destek olmak amacıyla görev alıyorlar. Ücretleri ise asgari ücretin günlük miktarına göre belirlenir. 2024 yılında günlük 700 TL şeklinde uygulanacağı bekleniyor.

6- LCW maaşları ne zaman yatar?

Her ayın 3’ü ile 10’u arasında maaşlar banka hesabınıza yatırılmaktadır.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • zuhal - 04/03/2023

  herhangi bir eğitim geçmişi veya mezun olmamız şart mıdır?

  • Aykut - 04/08/2023

   Temel olarak lise mezuniyet şartı aranabilir. Ancak başvurularda önlisans ya da lisans mezunlarının önceliği de olabilir. Mezuniyetinize bakmaksızın başvurmanızda fayda var.

 • ZEYNEL KAYA - 03/03/2023

  HAFTALIK İZİN VAR MI ?

  • Aykut - 03/03/2023

   Yazıda da belirtildiği gibi haftalık 1 gün izin hakkı veriliyor. Perakende sektörünün genelinde olduğu gibi bu izin günü genel olarak hafta içi olacak şekilde ayarlanıyor. Hangi gün olacağı mağaza yönetimi tarafından belirleniyor.

Benzer İçerikler

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Maaşları

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Maaşları 2024 | Devlet – Özel Maaşı

Sağlık Yönetimi Maaşları

Sağlık Yönetimi Maaşları 2024 | (ZAMLI) Devlet – Özel

Trendyol Maaşları

Trendyol Maaşları 2024 | (Zamlı) Çalışan – Personel Maaşı

Makine Teknikeri Maaşları

Makine Teknikeri Maaşları 2024 | Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Almanya Mühendis Maaşları

Almanya Mühendis Maaşları 2024 | Güncel Maaşlar!

LCW Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2024 | Zamlı Yeni Ücretler!

Daha Fazla Makale

Bim Çalışma Şartları

Bim Çalışma Şartları 2024 | Güncel Zamlı Personel Maaşları!

Havacılık Yönetimi Maaşları

Havacılık Yönetimi Maaşları 2024 | Nedir? Ne İş Yapar?

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı 2024: ZAMLI! Sözleşmeli – Kadro

Turist Rehberliği Maaşları

Turist Rehberliği Maaşları 2024 | Nasıl Olunur? Güncel…

Almanya Doktor Maaşları

Almanya Doktor Maaşları 2024 | Güncel Maaş Bilgileri!

A101 Çalışma Şartları

A101 Çalışma Şartları 2024 | Zamlı Part Time Personel Maaşları

Trendyol Evden Çalışma Şartları

Trendyol Evden Çalışma Şartları 2024 | Zamlı Personel Maaşı

Uçak Mühendisliği Maaşı

Uçak Mühendisliği Maaşı 2024 | THY, TAI, THK Maaşları

X