Zara Çalışma Şartları 2023 | (Temmuz Zamlı) YENİ MAAŞLAR

Yazar: Tuğba Tarih: 31.08.2023
Zara Çalışma Şartları

Zara, Türkiye’nin en popüler giyim ve ev tekstil mağazalarından biri. Birçok insan da Zara gibi kurumsal bir yerde çalışmak istiyor. Oldukça doğal. Zara’nın ülkemizde 35’den fazla mağazası var. Bu nedenle Zara iş ilanları son zamanlarda sizin de dikkatinizi çekmiş olabilir.

Bu yazımda, 2023 yılında Zara’da çalışmaya dair her bilgiyi toplamaya çalıştım. Zara çalışma şartları, Zara part time ve full time ücretleri gibi aradığınız pek çok bilgi bu yazıda! Vereceğim bilgiler ışığında siz iş arayanlara tavsiyelerim de olacak. Yazımın sonunda bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Özellikle gençler tarafından tercih edilen Zara, okul döneminde öğrencilere bir gelir kapısı. Zara’da çalışma koşulları başta olmak üzere aklınızdaki bütün soruları cevaplandıracağım. İşte 2023 Zara’da çalışma şartları içeriği sizlerle. İyi okumalar dilerim!

Zara’ya Genel Bakış

Zara Çalışma Şartları
Zara Çalışma Şartları

Zara çalışma şartlarına geçmeden önce şirket hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Zara’da çalışmak isteyenler için derlediğim bu bilgiler, mülakat aşamasında oldukça önemlidir. 1975 senesinde açılan Zara, İnditex firmasının onlarca alt markasından biri. Türkiye’de bilinen pek çok marka – Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Oysho gibi – bu firma çatısında.

Zara, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da oldukça popüler. Dünyanın en büyük 3 hazır giyim markasından biri! 93 ülkede 2000’in üzerinde mağazası var.

Bu kadar büyük bir şirketin haliyle çokça çalışana ihtiyacı oluyor. 2003 senesinde ev tekstili için Zara Home kuruldu. Şirket gücüne güç kattı. Yazımın devamında Zara’da çalışmaya dair her şeyi anlatmaya çalışacağım.

LCW mağazalarında çalışma şartlarını merak ediyorsanız LCW Çalışma Şartları ve Maaşları yazımızı okuyabilirsiniz.

Zara Çalışma Şartları ve Saatleri

Türkiye genel şartlarıyla kıyaslandığında Zara’da çalışmak oldukça avantajlı. Zara, pek çok öğrencinin ve iş arayanın çalışmak istediği bir kurum. Zara mağazaları, hem part time hem full time işe alım yapıyor. Bu nedenle çalışana seçme özgürlüğü sağlıyor. Zara çalışma yaşı ise 18’dir.

Zara sizin için uygun şirket olsa da, sizin de Zara için uygun aday olmanız gerekiyor. Her sektörde karşımıza çıkabilecek olaylar Zara’da da karşımıza çıkıyor. Zara çalışma şartları ve saatleri değişkenlik gösterebiliyor. Yoğun günlerde ya da bayramlarda farklı zaman aralıklarında çalışabilirsiniz.

Zara mağazaları çoğunlukla kalabalıktır. Bu sebeple yoğun çalışmalısınız. Fazla mesaiye kalabilirsiniz. Gün içerisinde zaman zaman göreviniz olmayan şeyleri yapmanız gerekebilir.

Örneğin, asıl göreviniz kasada durup sipariş almakken, reyonlara bakmanız istenebilir. Ya da tam tersi. Müşterilere karşı nazik ve güler yüzlü olmalısınız. Bunların yanı sıra Zara çalışma şartları, saatleri ve koşulları şu şekilde:

 • Zara mağazaları haftanın her günü sabah 10.00’da açılır ve gece 22.00’de kapanır.
 • Vardiya sistemi vardır. Sabah ve akşam olmak üzere ikiye ayrılır.
 • Part time çalışabilmek için haftada 30 saati doldurmanız şarttır. Bu süreyi haftada 6, dilerseniz 4 günde tamamlayabilirsiniz.
 • Full time çalışabilmek için haftada 45 saati doldurmanız şarttır.
 • Full time çalışıyorsanız haftanın 6 günü çalışıp 1 gün izin hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • Mağaza yöneticileri çalışacağınız gün ve vardiyaları belirler.
 • Zara’da birinci yılınızı tamamladıktan sonra 14 günlük izin kullanabilirsiniz.
 • Zara’da fazla mesai yaptığınızda size ek ödeme yapılır.
 • Serbest giyim yoktur. Çalışırken giyeceğiniz kıyafetler belirli standartlara göre tasarlanır.

Zara çalışma şartları 2023 yılı konusunda maaşlara da değinmek gerekir. İşte personel maaşları…

Öneri içerik: Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı

Zara Maaşları 2023 – GÜNCEL!

Zara Çalışan Maaşları
Zara Çalışan Maaşları

Zara çalışma şartları kadar Zara çalışan maaşları da oldukça merak edilen bir konu. Zara çalışan maaşları 2023 yılı için ne kadar? En doğru bilgiye ulaşmaya çalıştım ve sizler için bir liste oluşturdum.

Şunu belirtmek gerek ki Zara çalışan maaşları kıdeme ve çalışma şartına göre değişkenlik gösterebilir. Part time çalışan full time çalışan kadar kazanamaz. Aynı şekilde 3 aydır çalışan biri 3 yıldır çalışan kadar ücret alamayabilir. Bunun yanı sıra şehirler arası ücretlendirme de farklılık gösterebilir. Ek mesaiye kaldıysanız da o ay daha fazla kazanabilirsiniz.

Zara’da prim sistemi de mevcut. Satış hedefinize ulaştığınızda prim kazanırsınız. Böylelikle hem ek mesaiyle hem de primle ayda ek gelir elde edebilirsiniz.  

Zara maaşları 2023 yılında ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

KadroMaaş (Ortalama)
Zara Personel Maaşları12.500 TL
Zara Part Time Maaşları7.500 TL
Zara Mağaza Müdür Yardımcısı Maaşı15.000 TL
Zara Mağaza Müdürü Maaşı20.000 TL
Zara Çalışma Şartları ve Maaşları

Ben dolar kazanmak istiyorum diyorsanız Dolarla Para Kazanmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Zara Yemek Kartı Ücreti

Zara Personel İndirimi
Zara Personel İndirimi

Zara, çalışan maaşlarına ek olarak yemek ücreti de veriyor. Tekrardan, bu ücret Zara çalışma koşullarına göre farklılık gösterir. Zara’da yemek ücreti size verilen özel kartlara yüklenir. O kart ile isterseniz market alışverişi de yapabilirsiniz. Zara yemek kartı çalışmaya başladıktan iki ay sonra size verilir.

 • Part time çalışıyorsanız ayda 1.000 TL yemek ücreti ödenir.
 • Full time çalışıyorsanız ayda 2.000 TL yemek ücreti ödenir.

Zara çalışma şartlarına devam edelim…

Zara Personel İndirimi Nedir?

Personeline sağladığı ayrıcalıklarla Zara adından sıkça söz ettirdi. Zara’da çalışma şansını yakaladıysanız ne mutlu size. Bahsettiğim Zara dahil Inditex grubunun bütün markalarında – Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Oysho – %25 indirim hakkınız var. İster fiziksel mağazalarda isterseniz de web sitelerinden indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Zara Çalışan Yorumları

Bir iş yerine gelen yorumlar iş arayan için çok önemlidir. Bu nedenle Zara çalışan yorumlarını yazıya eklemek istedim. Umuyorum ki yardımcı olacaktır.

Zara çalışan yorumlarına baktığımızda karşımıza genel olarak olumlu yorumlar çıkıyor. Tabii ki yoğunluktan dolayı çalışmak zor bir şey. Yine de, ödenen maaşlara, yemek ücretlerine ve primlere baktığımızda Zara çalışmak için iyi bir seçenek. Derlediğim bazı Zara çalışan yorumları:

 • Mağaza müdürüm ve çalışma arkadaşlarım çok destekleyiciydi. Beni güçlendirdiler ve motivasyonumu artırdılar.
 • Zara’da part time olarak çalıştım ancak full time çalışmak istediğim bir şirket.
 • Yaptığınız işi ciddiye aldığınız sürece Zara’da çalışmak sizi mutlu edecektir. Saygılı ve güvenilir insanlarla karşılaştım. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.
 • İş ortamı çok güzel. Çalışma arkadaşlarım çok iyi insanlardı. Herkese tavsiye ediyorum.
 • Mola sistemi çok güzel. Maaşı oldukça tatminkâr. İyi bir liderle sorunsuz çalışabilirsiniz.

Son olarak Zara çalışma şartlarıyla ilgili bir konuya daha değinelik: İş başvurusu nasıl yapılır?

Öneri içerik: Bim Maaşları

Zara İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zara Çalışan Yorumları
Zara Çalışan Yorumları

Sıra geldi Zara iş başvurusuna. Bunun için internette başvurabileceğiniz pek çok kariyer sitesi mevcut. Zara iş başvurusu yapmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Öncelikle Inditex Careers sayfasına gidiyorsunuz. Ardından profilinizi oluşturuyorsunuz. Karşınıza iş arama kısmı çıkacak. Buradan pozisyon, mağaza, ülke ve şehir seçiyorsunuz. Bu şekilde iş araması gerçekleştirip başvurduktan sonra yapmanız gereken şey beklemek.

Diğer seçenekleriniz arasında kariyer.net ya da indeed var. Arama motoruna Zara İş İlanları yazdığınızda bu iş bulma sitelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir Zara mağazasına giderek de iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Zara çalışma şartları içerisinde mağazalarda görev almak isteyenlere bazı tavsiyeler vereceğiz…

Zara’da Çalışacaklara Tavsiyeler

Başta belirttiğim üzere Zara’da çalışmak isteyenler için her türlü doğru bilgiyi sunmaya çalıştım. Bundan sonrası için tabii ki karar sizde. Meraklılarına faydalı olacağını umuyorum. Yazımı bu bilgiler ışığında Zara’da iş başvurusu yapacak arkadaşlara birkaç tavsiyede bulunarak bitirmek istiyorum. Liste şu şekilde:

 • Muhakkak CV’nizi gözden geçirin. İyi hazırlanmış bir CV sizi pek çok rakibinizin önüne geçirir. Hakkınızda en doğru bilgileri vererek becerilerinizi en doğru şekilde aktarın.
 • Benzer deneyimlerinizi anlatmaktan çekinmeyin. Başvurduğunuz iş için yeterli olduğunuzu gösterin.
 • Her iş görüşmesi bir tecrübedir. İş görüşmesine giderken giydiğiniz kıyafetlere dikkat edin. Diksiyonunuzu geliştirmeye çalışın. Konuşma becerisi her alanda oldukça önemlidir.
 • İş görüşmesinde ve sonrasında pozitif enerjinizi koruyun.
 • En önemlisi, saygınızı asla yitirmeyin. Bu, sizi çok başka yerlere taşıyacaktır.

Öneri içerik: A101 Çalışma Şartları

Zara çalışma şartları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle YORUMLAR kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bim Çalışma Şartları

2023 Bim Çalışma Şartları ve Maaşları | GÜNCEL ZAMLI!

CEO Nasıl Olunur?

2023 CEO Nasıl Olunur? Hangi Bölüm Okumalı? BİLGİLER!

Grafik Tasarım Maaşı

Grafik Tasarım Maaşı 2023 – ZAMLI ÜCRETLER!

Fizyoterapi Teknikeri Maaşları

Fizyoterapi Teknikeri Maaşları | 2023 Zamlı Güncel!

subay maaşları

2023 Subay Maaşları – Yedek Subay, Emekli Subay…

Korucu Maaşları

Korucu Maaşları 2023 / Yeni Korucu Alımı Var Mı?

Daha Fazla Makale

Sağlık Yönetimi Maaşları

Sağlık Yönetimi Maaşları 2023 | İş İmkanları Neler?

Ücretli Öğretmen Maaşı

Ücretli Öğretmen Maaşı 2023 | Zamlı ÜCRETLER! Hesaplama…

Trendyol Maaşları

Trendyol Maaşları 2023 | ZAMLI PERSONEL MAAŞLARI!

Zabıt Katibi Nasıl Olunur

Zabıt Katibi Nasıl Olunur 2023 | (TEMMUZ) Maaşı Ne Kadar?

Bireysel Kariyer Planlama Aşamaları

Bireysel Kariyer Planlama Aşamaları: 10 Adımda Hedefe Ulaşın

Zara Çalışma Şartları

Zara Çalışma Şartları 2023 | (Temmuz Zamlı) YENİ MAAŞLAR

LCW Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2023 | YENİ ZAMLI ÜCRETLER!

Makine Teknikeri Maaşları

Makine Teknikeri Maaşları 2023 | Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

X