Gratis Çalışma Şartları 2024 – Yeni Zamlı Personel Maaşları

Yazar: Aykut Tarih: 11.01.2024
Gratis Çalışma Şartları

Gratis’te çalışmak istiyorum diyen binlerce kişi, ilgili firmanın çalışma şartlarını araştırıyor. Gratis personel alımı konusunda yılın her döneminde aktif olarak faaliyet gösteren bir firmadır! Bu içerikte sizlere Gratis çalışma şartları 2024 bilgilerinden bahsedeceğiz.

Ek olarak Gratis maaşları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle part – time maaşların merak edildiğini söyleyebiliriz. Tüm detaylarıyla aktardık. Gratis iş başvurusu nasıl yapılır? Çalışma koşulları nasıl? Hadi, incelemeye başlayalım…

Gratis Personel Alımı Yapıyor! İşte Detaylar…

Gratis iş ilanları, yılın her döneminde hem kendi web sitesinde hem de kariyer sitelerinde aktif olarak paylaşılıyor. Elde ettiğimiz son bilgilere göre Gratis personel alımı gerçekleştiriyor! Başvuru koşulları ve çalışma şartları ile ilgili bilgilere detaylı olarak yer vereceğiz…

Gratis iş başvuru formu aracılığıyla başvuruları yapabiliyorsunuz. Hemen her yerde bir Gratis mağazasının bulunması, personel alımı noktasında kişileri umutlandırıyor. Yüksek sayıdaki eleman alımı için şansınızı deneyebilirsiniz. Gratis çalışma şartları ile mevcut bilgilere devam edelim…

Gratis Çalışma Şartları Nasıl?

Gratis Çalışma Şartları Nasıl?
Gratis Çalışma Şartları Nasıl?

Gratis çalışma koşulları açısından alternatif firmalara göre oldukça avantajlıdır. Eğer makyaj ve kişisel bakım ürünleriyle ilgili bir mağazada çalışmak istiyorsanız, yapacağınız en iyi seçimlerden birisi Gratis olacaktır.

Peki, Gratis çalışma şartları nasıl? Bu konuya dair güncel bilgileri şu şekilde sunabiliriz:

 • Gratis çalışma saatleri ve maaşı bakımından oldukça esnek fırsatlar sunar. Mağazalar, 09:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet verse de personeller için iki vardiya söz konusudur.
 • Mağaza açılış ve kapanış saatleri, lokasyon olarak farklılık gösterebilir. Mağaza personellerinin görevleri bulunsa da, personel eksikliğinde ya da mağazanın kendi iç işleyişinde hemen her pozisyonda görev alabiliyorsunuz.
 • Gratis’te çalışmak, maaş bakımından da fırsatlar sağlıyor. Başlangıç maaşları her ne kadar asgari ücret seviyesinde olsa da prim ve yan haklarla bu geliri artırabilmek mümkün.
 • Maaşların günün yatması, ilgili şirketin bir diğer avantajıdır. Ayrıca 1 gün haftalık izniniz bulunuyor. Bunun haricinde haftalık 45 saat çalışmakla yükümlüsünüz.
 • Haftalık izin günü mağaza yönetimi tarafından belirlenir.
 • Çalışanlara kariyerinde yükselme imkânı tanınır. Kendi personel sistemi içerisinde çeşitli sınavlar ile yükselme imkânı bulabiliyorsunuz.
 • Prim ve ikramiye uygulamaları vardır.
 • Ayrıca yemek kartı, indirimli alışveriş imkânı ve çeşitli diğer fırsatlar ile Gratis çalışma şartları daha da iyi hale getirilmektedir.
 • Gratis depo çalışma şartları ise buradakilere ek olarak bazı farklılıklar içerebilmektedir.

Gratis çalışma koşulları bu şekilde… Personel alımı için iş başvurusu yapmadan önce bu bilgileri kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. Şimdi çalışma saatlerini personeller için inceleyelim…

Öneri içerik: Bim Çalışma Şartları

1- Gratis Çalışma Saatleri Personel İçin

Gratis’te çalışan personeller, haftalık olarak 45 saati aşmayacak şekilde çalışır. Mesai yapılması durumunda daha sonra izin olarak bu mesailerin karşılığı verilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya halinde çalışılır. İşe geliş – çıkış saatleri mağazalara göre farklılık gösterebilmektedir.

Gratis çalışma saatleri personeller için şu şekildedir:

 • Sabah Vardiyası: 08:30 – 16:30
 • Akşam Vardiyası: 13:00 – 21.00
 • Gratis Part Time Çalışma Saatleri: Mağaza Yönetimi Belirler

Gratis çalışma şartları içerisinde çalışma saatleri bu şekildedir. Ancak buradaki giriş çıkış saatlerinin mağazalara göre değişebileceğini, ek olarak mesai yapılabileceğini unutmamanız gerekir.

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gratis çalışma koşulları size uygunsa, iş başvurusu için kolları sıvayalım! 😊 Gratis iş başvurusu için önünüzde üç seçenek yer alıyor:

 • Gratis Kariyer
 • Kariyer Siteleri
 • Mağazalar

Bu yöntemler arasında en hızlı çözüm alabileceğiniz yol, elbette mağazalara giderek iş başvuru formu doldurmaktır. Ancak Gratis başvuru formu için diğer yolların da etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Gratis Kariyer aracılığıyla iş başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gratis Kariyer sayfasına gidin.
 • Burada iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu sayfada kendinize uygun olan ilana tıklayın.
 • “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
 • Gratis çalışma başvurusu için bu formu eksiksiz – doğru bir şekilde doldurun.
 • Sonrasında en altta yer alan başvur butonuna tıklayarak başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

Kariyer siteleri aracılığıyla yapılacak başvurularda da benzer süreç söz konusudur. CV’nizi bu sitelere ekleyerek başvuruda bulunabiliyorsunuz. Gratis çalışma şartları hakkında mağazalara giderek personellerle konuşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Gratis İş Başvuru Formunu Şimdi Doldurun!

Gratis çalışan maaşları bilgilerine geçmeden önce başvuru formu hakkında bilgiler verelim. Gratis iş başvuru formunda yer alan bilgiler, aslında standart bir iş başvurusunda istenen bilgilerden ibarettir. Ancak eğitim bilgileri, deneyimler kısımları oldukça önemli. Bu nedenle başvuru formunu doldururken bu kısımlara önem gösterin.

Gratis iş başvuru formu aracılığıyla aşağıdaki bilgiler istenmektedir:

 • Kişisel Bilgiler
 • Eğitim Bilgileri
 • Deneyim Bilgileri

Başvuru formuna Gratis Kariyer sayfası aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Mağazalarda dolduracağınız formlarda da benzeri bilgiler istenmektedir.

Şimdi Gratis çalışma şartları 2024 bilgileri içerisinde en çok merak edilen konuya değinelim: Maaşlar…

Gratis Maaşları 2024 – Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Gratis Maaşları Ne Kadar?
Gratis Maaşları Ne Kadar?

Gratis’te çalışan maaşları, ilgili personelin kadro pozisyonu, deneyim süresi, çalışma şekli gibi detaylara göre belirlenir. Genel olarak standart bir personel, asgari ücret seviyesinde işe başlasa da kariyer imkânlarıyla farklı kadrolara geçerek bu maaşı yükseltebilirsiniz.

Gratis maaşları 2024 yılında ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

PozisyonMaaş
Gratis Satış Danışmanı Maaşları17.002 TL
Mağaza Müdür Yardımcısı20.000 TL
Gratis Mağaza Müdürü Maaşı26.500 TL
Bölge Sorumlusu37.500 TL
Gratis Beauty Personel Maaşları18.000 TL – 21.500 TL
Gratis Part Time Maaşları11.750 TL
Gratis Çalışan Maaşları

Gratis çalışanları ne kadar maaş alıyor? Güncel ortalama maaş bilgilerini yukarıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Gratis çalışma şartları içerisinde part time seçeneğine ve maaş bilgilerine ayrıca değinmek istiyoruz…

1- Gratis Part Time Maaşları

Gratis çalışan maaşları açısından part time personelleri de değerlendirmektedir. Gratis’te part time iş bulmak, dönem dönem yayınlanan ilanlar aracılığıyla mümkündür. Part time çalışma şartları ise haftalık 30 saat olmak üzere belirleniyor. Çalışma saatleri tamamen mağaza yönetimi tarafından belirlenir.

Gratis part time çalışan maaşları aşağıdaki gibidir:

 • Gratis’te part time çalışan bir personel yaklaşık olarak 11.750 TL maaş almaktadır.
 • Diğer yan haklar da çalışma saatleri doğrultusunda oranlanarak azaltılır ve o şekilde yatırılır.

2- Gratis Çalışan Maaşları 2024

Gratis’te çalışmak istiyorum diyen binlerce aday, güncel maaşları merak ediyor. Asgari ücrete gelen %49,25’lik zam sonrasında Gratis çalışan maaşları ne kadar oldu? Ortalama verilerle en güncel rakamları sizlerle paylaşıyoruz.

Gratis full time personel maaşları 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

 • Temel düzeyde satış danışmanı olarak işe girdiğinizde genellikle asgari ücret düzeyi olan 17.002 TL geçerli olacaktır.
 • Kariyerinde ilerleme kaydeden adaylar müdür yardımcısı olduklarında 20.000 TL civarında maaş alırlar.
 • Gratis mağaza müdürü maaşları ise ortalama 26.500 TL’dir.
 • İşinde başarı gösteren ve lisans derecesine sahip personeller bölge sorumluluğuna kadar yükseldiklerinde ortalama 37.500 TL maaş alacaktır.
 • Gratis’in alt kuruluşu olan Beauty maaşları ise ortalama olarak 18.000 TL – 21.500 TL arasında değişmektedir.

Gratis çalışma şartları için diğer bilgilere devam edelim…

Öneri içerik: A101 Çalışma Şartları

Gratis İş İlanları

Gratis iş ilanı için kontrol edebileceğiniz iki farklı yer bulunmaktadır. Birincisi direkt Gratis’in kariyer sayfasıyken, diğeri kariyer.net gibi kariyer sitelerinden iş ilanlarını kontrol etmektir. Gratis iş ilanları, birçok kadro ve pozisyon için yılın her döneminde düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Bu konuda dikkatli olmanız gereken bir noktaya değinelim. Gratis evden çalışma sistemine başvurun gibi çeşitli dolandırıcılık faaliyetleri yapılabilmektedir. Size bu şekilde gelen mesajlara itibar göstermeyiniz. Gratis’in evden çalışmaya dair herhangi bir süreci bulunmamaktadır.

Gratis İşe Alım Süreci: Tüm Detaylar…

Gratis çalışma şartları açısından işe alım sürecini detaylı olarak anlatalım. Gratis işe alım süreci, genel olarak ilgili personel adayının iş ilanına başvurmasıyla başlar. Sonrasında ise olumlu bulunan başvurular, mağaza yöneticileriyle beraber değerlendirilir. Uygun görülen adaylar ise iş görüşmesine çağrılır.

İş görüşmesinde mülakat sorularını yanıtlamanız isteyebilir. Ancak kurumsal firmalarda olduğu gibi Gratis mülakat soruları zorlayıcı değil, bu konu sizi korkutmasın. Deneyimleriniz ve yapacağınız iş ile alakalı birkaç basit soruya tâbi tutulabilirsiniz. Vereceğiniz yanıtın doğru olmasından çok yanıtı veriş tarzınız daha önemlidir.

Perakende sektöründe çalışacağınız için yetkinlikleriniz bu açıdan değerlendirmeye alınacaktır. Bu aşamayı da olumlu tamamladığınızda tebrikler, işe başlayabilirsiniz demektir. 😊

Öneri içerik: A101 Maaşları

Gratis’te Kariyer İmkanları: Yükselme Seçenekleri!

Gratis'te Kariyer Fırsatı
Gratis’te Kariyer Fırsatı

Gratis çalışma şartlarının iyi durumda olduğunu söylemiştik. Bunun nedenlerinden birisi, ilgili firmanın personellerine kariyer imkânı sağlamasıdır. Gratis çalışanları, işe girdiği andan itibaren yükselme seçeneklerinden faydalanabilir.

Gratis’in uyguladığı kariyer gelişim programları ise şu şekildedir:

 • Mentorluk Programı: Deneyimli çalışanların yeni başlayanlara işi öğretmesi ve gelişimlerini desteklemesi için mentorluk programı uygulanır.
 • Internship Programı: Gratis, aynı zamanda öğrencilere staj imkânı da sağlıyor. Bu program ile gençlere staj imkânı sunularak kariyer gelişimlerine destek sağlanır.
 • Çalışan Gelişimi Programı: Gratis kariyer imkânlarının asıl odak noktası bu programdır. Gratis çalışma şartlarını iyileştiren bir kariyer programıdır. Bu uygulama ile amaçlanan, personelin iç eğitimlerle kariyerinde yükselerek eşsiz fırsatlardan faydalanmasını sağlamaktır.

Gratis çalışma şartları açısından diğer merak edilen soruyu yanıtlayalım: Yol paraları…

Gratis Yol Parası Veriyor Mu?

Gratis maaşlarını merak eden birçok kişi, yan hakları ek olarak araştırıyor. Gratis’te çalışmak, beraberinde yol parası ve yemek parası gibi yan haklardan faydalanmanızı da sağlayacaktır.

Gratis’in yol parası, yemek parası ile birlikte yatırılmaktadır ve size verilen kart aracılığıyla bu iki imkândan da faydalanabiliyorsunuz. Gratis yol parası veriyor mu sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz.

Gratis yemek parası ne kadar sorusunu yanıtlayabilmek ise zordur. Çünkü personellerin çalışma saatlerine göre miktar belirlenir ve hesaplara yatırılır. Buna göre part time ve full time çalışanlar arasında yemek kartı miktarı bakımından da farklar bulunmaktadır.

Gratis çalışma şartları için son olarak avantajlar, dezavantajlar ve çalışan yorumları ile devam edelim…

İlginizi çekebilir: Starbucks Çalışma Şartları

Gratis’te Çalışmak: Avantajları ve Dezavantajları…

Gratis'te Çalışmak
Gratis’te Çalışmak

Gratis’te çalışmak istiyorum diyorsanız, çalışma koşulları ile ilgili avantaj ve dezavantajları Paratik farkıyla öğrenin!

Gratis’te çalışmanın muhtemel avantajları ve dezavantajları şu şekildedir:

AvantajlarDezavantajlar
Maaşların düzenli olarak gününde yatması.Yoğun tempoda çalışmak.
Yol parası, yemek kartı, prim ve sosyal güvence gibi yan haklar.Mağazalar arasında değişiklik (lokasyon bazlı)
Mesailerin ücret ya da izin şeklinde karşılanması.Esnek çalışma saatleri yorucu olabilir. Mesaiye kalma sıklıkla oluyor.
Kariyer gelişim fırsatları.Başlangıç maaşlarının düşük olması.

Gratis çalışma şartlarını çalışan yorumları açısından değerlendirelim…

Gratis Çalışan Yorumları

Gratis’te çalışmanın yorucu olabileceğinden bahsetmiştik. Bu bilgi, çalışan yorumlarını değerlendirerek teyit etmeyi gerektiriyor. Gratis çalışan yorumları hakkında edindiğimiz bilgiler ise şu şekildedir:

 • Yorum yapan birçok personel, Gratis çalışma şartlarının yorucu olduğundan bahsetmiştir.
 • Mesai uygulamalarından birçok personel şikâyetçidir.
 • Öte yandan maaşların gününde yatması, yan haklar anlamında birçok personelin olumlu yorumlar yaptığını görüyoruz.
 • Gratis depo çalışan yorumları ise iş yükünün çok fazla olduğu yönündedir.
 • Genel olarak Gratis çalışanlarının yaptıkları yorumlar, olumlu ve olumsuz olarak iki aşamada değerlendirilebilir. Bu yorumları inceleyerek çalışma kararı almanız faydalı olacaktır.

Gratis Hakkında

Gratis çalışma şartları bilgilerinden sonra konuyla ilgili firmayı yakından tanıyalım. Gratis, 2009 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Faaliyet alanı perakende sektöründe kişisel bakım, kozmetik market zinciri şeklinde tanımlanabilir. Gratis mağazaları, makyaj malzemesi ve kişisel bakım ürünlerinde binlerce markanın ürününün aktif olarak satışını gerçekleştirmektedir.

2021 verilerine bakıldığında Türkiye genelinde 650’den fazla mağazası bulunan Gratis, son olarak Hakkari’de de mağaza açmıştır. Buna göre Türkiye genelinde her şehirde bir Gratis mağazası bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Zara Çalışma Şartları

Sıkça Sorulan Sorular

Gratis çalışma şartları ile ilgili sıkça sorulan sorular şu şekildedir:

Gratis personel maaşları ne zaman yatar?

Gratis personel maaşları, her ayın 5’i itibariyle hesaplarınıza yatırılmış oluyor.

Gratis iş başvurusu için yaş sınırı kaç?

Gratis iş başvurularında herhangi bir yaş şartı aranmasa da eğitim derecesi yüksek, yaşı genç birisi olmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında etkili olmaktadır.

Gratis vardiya saatleri nasıldır?

Gratis’te personeller iki vardiya şeklinde çalışır. 08.30 – 16.30 ve 13.00 – 21.00 olmak üzere belirlenen vardiyalar, mağazalara göre değişebilmektedir.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı 2024 | Devlet – Özel

Bim Çalışma Şartları

Bim Çalışma Şartları 2024 | Güncel Zamlı Personel Maaşları!

subay maaşları

Subay Maaşları 2024 (ZAMLI) – Yedek Subay, Emekli Subay…

A101 Çalışma Şartları

A101 Çalışma Şartları 2024 | Zamlı Part Time Personel Maaşları

LCW Çalışma Şartları

LCW Çalışma Şartları ve Maaşları 2024 | Zamlı Yeni Ücretler!

Almanya Öğretmen Maaşları

Almanya Öğretmen Maaşları 2024 | Türkçe, İngilizce, Anaokulu

Daha Fazla Makale

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur? 2024 Gemi Kaptanı Maaşları

Diş Hekimi Asistanı Maaşları

Diş Hekimi Asistanı Maaşları 2024 | Diş Asistanı Maaşı

File Market Çalışma Şartları

File Market Çalışma Şartları 2024 | Yeni Zamlı Çalışan Maaşları

Almanya Doktor Maaşları

Almanya Doktor Maaşları 2024 | Güncel Maaş Bilgileri!

Havacılık Yönetimi Maaşları

Havacılık Yönetimi Maaşları 2024 | Nedir? Ne İş Yapar?

Gümrük Memuru Maaşı

Gümrük Memuru Maaşı 2024 | (ZAMLI) Muhafaza Memurluğu Maaş

Sağlık Teknikeri Maaşları

Sağlık Teknikeri Maaşları 2024 | (OCAK) Zamlı Rakamlar!

Vergi Müfettişi Nasıl Olunur

Vergi Müfettişi Nasıl Olunur? Vergi Müfettişi Maaşı 2024

X