Trendyol Maaşları 2024 | (Zamlı) Çalışan – Personel Maaşı

Yazar: Tuğba Tarih: 09.01.2024
Trendyol Maaşları

Trendyol çalışan maaşlarına dair zamlı ücretleri mercek altına aldık. Türkiye’nin lider e-ticaret firması Trendyol maaşları 2024 yılında ne kadar oldu? Detayları sizler için inceledik…

Trendyol’a dair herkesin aklında pek çok soru var. Trendyol maaşı 2024 bilgileri bunların başında geliyor. Sizler için detaylı araştırma yaptım ve en güncel maaş bilgilerine ulaştım.

Trendyol markasını hemen hepimiz biliyoruz. Çoğumuz aylık bütün alışverişlerini oradan gideriyor kimisi parasını oradan kazanıyor. Her ne için olursa olsun Trendyol hayatımızı kolaylaştıran en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi.

Bu yazıda maaş bilgilerinin yanı sıra Trendyol yan hakları nelerdir gibi soruların cevaplarını da bulabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

Trendyol Hakkında

Trendyol Hakkında
Trendyol Hakkında

Trendyol çalışan maaşları hakkında kapsamlı bir yazıya başlamadan önce Trendyol hakkında bilgi edinelim. Trendyol ilk olarak 2010 senesinde İstanbul’da Demet Mutlu tarafından kuruldu. Sitede şimdi elektronikten spor malzemelerine kadar pek çok ürün satılıyor. Lakin o zamanlar sadece kıyafet satışı yapılıyordu.

Kendisindeki potansiyeli gören Trendyol kısa süre içerisinde büyüdü. Markalar için en önemli pazar yerlerinden biri haline geldi. Bu sayede binlerce insana istihdam sağladı. Öyle ki 2024 yılı itibariyle Trendyol bünyesinde 12.000’den fazla insan çalışıyor.

Trendyol’un yılda yaklaşık 20 milyon müşterisi var. 45 binden fazla iş ortağı var ve bu sayı gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Hayatımızın ayrılmak bir parçası olan Trendyol Türkiye’deki en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi.

Yeteri kadar bilgi sahibi olduysak Trendyol maaşları yazımıza hız kesmeden devam edelim.

Trendyol Maaşları 2024: İnsan Kaynakları, Mühendis…

Trendyol Maaşları
Trendyol Maaşları

Trendyol bünyesinde binlerce insanı çalıştırıyor demiştik. Bu kadar büyük bir şirketin çalışanlarına ne kadar maaş verdiği de merak korusu. Trendyol çalışanları ayda ne kadar kazanıyor? Gelin öğrenelim.

Trendyol kurumsal bir şirket olduğu için pek çok farklı departmanı var. Maaşlar da bu nedenle oldukça farklılık gösterebiliyor. Sizler için farklı meslek gruplarını araştırdım ve en güncel maaş bilgilerine ulaştım. İnceleyelim!

Trendyol İnsan Kaynakları Departmanı Maaşları

Trendyol maaşlarında sırada insan kaynakları var. Trendyol insan kaynakları maaşları kıdeminize göre değişiklik gösterebilir. Birkaç sene Trendyol’da çalıştıktan sonra maaşınız diğer çalışanlara göre çok daha iyi olabilir. Bu nedenle maaş konusunda net bir sayı vermek mümkün değildir. Ortalama olarak;

Trendyol IK Departmanı maaşları 2024 itibariyle 22.500 TL ile 32.000 TL arasındadır.

Trendyol Mühendis Maaşları

Trendyol’da işe başlayan mühendisler de tecrübelerine göre farklı maaş alabilmektedirler. Kıdeminiz ne kadar artarsa aylık alacağınız ücret de o kadar artabilir.

Trendyol mühendis maaşları 2024 itibariyle 25.000 TL ile 35.000 TL arasındadır.

Trendyol maaşları kıdeminize göre değişiyor demiştik. Yeni mezun bir mühendis iseniz yaklaşık 15.000 TL ile işe başlayabilirsiniz. 5 senelik tecrübeniz varsa 20.000 TL; daha uzun yıllar tecrübeniz varsa da 25.000 TL‘den fazla kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Aselsan Mühendis Maaşları

Trendyol Teknisyen Maaşları

Trendyol maaşları yazımıza teknisyen maaşları ile devam edelim. Yukarıda bahsettiklerimiz burada da geçerli. Teknisyen olarak kıdeminiz arttıkça kazanacağınız para da artabilir. Uzun süreli çalışan olursanız daha fazla yan haklarınızı kullanabilir ve yılda daha fazla kazanabilirsiniz.

Trendyol teknisyen maaşları 2024 yılı için 20.000 TL ile 25.000 TL arasındadır.

Trendyol Pazarlama Uzmanı Maşları

Pazarlama uzmanı bir kurum için en önemli elemanlardan bir tanesidir. Kıdeminize göre çok yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.

Trendyol pazarlama uzmanı maaşları 2024’te ortalama olarak 30.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.

Trendyol Çağrı Merkezi Maaşları

Çağrı merkezi çalışanları müşterilerden gelen çağrıları cevaplar, geri bildirim verir ve ofis işlerini yürütür. Bu nedenle müşteri temsilcileri de bir firma için oldukça önemli elemanlardır.

Trendyol çağrı merkezi maaşları 17.500 TL ile 20.000 TL arasındadır.

Trendyol Satış Müdürü Maaşları

Trendyol maaşları yazımızda sırada en prestijli mesleklerden bir tanesi var. Satış müdürleri Trendyol’da en çok kazanan meslekler arasındadır. Bu pozisyonda çalışmaya iyi maaşlar ile başlayabilirsiniz. Kurumda kıdeminiz arttıkça da maaşınız o oranda artabilir.

Trendyol satış müdürü maaşları 30.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.

Trendyol Kurye Maaşları

Trendyol’da çalışmak isteyenler toplansın! Trendyol denince aklımıza gelen ilk mesleklerden bir tanesi kuryelik. Türkiye’de son zamanlarda artan kurye sayılarının en büyük nedenlerinden biridir Trendyol. Binlerce insanı meslek sahibi yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor. Peki Trendyol Go maaşları ne kadar?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, kurye olarak kazanacağınız maaş, o ay taşıdığınız toplam paket sayısına ve çalışma sürenize göre farklılık gösterecektir.

Trendyol kurye maaşı 30.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.

Trendyol maaşları detaylı bilgi için Trendyol Go Motorlu Kurye yazımızı okumayı unutmayın!

Trendyol Yazılımcı Maaşları 2024

Trendyol çalışan maaşları 2024 yılı için söz konusu olduğunda en çok yazılımcılık mesleğiyle uğraşanlar tarafından bu şekilde araştırma yapılıyordu. Trendyol’da yazılımcı maaşı, ilgili personellerin sayıca fazla olmasından dolayı ve maaş politikaları gereğince yüksektir.

Trendyol yazılımcı maaşları 2024 yılı için şu şekildedir:

 • Trendyol maaşları yazılımcılar arasında iki farklı şekilde değerlendirilir: Önlisans ve lisans eğitim derecesi…
 • Trendyol’da yazılımcı maaşları önlisans bilgisayar programcılığı mezunları için ortalama olarak 25.000 TL ile başlar. Daha sonra mesleki deneyime göre 35.000 TL’ye kadar çıkabilir.
 • Trendyol maaşları 4 yıllık fakülte mezunu yazılımcılar için ortalama olarak 35.000 TL ile başlarken ilerleyen dönemlerde 50.000 TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

Trendyol Yan Hakları Nelerdir?

Trendyol Yan Hakları
Trendyol Yan Hakları

Trendyol, çalışanlarına verdiği yüksek maaşlar ve tanıdığı haklarla da ünlenmiş bir şirkettir. Bir yerde çalışmaya başlayacak herkes öncesinde firmanın yan haklarını araştırır. Trendyol maaşları kadar Trendyol yan hakları da önemli bir konudur.

Trendyol yan haklar konusunda çalışanlarını üzmüyor. Sizler için Trendyol’un tam zamanlı çalışanlarına sağladığı hakları listeledim. İnceleyelim;

 • Yıllık ve haftalık tatil izinleri
 • Kıdemli çalışanlar için yılda en az 2 kere bonus ödemeler
 • Yemek ücreti
 • Yol ücreti
 • Sağlık sigortası
 • Belirli pozisyonlar için dönemsel ikramiyeler
 • Belirli pozisyonlar için yıllık kârdan pay ödemesi
 • Emeklilik ikramiyesi

İlginizi çekebilir: Vigo Kurye Maaşları

Trendyol Çalışan Yorumları

Trendyol Çalışan Yorumları
Trendyol Çalışan Yorumları

Trendyol maaşları yazımızın sonunda gelirken en önemli konulardan bir tanesini daha aydınlatmak istedim.

Bir yerde çalışmaya başlamadan önce o kurumdaki çalışanların, kurum hakkındaki düşüncelerini merak ederiz. Sizin için bu işi kolaylaştırmak istedim. Trendyol büyük bir şirket olduğu için pek çok farklı departmanı vardır. Ayrım yapmadan bütün çalışan yorumlarını derlemeye çalıştım.

Eğer Trendyol’da çalışmayı planlıyorsanız Trendyol çalışan yorumları listesini dikkatle okumanızı öneririm. İnceleyelim;

 • ”Trendyol’da çalıştığınızda sürekli gelişiyorsunuz. Devamlı projeler geliştiriliyor ve işi iyi yaparsanız kısa süre içinde büyürsünüz.”
 • ”Yan hakları çok iyi bir şirket. Bu konuda çok mutluyum. Çalışmak için motivasyonumuz var.”
 • ”Yönetici ekibi çalışanlarına tam anlamıyla sonsuz güven duyuyor. Tavsiyelere çok açıklar ve burada bir aile gibi çalışıyoruz. Çok memnunum.”
 • ”Profesyonel çalışanlar için çok zevkli bir ortam. Rekabet oldukça yüksek ki bu çok iyi.”
 • ”Çalışma ortamı çok sıcak. Burada çalışmayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız.”
 • ”Herkes birbirine çok yardımcı oluyor. Burada bir aile gibiyiz. Ben stajyer olarak başladım herkesin desteğini görüyorum.”
 • ”Böyle bir yerde çalışmak her zaman karşınıza çıkmayabilir. Çok mutluyum ve kendimi devamlı geliştirebildiğim için çok şanslıyım. Haklarımızın ihlal edilmemesi de mutlu edici.”

Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol maaşları 2024 listesi ile ilgili olarak okuyucularımızdan gelen sorular şu şekildedir:

Trendyol müşteri hizmetleri gece çalışıyor mu?

Trendyol’da hafta içi 08.30 – 00.00; Cumartesi 10.00 – 00.00; Pazar günü ise 10.00 – 17.00 saatleri arasında müşteri hizmetleri çalışmaktadır.

Trendyol’da kaç çalışan var?

Direkt olarak Trendyol bünyesinde çalışan 12.000’den fazla insan var. Lakin Trendyol bir e-ticaret sitesi. Bu nedenle binlerce iş ortağı ve dolaylı yoldan çalışanı var. Ortalama bir sayı verecek olursak 700.000‘den fazla kişi dolaylı olarak Trendyol için çalışıyor.

Trendyol kargo kaçta açılıyor?

Trendyol Express hafta içi ve cumartesi günleri 09.0021.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Trendyol’da nasıl işe girilir?

Trendyol işe alım yapacağı zaman ilan yayımlamaktadır. Linkedln ya da Indeed gibi büyük kariyer sitelerini düzenli takip ederek açılan pozisyonlara başvurabilirsiniz.

Trendyol ne kadar maaş veriyor?

Trendyol’da çok farklı departmanlar olduğu için her işçi net şu kadar maaş alır diyemiyoruz. Mesleğinize göre aldığınız maaşlar arasında fark olabilir. Genel bir sayı verecek olursak Trendyol çalışanları ayda ortalama 18.000 TL ile 50.000 TL arası kazanmaktadır.

Trendyol yüzde kaç kâr alıyor?

Satacağınız ürünlere bağlı olarak Trendyol’un alacağı komisyon farklılık gösteriyor. Trendyol giyimden %17-20; süpermarketten %10-15; kozmetik ve kişisel bakımdan %5-15; spor ürünlerinden %8-10 komisyon almaktadır.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Migros Çalışan Maaşları

Migros Çalışan Maaşları 2024 | Yeni Zamlı Personel Maaşı!

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşı 2024: ZAMLI! Sözleşmeli – Kadro

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur

Gemi Kaptanı Nasıl Olunur? 2024 Gemi Kaptanı Maaşları

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı 2024 | Devlet – Özel

Turist Rehberliği Maaşları

Turist Rehberliği Maaşları 2024 | Nasıl Olunur? Güncel…

Masa Başı İşler

Masa Başı İşler ve Maaşları 2023 | Popüler Meslekler!

Daha Fazla Makale

CEO Nasıl Olunur?

CEO Nasıl Olunur? Hangi Bölüm Okumalı? 2024 Maaş Bilgileri

subay maaşları

Subay Maaşları 2024 (ZAMLI) – Yedek Subay, Emekli Subay…

Hastane Temizlik Personeli Maaşları

Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2024 | Zamlı Maaşlar…

Ameliyathane Hizmetleri Maaş

Ameliyathane Hizmetleri Maaşı 2024 | Devlet – Özel (ZAMLI)

Jandarma Nasıl Olunur

Jandarma Nasıl Olunur? Ne İş Yapar? 2024 Jandarma Maaşları

Vergi Müfettişi Nasıl Olunur

Vergi Müfettişi Nasıl Olunur? Vergi Müfettişi Maaşı 2024

Diş Hekimi Asistanı Maaşları

Diş Hekimi Asistanı Maaşları 2024 | Diş Asistanı Maaşı

Turkcell Home Ofis Çalışma Şartları

Turkcell Home Ofis Çalışma Şartları 2024 | Zamlı Maaşları!

X