Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 23.05.2023
Pinterest Para Kazanma

Pinterest tüm dünyada birçok kişi tarafından kullanılan bir uygulama. Kitlesi bu kadar yoğun olan bu uygulama sayesinde elbette para kazanmak mümkün! Sizlere Pinterest para kazanma hakkında bilgiler vereceğim.

Bahsedeceğim yöntemlerle Pinterestten para kazanmak mümkün! Pinterestten nasıl para kazanılır diyorsanız bu yöntemleri baz alabilirsiniz. Ayrıca Pinterest kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusuna da yanıt bulabileceksiniz.

Pinterest ile para kazanmak istiyorsanız, konu ile alakalı bilmeniz gerekenler var. Pinteretten ne kadar para kazanılır? Nasıl bir yol izlenmeli? Teker teker anlattım. Rehber içeriğimizi okuyarak tüm konular hakkında bilgi sahibi olun!

Pinterest Nedir? Nasıl Çalışır?

pinterest nedir
pinterest nedir

Pinterest para kazanma konusunu tüm ayrıntılarıyla ele almadan önce kısaca Pinterest nedir? Bundan bahsedeceğim. Az çok herkesin bildiği bir uygulama olduğunun farkındayım ancak nasıl çalıştığı konusuna herkes hakim değil. Gerçekten para kazanabilmek için tam olarak sistemi anlamanız gerekiyor.

 • Pinterest birçok kullanıcı için ilham verici bir uygulama. İnsanlar aradıklarıyla alakalı fikirler bulmasına yardımcı oluyor.
 • Her zaman internette aradıklarımızı tarif eden bir kelime olamayabiliyor. Ancak görseller bizlere yardımcı oluyor.
 • Görsel tabanlı bu uygulamadaki içeriklere “Pinler” deniyor.

Akla gelebilecek birçok konuda pin paylaşılıyor. Yemek tarifi, organizasyonlar, yapılacaklar listesi, tadilat, moda… Her ay 443 milyondan fazla kişi Pinterest’i kullanıyor. Siz de aradığınız kitleyi Pinterest’te bulabileceksiniz. Bunu kazanca çevirmek ise tamamen sizin elinizde. Pinterest para kazanma yolları hakkında sizlere bilgiler vereceğim!

Piterest’ten Para Kazanılıyor mu?

pinterestten para kazanılır mı
pinterestten para kazanılır mı

Pinterestten’ten para kazanmak isteyenlerin aklını kurcalayan bir soru var. Gerçekten Pinterest’ten para kazanılıyor mu? Yazının yukarısı okuduysanız, böyle bir olasılığın olduğunu anlamışsınızdır.

Evet, Pinterest para kazanma yolları ile para kazanmanız mümkün. Ödeme almak için birden farklı seçeneceğiniz bulunuyor. Bunları sizler için araştırdım. Böylelikle en kısa ve zamanda Pinterestten nasıl para kazanılır? Öğrenmiş olacaksınız.

Bonus yazı: Reklam İzleyerek Para Kazanma

Pinterestten Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest para kazanmak için birden farklı yolun olduğundan bahsettik. Pinterestten nasıl para kazanılır? Bunun için tercih edebileceğiniz 7 seçenek var:

E-Ticaret Sitesine Yönlendirme

Blog Yönlendirme

Pinterest Hesapları Yönetmek

Pinterest Adsense Para Kazanma

İçerik Üretici Ödülleri

Pinterest Para Kazanma Yolları

pinterest para kazanma yolları
pinterest para kazanma yolları

Nasıl para kazanırım diyorsanız Pinterest’te para kazanmak için yöntemleri yukarıda sıraladık. Bu yollar sayesinde nasıl para kazanacağınız konusuna detaylıca göz atalım! İşte 7 madde ile Pinterest para kazanma yolları:

1- E-Ticaret Sitenizle Kazanın!

E-ticaret işletmeniz mi var? Harika çünkü Pinterest para kazanmanızı sağlayacak en büyük dostunuz olabilir. Çevrimiçi olan hizmetlerinizden daha çok satış elde etmek için Pinterest hesabınızı geliştirin.

Doğrudan çevrimiçi mağazanıza yönlendirecek pinler oluşturabilir ve hedef kitlenizi etkileyebilirsiniz. Kitlenizin hizmetinize dair arattığı anahtar kelimeleri çalışarak trafik çekebilirsiniz. Pinterest içerik üreticisi olduğunuzda bunu yapabilirsiniz!

Bunun için Zengin Pinler‘den faydalanabilirsiniz. Zengin Pin’ler, sitenizdeki bilgileri, pinlerinize otomatik aktarak bir pin türü oluyor. Bunun için işletme hesabına sahip olmanız gerekiyor.

2- Blog Açın ve Trafik Oluşturun!

Pinterestten para kazanılır mı? Elbette! İkinci yöntemle devam edelim. E-ticaret siteniz dışında bloğunuza da trafik çekmek için Pinterest çok etkili bir uygulama. Bilinenlere göre insanların büyük bir kısmı yeni bir projeye veya başka bir şeye başlamadan önce ilk olarak Pinterest’e yöneliyor. Doğru anahtar kelimelerle insan trafiğini bloğunuza yönlendirmeniz çok daha kolay. Bunun için bazı ipuçları var!

 • Anahtar kelimeler için trendleri kontrol edin.
 • Aratılan anahtar kelimelerle uyumlu başlık, açıklama ve görsele sahip blog yazısı için birden fazla pin oluşturun.
 • Makale zengin pinleri oluşturun.
pinterest para kazanma
pinterest para kazanma

3- Sponsorlu İçerikler Oluşturun!

Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi, Pinterest’te de para kazanmak için sponsorlu içerikler yüksek kazanç sağlayabilir! Bunun için markalarla çalışmak gerekiyor.

Yani doğal olarak Pinterest hesabınızın yüksek takipçi ve etkileşime sahip olması gerekiyor. Pinterest’te vakit geçiren ve kaliteli pinler oluşturan biriyseniz, bu şekilde para kazanmanız çok olası!

Örneğin cilt bakım ile ilgili pinler paylaşıyorsanız, bir güzellik markası sizlere reklamlarınızı yapmanız için işbirliği teklif edebilir.

İlginizi çekebilir: Amazon Para Kazanma

4- Pinterest Hesapları Yönetin!

Pinterest konusunda uzman olduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Öyleyse Pinterest para kazanma yolu için işletmelerin Pinterest hesaplarını yönetmeyi düşünebilirsiniz. Bu yöntem özellikle e-ticaret siteleri ve hizmet sektöründeki firmalar için çok değerli.

Pinterest’teki kitleyi doğru şekilde kullanıp, hizmet verene yönlendirebilirseniz, bunun için sizlere ödeme yapmaya hazır birçok firma var! Bunun için işletmelerle kendiniz iletişim kurmanız gerekebilir.

pinterest ile para kazanma
pinterest ile para kazanma

5- Alışverişe Yönlendirin!

Pinterest kullanıcılarının uygulama aracılığıyla en çok alışverişe yönlendiği görülmüştür. Örneğin çok güzel bir mobilya ya da elbisenin bulunduğu bir fotoğrafı yüklediğinizde etkileşim alabilirsiniz.

Bu elbisenin ya da mobilyanın linkini vererek takipçileriniz dilerlerse ürünü direkt alabilirler. Eğer Pinterest’te takipçisi olan biriyseniz, sizin için iyi bir gelir yöntemi olacaktır. Bunun için Pinterest koleksiyonları oluşturabilirsiniz.

Al Sat Yaparak Para Kazanmak ister misiniz? Detaylar yazımızda…

6- Pinterest Adsense Para Kazanma

Pinterest para kazanma için tercih edilebilecek bir diğer yol da Google Adsense aracılığıyla para kazanmaktır. Peki nasıl olacak? Pinterest Adsense para kazanma için elbette Adsense hesabınızın ve WordPress sitenizin olması gerekiyor.

Sonrasında yapmanız gereken WordPress Automatic ve Pinterest Auromatic eklentilerini sitenize kurmaktır. Bu eklentiler için bir miktar ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Pinterest işletme hesabınızda ayarlar bölümünden site tanımlama yapmalısınız. Bunları hallettikten sonra ortalama olarak 2 ay beklemeniz gerekiyor.

Böylelikle eklentiler sitenize konuları aktarıyor ve paylaşım yapıyor. Benzer konuları paylaşarak bir kitleyi yakalayabilirsiniz. Hatta kazancınızı artırmak için yabancı dilde site açmak çok mantıklı olacaktır.

pinterest te para kazanma
pinterest te para kazanma

7- Pinterest İçerik Üretici Ödülleri

Pinterest’in şu an test aşamasında olan bir para kazanma yöntemi üzerinde çalışıyor. Yakında Amerika dışında diğer ülkelerde de aktifleştirilmesi planlanıyor.

İçerik üretici ödülleri fikir pinleri oluşturan içerik üreticilerinin para kazanmasını sağlıyor. Şuan Amerika’da seçili kullanıcılar buna başvurabiliyor. Şartlar ise şu şekilde:

 • Minimum 18 yaşında olmak
 • Uygulamayı cep telefonunda kullanmaz
 • Minimum 250 takipçiye sahip olmak
 • Son 1 ayda üç fikir pini olurmuş olmak
 • Oluşturduğunuz pinlerin son bir ayda 150 kaydetme alması
 • Pinlerin orjinal içeriklerden oluşması

Türkiye’de şu an aktif değil ancak aktifleştirileceği düşünüldüğü için sizlere en son olarak sunmak istedim.

Sık Sorulan Sorular

Pinterest para kazanma 2023 konusunda sıkça sorulan soruları sizler için listeledim;

1- Pinterest’te kaç takipçiden sonra para kazanılır?

Pinterest’te para kazanmak için belli bir takipçi sıralaması yoktur. Ama Pinterest para kazanma için en önemli noktalardan birisi sizinle etkileşim kuran kişilerdir. Yani takipçi sayısı çok önemlidir. Ne kadar çok takipçiniz olursa, kazanma potansiyeliniz o kadar artar.

2- Pinterest satış nasıl yapılır?

Pinterest ile web sitenizi bağlayarak bu platform üzerinden satış yaparak da para kazanabilirsiniz. Bunun için teknik detaylar fazla olduğu için kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekebilir.

3- Pinterest para kazandırıyor mu?

Evet. Bahsettiğim yöntemleri gerçekleştirerek siz de Pinterest üzerinden para kazanabilirsiniz.

Pinterest para kazanma hakkında tüm bilmeniz gerekenler bunlar. Pinterest ile para kazanma hakkında sormak veya tartışmak istediklerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2024 | Bilinmeyen 10 Yöntem!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 - En Hızlı, En Yüksek!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2024 | UYGULAMALAR – SİTELER!

Nays ile Para Kazanma

Nays ile Para Kazanma Yolları | Tek Seferde 200 TL Kazanın!

Trendyoldan Para Kazanmak

Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Daha Fazla Makale

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Para Nasıl Değerlendirilir?

Para Nasıl Değerlendirilir? 10 Etkili Yatırım Aracı!

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2024

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2024

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

X