Kolay Para Kazanma Yolları – EN KOLAY 10 YÖNTEM

Yazar: Tuğba Tarih: 21.02.2023
Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay para kazanma yolları bulmak herkes için önemli. Çünkü paraya duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Kimisine göre para kazanmak çok kolay kimisine göre ise zor. Neyse ki internet çağında yaşıyoruz ve seçeneklerimiz aslında sınırsız. Bu nimetten faydalanabilirseniz sevdiğiniz şeylerle uğraşarak oldukça kolay para kazanabilirsiniz.

İnsan vakti oldukça kıymetli. Bu değerli vakti de en hızlı şekilde nakde çevirmek istiyoruz. Maaşımız günden güne eridiği için kolay para nasıl kazanılır merak ediyoruz. Bu arayışınız bir son bulsun istedim.

Yazımda sizler için kolay para kazanma yolları araştırması yaptım. Evinizde ya da gezerken kolay yoldan para kazanmak artık çok kolay. Her bir başlığı detaylıca anlatacağım. Hazırsanız başlayalım.

1-Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Para Kazanma
Oyun Oynayarak Para Kazanma

Vaktinizin çoğunu oyun oynayarak mı geçiriyorsunuz? O halde oyun severleri sevindirecek bir haberim var. Oyun oynayarak yatırımsız para kazanmak mümkün ve oldukça kolay. Siz de vakit kaybetmeden bu fırsatı değerlendirebilirsiniz!

Oyunlar çocuk, genç, yaşlı demeden herkesi cezbediyor. Normalde para almadan yaptığınız bu hobiyi artık nakde çevirmenin vakti geldi de geçiyor bile. Şimdi sizlere kolay yoldan para kazanabileceğiniz birkaç oyun tanıtacağım. Oyun oynayarak günde 30 dolar ve ya aylık 10.000 TL‘ye kadar para kazanabilirsiniz. Listeye göz atın:

CS:GO

Counter-Strike: Globel Offense milyonlarca insan tarafından sevilerek oynanıyor. Bu oyunda para kazanabilmek aslında oldukça kolay. Oyun içerisinde skin adı verilen özel silahlar mevcut. Bu özel silahların özellikleri çok çeşitli. Her bir silah için farklı ödeme aralıkları mevcut. Tek bir skin satarak 30$ kazanmanız mümkün!

Dota 2

Dota 2, 2013 yılında piyasaya sürülen ve ücretsiz oynanan çevrimiçi bir savaş oyunudur. Dota 2 beceri ve sabır isteyen bir oyun. Oyunda iyi olduktan sonra çok güzel paralar kazanabiliyorsunuz.

Parayı oyun içi eşyalarınızı satarak kazanıyorsunuz. Oyun içerisinde en ufak kutular bile ortalama 20$’dan satışa çıkarılıyor. Elde edeceğiniz kazanç oyunu ne kadar iyi oynadığınıza bağlı.

Depth

Bu oyunda hazine avcısı dalgıçlar köpek balıklarıyla yüzyüze geliyor! 2014 yılında piyasaya sürülen Depth oldukça ses getirdi ve sevildi.

Depth oynayarak para kazanmanız için ödül toplamanız gerekiyor. Daha sonrasında Steam üzerinden bu ödülleri satışa sunabiliyorsunuz. Amatör bir oyuncuysanız ayda 100$’a kadar, profesyonel iseniz ayda 1000$’a kadar para kazanabilirsiniz.

2-Oda Kiralayarak Para Kazanmak (Airbnb)

Oda Kiralayarak Para Kazanmak
Oda Kiralayarak Para Kazanmak

Nasıl kolay para kazanılır sorusunu cevaplamaya devam ediyorum. Sırada en kolay yatırımsız para kazanma seçeneklerinden bir tanesindeyiz.

Airbnb 2007 senesinde oda kirasını ödeyemeyen iki arkadaş tarafından kuruldu. Şu anda dünyanın en büyük kiralama uygulamalarından bir tanesi.

Airbnb İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Eskişehir gibi büyük ve turistik şehirlerde çok kullanılıyor. En kolay para kazanma yolları arasında diyebilirim.

Airbnb ev kiralama için oldukça kullanışlı. Evinizin bir odasını ya da direkt olarak evinizi geçici süreliğine kiralayarak para kazanabilirsiniz. Peki bir oda kiralama ne zaman mümkün olur?

 • Festival zamanları: Diyelim ki şehrinizde çok büyük bir festival var. İnsanlar otellere fazla ödemek istemiyor. Çadırlarda kalmak da istemiyorlar. Daha uygun fiyata bir evin odasında kalmayı tercih ediyorlar. Siz de böyle bir fırsattan yararlanarak evinizdeki boş bir odayı kiraya verebilirsiniz. Bu şekilde kolay yoldan para kazanmak mümkün.
 • Turistik dönemler: Yılın belirli dönemlerinde şehrinize çok fazla turist geliyorsa oda kiralayarak para kazanabilirsiniz. Airbnb yurt dışında çok ünlü. Yurt dışına çıkan binlerce insanımız Airbnb sayesinde fazla para ödemeden konaklamasını karşılıyor. Tam tersini kendimize uyarlayalım. Bizim ülkemize gelen bir turist de pekala bir oda arıyor olabilir. Yoğun turistin geldiği dönemlerde ilan açarak odanızı kiralayabilirsiniz.
 • Airbnb Türkiye’de artık oldukça yaygın. Bu sayede sermayesiz para kazanmak mümkün. Tek yapmanız gereken şey siteye üye olmak ve bir ilan açmak. Yukarıda bahsettiğim dönemsel kalabalıktan faydalanırsanız günde 500 liradan fazla kazanabilirsiniz. Kolay para kazanma yolları arasında en iyi seçeneklerden biri!

3-BlablaCar ile Para Kazanmak

Blabla Car ile Para Kazanmak
BlablaCar ile Para Kazanmak

Arabası olanlar için en kolay para kazanma yöntemlerinden birini anlatmak istiyorum sizlere.

BlablaCar 2016 senesinde Fransa’da kuruldu. Amacı araç paylaşımı için çevrimiçi bir pazaryeri oluşturmaktı. Oluşturdu da.

Hepimiz şehirlerarası araba yolculuğu yapıyoruz. Artan yakıt fiyatları nedeniyle de yol masrafları bir hayli artmış durumda. Eğer yolculuğu yalnız yapıyorsanız maliyetiniz daha da artıyor. BlablaCar bu sorunu ortadan kaldırmak için kuruldu. Şuanda pek çok insan için en kolay para kazanma yolları arasında.

Diyelim ki İzmir’den İstanbul’a araba yolculuğu yapacaksınız. Hangi gün hangi saatte nereden yola çıkacağınızı ilan veriyorsunuz. Aynı tarihlerde yolculuk yapmak isteyen birisi var ise ilanınıza başvuruyor. Belirlediğiniz ücret karşılığı anlaştığınız kişiyle yolculuk yapabiliyorsunuz.

Daha fazla kişiyle yolculuk yaparak kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatayım:

 • BlablaCar sitesine giriyorsunuz.
 • Üye ol adımını tamamlıyorsunuz.
 • Bir yolculuk yayınla kısmına tıklıyorsunuz.
 • Kalkış ve Varış noktası seçiyorsunuz.
 • Tarih ve saat seçiyorsunuz.
 • Ücret belirliyorsunuz.

BlablaCar ile şehirlerarası yolculuk yaparken para kazanmak işte bu kadar kolay. Arabanız olduğu düşünülürse bunun dışında bir sermayeye ihtiyacınız yok.

4-Kitap Satarak Para Kazanmak

Kitap Satarak Para Kazanmak
Kitap Satarak Para Kazanmak

Evinizde koca bir kitaplığınız varsa ve bunu paraya çevirmek istiyorsanız işiniz oldukça kolay. Kitapseverler kitaplarına oldukça düşkündür. Lakin kolay para kazanmaya eski kitaplarınızı satarak başlayabilirsiniz.

Sahafa kitap satmak çok da mantıklı değil. Çünkü sahaflar genelde 2.el kitaplar için çok düşük fiyatlar teklif ediyor. Zaten kitap satmak için tek seçeneğiniz de buralar değil. Birbirinden farklı 2.el eşya satma siteleri mevcut. Dolap ya da Let go gibi. Kendi belirlediğiniz fiyatlarla eski kitaplarınızı satışa sunabiliyorsunuz. Bu şekilde kolay para kazanma mümkün.

Eski ve bilindik bir yöntem olan kitap satarak para kazanmak zor zamanlarınızda size yardımcı olabilir.

5-Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak
Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Kolay para kazanma yolları arasında en popüler olanlarından biri: Stock fotoğrafçılık. Peki nedir tam olarak? Stok fotoğrafçılık, belirli bir kullanım alanı için fotoğrafların lisanslanmasıdır. Bu alana olan ilgi her geçen gün büyüyor.

İnternetten fotoğraf satmak için başvurabileceğiniz birbirinden farklı site var. Fotoğraflarınızı satmak için başvurabileceğiniz bazı siteleri şunlardır:

 • ShutterStock
 • Fotolia
 • Deposit Photos
 • Adobe Stock
 • SmugMug
 • Free Digital Photos
 • Dreamsite
 • İStock
 • Pixabay
 • Pexels
 • Unsplash

Bu ve bunlar gibi daha pek çok stok fotoğraf sitesi mevcut. Bu nedenle iyi fotoğraf çeken bir kameranız var ise vakit kaybetmeyin derim.

Dikkat edilmelidir ki her bir sitenin ayrı ürün kabul koşulları var. Fotoğrafları sizlerden istenen şekilde ayarlamalı ve öyle satışa sunmalısınız.

Başka siteler için fotoğraf çekip satmak istemiyor olabilirsiniz. Bunun da çözümü var. Kendi sitenizi açmak! Bir E-ticaret sitesi açarak para kazanabilirsiniz.

6-Evde Paket İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak
Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Bayanlar için kolay para kazanma yolları denince akla gelen ilk seçeneklerden birisi evde paketleme işi yapmak. Bu iş sayesinde pek çok kadın ek gelir elde edebilmiştir.

Siz de kolay para kazanmak için bu ek iş fırsatını değerlendirebilirsiniz. Deneyim gerektirmeyen bu iş sayesinde ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Peki evde paketleme işi arasında neler var kısa bir liste hazırladım:

 • Çorap paketleme
 • Şeker paketleme
 • Hediye paketleme
 • Sabuk paketleme
 • Kurabiye paketleme
 • Anahtarlık paketleme
 • Takı paketleme
 • Kına paketleme

Yukarıdakilerden herhangi birini seçerek evde hızlı ve kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu işi yapan kadınlar ayda yaklaşık olarak 1.000 TL ile 10.000 TL arası gelir elde ediyor!

Okumayı unutmayın: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

7-Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Tasarım Yaparak Para Kazanmak
Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Tasarımcılar ya da tasarım yapmaya ilgi duyanlar buraya. Tasarım yapıp para kazanmak için bir ofiste sabahtan akşama kadar oturmanıza gerek yok. Kolaylıkla kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kolay para kazanma yolları arasında tasarım satmak ön sıralarda yer alıyor. Yaratıcılığınızı kullanarak zaten severek yaptığınız şey ile evden kolay para kazanabilirsiniz. Şanslısınız ki tasarımlarınızı satarak para kazanabileceğiniz sayısız site mevcut. Bu sitelerden bazılarını sizler için kısaca tanıtacağım:

Creative Market

Creative Market
Creative Market

2012 yılında kurulan Creative Market tasarımcıların en sevdiği sitelerin başında geliyor. Bu sitede yaptığınız illüstrasyonları, şablonları, web temalarını, yazı tiplerini, mockupları ya da hazır fotoğraflarınızı çevrimiçi satabilirsiniz.

Creative Market’in binlerce kişi tarafından tercih edilmesinin en önemli nedeni komisyondur. Düşük komisyonlarla az kâr elde etmenize gerek yok. Yaptığınız satışları %70 komisyon ile koruyabiliyorsunuz. Ürün fiyatını tamamen kendiniz belirliyorsunuz. İnceleme süresi olmadığı için de satış öncesi beklemenize gerek yok. İstediğiniz her şeyi her an satışa sunabilirsiniz.

MyFonts

MyFonts
MyFonts

MyFonts da yazı tasarımcıları için en iyi adreslerden bir tanesi. Sıkıcı ve boğucu tasarımlardan sıkılanların en çok tercih ettiği sitelerin başında geliyor. Daha modern ve iç açıcı tasarımlarınızı zevk sahibi kişilere sunabilirsiniz.

Platformda yazı tipi dışında başka bir şey satamıyorsunuz. Bu aslında oldukça iyi bir özellik çünkü sadece hedef kitleyi ilgilendiriyor. Bu da satış yapma olasılığınızı artırıyor. Yazı fontlarıyla ilgilenenler için en kolay para kazanma yolları arasında.

Etsy

Etsy
Etsy

2005 senesinde ABD’de kurulan Etsy el işi yapanların en gözde adresi. Yaptığınız takı, çanta, kolye, küpe, anahtarlık, ev dekorasyonu, oyuncak gibi ürünleri Etsy üzerinden satabiliyorsunuz.

Bir yurtdışı pazarı olduğu için fiyatlandırma da genel olarak Euro ve Dolar üzerinden yapılıyor. Böylelikle daha çok gelir elde edebiliyorsunuz. Etsy, internetten kolay para kazanma yolları arayanlar için bir nimet.

Detaylı bilgi için okumayı unutmayın: ETSY Satış Yapmak

8-Fiverr ile Para Kazanmak

Fiverr İle Para Kazanmak
Fiverr İle Para Kazanmak

İnternetten kolay para kazanma yolları saymakla bitmez. Şimdi sizlere dünyanın en bilinir freelance iş platformundan bahsedeceğim. Fiverr serbest çalışanların ilk tercih ettiği sitelerden bir tanesi. Ev hanımı, yazılımcı, grafiker, seslendirmeci, yazar ya da öğrenci olabilirsiniz, hiç fark etmez. Herkes Fiverr’dan para kazanabilir.

Fiverr’dan para kazanabilmek için öncelikle Satıcı hesabı açmanız gerekiyor. 13 yaşını geçmiş herkes bu hesabı açabilir. Daha sonrasında yaptığınız işleri (gig) en az 5$’dan satışa çıkarabiliyorsunuz. Hangi alanda yetenekliyseniz o alanda üretmeye başlayın. Fiverr milyonlar tarafından onaylanmış güvenilir bir sitedir.

Fiverr’da daha çok para kazanmak için rekabetin daha az olduğu başlıkları seçebilirsiniz. Bu sayede satış yapma ihtimaliniz artar ve daha çok kazanırsınız.

İpucu: İlan açarak istenilen bir ürünü, anlaştığınız başka bir kişiye yaptırabilir ve Fiverr’da kendi hesabınızdan satarak para kazanabilirsiniz. Böylelikle daha az çaba sarf ederek hem siz hem de başkaları para kazanmış olur.

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Siteler

9-Saç Satarak Para Kazanmak

Saç Satmak
Saç Satmak

Yanlış okumadınız. Tarzınızı değiştirmek istiyorsanız ve saçlarınızı kestirmenin zamanı gelmişse buraya. Saçlarınız çöpe gitmesin!

Saçlarınızı satarak kolay yoldan para kazanmak mümkün. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Saçın fiyatını bazı faktörler etkiliyor. Şöyle ki:

 • Saç tipine, uzunluğuna ve yaşınıza göre fiyat değişiyor.
 • Saçlarda boya olmaması gerekiyor.
 • Saçlarınızın dipten uca kadarki sağlığı fiyatı etkiliyor.
 • Saçlarınız gür ve yıpranmamış ise daha fazla kazanabiliyorsunuz.
 • Doğal ve açık renkli saçlarınız varsa daha çok kazanabiliyorsunuz.

Yukarıdaki kriterlere göre saç fiyatları değişiyor. Bu nedenle saç kestirerek şu kadar net kazancınız olur diyemiyorum. Sağlıklı saçlarınız varsa onları satarak 1.000 TL ile 3.000 TL arası para kazanabilirsiniz.

10-Kıyafet Kiralayarak Para Kazanmak

Kıyafet Kiralayarak Para Kazanmak
Kıyafet Kiralayarak Para Kazanmak

Çoğu kadın özel bir gün için abartılı kıyafetler alıyor. Alınan kıyafeti uzun süreler bir daha giymiyor. Bu kıyafetlerinizi satmak istemiyorsanız bir seçeneğiniz daha var: Kıyafetlerinizi kiralamak.

Sizin de bu niyetle aldığınız düğün, nişan ya da kına kıyafetleriniz varsa başkalarına kiralayabilir ve düzenli para kazanabilirsiniz. Halihazırda elinizde bulunan eşyalar sayesinde hızlı para kazanma şansınız artıyor.

İlginizi çekebilir: Butik Açmak

Aklınıza gelen başka kolay para kazanma yöntemi varsa yoruma yazabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Swagbucks Para Kazanma - Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Link Kısalt Para Kazan

Link Kısalt Para Kazan 2024 | 15 Link Kısaltma Sitesi!

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Rehberi 2024 | Maaş Tablosu ve Şartlar!

Daha Fazla Makale

Yaratıcı İçerik Üretimi

Yaratıcı İçerik Üretimi: YouTube’da Para Kazanmanın Kanıtlanmış Yolu!

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler | Güncel 25 Uygulama!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2024 | Bilinmeyen 10 Yöntem!

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Steam Para Kazanma

Steam Para Kazanma 2024 | En Popüler 5 Oyun ve Yöntemleri!

Growtopia Para Kazanma

Growtopia Para Kazanma 2024 – Evden Para Kazan!

X