Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Dolarla Para Kazanmak – 2023’DE BU YOLLARLA DOLAR KAZAN!

Gizem Editör tarafından yazıldı.
Dolarla Para Kazanmak

Artık insanlar dolarla para kazanmak için çeşitli yollar arıyorlar. İnternet çağında yaşadığımız için dolar üzerinden para kazanmak artık gerçekten çok kolay! Sizlere dolar nasıl kazanılır? Anlatacağım. Anlatacağım yöntemlerle internetten dolar kazanmak mümkün!

Seçenekler arasında emek vererek yüksek gelir elde etmenizi sağlayan seçenekler var. Bunun dışında sadece telefonunuzla birkaç tuşa basarak kolayca dolar kazanmanıza olanak sağlayacak seçenekler de var.

Karar sizin! Ben sizlere dolarla nasıl para kazanılır? Göstereceğim. Dolar kazandıran işler listesini kendiniz oluşturabilirsiniz. Hangi seçeneği ya da seçenekleri değerlendireceğiniz size kalmış!

Dolar Kazanma Yolları

Dolar Kazanma Yolları
Dolar Kazanma Yolları

Ekonomik şartlar ve Dolar’ın değerlenmesi ile birlikte insanlar farklı kazanç yollarını araştırıyorlar. Dolar değerlendiği için günde 10 dolar kazanmak bile, Türk lirasına çevrildiğinde hiçte azımsanamaz. Neyse ki internetten dolarla para kazanmak artık çok olası. Bunun için yöntemler var! İşte dolarla para kazanma yolları:

Yabancı Freelancer Platformları

1.

Dolarla Kazandıran Uygulamalar

2.

Yabancı Sitelerde Satış Yapmak

3.

Çeviri Yapmak

4.

Stok Fotoğraf Satmak

5.
 • Yabancı freelancer platformlarında çalışmak
 • Dolarla para kazandıran kolay uygulamaları kullanmak
 • Yabancı sitelerde satış yapmak
 • Çeviri yapmak
 • Stok fotoğraflar satmak

Bunların detaylarını sizlere aşağıda anlatacağım. Hangi freelance çalışma platformlarına üye olabileceğinizi ve hangi uygulamaları kullanabileceğinizi anlatacağım.

Popüler yazı: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Dolarla Para Kazandıran Siteler

Dolarla Para Kazandıran Siteler
Dolarla Para Kazandıran Siteler

Piyasada ayrıca dünyanın her yerinden freelancerları çatısı altında birleştiren platformlar var. Bu tür sitelerin birçoğu dünya rezerv para birimi ABD doları cinsinden ödemeler sunar.

Bunun için tercih edebileceğiniz 10 en kazançlı siteyi sizlere listeledim. İstediklerinizi seçerek dolar kazanmaya başlayabilirsiniz! İşte freelance dolar kazandıran siteler:

1- Fiverr

Dünyada freelancerların en çok kullandığı serbest çalışma platformundan birisi. Eğer bir uzmanlık alanınız varsa, Fiverr‘da işlerinizi dolar karşılığında pazarlayabilirsiniz.

Tasarım, yazılım, seslendirme gibi akla gelebilecek birçok işi burada yapabiliyorsunuz. Yaptığınız her proje için size dolar ödemeye hazır insanlarla tanışın! Freelance para kazanmak için birçok seçenek burada mevcut!

2- Guru

Guru sitesinde dünyanın dört bir yanından serbest çalışanlar bir araya geliyor! Veri girişinden grafik tasarıma, logo tasarımından WordPress hizmetlerine kadar birçok iş sahasında hizmet verebiliyorsunuz.

Günde 20 dolar kazanmak için iyi bir logo tasarlamanızın yeterli olduğunu göreceksiniz! Guru sitesi diğer freelance platformlarından ayıran en önemli özellik çok fazla iş alanının olmasınız. Örneği iş finansı, eğitim öğretim, yasal, mühendislik ve mimarlık gibi işleri de burada yaptırabiliyorlar. Döviz kazandıran işler için Guru’yu tercih edebilirsiniz.

Dolarla Nasıl Para Kazanılır
Dolarla Nasıl Para Kazanılır

3- PeoplePerHour

Bu site de tıpkı yukarıda sıraladığım iki siteye benziyor. Dünyanın her noktasından insan PeoplePerHour sayesinde dolar kazanıyor. Video kurgu, metin yazarlığı, yazılım destekleri, reklamcılık, finans gibi birçok alanda hizmet verebiliyorsunuz.

Üstelik evden çıkmanıza bile gerek yok ihtiyacınız olan bilgisayarınız ve internet bağlantısı… 500 kelimelik bir metin yazarak 15 dolar kazanabilirsiniz. Elbette bunun için dil biliyor olmanız gerek. Her iş için dil şartı yok tabi ki logo tasarlamak için sadece kişinin isteklerini bilmeniz yeterli.

İPUCU: Burada yapacağınız işlerle ayda 1000 dolar kazanmak mümkün!

4- Toptal

Genel merkezi olmayan ancak global olarak insanlara serbest çalışma imkanı olan bir şirkettir. Özellikle yazılımcılar, finans uzmanları, ürün, proje yöneticileri tarafından tercih ediliyor.

Bu site aracılığıyla büyük şirketler ile çalışmak mümkün. Motorola, Bridgestone, Duolingo gibi markalar da Toptal’deki freelance çalışanları tercih ediyorlar.

Toptal’in diğer sıraladığım freelance sitelerden farkı ise başvurunuzun bu sitede daha zor kabul edilmesidir. Bu tarz sitelerin en büyük dezavantajı herkesin üye olup, hizmet vermeye çalışmasıdır. Bunun sonucunda ortaya kaliteli olmayan hizmetler çıkabiliyor.

Toptal bunu istemiyor ve her ay binlerce başvurunun genel olarak yüzde 3’ünden azını kabul ediyor. Yani oldukça seçiciler ve en iyileri bir araya toplamaya çalışıyor. Siz de işinizin ehli olduğunuza inanıyorsanız, dolarla para kazanmak için üye olabilirsiniz.

Türkiye'de Dolarla Para Kazanmak
Türkiye’de Dolarla Para Kazanmak

5- We Work Remotely

We Work Remotely sitesi bünyesinde 4,5 milyondan fazla ziyaretçiyi barındırıyor. İçerisinde çok fazla kategoride iş imkanı var. Yönetim ve finans, satış ve pazarlama, programlama, tasarım, müşteri desteği, bağımsız yazarlık gibi alternatifler var.

Kolayca para kazanmak isteyenlere! Mail Okuyarak Para Kazanma yazısına davetlisiniz…

6- Freelancer

Piyasadaki en büyük freelance çalışma platformlarından birisinde sıra… iFreelancer çok uzun süredir serbest çalışmaya olanak sağlıyor. 2009’dan beri hizmet veriyor ve bünyesinde çok fazla serbest çalışan insan var.

Dolar ile para kazanmak için tercih edilebilir ancak rekabetin çok fazla olduğunu belirteyim. Burada sipariş almak diğer sıraladığım sitelere göre daha zor. Ancak iş sayınız çoğaldıkça sizi tercih etmek isteyenler de artacak.

7- UpWork

Microsoft, Airbnb gibi büyük firmaların dahi freelance çalışanlar bulduğu bu site her geçen gün kendini geliştiriyor. Yine burada da birçok kategoride hizmet verebiliyorsunuz.

Bilişim teknolojileri, tasarımlar, finans ve muhasebe, satış ve pazarlama gibi akla gelebilecek birçok iş sayesinde internetten dolarla para kazanmak mümkün oluyor. Ne zaman, nerede ve nasıl çalıştığınıza siz karar verin!

8- FlexJobs

Köklü bir yabancı serbest çalışma fırsatı sunan site Flexjobs sayesinde dolar kazanabileceksiniz. FlexJobs’ta çalışanların yorumları ise fazlasıyla olumlu yönde.

Türkiye’de dolarla para kazanmak için kesinlikle tercih edilebilir. Sevdiğiniz işi uzaktan yaparken, dolar bazında para kazanın!

9- Krop

Freelance çalışarak dolar kazanmak için Krop sitesindeki iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bilişim teknolojileri, satış, logo, post tasarımları ve daha birçok iş alanında iş bulabilirsiniz. Buradaki ödemeler genellikle proje başına gerçekleşmez.

Düzenli bir iş olarak düşünebilirsiniz. Örneğin yardımcı yönetici yönetmen olarak Amerika’da bir şirkette uzaktan çalışabiliyorsunuz! Süper iş fırsatlarını görüntülemek için siteye giriş yapmanız yeterli.

Öneri: Kwai Para Kazanma

Satış Yaparak Dolar Kazanmak

Nasıl Dolar Kazanılır
Nasıl Dolar Kazanılır

Sizlere yukarda dolar kazandıran siteler için freelance çalışma platformlarını sıraladım. Dolar kazanmak için çok etkili bir yol olduğu aşikar ancak bu siteler hizmet verebileceğiniz bir iş bulamadıysanız diğer dolar kazanma yollarına yönelebilirsiniz.

Bunlardan bir diğer satış yaparak dolar kazanmaktır. Satış yapmanıza olanak sağlayan yabancı sitelere kayıt oluşturarak çeşitli ürünlerinizi, hizmetlerinizi satabilirsiniz. Peki, hangi siteleri kullanmak mümkün? Hemen ayrıntılarından bahsedeyim!

Faydalı içerik: Gerçek Para Kazandıran oyunlar

1- ETSY

Dolarla para kazanmak için ETSY’de tasarım ürünlerinizi satabilirsiniz! Amerika’da kurulmuş olan ETSY, Türkiye’den yurt dışına satış yapmak isteyen üreticiler, markalar için mükemmel bir fırsat.

Dünyada birçok ülkede kullanıldığı için hazır müşteri potansiyeline kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Üstelik mağaza açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ürünlerinizi mağazanıza yüklersiniz ve satıldığında ETSY sizden belli oranda komisyon keser.

Sizler için konuyu derinlemesine ele aldık ve ETSY satış yapmak ile alakalı yazı hazırladık. Nasıl mağaza açacaksınız, komisyon ne kadar kesilecek? Hepsinin detayını öğrenebilirsiniz. Uzaktan dolar kazanmak için güzel seçenekler mevcut.

Dolarla Para Kazanmak
Dolarla Para Kazanmak

2- Amazon

Dünyanın en büyük online pazaryeri Amazon’da satış yaparak dolar kazanmak mümkün! Amazon’da global çapta satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Burada hemen mağaza açabilirsiniz.

Amazon’da çok fazla potansiyel müşteri bulunduğu için birçok markanın Amazon’da mağaza açtığını zaten biliyoruz. Dolarla para kazanmak için Amazon Para Kazanma yazısındaki satış başlığını inceleyin! Aynı şekilde tasarım yaparak dolar kazanmak da Amazon ile mümkün.

3- Aliexpress

Aliexpress 2009 yılından beri hizmet veren global bir alışveriş platformudur. 20’ye yakın farklı dil desteğiyle 200 milyona yakın kullanıcı sayısı var. Bu sitede ürünlerinizi 50’den fazla ülkede satabiliyorsunuz. Aliexpress’te mağaza açmak için bazı belgeleri toplamanız gerekmekte.

Bunlardan en önemlisi vergi levhasıdır. Yani evet, direkt kişisel olarak satış yapmanız mümkün değil. Ancak bir mağazanız varsa ya da Al Sat Yaparak Para Kazanmak istiyorsanız, bu zahmetlere girerek dolar kazanabilirsiniz.

4- Ebay

Dolarla para kazanmak için satış yapmayı düşünüyorsanız, Ebay seçeneğine de göz atmalısın. Ebay dünyadaki en büyük açık artırma usulüyle satış yapmaya olanak sağlayan bir platformdur. İşletmeniz varsa burada dolarla satış yapabilirsiniz.

Satış yapmak için siteye üye olup, iş hesabına geçiş yapmaktır. Ödeme yöntemlerini, telefon numaranızı ve diğer bilgileri doğru şekilde girmelisiniz. Size en uygun paketi alarak mağazanızı açabilirsiniz.

Dolarla Çeviri Yapmak

Dolarla Para Kazanmak
Dolarla Para Kazanmak

Dolarla para kazanmak için en uygun yollardan birisi de çeviri yapmaktır. Türkçe dışında bir dilde yetkinliğiniz varsa, çeviri yaparak dolarla para kazanmak oldukça mümkün hale geliyor.

Bu şekilde para kazanmak için aşağıdaki sitelere üye olabilirsiniz. Dolarla çeviri yapma siteleri:

 1. Guru
 2. Getblend
 3. Upwork
 4. Fiverr

Dolarla Para Kazandıran Uygulamalar

Dolar Kazanmak
Dolar Kazanmak

Gelelim dolar ile para kazanmak için en basit yollara! Yukarıda az çok zahmet, emek ve yetkinlik gerektiren işlerden bahsettim. Bunlar sayesinde yüksek miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak size uygun değilse, daha basit yöntemlere başvurabilirsiniz. İnternetten dolarla para kazanmak için çeşitli uygulamalar var. Bu uygulamalar sizlerden bazı görevleri yerine getirmenizi istiyorlar.

Örneğin; anket doldurma, reklam izleme, oyunları oynama gibi… Bu tarz görevleri yaptıkça dolar biriktirebiliyorsunuz. Elbette zengin olmanızı sağlamasa da tatmin edici gelir elde etmenizi sağlayabilir. Peki hangi uygulamaları kullanabilirsiniz? Dolarla para kazanmak için:

 1. Swagbucks
 2. MyPoints
 3. Rakuten
 4. EasyShift
 5. GigWalk
 6. PostBee
 7. MoneyApp
 8. Bountry

gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Daha fazla Para Kazandıran Uygulamalar için okuyabilirsiniz! Bu uygulamalarla bedava dolar kazanma mümkün!

Stok Fotoğraf Satarak Dolar Kazanmak

İnternetten Dolarla Para Kazanmak
İnternetten Dolarla Para Kazanmak

Nasıl dolar kazanılır? Dolarla para kazanmak için bir diğer yöntem de stok fotoğraf satmaktır. Lisanslı fotoğraflar her geçen gün birçok sektör için önemli hale geliyor. Bunun için insanlar ücretli olarak fotoğraf satın alıyorlar. Akla gelebilecek birçok konsept için fotoğrafı dolarla satabilirsiniz.

Eğer fotoğrafçılığa ilginiz varsa, elinizdeki son model telefonla dahi bu işi yapabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları bazı yabancı sitelere yüklemeniz gerekiyor. Fotoğraflarınız her indirildiğinde dolar kazanacaksınız. Dolar ile para kazanmak için yükleme yapabileceğiniz siteler:

 1. AdobeStock
 2. Shutterstock
 3. iStock
 4. Depositphotos
 5. 123RF

Sık Sorulan Sorular

Dolarla para kazanmak hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledim.

1- Dolar kazanmak için ne yapmalı?

Dolar kazanmak için öncelikle yeteneklerinize yönelmeniz gerekiyor. Örneğin çeviri yapacak dil bilgisi seviyesine sahipseniz çeviri yaparak dolar kazanabilirsiniz. Ayrıca dolar kazandıran uygulamalar ile herhangi bir yeteneğe sahip olmadan da dolar kazanabilirsiniz. Ancak bu yöntemde kazancınızın biraz daha düşük kalacağını söyleyebiliriz.

2- Uzaktan çalışarak dolar kazanmak mümkün mü?

Remote işler yaparak özellikle yurt dışı firmalarla çalışabilir ve dolar kazancı elde edebilirsiniz. Yurt dışı iş ilanı sitelerinde birçok ilanın uzaktan çalışma içerdiğini söyleyebiliriz.

3- Dolar kazandıran uygulamalar ile ne kadar kazanç sağlanabilir?

Bu uygulamalar ile çok fazla kazanç sağlayabilmek mümkün değildir. Ancak ülkemizde dövizin pahalı olduğunu düşünürsek iyi kazançlar sağlayabiliriz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Hızlı Para Kazanma

Hızlı Para Kazanma Yolları 2023 – Kazandıran Yeni Fikirler!

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 – En Hızlı Yöntemler!

spotify para kazanma

Spotify Para Kazanma 2023 – Güncel ve Garanti Yöntemler

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2023

Telegram Para Kazanma 2023 – Kanal Sahibi Olun!

Daha Fazla Makale

youtube kazanç hesaplama

Youtube Kazanç Hesaplama Programı – 2023 KAZANÇ TABLOSU!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Upwork Para Kazanma 2023 – Evden Çalışarak Para Kazanmak

Link Kısalt Para Kazan

Link Kısalt Para Kazan 2023 – 15 EN İYİ Link Kısaltma Sitesi

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Yolları ve Şartları 2023 – MAAŞ TABLOSU!

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

X