Amazon Para Kazanma Yolları Nelerdir? 11 YÖNTEMLE KAZANIN!

Yazar: Sinem Editör Tarih: 03.02.2023
Amazon Para Kazanma

Günümüzde birçok farklı kişi Amazon para kazanma yolları nelerdir sorusuna yanıt arıyor! Amazon’dan para kazanmak için bireysel e-ticaret trendini kaçırdığınızı düşüncesine kapıldıysanız endişelenmeyin! Sizler için mükemmel bir haberimiz var. Amazon nasıl para kazanılır? Açıkladık…

Amazon bünyesinde; eBay, Shopify, Trendyol ve Etsy gibi birkaç e-ticaret şirketleri vesilesiyle artık siz de para kazanmanın en iyi yolu olan Amazon’u avucunuzun içi gibi bileceksiniz! Bazı ipuçlarıyla Amazondan para kazanmak mümkün. O halde hadi, gelin hep birlikte Amazon’dan nasıl para kazanıldığını öğrenelim!

Amazon’dan Para Kazanmak Gerçek Mi?

amazon para kazanma
Amazon para kazanma

Bilindiği üzere Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi olarak faaliyet gösteriyor. Amazon para kazanmak gerçek mi? Diye soruyor olabilirsiniz. Bu noktada ”Amazon Para Kazanma” yollarını takip ederek gelir elde etmeniz mümkün!

Birçok platform, ürün satışı dışında da birçok hizmet veriyor. Aynı zamanda bu hizmet, küresel çapta faaliyet gösteriyor. İşte tam da bu kısımda uluslararası piyasalara açılmayı hedefleyen birçok üretici, işletmenin ve girişimcinin ilgi odağında oluyor. Yani, Amazon’dan para kazanmak mümkün!

Bu yazıda Amazon’dan para kazanmayı hedefleyen herkese nokta atışı yöntemler vereceğiz! Bütün sorularınızın yanıtları için okumaya devam edin.

İlginizi çekebilir: Yeni İş Fikirleri

Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

amazondan nasıl para kazanılır
amazondan nasıl para kazanılır

Amazon, dünyanın önemli pazarlarında söz sahibi olan bir marka olarak biliniyor. Aynı zamanda 2020 yılı itibarıyla artık dünya genelinde yıllık olarak belirlenen net satışın 386 milyar dolar civarında olduğu öne sürüldü!

Sayıların bu denli büyük olması, ne kadar yoğun bir ticari faaliyetin sürdürüldüğünü gösteriyor. Bu noktada bir girişimciyseniz ya da işletme olarak faaliyet gösteriyorsanız, siz de bu pazarlara açılarak gelir elde edebilirsiniz!

Peki Amazondan nasıl para kazanılır? Amazon’dan satış yaparak para kazanma süreçlerinize ışık olacak birbirinden farklı yöntemler bulunuyor.

Bu aşamada her bir yöntemin kendine has avantajı ve dezavantajı olduğunu belirtelim! Bu yöntemleri hayata geçirirken Amazon’un belirlemiş olduğu satış politikaları ve davranış kurallarına riayet etmeniz gerekiyor. Tam tersi bir durumda, olumsuz süreçlerle karşılaşabilirsiniz. Amazon para kazanma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Amazon’dan Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

amazon para kazanma
Amazon para kazanma

Amazon para kazanma yöntemleri için sizlere en güvenilir ve kazançlı olanları sıraladık. Amazondan para kazanmak gerçek mi? Diye sorgulamanıza gerek kalmayacak yollar sayesinde siz de dünyaca kullanılan Amazon’dan para kazanabileceksiniz. İşte Amazon para kazanma yolları

1. Amazon’da Satış Yaparak Para Kazanma

Amazon para kazanma yollarından ilki hiç kuşkusuz Amazon’da bir satıcı olarak faaliyet göstermeniz olacaktır. Bu vesileyle para kazanmaya başlamanız mümkün! Bununla birlikte işletmeden işletmeye olacak şekilde (B2B), ya da işletmeden müşteriye olacak şekilde (B2C) satış modelini seçmek sizin elinizde!
Amazon satıcı hesabı açarak siz de satıcı, bayi ya da marka sahibi olarak ürünlerinizi dünya çapındaki mağazalarda satışa çıkararak yüksek gelirler elde edebilirsiniz!

Üstelik satışa koyduğunuz ürünlerinizi listeleyebilir, ve bununla birlikte tanıtım yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerin dikkatini çekerek satış süreçlerine hız kazandırabilirsiniz!

Benzer Olarak: Etsy Satış Yapmak

Amazon para kazanma yolları
Amazon para kazanma yolları

2. Fulfillment By Amazon (FBA) Vesilesiyle Ses Getirin!

Dünyaya açılmayı hedefliyorsanız satışa koyduğunuz ürünleri depolama kısmından tutun depodan siparişe hazırlama ve gönderme aşamasına kadar büyük bir özveriyle takip etmelisiniz. Bu süreç, sizi hem ekonomik açıdan hem de mental açıdan yorabilir. Endişelenmeyin!

Fulfillment by Amazon (FBA) ağından yararlanarak siz de işinizi büyüterek kazanç elde edebilirsiniz!

  • Amazon, ürünlerinizi sizin adınıza olacak şekilde depolarında saklar. Sipariş geldiği sırada da doğru ürünleri seçerek özenle paketler.
  • Sonrasında da sorunsuz bir şekilde müşteriye gönderir. Bu noktada bürün kargolama süreçlerini sizin adınıza takip ederek aşamaları daha ekonomik hâle getirir!
  • Bu noktada siz, ürününüzü tedarik etmek ve pazarlamak ile alakalı faaliyetlerinizi yürütürken Amazon da sizler adına lojistik destek sağlar!
  • Bu vesileyle yeni müşterilere çok daha kolay ulaşıp para kazanabilme fırsatı edinirsiniz!
  • Aynı zamanda kurmuş olduğunuz markanızı büyütebilir ve küresel çapta faaliyet gösterebilirsiniz!

Amazon ile para kazanma konusunda bu önerileri dikkate alabilirsiniz.

3. Amazon Appstore’da Uygulamanızı Satın!

Amazon para kazanma yolları için sınır yok… Sadece Amazon’da satış yaparak para kazanmak istemeyenlere de seçeneklerimiz var. Sıkı durun! Bir uygulama geliştiricisi olarak faaliyet gösteriyorsanız size çok güzel bir haberimiz var.

Amazon Appstore vesilesiyle artık siz de kendi oluşturduğunuz uygulamanızı ya da oyununuzu geniş kitlelere ulaştırarak gelir elde edebilirsiniz! Bu noktada kendinizi ne kadar geliştirebilirseniz o kadar şanslısınız.

amazondan nasıl para kazanılır
amazondan nasıl para kazanılır

4. Amazon’un En Çok Para Kazandıran API’larını Kullanın!

Geliştirmiş olduğunuz oyun ve uygulamalara istinaden Amazon API’ları eklemeleri yaparak siz de para kazanabilirsiniz! Çünkü bu API’lar, oluşturduğunuz uygulamanız üzerinden reklam yapmanıza vesile olur. Bununla birlikte uygulama içi satın alımlarına da olanak tanır! ,

Eğer sermayesiz para kazanma yolları arıyorsanız, size hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

5. Amazon Kindle Bünyesinde E-Kitaplarınızı Yayımlayın!

Amazon para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de Amazon Kindle Direct Publishing bünyesinde e-kitaplarınızı yayımlamak olacaktır! Kendi e-kitaplarınızı yayımladığınız zaman yayımcı aramak durumunda kalmazsınız!

Aynı zamanda yazmış olduğunuz kitabınızın yazımından tutun yayımlanma sürecine kadar tüm adımları bireysel olarak tamamen kendiniz ilgilenebilirsiniz! Amazon Kindle para kazanma için bu önerileri dikkate alabilirsiniz.

6. Amazon Merch ile Bireysel Tasarımlarınızı Satın!

Amazon her geçen gün kendisini geliştiren bir şirket. Amazon Merch’te adını yeni yeni duyuruyor. Amazon Merch programı, amazon para kazanma yollarında sıklıkla kullanılan bir uygulama. Fakat bu program, şimdilik sınırlı sayıda ülkede sunuluyor. (ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Japonya).

Ancak Türkiye’ye de gelme ihtimaline karşı sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü para kazanmak için çokça işe yarayabilir. Amazon merch vesilesiyle herhangi bir ön yatırım yapmadan kendi hazırladığınız tasarımlarınızı satmanız mümkün!

Tamamı talep üzerine basılan grafik tişörtler, aksesuarlar ve daha fazlasını oluşturarak tasarımlarınızı dünyayla paylaşın. Baskı ve nakliye işlerinizi Amazon halledecek! Amazon Merch para kazanma bilgileri bu şekilde.

amazon da para kazanmak
amazon da para kazanmak

7. Amazon Influencer Programlarına Katılın!

Sosyal medyada belirli bir kitleniz varsa! çok şanslısınız demektir! Aynı zamanda insanları fikir ve tavsiyelerinizle etkileyebiliyorsanız bu program tam size göre!

Amazon para kazanma yöntemlerinden en çok kullanılan uygulama olan Amazon Influencer programı, kazanç elde etmeniz adına attığınız en büyük adım olacaktır!

Amazonda para kazanma için Influencer programlarına katılabilirsiniz.

8. Amazon Drop Shipping (Stoksuz Satış) Yaparak Kazanın!

Amazon para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de drop shipping olarak bilinen stoksuz satış yaparak gelir elde etmektir. Bu yöntem sizi yanıltmasın! Amazon drop shipping yönteminde üreticiden bizzat ürünü alıp stoklamazsınız.

Sipariş geldikçe üreticiyle iletişime geçersiniz. Aynı zamanda müşteriyle irtibata geçerek ürünü göndermesini istersiniz. Paketleme ve gönderme süreci de üretici tarafından gerçekleştirilerek büyük kolaylık sağlar! Yani Amazondan para kazanmak için aslında müşteri ile satıcı arasında bir köprü oluyorsunuz. Mantık bu kadar basit…

amazon da para kazanmak
amazon da para kazanmak

9. Alexa ve AWS Adına Yazılım Oluşturun!

Bilindiği üzere Alexa, Amazon’un birçok cihaz ve hizmet için özel olarak geliştirmiş olduğu sesli komut ve kontrol ile çalışan bir yazılımıdır. Bu noktada birçok müşteri Alexa cihazlarını evde, işte, arabada, ve daha birçok yerde kullanıyor. Dolayısıyla Alexa uyumlu yazılımlar geliştirip satarak gelir elde etmeniz mümkün!

10. Amazon İçin Çalışın!

Amazon’da satış yaparak para kazanmanıza vesile olacak en büyük adım Amazon adına çalışmanız olacaktır! Bilindiği Küresel çapta faaliyet gösteren Amazon, çalışan sayısı bakımından da oldukça büyük bir şirket olarak konumunu koruyor.

Dolayısıyla birçok farklı kişiye birçok farklı statüde iş olanakları sağlıyor. Bu noktada hem şirkette hem de uzaktan çalışabilirsiniz. Aynı zamanda Amazon.jobs’a girerek kendinize ait mevcut ilanlara göz atabilirsiniz!

11. Mechanical Turk ile Kazanın!

Amazon’un yeni platformlarından birisi olan Mechanical Turk ile para kazanabilirsiniz. Amazon yorum yaparak para kazanma için bu platformu kullanabiliyorsunuz. Bu sitedeki sistem tamamen görev yaparak para kazanma üzerine kurulu.

Yapacağınız görev sayısına göre kazancınız değişecektir. Başlangıç için kazancınız düşük kalsa da sonraki aşamalarda iyi miktarlar kazanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Amazon para kazanma hakkında sıkça sorulan sorular aşağıdaki gibidir;

1- Amazon üzerinden nasıl para kazanılır?

Temel olarak yazı içerisindeki yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Son dönemde Mechanical Turk platformunun oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz.

2- Amazon’da satış yapmak karlı mı?

Evet. Amazon’da satış yapmak, belirli şartları sağlamanız halinde oldukça karlıdır. Ancak karlı ürünleri bulmanız ve iyi analiz yapmanız gerekmektedir.

3- Amazon’da en çok ne satılıyor?

Amazon’da en çok giysi, aksesuar gibi ürünler satılırken ayrıca kitap ürünlerinin de çokça satıldığını söyleyebiliriz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Hızlı Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazanma Yolları 2023 | Kolay Yoldan Kazanç Sağla!

günlük para kazanma

Günlük Para Kazanma – 15 GARANTİ YÖNTEM!

MaxiPuan Geçen Yerler

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Mağazalar ve Siteler!

Growtopia Para Kazanma

Growtopia Para Kazanma 2023 – Evden Para Kazan!

Para Kazandıran Hobiler

Para Kazandıran Hobiler | 19 Hobi Fikriyle Evde Para Kazan!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Daha Fazla Makale

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları 2023 | En Etkili Finansal Çözümler!

Gezerek Para Kazanmak 2023 - Freelance ve Online İşler!

Gezerek Para Kazanmak 2023 – Freelance ve Online İşler!

Google Adsense Para Kazanma 2023 - Google’dan Para Kazan!

Google Adsense Para Kazanma 2023 – Google’dan Para Kazan!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 - En Hızlı, En Yüksek!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2023

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2023

Freelance Para Kazanmak

Freelance Para Kazanmak – 10 Yöntemle Evden Para Kazan!

Garanti Bonus Nerede Kullanılır

Garanti Bonus Nerede Kullanılır? 25 Site ve Market Önerisi!

X