Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023 – Güncel 10 Kurs!

Yazar: Aykut Tarih: 22.09.2023
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları

Halk Eğitim Merkezleri, açmış olduğu kurslarda aynı zamanda para kazanmanıza olanak sağlıyor. Hem kursa gidip hem para kazanmak istemez misiniz? Para kazandıran halk eğitim kursları konusunda tüm detayları aktaracağım…

Halk Eğitim iş garantili kurslar ile siz de meslek sahibi olabilirsiniz! Hatta bu kurslardan bazıları katılımcılara katıldıkları ders değerinde ödeme dahi yapıyor. Halk eğitim kursları ne kadar para veriyor? Öğreneceksiniz…

Halk eğitim para veren kurslar için detaylı bir analiz hazırladık. Halk eğitimde hangi kurslar var tek tek açıklayacağım. Birlikte bakalım; acaba halk eğitim merkezinde hangi kurslar var? İşte yanıtı…

Meslek Edindirme Kursları 2023 – Hangi Meslekler Var?

Meslek Edindirme Kursları
Meslek Edindirme Kursları

Eğitim almaya ve başarılı bir kariyer sahibi olmaya karar verenler merak ediyor: Meslek edindirme kurslarında hangi meslekler var? Sizinle öncelikle mesleki eğitim bölümleri tam listesini paylaşıyorum. Ardından en çok para kazandıran halk eğitim kurslarını detaylı olarak açıklayacağım.

Halk eğitimde hangi kurslar var? Para kazandıran halk eğitim kursları şu şekildedir:

Ahşap TeknolojisiGüvenlik HizmetleriMüzik Aletleri YapımıTarım
Aile ve Tüketici BilimleriHalkla İlişkilerMüzik ve Gösteri SanatlarıTesisat
BahçecilikHasta ve Yaşlı HizmetleriOrmancılıkİklimlendirme
BilişimHayvan YetiştiriciliğiÖğretmenlik ve ÖğretimUçak Bakımı
Biyomedikal Cihaz TeknolojileriKağıt Üretim TeknolojisiPazarlama ve PerakendeUlaştırma
Büro Yönetimi ve Sekreterlikİnşaat TeknolojisiPlastik TeknolojisiYenilenebilir Enerji
Çocuk GelişimiYangın GüvenliğiRadyo – TelevizyonYer Bilimleri
DenizcilikMadencilikRaylı Sistemler TeknolojisiYazılım Kursları
Büro YönetimiMatbaaSağlıkÖn Muhasebe
Din EğitimiMakine TeknolojisiSeramik ve CamKuaförlük
Eğlence HizmetleriKişisel Gelişim ve EğitimSosyal HizmetlerOtelcilik
Elektrik Elektronik TeknolojisiGrafik ve FotoğrafDanışmanlıkSatış Danışmanlığı
Endüstriyel OtomasyonGüvenlik HizmetleriSosyolojik ve Kültürel Araştırmalar
Gemi YapımıKuyumculukSpor
Gıda TeknolojisiMuhasebe ve FinansmanTekstil
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023

En çok para kazandıran kurslar bu şekilde… Halk Eğitim Merkezlerinde size uygun bir kursa kayıt olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Halk eğitim kursları bölümleri oldukça çeşitlidir. Burada önemli olan size uygun olan kursu seçmektir.

Öneri içerik: Masa Başı İşler ve Maaşları

Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları

Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları
Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları

Para kazandıran halk eğitim kurslarına geçmeden önce bilmeniz gereken çok önemli bir detay var: Mesleki eğitim merkezi kayıt şartları! Halk Eğitim Kurslarından yararlanma şartları şu şekilde:

 • Kurumun sistemine “İşsiz” olarak kayıt olmak,
 • 15 yaş ve üzerinde olmak,
 • Mesleklere özel olarak belirlenen şartları karşılıyor olmak,
 • Daha önce aynı 2’den fazla halk eğitim kursuna katılmamış olmak,
 • Meslek edindirmeye yönelik danışmanlık olanaklarından faydalanmak,
 • Emekli olmamak,
 • Yüklenicinin birinci veya ikinci derece akrabası ya da eşi olmamak.

Halk eğitim için ne gerekli sorusunun cevabını açıkladık. Kurs ve meslek edinmek arasında sıkı bir bağ var. Eğer iyi bir eğitim alır ve mesleğinizi başarılı şekilde icra ederseniz her zaman yüksek kazanç elde etme şansınız var.

Bu noktada elbette merak ediyorsunuz? Halk eğitim merkezleri ücretli mi? Bu sorunun yanıtı hayır! Halk eğitim meslek kurslarına katılmak için ücret ödemeniz gerekmez.

Özellikle en çok para kazandıran halk eğitim kursları konusunda size uygun olan, doğru seçimi yaparsanız…

Peki sizin için en iyi meslek kursları neler? Halk eğitim kursları bölümleri arasında sizin yapınıza en uygun olan hangisi? Aşağıdaki listeyi dikkatle okumanızı öneririm!

En Çok Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023

Şimdi sizinle paylaşacağım sertifikalı meslek kursları listesini dikkatle inceleyin. Unutmayın ki, en çok para kazandıran halk eğitim kursları sizin en başarılı olacağınız kurslardır. İşini iyi yapan her zaman maddi olarak bu başarının karşılığını alır.

Para kazandıran halk eğitim kursları şu şekilde:

 1. Yazılım ve Web Tasarım
 2. Satış ve Pazarlama
 3. Güvenlik Hizmetleri
 4. Muhasebe ve Finans Hizmetleri
 5. Halkla İlişkiler – İnsan Kaynakları Uzmanlığı
 6. Tekstil – Dikiş – Moda
 7. Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
 8. Hasta ve Yaşlı Hizmetleri
 9. Kişisel Gelişim ve Koçluk
 10. İklimlendirme

Şimdi hem kursa git hem para kazan sistemine dâhil olmak isteyenler için bu kursları detaylı olarak açıklayalım… 🙂

1- Yazılım ve Web Tasarım

Yazılım ve Web Tasarım
Yazılım ve Web Tasarım

Halk eğitim kursları bölümleri arasında en çok tercih edilenlerden biri: Yazılım ve web tasarım! Alanında uzman profesyonellere global alanda çalışma fırsatı sunan bu mesleği öğrenmek için çaba sarf etmeniz gerekir.

Kesinlikle söylemeliyim ki bu çabaya değer. Para kazandıran halk eğitim kursları arasında ilk sırada yer almayı hak eden bu alanı mutlaka araştırın. Eğer matematiksel düşünme kabiliyetiniz varsa iş garantili kurslar listemize birincilikle giren bu alanı araştırın.

2- Satış ve Pazarlama

Satış ve Pazarlama
Satış ve Pazarlama

Bu dünyadaki tüm gelir kaynaklarının temelinde satış ve pazarlama yatar. İşte tam da bu nedenle para kazandıran halk eğitim kursları listesinin en değerli seçeneklerinden biridir bu alan.

Sosyal becerilerinize güveniyor, insanlarla iletişimde olmaktan keyif alıyorsanız dikkat! Tüm şehirlerdeki halk eğitim merkezi kursları arasında yer alan bu alanı araştırın.

Öneri içerik: En İlginç Meslekler

3- Güvenlik Hizmetleri

İş garantili kurslar arasında gösterilebilecek olan güvenlik hizmetleri her zaman iş gücü açığı bulunan bir alan. Sabırlı ve soğukkanlı, sakin bir yapınız varsa para kazandıran halk eğitim kursları arasında öne çıkan bu alanı araştırabilirsiniz.

4- Muhasebe ve Finans Hizmetleri

Muhasebe ve Finans
Muhasebe ve Finans

Para kazanmanın yolu, para ile yakın ilişki içinde olmaktan geçer bazen. Dikkatli bir yapınız varsa, matematikle aranız iyiyse ve detaylara önem veren biriyseniz bu iş tam size göre olabilir.

Pek çok şehirdeki halk eğitim kursları listesinde görebileceğiniz bu alanı mutlaka araştırın. Lise mezunu meslek edindirme kursları arasında yer alan muhasebe ve finans hizmetleri başarıya adım atacağınız o seçim olabilir.

5- Halkla İlişkiler – İnsan Kaynakları Uzmanlığı

Belediye kursları arasında yüksek kazanç olanağı sunan bir alan daha! Eğer kendinizi halkla ilişkiler alanında geliştirirseniz bu alanda pek çok kurumsal firmada, yüksek maaş ile çalışma şansı bulabilirsiniz.

Ayrıca para kazandıran halk eğitim kursları arasında yer alan insan kaynakları alanında da çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Halkla ilişkiler ve insan kaynakları eğitimleri meslek edindirme kursları arasında en çok tercih edilenlerdendir.

6- Tekstil – Dikiş – Moda

Para kazandıran halk eğitim kursları arasında öne çıkan başlıklardan biri: Tekstil ve moda! Unutmayın ki bu alanda her zaman yaratıcı profesyonellere ihtiyaç var. Eğer modaya ilgi duyuyor, bu alanda çalışmaktan keyif alacağınızı düşünüyorsanız dikkat dikkat!

Bu alanda halk eğitim sertifika sahibi olmak size pek çok fırsatın kapısını aralar. Değerlendirin derim!

İçerik önerisi: Oyun Oynayarak Para Kazanma

7- Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

Biyomedikal cihazlar alanında uzmanlaşarak hem özel kliniklerde iş bulabilir hem de satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunarak kazanç elde edebilirsiniz.

Eğer medikal alanda çalışmak ilginizi çekiyorsa sıra dışı bu alana göz atabilirsiniz.

8- Hasta ve Yaşlı Hizmetleri

Para kazandıran halk eğitim kursları arasında bu başlığı gördüğünüze şaşırdınız mı? Türkiye’de ve dünyada yaşlı ve hasta bakımı her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan bir alan.

Kendinizi bu alanda geliştirir ve en yaygın kurslar aracılığıyla sertifika sahibi olursanız farklı ülkelerde dahi kolaylıkla iş bulmanız mümkün.

9- Kişisel Gelişim ve Koçluk

Para kazandıran halk eğitim kursları listesinde yer alan önemli bir alan! Kişisel gelişim eğitimi almak başta sizin iletişim becerilerinize katkı sağlar. Bu beceri ile pek çok farklı alanda iş bulmanız, hayatta başarı elde etmeniz mümkün.

Ayrıca bu alanda eğitim aldıktan sonra koçluk hizmeti vererek de kazanç sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ne İş Yapabilirim?

10- İklimlendirme

İklimlendirme Teknolojisi
İklimlendirme Teknolojisi

İklimlendirme sistemleri iş dünyasında yükselen bir trend! İklimlendirme kurs programı kapsamlı olarak tasarlanmıştır ve özellikle gıda sektöründe iş bulmanıza yardımcı olur.

Mesleki eğitim almak için size geniş bir çalışma alanı sunan bir konuda uzmanlaşmalısınız. Unutmayın ki, para kazandıran halk eğitim kursları aynı zamanda çok tercih edilmeyen mesleklerde uzmanlaşmanıza da yardımcı olur. Bu kurslardan kazanacağınız yetkinlik ile en çok para kazandıran sertifikalardan birine sahip olabilirsiniz.

Mesleki Eğitim Merkezi Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

İşkur meslek edindirme kursları halk eğitim merkezlerinde verilir. Açılacak kurslar ve derslerin yapılacağı tarihler katılımcıların talebine göre belirlenir. İşkur mesleki eğitim kurslarına katılmak için son başvuru tarihinden önce mutlaka kayıt yaptırmalısınız.

Mesleki eğitim merkezi kayıt tarihleri İşkur Kursları web sitesinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Halk eğitim para veren kurslar listesine de yukarıdaki linkten erişebilirsiniz. İşkur para kazandıran kurslar size eğitim sürecinizi kazançlı geçirmeniz konusunda yardımcı olur. Gerçekten halk eğitim kurslarında para veriyorlar mı diye düşünüyor, buna inanamıyor olabilirsiniz. Yine de bize inanabilirsiniz.

Hangi kurslar para kazandırıyor diye merak ediyorsanız linkte yer alan bilgileri detaylı olarak inceleyin. Para kazandıran kurslar sayesinde eğitim sürecinizi de kazançlı geçirin. Bu web sitesinden İşkur’un yeni açılacak kursları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Para kazandıran halk eğitim kursları ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.

E-devlet halk eğitim kurs başvurusu yapmak için ise e-devlet ‘e giriş yapın ve arama kutucuğuna “Yaygın eğitim” yazın. Sistem sizi yönlendirecek.

Halk Eğitim İş Garantili Kurslar Nelerdir?

Halk Eğitim İş Garantili Kurslar
Halk Eğitim İş Garantili Kurslar

Halk Eğitim’deki kurslarda yer alarak kariyer adımlarınızı başarılı bir şekilde atabilirsiniz. İŞKUR kapsamında iş garantili kurslar açılabiliyor. Özellikle İŞKUR’un İş Başı Eğitim Programları bu kapsamda çokça tercih ediliyor. Peki, Halk Eğitim iş garantili kurslar nelerdir? İŞKUR İEP programı dâhilinde şimdi inceleyin:

 1. Bilgi Güvenlik Uzmanı
 2. Sosyal Medya Uzmanı
 3. Yazılım Geliştiricisi
 4. Endüstriyel Robot Programcısı
 5. Veri Tabanı Analisti
 6. Yazılım (Uygulama) Geliştiricisi
 7. Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı
 8. Animasyon Programcısı

Bu meslekleri hem kursa git hem para kazan sistemi içerisinde düşünebilirsiniz. İEP programlarında öncelikle size eğitim veriliyor ve bu süreçte para kazanıyorsunuz. Sonrasında kriterleri sağladığınızda iş başı yapabiliyorsunuz.

Diğer Halk Eğitim Kursları

Halk Eğitim Merkezleri’ne kayıt olmak için karşınıza birçok kurs seçeneği çıkarılıyor. Burada en çok tercih edilen ve para kazandıran halk eğitim kurslarını sizler için derledik. Halk Eğitim Kursları şu şekildedir:

 1. Fotoğrafçılık
 2. Web Tasarım
 3. Yazılım Geliştirme
 4. Sosyal Medya
 5. Dijital Pazarlama
 6. Pazarlama ve Halkla İlişkiler
 7. Müzik Aletleri

Halk Eğitim Kursları Ne Kadar Para Veriyor?

Para kazandıran halk eğitim kurslarını incelemeye devam ediyoruz. Şimdi Halk Eğitim kursları ne kadar para veriyor sorusunu yanıtlayalım:

 • Kursiyerler günlük olarak 438,55 TL ödeme alırlar.
 • Lise ve Altı Örgün Öğrenim Gören Öğrenciler günlük 328,91 TL kazanırlar.
 • Diğer öğrenciler ise günlük olarak 438,55 TL ödeme alıyorlar.
 • Eğer işsizlik maaşı aldığınız halde bu programlara başlarsanız günlük 219,28 TL ödeme alırsınız.
 • Geleceğin meslekleri kategorisindeki kurslar için günlük ödeme 482,41 TL’dir.

Para kazandıran halk eğitim kursları 2023 yılında bu kadar kazandırıyor. Tabi iş başı eğitim programlarının iş garantisi vermesi, bir başka avantaj… Şimdi kursların ne zaman açıldığını açıklayalım!

Halk Eğitim Para Veren Kurslar İş Garantili Mi?

Halk Eğitim’de para veren kursların tamamı iş garantili değildir. Hatta ilk etapta Halk Eğitim Merkezleri böyle bir garanti vermiyor desek daha doğru olur. Ancak Halk Eğitim iş garantili kurslar için “İŞKUR İEP” sistemine dâhil olmanız önerilebilir.

Yukarıda ilgili başlıkta hangi kursların açıldığından bahsettik. Burada güncel olarak başka mesleklerde de kurslar açılabiliyor. Bu nedenle İŞKUR İEP sayfasını düzenli bir şekilde takip etmenizi öneriyoruz.

İlginizi çekebilir: Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Sık Sorulan Sorular

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları | SSS
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları | SSS

Para kazandıran halk eğitim kurslarını açıkladım. Sanıyorum ki bu konuda artık fikir sahibisiniz. Şimdi halk eğitim kursları konusunda en çok aldığımız sorularla devam edelim.

1- Halk eğitim kurs ücretleri ne kadar?

Herkes soruyor: halk eğitim kursları ücretli mi? Halk eğitim kursları ücretsizdir. Bazı kurslarda katılımcılara ödeme yapılmaktadır.

2- Halk eğitim kursları bize para verir mi?

İşkur tarafından açılan halk eğitim kurslarında katılımcılara 219,28 TL ile 438,55 TL aralığında ödeme yapılabilmektedir. Alacağınız rakam mevcut koşullara göre farklılık gösterir. Hem kursa git hem para kazan bu fikir ilginç değil mi?

3- Halk eğitim merkezinde neler var?

Halk eğitim merkezlerinde yazılımdan aşçılığa, modadan iklimlendirmeye varıncaya dek pek çok alanda kurs bulunabilir. En çok para kazandıran halk eğitim kursları yukarıda listelenmiştir.

4- Halk eğitim kursları yılda kaç kez yapılır?

Halk eğitim kursları yılın belirli dönemlerinde 2 ya da 3 kez açılır. Halk eğitim kursları kayıt ise yıl boyunca yapılabilmektedir.

5- Halk eğitim merkezi kayıt nasıl yapılır?

Halk eğitim kurslarına kayıt için size en yakın halk eğitim merkezine nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Öneri içerik: Para Kazanma Uygulamaları

Meslek kazandıran kurslar ve para kazandıran halk eğitim kursları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi merak ediyoruz! YORUMLAR kısmından paylaşın, hemen yayınlayalım. 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Trendyoldan Para Kazanmak

Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Online Eğitim Vererek Para Kazanma

Online Eğitim Vererek Para Kazanma: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Evden Para Kazanma

Evden Para Kazanma Yolları! GÜNCEL 15 YÖNTEM

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

Daha Fazla Makale

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler 2024 – Sahibinden Borç Para

YouTube Kazanç Hesaplama

YouTube Kazanç Hesaplama Sitesi 2024 – KAZANÇ TABLOSU!

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler – 27 Gerçek Para Kazanma Sitesi!

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenilir 20 Site ve Uygulama!

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2024 | UYGULAMALAR – SİTELER!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Link Kısalt Para Kazan

Link Kısalt Para Kazan 2024 | 15 Link Kısaltma Sitesi!

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma | 18 Uygulama ve Site Önerisi!

X