Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları – Güncel 10 Kurs!

Yazar: Aykut Tarih: 24.04.2023
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları

Başarılı bir kariyere sahip olmak ve bu başarının sonucunda yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey eğitim! Bu içerikte size ücretsiz kurslar konusunda detaylı olarak bilgi vereceğim. Halk eğitimde hangi kurslar var tek tek açıklayacağım.

En çok para kazandıran halk eğitim kursları 2023 yılında pek çok halk eğitim merkezinde açılıyor. Hatta bu kurslardan bazıları katılımcılara katıldıkları ders değerinde ödeme dahi yapıyor. Halk eğitim para veren kurslar bilgisini seveceğinize eminim!

Şimdi başarı basamaklarını tırmanmaya hazırsanız sizinle iş garantili kurslar konusunda kapsamlı bir liste ve önemli bilgiler paylaşacağım! Birlikte bakalım; acaba halk eğitim merkezinde hangi kurslar var?

Meslek Edindirme Kursları 2023 – Hangi Meslekler Var?

Meslek Edindirme Kursları
Meslek Edindirme Kursları

Eğitim almaya ve başarılı bir kariyer sahibi olmaya karar verenler merak ediyor: Meslek edindirme kurslarında hangi meslekler var? Sizinle öncelikle mesleki eğitim bölümleri tam listesini paylaşıyorum. Ardından en çok para kazandıran halk eğitim kurslarını detaylı olarak açıklayacağım.

Halk eğitimde hangi kurslar var? İşte size iyi bir meslek kazandıran kurslar:

Ahşap TeknolojisiGüvenlik HizmetleriMüzik Aletleri YapımıTarım
Aile ve Tüketici BilimleriHalkla İlişkilerMüzik ve Gösteri SanatlarıTesisat
BahçecilikHasta ve Yaşlı HizmetleriOrmancılıkİklimlendirme
BilişimHayvan YetiştiriciliğiÖğretmenlik ve ÖğretimUçak Bakımı
Biyomedikal Cihaz TeknolojileriKağıt Üretim TeknolojisiPazarlama ve PerakendeUlaştırma
Büro Yönetimi ve Sekreterlikİnşaat TeknolojisiPlastik TeknolojisiYenilenebilir Enerji
Çocuk GelişimiYangın GüvenliğiRadyo – TelevizyonYer Bilimleri
DenizcilikMadencilikRaylı Sistemler TeknolojisiYazılım Kursları
Büro YönetimiMatbaaSağlıkÖn Muhasebe
Din EğitimiMakine TeknolojisiSeramik ve CamKuaförlük
Eğlence HizmetleriKişisel Gelişim ve EğitimSosyal HizmetlerOtelcilik
Elektrik Elektronik TeknolojisiGrafik ve FotoğrafDanışmanlıkSatış Danışmanlığı
Endüstriyel OtomasyonGüvenlik HizmetleriSosyolojik ve Kültürel Araştırmalar
Gemi YapımıKuyumculukSpor
Gıda TeknolojisiMuhasebe ve FinansmanTekstil
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023

Halk eğitim kursları bölümleri oldukça çeşitlidir. Burada önemli olan size uygun olan kursu seçmektir.

Para Kazanma Seçeneği: Para Kazanma Uygulamaları

Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları

Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları
Halk Eğitim Kurslarından Yararlanma Şartları

Para kazandıran halk eğitim kurslarına geçmeden önce bilmeniz gereken çok önemli bir detay var: Mesleki eğitim merkezi kayıt şartları!

  • Kurumun sistemine “İşsiz” olarak kayıt olmak,
  • 15 yaş ve üzerinde olmak,
  • Mesleklere özel olarak belirlenen şartları karşılıyor olmak,
  • Daha önce aynı 2’den fazla halk eğitim kursuna katılmamış olmak,
  • Meslek edindirmeye yönelik danışmanlık olanaklarından faydalanmak,
  • Emekli olmamak,
  • Yüklenicinin birinci veya ikinci derece akrabası ya da eşi olmamak.

Halk eğitim için ne gerekli sorusunun cevabını açıkladık. Kurs ve meslek edinmek arasında sıkı bir bağ var. Eğer iyi bir eğitim alır ve mesleğinizi başarılı şekilde icra ederseniz her zaman yüksek kazanç elde etme şansınız var.

Bu noktada elbette merak ediyorsunuz? Halk eğitim merkezleri ücretli mi? Bu sorunun yanıtı hayır! Halk eğitim meslek kurslarına katılmak için ücret ödemeniz gerekmez.

Özellikle en çok para kazandıran halk eğitim kursları konusunda size uygun olan, doğru seçimi yaparsanız…

Peki sizin için en iyi meslek kursları neler? Halk eğitim kursları bölümleri arasında sizin yapınıza en uygun olan hangisi? Aşağıdaki listeyi dikkatle okumanızı öneririm!

En Çok Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023

Şimdi sizinle paylaşacağım sertifikalı meslek kursları listesini dikkatle inceleyin. Unutmayın ki, en çok para kazandıran halk eğitim kursları sizin en başarılı olacağınız kurslardır. İşini iyi yapan her zaman maddi olarak bu başarının karşılığını alır.

1- Yazılım ve Web Tasarım

Yazılım ve Web Tasarım
Yazılım ve Web Tasarım

Halk eğitim kursları bölümleri arasında en çok tercih edilenlerden biri: Yazılım ve web tasarım! Alanında uzman profesyonellere global alanda çalışma fırsatı sunan bu mesleği öğrenmek için çaba sarf etmeniz gerekir.

Kesinlikle söylemeliyim ki bu çabaya değer. Para kazandıran halk eğitim kursları arasında ilk sırada yer almayı hak eden bu alanı mutlaka araştırın. Eğer matematiksel düşünme kabiliyetiniz varsa iş garantili kurslar listemize birincilikle giren bu alanı araştırın.

2- Satış ve Pazarlama

Satış ve Pazarlama
Satış ve Pazarlama

Bu dünyadaki tüm gelir kaynaklarının temelinde satış ve pazarlama yatar. İşte tam da bu nedenle para kazandıran halk eğitim kursları listesinin en değerli seçeneklerinden biridir bu alan.

Sosyal becerilerinize güveniyor, insanlarla iletişimde olmaktan keyif alıyorsanız dikkat! Tüm şehirlerdeki halk eğitim merkezi kursları arasında yer alan bu alanı araştırın.

3- Güvenlik Hizmetleri

İş garantili kurslar arasında gösterilebilecek olan güvenlik hizmetleri her zaman iş gücü açığı bulunan bir alan. Sabırlı ve soğukkanlı, sakin bir yapınız varsa para kazandıran halk eğitim kursları arasında öne çıkan bu alanı araştırabilirsiniz.

4- Muhasebe ve Finans Hizmetleri

Muhasebe ve Finans
Muhasebe ve Finans

Para kazanmanın yolu, para ile yakın ilişki içinde olmaktan geçer bazen. Dikkatli bir yapınız varsa, matematikle aranız iyiyse ve detaylara önem veren biriyseniz bu iş tam size göre olabilir.

Pek çok şehirdeki halk eğitim kursları listesinde görebileceğiniz bu alanı mutlaka araştırın. Lise mezunu meslek edindirme kursları arasında yer alan muhasebe ve finans hizmetleri başarıya adım atacağınız o seçim olabilir.

Öneri içerik: Oyun Oynayarak Para Kazanma

5- Halkla İlişkiler – İnsan Kaynakları Uzmanlığı

Belediye kursları arasında yüksek kazanç olanağı sunan bir alan daha! Eğer kendinizi halkla ilişkiler alanında geliştirirseniz bu alanda pek çok kurumsal firmada, yüksek maaş ile çalışma şansı bulabilirsiniz.

Ayrıca para kazandıran halk eğitim kursları arasında yer alan insan kaynakları alanında da çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Halkla ilişkiler ve insan kaynakları eğitimleri meslek edindirme kursları arasında en çok tercih edilenlerdendir.

6- Tekstil – Dikiş – Moda

Para kazandıran halk eğitim kursları arasında öne çıkan başlıklardan biri: Tekstil ve moda! Unutmayın ki bu alanda her zaman yaratıcı profesyonellere ihtiyaç var. Eğer modaya ilgi duyuyor, bu alanda çalışmaktan keyif alacağınızı düşünüyorsanız dikkat dikkat!

Bu alanda halk eğitim sertifika sahibi olmak size pek çok fırsatın kapısını aralar. Değerlendirin derim!

7- Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

Biyomedikal cihazlar alanında uzmanlaşarak hem özel kliniklerde iş bulabilir hem de satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunarak kazanç elde edebilirsiniz.

Eğer medikal alanda çalışmak ilginizi çekiyorsa sıra dışı bu alana göz atabilirsiniz.

8- Hasta ve Yaşlı Hizmetleri

Para kazandıran halk eğitim kursları arasında bu başlığı gördüğünüze şaşırdınız mı? Türkiye’de ve dünyada yaşlı ve hasta bakımı her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan bir alan.

Kendinizi bu alanda geliştirir ve en yaygın kurslar aracılığıyla sertifika sahibi olursanız farklı ülkelerde dahi kolaylıkla iş bulmanız mümkün.

9- Kişisel Gelişim ve Koçluk

Para kazandıran halk eğitim kursları listesinde yer alan önemli bir alan! Kişisel gelişim eğitimi almak başta sizin iletişim becerilerinize katkı sağlar. Bu beceri ile pek çok farklı alanda iş bulmanız, hayatta başarı elde etmeniz mümkün.

Ayrıca bu alanda eğitim aldıktan sonra koçluk hizmeti vererek de kazanç sağlayabilirsiniz.

10- İklimlendirme

İklimlendirme Teknolojisi
İklimlendirme Teknolojisi

İklimlendirme sistemleri iş dünyasında yükselen bir trend! İklimlendirme kurs programı kapsamlı olarak tasarlanmıştır ve özellikle gıda sektöründe iş bulmanıza yardımcı olur.

Mesleki eğitim almak için size geniş bir çalışma alanı sunan bir konuda uzmanlaşmalısınız. Unutmayın ki, para kazandıran halk eğitim kursları aynı zamanda çok tercih edilmeyen mesleklerde uzmanlaşmanıza da yardımcı olur. Bu kurslardan kazanacağınız yetkinlik ile en çok para kazandıran sertifikalardan birine sahip olabilirsiniz.

Mesleki Eğitim Merkezi Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

İşkur meslek edindirme kursları halk eğitim merkezlerinde verilir. Açılacak kurslar ve derslerin yapılacağı tarihler katılımcıların talebine göre belirlenir. İşkur mesleki eğitim kurslarına katılmak için son başvuru tarihinden önce mutlaka kayıt yaptırmalısınız.

Mesleki eğitim merkezi kayıt tarihleri İşkur Kursları web sitesinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Halk eğitim para veren kurslar listesine de yukarıdaki linkten erişebilirsiniz. İşkur para kazandıran kurslar size eğitim sürecinizi kazançlı geçirmeniz konusunda yardımcı olur. Gerçekten halk eğitim kurslarında para veriyorlar mı diye düşünüyor, buna inanamıyor olabilirsiniz. Yine de bize inanabilirsiniz.

Hangi kurslar para kazandırıyor diye merak ediyorsanız linkte yer alan bilgileri detaylı olarak inceleyin. Para kazandıran kurslar sayesinde eğitim sürecinizi de kazançlı geçirin.

Bu web sitesinden İşkur’un yeni açılacak kursları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-devlet halk eğitim kurs başvurusu yapmak için ise e-devlet ‘e giriş yapın ve arama kutucuğuna “Yaygın eğitim” yazın. Sistem sizi yönlendirecek.

İlginizi çekebilir: Ne İş Kurabilirim?

Sık Sorulan Sorular

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları | SSS
Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları | SSS

Para kazandıran halk eğitim kurslarını açıkladım. Sanıyorum ki bu konuda artık fikir sahibisiniz. Şimdi halk eğitim kursları konusunda en çok aldığımız sorularla devam edelim.

1- Halk eğitim kurs ücretleri ne kadar?

Herkes soruyor: halk eğitim kursları ücretli mi? Halk eğitim kursları ücretsizdir. Bazı kurslarda katılımcılara ödeme yapılmaktadır.

2- Halk eğitim kursları bize para verir mi?

İşkur tarafından açılan halk eğitim kurslarında katılımcılara 130 TL ile 210 TL aralığında ödeme yapılabilmektedir. Alacağınız rakam mevcut koşullara göre farklılık gösterir. Hem kursa git hem para kazan bu fikir ilginç değil mi?

3- Halk eğitim merkezinde neler var?

Halk eğitim merkezlerinde yazılımdan aşçılığa, modadan iklimlendirmeye varıncaya dek pek çok alanda kurs bulunabilir. En çok para kazandıran halk eğitim kursları yukarıda listelenmiştir.

4- Halk eğitim kursları yılda kaç kez yapılır?

Halk eğitim kursları yılın belirli dönemlerinde 2 ya da 3 kez açılır. Halk eğitim kursları kayıt ise yıl boyunca yapılabilmektedir.

5- Halk eğitim merkezi kayıt nasıl yapılır?

Halk eğitim kurslarına kayıt için size en yakın halk eğitim merkezine nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

Podcast Para Kazanma Yolları - Online Para Kazanma 2023

Podcast Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma 2023

Upwork Para Kazanma 2023 - Evden Çalışarak Para Kazanmak

Upwork Para Kazanma 2023 – Evden Çalışarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak | 13 Kazançlı Yöntem!

Swagbucks Para Kazanma - Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Daha Fazla Makale

Gezerek Para Kazanmak 2023 - Freelance ve Online İşler!

Gezerek Para Kazanmak 2023 – Freelance ve Online İşler!

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Öğrenci Para Kazanma Yolları

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2023 – 30 EN KAZANÇLI Yöntem

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

spotify para kazanma

Spotify Para Kazanma 2023 – Güncel ve Garanti Yöntemler

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları – Güncel 10 Kurs!

Pasif Gelir Kaynakları

2023 Yılında Pasif Gelir Kaynakları – HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN!

Nonolive Para Kazanma

Nonolive Para Kazanma 2023 – Nonolive Nedir?

X