İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Yazar: Gizem Editör Tarih: 26.09.2023
İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık olan ve kredi almak isteyen birçok kişi var. Siz de o kişilerden biriyseniz kesinlikle sonuna kadar okumanız gereken bir yazıdasınız… İcralık olanlara kredi veren bankalar sayesinde kredi alabileceksiniz. İcralık olana kredi 2023 şartları neler? Öğreneceksiniz. Aynı zamanda sicili bozuk olana kredi veren bankalara da değineceğiz.

Peki, ama nasıl? İcralık olanların bankalardan kredi alması zordur. Ancak bazı bankalardan, birtakım yöntemler sayesinde kredi alma imkanınız bulunuyor. Avukatlık olana kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Hacizli kişilere kredi imkanından faydalanın! Özellikle Ziraat Bankası icralık olanlara kredi başvurusu bilgilerini detaylı olarak inceleyin.

Genel anlamda bankaların bazı şartları söz konusu olsa da kriterlere uygunluk gösterebildiğiniz taktirde kredi çekme şansınız var. Süreci tüm detaylarıyla öğrenmek için detaylara geçelim.

İcralık Olan Kredi Alabilir mi?

İcralık Olanlara Kredi 2023
İcralık Olanlara Kredi 2023

İcralık, hacizlik, avukatlık olanların aklındaki en büyük soru “İcralık olan kredi kartı alabilir mi?” sorusudur. İcralık olduktan sonra kredi almak zor bir süreç olsa da kimi bazı bankaların şartlarını yerine getirebildiğiniz taktirde bu mümkündür. Yani yasal takipte olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur.

Bankalar sizden teminat ve birtakım belge talebinde bulunacaktır. Bu talepler bankalardan bankaya farklılık gösterebilir. Sizlere aşağıda icralık olana kredi veren bankalar hangileri? Sıraladım… Bu bankaların şartlarını yerine getirerek başvuruda bulunabilirsiniz. İcralık olanlara kredi veren bankaları aşağıda bulacaksınız.

Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, aşağıda sizlere acil para bulmak için farklı yöntemler sunduk. Mutlaka onu da okumanızı öneriyoruz.

10.000 TL ile Pasif Gelir mümkün mü? Şimdi öğrenin!

Hacizli Kişilere Kredi Veren Bankaların Şartları

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar
İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık olana kredi veren bankaların şartları değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle bankalarla tek tek görüşmeniz gerekmektedir. Bankalarla görüştüğünüzde sizlere detayları vereceklerdir. Genel olarak belli başlı şartlardan bahsedebiliriz:

 • İpotek için mal varlığı
 • Kefil
 • Düzenli maaş
 • Düzenli sigorta primi
 • Senet

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar – Hangi Banka?

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?
İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İcralık olana kredi veren bankalar mevcut. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi bazı şartlar söz konusu. Bu şartları yerine getirmekte zorlanmayacaksanız ve teminat gösterebileceğiniz mal varlığınız varsa kredi alma imkanınız bulunabilir.

İcralık olanlara kredi veren bankalar 2023 yılında şu şekilde:

 1. Denizbank
 2. Vakıfbank
 3. İş Bankası
 4. Akbank
 5. Ziraat Bankası
 6. Aktifbank

1- Denizbank | İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Denizbank İcralık ve Hacizlik Olana Kredi
Denizbank İcralık ve Hacizlik Olana Kredi

Denizbank’tan bazı şartları yerine getirebildiğiniz taktirde kredi alabiliyorsunuz. Bunun için aylık düzenli gelirinizin olması çok önemli bir konu.

Ayrıca belli bir limite kadar kredi çekme şansınız bulunuyor. Kredi başvurusu yaparken bankanın müşterisi olmanız gerekmekte. 36 aya varan vade imkanından faydalanabilirsiniz. Bankanın sizden ipotek talep edebileceğini de unutmayın.

DİKKAT!

İcralık olanlara kredi veren bankaların hepsi belli bir faiz oranı uygular. Bu faiz oranı bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Bunun farkında olarak, faiz oranlarını araştırarak başvuruda bulunmanızda fayda var.

Hemen okuyun: Yorum Yap Para Kazan!

2- Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi 2023

İcralık Olanlara Kredi 2023
İcralık Olanlara Kredi 2023

İcralık olanlara kredi veren bankalar arasında Vakıfbank da bulunuyor. Ancak belli bir teminat gösterebilmeniz gerekiyor. Ev, mülk, araba gibi ipotek ettirebileceğiniz bir mal varlığınızın olması gerek. Banka ile gerçekleştireceğiniz görüşmeler olumlu geçtiği taktirde kredi alabiliyorsunuz.

Vakıfbank icralık olanlara krediyi belirli şartlar dâhilinde gösteriyor. Bu şartları sağlamamanız halinde kredi alabilmeniz mümkün değildir.

Borcu olana kredi veren bankalar için devam edelim…

3- İş Bankası İcralık Olanlara Kredi

İş Bankası İcralığa Kredi
İş Bankası İcralığa Kredi

İş Bankası’ndan kredi alabiliyorsunuz. İcralık olanlara kredi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası’ndan kredi almak için teminat gösterebilirseniz, 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

 • Bunun için ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığı ve kefil göstermeniz gerekiyor.
 • Bu şartları yerine getirebilir ve görüşmelerden başarıyla geçebilirseniz kredi alabilirsiniz.

NOT: Genel olarak hacizli kredi veren bankalar bulmak zordur. Buradaki temel esas dürüst olmanız, durumunuzu bankalara açıklamanız ve her daim iletişimde kalmanız olmalıdır.

Öneri içerik:Anket Doldurarak Para Kazanma Uygulaması listesine ulaşın!

4- Akbank İcralık Olana Kredi İmkanı

Akbank Hacizliğe Kredi
Akbank Hacizliğe Kredi

Akbank’tan 50.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. İcralık olanlara kredi veren bankalar arasında bulunan Akbank’tan faydalanmak istiyorsanız bir takım koşulları yerine getirmeniz gerekiyor.

 • Bunun için aylık düzenli bir gelirinizin olması ve bunun kanıtlanabiliyor olması gerek.
 • Ayrıca sigorta primlerinizin de eksiksiz ve düzenli bir şekilde ödenmesi lazım. Kredinizin vadesine göre faiz oranınız değişecektir.
 • Şartlar çok önemli çünkü banka sizlere para verirken güvenmek istiyor. İcralık durumdayken kredi almak bu yüzden zor bir süreçtir.

5- Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi
Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

İcralık olanlara kredi veren bankalar 2023 güncel bilgileriyle devam edelim…

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi verir mi sorusu da sıklıkla soruluyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen devlet bankalarından birisi olan ilgili banka, yasal takip sürecinde olanlara kredi vermiyor. İpotek, senet veya herhangi bir teminatla dahi olsa icralıksanız Ziraat Bankası’ndan kredi almanız mümkün değildir.

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi 2023 yılında mümkün değil fakat belirttiğimiz yöntemlerle icralık olmadan kredi çekebilirsiniz.

Burada sizlere önerebileceğim tek yöntem; eğer henüz icralık olmamış bir borcunuz bulunuyorsa, Ziraat Bankasına başvuru yapabilir ve yeniden yapılandırma talep edebilirsiniz. Böylece icralık olmadan, aylık gelirinize göre taksitli ödemeyi yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi başvurusu ile ilgili olarak bunları söyleyebiliriz.

Öneri içerik: Garanti Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

6- AktifBank İcralık Olana Kredi Veriyor Mu?

AktifBank İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar
AktifBank İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalar bununla sınırlı değil: AktifBank’da var! Gelin şartları inceleyelim…

Belirli şartlar dâhilinde AktifBank icralık olana kredi verebilir. Ancak bu şartlar, genel anlamda kişileri zorlayıcı niteliktedir. Özellikle bankaların teminat gösterme noktasında bazı talepleri olabiliyor. Yine de detaylı bilgi almak için kredi puanınızın ne olursa olsun fark etmeksizin yetkililerle görüşme sağlamalısınız.

AktifBank icralık olana kredi için şu bilgiler verilebilir;

 • Teminat gösterebileceğiniz varlıklar,
 • Çalışıyorsanız maaş bordronuz,
 • Detaylı kredi puanı risk analiz raporu,
 • Kredinizi ödeyebileceğinizi gösteren düzenli gelir belgesi.

Bu belgelerin varlığı, şansınızı biraz olsun arttıracaktır. İcralık olana kredi 2023 şartları tüm bankalar için yaklaşık olarak bu şekildedir.

Öneri içerik: Para Kazanma Uygulamaları tam size göre!

İcralık olanlara kredi veren bankalar konusunda bazı tavsiyelerim var. Bu önerileri dikkatlice okumanızı öneriyorum!

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Siciliniz bozuksa üzülmeyin! Türkiye’de sicili bozuk olana da kredi verilebiliyor. Tabii yukarıdaki şartların birçoğu burada da geçerli. Aşağıda sizler için banka listesi oluşturduk.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar şu şekilde:

 • Garanti BBVA
 • ING Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • CepteTEB
 • OdeaBank

Bu bankalarla iletişime geçerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak ipotek ya da kefil gibi şartları yerine getirmeniz gerekebilir.

Kredi Çekemiyorsanız Bu Yöntemleri Kullanabilirsiniz!

İcralık Olana Kredi
İcralık Olana Kredi

İcralık olanlara kredi veren bankalar olsa da bankaların şartlarını yerine getirmek kimi kişiler için çok zor. Birçok banka kefil ve ipotek istiyor. İcralık, hacizlik olan kişilerin mal ve mülklerine ise el konulma riski vardır. Bu nedenle bankalar ile görüştüğünüzde reddedilme ihtimali çok yüksektir.

Peki, kredi çekemeyen vatandaşlar ne yapmalı? Sizlere önereceğimiz yöntemlerle borç para bulabilirsiniz.

1- Borç Para Veren Vakıflara Başvurun

Hacizli Olana Kredi Veren Bankalar
Hacizli Olana Kredi Veren Bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalardan kredi alamadıysanız, borç para veren vakıflara başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vakıflardaki bazı hayırseverlerden de bireysel olarak para alma imkanınız olabiliyor. Bunun için senet imzalamanız gerekebiliyor.

İlginizi çekebilir:Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim?

2- Senetle Eşya Alıp Satmak

Hacizli olana kredi veren bankalar bulamadınız mı? Kredi çekemeyenlere önerebileceğimiz bir diğer yöntem ise senetle eşya alıp satmaktır. Senet için ödemeniz gereken ileri bir tarih belirleyerek bir eşya alabilirsiniz.

Telefon, araba gibi değerli eşyalar alıp sonrasında satarak nakit para edinebilirsiniz. Elbette senet için zamanında geri ödeme yapmalısınız. Aksi taktirde yüklü miktarda faiz ödemeniz gerekebilir.

İcralık olanlara kredi veren bankalar için şansınızı arttırabileceğiniz bir diğer yönteme geçelim.

3- Danışmanlık ve Faktoring Şirketleri

Kredi alamayanlar için diğer bir para bulma yöntemi ise danışmanlık şirketleri ve faktoring şirketleri… Bunun için borç para veren faktoring şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Elbette her faktoring şirketi borç para veriyor gibi bir durum söz konusu değildir.

Bunun için şehrinizdeki faktoring firmalarını araştırabilirsiniz. Sizlere borç para bulmak için çeşitli yöntemleri sıraladığımız bir yazı mevcut.

Son olarak icralık olanlara kredi veren bankalar ile ilgili olarak bize gelen soruları yanıtlayalım.

Öneri içerik: Yüklü Miktarda Para Nasıl Bulunur

Sık Sorulan Sorular

İcralık Olana Kredi Verilir Mi?
İcralık Olana Kredi Verilir Mi?

İcralık olanlara kredi veren bankalar konusunda sıkça sorulan soruları sizler için yanıtladım. Diğer sorularınız için YORUM bölümünü kullanabilirsiniz.

1- İcralık olana kredi nasıl çıkar?

İcralık olanlara kredi çıkması çok zordur. Bunun için bazı bankalar kefil, ipotek gibi şartlar koşabiliyor. İlgilendiğiniz banka ile iletişime geçip şartları öğrenerek kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yine de işin en başında icralık olmamaya çalışın.

2- İcralık olana hangi banka kredi veriyor?

Bu sorunun yanıtı yazı içerisinde verildi ancak tüm bankaların belirli şartlar dâhilinde icralık olana kredi vermesi söz konusu olabilir. Bankalarla iletişime geçerek detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

3- Kaç tane kredi ödenmezse icralık olunur?

Size gönderilen ihtarnamede borcunuzun 30 gün içerisinde ödenmesi gerekliliği yazar. Üst üste iki taksit ödenmediğinde bu 30 günlük süre de dikkate alınarak toplamda 90 gün sonrasında yasal takip başlatılabilir.

4- İcralık olan kişi kredi çekebilir mi?

İcralık olan kişinin kredi çekmesi çok zordur. Ancak ipotek ve kefil uygulamaları ile bunu sağlayabilmek mümkün. İcralık olana kredi veren bankaları detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Senetle Motor Almak Mantıklı Mı?

İcralık olanlara kredi veren bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi YORUM bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2024 | UYGULAMALAR – SİTELER!

Al Sat Yaparak Para Kazanma

Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2024 – 30 Ürün ve Stratejisi!

Senetle Motor Satan Yerler

Senetle Motor Satan Yerler 2023 | İstanbul, Ankara ve İzmir!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Online Eğitim Vererek Para Kazanma

Online Eğitim Vererek Para Kazanma: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Daha Fazla Makale

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – 15.000+ TL KAZANÇ!

Steam Para Kazanma

Steam Para Kazanma 2024 | En Popüler 5 Oyun ve Yöntemleri!

TikTok'ta Para Kazanmak

TikTok’ta Para Kazanmak 2024 | Kaç Takipçi Gerekir? Detaylar

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

MaxiPuan Geçen Yerler

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Mağazalar ve Siteler!

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Rehberi 2024 | Maaş Tablosu ve Şartlar!

X