TikTok’ta Para Kazanmak 2024 | Kaç Takipçi Gerekir? Detaylar

Yazar: isil Tarih: 07.12.2023
TikTok'ta Para Kazanmak

Sizinle şu anda bu içerikte buluştuğumuza göre TikTok’ta kazanılan rakamlardan haberdar oldunuz ve TikTok’ta para kazanmak ile ilgili araştırma yapıyorsunuz. Güzel haber: Doğru adrestesiniz!

Tiktok’tan nasıl para kazanılır? 2024 yılının en çok sorulan sorularından birisi. Bu mecrada hızla çok sayıda takipçiye ulaşmanız ve gelir elde etmeye başlamanız mümkün. Merak etmeyin, Tiktoktan para kazanmak konusunda her şeyi anlatacağım.

Şimdi gelin TikTok para kazanma yollarına birlikte bakalım. Tiktokçular ne kadar kazanıyor sorusunu da cevaplayalım. Tiktokçular nasıl para kazanıyor? İşte yanıtı! 🙂

Tiktok’ta Para Kazanmak: Başlangıç Kılavuzu!

TikTok'ta Para Kazanmak
TikTok’ta Para Kazanmak

2016 yılında Çin’de, Byte Dance isimli şirket tarafından kurulan TikTok ilk 5 yılda 2 milyar indirme sayısına ulaşarak dünya rekoru kırdı. Böylece TikTok’ta para kazanmak başarılı içerik üreticileri için kaçınılmaz hale geldi. 

Tiktoktan para kazanmak için ilk adımı atmadan önce mutlaka bilmeniz gereken önemli detaylar var. Şimdi sizinle paylaşacağım bu bilgiler TikTok nasıl para kazanılır sorusuna cevap niteliğinde olacak. İzlemeniz gereken ilk adımlar ile başlayalım.

4 Adımda TikTok’tan Para Kazanmak!

Öncelikle şunu mutlaka bilmelisiniz: Tiktok size para kazandırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Bu platformda gönderiler kolaylıkla keşfete düşer ve daha çok izleyiciye ulaşmak oldukça kolaydır. Peki, TikTok para kazanma nasıl yapılıyor? İşte TikTok’tan para kazanmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Merak Uyandırın: Hangi alanda içerik üreteceğinize karar verin. Sevdiğiniz, bilgi sahibi olduğunuz bir alanda kendi espri tarzınıza uygun şekilde bir içerik planlaması yapın. 25 – 30 saniyelik merak uyandıran videolar hazırlamaya başlayın.
 2. Hedef Kitleyi Belirleyin: Kime sesleneceksiniz? Hedef kitlenizi belirleyin ve içerik temanızı bu hedef kitleye göre şekillendirin. Hedef kitlenizi 18 yaş üzeri kullanıcılara hitap edecek yönde belirleyin. Bunun nedenini biraz sonra açıklayacağım. Çok önemli!
 3. Takipçi Kazanın: Takipçi kazanmaya başlayın. Nasıl mı? Düzenli ve kaliteli içerik üreterek! Absürt içerikler üretmekten, sınırları zorlamaktan çekinmeyin. TikTok’ta başarının sırrı sınırları zorlamakta diyebilirim!
 4. Para Kazanma Aşaması: Seçiminizi yapın: Tiktok’ta para kazanmak için size sunulan seçeneklerden hangisini değerlendireceksiniz? 

Son aşamada para kazanmayı detaylandıralım. TikTok’tan nasıl para kazanılır? İşte detayları…

Öneri içerik: TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok'ta Nasıl Para Kazanılır
TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır

TikTok her geçen gün yepyeni kazanç yöntemleri açıklıyor. Yani TikTok’ta para kazanmak için hala geç değil. Benden duymadınız ama bu platform çok yakında YouTube’un tahtını sarsmaya hazırlanıyor. Yani Tik Tok ünlüleri paraya yeni isim bulmak durumunda kalabilir. 🙂 

TikTok’tan nasıl para kazanılır sorusuna verilecek cevaplara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Sizinle TikTok’tan para kazanmak için 2024 yılında uygulayabileceğiniz 4 güncel yöntemi paylaşıyorum.

Önce listemiz gelsin, ardından bu yöntemleri kullanarak TikTok’ta para kazanmak için gerekenleri detaylandıralım. İşte TikTok para kazanma yöntemleri:

 1. Canlı yayında bağış toplayarak para kazanmak
 2. TikTok’ta kendi ürünlerinizi pazarlamak
 3. Affiliete Marketing yoluyla komisyon elde etmek
 4. TikTok’ta sponsorlu içerik yayınlamak
 5. Video Hediyeleri

TikTok Para Kazanma İçin 4 Yöntem – Tüm Detaylar

TikTok'tan Para Kazanmak - En İyi 4 Yöntem
TikTok’tan Para Kazanmak – En İyi 4 Yöntem

TikTok’ta düzenli ve kaliteli içerik üretmeye başladığınızda takipçi sayınızın hızla arttığını göreceksiniz. Bu noktadan sonra artık aşağıdaki yöntemlerden birini ya da birkaçını seçerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

TikTok’ta para kazanmak ile ilgili bu yöntemleri detaylı olarak açıklayalım…

Öneri içerik: Podcast Para Kazanma

1- Canlı Yayın ile Bağış Toplamak

TikTok’ta 10.000 takipçinin üzerine ulaştığınızda canlı yayın açma şansına sahip olursunuz. Bu yayınlar sırasında da keşfet bölümünde yer alır ve milyonlarca izleyiciye ulaşabilirsiniz.

İzleyiciler anlık olarak size hediye ve elmas gönderebilirler. Siz de bu elmasları nakite çevirebilirsiniz. TikTok canlı yayın para kazanma başlangıç aşamasında uygulayabileceğiniz bir yöntem.

ÖNEMLİ BİLGİ!!!
TikTok’ta yalnızca 18 yaş üzeri kullanıcılar canlı yayınlara bağışta bulunabiliyor. Bu nedenle hedef kitlenizi 18 yaş üzeri kullanıcıları da kapsayacak şekilde belirlemenizi öneririz.
TikTok Ne Kadar Para Veriyor?

2- Kendi Ürünlerinizi Pazarlayın

“Print On Demand” sistemi ile dijital ortamda kendi ürünlerinizi tasarlayabilir ve takipçi kitlenize bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. TikTok’ta para kazanmak için en etkili yollardan olan bu sistem size sürekli nakit akışı sağlar. Yeteri kadar takipçi sayısına ulaştığınızda kendi ürünlerinizi pazarlamak, iyi bir kazanç sağlayabilir!

3- Affiliate Marketing

Takipçi sayınız arttıkça farklı markaların linklerini paylaşarak satılan her üründen komisyon alabilirsiniz. Bu yöntem TikTok fenomenleri arasında para kazanmak için oldukça yaygındır. Affiliate Marketing, sadece TikTok’ta para kazanmak için değil, aynı zamanda tüm sosyal medya platformda da gelir getiren bir seçenektir.

4- Sponsorlu İçerik

Belirli bir kitleye sahip olduğunuzda artık siz markaları değil, markalar sizi arar. Kulağa güzel geliyor öyle değil mi? Markaların ürün ve hizmetlerini paylaşmak TikTok’ta para kazanmak için en kazançlı yöntemlerden biridir. Sponsorlu içeriklerle birçok TikToker güzel rakamlar kazanıyor.

TikTok para kazanma nasıl açılır sorusunun yanıtını da bulabileceksiniz.. Para kazanma yöntemlerine devam edelim.

5- TikTok Video Hediyeleri

TikTok’ta nasıl para kazanılır sorusunun bir diğer yanıtı da video hediyeleridir. İzleyicilere içerik paylaştığınızda içeriği izleyenler size hediye gönderebilir ve sonrasında siz bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Bunun için bu içerikte açıkladığımız şartları sağlamanız gerekiyor.

Ayrıca Profil sekmesinden video hediyeleri özelliğini aktif etmeniz gerekir. Sonrasında TikTok’ta para kazanmak mümkün olacaktır.

NOT: Tüm işlemlere başlamadan önce TikTok para kazanma aktif etme işlemlerini yapmanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Google Adsense Para Kazanma

TikTok’ta Para Kazanma Şartları

TikTok’ta para kazanmak için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar var. Şimdi bu şartlara birlikte göz atalım. TikTok para kazanma şartları aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek takipçi sayısına sahip olmak. (Limit bulunmuyor.)
 • Saygın bir profile sahip olmak. (Kullanıcılar tarafından güvenilen, saygı duyulan.)
 • Yüksek etkileşim oranları yakalamak. (Kullanıcılarla güçlü iletişim.)
 • Marka erişimine açık olmak. (e-mail gibi iletişim kanallarının görünür olması.)

TikTok para kazanma şartları başarılı bir iletişim stratejisi izlediğinizde kendiliğinden gelişebilecek türden. Profilinizi büyütme aşamasında en başından bu şartların farkında olmakta fayda var.

TikTok Ne Zaman Para Veriyor?

TikTok'tan Ne Zaman Para Kazanılır?
TikTok’tan Ne Zaman Para Kazanılır?

Peki, yukarıda anlattığım yöntemleri uyguladığınızda TikTok neye göre para veriyor? Aslında şu anda TikTok kullanıcılara bir ödeme yapmıyor. TikTok’ta para kazanmak için reklam, satış ya da bağış yoluyla gelir elde etmeniz gerekiyor.

Dikkat, yeni haber! Artan kullanıcı sayısıyla birlikte TikTok çok yakında tıpkı YouTube gibi videoların arasında yayınlanan reklam kazançlarını kullanıcılarıyla paylaşmaya hazırlandığını duyurdu!

TikTok Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok fenomenlerinin kazançları gündem konusu! TikTok izlenmeye para veriyor mu ise bu gündemin ana sorusu. Influencer ajanslarının yaptığı araştırmaya göre paylaştığı videolar günlük 10.000’in üzerinde izlenen fenomenler ayda yaklaşık 4000 TL ile – 6000 TL arasında TikTok’tan para kazanabiliyor.

Tabii takipçi sayısı, izlenme ve etkileşim arttıkça bu rakamlar aylık 50.000 TL’leri bile bulabilir. Bu tamamen size ve TikTok para kazanma politikasına bağlı olarak değişecektir. TikTok’ta para kazanmak, tamamen bu faaliyetlere bağlıdır.

Bu rakam marka sponsorluklarında milyonlara kadar ulaşabiliyor. TikTok kazanç hesaplama formülü jeton hesaplama mantığına dayanıyor. Canlı yayınlarda kazanılan jetonların ederini merak ediyor musunuz?

Öneri içerik: Twitch Para Kazanma Şartları

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok’ta para kazanmak için jetonlarla çok haşır neşir olacaksınız. 🙂 TikTok jeton fiyatları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

 • 70 Jeton: 24,85 TL
 • 350 Jeton: 125,00 TL
 • 700 Jeton: 249,00 TL
 • 1.400 Jeton: 499,00 TL
 • 3.500 Jeton: 1.245,00 TL
 • 7.000 Jeton: 2.485,00 TL
 • 17.500 Jeton: 6.200,00 TL

TikTok 30 jeton kaç TL gibi bir sorusu geçerli değildir. Jeton sayısı 70 ile başlamaktadır.

TikTok ta nasıl para kazanılır sorusu karşınıza ilk olarak jeton kazanma sistemini çıkaracaktır. TikTok kazancını öğrenmek için yapmanız gereken canlı yayınlar aracılığıyla kazandığınız jetonların tutarını yukarıdaki listeden faydalanarak hesaplamak.

TikTok’ta Para Kazanmak İçin Şartlar Neler?

TikTok'tan Para Kazanmak İçin Şartlar
TikTok’tan Para Kazanmak İçin Şartlar

Tiktok’ta para kazanmak için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Aşağıda listelediğim tüm maddeleri mutlaka uygulayın. TikTokta para nasıl kazanılır öğrendiniz, bu şartları da yerine getiriyorsanız artık bu kazançlı dünyanın bir parçası olmaya hazırsınız demektir.

TikTok’ta para kazanmak için gerekli şartlar şu şekilde:

 • 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Tiktok’un İçerik Üretici Next Programı’na dahil olmalısınız.
 • İçerikleriniz TikTok Topluluk Kuralları ve Hizmet Şartları’na uygun olmalı.
 • 30 gün içinde mutlaka en az 3 video paylaşımı yapmalısınız.
 • Seçtiğiniz TikToktan para kazanma yöntemi için gerekli takipçi ve video görüntülenme sayısına ulaşmalısınız.

TikTokta en çok takipçisi olan hesaplar mutlaka bu şartları yerine getiriyor. Böylece Tiktok’ta para kazanmak oldukça kolay hale geliyor!

TikTok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

TikTok para kazanma için takipçi sayısı oldukça önemlidir. Şartlara baktığımızda şu ifade yer almaktadır: “Son 30 günlük süre içerisinde 10.000 takipçiye ulaşan kullanıcılar İçerik Oluşturucu Fonu aracılığıyla para kazanabiliyor.”

Bu da TikTok takipçi sayısını arttırma yöntemlerini iyi bir şekilde anlamanız ve uygulamanız anlamına geliyor. TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusunun temel yanıtı bu şekildedir.

TikTok’ta Para Kazanma Hilesi Var Mı?

TikTok’ta kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunu yanıtladıktan sonra hile uygulamalarına değinelim.

TikTok para kazanma sisteminde çeşitli uygulamalarla hile üretimi gerçekleştirilmiştir. Ancak TikTok, izlenme sayısını arttıran hile kullanıcılarını kolay bir şekilde tespit etmektedir. Ayrıca hesabınızın banlanması da söz konusu olacaktır.

Tüm süreç kolay bir şekilde tespit edilebildiği için TikTok’ta para kazanma hilesi var mı sorusunun yanıtı evet olsa da, aktif bir şekilde kullanamıyorsunuz diyebiliriz.

Öneri içerik: YouTube’da Para Kazanmak

TikTok İzlenmeye Para Veriyor Mu?

TikTok platformunda izlenme sayısına göre ödeme yapılmamaktadır. Para kazanmak için temel olarak canlı yayını aktif bir şekilde kullanmanız ve jeton toplamanız gerekiyor. Ancak izlenme sayısı, popülariteniz için önemli olduğundan dolayı dolaylı yoldan canlı yayın gelirlerinize etki ediyor.

TikTok’ta izlenme ile para kazanma mümkün olmasa da canlı yayın gelirlerinizi arttırmak için izlenme sayısının önemli olduğunu söyleyebiliriz.

TikTok’ta Canlı Yayın Açmadan Para Kazanılır Mı?

TikTok’ta para kazanmak için canlı yayın açmanız şart değil. Ancak para kazanmanızın temel yolu canlı yayın açmaktan geçiyor. Canlı yayın açmadan her ne kadar gelir elde edebilseniz de oldukça sınırlı kalacaktır. Bu nedenle yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız mutlaka canlı yayın açmanız gerekir.

Sık Sorulan Sorular

TikTok’ta para kazanmak ile ilgili sıkça sorulan sorular şu şekilde:

TikTok’ta para kazanmak için ne yapmalıyım?

İlgi çekici ve merak uyandıran içerikler üreterek düzenli olarak yayınlamalısınız. Takipçi sayınız arttıktan sonra canlı yayınlar, ürün satışları ve reklam anlaşmaları ile para kazanabilirsiniz.

TikTok nasıl ödeme yapıyor?

TikTok Türkiye’de henüz kullanıcılara doğrudan ödeme yapmamaktadır. TikTok’ta para kazanmak için takipçi sayısını artırmak gerekir.

TikTok kaç binden sonra para kazanılır?

TikTok sıra dışı bir mecradır, hızlı para kazanma araçlarından biridir. 10,000 takipçiyle dahi aylık 10.000 TL bandında gelire ulaşmak mümkündür.

TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

TikTok’tan para kazanmak için belirli bir takipçi sayısı ya da izlenme şartı yoktur. Yine de canlı yayın yoluyla para kazanmak için 10.000 kişinin üzerinde takipçiye ihtiyacınız olacaktır. Bu rakam başlangıç için oldukça iyidir.

TikTok’ta en çok para kazanan Türkler kim?

TikTokta en çok takipçisi olan fenomenler, 
cznburak: 45.6 Milyon takipçi
nnursem: 16.3 Milyon takipçi
yesimresmi1: 10 Milyon takipçi

TikTok’ta Para Kazanma Yolculuğunuz Başlıyor!

Artık TikTok’tan para kazanmak için gerekli tüm bilgilere sahipsiniz. Şimdi sırada hesabınızı açmak ve sizinle paylaştığım adımları izleyerek para kazanma sürecinizi başlatmak var. Bu süreçte farklı sorularınız olursa bize hemen yazabilirsiniz!
Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

Pinterest Para Kazanma

Pinterest Para Kazanma 2023 – 7 Yol İle Para Kazanın!

Steam Para Kazanma

Steam Para Kazanma 2024 | En Popüler 5 Oyun ve Yöntemleri!

Soru Çözerek Para Kazanma

Soru Çözerek Para Kazanma | 10 Öneriyle Soru Yaz Para Kazan!

Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Oyun Test Ederek Para Kazanma | 8 Sıradışı Yöntem!

Görev Yaparak Para Kazanma

Görev Yaparak Para Kazanmak 2023 | 7 Uygulama ile Kazanın!

Daha Fazla Makale

Letgo'da En Çok Satılan Ürünler

Letgo’da En Çok Satılan Ürünler | Kazandıran 60 Ürün!

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 - En Hızlı, En Yüksek!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Okuyarak Para Kazanma 2023 – EN KAZANÇLI 14 SİTE!

Trendyoldan Para Kazanmak

Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler | Güncel 25 Uygulama!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

X