Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

TikTok’ta Para Kazanmak 2023 – Evden Para Kazan!

isil tarafından yazıldı.
TikTok'ta Para Kazanmak

Sizinle şu anda bu içerikte buluştuğumuza göre TikTok’ta kazanılan rakamlardan haberdar oldunuz ve TikTokta nasıl para kazanılır diye merak ediyorsunuz. Güzel haber: Doğru adrestesiniz!

Tiktok’ta para kazanmak 2023 yılının en hızlı ilerlemeye uygun alanlarından biri. Bu mecrada hızla çok sayıda takipçiye ulaşmanız ve gelir elde etmeye başlamanız mümkün. Merak etmeyin, Tiktoktan para kazanma konusunda her şeyi anlatacağım.

Şimdi gelin TikTok para kazanma yollarına birlikte bakalım. Tiktokçular ne kadar kazanıyor sorusunu da cevaplayalım. Özellikle bu bilgi içinizde acilen TikTok dünyasına girme isteği uyandıracak! O halde TikToktan nasıl para kazanılır? Detaylar gelsin… 🙂 

TikTok’a Giriş 101 – Nereden, Nasıl Başlamalı?

TikTok'ta Para Kazanmak
TikTok’ta Para Kazanmak

2016 yılında Çin’de, Byte Dance isimli şirket tarafından kurulan TikTok ilk 5 yılda 2 milyar indirme sayısına ulaşarak dünya rekoru kırdı. Böylece TikTok’ta para kazanmak başarılı içerik üreticileri için kaçınılmaz hale geldi. 

Tiktoktan para kazanmak için ilk adımı atmadan önce mutlaka bilmeniz gereken önemli detaylar var. Şimdi sizinle paylaşacağım bu bilgiler TikTok nasıl para kazanılır sorusuna cevap niteliğinde olacak. İzlemeniz gereken ilk adımlar ile başlayalım.

4 Adımda TikTok’tan Para Kazanmak!

Öncelikle şunu mutlaka bilmelisiniz: Tiktok size para kazandırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Bu platformda gönderiler kolaylıkla keşfete düşer ve daha çok izleyiciye ulaşmak oldukça kolaydır. Peki, tiktokçular bu işe nasıl başladı, nasıl başardı? 

 • Adım 1: Hangi alanda içerik üreteceğinize karar verin. Sevdiğiniz, bilgi sahibi olduğunuz bir alanda kendi espri tarzınıza uygun şekilde bir içerik planlaması yapın. 25 – 30 saniyelik merak uyandıran videolar hazırlamaya başlayın.
 • Adım 2: Kime sesleneceksiniz? Hedef kitlenizi belirleyin ve içerik temanızı bu hedef kitleye göre şekillendirin. Hedef kitlenizi 18 yaş üzeri kullanıcılara hitap edecek yönde belirleyin. Bunun nedenini biraz sonra açıklayacağım. Çok önemli!
 • Adım 3: Takipçi kazanmaya başlayın. Nasıl mı? Düzenli ve kaliteli içerik üreterek! Absürt içerikler üretmekten, sınırları zorlamaktan çekinmeyin. TikTok’ta başarının sırrı sınırları zorlamakta diyebilirim!
 • Adım 4: Seçiminizi yapın: Tiktok’ta para kazanmak için size sunulan seçeneklerden hangisini değerlendireceksiniz? 

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok'ta Nasıl Para Kazanılır
TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır

TikTok her geçen gün yepyeni kazanç yöntemleri açıklıyor. Yani TikTok’ta para kazanmak için hala geç değil. Benden duymadınız ama bu platform çok yakında YouTube’un tahtını sarsmaya hazırlanıyor. Yani Tik Tok ünlüleri paraya yeni isim bulmak durumunda kalabilir. 🙂 

TikTok’tan nasıl para kazanılır sorusuna verilecek cevaplara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Sizinle TikTok’tan para kazanmak için 2023 yılında uygulayabileceğiniz 4 güncel yöntemi paylaşıyorum.

Önce listemiz gelsin, ardından bu yöntemleri kullanarak TikTok’ta para kazanmak için gerekenleri detaylandıralım. 

 • 1 – Canlı yayında bağış toplayarak para kazanmak
 • 2 – TikTok’ta kendi ürünlerinizi pazarlamak
 • 3 – Affiliete Marketing yoluyla komisyon elde etmek
 • 4 – TikTok’ta sponsorlu içerik yayınlamak

Evden para kazanma yöntemleri ilginizi çekiyor mu? Bu içeriğimize mutlaka göz atın: Podcast Para Kazanma

TikTok Para Kazanma İçin 4 Yöntem – Tüm Detaylar

TikTok'tan Para Kazanmak - En İyi 4 Yöntem
TikTok’tan Para Kazanmak – En İyi 4 Yöntem

TikTok’ta düzenli ve kaliteli içerik üretmeye başladığınızda takipçi sayınızın hızla arttığını göreceksiniz. Bu noktadan sonra artık aşağıdaki yöntemlerden birini ya da birkaçını seçerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. 

1 – Canlı yayında bağış toplayarak para kazanmak

TikTok’ta 10.000 takipçinin üzerine ulaştığınızda canlı yayın açma şansına sahip olursunuz. Bu yayınlar sırasında da keşfet bölümünde yer alır ve milyonlarca izleyiciye ulaşabilirsiniz. İzleyiciler anlık olarak size hediye ve elmas gönderebilirler. Siz de bu elmasları nakite çevirebilirsiniz. TikTok canlı yayın para kazanma başlangıç aşamasında uygulayabileceğiniz bir yöntem.

ÖNEMLİ BİLGİ!!!

TikTok’ta yalnızca 18 yaş üzeri kullanıcılar canlı yayınlara bağışta bulunabiliyor. Bu nedenle hedef kitlenizi 18 yaş üzeri kullanıcıları da kapsayacak şekilde belirlemenizi öneririz.
TikTok Ne Kadar Para Veriyor?

2 – TikTok’ta kendi ürünlerinizi pazarlamak

“Print On Demand” sistemi ile dijital ortamda kendi ürünlerinizi tasarlayabilir ve takipçi kitlenize bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. TikTok’ta para kazanmak için en etkili yollardan olan bu sistem size sürekli nakit akışı sağlar.

3 – Affiliate marketing ile ürün satışından komisyon almak

Takipçi sayınız arttıkça farklı markaların linklerini paylaşarak satılan her üründen komisyon alabilirsiniz. Bu yöntem TikTok fenomenleri arasında para kazanmak için oldukça yaygındır. 

4 – TikTok’ta sponsorlu içerik yayınlamak

Belirli bir kitleye sahip olduğunuzda artık siz markaları değil, markalar sizi arar. Kulağa güzel geliyor öyle değil mi? Markaların ürün ve hizmetlerini paylaşmak TikTok’ta para kazanmak için en kazançlı yöntemlerden biridir.

NOT: Tüm işlemlere başlamadan önce TikTok para kazanma aktif etme işlemlerini yapmanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Google Adsense Para Kazanma

TikTok Para Kazanma Şartları

TikTok’ta para kazanma için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar var. Şimdi bu şartlara birlikte göz atalım. İşte o kurallar:

 • Yüksek takipçi sayısına sahip olmak. (Limit bulunmuyor.)
 • Saygın bir profile sahip olmak. (Kullanıcılar tarafından güvenilen, saygı duyulan.)
 • Yüksek etkileşim oranları yakalamak. (Kullanıcılarla güçlü iletişim.)
 • Marka erişimine açık olmak. (e-mail gibi iletişim kanallarının görünür olması.)

TikTok para kazanma şartları başarılı bir iletişim stratejisi izlediğinizde kendiliğinden gelişebilecek türden. Profilinizi büyütme aşamasında en başından bu şartların farkında olmakta fayda var.

TikTok Ne Zaman Para Veriyor?

TikTok'tan Ne Zaman Para Kazanılır?
TikTok’tan Ne Zaman Para Kazanılır?

Peki, yukarıda anlattığım yöntemleri uyguladığınızda TikTok neye göre para veriyor? Aslında şu anda TikTok kullanıcılara bir ödeme yapmıyor. TikTok’ta para kazanmak için reklam, satış ya da bağış yoluyla gelir elde etmeniz gerekiyor.

Dikkat, yeni haber! Artan kullanıcı sayısıyla birlikte TikTok çok yakında tıpkı YouTube gibi videoların arasında yayınlanan reklam kazançlarını kullanıcılarıyla paylaşmaya hazırlandığını duyurdu!

TikTok Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok fenomenlerinin kazançları gündem konusu! TikTok izlenmeye para veriyor mu ise bu gündemin ana sorusu. Influencer ajanslarının yaptığı araştırmaya göre paylaştığı videolar günlük 10.000’in üzerinde izlenen fenomenler ayda yaklaşık 4000 TL ile – 6000 TL arasında TikTok’tan para kazanabiliyor.

Bu rakam marka sponsorluklarında milyonlara kadar ulaşabiliyor. TikTok kazanç hesaplama formülü jeton hesaplama mantığına dayanıyor. Canlı yayınlarda kazanılan jetonların ederini merak ediyor musunuz?

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok’ta kazanacağınız jetonların fiyatları;

 • 30 Jeton: 7.29 TL
 • 70 Jeton: 17 TL
 • 100 Jeton: 24.29 TL
 • 500 Jeton: 121.45 TL
 • 2.000 Jeton: 485.8 TL
 • 5.000 Jeton: 1,214.5 TL
 • 7.000 Jeton: 1.700 TL

TikTok ta nasıl para kazanılır sorusu karşınıza ilk olarak jeton kazanma sistemini çıkaracaktır. TikTok kazancını öğrenmek için yapmanız gereken canlı yayınlar aracılığıyla kazandığınız jetonların tutarını yukarıdaki listeden faydalanarak hesaplamak.

TikTok’ta Para Kazanmak İçin Şartlar Neler?

TikTok'tan Para Kazanmak İçin Şartlar
TikTok’tan Para Kazanmak İçin Şartlar

Tiktok’ta para kazanmak için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Aşağıda listelediğim tüm maddeleri mutlaka uygulayın. TikTokta para nasıl kazanılır öğrendiniz, bu şartları da yerine getiriyorsanız artık bu kazançlı dünyanın bir parçası olmaya hazırsınız demektir.

 • 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Tiktok’un İçerik Üretici Next Programı’na dahil olmalısınız.
 • İçerikleriniz TikTok Topluluk Kuralları ve Hizmet Şartları’na uygun olmalı.
 • 30 gün içinde mutlaka en az 3 video paylaşımı yapmalısınız.
 • Seçtiğiniz TikToktan para kazanma yöntemi için gerekli takipçi ve video görüntülenme sayısına ulaşmalısınız.

TikTokta en çok takipçisi olan hesaplar mutlaka bu şartları yerine getiriyor. Böylece Tiktok’ta para kazanmak oldukça kolay hale geliyor.

TikTok dünyasına göz atmak ister misiniz? Tıklayın: TikTok

SIK SORULAN SORULAR

TikTok’ta para kazanmak için ne yapmalıyım?

İlgi çekici ve merak uyandıran içerikler üreterek düzenli olarak yayınlamalısınız. Takipçi sayınız arttıktan sonra canlı yayınlar, ürün satışları ve reklam anlaşmaları ile para kazanabilirsiniz.

TikTok nasıl ödeme yapıyor?

TikTok Türkiye’de henüz kullanıcılara doğrudan ödeme yapmamaktadır. TikTok’ta para kazanmak için takipçi sayısını artırmak gerekir.

TikTok kaç binden sonra para kazanılır?

TikTok sıra dışı bir mecradır, hızlı para kazanma araçlarından biridir. 10,000 takipçiyle dahi aylık 10.000 TL bandında gelire ulaşmak mümkündür.

TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

TikTok’tan para kazanmak için belirli bir takipçi sayısı ya da izlenme şartı yoktur. Yine de canlı yayın yoluyla para kazanmak için 10.000 kişinin üzerinde takipçiye ihtiyacınız olacaktır. Bu rakam başlangıç için oldukça iyidir.

TikTok’ta en çok para kazanan Türkler kim?

TikTokta en çok takipçisi olan fenomenler, 
cznburak / 45.6 Milyon takipçi
nnursema / 16.3 Milyon takipçi
yesimresmi1 / 10 Milyon takipçi
nusr_et / 9.9 Milyon takipçi
aydas / 9.6 Milyon takipçi
cilgindondurmaci_ / 9.6 Milyon takipçi
korayzeynep / 8.9 Milyon takipçi
cerenyaldz / 8.2 Milyon takipçi
cemresolmaz / 8.1 Milyon takipçi
cellat36 / 6.9 Milyon takipçi
sera / 6.9 Milyon takipçi
bayram_gultekin / 6.7 Milyon takipçi
ezgizem / 6.6 milyon takipçi
beyazgolge / 6.2 Milyon takipçi
deliyiz.46 / 5.4 Milyon takipçi

TikTok’ta Para Kazanma Yolculuğunuz Başlıyor!

Artık TikTok’tan para kazanmak için gerekli tüm bilgilere sahipsiniz. Şimdi sırada hesabınızı açmak ve sizinle paylaştığım adımları izleyerek para kazanma sürecinizi başlatmak var. Bu süreçte farklı sorularınız olursa bize hemen yazabilirsiniz!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Sanal Ayakkabı İle Para Kazanma 2023 -Yürüyerek Para Kazan!

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli? 2023 EN YENİ LİSTE!

1-Saatte-Para-Kazanma

1 Saatte Para Kazanma | Para Kazandıran 10 İş

Al Sat Yaparak Para Kazanma

Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2023 – 17 Ürün ve Stratejileri!

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak – 2023’DE BU YOLLARLA DOLAR KAZAN!

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | En İyi 16 Uygulama!

Daha Fazla Makale

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2023 | UYGULAMALAR – SİTELER!

Swagbucks Para Kazanma – Nasıl Yapılır? Evden Para Kazanmak!

Freelance Para Kazanmak

Freelance Para Kazanmak – 10 Yöntemle Evden Para Kazan!

3D Yazıcı ile Para Kazanmak

3D Yazıcı ile Para Kazanmak | Neler Yapılabilir? 7 YÖNTEM!

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube'da Para Kazanmak

YouTube’da Para Kazanmak 2023 – İzlenme Başı Ne Kadar?

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Nays ile Para Kazanma

Nays İle Para Kazanma Yolları – GÜNDE 200 TL KAZANIN!

X