Trendyoldan Para Kazanmak – 2023 YILINDA KESİN YÖNTEMLER

Yazar: Tuğba Tarih: 08.03.2023
Trendyoldan Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için önümüzde artık yüzlerce seçenek bulunuyor. Hayatlarımız internet ortamına taşındığı için buradan gelir elde etmek son derece mümkün. Hatta bazen gerekli.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden bir olan Trendyol, herkes için para kazanma kapısı. Bu nedenle insanlar arasında son yıllarda Trendyoldan para kazanmak başlıca bir merak konusu. Trendyol iş birliği ile ya da Trendyol üzerinden direkt satış yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Satış yapmak istemiyorsanız birazdan bahsedeceğim seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bu yazımda Trendyol’dan para kazanmaya dair merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulacaksınız. Hazırsanız başlayalım.

Trendyol Nedir?

Trendyol Nedir
Trendyol Nedir

Yazımın devamına geçmeden önce Trendyol hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. Trendyol, 2010 senesinde Demet Mutlu tarafından İstanbul’da kuruldu. Başlangıçta sadece kıyafet ürünleri satan şirket kısa zamanda hızla büyüdü. Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinden biri haline geldi.

Günümüzde Trendyol’dan neredeyse istediğiniz her türden ürüne ulaşabiliyorsunuz. Elektronik, giyim, ev eşyaları, spor malzemeleri, anne-çocuk ve kozmetik gibi birbirinden farklı kategori mevcut. Bu sayede on binlerce ürün her gün elimizin altında.

Market alışverişlerimizi artık Trendyol üzerinden yapıyoruz. Bunun yanı sıra 2.el kıyafetlerimizi satarak para kazanıyoruz. Yemek siparişleri vererek hızlı bir şekilde karnımızı doyuruyoruz.

Son derece geniş hizmet yelpazesine sahip Trendyol sayesinde binlerce insan kendi işinin sahibi oldu. Trendyoldan para kazanmak başlı başına bir gelir kapısı oluşturdu.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır?

Nasıl Para Kazanılır
Nasıl Para Kazanılır

Direkt olarak Trendyol bünyesinde çalışmak dışında önünüzde çeşitli seçenekler var. Trendyol üzerinden para kazanmak için birbirinden farklı yolu deneyebilirsiniz. Satış yapmak, ortaklık kurmak ya da yorum yapmak gibi birbirinden farklı alanlarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol’da satıcı olarak ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz. Bu şekilde kendi işinizi kurabilir ve yüksek miktarlar kazanabilirsiniz. Ürünlerinizin satış fiyatlarını siz belirlersiniz ve kazancınız da bu şekilde artar.

Markalarla ortaklıklar kurarak onların ürünlerini satmalarına yardımcı olabilirsiniz. Komisyon anlaşmaları sayesinde düzenli para kazanabilirsiniz.

Trendyol, alıcılar ve satıcılar için en büyük kazanç elde etme noktalarından bir tanesi. Aşağıdaki listeyi inceleyerek Trendyol’dan para kazanma yollarını inceleyebilirsiniz;

 • Affiliate Marketing (Trendyol Satış Ortaklığı)
 • Ürün Satmak
 • Yorum Yazmak
 • Trendyol Cüzdan
 • Koleksiyon (Paylaş Kazan)

Yukarıdaki para kazanma yöntemlerinden herhangi birini seçerek hemen işe koyulun! Her bir başlık hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için okumaya devam edin.

İlginizi çekebilir: Trendyol Maaşları

1- Affiliate Marketing (Trendyol İş Birliği)

affiliate marketing
Affiliate Marketing

Affiliate marketing, bilinen bir diğer adıyla satış ortaklığı Trendyoldan para kazanmak için insanların en sık başvurduğu yollardan biridir. Peki affiliate marketing nedir? Satış ortaklığı, performansa dayalı bir pazarlama türüdür. Bu pazarlama yöntemi ile tedarikçi ile satış ortakları arasında gerçekleşen ürün satışlarından kâr paylaşımı yapılır.

Bu sistemde satış ortağı, beğendiği ürünün linkini internet ortamında paylaşır. Müşteriler bu linke tıklayarak alışveriş gerçekleştiri. Satış ortağı, paylaştığı link üzerinden asıl satıcıya para kazandırır. Bu nedenle ortak olan kişiye Trendyol satış komisyonu öder.

affiliate marketing
affiliate marketing

Satış ortakları bu şekilde seçtikleri farklı markaların ürünlerini tanıtarak komisyon ile gelir elde eder. Bilinirlik ve güvenilirlikleri sayesinde insanları etkiler (influence eder). Tanıttıkları ürünlerin satın alınmasını sağlar. Sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanıyorsanız bu yöntemle yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.

Trendyol influencer çalışmaları da bu pazarlama yöntemi içine girmektedir.

Satış ortaklığı ile ürün satışı gerçekleştiren kişiler %2 ile %15 arası komisyon alır. Bu sayede Trendyol link paylaşma ile 10.000 TL’lik ürün sattığınızda en az 200 TL kazanırsınız.

Affiliate Marketing İçin Şartlar Nelerdir?

Trendyol Influencer
Trendyol influencer

Influencer olarak Trendyoldan para kazanmak için bazı ön koşullar mevcut. Aşağıdaki listeyi inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm koşulları sağlıyorsanız vakit kaybetmeden Trendyol influencer başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Trendyol işbirliği için;

 • Instagram hesabınızın takipçi sayısı 10.000’in üzerinde olmalıdır.
 • Bütün takipçilerinizin organik olması gerekir. Yani parayla sahte takipçi, beğeni ya da yorum satın almamış olmalısınız.
 • Hesabınızda aktif ürün satışı yapmıyor olmanız gerekiyor. Yani belirli bir markanız olmamalı.

Tüm ön koşulları sağladığınız takdirde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Takipçilerinize seçtiğiniz ürünleri tanıtarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Nano, makro, mikro ya da mega influencer olmanız fark etmiyor. 10.000’in üzerinde takipçiniz varsa Trendyol link geliri elde edebilirsiniz.

2- Ürün Satmak

Trendyolda Ürün Satmak
Trendyolda Ürün Satmak

E-ticarete olan ilgi 2020 senesinde patlak veren COVID-19 salgınından sonra artmaya başladı. Bu sayede insanlar fiziksel mağazalarını kapatmak zorunda kalsa bile internetten satış yapmaya devam etti.

Sıfırdan kendi e-ticaret sitenizi kurmanın bazı riskleri vardır. Trendyol gibi e-ticaret siteleri sizi bu riskten kurtarır. Hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamamış olursunuz.

Siz de Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birinde ürünlerinizi satmak ister misiniz? O halde dikkatle okumaya devam edin. Çünkü Trendyolda ürün satarak para kazanmak için bilmeniz gereken bazı noktalar var.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır?

E-ticaret ile ürün satmak isteyenlerin aklındaki en büyük soru bu işe nereden başlayacaklarıdır. Süreç karmaşık ya da zor görünebilir ancak öyle değildir.

Trendyol’da satış yaparak para kazanmanız için bilmeniz gereken her şeyi aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Tüm adımları başarıyla tamamladıktan sonra ürün satışına başlayabilirsiniz.

Trendyol’da Mağaza Açmak:

Trendyol'da Mağaza Açmak
Trendyol’da Mağaza Açmak

Trendyol Satış Komisyonu Oranları Nedir?

Trendyol’da satış yapmak isteyenlerin en merak ettiği konulardan bir diğeri de komisyon bedelidir. Mağaza açmayı ve satış yapmayı planlıyorsanız bu komisyonları önceden öğrenmelisiniz. Ardından ürünlerinizin fiyatlandırmalarını ayarlayabilirsiniz.

İmzaladığınız sözleşmedeki süre zarfı boyunca sattığınız ürünlerden Trendyol komisyon alır. Bu komisyon oranları kategorilere göre farklılık gösterse de %5 ile %25 arasındadır.

 • Aksesuar – Altın/Gümüş: %5 – %15
 • Aksesuar – Mücevher: %25
 • Çocuk – Bebek Bakım: %15
 • Çocuk – Anne Bakım: %18
 • Spor – Spor Giyim: %20
 • Spor – Ekipman: %15
 • Elektronik – Beyaz Eşya: %10
 • Elektronik – Cep Telefonu: %5
 • Ev ve Yaşam – Hobi & Eğlence: %15
 • Ev ve Yaşam – Kırtasiye & Ofis Malzemeleri: %20

Trendyol komisyon oranları yukarıdaki şekildedir. Bu oranlara göre ürün fiyatlandırması yapabilirsiniz. E-ticaret ile para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz!

Öneri Yazı: Hepsiburada Para Kazanma

3- Yorum Yazmak

Yorum Yazmak
Yorum Yazmak

Trendyol para kazanma yollarından bir tanesi de yorum yapmak! Bu şekilde gelir elde eden binlerce insan bulmak mümkün! Peki nasıl?

Müşteri deneyimi Trendyol’un en önem verdiği konulardan bir tanesidir. Bu nedenle müşterilerini yorum yapmaya teşvik eder.

Trendyol’da yorum yaparak para kazanmak da işte bu yüzden mümkün! İzlemeniz gereken adımlar oldukça basit. Öncelikle sipariş ettiğiniz ürünü teslim almanız gerekiyor. Ardından ”ürünü değerlendir” diyerek yorumunuzu yazıyorsunuz. Trendyol’da size 5 TL ödeme yapıyor!

Yaptığınız yorumlardan elde ettiğiniz kazanç Trendyol cüzdanınıza tanımlanır. Böylece bir sonraki alışverişinizde daha az ödeme yaparsınız.

4- Trendyol Cüzdan

Trendyol Cüzdan
Trendyol Cüzdan Para Kazanma

Trendyol cüzdan para kazanma özelliği ile hem harcayın hem de para kazanın. Peki Trendyol cüzdan nedir?

Trendyol cüzdan, müşterilerin daha hızlı bir şekilde ödeme yapmasını sağlıyor. Bu sayede her alışveriş yaptığınızda kart bilgirilerinizi girmenize gerek kalmıyor. Kartınızdaki parayı cüzdanınıza aktararak saniyeler içerisinde alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz.

Bu şekilde nasıl para kazanabilirsiniz? Öncelikle ilk Trendyol cüzdan hesabınızı açtığınızda hediye olarak 20 TL ödeme alıyorsunuz. Ardından yaptığınız her alişverişten %2 kazanıyorsunuz. Örneğin, 2.000 TL’lik alışveriş yaptınız. Hesabınıza 40 TL geri ödeme yapılıyor. Kazandığınız bu parayı diğer alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz.

Hem harcayıp hem kazandıran bu sistem oldukça risksiz. Düzenli olarak Trendyol’dan alışveriş yapıyorsanız bu sistemle devamlı gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evden Para Kazanma Yolları

Trendyol Koleksiyon (Paylaş Kazan)

Trendyol Koleksiyon
Trendyol Koleksiyon

Trendyol, yılın belirli zamanlarında koleksiyon kampanyaları düzenlemektedir. Peki paylaş kazan kampanyası nedir?

Kapmanyadan yararlanmak için sevdiğiniz ürünlerden 10 tanesini seçerek bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Koleksiyonunuzu tamamladıktan sonra sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıyorsunuz. Ne kadar çok kişi koleksiyonunuzu kaydederse o kadar çok para kazanıyorsunuz!

Trendyol koleksiyon kaydetme ile her 10 kaydetmeden 5 TL kazanırsınız. Bu durumda ne kadar çok organik takipçiniz varsa o kadar avantajlısınız!

Trendyol’da Nasıl Koleksiyon Oluştururum?

Trendyol’da koleksiyon oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit. İnceleyelim;

 1. Favorilerim sayfasına gidin ve koleksiyonlarım başlığına tıklayın.
 2. Beğendiğiniz ürünleri koleksiyonunuza ekleyin.
 3. Ürün detay kısmında yer alan ”koleksiyona ekle” butonuna tıklayın. Koleksiyonunuzu genişletin.
 4. Tamamladığınız koleksiyonu sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Trendyol para kazanmak isteyenlere birbirinden farklı seçenek sunuyor. Sadece size uygun olan yöntemi bulup uygulamaya geçmelisiniz.

Trendyol’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Trendyoldan Para Kazanmak
Trendyoldan Para Kazanmak

Yazımızın sonuna yaklaşırken edindiğimiz bilgileri toparlamak istiyorum. Trendyol’da aylık kazancınız seçtiğiniz yönteme göre değişir. Ne kadar kazanmak istediğinize göre size en uygun yöntemi seçmelisiniz. Her bir yol ile ne kadar para kazandığınızı tekrardan görmek ister misiniz? Hemen bakalım;

Para Kazanma YöntemleriOratalama Kazancınız
Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)%2-15 arası komisyon ile 10.000 TL’lik satıştan en az 200 TL
Ürün SatmakAylık satış miktarınıza göre ayda yüzlerce ya da binlerce lira
Yorum YazmakYorum başına 5 TL
Trendyol CüzdanHer alışverişten %2
Koleksiyon (Paylaş Kazan)Her 10 kaydetmede 5 TL
Kazanç Tablosu

Trendyol’dan garanti bir şekilde para kazanmanın yollarını sizler için araştırdım ve derledim. Yukarıdakilerden herhangi birini seçerek Trendyoldan para kazanmak herkes için mümkün. Sizin bildiğiniz başka para kazanma yöntemleri varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol para kazandırır mı?

Evet. Farklı pek çok yöntem kullanarak Trendyol’dan para kazanmanız mümkün. Ortaklık anlaşmaları yaparak, ürün yorumları yaparak, koleksiyon oluşturarak Trendyol’dan para kazanabilirsiniz. Bunlardan ya da bulduğunuz başka bir yöntemle gelir elde edebilirsiniz.

Trendyol’da influencer olmak için kaç takipçi gerek?

Trendyol’da satılan ürünler için influencer çalışmaları yapmak istiyorsanız organik 10.000’den fazla Instagram takpçinizin olması gerekmektedir.

Trendyol’da satış yapmak kârlı mı?

Trendyol Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Bu da demektir ki milyonlarca müşteriye ulaşma şansınız var. Doğru pazarlama taktikleri ve fiyatlandırmayla Trendyol’dan çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Trendyol için şirket açmak zorunda mıyım?

Evet. Trendyol’da mağaza açıp ürünlerinizi satmak için şirket açmanız zorunludur.

Trendyol’da en çok ne satabilirim?

Trendyol hayatına sadece kıyafet satarak başlasa da şu anda onlarca farklı kategoride ürün satışı gerçekleştiriyor. Özellikle ev ve temizlik ürünleri, giyim, gıda ve kişisel bakım ürünleri Trendyol’da en çok satışı bulunan kategorilerdir.

Trendyol’da nasıl daha çok satış yapabilirim?

Trendyol’da satışlarınızı artırmanın birinci yolu pazarlamanızı güçlendirmektir. Bunun yanı sıra ürünlerinizin adlarını ve detaylarını doğru bir şekilde sisteme girmeniz gerekiyor. Ürün görsellerinizin kalitesi düşükse artırabilirsiniz. Kaliteli ürünler satarak da satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 - En Hızlı, En Yüksek!

YouTube Shorts Para Kazanma 2023 – En Hızlı, En Yüksek!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 - Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Music Xray ile Para Kazanma 2023 – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak!

Papara Para Kazanma Yolları

2023 Yılında Papara Para Kazanma Yolları – Güvenilir Yöntem!

SMMA Para Kazanma

SMMA Para Kazanma – 10 Adımda Hızlı Başlangıç Kılavuzu!

18 Yaş Altı Para Kazanma

18 Yaş Altı Para Kazanma Yolları: En Etkili 10 Yöntem!

Para Nasıl Değerlendirilir?

Para Nasıl Değerlendirilir? 10 Etkili Yatırım Aracı!

Daha Fazla Makale

Netflix İzleyerek Para Kazanmak

Netflix İzleyerek Para Kazanmak | 4 ETKİLİ YÖNTEM!

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 | Şimdi Başvur!

Görev Yaparak Para Kazanma

Görev Yaparak Para Kazanmak 2023 | 7 Uygulama ile Kazanın!

Pasif Gelir Kaynakları

Pasif Gelir Kaynakları | Hayatınızı Değiştirecek 17 Öneri!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Dizi İzleyerek Para Kazanmak 2024 | Dizi İzle Para Kazan!

Kwai Para Kazanma

Kwai Para Kazanma Rehberi 2024 | Maaş Tablosu ve Şartlar!

X