Savoy Viski Fiyatı 2024 | 70’LİK, 100’LÜK FİYATI GÜNCEL

Yazar: Aykut Tarih: 15.01.2024
Savoy Viski Fiyatı

Viski sevenlerin gözde markasından birisi olan Savoy, birçok kişi tarafından beğeniliyor ve tercih ediliyor. Peki, Savoy viski fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu? Sizler için araştırdım ve tüm fiyat listesini aktardım!

Savoy viski 100’lük fiyatı bilgilerine bu içerikten ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Şavoy viski markası hakkında birçok bilgiye ulaşabileceksiniz. Kaliteli bir Bulgar viskisi olan Savoy, gerek fiyatı gerekse de kalitesiyle ön planda.

Şavoy viski fiyatları birçok faktöre göre etkilense de Bulgaristan fiyatlarına güncel hâliyle değindim. Aynı zamanda güncel kur değerleriyle Türkiye fiyatını hesapladım. O halde Savoy viski ne kadar? Gelin beraber inceleyelim. 🙂

Savoy Viski Fiyatı 2024 – (GÜNCEL)

Savoy Viski Fiyatı
Savoy Viski Fiyatı

Savoy; viski başta olmak üzere pek çok alkollü içecek türünü üreten bir marka. Viski çeşitlerinde ise farklılığı sadece miktar bazında sağlamış. Özellikle Savoy viski 1 lt fiyatının merak edildiğini biliyorum. Tüm çeşitlere göre Savoy viski güncel fiyatları şu şekildedir;

Savoy ViskiFiyat (BGN)Fiyat (TL)
Savoy Viski 20’lik Fiyatı4,00 BGN67,50 TL
Savoy Viski 50’lik Fiyatı9,00 BGN151,65 TL
Savoy Viski 70’lik Fiyatı12,50 BGN210,60 TL
Savoy Viski 100’lük Fiyatı16,50 BGN278,00 TL
Savoy Viski Fiyatı 2024

NOT: Savoy Whisky 1 lt fiyatlarını tablodan öğrenebilirsiniz. Savoy bir Bulgar viskisi olduğundan dolayı Bulgaristan fiyatları esas alınmıştır. Sonrasında güncel kur değeriyle TL’ye çevrilmiştir.

Öneri içerik: Macallan Viski Çeşitleri ve Fiyatları

Savoy viski fiyat listesine detaylı bir şekilde bakalım…

1- Şavoy Viski 20’lik Fiyatı

Şavoy viski söz konusu olduğunda pratik bir kullanım ve içim istiyorsanız 20’lik seçeneklere yönelmenizi öneririm. Savoy viski fiyatı Türkiye için de 20’lik seçeneklerde fiyatlar gayet ucuz. Yurt dışında yaşayan ya da oraya giden bir arkadaşınız varsa sipariş vermeyi ihmal etmeyin. 🙂

Şavoy viski 20’lik fiyatı bilgileri şu şekildedir;

 • Çeşitler arasında en uygun fiyat seçeneğine sahiptir.
 • Savoy viski satın almak istiyorsanız öncelikli çeşitlerden birisi olmalıdır.
 • Bulgaristan güncel fiyatı 4,00 BGN’dir.
 • Türk Lirasıyla yaklaşık olarak 67,50 TL’ye denk geliyor.

2- Savoy 50’lik Fiyatı – Bulgar Viskisi

Savoy viski fiyatı bilgilerine devam ediyoruz. Biraz daha yoğun tüketim için en önemli seçeneklerden birisine geldi sıra. Savoy 50’lik viski fiyatları… Güncel haliyle şu şekilde;

 • Bulgaristan satış fiyatı 9,00 BGN’dir.
 • Türkiye’de ise yaklaşık olarak 151,65 TL’ye denk gelmektedir.

3- Savoy 70’lik Viski Fiyatı

Savoy viski yorumları incelendiğinde tüketicilerin yoğun olarak 70’lik seçeneklere yöneldiğini görüyoruz. Bu anlamda Savoy viski fiyatı için 70’likler oldukça önemli. İlgili güncel fiyatlar şu şekilde;

 • Bulgaristan’da satış fiyatı 12,50 BGN’dir.
 • Türkiye’de ise ortalama olarak 210,60 TL’dir denebilir.

4- Savoy Viski 100’lük Fiyatı

Savoy viski fiyatı 1 lt seçenekleri en sık araştırılanlar arasında. Esasında tüketenlerde en çok bu seçeneği alıyorlar. Peki, Savoy viski 1 lt fiyatı Bulgaristan’da ne kadar? İnceleyelim…

 • Savoy viski 100’lük fiyatı Bulgaristan’da 16,50 BGN’dir.
 • Türkiye’de ise ortalama olarak 278,00 TL’ye denk geliyor.

Öneri içerik: Migros Bira Çeşitleri ve Fiyat Listesi

Şavoy Viski Fiyatları Güncel Mi?

Savoy Viski Fiyatları
Savoy Viski Fiyatları

Savoy 1 lt fiyatı da dâhil olmak üzere tüm fiyat bilgilerini sizlere aktardım. Şavoy viski fiyatları güncel mi? Merak ediyorsanız… Fiyatların tamamı Bulgaristan alkol fiyatlarına göre listelenmiştir. Yani tamamen günceldir.

Bulgaristan’da alkol fiyatları Türkiye’ye kıyasla oldukça ucuz. Bunun nedeni elbette bizim ülkemizdeki kadar vergi yükünün olmaması. Yani Bulgaristan’da Savoy Whisky tercih edenler buradaki kadar vergi ödemiyorlar. Savoy viski fiyatının da ucuz olmasının en büyük nedeni budur.

Savoy Viski Yorumları

Savoy viski hakkında yorumları incelerken elbette her iki görüşe de yer vermek gerekiyor. Birçok kişi, fiyatına göre kalitesinin iyi olduğunu belirtmiş. Ancak piyasadaki popüler viski markalarına göre etkisinin yetersiz kaldığından da bahsedilmiş.

Bu anlamda birçok kişinin ilgili viskiden memnun kaldığını söyleyebiliriz. Ancak Jack Daniel’s, Chivas Regal gibi markaların yanına yaklaşamayacağı da çok açık. Savoy viski fiyatı incelerken ve satın alırken bu unsurları da dikkate almalısınız.

Viski Fiyatları JB incelemesine göz atın!

Savoy Viski Nerede Satılır?

Savoy viski nerede satılır sorusu da sıkça soruluyor. İlgili içkiyi Türkiye’de tekel bayilerde ya da süper marketlerde bulmak zor. Neredeyse satışı yapılmıyor diyebiliriz. Ancak bazı gümrük mağazalarında Savoy viski satışının yapıldığı bilinmektedir.

Savoy viski satın almak için yurt dışında yaşayan arkadaşınızdan ya da tanıdıklarınızdan yardım alabilirsiniz. Özellikle Savoy viski Migros gibi büyük marketlerde de bulunmuyor. Bu nedenle Türkiye’de satışı neredeyse yoktur.

Savoy Viski Türkiye’de Ne Kadar?

Savoy viski fiyatı Türkiye için güncel kurlar üzerinden hesaplamalar yapılabilir. Yukarıdaki tablo ve listelerde de bu esasa göre fiyatları hesapladım. Bulgar viskisi olan Savoy viski fiyatının TL bazındaki değeri için şu bilgiler verilebilir;

 • Bulgaristan’da bu içkilerin oldukça ucuz olduğunu söyleyebiliriz.
 • Bu durum hâliyle Türkiye’de de fiyatların ucuz olmasına neden oluyor.
 • Türk Lirası bazında hesaplama yaptığımızda fiyatların 67,50 TL ile 278,00 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Savoy Viski Ne ile İçilir?

Savoy Viski 100'lük Fiyatı
Savoy Viski 100’lük Fiyatı

Savoy viski fiyatı bilgilerinden sonra ilgili içkinin ne ile içilebileceğine değinebiliriz. Esasında diğer viskiler gibi Savoy markası ürünleri de en çok buz ile tüketiliyor. Buz, hem içim kalitesi sağlarken hem de tadını biraz daha hafifletir.

İçerisindeki alkol oranını düşürmek için su ile tüketenler de mevcut. Sonuç olarak Savoy viskilerin ne ile tüketileceği tamamen tercih meselesidir.

HATIRLATMA: Savoy viskiler %40 alkol oranına sahiptir.

Black Ram Viski Fiyatı Kıbrıs listesini inceleyebilirsiniz.

Savoy Viski Türkiye Fiyatı Neden Ucuz?

Savoy viski fiyatları 2024 listesini inceledik. Bu konuda okuyucularımızın sıkça sorduğu bir soruyu yanıtlamak istiyoruz: Savoy viski Türkiye fiyatı neden ucuz? İşte yanıtı:

 • Öncelikle Savoy markasının Bulgar viskileri arasında yer aldığını söyleyelim. Bu nedenle Türkiye’de herhangi bir satış noktasında bulunmamaktadır.
 • Bulgaristan’da Savoy viski fiyatı, BGN para birimine göre belirlendiği için fiyatlar doğal olarak ucuzdur. Bulgaristan genelinde de viski fiyatlarının ucuz olduğunu söyleyebiliriz.
 • Türkiye’ye alternatif yollarla gelen Savoy viski, sadece sınır kapılarına yakın yerlerde bulunabilmektedir. Bu nedenle aslında Savoy viski Türkiye fiyatı şeklinde bir konunun olmadığını söyleyebiliriz.
 • BGN – TRY kurunun uygun olması, fiyatların ucuz olmadığındaki bir başka etkendir. Tüm bu faktörleri göz önüne aldığımızda ilgili viskinin Bulgaristan’da ucuz olmasından kaynaklı olarak burada da uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Sık Sorulan Sorular

Savoy viski fiyatı 2024 bilgileri hakkında tüm detaylara yer verdim. Son olarak konu ile ilgili sık sorulan sorulara yer vermek istiyorum. Diğer sorularınız için lütfen YORUM bölümünden bize ulaşınız.

1- Savoy viski nerenin?

Savoy; Bulgaristan menşeili, alkollü içecekler üreten bir markadır. Bulgaristan’da satışı gerçekleştirilen bir viskidir.

2- Savoy viski içimi nasıl?

Savoy viskinin tadının ve içiminin hafif olduğu şeklinde yorumlar yapılsa da bu kişiden kişiye göre değişebilecektir.

3- Savoy viski ne kadar?

En ucuz Savoy viski Bulgaristan’da 35 cl için 4,00 BGN’dir. 50 cl için 9,00 BGN‘dir. 70’lik Fiyatı 12,50 BGN, 100 cl ise 16,50 BGN’dir.

4- Savoy viski Migros’ta satılıyor mu?

Hayır. Savoy viski Migros’ta satılmamaktadır. Genellikle Savoy viski ülkeye yakın şehirlerdeki tekellerde satılmaktadır.

Öneri içerik: Volim Alkol Oranı ve Fiyat Bilgileri

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Jagermeister Fiyatları

Jagermeister Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Jager Fiyat Listesi

Migros Bira Fiyatları

Migros Bira Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Tuborg, Efes Fiyatı

Gürcistan Alkol Fiyatları

Gürcistan Alkol Fiyatları 2024 | Güncel Liste!

Şarap Fiyatları

Şarap Fiyatları 2024 | Beyaz – Kırmızı Şarap Fiyatı

Talisker Viski Fiyat

Talisker Viski Fiyat 2024 | Kıbrıs & Migros Talisker Fiyatı!

Savoy Viski Fiyatı

Savoy Viski Fiyatı 2024 | 70’LİK, 100’LÜK FİYATI GÜNCEL

Daha Fazla Makale

Macallan Viski Fiyat

Macallan Viski Fiyatları 2024 | (ZAMLI) 35’lik- 70’lik

Volim Fiyat

Volim Fiyatları 2024 | Zamlı Volim Fiyat Listesi! İşte Yeni Fiyatlar…

Votka Fiyatları

Votka Fiyatları 2024 | Absolute, İstanblue, Gilbeys Fiyatı

Rakı Fiyatları 2023

Rakı Fiyatları 2024 | (ZAMLI LİSTE) Rakı Fiyat Listesi

Migros Viski Fiyatları

Migros Viski Fiyatları 2024 | Ne Kadar? Chivas, Jack Daniels

Bira Fiyatları

Bira Fiyatları 2024 | Zamlı Yeni Liste! Efes, Tuborg, Beck’s

Kıbrıs Alkol Fiyatları

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024 | Ertan Market Güncel Liste!

Cin Fiyatları

Cin Fiyatları 2024 | Gilbey’s, Gordon’s, Bombay Sapphire

X