Zovirax Fiyatı 2023 | Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yazar: Aykut Tarih: 07.12.2023
Zovirax Fiyat

Zovirax krem nedir diye merak ediyorsanız içeriğimizi okuyarak bu krem hakkında her bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tablomuzdan Zovirax fiyat bilgilerini de öğrenebilirsiniz.

Zovirax etkin maddesi asiklovir olan antiviral bir ilaçtır. Herpes’e neden olan virüsleri öldürerek uçuk tedavisinde kullanılır.

Zovirax uçuk kremi fiyatı krem, tablet ve ampul olmak üzere farklı şekilde formüle edilmiş türlere göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla Zovirax ne kadar sorusunun net bir yanıtı yoktur. Zovirax ne işe yarar, fiyatı ne kadar? Sizler için açıkladık! İşte detaylar…

BİLGİLENDİRME

Burada yer alan bilgiler, Zovirax prospektüsünden elde edilmiş özet amaçlı bilgilerdir. Kesin tanı, teşhis ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Zovirax Fiyatı 2023 – GÜNCEL!

Zovirax Fiyatı
Zovirax Fiyatı

Zovirax krem fiyatı, ampul, krem ve tablet formlarına göre değişiklik gösteriyor. Ancak her eczanede bu formların aynı fiyatta olduğunu söyleyebiliriz. Güncel fiyatlar ise şu şekilde.

Zovirax fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

FormFiyat
Zovirax Krem Fiyat73,75 TL
Zovirax Ampul Fiyat325,30 TL
Zovirax Süspansiyon Fiyatları164,25 TL
Zovirax Tablet FiyatMiktar ve Doza Göre Değişir.
Zovirax Fiyat 2023

Zovirax krem fiyatları bu şekilde. Zovirax krem SGK karşılıyor mu sorusu pek çok kişi tarafından merak edilir. Bilindiği üzere reçete ile verilen ilaçların bir kısmı devlet tarafından karşılanır. Bu sayede daha uygun bir fiyata ilaçları alabilirsiniz. Zovirax uçuk kremi fiyatı ise kremin gramajına göre değişiklik gösterebilir.

Öneri içerik: Bengay Krem Fiyatı

Zovirax Uçuk Kremi Fiyatı

Zovirax asiklovir içeriği ile uçuk tedavisinde çok başarılı bir kremdir. Aynı zamanda bu uçuk ilacının ampul ve tablet formları da bulunur. Doktorunuza danışarak sizin için önerdiği ilacı kullanabilirsiniz.

Zovirax uçuk kremi, uçukları tedavi eder ancak virüsü yok etmediği için uçuklar tekrarlanabilir. Özellikle uçuğun iyileşme süresini hızlandırır ve büyümesini durdurur. Birçok kişinin aklında Zovirax krem uçuğu kaç günde geçirir gibi sorular olabilir. Uçuğun geçmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte 5 ila 10 gün arası sürebilir.

İlaç fiyatları, formlara göre değişiklik gösterse de genel olarak krem formu tercih edildiği için fiyatları buna göre açıkladık.

 • Zovirax fiyatı 2023 yılında 73,75 TL olarak belirlenmiştir.

Zovirax Nedir?

Zovirax Nedir
Zovirax Nedir

Zovirax nedir diye merak ediyorsanız Zovirax 2 gramlık tüp ambalajlarda bulunan bir çeşit kremdir. Peki Zovirax krem ne işe yarar hemen öğrenelim.

Zovirax, uçuk tedavisinde oldukça etkilidir. Hem genital bölgede hem de deride bulunan uçuklar için uygulanabilir. Uçuğa neden olan virüsü öldürür ve uçuğun büyümesini engeller.

Zovirax fiyatı ürünün formülize edilişine göre değişiklik gösterebilir. Tablet, ampul veya krem formundaki ürünü alabilirsiniz. Burada doktora danışmak oldukça önemlidir. Sizin tedaviniz için en uygun olan ilacı doktorunuzun tavsiyesi ile alabilirsiniz.

Öneri içerik: Voltaren Krem Fiyatları

Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır?

Siz de birçok kişi gibi Zovirax krem ne için kullanılır merak ediyor olabilirsiniz. Zovirax krem ne için kullanılır sorusunun yanıtı:

 1. Genital bölgedeki uçukların tedavisi.
 2. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırma.
 3. Derideki uçukların tedavisi.
 4. Uçuk ve yaralardaki kaşınma semptomlarını azaltma.

Zovirax bu gibi enfeksiyonların ve uçukların tedavisinde oldukça başarılı bir ilaçtır. Zovirax fiyat ise ampul için 325,30 TL’dir. Zovirax krem ve tablet kullanarak da uçuk tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tedavi süreciniz için doktorunuza danışınız. 

Zovirax Krem Nasıl Kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi Zovirax krem için de belli kullanım önerileri bulunur. Siz de Zovirax krem nasıl kullanılır merak ediyorsanız aşağıdaki listede sıraladığımız maddelere dikkat edebilirsiniz.  

 • Kremi kullanmadan önce hem ellerinizi hem de kullanacağınız kısmı yıkayıp temizleyin.
 • Sadece uçuk olan kısma kremi sürmeniz önerilir.
 • Zovirax kremi 4 saat aralıklarla kullanmanız tavsiye edilir.
 • Tedavi sürecine iyileşmeye bağlı olarak 4-5 gün devam edilebilir.

Bu kremi kullanım önerilerine dikkat ederek kullanmanız tavsiye edilir. Zovirax krem kullanımı zor gelirse veya sizi olumsuz etkilerse bunun yerine ampul de tercih edebilirsiniz.  Bunu doktor tavsiyesi ile yapmanız oldukça önerilir. Zovirax fiyat ise ampul ve krem formu için değişiklik gösterir.

İlginizi çekebilir: Ertesi Gün Hapı Fiyatları 2023

Zovirax Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zovirax Fiyatları
Zovirax Fiyatları

Medikal kremlerde içeriği nedeniyle dikkatli kullanılması önerilir. Bu nedenle kullanımda sıraladığımız maddelere dikkat etmeniz tavsiye edilir:

 • Krem formuna karşı hassasiyetiniz varsa doktorunuza danışarak tablet ve ampul formlarına geçiş yapabilirsiniz.
 • Kremin kullanımında herhangi bir şekilde alerjik reaksiyon gözlemlerseniz kullanımı durdurarak doktora danışmanız önerilir.
 • Özellikle asiklovir, valasiklovir, propilen glikol başta olmak üzere krem içeriğindekilere karşı hassasiyetiniz varsa kremi kullanmanız önerilmez.
 • Kremi kesinlikle başka ilaç veya kremlerle karıştırarak kullanmayınız.

Zovirax Krem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Zovirax kremde de bazı yan etkiler gözlemlenebilir. Deri üstünde hafif şekilde kaşınma ve kızarıklık olabilir. Bu gibi durumlarda belirtiler artarsa doktora görünmeniz tavsiye edilir. Kreme karşı vücutta şişme, ateş ve nefes darlığı gibi alerjik reaksiyonlar da gelişebilir.

Bu tarz durumlar yaygın olmamakla birlikte karşılaşılması ihtimaline karşı önlem almanız tavsiye edilir. Özellikle ciddi alerjik reaksiyonlarda krem kullanımı direkt olarak durdurulmalıdır. Sonrasında da en yakın sağlık kuruluşuna gidebilirsiniz. Bu sayede kremi güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Krem uçuğunuza yeterince etki etmiyorsa doktorunuzla tekrar görüşebilirsiniz. Doktor kontrolünde Zovirax ampul veya tablet formuyla tedavi sürecinizi destekleyebilirsiniz. Zovirax fiyat farklı formlara göre değişiklik gösterebilir. Yukarıda yer alan tablodan fiyat bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Öneri içerik: Göğüs Estetiği Ücretleri Devlet Hastanesi

Zovirax Krem Kullanıcı Yorumları

Zovirax Kullanıcı Yorumları
Zovirax Kullanıcı Yorumları

Zovirax krem kullanmadan önce Zovirax krem kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizler için kullanıcılardan en çok gelen yorumları sırasıyla listeledik;

 • “Hızlı bir şekilde sorunumu çözen uçuk ilacı”
 • “Küçüklüğümden beri sucuk problemiyle uğraşıyorum. Uçuğun çıkacağını hissettiğim bölgeye sürdüğüm zaman hızlı bir şekilde etki ediyor.”
 • “Asiviral tablet ve kremi birlikte kullandım. Bu sayede çok daha hızlı bir iyileşme süreci geçirdim.”
 • “Uçuğun üzerine 2 3 saatte bir uygulama yapın. 24 saat içerisinde etki edecektir.”

Zovirax Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamilelik kadınlar için hassas bir dönemdir. Bu nedenle medikal ilaçların, kremlerin dikkatli kullanılması önerilir. Uçuk probleminiz varsa ve hamilelik, emzirme dönemlerindeyseniz doktorunuza danışabilirsiniz. Doktor tavsiyesi ile Zovirax kremi uçuk tedaviniz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Doğum Kontrol Hapları Ne Kadar?

Sık Sorulan Sorular

Zovirax fiyatları 2023 listesi hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Kremi kullanmam gerekenden fazla kullandıysam ne yapmalıyım?

Fazla miktarda kullanımlarda uçuğun üzerindeki kremi temiz bir bezle alabilirsiniz. Bu sayede fazla ilacı uzaklaştırabilirsiniz. Sonrasında o bölgeyi yıkayıp kurulayarak etkisini azaltabilirsiniz. Belirtiler artarsa doktorunuza danışmanız faydalı olabilir.

Uçuk başlangıcında Zovirax krem sürülebilir mi?

Uçuk çıkacağını hissettiğiniz bölgeye krem uygulaması yapabilirsiniz. Bu sayede uçuğunuz tam olarak çıkmadan tedavi sürecine başlarsınız. Uçuğu en kısa sürede geçirmek için erken müdahale oldukça önemlidir. İlerleyen günlerde kremin etkisini görebilirsiniz.

Zovirax krem uçuğu ne kadar sürede geçirir?

Her kişinin bünyesi farklıdır. Bu nedenle hastalıklarda vücudun ilaca tepkisi de farklı olur. Genel olarak Zovirax krem kullanımında uçuğun geçme süresi 5 ila 10 gündür. Kişiden kişiye göre de değişiklik gösterebilir.

Öneri içerik: Adet Geciktirici Hap Fiyatı

Zovirax fiyatları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım! 😊

Kaynak: Zovirax Prospektüs

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Tarım Kredi Yağ Fiyatları

Türkiye Tarım Kredi Yağ Fiyatları 2024 – Güncel Yeni Liste

Migros Bira Fiyatları

Migros Bira Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Tuborg, Efes Fiyatı

Sırbistan iPhone Fiyatları

Sırbistan iPhone Fiyatları 2023 | 14 Pro Max, 13, 12 Fiyatı

Irak Araba Fiyatları

Irak Araba Fiyatları 2023 – 2. El Araba Siteleri!

Anamur Hal Fiyatları

Anamur Hal Fiyatları 2024 | (YENİ) Bugünkü Günlük Tablo…

Çimento Fiyatları

Çimento Fiyatları 2023 | 25 KG – 50 KG Çimento Fiyatı

Daha Fazla Makale

Bim Çay Fiyatları

Bim Çay Fiyatları 2024 | Zamlı Liste! Berk, Lipton, Doğuş

Bim Su Fiyatları

Bim Su Fiyatları 2024 | (ASSU, SIRMA) 5 LT, 1.5 LT, 500 ML

Bim Krema Fiyatı

Bim Krema Fiyatı 2024 – Dost Krema Çeşitleri

bengay fiyatı

Bengay Fiyatı 2023 | (TEMMUZ) Zamlı! Eczane, SGK Fiyatı

Bim Bebek Bezi Fiyatları

Bim Bebek Bezi Fiyatları 2024 | Jenny Willy & Agu Baby

Bim Pizza Fiyatları

Bim Pizza Fiyatları 2024 | (GÜNCEL!) Lezzethane 4’lü Pizza

Fransa Telefon Fiyatları

Fransa Telefon Fiyatları 2023 | iPhone 14 Pro Max Fiyatı

İran Telefon Fiyatları

İran Telefon Fiyatları 2023 – iPhone, Samsung, XioMi…

X