Macallan Viski Fiyatları 2024 | (ZAMLI) 35’lik- 70’lik

Yazar: Aykut Tarih: 16.01.2024
Macallan Viski Fiyat

The Macallan Viski markası, alkol tüketicilerin en gözde seçeneklerinden birisi. Doğal olarak Macallan viski fiyat 2024 bilgileri sıkça araştırılıyor. Bu yazıda sizler için tüm seçeneklerin güncel fiyatlarını listeledim!

Macallan 35’lik ve 70’lik viski fiyatlarını güncel haliyle öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilgili markanın viski çeşitlerine de değineceğim. Tüketicilere göre pahalı seçenekler arasında yer alan Macallan 12 fiyat bilgileri de dâhil olmak üzere tüm listeyi detaylı bir şekilde aktaracağım.

Yazıda ayrıca Macallan viski nereden alınır gibi soruların da yanıtlarını bulabileceksiniz. O halde lafı fazla uzatmadan Macallan fiyat listesine geçelim! 😊

Macallan Viski Fiyatları 2024 (GÜNCEL)

Macallan Viski Fiyat 2023
Macallan Viski Fiyat

The Macallan Whisky, dünyanın en popüler viski çeşitleri arasında yer alıyor. Güncel fiyat bilgilerini bulabilmek ise oldukça zor. Çünkü ilgili marka Migros gibi süper marketlerde yer almıyor. Nereden alabileceğinizi de sizlere aktardım.

Macallan, dünyanın en iyi viski markalarından birisi olarak ifade edilebilir. Fiyatları ise oldukça yüksek. Yine de görmek için incelemeye değer! 🙂

İşte güncel The Macallan viski fiyatları:

ViskiFiyat (€)Fiyat (₺)
The Macallan Viski Sherry Oak 18 YO 70’lik330,00 €10.800 TL
Sherry Oak 25 YO 70’lik1.900,00 €62.185 TL
Double Cask 30 YO 70’lik3.450,00 €112.925 TL
Double Cask 12 YO Viski Fiyatı 70’lik65,00 €2.125 TL
Macallan 15 Double Cask Fiyat 70’lik Viski130,00 €4.250 TL
Macallan 12 Sherry Oak Fiyat 70’lik Viski75,00 €2.455 TL
Macallan Viski Fiyat

NOT: Tabloda en çok tercih edilen çeşitler baz alınmıştır. Detaylı bilgileri alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Öneri içerik: Jagermeister Manifest Fiyat

1- Macallan 12 Viski Fiyatları

Macallan 12 fiyatı, en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olduğu için oldukça önemlidir. Macallan viski satın alanların yorumlarına bakıldığında en uygun tercihlerden birisi olabileceği ifade ediliyor. 12 yıl meşe fıçılarında bekletilen Macallan 12 YO fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 70’lik Double Cask 12 YO Viski Fiyatı; 65,00 € – 2.125 TL
 • 70’lik Sherry Oak 12 YO Viski Fiyatı; 75,00 € – 2.455 TL
 • Macallan Triple Cask 12 Fiyatı: 85,00 € – 2.780 TL

Macallan viski 12 yıllık fiyatları bu şekilde…

2- Macallan 15 Viski Fiyatları

Macallan 15 fiyatları; 15 yıl bekletilmiş viski sevenler için önemli. Macallan viski çeşitleri içerisinde sıkça tercih ediliyor. Güncel fiyatları ise şu şekilde;

 • Double Cask 15 YO Fiyatı; 130,00 € – 4.250 TL

Macallan viski fiyat listesi için devam edelim…

3- Macallan 18 Fiyatları

Macallan viski en pahalı seçenekler arasında 18 YO tercih edilebilir. Macallan 18 fiyatları şu şekildedir;

 • Viski Sherry Oak 18 YO; 330,00 € – 10.800 TL
 • Double Cask Viski 18 YO; 280,00 € – 9.165 TL

Öneri içerik: Viski Fiyatları listesini hemen inceleyebilirsiniz!

4- Macallan 24 Viski Fiyatı

Macallan 24 fiyatı da merak ediliyor. İşte güncel fiyatlar;

 • Double Cask Viski 24 YO; 1.120,00 € – 36.650 TL
 • Diğer seçenekler de ortalama olarak bu fiyatlar civarındadır.

5- 25 YO | Macallan Viski Fiyat

Macallan 25 Fiyat
Macallan 25 Fiyat

Macallan 25 fiyat seçenekleri çok fazla değil. Ancak ortalama fiyatların 1.900,00 € 62.185 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Görüldüğü üzere bekletilme süresi arttıkça ilgili viskinin fiyatı da artmaktadır. Macallan viski fiyatında da aynı durum söz konusudur.

6- 30 YO | Macallan Viski Fiyatları

30 yıllık viski fiyatları, güncel olarak en çok Macallan viski özelinde merak ediliyor. Elbette değerli bir viski çeşidi olduğundan dolayı oldukça pahalı.

Macallan viski fiyatları içerisinde 30 yıllık seçenekler de bulunuyor. Güncel fiyatlar şu şekilde;

 • Double Cask 30 YO Fiyatı; 3.450,00 € – 112.925 TL
 • Sherry Oak 30 YO Viski Fiyatı; 3.750,00 € – 122.750 TL

Öneri içerik: Migros Chivas Regal Fiyat listesine göz atmak ister misiniz?

7- Macallan Viski 72 Yıllık Fiyatı

Macallan viski 72 yıllık fiyatları hakkında şu bilgileri verebiliriz;

 • 72 yıllık viskiler dünyada nadir bulunuyor.
 • Bu nedenle fiyatları çok daha pahalı oluyor.
 • Özellikle The Macallan viski markası için de bu durum söz konusu.
 • Ortalama fiyatları belirlemek zor fakat 6.000,00 €’yu gözden çıkarmanız gerekebilir. Bu da yaklaşık olarak 196.500 TL yapıyor.

Macallan 35’lik Viski Fiyatları

Macallan 35’lik viski fiyatları, pratik kullanımı nedeniyle çokça merak ediliyor. Macallan markasına ait 35’lik seçenekler çok fazla bulunmamaktadır. Yurt dışında yapılan satışlarda görüldüğü kadarıyla fiyatların da ortalama olarak 45 € – 1.475 TL’den başladığı bilinmektedir.

Macallan viski markasına ait 35’lik fiyatlar bu şekilde. Whisky Macallan markası için oldukça pahalı bir seçenek olduğu bilinmektedir. Macallan viski yorumlarında da bunu görebiliyoruz.

Macallan viski fiyatı 70’lik seçeneklerle devam edelim…

Macallan 70’lik Viski Fiyatları

Macallan fiyat listesine devam ediyoruz. The Macallan viski markasında en çok 70’lik seçenekler mevcut. Macallan 70’lik viskilere dair fiyat bilgileri şu şekildedir;

 • Fiyatlar ortalama olarak 2.125 TL’den başlıyor.
 • Bekleme süresine göre bu rakam 112.925 TL’lere kadar çıkmaktadır.

NOT: TL bazında fiyatlar belirlenirken güncel kurlar dikkate alınmıştır. Kur değeri değiştikçe fiyatların da değişeceğini söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Sheridan’s Fiyatı

Macallan Viski Fiyatı (Kıbrıs – Free Shop)

Ülkemizde alkol fiyatları, KDV ve ÖTV gibi vergilerden kaynaklı olarak epey yüksek. Bu nedenle kişiler, alkol alışverişini komşu ülkelerden gerçekleştirmenin yollarını arıyor. Doğal olarak Kıbrıs’ta alkol fiyatları da sıkça araştırılıyor.

Kıbrıs Macallan viski fiyatları, bahsettiğim gibi ülkemize göre daha düşük.Alkol fiyatları söz konusu olduğunda belirlenen fiyatların vergisiz halini Kıbrıs için düşünebiliriz. Macallan viskilerin free shop fiyatları için de bu fiyatların geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Macallan viski Kıbrıs fiyatları şu şekilde:

 • The Harmony Collection; 6.350 TL
 • Double Cask 12 YO 70’lik; 1.500 TL
 • Double Cask 15 YO 70’lik Viski Fiyatı; 2.750 TL
 • Double Cask 18 YO; 6.250 TL
 • Sherry Cask 12 YO; 1.550 TL

Şarap Fiyatları 35’lik ne kadar? Şimdi inceleyin!

The Macallan Viski Hakkında

The Macallan Viski
The Macallan Viski

Macallan, İskoçya menşeili bir viski markasıdır. Yayınlanan raporlara göre ise dünyada en çok tercih edilen üçüncü viski markası konumundadır. Viski üreticileri arasında köklü bir geçmişe sahiptir. 1926 yılında üretilen The Macallan Valerio Adami viskisi, dünyanın en pahalı viskisi olarak biliniyor.

Macallan viski fiyatları pahalı olarak bilinse de özellikle zengin kesim tarafından sıkça tercih ediliyor. Mevcut viski markaları arasında gerek kalitesi gerekse de tadım özellikleriyle ön plana çıkan viskiler arasındadır.

Macallan Viski Çeşitleri ve Özellikleri

Macallan viski çeşitleri incelendiğinde ön plana çıkan iki farklı çeşit bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Double Cask
 • Sherry Oak

Macallan viski fiyatları bu çeşitlere göre belirlenir ve her birinin kendine ait özellikleri bulunur. Double Cask çeşidinde hem Amerikan hem de Avrupa meşeleri kullanılmaktadır. Sherry, genel olarak tatlandırma amacıyla kullanılır. Daha sıcak karaktere ve tada sahiptir.

Sherry Oak çeşidinde ise zengin odun baharatı, zengin kuru meyveler kullanılır. Sherry terbiyeli meşe fıçılarda olgunlaştırıldığı için bu isim verilmiştir.

Macallan Viski Alkol Oranı

Macallan viski alkol oranı bekletilen süre, çeşit ve türe göre değişiklik gösteriyor. Yukarıda Macallan markasına ait viski çeşitlerine değinmiştim. İşte bu çeşitlere göre alkol oranları değişiklik göstermektedir.

 • Macallan viski alkol oranı %40 – 44 arasındadır.
 • Birçok çeşit %43 oranında alkole sahiptir.
 • The Macallan The Harmony Collection serisi ilgili markanın en yüksek alkol oranına sahip serisidir.

Macallan viski fiyatları yüksek olsa da nereden satın alabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İşte konuyla ilgili detaylar…

Öneri içerik: Black Ram Viski Fiyatı

Macallan Viski Nereden Alınır?

Macallan Viski Nereden Alınır?
Macallan Viski Nereden Alınır?

Macallan viski nerede satılır sorusu oldukça önemli. Türkiye’de ilgili viskiyi her yerde bulabilmeniz çok zor. Bunun için Duty Free ve Gümrük Mağazalarına yönelmeniz gerekiyor. Macallan viski fiyatı bu gibi yerlerde değişiklik gösterebilse de genel olarak belirttiğimiz fiyat aralıklarındadır.

Ayrıca alternatif olarak Kıbrıs’ı da değerlendirebilirsiniz. Kıbrıs’ta Macallan viskilerin satışı normal bir şekilde her yerde yapılmaktadır. Kıbrıs seyahatinizde mutlaka bu bilgiyi de değerlendirin. 😊

1- Macallan Viski Migros’ta Var Mı?

Macallan viski Migros süper marketlerde bulunmamaktadır. Bu, özellikle küçük mağazalar için geçerli bir bilgidir. 5M gibi büyük mağazalarda bulunup bulunmadığı konusunda net bir bilgi yoktur. Bu nedenle büyük mağazalara yönelerek kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Whisky Macallan Neden Bu Kadar Pahalı?

Macallan viski fiyatlarının pahalı olduğundan bahsetmiştim. Peki, bu viskiler neden pahalı? İşte detaylar…

 1. En İyi Arpa Tanelerinden Üretilir: İlgili viski çeşidinin pahalı olmasının en büyük nedeni arpa tanelerinin en kaliteli olanlarının kullanılmasıdır. Özellikle Single çeşitlerde %100 malt olma durumu olduğu için bu daha iyi bir şekilde anlaşılabilir.
 2. Kaliteli Fıçı Kullanımı: Olgunlaştırılma süreci yüksek kaliteli meşe fıçılarında gerçekleştirilir. Pahalı olmasının sebeplerinden birisi de budur.
 3. Renklendirici Yoktur: Rengi, %100 doğal bir şekilde belirlenir. Bu anlamda birçok içki fabrikasında boya ya da kimyasallarla renklendirme işleminin yapıldığını biliyoruz. Ancak Macallan viski çeşitlerinde böyle bir durum söz konusu değildir!
 4. Markalaşma: Macallan, aynı zamanda kurumsal ve köklü bir markadır. Bu nedenle sadece ismi bile pahalı olmasına yetiyor diyebiliriz. Ayrıca pazar içerisindeki konumu oldukça tutarlı ve idealdir. Bu nedenle tercih ediliyor.
 5. Damıtma Süreci: Macallan viskilerin damıtma süreci oldukça detaylıdır. Her bir aşamada gereken özen gösterilir. Bu nedenle fiyatlar da bu durumdan etkilenmektedir.

Macallan fiyatları hakkında bu bilgiler verilebilir. Satın almadan önce fiyat hakkında bu bilgileri de dikkate alabilirsiniz.

Macallan Viskilerin Üretimi

Macallan viskilerin birçoğu şeri fıçı geleneğine bağlı kalınarak üretiliyor. Olgunlaşma aşaması, viski üretiminde çok önemlidir. İlgili marka da bu önemin farkında olarak bu şekilde üretimini gerçekleştiriyor. Birçok marka, damıtım evinde burbon adlı parçaya yer verirken Macallan, şeri fıçıları tercih eder.

Şeri fıçılar diğerlerine göre daha yüksek maliyetlidir. Ancak ortaya çıkan ürün de bir o kadar daha kıymetli ve kalitelidir. Macallan viski fiyatlarının pahalı olmasının altında da bu kalite yatmaktadır. Tüm süreç, adeta titizlikle yürütülerek ortaya eşsiz bir viski çıkarılıyor.

Türkiye’de ki en iyi viskiyi öğrenmek ister misiniz?: En İyi Viski Markaları

Macallan Viski Yorumları

Macallan viski fiyatlarına değindikten sonraki aşamada son olarak yorumlara dair bilgilere değinmek istiyorum. The Macallan viski markasının ürünleri hakkında yorumların tamamıyla olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişiye göre adeta fiyatının hakkını veriyor.

Bazı yorumlarda olumsuzluklardan bahsedilmiştir. Ancak bunlar istisna kapsamında olduğu için genel olarak yorumların iyi ve olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Macallan viskiler adeta müşteri memnuniyetini sağlamış görünüyor.

BONUS: Macallan 12 Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Macallan viski çeşitleri genel olarak pahalı olduğundan dolayı insanlar daha ucuz viskilere yönelmek istiyor. İlgili markanın en uygun fiyatlı viski çeşitleri ise genellikle 12 yıllık viskilerdir. Macallan 12 fiyatları ne kadar oldu? Güncel bilgileri sizler için derliyoruz.

Macallan 12 fiyatı 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

 • Macallan viski fiyatları 65 Euro ile 85 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Güncel fiyatları TL kuruyla değerlendirildiğinde ortalama olarak 2.125 TL ile 2.785 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Ancak Türkiye’de satış noktalarında fiyat farklılığı olabileceği gibi yurt dışı satış noktalarında da ciddi fiyat farklılıkları söz konusu olabiliyor.
 • Bu nedenle satın almadan önce fiyat araştırması yapmanız önemlidir.

Sık Sorulan Sorular

Macallan viski fiyat bilgilerine değindik. Konu içerisinde alkol oranı, çeşitler ve üretim süreci gibi detaylı bilgilere de yer verdik. Sık sorulan sorular ile yazıyı sonlandırmak istiyorum. Siz de soru ve görüşleriniz için YORUM bölümünü kullanabilirsiniz.

1- Macallan viski tadı nasıl?

Macallan viskilerin tadı genel olarak tatlı ve meyvemsi özelliklere sahiptir. Uzmanlara göre tat olarak vanilya, karamel ve baharatların hâkim olması söz konusudur. Bazı çeşitlerinde turunçgil ya da çikolata notalarına da ulaşılabilir.

2- Macallan viski nasıl içilir?

The Macallan viskiler genel anlamda buz ile tüketiliyor. Ayrıca sek kullanım ya da su eşliğinde kullanım da mevcuttur. Buz, viski tadını hafifletme görevi görür. Bu nedenle bazı kişilere göre viski, sadece sek içilmelidir.

3- Macallan viski nerede satılır?

Macallan viskileri duty free, gümrük mağazaları gibi yerlerden alabilirsiniz. Ayrıca yurt dışından bu ürünü getirerek satışını gerçekleştiren yerler de bulunmaktadır. Macallan viski nereden alınır sorusuna bu şekilde yanıt verilebilir.

4- Macallan viski hangi ülkeye ait?

The Macallan viski, İskoçya’ya ait bir markadır.

Son olarak Votka Fiyat Listesi içeriğine göz atabilirsiniz!

The Macallan viski fiyatları 2024 yılında güncel olarak bu şekilde. Konu hakkında düşüncelerinizi YORUM bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bim Çiğköfte Fiyatı

Bim Çiğköfte Fiyatı 2024 | M.Z.Ege – Mezzet Çiğ Köfte

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları 2024: Yeni Güncel Liste!

Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs Araba Fiyatları 2024 | KKTC Satılık Araba Fiyatı   

Bim Peynir Fiyatları

Bim Peynir Fiyatları 2024 | AKNAZ, EKİCİ, DOST MARKALARI

Migros Rakı Fiyatları

Migros Rakı Fiyatları 2024: Zamlı Rakı Fiyat Listesi

Dershane-Fiyatları

Dershane Fiyatları 2023 | Güncel Fiyatlar! Ne Kadar?

Daha Fazla Makale

Polonya Araba Fiyatları

Polonya Araba Fiyatları 2024 | Araba Markaları ve Siteleri!

Votka Fiyatları

Votka Fiyatları 2024 | Absolute, İstanblue, Gilbeys Fiyatı

Turkcell Hat Fiyatları

Turkcell Hat Fiyatları Ne Kadar? 2024 En Güncel Bilgiler!

Elmalı Hal Fiyatları

Elmalı Hal Fiyatları 2024: Bugünkü Günlük Liste Tablosu

Hollanda Araba Fiyatları

Hollanda Araba Fiyatları 2023 | 2. El Araba Fiyatları

Ankara Hal Fiyatları

Ankara Hal Fiyatları 2024 | (GÜNCEL) Toptancı Hali Fiyatları

Çimento Fiyatları

Çimento Fiyatları 2023 | 25 KG – 50 KG Çimento Fiyatı

baklava fiyatları

Baklava Fiyatları 2023 – GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

X