Talisker Viski Fiyat 2024 | Kıbrıs & Migros Talisker Fiyatı!

Yazar: Hacer Tarih: 15.01.2024
Talisker Viski Fiyat

Dünya genelinde popüler viski markalarından biri haline gelmiş olan Talisker viski fiyat 2024 konusu araştırılmaya devam ediliyor. Talisker viski çeşitleri ise çok fazla olduğundan dolayı fiyat değişiklikleri söz konusudur Peki, Talisker viski fiyatları nelerdir?

Markaya ait pek çok viski çeşitleri yer alıyor. Bu markanın ürettiği viskiler içerisinde özel üretim olan viskiler de oldukça rağbet görmekte ve fiyatları oldukça merak edilmektedir. Biz de bu yazımızda sizlere Talisker fiyatının yanında ilgili viski ile alakalı pek çok bilgiyi sunacağız.

Talisker whisky fiyatlarını ve bu viskiyle ilgili pek çok bilgiyi bu içerikten takip edebilirsiniz. O halde Talisker fiyatları 2024 yılında ne kadar? İnceleyelim…

Talisker Viski Fiyatları 2024 | GÜNCEL!

Talisker Viski Fiyatı
Talisker Viski Fiyatı

Talisker fiyatları ürün çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Talisker viskinin birden fazla çeşidi vardır. Aşağıdaki tablodan Talisker viski markasının tüm çeşitlere dair fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.

Talisker viski fiyatı 2024 yılında çeşitlerine göre şu şekildedir:

Talisker Viski ÇeşitleriFiyat
70’lik Talisker 10 Yıllık Fiyat2.000 TL
70’lik Talisker Storm Viski Fiyat2.000 TL
70’lik Talisker Skye Fiyat1.900 TL
70’lik Talisker Single Malt Fiyat2.125 TL
Talisker 18 Fiyat4.875 TL
Talisker Dark Storm Viski Fiyatı3.750 TL
Talisker Viski Fiyat 100’lük3.750 TL
Talisker Fiyatları

Öneri içerik: Viski Fiyatları Güncel

Kıbrıs Talisker Viski Fiyatı 2024 | Free Shop Viski!

Türkiye’de yapılan zamlar sonrasında Kıbrıs Talisker fiyatları merak konusu olmuştur. Alkol konusunda oldukça uygun fiyatlara sahip olan Kıbrıs Free Shop viski fiyat listesi Talisker için şu şekildedir:

 • Talisker Malt 75 lik Viski: 500 TL
 • Talisker Storm Viski 70 cl: 600 TL
 • Talisker 18 Kıbrıs: 2.500 TL

Şimdi Migros Talisker fiyatları ile devam edelim…

Migros Talisker Viski Fiyatları

Migros Talisker Fiyatları
Migros Talisker Fiyatları

Alkol satın alabileceğiniz yerlerden birisi de Migros marketlerdir. Bu şekilde kolay ulaşılabilir olması kişilerin Migros Talisker viski fiyatları ile ilgili de araştırmalarını sağlamaktadır.

 • Yukarıda tabloda verdiğimiz fiyatlar genel olarak Migros marketlerde de geçerlidir.
 • Yani Migros marketlerde satılan bu viskinin fiyat bandı 2.000 TL – 3.750 TL arasındadır.
 • Migros alkol fiyatlarında dönem dönem fiyat farklılıkları olabilir. Bu nedenle düzenli olarak Migros başta olmak üzere alkol satan marketlerin alkol fiyatlarını takip etmeniz gerekebilir.

Daha fazlası için: Migros Alkol Fiyatları

Talisker Viski 70’lik Fiyatlarına Ne Kadar Zam Geldi?

2024 yılının gelmesiyle birlikte viski başta olmak üzere şarap, rakı ve bira gibi alkollü içeceklere zam geliyor! Markaların açıkladığı fiyat listelerine göre viski fiyatlarında da artışlar söz konusudur. Peki, Talisker viski fiyatlarına ne kadar zam geldi? 70’lik Talisker viski çeşitleri ile bu konuya açıklık getiriyoruz.

Talisker viski 70’lik fiyatları, genel olarak tüketicilerin sıkça tercih ettiği bir çeşit olduğundan dolayı önemlidir. Ancak Migros ve CarrefourSA gibi satış noktaları ile tekel bayiler arasında fiyat farklılıkları olabiliyor. Bu nedenle tavsiye edilen satış fiyatlarını yansıtan süpermarketleri baz alarak bilgi vereceğiz.

Talisker viski fiyatlarına gelen zam oranı aşağıdaki gibidir:

 • Geçtiğimiz yıl alkol zamlarından sonra Talisker Viski 70’lik fiyatları ortalama olarak 1.600 TL olmuştu.
 • 2024 yılı ile birlikte ilgili çeşidin güncel fiyatı 2.000 TL’dir.
 • Bu noktada tüm viski çeşitlerinde olduğu gibi Talisker markasının da ürünlerine %25 oranında zam yaptığını söyleyebiliriz.
 • Talisker viski fiyatını etkileyen temel faktörler ise Türkiye’deki KDV ve ÖTV oranlarıyla birlikte güncel ekonomik gelişmelere bağlı olarak gerçekleşen döviz fiyatlarıdır.

Talisker Viski Çeşitleri Nelerdir?

Talisker Viski Nedir?
Talisker Viski Nedir?

Talisker viski fiyatı konusuna değindikten sonra biraz da bu viskinin ne olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Talisker, bir İskoç viskisidir. Talisker damıtımevi, İskoçya’daki Skye Adası’nda yer almaktadır.

Talisker bünyesinde yer alan viskiler kaliteli viskiler olarak kabul edilmektedir. Talisker 8 Special Release 2021, Talisker Skye, Talisker 10, Talisker 18 ve Talisker Dark Storm gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Talisker viski özel bir şekilde üretilen viskilerden bir tanesidir. Tadım notaları olarak daha çok baharat ve tuz ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında kavrulmuş un ve ağaçtan oluşan bir yapıya sahip olduğunu da söylemek mümkündür.

Viski seven kişiler tarafından Talisker viskinin aroması ile ilgili olarak sıcak ve kıvrımlı tanımlaması yapmaktadırlar.

Talisker Viski Nasıl Üretilir?

Kıbrıs Free Shop Talisker viski fiyat konusu ile ilgili araştırma yapan kişiler Talisker viskinin nasıl üretildiğini de merak etmektedir. Talisker viski, Talisker Distillery tarafından üretilen bir İskoç viski markasıdır.

Bu viskinin fiyatlarının yanında nasıl üretildiği konusu da Talisker viski severler arasında oldukça merak edilmektedir. Talisker viskilerinin üretim sürecinde, malzemeler oldukça dikkatli bir şekilde seçilmekte ve bu seçilen malzemeler özenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Öncelikle arpa ve suyun karıştırılması ile Talisker viskinin temelleri atılmaktadır. Arpa, malt haline getirilir ve mayalanaır. Hazırlanan bu maya, suyla karıştırılır. Bu şekilde mayalanma işlemi yapıldıktan sonra, mayalanmış olan karışım için damıtılma işlemi yapılmaktadır.

Bu damıtma işlemlerinden ilki, pot still adındaki bakır kazanlarda yapılmaktadır. Damıtma işleminin ikincisinde ise buharlaştırma ve yoğunlaşma yapılmaktadır.

Talisker viskinin tadını oluşturan şey üretim sürecinde kullanılan ağaç fıçılardır. Bu yüzden genellikle olgunlaşma esnasında olan viskiler meşe fıçılarda bekletilmektedir. Bu fıçılar, yapılan viskiye tatlı ve baharatlı bir tat katmaktadır.

Talisker viski fiyatı 2024 listesini öğrendik. Peki, Talisker viski nasıl içilir? İşte detaylar…

Öneri İçerik: Sheridan’s Fiyat

Talisker Viski Nasıl İçilir?

Talisker Viski Nasıl İçilir?
Talisker Viski Nasıl İçilir?

Genellikle viski tüketen kişileri viskilerini sek olarak ve içine sadece buz atarak içmeyi tercih etmektedirler. Bu şekilde bir için tercih etmelerinin sebebi ise viskinin tadını ve kokusunu daha iyi hissedebilmek içindir.

Elbette ki Talisker viski de sek olarak tüketilebildiği gibi farklı yiyeceklerle de tüketilebilmektedir.

 • Talisker viskiyi içerisine biraz buz atarak sek olarak tüketebilirsiniz.
 • Füme peynir, deniz pastırması ve füme uskumru ile beraber tükettiğinizde de oldukça hoşunuza gidebilir.
 • Tuzlu fıstık ve cevizle beraber oldukça iyi gitmektedir.

Talisker viski fiyatı haricindeki konulara devam ediyoruz: Tadım Notları!

Talisker Tadım Notları

Talisker viski, viski severlerin en çok tercih ettiği viski türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. İçeriğimizin bu kısmında sizlere Talisker viskinin burunda ve damakta bıraktığı etkiden bahsedelim:

 • Burun: Talisker viskiyi içmeden önce kokladığınızda içinizi ısıtacak bir is kokusu alacaksınız. Bunun yanında tuz, yosun ve istiridye notaları ile ada etkisini hissetmeniz mümkündür. Burnunuza hafif hafi gelen portakal kokusu ve ona eşlik eden yoğun meşe kokuları da oldukça hoşunuza gidecektir.
 • Damak: Talisker viskinin oldukça yağlı bir dokusu bulunmaktadır. Talisker viskiyi içmeye başladığınızda önce füme ve isli aromalar hissedebilir, sonrasında ise meşe ve karamel tadı alabilirsiniz. Bunun yanında ağzınızda hafif bir metalik tat hissedebilirsiniz.

Son olarak en az Talisker viski fiyatları kadar önemli bir konudan bahsedeceğiz: Talisker viskilerinin sağlık açısından faydası var mıdır?

Öneri içerik: Monkey Shoulder Fiyat

Talisker Viski Sağlığa Faydalı Mı?

Alkolün aşırı tüketimi sağlık açısından oldukça büyük bir risk oluşturmaktadır. Fakat az miktarda tüketilen alkolün de vücuda bazı faydaları olduğu bilinmektedir. Talisker viskinin de belirli bir miktarda tüketilmesi vücuda bazı faydalar sağlamaktadır. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Antikoksidan: Talisker viski, içeriği açısından değerlendirildiğinde antioksidanlar açısından zengin olduğu tespit edilmiştir. Özellikle, içerisinde bulunan bunilol adındaki bileşeni sayesinde kişideki yaşlanma belirtilerini geciktirdiği ve cilt sağlığını desteklediği bilinmektedir.
 • Stres Azaltıcı: Talisker viskinin stres azaltıcı bir özelliği vardır. Bu stres azaltıcı özelliği içerisinde yer alan etanol sayesinde olmaktadır. Etanol, kişinin stresi azaltıp sinir sistemini yatıştırarak rahat bir uyku çekmesini sağlamaktadır.
 • Sindirim Rahatsızlıklarını Azaltabilir: Talisker viskinin içerisinde bulunan fenolik bileşenlerin sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu bileşenlerin görevi mide asidini dengeleyerek hazmı kolaylaştırmaktır.

Her ne kadar sağlık üzerinde olumlu etkileri bulunsa da aşırı alkol tüketiminden her zaman kaçınmak gerekmektedir. Çünkü alkolün az bir miktarının sağlığa olumlu etkisinin olmasının yanı sıra aşırı tüketimi de sağlığı oldukça olumsuz etkilemektedir.

Öneri içerik: Güncel Rakı Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Talisker viski fiyatı ile ilgili sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Talisker Viski Alkol Oranı Nedir?

Talisker markası pek çok viski üretmektedir. Ürettiği bu viskilerin her biri kendine has özelliklerinin yanı sıra farklı tatlar ve kokular sunmaktadır. Talisker viskiler arasındaki alkol oranları ile ilgili olarak şu şekilde bir sıralama yapmak mümkündür:

– Talisker 8 Special Release 2021 %59,7
– Talisker 25 Cask Strength %58,1
– Talisker 15 %57,3
– Talisker 57 North %57
– Talisker 43 Xpedition Oak %49,7
– Talisker Skye %45,8
– Talisker Dark Storm %45,8
– Talisker Port Ruighe %45,8
-Talisker 18 %45,8
-Talisker 10 %45,8

Talisker 10 Viski Fiyat 2024 Yılında Ne Kadar?

Talisker viski, viski seven kişilerin en çok tercih ettiği viskilerden bir tanesidir. Talisker 10 viski fiyat 2024 yılı itibari ile 2.000 TL olmuştur.

Talisker Viski İle Yapılan Kokteyller Nelerdir?

Talisker viski fiyat konusunda değindikten sonra sıra geldi Talisker viski ile hangi kokteyli yapabilirim konusuna. Talisker viski ile yapabileceğiniz en iyi kokteyl “Morning Glory Fizz” isimli kokteyldir. Talisker viskinin içerisine; limon suyu, portakal suyu ve yumurta akı ekleyerek kolaylıkla bu kokteyli oluşturabilirsiniz.

Öneri içerik: Zamlı Bira Fiyatları

Talisker viski fiyatları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Migros Bira Fiyatları

Migros Bira Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Tuborg, Efes Fiyatı

Migros Şarap Fiyatları

Migros Şarap Fiyatları 2024 | Buzbağ, Kırmızı, Beyaz Şarap

migros alkol fiyatları

Migros Alkol Fiyatları 2024: Zamlı Yeni Liste Yayınlandı!

Black Ram Viski Fiyatı

Black Ram Viski Fiyatı 2024 | Güncel 100’lük Fiyatı

Cin Fiyatları

Cin Fiyatları 2024 | Gilbey’s, Gordon’s, Bombay Sapphire

Migros Viski Fiyatları

Migros Viski Fiyatları 2024 | Ne Kadar? Chivas, Jack Daniels

Daha Fazla Makale

Migros Rakı Fiyatları

Migros Rakı Fiyatları 2024: Zamlı Rakı Fiyat Listesi

Rakı Fiyatları 2023

Rakı Fiyatları 2024 | (ZAMLI LİSTE) Rakı Fiyat Listesi

Kıbrıs Alkol Fiyatları

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024 | Ertan Market Güncel Liste!

Jagermeister Fiyatları

Jagermeister Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Jager Fiyat Listesi

Sheridan's Fiyat

Sheridan’s Fiyat 2024 | Sheridan’s Nerede Satılır?

Monkey Shoulder Fiyat

Monkey Shoulder Fiyatları 2024 | 3 Maymun Viski Ne Kadar?

Talisker Viski Fiyat

Talisker Viski Fiyat 2024 | Kıbrıs & Migros Talisker Fiyatı!

Volim Fiyat

Volim Fiyatları 2024 | Zamlı Volim Fiyat Listesi! İşte Yeni Fiyatlar…

X