Monkey Shoulder Fiyatları 2024 | 3 Maymun Viski Ne Kadar?

Yazar: Aykut Tarih: 15.01.2024
Monkey Shoulder Fiyat

Monkey Shoulder fiyatları 2024 yılında başta viski severler olmak üzere Türkiye’de alkol fiyatlarını takip eden birçok kişi tarafından merak ediliyor. Monkey Shoulder, ünlü İskoç viskilerinden birisidir ve tüm dünyada oldukça popülerdir. Peki, Monkey viski fiyatı ne kadar? Sizler için yanıtladık!

Aşağıdaki sizler için güncel fiyatları tablo halinde yayınlıyoruz. Monkey Shoulder 70cl fiyatı ve daha fazlası için fiyat listemizi inceleyebilirsiniz. Güncel viski fiyatları 2024 yılında zamlandı ve bu zamlardan üç maymun viski çeşitleri de etkilendi. İşte  3 Maymun viski fiyatları listesi…

Monkey Shoulder Fiyatları 2024 | Güncel Liste!

Monkey Shoulder, William Grant & Sons şirketi tarafından yönetilen bir viski markasıdır. Kökeni, İskoçya’nın Speyside bölgesinde üretilmesine kadar gitmektedir. Monkey Shoulder fiyatları ise son zamlardan sonra artışa geçti!

Türkiye’de alkolden alınan ÖTV ve KDV oranlarının arttırılması, viski fiyatlarının yükselmesini sağlıyor. Monkey Shoulder viski fiyatları da bu doğrultuda artışta… Monkey Whiskey fiyatlarını sizler için derledik.

Monkey Shoulder fiyatları 2024 yılında zamlı haliyle aşağıdaki gibidir:

ViskiFiyat
Monkey Shoulder 70’cl Fiyatı500 TL
Monkey Shoulder 100cl Fiyatları850 TL
Monkey Shoulder The Original Fiyatları550 TL
Monkey Shoulder (Smokey Monkey)700 TL
Monkey Shoulder Viski Ne Kadar?

Monkey Shoulder viski fiyat listesi bu şekildedir. Şimdi fiyatları daha detaylı olarak inceleyelim…

1- Monkey Shoulder 70cl Fiyat Listesi

Monkey Shoulder Viski Fiyatları
Monkey Shoulder Viski Fiyatları

Monkey Shoulder viski çeşitleri içerisinde en fazla 70’lik seçenek tercih ediliyor. İlgili markanın 70’lik seçeneklerinin çokça tercih edilmesinin asıl nedeni fiyat avantajıdır. Bu nedenle oldukça önemli olduğunda dolayı güncel fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz!

Monkey Shoulder 70’lik fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Monkey Shoulder 70cl Fiyatı: 500 TL

2- Monkey Shoulder 100cl Fiyat 2024

Monkey Shoulder viski markası, aynı zamanda 1 litrelik seçenekleri de sizlere sunuyor. Migros, CarrefourSA, Tekel ve Metro gibi satış noktalarında rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu çeşitler, hemen her viski severin damak tadına hitap etmektedir.

Monkey Shoulder fiyatları 1 litrelik seçenekler için aşağıdaki gibidir:

 • Monkey Shoulder 100cl fiyatı 2024: 850 TL

Öneri içerik: Talisker Viski Fiyatları

3- Monkey Shoulder The Original Fiyat

Monkey Shoulder markasının en önemli viski çeşitlerinin birisi The Original serisidir. Karışık malt viski çeşitlerini seviyorsanız, bu seçeneği fiyat bakımından mutlaka inceleyin. İlgili viskinin tatlı ve meyvemsi yapısının tamamının bu seride geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Monkey Shoulder fiyatları The Original serisi için aşağıdaki gibidir:

 • Monkey Shoulder The Original fiyatı: 550 TL

4- Monkey Shoulder Viski Fiyatları (Diğer)

Son olarak diğer Monkey Shoulder çeşitleri ile devam edelim… Monkey Shoulder’in farklı birçok çeşidi bulunuyor ancak Türkiye için tek bir seçenek daha var. O da Smokey Monkey serisidir. Monkey Shoulder fiyatları Smokey Monkey için şu şekildedir:

 • Monkey Shoulder Smokey Monkey Fiyatları: 700 TL

Monkey Shoulder Fiyatları Migros

Monkey Shoulder satın alabileceğiniz adreslerden birisi Migros’tur. Migros, alkol alışverişi açısından en uygun fiyatı sizlere sunuyor ve dönem dönem indirim – kampanyalarla bu süreci destekliyor.

Monkey Shoulder Migros fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

 • 70’lik Monkey Shoulder Viski Fiyatı: 500 TL
 • 100’lük Monkey Shoulder Fiyatları: 850 TL
 • Monkey Shoulder The Original: 550 TL

Yurtdışı Monkey Shoulder Viski Fiyatları (Bulgaristan, Kıbrıs)

Monkey Shoulder 70cl Fiyatları
Monkey Shoulder 70cl Fiyatları

Monkey Shoulder fiyatları Türkiye’de bu şekildeydi. Peki, yurtdışında ne kadar? Sizler için Bulgaristan ve Kıbrıs gibi ülkelerdeki güncel fiyatları araştırdık.

Bulgaristan ve Kıbrıs gibi ülkelerde Monkey Shoulder viski fiyatları aşağıdaki gibidir:

ViskiBulgaristan FiyatıKıbrıs Fiyatı
Monkey Shoulder 70 cl60 Leva400 TL
Monkey Shoulder 100’lük75 Leva750 TL
Monkey Shoulder Smokey 70’lik70 Leva500 TL
Yurtdışı Alkol Fiyatları (Monkey Shoulders)

Görüldüğü üzere Monkey Shoulder fiyatları yurt dışında daha ucuzdur. Ancak diğer alkollerde gördüğümüz aşırı fiyat avantajını, bu markada göremiyoruz. Bu nedenle alışveriş yapmadan önce bilgileri edinmeniz önemlidir.

Güncel Viski Fiyatları 2024

Monkey Shoulder fiyatlarını sizler için inceledik. Türkiye’de viski markaları, oldukça çeşitlidir. Özellikle viskiye zam sonrasında fiyatlar daha çok markalara göre takip edilmeye başlandı. Peki, güncel viski fiyatları ne kadar? Sizler için kısaca açıkladık:

 • Chivas Regal 12 Yıllık 70 cl: 890 TL
 • J&B 50 cl Viski: 570 TL
 • Chivas Regal 25 Yıllık Viski: 11.600 TL
 • Ballantine’s 100’lük Viskiler: 945 TL
 • Johnnie Walker Black Label 100’lük: 1.500 TL
 • Jack Daniel’s Single Barrel 70’lik: 2.100 TL
 • Jack Daniel’s 35’lik Viski Fiyatları: 615 TL

Viski Fiyatları içeriği ile güncel markaları ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz!

Monkey Shoulder Viski Fiyatları Zamlandı Mı?

Monkey Shoulder fiyatları 2024 yılında zamlandı! Zamların kaynağı olarak ülkemizde alkolden alınan ÖTV ve KDV gibi oranların artırılması gösterilebilir. Geçen seneden bu yana alkole gelen zam oranı %50’yi aştı. Benzer oranlar viskiler için de geçerlidir.

Monkey Shoulder viski fiyatı, direkt olarak alkol zammından etkilenerek belirleniyor. Bu nedenle güncel zamları ve fiyat değişikliklerini sizler için takip ediyoruz. Bir gelişme olması halinde içeriğimizin ilgili bölümlerini sizler için güncelleyeceğiz.

Monkey Shoulder Nerede Satılıyor?

Monkey Shoulder markasının ürünlerine pek çok satış noktasından erişilebilir. Türkiye’de alkol alabileceğiniz birkaç farklı yer bulunuyor. Bu yerlerde ilgili viski markasına ulaşabilirsiniz.

Migros başta olmak üzere birçok farklı satış noktasında ilgili ürünlere ulaşabilirsiniz. Ancak özellikle Migros’ta her mağazada aynı ürün çeşitliliğinin olmadığını söyleyelim. Örneğin Monkey Shoulder fiyatlarını incelemek için MJet’lerde ürün bulmanız zordur. Bunun için 3M ya da 5M gibi daha büyük mağazalara gitmeniz gerekiyor.

Monkey Shoulder nerede satılıyor sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir:

 • Migros
 • Tekel Bayiler
 • CarrefourSA
 • Metro Market

Monkey Whiskey Hakkında

Monkey Shoulder 100cl Fiyatları
Monkey Shoulder 100cl Fiyatları

Monkey Shoulder fiyatlarından sonra ilgili marka hakkında bilgiler verelim. Monkey Shoulder, ilk defa 2003 yılında tanıtılan harmanlanmış bir malt viski markasıdır. Harmanlanmış malt viskiler, İskoçya’nın Speyside bölgesinde üretilir. Günümüzde viskinin bileşenleri kamuya açıklanmamaktadır.

Monkey Shoulder viski çeşitlerini temel olarak iki farklı bileşen üzerinden üretmektedir:

 • Monkey Shoulder 27 Fıçı
 • Monkey Shoulder Batch 9

Monkey Shoulder Nasıl İçilir?

Monkey Shoulder fiyatlarını araştıran kişiler bir konuyu daha merak ediyor: Nasıl içilir? Monkey Shoulder, farklı içim özelliklerine sahip değildir. Yani standart viskileri nasıl tüketiyorsanız bu marka ürünlerini de aynı şekilde tüketebilirsiniz. Monkey Shoulder nasıl içilir sorusunun yanıtı şu şekildedir:

 • Sek İçim: Monkey Shoulder’i tek başına, yani sek olarak tüketebilirsiniz. Katkı maddesi olmadan saf bir şekilde içecekseniz sadece bir viski bardağı yeterli olacaktır. Oda sıcaklığında tüketimi uygundur.
 • Soda & Su ile İçmek: Viski severler, birçok marka ve çeşidi soda ya da su ile tüketmeyi tercih ederler. Böylelikle viskiyi seyreltmek mümkün olacaktır. Aromayı dengelemek için miktarı ayarlayabilirsiniz.
 • Buz ile Tüketmek: Monkey Sohulder’i buz ile tüketebilir, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Buz, viskinin soğumasını sağlarken aynı zamanda miktar bakımından seyreltmenize de yardımcı olur.
 • Kokteyl: Üç maymun viskisi, kokteyl yapımında kullanılan popüler bir viskidir. Meyve ya da tatlı bazlı kokteyllerde tercih edilebilir. Whisky Sour, Rob Roy, Old Fashioned gibi farklı kokteyl çeşitlerinde ürünü tüketebilirsiniz.

Son olarak Monkey Shoulder fiyatı ile ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: Sheridan’s Likör Fiyatları

BONUS: Monkey Viski Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Monkey Shoulder fiyatlarını inceledik. Türkiye’de alkol fiyatlarının pahalı olması, insanların alkol ürünlerindeki bu pahalılığı nedenini araştırmasını sağlıyor. Bu nedenle Monkey viski fiyatlarının nasıl belirlendiğini açıklamak gerekiyor. Güncel viski fiyatı çerçevesinde Monkey markası için fiyatların nasıl belirlendiğini açıklayalım.

Monkey viski fiyatı nasıl belirleniyor? İşte yanıtı:

 • Monkey Shoulder fiyatları, ilk olarak döviz fiyatına göre belirlenmektedir. İlgili ürünün Türkiye’ye ithal edilerek getirilmesi nedeniyle Euro başta olmak üzere döviz fiyatları oldukça etkilidir.
 • Vergiler, Türkiye’de alkol fiyatını etkileyen temel unsurlar arasında yer alıyor. ÖTV ve KDV gibi vergilerde oranların artırılması, beraberinde alkol zamlarına neden oluyor. Monkey Shoulder viski fiyatları da bu nedenle artış göstermiştir.
 • Marka fiyat politikaları, üretim maliyetleri başta olmak üzere çeşitli faktörlere göre belirlenmektedir. Özellikle nadir bulunan viskilerden olan uzun yıl bekletilmiş ürünler, daha pahalı olarak satılmaktadır.
 • İthalat sürecinde nakliye, lojistik, taşıma, depolama gibi maliyetler de fiyatı etkiliyor. Aynı zamanda üretim hammadde fiyatları da satış fiyatını etkiliyor.
 • Son olarak Türkiye’de satıcı firmalar olan Migros ve CarrefourSA gibi marketlerin kendi satış politikaları da Monkey Shoulder fiyatları üzerinde etkilidir.

Öneri içerik: Zamlı Rakı Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Monkey Shoulder viski fiyatları hakkında sıkça sorulan sorular şu şekildedir:

1- Monkey Shoulder fiyatı ne kadar?

3 Maymun viski fiyatları 500 TL ile 850 TL arasında değişmektedir. Farklı satış noktalarında fiyatlar değişebilmektedir.

2- Monkey Shoulder viski tadı nasıl?

Üç maymun viskisi, tatlı bir viski çeşidi olarak biliniyor. Bal, vanilya, karamel gibi belirleyici tatlar hâkimdir. Ayrıca elma – armut gibi meyve notaları, belirgin bir rol oynamaktadır. Çoğu üründe baharatımsı tatlar alabilmeniz de mümkündür. Bazı çeşitlerde orman meyveleri de hissedebilirsiniz. Monkey Shoulder, kısa bitişli olarak tadı damakta kısa sürelidir. Hafif ve taze içim için tercih edilebilir.

3- Monkey Shoulder Türkiye’de satılıyor mu?

Monkey Shoulder çeşitleri, Migros, Tekel Bayiler, Metro Market, CarrefourSA gibi satış noktalarında bulunmaktadır.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bira Fiyatları

Bira Fiyatları 2024 | Zamlı Yeni Liste! Efes, Tuborg, Beck’s

Monkey Shoulder Fiyat

Monkey Shoulder Fiyatları 2024 | 3 Maymun Viski Ne Kadar?

Migros Bira Fiyatları

Migros Bira Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Tuborg, Efes Fiyatı

Kıbrıs Alkol Fiyatları

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024 | Ertan Market Güncel Liste!

Migros Rakı Fiyatları

Migros Rakı Fiyatları 2024: Zamlı Rakı Fiyat Listesi

Rakı Fiyatları 2023

Rakı Fiyatları 2024 | (ZAMLI LİSTE) Rakı Fiyat Listesi

Daha Fazla Makale

Jagermeister Fiyatları

Jagermeister Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Jager Fiyat Listesi

Savoy Viski Fiyatı

Savoy Viski Fiyatı 2024 | 70’LİK, 100’LÜK FİYATI GÜNCEL

Cin Fiyatları

Cin Fiyatları 2024 | Gilbey’s, Gordon’s, Bombay Sapphire

Sheridan's Fiyat

Sheridan’s Fiyat 2024 | Sheridan’s Nerede Satılır?

Migros Viski Fiyatları

Migros Viski Fiyatları 2024 | Ne Kadar? Chivas, Jack Daniels

Black Ram Viski Fiyatı

Black Ram Viski Fiyatı 2024 | Güncel 100’lük Fiyatı

Şarap Fiyatları

Şarap Fiyatları 2024 | Beyaz – Kırmızı Şarap Fiyatı

Talisker Viski Fiyat

Talisker Viski Fiyat 2024 | Kıbrıs & Migros Talisker Fiyatı!

X