MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Detayları!

Yazar: Aykut Tarih: 08.12.2023
Bedava Tablet Başvurusu

2023 – 2024 eğitim döneminin başladığı şu günlerde öğrenciler ve ebeveynler ücretsiz tablet başvurusu hakkında araştırmalar yapıyor. Bu içerikte MEB bedava tablet başvurusu hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız!

Tablet başvurusu formu doldurmak için gerekli tüm bilgileri verdik. Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusu yapmak için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bu şartları da sizlere aktardık. Ayrıca belediye tablet başvurusu hakkında İzmir, İstanbul, Ankara ve Gaziantep Büyükşehir Belediyeleri için bilgiler verdik. O halde ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

MEB Ücretsiz Tablet Uygulaması Hakkında

MEB Ücretsiz Tablet
MEB Ücretsiz Tablet

Bedava tablet başvurusu bilgilerine geçmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet programı hakkında bilgiler vermek istiyorum. MEB tablet yardımı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencilere yönelik yapılan ayni yardımlardan birisidir.

Programın amacı, ekonomik durumu yetersiz olan ailelerde okuyan öğrencilerin teknoloji ile buluşmasını sağlamak olarak ifade edilebilir. Peki, MEB tablet başvuru formu var mı? Nasıl doldurulur? Tüm detayları sizler için derledik…

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvurusu Şartları

MEB bedava tablet başvurusundan önce gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı kontrol etmelisiniz. MEB tablet yardımı başvuru şartları şu şekildedir:

 • Ücretsiz tablet yardımından yararlanmak için öğrencinin T.C. vatandaşı olması şarttır.
 • Gelir testine göre hane halkı kişi başı ortalama gelirinin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması. (Muhtaçlık durum tespiti)
 • İlgili öğrencinin ilkokul, ortaokul ya da lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması.

Buna göre 1. Sınıf ve 12. Sınıf dâhil bu aralıkta eğitim gören ve yukarıdaki şartları taşıyan her öğrenci, bu yardımlardan faydalanabilecektir. O halde MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım…

Öneri içerik: e-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?
MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu söylemekte fayda var: MEB tablet başvurusu formu gibi herhangi bir başvuru ekranı söz konusu değildir.

 • Milli Eğitim Bakanlığı, dar gelirli ve yoksul ailelerin öğrencilerine ulaşarak ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleştiriyor.
 • Buna göre bedava tablet başvurusu için ekstra hiçbir işleme gerek yoktur.
 • Ancak ikamet ettiğiniz yerin muhtarlık, belediye, sosyal yardımlaşma vakıfları gibi yerlerine giderek tablet yardımından faydalanmak istediğinizi belirtebiliyorsunuz.
 • Bu gibi yerler, gelir durumunuza göre gerekli incelemeleri yapıp ücretsiz tablet dağıtımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na bilgi verebiliyorlar.

Yani hiçbir şekilde bedava tablet başvurusu formu doldurmak gibi bir şey söz konusu değil. Ücretsiz tablet başvurusu formu şeklinde sizlere mesajlar gelebilir. Bu mesajlar, dolandırıcılık faaliyetine yönelik olarak sizlere gelmektedir. İtibar etmeyiniz.

Bedava tablet başvurusu 2023 yılında bu şekilde yapılabiliyor. Peki, e-Devlet tablet başvurusu yapılabiliyor mu? Şimdi bu konuyu inceleyelim…

1- e-Devlet Tablet Başvurusu

Tablet başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız e-Devlet üzerinden başvuruların alınmadığını söyleyelim. E-Devlet üzerinden sadece gelir testi sonucu sorgulayabiliyorsunuz.

Örneğin GSS kapsamında yeşil kartlı sayılıyorsanız (G0), gelir testinizin sonucuna göre ücretsiz tablet yardımından faydalanma olasılığınız çok yüksektir.

HATIRLATMA

e-Devlet üzerinden tablet başvurusu yapılamamaktadır. Bazı kişiler, sahte bağlantılar paylaşarak dolandırıcılık faaliyeti yürütmektedir. Bu konuda dikkatli olunuz.

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Formu

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu

Tablet dağıtımı başvurusu için herhangi bir form bulunmuyor. Ancak SYDV kurumlarına gittiğinizde tablet yardımından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda sizlere gelir testi yapılabilir.

MEB tablet başvurusu formu doldurmak ve başvurmak için sadece gelir testine yönelik işlemler kabul edilebilir. Gelir testi sonucunda muhtaçlık durumu tespit edildiğinde ücretsiz tablet programından faydalanabilirsiniz.

Öneri içerik: e-Devletten Yeşil Kart Başvurusu Yapılıyor Mu? Şimdi öğren!

EBA Tablet Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvuru formu hakkında da bilgiler verdikten sonra başvuruların ne zaman alındığına dair bilgileri de paylaşalım. Esasında başvuru yapılamadığı için belirlenen bir tarih bulunmuyor.

Yani bedava tablet başvurusu için gelir durumunuzu ilgili kurumlara yılın her döneminde beyan edebilir ve bu yardımdan faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Belediye Tablet Başvurusu Detayları

EBA tablet başvurusunun bir alternatifi daha bulunuyor: Belediyeler! MEB bedava tablet başvurusunun ne zaman sonuçlanacağı belli olmadığı için daha hızlı sonuç almak adına belediyelere başvurabilirsiniz.

Günümüzde birçok Büyükşehir Belediyesi, kendine ait ücretsiz tablet yardım programları uyguluyor. Bu kapsamda İzmir, İstanbul, Ankara ve Gaziantep gibi büyükşehirlerde ücretsiz tablet dağıtımının devam ettiğini belirtebiliriz.

O halde belediye bedava tablet başvurusu için detaylara geçelim…

1- İzmir Bedava Tablet Başvurusu

İzmir Tablet Başvurusu
İzmir Tablet Başvurusu

İzmir tablet başvurusu, belediyenin kendi uygulaması olan Bizİzmir üzerinden yapılıyor. Burada devlet tablet başvurusu detayları için bir form dolduruluyor ve yardım talebinizi mesaj halinde iletebiliyorsunuz.

İzmir bedava tablet başvurusu şu şekilde yapılabilir:

 • Bizİzmir Yardım Başvurusu bağlantısına gidin.
 • Burada askıda tablet başvurusu için bir form yer almaktadır. Formdaki kutucukları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Eklemek istediğiniz belgelere gelir durumunuzu gösterir belge, SGK hizmet dökümü vb. tüm belgeleri ekleyin.
 • Mesajınız bölümüne tablet yardımı istediğinize dair talebinizi yazın.
 • “Başvuru Yap” butonu ile ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

NOT: Olumlu ya da olumsuz cevap almak için “Cevap İstiyor Musunuz?” kutucuğunu Evet olarak işaretleyin.

Bedava tablet başvurusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile devam edelim…

Öneri içerik: Ev Hanımlarına Destek Başvurusu

2- İBB Tablet Başvurusu

İBB Tablet Başvurusu
İBB Tablet Başvurusu

İBB tablet başvurusu yapabileceğiniz bir diğer Büyükşehir Belediyesi’dir. Tablet yardımı başvurusu için ilgili belediyenin kendine özel olarak düzenlediği bir yardım programı bulunuyor: Sen Oku Diye!

Sen oku diye tablet başvurusu için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • İBB Sen Oku Diye bağlantısına gidin.
 • Şartları taşıyıp taşımadığınızı kontrol edin.
 • Sağ üst köşede yer alan “İstanbul Senin ile Giriş” seçeneğine tıklayın.
 • T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapın.
 • Tablet başvurusu sekmesinden gerekli başvuruyu tamamlayın.

Bedava tablet başvuru formu İstanbul için bu şekilde doldurulabiliyor. Depremzede ya da okul tablet başvurusu için de aynı süreç söz konusudur.

Bedava tablet nasıl alınır sorusunu Ankara özelinde yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: İBB Burs Başvurusu Ne Zaman?

3- Ankara Ücretsiz Tablet Başvurusu

ABB Tablet Başvuru
ABB Tablet Başvuru

Ankara’da da İzmir’dekine benzer şekilde yardım başvuru talebinizi iletmek için bir web adresi kullanılıyor. Tablet yardımı başvurusunda bu formu kendi durumunuza özel bir şekilde doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Ankara bedava tablet başvurusu şu şekilde yapılabilir:

 • ABB Yardım Başvurusu bağlantısına gidin.
 • Buradaki belediye tablet başvurusu formunu doldurun.
 • Başvuru metni bölümünü durumunuzu en iyi anlatacak şekilde mesaj yazın.
 • Gönder butonu ile başvurunuzu tamamlayın.

4- Gaziantep Bedava Tablet Başvurusu

Gaziantep Tablet Başvurusu
Gaziantep Tablet Başvurusu

Gaziantep ücretsiz tablet başvurusu yapabileceğiniz bir diğer belediye. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak düzenlenen tablet yardımları, belediyenin kendi web sitesi üzerinden talep alınarak yapılıyor.

Gaziantep bedava tablet başvurusu şu şekilde yapılabilir:

 • Gaziantep Yardım Talep bağlantısına gidin.
 • Burada yer alan formu doldurun ve mesajınızı iletin.
 • Gönder butonu ile ön başvurunuzu tamamlayın.

En kısa sürede yetkililer tarafından geri dönüş sağlanacaktır. Şimdi tablet başvurusu yapmak istiyorum diyenlere yönelik tüm süreci özetleyelim…

Tablet Başvurusu Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bedava tablet başvurusu yapmanız için önünüzde 3 seçenek bulunuyor. Bunlar şu şekilde:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • İl ve İlçe Belediyeleri
 • Muhtarlıklar

Milli Eğitim Bakanlığı, aile gelir durumunuzu kendi sistemleriyle kontrol eder ve yardım sürecine otomatik olarak dâhil eder. Bunun haricinde belediyeler, direkt olarak başvuru alabilir. Ancak SYDV Kurumları ve Muhtarlıklar başvuru kabul etmemektedir. Sadece ilgili kurumlara durumunuzu bildirebilirler.

İlginizi çekebilir: Merkezi Yardım Grubu Nedir?

Bedava Tablet Nasıl Alınır?

Bedava tablet başvurusu yapmak için tüm süreci sizlerle paylaştık. Bu içerikte bedava tablet nasıl alınır sorusunun tüm yanıtlarını bulabilirsiniz. Başvuru için gelir durumunuzu tespit eden belgeleri eksiksiz bir şekilde toplayın ve gerekli kurumlara başvurunuzu iletin.

Belediyeler, bu konuda aktif olarak rol alırken muhtarlıklar ve SYDV kurumlarında gelir durumunuzla ilgili konular hakkında işlemler yapabilirsiniz.

1- Depremzede Tablet Başvurusu Detayları

Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, artık biliyorsunuz! Peki, depremzede tablet başvurusu nasıl yapılıyor?

6 Şubat tarihinde yaşanan depremler, o bölgedeki eğitim ve öğretimi olumsuz etkiledi. Bu noktada tablet yardımları depremzedelere özel olarak da yapılabiliyor. Başvuru için herhangi ek bir şey yapmanıza gerek yok. Devlet tarafından gelir tespiti uygulanarak gerekli yardımlar yapılır.

İlginizi çekebilir: PDR Maaşları Ne Kadar?

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Devam Ediyor Mu?

MEB Tablet Dağıtımı
MEB Tablet Dağıtımı

MEB bedava tablet başvurusu, günümüzde aktif olarak devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili birimleri, öğrencilerin ailelerine yönelik çalışmalar yürütür. Bu çalışmalar sonucunda ekonomik durumu yetersiz olan öğrencilere tablet yardımı yapılır.

Pandemi ile gündeme gelen bu yardımlar, günümüzde hala devam ediyor. 2023 – 2024 eğitim öğretim döneminde de bu uygulamaya devam edilecektir.

Devletin Verdiği Tablet Markası Nedir?

MEB bedava tablet başvurusu, FATİH projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi aracılığıyla tablet dağıtmaktadır. Peki, devletin verdiği tablet markası nedir? Devletin verdiği tablet markaları şu şekilde:

 • Samsung Galaxy TAB A7
 • Aidata ALİM 10
 • General Mobile E-TAB 20

Bedava Tablet Başvurusu Dolandırıcılığına DİKKAT!

Son olarak bedava tablet başvurusu ile ilgili önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Tablet yardımları, kişilerin yoğun olarak araştırdığı ve talep ettiği bir konu olduğu için bu alanda dolandırıcılık yapanlar da çok fazla.

 • Birçok kişiye SMS ya da WhatsApp yoluyla “Ücretsiz Tablet Başvurusu Formu” şeklinde mesajlar atılabiliyor.
 • Bu doğrultuda gelen tüm mesajların virüs vb. casus yazılımlar içerebileceğini unutmayın.
 • Dolandırıcılığa karşı dikkatli olun ve bu yöndeki mesajlara itibar etmeyin.

Öneri içerik: PTT Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Bedava tablet başvurusu 2023 detaylarıyla ilgili sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Devletin verdiği tablet için nereye başvurulur?

Devletin verdiği tabletler MEB aracılığıyla iletiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvuruları alınmamaktadır. Süreç, otomatik olarak Bakanlık tarafından takip edilir ve aileler sisteme entegre edilir.

Devlet kimlere tablet veriyor?

Devlet temel olarak yoksul ailelere tablet yardımı yapmaktadır. Bu noktada temel kıstas hane halkı kişi başı ortalama gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olmasıdır. Bu rakam günümüzde 3.800 TL’dir.

Ücretsiz tablet nasıl alabilirim?

Ücretsiz tablet almak için gerekli şartları taşımanız gerekiyor. Şartlara içeriğimizde değindik. Bu şartları sağlamanız halinde MEB tarafından yardımdan otomatik olarak faydalandırılırsınız. Alternatif olarak bağlı olduğunuz belediyelere de başvuru yapabiliyorsunuz.

Öneri içerik: Voltaren Fiyatları

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

ibb burs başvurusu

İBB Burs Başvurusu Başladı Mı? 2023 Şartları ve Burs Miktarı

Hane Yardımı Nedir

Hane Yardımı Nedir? Tamamlandı Ne Demek? Başvuru Detayları…

Hasta Bezi Yardımı Nasıl Alınır?

Hasta Bezi Yardımı Nasıl Alınır? Hasta Bezi Parası Başvurusu

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar…

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 7 Adımda! (Resimli)

Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır

Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır? Kimlere Verilir? 2023 Başvuru!

Daha Fazla Makale

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar!

Bedava Tablet Başvurusu

MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Detayları!

PTT Sosyal Yardım Kartı

PTT Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2023 | Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar? Nasıl Alınır?

X