Mersin Limon Fiyatları 2024 | Limon Piyasası Anlık Tablo

Yazar: Aykut Tarih: 28.01.2024
Mersin Limon Fiyatları

Mersin limon piyasası, Türkiye geneli fiyatları analiz etmek için oldukça önemlidir. Limon, hali hazırda en önemli meyvelerden biriyken güncel fiyat takibinin ise Mersin haline göre yapılması gerekir. Bu anlamda sizlere Mersin limon fiyatları tablosunu anlık olarak takip edebileceğiniz bir içerik hazırladık.

Mersin limon fiyatı, hemen her meyve – sebze fiyatı gibi belirli faktörlere göre belirleniyor. Fiyatlar ise günlük olarak piyasa koşullarına göre değişiklik gösteriyor. Limon fiyatları Mersin’de ne kadar? Sizler için inceledik…

Mersin Limon Fiyatları 2024 – GÜNLÜK TABLO!

Mersin Limon Piyasası Fiyatları
Mersin Limon Piyasası Fiyatları

Mersin Erdemli limon fiyatları, Türkiye limon piyasası açısından oldukça önemlidir. Çünkü Mersin, limon ihracatı açısından Türkiye’nin en önemli şehri konumundadır. Bu anlamda Erdemli limon piyasasını da incelemek gerekecektir. Bu nedenle Mersin limon fiyatı, aslında il genelindeki tüm ilçelerde yer alan hal piyasalarını da kapsayan kompleks bir yapıyı ifade etmektedir.

Mersin limon fiyatları 2024 listesini aşağıdaki tablodan anlık olarak takip edebilirsiniz:

Bu tablo 21 Şub 2024, Çar Tarihinde güncellenmiştir.

Ürün Adı Miktarı Minimum Fiyat Maksimum Fiyat Ortalama Fiyat
Ananas Kg 15,84 TL 82,00 TL 48.92 TL
Limon (Mayer) Kg 2,30 TL 3,00 TL 2.65 TL
Ananas Kg 15,84 TL 82,00 TL 48.92 TL
Ananas Kg 15,84 TL 82,00 TL 48.92 TL

Mersin limon piyasasını incelemek için bu tablodan faydalanabilirsiniz. Fiyatlar sürekli ve otomatik olarak güncellenmektedir. Limon fiyatı Mersin’de ne kadar sorusunun yanıtını yukarıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Şimdi fiyatları detaylı olarak inceleyelim…

1- Limon Enter Fiyatları

Enter Limon
Enter Limon

Mersin limon fiyatları denildiğinde akla ilk olarak enter limonu gelmektedir. Tüketiciler tarafından yoğun olarak talep edilmesi nedeniyle pazardaki yerini sürekli olarak alıyor. Diğer türlere göre daha büyük ve oval bir yapıda olan bu limon türü kişiler tarafından sıkça satın alınır.

Limon piyasası Mersin’de sürekli olarak değiştiği için fiyatı ayrı olarak ele almak gerekebilir. Mersin enter limon fiyatları şu şekildedir:

 • Enter limon fiyatı Mersin’de en düşük 15,84 TL’dir.
 • Mersin enter limon fiyatı en yüksek 82,00 TL’dir.
 • Fiyatlar ortalama olarak 48.92 TL civarındadır.

Fiyatlar en düşük, en yüksek ve ortalama olacak şekilde sizlere sunulmuştur. Tablo ile birlikte içeriğimizin bu kısmı da sürekli olarak güncellenmektedir. Mersin’de üretilen limon çeşitleri sadece enter limon ile sınırlı değildir. Aynı zamanda Lamas limon fiyatına da değinmek gerekir.

Öneri içerik: Elmalı Hal Fiyatları

2- Mersin Lamas Limon Fiyatları

Lamas
Lamas

Pazarda en çok satılan limon türlerinden birisi de lamas limonudur. Özellikle Mersin yöresinde üreticilerinin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Mersin limon fiyatları değerlendirmesinde lamas limonunu da incelemek gerekecektir.

Lamas limonları sulu bir iç yapıya sahiptir ve tatlı ekşi arası bir lezzeti vardır. Aromatik olduğundan dolayı tüketiciler tarafından çokça satın alınmaktadır. Mersin lamas limon fiyatları şu şekildedir:

 • Lamas limonu en düşük 15,84 TL’dir.
 • En yüksek 82,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Ortalama olarak 48.92 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Mersin limon piyasasında lamas limonu fiyatları bu şekilde. Ortalamaları dikkate almanızı öneririz. Çünkü en düşük ve en yüksek fiyat sınırları içerisinde farklı fiyat uygulamaları olabilmektedir. Mersin limon fiyatları açısından en çok merak edilen çeşidi inceleyelim: Mayer!

3- Mersin Mayer Limon Fiyatları 2024

Mayer Limonu
Mayer Limonu

Diğer türlere göre daha tatlı bir yapıda olan mayer limonu da pazarda en çok satılan limon türlerinden. Limon fiyatları Mersin için de mayer limonunun önemi büyüktür. Mersin limon fiyatları 2024 listesinde mayer cinsine ait fiyatlar şu şekildedir:

 • Mayer limonu en düşük 2,30 TL olarak belirlenmiştir.
 • Mayer limonu en yüksek 3,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Ortalama fiyatı ise 2.65 TL’dir.

Mersin mayer limon fiyatlarını tablodan ve bu açıklamalardan takip edebilirsiniz. Mersin limon piyasası için son olarak yatak limonunu inceleyelim.

Öneri içerik: Mersin Hal Fiyatları

4- Mersin Limon Piyasası: Yatak Limonu

Yatak Limonu
Yatak Limonu

Yatak limon fiyatları Mersin hali için önemli olan başka bir fiyat çeşidi. Yatak limonları da pazarlarda yoğun olarak satılıyor ve fiyatları oldukça önemli. Güncel bilgileri şu şekilde;

 • Yatak limon fiyatı Mersin’de en düşük 15,84 TL’dir.
 • En yüksek 82,00 TL’dir.
 • Ortalama olarak 48.92 TL civarında olduğu söylenebilir.

Mersin limon fiyatları içerisinde yatak limonunun fiyatı bu şekilde. Anlık fiyat takiplerini bu listelerden elde edebilirsiniz.

Erdemli Günlük Limon Piyasası: Güncel Fiyatlar!

Erdemli limon fiyatları, limon satışı gerçekleştiren işletmeler ve kişiler için oldukça önemlidir. Mersin ve Erdemli ilçesi, Türkiye’nin limon ihracatına en fazla destek olan şehir ve ilçedir. Bu nedenle Erdemli limon fiyatını incelemek gerekebilir.

Yukarıda verilen tablo ve listelerdeki bilgiler, Erdemli hal piyasası için de geçerlidir. Mersin ve Erdemli ilçesi arasında çok fazla fiyat farklılıkları yoktur. Genel olarak yukarıdaki bilgilerde yer alan en yüksek ve en düşük fiyat aralıkları içerisinde fiyatlanırlar. Dolayısıyla Erdemli günlük limon piyasası verilerini de bu içerikten takip edebilirsiniz.

Öneri içerik: Serik Hal Fiyatları

Mersin Limon Piyasası Neden Önemli?

Mersin Limon Piyasası
Mersin Limon Piyasası

Mersin limon fiyatlarını inceledik. Peki, limon piyasası Mersin ve ülkemiz için neden önemli? İsterseniz bu konuda da bilgiler verelim.

Mersin limon piyasası; Türkiye genelinde limon üretimi ve ticareti açısından önemli bir role sahiptir. Mersin, iklim ve toprak koşulları bakımından limon üretimine en uygun şehirdir. Limon ticareti ve üreticiliği geliştiği için aynı zamanda dünya limon piyasasında da önemli bir yere sahiptir.

Tarım sektöründe birçok çiftçiye istihdam sağlaması bakımından ülke ekonomisi için de oldukça yüksek katkı sağlamaktadır. Ayrıca bölgesel tarımın gelişmesi de bu ekonomik gelişmeye katkı sağlamaktadır. Ek olarak Mersin limonlarının lezzeti, yapısı ve türü gereği kaliteli ürünler yetiştirilmektedir.

Özetle Mersin limon piyasası, hem şehir ve ülke ihracatı bakımından, hem de tarım sektörünün canlanması bakımından oldukça önemlidir. Mersin limon fiyatı da bu nedenle sıkça takip ediliyor.

Mersin Limon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Mersin Limon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler
Mersin Limon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Mersin limon fiyatı bilgilerini inceledik. Peki, limon fiyatlarını Mersin hali için etkileyen faktörler nelerdir? Kısaca bu konuya da değinelim.

Öncelikle her üründe olduğu gibi arz ve talep dengelerinin fiyat anlamında temel belirleyici faktör olduğunu belirtmek gerekiyor. Örneğin Silifke limon fiyatları için Silifke’deki üretim ve talebe bakmak gerekir.

Limon piyasası Mersin’de belirlenirken sezonluk dalgalanmaları da dikkate almak gerekir. Hasat zamanları ve zamansal faktörler fiyatlar üzerinde etkilidir. Aynı zamanda hava koşullarının da takip edilmesi gerekir.

Üretim maliyetleri son olarak fiyatları belirleyen diğer bir faktördür. Üreticinin maliyetinin artması fiyatlara yansıyacaktır. Ülke ihracat ve ithalat politikalarının da fiyatlar üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Önerilen içerik: Kumluca Hal Fiyatları

Lamas Limonu Özellikleri Nelerdir?

Mersin limon fiyatlarını inceledik. Şimdi en önemli limon çeşitlerinden birisini inceleyelim…

Bilindiği üzere ülkemizde yetişen en önemli limon türlerinden birisi Mersin Lamas limonudur. Lamas limonu, ekşi ve yüksek aroması ile diğer çeşitlerden pozitif yönde ayrışmaktadır. Lamas limonları, yüksek kalitesiyle ön plana çıkarken aynı zamanda uygun fiyatıyla da avantaj sağlıyor.

Lamas limonu özellikleri şu şekildedir:

 • Kabuk: Açık sarı – yeşil rengindedir.
 • Cilt Yapısı: Parlak ve düzgün bir yapıdadır.
 • Şekil: Uzun ve silindirik bir şekildedir.
 • Çap: Meyve çapı ortalama 55 – 70 mm arasındadır.
 • Ağırlık: 150 – 210 gram aralığındadır.
 • Çekirdek Sayısı: 3 – 5
 • Puflaşma: Hasat dönemi geciktiğinde puflaşma görülebilir.
 • Hasat Dönemi: Kasım – Şubat
 • Bölge: Mersin – Mezitli
 • Ağaç Yaşı: 45 – 50

Mersin limon fiyatları konusunda ilgili hal kompleksinin yerini öğrenmek isteyen kullanıcılarımız için güncel bilgileri paylaşalım. Mersin hali yol tarifi arıyorsanız, aşağıdaki haritadan faydalanabilirsiniz.

Mersin Hali Nerede?

Mersin hali nerede diye soranlar için yukarıda konum bilgilerini paylaştım. Google Haritalar yardımıyla hal kompleksini bulabilirsiniz.

Anamur Hal Fiyatları yazısını da inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin limon fiyatları 2024 bilgilerini paylaştık. Liste ve tablolardaki fiyatlar sürekli olarak güncellenmektedir. Sıkça sorulan sorularla konuyu noktalamak istiyorum;

1- Mersin’de 1 kilo limon ne kadar?

Mersin’de 1 kilo limon fiyatı 6,00 TL civarındadır.

2- Mersin’de mayer limon ne kadar?

Mayer limon fiyatı ise ortalama olarak 6,35 TL civarındadır.

3- Mersin limon fiyatları ortalama ne kadar?

Mersin’de limon fiyatlarının tüm ortalaması dikkate alındığında 6,00 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Mersin limon fiyatları 2024 bilgileri hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla belirtebilir, diğer okuyucularımızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Adana Hal Fiyatları

Adana Hal Fiyatları 2024 | (YENİ) Meyve – Sebze Hali Fiyatı

Tekeli Hal Fiyatları

Tekeli Hal Fiyatları 2024 | Tekmen Bozyazı, Günlük Tablo

Ankara Hal Fiyatları

Ankara Hal Fiyatları 2024 | (GÜNCEL) Toptancı Hali Fiyatları

Elmalı Hal Fiyatları

Elmalı Hal Fiyatları 2024: Bugünkü Günlük Liste Tablosu

Gazipaşa Hal Fiyatı

Gazipaşa Hal Fiyatı 2024 | Günlük Hal Fiyatları Tablosu

Mersin Limon Fiyatları

Mersin Limon Fiyatları 2024 | Limon Piyasası Anlık Tablo

Daha Fazla Makale

Mersin Hal Fiyatları

Mersin Hal Fiyatları 2024 | Güncel Bugünkü Yeni Liste

İzmir Hal Fiyatları

İzmir Hal Fiyatları 2024 | Sebze Hali Güncel Fiyat Tablosu

Serik Hal Fiyatları

Serik Hal Fiyatları 2024 | Hal Piyasası Fiyat Listesi

Antalya Hal Fiyatları

Antalya Hal Fiyatları 2024 | (YENİ) Günlük Hal Fiyat Listesi

Finike Hal Fiyatları

Finike Hal Fiyatları 2024 | Güncel Hal Piyasası Fiyatı

İstanbul Hal Fiyatları

İstanbul Hal Fiyatları 2024: Bugünkü Liste – Günlük Tablo

Anamur Hal Fiyatları

Anamur Hal Fiyatları 2024 | (YENİ) Bugünkü Günlük Tablo…

Alanya Hal Fiyatları

Alanya Hal Fiyatları 2024 | Günlük Fiyat Tablosu…

X