Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 | (ZAMLI) Ella, Norlevo, Ertes72

Yazar: Aykut Tarih: 25.01.2024
Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertesi gün hapı fiyatı 2024 yılında da çokça araştırılan konuların başında geliyor. Özellikle ilaç fiyatları içerisinde sıkça araştırılıyor. Peki, ertesi gün hapı ne kadar? Detaylarıyla açıkladık…

Sonraki gün hapı olarak da adlandırılan Norlevo, Ella ertesi gün hapı fiyatları başta olmak üzere tüm çeşitlerin fiyatlarına değindik. Doğum kontrol hapı fiyat bilgileri değiştikçe içerik güncellenecektir. Ertes güncel fiyatlarına bu içerikten ulaşabilirsiniz. Piyasadaki ertesi gün haplarına dair tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

Yazı içerisinde Ella ne kadar, kaç TL gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Ertesi gün hap fiyatlarına ek olarak bu hapın kullanımıyla ilgili diğer detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. O halde ertesi gün hapı fiyat listesi 2024 yılında ne durumdaymış? İnceleyelim…

HATIRLATMA

İlaç fiyatlarına ortalama olarak %25 oranında zam yapılmıştır. Bu oranlara göre güncel fiyatlar yeniden düzenlenmiştir.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 – GÜNCEL

Ertesi Gün Hapı Fiyatı
Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertesi gün hapı fiyatları söz konusu olduğunda birçok marka ve çeşit yer almaktadır. Bu haplar, eczanelerden kolayca alınabilir. Güncel fiyat bilgilerini bu içerikten öğrenebilirsiniz. Burada Ella, Norlevo, Ertes 72, Postpill One fiyatlarına değinilecektir. Ertesi gün hapı fiyatları güncel haliyle şu şekildedir;

İlaçFiyatı
Ertesi Gün Hapı Ella Fiyat 2024 (30 mg)512,70 TL
Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı (1 Tablet)437,72 TL
Ertes 72 1.5 Mg 1 Tablet Fiyatı437,72 TL
Postpill One 1.5 Mg 1 Tablet Fiyatı437,72 TL
Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

NOT: Ertesi gün hapı kaç TL sorusunun yanıtı yukarıda verilmiştir. Bu fiyatlar içerisinde Ella ilaç fiyatları popüler olduğu için sıkça araştırılır. Ella fiyat 2024 bilgilerine de bu tablodan ulaşabilirsiniz.

Öneri içerik: Zovirax Fiyatları

1- Ella Fiyatı 2024

Ella fiyatı 2024 için aşağıdaki bilgileri verebiliriz;

 • Ella 30 Mg Fiyatı; güncel haliyle 512,70 TL olarak belirlenmiştir.
 • İlgili fiyatlar 19.01.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

NOT: Ella hap fiyatları güncel olarak bu şekildedir. Fiyatlar değiştiğinde içeriğin ilgili kısımları güncellenecektir.

2- Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

Norlevo ertesi gün hapı fiyat bilgileri aşağıdaki gibidir;

 • Norlevo 1,5 Mg 1 Tablet fiyatı 437,72 TL’dir.
 • Fiyatların geçerlilik tarihi 19.01.2024’tür.

3- Ertes 72 Fiyat 2024

Ertes ertesi gün hapı fiyatı bilgileri aşağıdaki gibidir;

 • Ertes 72 1.5 Mg 1 Tablet fiyatı 437,72 TL’dir.
 • İlgili fiyatlar, 19.01.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

Ertes 72 fiyatlarını sürekli olarak takip ediyoruz. Değişmesi halinde içerik güncellenecektir.

4- Postpill One Fiyatları

Ertesi gün hapı fiyatı listesindeki son ilaç ise Postpill One hapıdır. Fiyat bilgileri ise şu şekilde;

 • Postpill One 1.5 Mg 1 Tablet fiyatı 437,72 TL olarak belirlenmiştir.
 • Fiyatlar, 19.01.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

NOT: 5 günlük ertesi gün hapı için mutlaka doktor tavsiyesi isteyiniz. Ertesi gün hapları için güncel fiyatlar bu şekildedir. Ertesi gün hapı satın almadan önce bu fiyatları kontrol edin.

Öneri içerik: Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Ertesi Gün Hapı Ne Kadar?

Ertesi Gün Hapı Ne Kadar
Ertesi Gün Hapı Ne Kadar

Ertesi gün hapı fiyatları yukarıdaki tablodan incelenebilir. Fiyatlar sürekli olarak değiştiği için takip etmek zor olabilir. Buna göre;

 • Ertesi gün hapı fiyatı 437,72 TL ile 512,70 TL arasındadır.
 • İlaçları üreten firmalar tarafından fiyatlar sürekli olarak güncellenmektedir.
 • İlgili fiyat bilgilerinin en güncel haline bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgilerini verdikten sonra ertesi gün hapı nedir sorusuyla devam edelim…

İlginizi çekebilir: Primolut Fiyatları

En Ucuz Ertesi Gün Hapı Hangisi?

Ertesi gün hapı fiyatları; marka, üretici firma ve satış noktalarına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle ertesi gün haplarının fiyatları ülkelere ve bölgelere göre farklılık gösterir. Ülkemizde ise sabit fiyat uygulaması bulunuyor. Yani her yerde aynı fiyat geçerlidir.

Ertesi gün hap tercihinde eczaneler veya sağlık merkezleri gibi resmi sağlık hizmeti sunan yerlerden güvenilir ve lisanslı markaları tercih etmek önemlidir.

Ertesi gün hapı fiyatı listesine göre en ucuz seçenekler şu şekildedir:

 • Norlevo
 • Ertes 72
 • Postpill One

Ertesi Gün Hapı (Sonraki Gün) Nedir?

Ertesi gün hapı fiyatı bilgilerini aktardık. Bu anlamda ilgili ilaçlar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulabilir.

Ertesi gün hapı; korunmasız olarak cinsel ilişkiye giren ya da doğum kontrol yönteminin başarısız olması durumunda kadınlar tarafından hamileliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. İlaçların kullanım amacı, acil kontrasepsiyondur.

Ertesi gün hapları birincil doğum kontrol yöntemi olarak sayılmaz. Sadece doğum kontrolünün acil yapılması gereken zamanlarda kullanılabilir. Çünkü bu ilaçlar, içermiş olduğu etken maddeler sayesinde kanama ve adet düzensizliği ortaya çıkarabilir.

İlaçlar ağız yoluyla alınır. Düzenli bir kullanım gerekmez. Ella hap nedir sorusunda da aynı şeyleri söyleyebiliriz. Daha detaylı bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz. Özetle ertesi gün hapları; hamile kalmamak için kullanılan hap türlerini ifade eder.

İlginizi çekebilir: Voltaren Krem Fiyatı

Ertesi Gün Hapı Çeşitleri Nelerdir?

Ertesi Gün Hapı Fiyatı | Çeşitler
Ertesi Gün Hapı Fiyatı | Çeşitler

Ertesi gün hapı nedir sorusundan sonra günümüzdeki çeşitlerine de değinmek gerekiyor. Piyasada acil doğum kontrol hapı olarak kullanılabilecek ertesi gün hapı çeşitleri şu şekildedir;

 • Ella
 • Norlevo
 • Ertes 72
 • Postpill One

Ertesi gün hapı isimleri değişebilir fakat temel olarak bu çeşitler mevcuttur. Zaman zaman en etkili ertesi gün hapı sorulsa da bunun net bir yanıtı yoktur. En doğru yanıtı doktorunuz verecektir.

Her birinin kendi içerisinde benzer özellikleri bulunmaktadır. Ancak hangisinin en iyi olduğu konusunda mutlaka hekiminize danışmanız gerekmektedir.

En az ertesi gün hapı fiyatı kadar önemli bir konu daha bulunmaktadır. O da ilacın nasıl kullanılacağı… İşte detaylar!

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapları cinsel ilişki sonrasında ne kadar çabuk kullanılırsa, gebeliği önlemede o kadar etkili olmaktadır. İlişki sonrasındaki 5. güne kadar alınabilen ilaç, zannedilenin aksine ertesi gün alınmak zorunda değildir. Gebeliği önleme üzerindeki etkisi, ne zaman alındığı ile alakalıdır.

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır sorusunda; ilacın kullanımı için açlık ya da tokluk fark etmemektedir yanıtı verilebilir. Her iki durumda da ilaç alınabilir.

1- Ne Zaman Kullanılır?

Ertesi gün hapı ne zaman kullanılır sorusu da sıkça soruluyor. İlaç, ilk 24 saatlik kullanım içerisinde gebeliği önleme noktasında %98 başarı oranına sahiptir. Sonraki 24 saat için bu oran %75’e düşmektedir. Bu nedenle gebelik önlenmek isteniyorsa mümkün olan en kısa sürede içilmelidir.

Öneri içerik: Bengay Fiyatı

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri
Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ertesi gün hapları; yüksek dozda kullanıldığında ya da belirlenen durumlar dışında kullanıldığında bazı sağlık problemlerine yol açabilir. Doz aşımıyla birlikte bazı yan etkiler de meydana gelebilir. İlgili hapların yan etkileri şu şekildedir;

 • Baş dönmesi,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Baş ağrısı,
 • Yorgunluk,
 • Alt karın ağrısı – krampları.

Ertesi Gün Hapı Zararları

Ertesi gün hapları bazı durumlarda zararlı etki gösterebilir. Özellikle yoğun kullanım ve doz aşımı durumunda yukarıdaki yan etkilerin kalıcı bir şekilde görülmesi gözlenebilir. Yine aynı şekilde birtakım hormonal bozukluklara yol açtığı da düşünülmektedir. Doğum kontrolü için acil değilse ertesi gün haplarının kullanımı önerilmemektedir.

Ertesi gün hapı fiyatı araştırmasında bu değerli bilgileri de dikkate almanız önerilir.

Öneri içerik: Bim Yağ Fiyatları

Ertesi Gün Hapı En İyisi Hangisi?

Ertesi gün hapı, acil kontrasepsiyon sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Ancak ertesi gün hapı en iyisi hangisi sorusuna verilecek yanıt, kişisel sağlık durumunuza, ilaçlara olan toleransınıza ve doktorunuzun önerilerine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, ertesi gün hapı kullanmadan önce bir sağlık uzmanıyla konuşmanız önemlidir.

Unutmayın, ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değildir ve düzenli bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır. Eğer düzenli bir doğum kontrol yöntemi kullanmayı düşünüyorsanız, bir sağlık uzmanıyla konuşarak size en uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Ertesi Gün Hapı Eczane Fiyatları

Ertesi gün hapı fiyatları 2024 listesini paylaştık. Güncel seçenekler içerisinde tüm çeşitlere zam gelmiştir. Zam oranları ortalama olarak %25 şeklinde gerçekleşti. Peki, bu fiyatlar eczanede geçerli mi? İşte sorunuzun yanıtı:

 • Ertesi gün hapı fiyatı listesinde yer alan tüm fiyatlar, eczaneler için geçerlidir.
 • Bu kapsamda eczaneler arasında herhangi bir fiyat farklılığı olmayacaktır. Ülkemizde ilaç fiyatları tüm eczaneler için aynıdır.
 • Zamların nedeni ise Sağlık Bakanlığı tarafından sabitlenen Euro kurunun güncellenmesidir. İlaç fiyatları temel olarak bu Euro kuruna göre belirlenmektedir.
 • Dolayısıyla ilaç üreticilerinin maliyeti arttığından dolayı ertesi gün hapı eczane fiyatları da arttı. Güncel gelişmeleri takip ediyor ve paylaşıyor olacağız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ertesi gün hapı fiyatı 2024 bilgilerine değindik. Ek olarak bu ilaçların nasıl kullanılacağından ne zaman kullanılabileceğine kadar tüm detaylara yer vermeye çalıştık. Son olarak sıkça sorulan sorulara değinmek istiyoruz.

1- Ertesi gün hapı kaç gün içinde alınır?

İlaçlar, ilişki sonrasındaki 5 gün içerisinde alınabilmektedir. Ancak ne kadar çabuk alınırsa o kadar iyi etki gösterecektir. Gün geçtikçe koruyuculuk etkisi azalmaktadır.

2- Ertesi gün hapı hangisi daha iyi?

Bunun net bir yanıtı verilemez. En iyi hapı bulmak için mutlaka hekiminize danışmanızı öneriyoruz.

3- Ertesi gün hapı %100 korur mu?

Hayır. İlk 24 saat içerisinde alınan ilacın dâhi %100 koruması söz konusu değildir. Düşükte olsa korumama ihtimali bulunmaktadır.

Öneri içerik: Dize Yapılan İğne Fiyatları

Ertesi gün hapı fiyatı konusunda aktaracaklarımız bu kadar. Görüş ve düşüncelerinizi YORUM olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Migros Yağ Fiyatları

Migros Yağ Fiyatları 2023 | Yudum, Orkide, 5 LT YAĞ FİYATI

İran Telefon Fiyatları

İran Telefon Fiyatları 2023 – iPhone, Samsung, XioMi…

Finike Hal Fiyatları

Finike Hal Fiyatları 2024 | Güncel Hal Piyasası Fiyatı

Savoy Viski Fiyatı

Savoy Viski Fiyatı 2024 | 70’LİK, 100’LÜK FİYATI GÜNCEL

Macallan Viski Fiyat

Macallan Viski Fiyatları 2024 | (ZAMLI) 35’lik- 70’lik

Massey Ferguson Traktör Fiyatları

Massey Ferguson Traktör Fiyatları 2023 | Zamlı Liste!

Daha Fazla Makale

Bim Dondurma Fiyatları

Bim Dondurma Fiyatları 2024 | Adora, Dudi, Fair Fiyatı!

İsveç Araba Fiyatları

İsveç Araba Fiyatları 2023 | İkinci El Araba Siteleri

Bim Islak Mendil Fiyatı

Bim Islak Mendil Fiyatı 2024 | Family, Sleepy, Jenny Willy

Bim Şeker Fiyatı

Bim Şeker Fiyatı 2024 | En Ucuz 1 KG – 5 KG Şeker Ne Kadar?

Bim Tavuk Fiyatları

Bim Tavuk Fiyatları 2024 | [YENİ] Bütün Tavuk Göğsü, Kanat

Bim Yoğurt Fiyatları

Bim Yoğurt Fiyatları 2024 | Dost 3 KG – 5 KG Yoğurt Fiyatı

Kiralık Kasa Fiyatları

Kiralık Kasa Fiyatları 2024 | Hangi Banka Daha Avantajlı?

Bim Cips Fiyatları

Bim Cips Fiyatları 2024 | Patito, Party, Tombi, Star Krak

X